USA - Severní Korea | ONLINE | 31.7.2012 18:15 | OH - fotbal 2012 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Závěr zápasu se nesl v jednoduchém tempu. Američanky si hlídaly své vedení a nikam se nehnaly. Nebít ojedinělé akce Heatové, tak jsme snad ani nějaký vzruch ze strany USA neregistrovali. Naopak KLDR se mohlo také prosadit, ale to by Kim Su Gyong musela trefit bránu.

Já se s vámi loučím, přeji vám hezký zbytek večera a někdy příště u onlajnů z LOH 2012 v Londýně napočtenou!
Konec zápasu.
90+2
O'Harová ještě udělala pár rychlých temp, našla Morganovou, která však svůj dnešní skvělý výkon nekorunovala brankou, jelikož se nedostala ani ke střele. Míč míří do autu a hráčky do kabin. Palmqvistová naposledy foukla do píšťalky a její trojitý hvizd končí toto utkání.
90+1
Nákop hráček USA se nepovedl a Korejky jej odvrátily.
90
O'Haraová se snažila procpat míč do branky, ale její akce se nepovedla a míč sebraly hráčky KLDR.
89
U míče stály čtyři hráčky a nakonec to byla Lloydová, kdo se rozběhl a poslal míč na bránu. Bohužel pro Ameriku tato razantní střela šla přesně doprostřed branky, kde ji lapila brankářka KLDR.
88
Faul Choe Yong Sim a přímý kop cca 30 metrů od brány pro tým hráček USA.
87
Hra se přelévá ze strany na stranu. Je sympatické, že Korejky se v takovémto stavu nevzdávají.
85
Un Ju Choe dostala na vápně odražený míč, který následně napálila, ale přestřelila branku.
84
Velmi sporná situace! Wambachová našla Morganovou, která se vřítila do vápna a pod nohy ji padly dvě hráčky Koree a pod ní následně vjela i brankářka, která míč vyrazila z dosahu Morganové. Možná se mohla pískat penalta.
83
A poslední střídání také v dresu USA. Rodriguezová si zahraje místo Cheneyové.
82
A přímý kop vyřešily Američanky tak, že O'Reillyová našla po zemi na velkém vápně faulovanou Cheneyovou, která svým pokusem po zemi našla jen připravené ruce brankářky Chang Ran O.
81
Choe Mi Gyong dostala druhou žlutou kartu poté, co sejmula před vápnem Cheneyovou a to znamená konec.
80
KLDR střídá, odchází kapitánka Chung Sim Kim a nastupuje Un Hyang Kim.
79
Wambachová zřejmě kromě fotbalu také ráda tančí. Nyní se snažila "vytančit" Myong Gum Kim, která zřejmě její kreaci nepodlehla a hezky ji vytlačila do autu. Wambachová své taneční sólo zakončila zlostným povyskočením.
78
USA! USA! USA! nese se tribunami. Ale ani to nepomáhá Američankám k tomu, aby zpřesnily hru a pokusily se o založení vážnější akce. Na druhou stranu tak nechtěně zvyšují sebevědomí obránkyním KLDR, které jejich centry odvrací.
77
Choe Mi Gyong faulovala zezadu Lloydovou a rozhodčí Palmqvistová ji vytáhla žlutou kartu.
75
Podruhé střídá i USA. Pie Sundhageové se zachtělo poslat na trávník Seabrunnovou, která nahrazuje Buehlerovou.
74
Akci Korejek zastavila obránkyně Ameriky, která si následně až příliš předkopla míč a ten skončil opět v moci asijských hráček, které jej zbrkle nacentrovaly až do vápna, kde stále operuje Soloová a ta si míč pohlídala.
73
Američankám se nepovedl centr vzduchem, který sebrala korejská obránkyně, kterou faulovala Wambachová.
72
Korejky velmi dobře napadají v těchto chvílích a Američanky musí jít s balonem zpět na svoji polovinu.
71
Korejky zahrávaly aut a vznikl tuhý boj o míč u rohového praporku, který vyhrály Američanky. Míč se dostal do autu a Soloová uvede míč zpět do hry činností zvanou odkop od brány.
70
Centrovaný balon končí v moci brankářky KLDR.
69
Centr hráček USA skončil na hlavě Wambachové, která míč trefila temenem a ten skončil asi pět metrů vedle branky.
68
Ri Ye Gyong tentokrát v roli nahravačky. Tentokrát přikopla míč na nohu Kim Su Gyong, která byla před malým vápnem sama a z voleje trefila míč jen vedle tyče! Největší šance KLDR v zápase!
67
No a Korejky se vytahují do útoku, který skončil střelou Ri Ye Gong, jejíž pokus k levé tyči lapila bez problému Soloová.
66
Centr Korejek z levé strany na kapitánku Chung Sim Kim skončil v rukavicích Soloové. Ta si včas vyběhla před hráčku s kapitánskou páskou.
64
Nejprve byla akce Korejek zastavena překročením pravidel a poté se Američankám nepovedl centr, který sebraly hráčky v červených dresech.
63
A ani vzduchem se nyní Američanky nedostaly k zakončení. Tempo hry upadlo. Korejky střídají. Mi Gyong Choe nahrazuje na hřišti Song Hui Kim, která si dnes do míče již nekopne.
62
Opět bych mohl říci, že to byla hezká a pohledná kombinace, ale její vyšperkování v podobě patičky Cheneyové bylo až příliš. Korejky se snadno dostaly k míči.
60
Korejky se dostaly na soupeřovu polovinu a jejich výpad skončil zakopnutím míče do autu.
59
Hezky kombinovaly Američanky, ale pokud takovouto hrou chtějí výsledek udržet, tak nás čeká velká nuda a spoustu přihrávek. Nebo, že by pokus o Barcelonu v ženském podání a tmavomodrých amerických dresech?
57
Američankám evidentně stačí jednogólový náskok a nikam se příliš neženou. Snaží se hrát na jistotu po zemi. Nyní se sami připravily o míč nedůslednou přihrávkou O'Harové.
56
Dvakrát byl centr Američanek zablokován Korejkami. Naposledy si jej sebrala ze země brankářka KLDR.
55
Spíše než kopaná se hraje překopávaná. Míč střídá obrany, u kterých se nachází a jej drží.
55
Na druhé straně se přes obranný val Ameriky neprosadily korejské hráčky.
54
Americké hráčky nejdřív musely kombinovat až před Soloovou, ale následně se rozhodly k centru, který však skončil v autu.
52
Američanky se nejprve neprosadily individuálně a poté ani ne kombinačně. Prvně byla Morganová vytlačená a poté Cheneyová svým centrem našla jen rukavice Chang Ran O.
51
Šance Korejek končí ofsajdem Kim Su Gyong, která se ocitla za obránkyněmi USA, ale rozhodčí to neuniklo.
50
Střídající Heatová měla první velkou příležitost! Američanky skvěle vybojovaly skluzem balon, myslím, že to byla O'Reillyová, která pak nahrála na Wambachovou, která míč posunula pod sebe na Morganovou, která přiťukla do druhé vlny na Heatovou, ale její pokus byl sice mířený dobře, ale přeletěl bránu!!
49
Centr Američanek do vápna po faulu Kim Su Gyong skončil v moci brankářky Koree.
48
Korejky jsou aktivní a vypadá to, že chtějí s výsledkem něco udělat. nyní však byla útočící hráčka vytlačena do autu a míč tak připadá na účet Američanek.
47
Korejky zahrávaly po faulu na Kim Su Gyong přímý volný kop, který zakončila střelou Kim Na Hui, která však minul bránu Soloové asi o dva metry.
46
Druhý poločas začal střídáním Američanek. Rapinoeovou vystřídala Heatová.
46
Začal druhý poločas.
Aktérky dnešního zápasu jsou na hrací ploše. Nyní se jen rozestavit dle pokynů trenéra, naposledy proklepat nohy a jde se na věc!
Američanky byly po čas celého poločasu lepším týmem a Korejky se za polovinu moc nedostaly. Je jen dílem štěstí a gólmanky Chang Ran O, že platí hubené skóre 1:0. Velmi aktivní jsou Alex Morganová a Abby Wambachová. Branku však dokázala vstřelit zatím jen druhá jmenovaná.
První poločas skončil.
45+2
Centr Korejek skončil "malou domů" a odkopem Soloové. Konec poločasu.
45+1
Jejich kouzlení s míčem zastavily sami, když faulovaly Lloydovou.
45+1
Nastaví se dvě minuty. Korejky jsou na útočné polovině.
45
Po té, co bylo pískáno na polovině hřiště provinění proti pravidlům se k centru odhodlaly Korejky, ale pro míč do vápna si došla v poklidu Soloová.
44
Američanky se tlačily do další šance, kterou však Korejky zav¨blokovaly na roh, který skončil v jejich moci.
41
Američanky i nadále aktivnější a hravější! Nyní se míč dostal k O'Reillyové, která si nádherně patičkou obešla protihráčku a centrem našla Morganovou, která, opět patičkou, našla Lloydovou, jejíž pokus skončil nad bránou. Zřejmě míč podebrala až přespšíliš!
39
2:0? Ne! Ale mohlo být! Morganová našla přihrávkou Rapinoeovou, která centrovala do vápna a na malé bedně se do míče hlavou opřela Wambachová, ale její hlavička skončila na tyči. Míč následně dorážela O'Reillyová, ale její dorážka z ostrého úhlu trefila jen boční síť!!
38
Hra je nyní soustředěná na polovině hřiště. Občas se míč vyskytne blíže k vápnu, ale tam jej Korejky odpalují a Američanky na druhé straně rozehrávají.
36
Hráčky KLDR rychle pílily do útoku, kde se však nepovedlo na vápně Chung Sim Kim přejít přes skvěle bránící O'Harovou.
35
Korejkám se nyní povedlo dvakrát odvrátit roh a následně i skluzem zastavit snažení O'Reillyové. Bylo to však čisté.
34
Centr Morganové byl sražen na roh, který Korejky odvrátily na vápno, kde se k míči dostala Rapinoeová a její centr našel Morganovou, která vypálila a její pokus byl sražen na další roh.
33
A Korejky se dokonce dostaly až k první střele. No střele. Netroufnu si říci, zda o byla střela, nebo centr, avšak Myong Gum Kim trefila bránu, ale tam stála Soloová a míč si vzala do rukavic.
32
Američanky opět kombinují na vlastní polovině hřiště.
31
A máme tu první střídání. Kouč Ui Gun Sin chce evidentně oživit hru a stahuje Hyon Hui Yun, místo níž si zaběhá Su Gyong Kim.
30
Po němž se za vápnem dostal ke střele Cheneyová, jejíž pokus přeletěl o metr svatyni Koree.
29
Krásný rychlý centr z první od levé lajny našel kousek ve velkém vápně stojící Wambachovou, která se do míče opřela hlavou, balon so našel cestu k pravé tyči Korejské brány a brankářka Chang Ran O si připsala další výborný zákrok, když tento balon také vyrazila na roh!
28
Jejich další akce skončila autovým vhazováním Američanek, která zahrály "malou domů" a s míčem si po delší obě pohraje také Soloová.
27
Korejkám se daří bránit, ale co se jim nedaří je přechod přes pevnou defenzivu amerických hráček, které brání skvěle. Asijským hráčkám chybí také trochu té fotbalové myšlenky, protože jak jde o finální fázi, tak se jim nedaří vůbec.
25
Američanky právě vstřelily branku!

Cheneyová našla krásný centrem za obranu Alex Morganovou, která si balon stopla, čímž se zbavila bránící hráčky, zvedla hlavu a zpětnou nahrávkou do druhé vlny našla přesně ABBY WAMBACHOVOU, která se z penalty trefila přesně do protipohybu bezmocné brankářky Chang Ran O!
24
Centr Wambachové na O'Reillyovou byl příliš nízký, a tak se stal cennou kořistí Korejek.
23
Protiakce Korejek končí odmávaným ofsajdem Kim Song Hui.
22
Rapinoeová měla dost prostoru, vzala si míč na půlce, udělala pár rychlých kroků a ze zhruba 35ti metrů napálila míč nad bránu. Ten ji však o několik metrů přeletěl.
22
Akce Američanek byla zastavena na vápně, jelikož hráčka s balonem podklouzla.
21
Centr od levé lajny skončil v moci brankářky Chang Ran O. Ta si jej bez problému stáhla ze vzduchu na malém vápně.
20
Stadionem obíhá mexická vlna! Diváci se baví! Američané mají v hledišti převahu.
19
Korejky se srdnatě brání a několikrát již odkoply míč na soupeřovu polovinu, odkud se hrací předměty rychle vracejí na jejich vápno. Nyní zahrály Američanky do autu.
17
Americká hráčka Cheneyová to přehnala s důrazem a vyšlápla si na protihráčku tvrdě zezadu, ale za to dostala žlutou kartu.
16
Tak jsme málem viděli branku! Američanky se dostaly rychle dostaly až na soupeřovu polovinu do blízkosti velkého vápna, kde Wambachová našla přesně Morganovou, která se vyhnula dvěma protihráčkám a z první z otočky pálila. Její pokus prosvištěl kolem brankářky Korejek, ale otřel se o tyč a odrazil se zpět do hřiště!
15
Korejské akce byly třikrát zablokované obranou.
14
Američanky centrovaly a pro míč si došla až na penaltu Chang Ran O.
13
Ri Ye Gyong zákeřně faulovala zezadu Le Peilbetovou a uviděla žlutou kartu.
12
Na protějším břehu kolbiště si pro míč došla brankářka Soloová.
11
Vepředu byly aktivní hráčky z Ameriky, které sice nejprve neuspěly, když balon ztratila Rapinoeová, ale nakonec došlo k centru na penaltu, kde hlavičkovala nepřesně Morganová. Gólmanka KLDR měla lehkou práci.
10
Asijské hráčky se opět snažily přejít do šance. Dokonce se jim to i povedlo, ale chyběla opět finální nahrávka. Tu nyní zkazila Hyon Hui Yun.
9
Korejkám se nepovedl přechod přes polovinu hřiště a hrály Američanky. Nakonec centrovala Alex Morganová, ale míč byl odvrácen do autu.
8
Wambachová se dostala do velmi dobré pozice a dokonce již i překonala brankářku soupeřkyň, ale bohužel pro Wambachovou se nalézala asi ve dvoumetrovém ofsajdu. Gól neplatí!
6
Náznak akce Korejek. Chyběla však dobrá finální přihrávka a pro Ramponeovou nebyl problém míč zachytit.
5
Ale Morganová dostala nádherný míč na velké vápno, obešla si obránkyni a vypálila na bližší tyč, tam však skočila jako lvice brankářka KLDR a parádně jednou rukou míč vyrazila na roh. Ten Američanky přetáhly!
4
Američanky nyní převzaly iniciativu zápasu a snaží se útočit. Nyní přišla v dobré pozici o balon Wambachová.
3
Dokonce dva rohy po sobě zahrávaly Američanky. První z nich byl odvrácen na další roh, ale ten další si již pohlídaly Korejky lépe.
2
Rapinoeová však získala balon, došla si až do vápna a vystřelila na bližší tyč. Tam však byla gólmanka Chang Ran O, která její poku vyrazil. Roh.
2
Američanky kombinují na své polovině. Korejky dobře brání.
1
A další pokus Asiatek o založení akce skončil za brankovou čárou, ale mimo tyče. Soloová odkopne míč.
První nákop Korejek končí nezdarem. O balon přišla Ye Gyong Ri
1
Utkání právě začalo.
Soupeřky si podaly ruce a alespoň symbolicky si popřály hodně štěstí a zdaru. Nyní se, po krátké poradě s trenéry, rozprchly na svá místa na hřišti. Úvodní výkop bude patřit Korejkám.
Hráčky jsou na hřišti. Nyní znějí státní hymny. Nejprve píseň, jež je symbolem Spojených států. Po ní si svou národní hymnu poslechnou i reprezentantky KLDR.
Nad Old Traffordem panuje typicky anglické počasí. Je zataženo a vypadá to na déšť. Možná, že si hráčky USA a KLDR stěžují, že také nevyfasovaly slušivé holinky a deštníky jako naši reprezentanti. Ovšem počasí ve Velké Británii je různorodé a může se stát, že nás poctí svou návštěvou nad svatostánkem Machesteru United i Slunce.
Korejky se rozhodly vyměnit brankářku a vsadit na devatenáctiletou Chang Ran O, která si tak odbude svou premiéru v brance na olympijském turnaji. V předchozích bojích o body pod pěti kruhy byla královnou velkého vápna o čtyři roky starší a zkušenější Yun Mi Jo, která v úvodním klání udržela čisté konto, ale v již zmíněném zápase proti Kolumbii jí za brankovou čáru prošlo hned pět balonů, a tak se lodivod střídačky asijského týmu Ui Gun Sin rozhodl vsadit na mladší gólmanku.
Úvodní sestavy:

USA: Soloová - Ramponeová "C", O'Harová, Le Peilbetová, Beuhlerová - O'Reillyová, Lloydová, Rapinoeová - Morganová, Cheneyová, Wambachová (náhradnice: Barnhartová - Mittsová, Sauerbrunnová, Boxxová, Heatová, Lerouxová, Rodriguezová)
Trenérka: Pia Sundhageová

KLDR: Chang Ran O - Nam Hui Kim, Myong Gum Kim, Son Hwa Pong, Yong Sim Choe - Un Ju Choe, Ye Gyong Ri, Myong Hwa Jon, Chung Sim Kim "C" - Hyon Hui Yun, Song Hui Kim (náhradnice: Yun Mi Jo - Song Mi Yun, Nam Sil Ri, Un Hyang Kim, Hui Sun O, Su Gyong Kim, Mi Gyong Choe)
Trenér: Ui Gun Sin

Rozhodčí: Jenny Palmqvistová - Anna Nyströmová, Helen Karöová (vš. SWE).
Čtvrtá rozhodčí: Bibiana Steinhausová (GER).
Nejlepší střelkyně obou týmů jsou zatím také zároveň nejlepšími kanonýrkami turnaje. V týmu KLDR na této pozici figuruje Song Hui Kim, která je autorkou všech prozatímních gólů Korejek. To na straně USA jsou v této pozici hned tři hráčky. Díky dvěma zásahům do sítě Francie se na čelo "královen střelkyň" dostala Alex Morganová, ale zbylé dvě šutérky Abby Wambachová a Carli Lloydová se dokázaly prosadit i v utkání s Kolumbií a k zásahům ze zápasu proti Francouzkám přidaly gól i ve druhém klání. Američanky mají ve svýcha řadách ještě jednu jednogólovou hráčku. Je jí Megan Rapinoeová, která se trefila za záda Kolumbijské brankářky.
Tabulka skupiny G:

1. USA 6 bodů (7:2)
2. Francie 3 bodů (7:4)
3. KLDR 3 bodů (2:5)
4. Kolumbie 0 bodů (0:5)
Američanky vyhrály zatím oba své duely a jsou již téměř jistými postupujícími. Je sice několik variant, které by poslaly lídra skupiny G domů, ale i tak jsou nyní v jasné roli favorita. Do turnaje vstoupily svěřenkyně Piy Sundhageové výhrou nad Francií, která sice rychle vedla 2:0, ale americké hráčky se rychle zkoncentrovaly a ještě do poločasu srovnaly. Ve druhé polovině zápasu pak nastřílely ještě další dva góly. O polovinu zásahů do sítě soupeřkyň se postarala Alex Morganová, která byla na posledním MS žen vyhlášena Miss turnaje. Útočně laděné Američanky si poté vyšláply i na Kolumbii, kterou porazily 3:0.

Minulý zápas:

USA - Kolumbie 3:0 (1:0)

První poločas zvládly lépe hráčky USA, které se dokázaly díky brance Megan Rapinoeové dostat do jednogólového vedení. To jakoby znervóznělo brankářku Kolumbie, která si vybrala pár slabších okamžiků, ale ty zůstaly nepotrestány. Američanky si nepřipsaly branku ani po velkých závarech, které mnohokrát zaváněly brankami. Vše protrhla až Abby Wambachová, která využila nepozornosti obrany soupeře a zasunula míč do sítě podruhé. Další velké šance svěřenkyň švédské trenérky Sundhageové opět branku nepřinesly, až se v 77. minutě prosadila krásnou střelou z první Carli Lloydová.

Branky: 33. Rapinoeová, 74. Wambachová, 77. Lloydová.
Bez karet Rozhodčí: Mitsiová (GRE) - Villová-Gutierrezová, Pargová-Rodriguezová (ESP).

USA: Soloová - Mittsová, O'Harová, Ramponeová ("C"), Buehlerová - O'Reillyová (67. Heathová), Lloydová, Rapinoeová (80. Rodriguezová) - Cheneyová, Morganová, Wambachová (77. Lerouxová).
Ženský tým KLDR zatím na této olympiádě uhrál tři body. Ty dokázal nasbírat v zápase s Kolumbií. Korejky vyhrály 2:0 a o oba góly se postarala Song Hui Kim. V tom posledním zápase však asijský celek nedokázal vzdorovat silným Francouzkám, kterým podlehl 0:5.

Minulý zápas:

Francie - KLDR 5:0 (1:0)

Korejky se první poločas držely, ale v úplném závěru první půle již nestačily na gól Laury Georgesové. A až do sedmdesáté minuty držely asiatky slibný výsledek, ale v tuto minutu přišel rozhodující moment. Francouzkám dala uklidnění střídající Elodie Thomisová a krátce po ní se ještě trefila Laura-Marie Deliová. Uběhlo dalších deset minut a ženy ze země Galského kohouta se díky Wendie Renardové radovaly počtvrté. To však nebylo vše a prosadila se i další střídající hráčka. Camille Catalaová si vychutnala radost z páté branky Francie.

Branky: 45. Georgesová, 70. Thomisová, 72. Delieová, 82. Renardová, 87. Catalaová.
ŽK: Le Sommerová, Bompastorová - bez karet. Rozhodčí: Neguel Tehrese - Ndah Tempa, Rakotozafinoro Lidwine.

KLDR: Yun Mi Jo - Nam Hui Kim, Myong Gum Kim "C", Chol Ok Ro, Song Mi Yun, Un Ju Choe (52. Song Hui Kim), Ye Gyong Ri, Myong Hwa Jon (73. Hui Sun O), Hyon Hui Yun, Un Hyang Kim (59. Chung Sim Kim).
Vítáme vás u on-line přenosu z Letních olympijských her v Londýně. Dnes je před námi fotbalový zápas žen skupiny G mezi USA a KLDR. Utkání začíná v 18:15.


Články odjinud