Rohový kop Van Persieho bez problémů na přední tyči odvrátil Essien.
Zápas je nastaven o 4 minuty.
89
Robin van Persie se snažil vysunout Andrého Santose do vápna Chelsea, ale na poslední chvíli skvěle zasáhl John Obi Mikel.
88
Skvělý Laurent Koscielny nyní zachránil domácí svatyni před Danielem Sturridgem, hráč Chelsea by jinak zakončoval z bezprostřední blízkosti.
87
Velkou šanci měl znovu Van Persie, který si ve vápně pohrál s Cahillem i Čechem, ovšem poté trefil českého gólmana.
86
Zápas míří k bezbrankové remíze, která by výkonům obou týmů dnes odpovídala.
83
Domácí kapitán Van Persie se ocitl v šanci, ovšem naložil s ní hodně špatně. Míč skončil mimo tři tyče.
81
Před Ashleym Colem se zažlutilo.
80
Robin van Persie po ataku Garyho Cahilla upadl ve vápně Chelsea, Mike Dean zůstal v klidu a pokutový kop neodpískal.
77
Ashley Cole na hřišti vystřídal Ryana Bertranda.
77
Abou Diaby viděl jako třetí hráč domácích žlutou kartu. A všechny karty přišly po faulech na Essiena.
76
Juan Mata sice překonal Wojciecha Szczesného, ovšem byl mu máván a pískán ofsajd.
75
Tak ve druhém poločase se toho moc nezměnilo. Ani jeden z týmů nechce inkasovat, a proto se nikam nežene. Nudné utkání.
74
Juan Mata na hřišti střídá Salomona Kaloua. Jedná se o druhou změnu Blues.
72
Pátá žlutá karta zápasu, viděl ji José Bosingwa za přidržení Andrého Santose.
71
Robin van Persie přihrál Abou Diabymu, kterého střelu z voleje z vápna hosté zblokovali.
70
Svůj první gól v Premier League vstřelil André Santos v minulém vzájemném zápase na Stamford Bridge. Podaří se mu skórovat i dnes?
69
V posledním střídání Arsenalu nahrazuje André Santos Alexe Oxlade-Chamberlaina.
68
Neuspěl na druhé straně ani Robin van Persie, nicméně měl mnohem horší pozici. Snažil se trefit vysoký míč z voleje.
67
Tečované zakončení Daniela Sturridge z vápna skončilo v rukavicích Wojciecha Szczesného.
66
Poprvé střídá i Chelsea. Místo Oriola Romeu na hřiště vbíhá John Obi Mikel.
64
Druhá změna Gunners. Odchází ve druhém poločase neviditelný Tomáš Rosický a na hřiště jde Abou Diaby.
64
Přímý kop poslal na bránu Robin van Persie, avšak balon skončil vysoko nad.
63
Van Persie byl faulován několik metrů před šestnáctkou Blues Cahillem a je tu standardka pro domácí tým.
62
Na zápase je přítomen i Stuart Pearce, manažer reprezentace Anglie, kterého zranění Walcotta příliš nepotěšilo.
60
Thea Walcotta, který má problémy zřejmě se zadním stehenním svalem, na hřišti střídá Gervinho.
59
Zakončení Robina van Persieho ve vápně Blues bez problémů kryl Petr Čech.
58
Theo Walcott je zpět na hřišti, ale uvidíme, na jak dlouho, neboť se na lavičce začal svlékat Gervinho.
57
Theo Walcott má zdravotní trable a je ošetřovaný, nevypadá to, že by měl pokračovat ve hře.
56
Alex Song hledal az obranou Blues Robina van Persieho, který byl v ofsajdu. Správné rozhodnutí sudích.
54
Gary Cahill viděl za faul na Alexe Oxlade-Chamberlaina žlutou kartu.
53
Daniel Sturridge mohl jít sám na bránu, ale na poslední chvíli a úspěšně ve skluzu zasáhl Thomas Vermaelen.
52
Fernando Torres se ve vápně obtočil kolem Bacaryho Sagny a Laurenta Koscielného, který poté míč poslal na roh. Ten Blues nedokázali využít.
50
A zažlutilo se i před Robinem van Persiem, který se provinil naopak proti Michaelu Essienovi.
49
Rychlou akci Gunners zastavil Florent Malouda, který se nedovoleně provinil proti Robinu van Persiemu. Žlutá karta.
47
Centr Fernanda Torrese z pravé strany v pohodě odvrátil Thomas Vermaelen.
46
Druhý poločas zahájili Fernando Torres s Danielem Sturridgem, u míče hostující Chelsea.
46
V prvním poločase se hrál opatrný fotbal a šance se počítaly jen na domácí straně. Arsenal dvakrát trefil brankovou konstrukci a v třetí příležitosti dobře zasáhl Petr Čech. Věřme, že druhý poločas přinese zajímavější podívanou. Ten začne přibližně v 14:52.
45
Blíží se závěr prvního poločasu, který příliš vzruchu nepřinesl. Mike Dean ještě nastavuje 2 minuty.
44
Alex Song našel ve vápně Chelsea Robina van Persieho, který si zpracoval míč a vystřelil na bránu hostí. Petr Čech vyráží.
43
Na rohový kop Florenta Maloudy si v dobré pozici naskočil John Terry, avšak jeho hlavičkový pokus skončil hodně mimo.
42
Povedený centr Robina van Persieho mířil přesně na volného Laurenta Koscielného, který následnou hlavičkou trefil břevno brány Petra Čecha.
40
Po rychlém brejku domácích zahrával roh Robin van Persie, Chelsea opět bez problémů míč odvrací.
39
Zápas je zatím hodně opatrný a ani jeden z týmů nechce udělat chybu.
37
Roh Alexe Oxlade-Chamberlaina propadl pokutovým územím Chelsea, která se poté ubránila.
36
Centr Robina van Persieho se snažil zasáhnout Thomas Vermaelen, před ním ještě míč líznul John Terry.
36
John Terry postrčil Thea Walcotta a rozhodčí Mike Dean odpískal faul. Standardka z větší vzdálenosti pro domácí.
33
Zatím to není tak vyhecované derby jako v předešlých duelech. Klid před bouří?
32
Arsenal zatím přehrává Chelsea v držení míče 62% ku 38%, ovšem na góly je stav vyrovnaný. Zatím jsme viděli jedinou větší šanci, když Van Persie trefil tyč.
31
Tak už i Florent Malouda je zpět na hřišti. Oba týmy tak v jedenácti hráčích.
30
Tomáš Rosický se snažil získat ztracený míč a za nedovolený zákrok na Michaela Essiena uviděl žlutou kartu.
30
Bacary Sagna už je zpět na hrací ploše, Florent Malouda stále leží za postranní čárou, kde je ošetřovaný.
29
Nakonec oba zranění odešli za postranní čáru, kde jsou ošetřováni. Hra pokračuje zatím bez nich.
28
V hlavičkovém souboji se střetli Francouzi Florent Malouda s Bacarym Sagnou a oba mají tržnou ránu na hlavě. Nehraje se.
27
Salomon Kalou šel sám na bránu, Wojciech Szczesny sice vyběhl, ale míč nezasáhl. Nakonec balon odkopnul na roh Laurent Koscielny, který Chelsea nevyužila.
26
Aaron Ramsey ztratil míč a jeho chybu chtěl potrestat Florent Malouda, ale trefil Daniela Sturridge.
25
Blues nakonec zahrávali dva rohy, po nichž se několikrát dostali k zakončení, ovšem ta byla nepřesná.
24
Přízemní centr na přední tyč v podání Florenta Maloudy zblokoval na roh Laurent Koscielny.
23
Arsenal se dvakrát snažil probojovat do vápna Chelsea, jednou se mu to povedlo, nicméně nakonec o míč přišel.
21
Thomas Vermaelen při snaze hlavičkovat zasáhl do zad Johna Terryho a rozhodčí Mike Dean něco domácímu stoperovi vysvětluje.
19
Po dobré přihrávce Thomase Vermaelena sice trefil Robin van Persie břevno, avšak byl mu máván a pískán ofsajd.
18
Provizorní pokus Josého Bosingwy z pravé strany nebyl problémem pro Wojciecha Szczesného v brance Gunners.
17
A z následného brejku neuspěl Fernando Torres, i míč z jeho kopaček skončil u gólmana.
17
Rohový kop Robina van Persieho skončil v rukavicích Petra Čecha.
16
Theo Walcott se snažil vysunout Alexe Oxlade-Chamberlaina do šestnáctky Chelsea, John Terry míč posunul na roh.
14
Přímý kop rozehrál Theo Walcott centrem na zadní tyč a Robin van Persie poslal míč pouze do tyče. Obrovská šance domácích.
13
Michael Essien fauloval pronikajícího Alexe Oxlade-Chamberlaina a Arsenal bude kopat standardku z poměrně dobré pozice.
12
Tvrdý souboj ve skluzu uprostřed hřiště podstoupili Laurent Koscielny a Oriol Romeu. Nakonec jako vítěz vyšel středopolař Chelsea.
11
Do první větší šance zápasu se mohl dostat hostující Fernando Torres, nicméně míč nedokázal usměrnit do brány a navíc mu byl máván a pískán ofsajd.
10
Robin van Persie se snažil vysunout Thea Walcotta, Ryan Bertrand si vypomohl s Petrem Čechem.
9
Ryan Bertrand sice vystihl záměr Thea Walcotta, avšak z následné akce Chelsea nic nebylo. Na druhé straně byl v ofsajdu přistižen Robin van Persie.
8
Salomon Kalou šel z levé strany sám na bránu, ale dobře jej od míče odstavil Bacary Sagna. Fotbalista z Pobřeží slonoviny sice upadl, nicméně penalta se nepískala.
7
Po přihrávce Daniela Sturridge šel do otevřené obrany Gunners Fernando Torres, ovšem španělský útočník si následně míč ukopnul.
6
První střelu mezi tři tyče vyslal Tomáš Rosický, ale jeho kolega z reprezentace Petr Čech míč chytá.
4
Tomáš Rosický centroval na levé straně přes Josého Bosingwu, hosté si bez problémů poradili.
3
Hosté se poprvé k míči dostali až v třetí minutě, kdy nepřesně přihrával Alex Song.
2
Domácí tým od výkopu stále drží míč na svých kopačkách a přihrává si na vlastní polovině.
1
Zápas zahájili domácí Robin van Persie s Tomášem Rosickým. Oba týmy naskočily do zápasu ve svých tradičních barvách.
1
Oba týmy právě vstupují na skvěle připravenou hrací plochu Emirates Stadium. Zápas bude za okamžik zahájen.
Chelsea provedla hned osm změn v sestavě oproti zápasu s Barcelonou v Lize mistrů. To Arsenalu se vrátil Koscielny, naopak přišel po zbytek sezony o Artetu. V základních sestavách jsou i oba čeští zástupci Tomáš Rosický a Petr Čech. Na severu Londýna panuje krásné počasí a Emirates Stadium se rychle zaplňuje!
Úvodní sestavy: Arsenal FC: Szczesny – Sagna, Koscielny, Vermaelen, Gibbs – Song, Ramsey – Walcott, Rosický, Oxlade-Chamberlain – Van Persie. Chelsea FC: Čech – Bosingwa, Cahill, Terry, Bertrand – Essien, Romeu, Malouda – Sturridge, Torres, Kalou. Rozhodčí: Dean – West, Watts.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:45.