Kamerun - Brazílie | ONLINE | 25.7.2012 19:45 | OH - fotbal 2012 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Brazilské fotbalistky při své letošní olympijské premiéře deklasovaly Kamerun 5:0. O bodovém zisku rozhodly už v úvodní desetiminutovce, kdy Francielle a Renata Costa svými trefami otevřely skóre na dvoubrankový rozdíl. Další branky se brazilští fanoušci dočkali až v 74. minutě, to když Marta proměnila penaltu a zápas už se změnil v brazilskou exhibici. Další dvě krásné branky zařídila Cristiane, nejdříve do prázdné branky zakončila souhru s Martou a poté povedenou individuální akcí předložila gólovou lahůdku právě Martě.
Konec zápasu.
90+2
Závěrečné střídání Brazilek, poslední desítky sekund si zahraje Daiane, která nahradila Francielle.
90+1
Švédská rozhodčí k dnešním devadesáti přidává dvě nastavené minuty.
90
Po něm rozhodčí Palmqvistová přerušila hru, neboť Ngono Maniová se nedovoleně provinila v souboji s Fabianou.
90
Po pohledné kamerunské souhře se do pokutového území neprobila Ongueneová. Kamerun ještě bude pokračovat v akci rohovým kopem.
88
Brazílie právě vstřelila branku!
Velká fotbalová paráda v podání Cristiane! Ta si nebojácně posunula míč mezi třemi soupeřkami do pokutového území, vyhla se i padající brankářce Ngo Ndomové a vykouzlila přesný pas před odkrytou branku pro zakončující MARTU!
87
I přes velkou snahu se Brazilkám tuto chybu potrestat nepodařilo. Od rohového praporku vyslal Francielle ke kamerunské brance přetažený centr, Erika hlavou vrátila míč před branku, kde se Cristiane pokusila o akrobatické zakončení, ovšem nedokázala nasměrovat míč na branku. Po následné akci se ještě dostala k zakončení Francielle, ovšem netrefila horní roh kamerunské branky.
86
Nepříliš přesný centr Ester poměrně zbytečně odrazila na rohový kop osamocená Ejangueová.
84
Centr Meffometouové od rohového praporku však byl z těch nevydařených, neboť doletěl až za brazilskou branku.
83
Útočná akce Enganamouitové končí rohovým kopem.
81
Ještě před rozehrávkou Brazílie střídá, ze hry kulhá Formiga, nahrazuje ji Grazielle.
80
Brazílie právě vstřelila branku!
Brazilky už se fotbalem baví! Marta pohlednou kolmicí vysunula za kamerunskou obranu CRISTIANE, ta si položila brankářku Ngo Ndomovou a z úhlu zasunula míč do odkryté svatyně!
79
Nádherný pas Fabiany si za kamerunskou obranou neméně pěkně zpracovala Cristiane a pouze vynikající zákrok brankářky Ngo Ndomové zachránil Kamerun od další inkasované branky.
78
Devátý rohový kop Jihoameričanek kamerunská defenziva bezpečně odvrací.
76
Marta to při rozehrávce pořádně schytala od Enganamouitové, která souboj s brazilskou kapitánkou dohrála výrazně nad rámec pravidel. Marta se poté vyčítavě ohlédla za švédskou sudí.
74
Brazílie právě vstřelila branku!
Míč si na značku pokutového kopu postavila MARTA a ačkoliv Ngo Ndomová vystihla směr dráhy míče, brazilská kapitánka vystřelila dostatečně razantně, aby kamerunská brankářka na míč nedosáhla!
72
Brazílie bude zahrávat pokutový kop! Cristiane centrovala před branku, kde Martu srazila k zemi Bebéynová, načež rozhodčí Palmqvistová okamžitě ukázala na bílý bod uvnitř pokutového území!
71
Byla to také vůbec poslední akce Njoya Ajarové v tomto zápase, neboť ji střídá Enganamouitová.
70
Za brazilskou obranou se nečekaně objevila Maniová, ovšem v klíčovou chvíli si nedokázala zpracovat míč. Po následné dohře této akce Ajarová pouze slabou ránou minula branku.
68
Fabiana se nechtěně srazila se spoluhráčkou Cristiane, což mírně odneslo její rameno, brazilská fotbalistka ale bude v pořádku.
66
Na levém křídle si našla prostor k centru Ongueneová, ovšem míč vyslala přímo k brazilské brankářce Andreie.
64
První střídání Kamerunu, Feudjiová přepouští své místo Francine Zougové.
64
Formiga hledala centrem před brankou Martu, včas ale zasáhla Ngo Ndomová.
62
Propagační pokus z dvaceti metrů vyslala kamerunská kapitánka k soupeřově brankářce. Ta s nepříliš razantní střelou do středu branky neměla sebemenší problémy.
61
Yangová v hlavičkovém souboji udeřila loktem do obličeje Ester a je druhou karetní hříšnicí v kamerunském celku.
60
Francielle třicet metrů od branky nevěděla co s míčem, tak jej nasměrovala na kamerunskou branku, Ngo Ndomová si s touto ránou s přehledem poradila.
59
Centr Marty od rohového praporku stáhla do svých rukavic Ngo Ndomová.
58
Francielle pronikla středem hřiště, poté se pokusila přelstít obranu soupeřek rychlou narážečkou s Martou, ta však patičkou nevyslala své spoluhráčce přesnou přihrávku.
56
V první vážnější příležitosti druhého poločasu se ocitla Marta, ovšem včas jí vtrhla pod nohy kamerunská brankářka Ngo Ndomová a míč ukryla do rukavic.
54
Kamerun získal standardní situaci v hloubi útočné poloviny, Manieová však nasměrovala míč výrazně vedle brazilské branky.
52
Brazilky získaly rohový kop, centr Francielle brankářka Ngo Ndomová nedokázala vyrazit a míč propadl do bezprostřední blízkosti branky, ovšem kamerunské bránící hráčky míč včas odkoply.
50
Francielle se u útočného rohového kopu neprobila přes Njoya Ayarovou, po jejím odkopu do hlediště ale zůstanou Brazilky u míče prostřednictvím autového vhazování.
47
Úvodní brazilskou akci druhého poločasu rozehrála průnikem středem hřiště Erika, následná narážečka Marty nabíhající Cristiane ale nebyla přesná.
46
Začal druhý poločas.
Brazilky do druhého poločasu mění svojí jedenáctku, Cristiane nahradila Thaisovou.
První poločas skončil.
42
Po delší době pronikly k brazilské brance Afričanky, Gabrielle Ongueneová ale prostor mezi třemi tyčemi netrefila.
40
Následná dvojice rohových kopů Brazilek ohrožení kamerunské branky nepřinesla.
39
Příležitost na zvýšení brazilského náskoku promarnila Ester, proti jejíž střele se zaskvěla brankářka Ngo Ndomová.
36
Brazilskou útočnou snahu přerušil ofsajd Fabiany.
33
Yangová se nedovoleně provinila proti Formigové, rozehrávat bude Brazílie.
31
V další brazilské příležitosti se ocitla Erika, ovšem proti Ngo Ndomové se neprosadila.
29
Kamerunkám nemůžeme upřít snahu, ale brazilské napadání jim dělá nemalé problémy. Kamerunky se musí rychle zbavovat míče a to je voda na mlýn pro Brazilky.
27
Nebezpečná standartní situace pro Brazilky - faulovala Nchoutová, ale Francieleová se podruhé neprosadila.
25
Velice pohledná akce Brazilek. Byla vidět týmová souhra i individální přechod přes soupeřku. Závěrečnou střelu však zblokovala pozorná obrana.
24
Ngo Ndomová si nebyla příliš jistá svým zákrokem a Brazilky tak dostávají další šanci na rohový kop. Ten již obrana Kamerunu zvládla, i když to opět nebylo vůbec přesvědčivé.
22
Snaha o vysunutí Ongueneové dobře přečetla Andreiaová a včasným výběhem vše zneškodnila. V zápětí na druhé straně zahrozily i Brazilky a získaly rohový kop.
20
V zajímavé šanci se ocitla Esterová, ale stejně jako její spoluhráčka i ona minula cíl.
20
S osmičkou dostala nahráno Formigová a ani chviličku neváhala a zkusila střelou ohrozit bránu Kamerunu - jenže minula.
18
Nepříjemný centr do šestnástky musela odvracet Maurineová.
17
Francielleová, autorka úvodní branky byla nepříjemně atakována, ale již se zvedla a vypadá to, že bude moci pokračovat.
15
Kamerunky se snažily na závěr první patnáctiminutovky o postupný útok, ale ten k ničemu nevedl. Brazilky svou precizní obranou nedávají soupeřkám šanci.
13
Dobrou akci předvedly na druhé straně i Kamerunky. Ajara Nchoutová se dostala k zakončení, ale to se mezi tři tyče nevešlo.
12
Tohle je opravdu studená sprcha pro Kamerunky. Ty v úvodu utkání nehrály vůbec špatně, ale dvě rychlé branky v podstatě rozhodly utkání již po deseti minutách.
10
A je to další gól v síti Kamerunek. K rohovému kopu se postavila kapitánka Brazilek Marta, která přesně našla hlavičku RENATY COSTAOVÉ a ta zamířila přesně.
7
Standartní situaci nádherně vyřešila Francielleová. Ta poslala míč z přímého kopu přesně k pravé tyči a nedala Ngo Ndomové šanci.
6
Manieová vidí žlutou kartu a může být ještě ráda, že je to karta pouze žlutá. Brazilky se totiž dostávaly do velice dobré pozice.
5
Brazilky jsou jasnými favoritkami zápasu, ale hráčky Kamerunu jasně ukazují, že svou kůži neprodají zadarmo.
4
Thais Guedesová se dostala k nebezpečné hlavičce, ale trefila pouze dobře stojící hráčku Brazílie.
3
Standartní situaci odehrála na rohový kop Esterová.
2
V úvodu utkání se dostaly dopředu hráčky Kamerunu. Obrana Brazilek však všechny případné komplikace zažehnala již v zárodku.
1
Utkání otevřely svým výkopem fotbalistky Brazílie, které nastoupily v klasické žluto-modré kombinaci. Kamerunky hrají v zeleno-červené.
1
Utkání právě začalo.
Hlavní trenér Kamerunek Ngachu Enow má k dizpozici ještě tyto hráčky:
Leuko, Zouga, Iven, Medouha, Sonkeng, Enganamouit, Sosso

Hlavní trenér Brazilek Jorge Barcellos má k dispozici tyto hráčky:
Daiane, Aline, Cristiane, Rosana, Danielle, Grazielle, Barbara
Úvodní sestavy:

Kamerun: Ngo Ndom - Manie, Nchout, Ejangue, Onguene, Feudjio, Ngono Mani, Beyene, Bella (C), Meffometou, Yango

Brazílie: Andreia - Fabiana, Erika, Maurine, Ester, Formiga, Thais Guedes, Marta (C), Francielle, Bruna, Renata Costa

Rozhodčí: Palmqvist - Karo, Nystrom (vše Švédsko).
Skupinová fáze:

Skupinové fáze olympijského turnaje žen se zúčastní 12 týmů, které byly rozděleny do tří skupin (s označením E, F, G). Z každé skupiny postoupí dva nejlepší týmy a ty doplní dva nejlépe umístěné týmy na třetím místě.
Naše utkání je ze skupiny E, ve kterém se kromě těchto dvou týmů představí i fotbalistky Velké Británie a Nového Zélandu.
Brazílie:

Dva turnaje po sobě skončily Brazilky těsně pod vrcholem a dvakrát je ve finále porazily hráčky USA. Před čtyřmi roky v Pekingu to bylo navíc v prodloužení.
V přípravě byly Brazilky dvakrát úspěšně. Porazily Kolumbii i Kanadu stejným poměrem 2:1.
Kamerun:

Hráčky Kamerunu jsou v dnešním utkání outsiderem. V přípravě odehrály dvě utkání. Nejdříve porazily 2:0 Severní Irky a poté stejným rozdílem podlehly ženám Skotska.
Hezký den, vítám všechny fanoušky fotbalu. Olympijské hry sice budou oficiálně zahájeny až v pátek, fotbalový program však začíná již dnes. V utkání, které budeme společně sledovat se představí fotbalistky Kamerunu proti Brazilkám.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.


Články odjinud