Dnes jsme mohli sledovat zápas dvou tváří. První poločas se odehrával mezi pokutovými územími, hra byla nudná a nepřinášela žádné pohledné situace. Do druhého poločasu nastoupili Fergusunovi svěřenci jako vyměnění, s obrovskou chutí zvítězit. Už ve čtyřicáté sedmé minutě otevřel skóre Rooney a o minutu později se Rooney radoval znovu. V osmdesáté minutě snížil Suarez na 2:1, ale do konce zápasu jsme další gól neviděli. Druhý poločas měl náboj, přinášel pohledné situace a byl také hodně vyhecovaný, za což může kauza Suarez - Evra. Rudí ďáblové si tak díky dvěma brankám Rooneyho připisují plný počet bodů, díky kterým vedou tabulku. Pokud jejich rival Manchester City neporazí Aston Villu a nevybojuje ani bod, zůstane tak Manchester United v čele tabulky. Přeji hezký zbytek odpoledne.
Na konci zápasu jsme ještě mohli sledovat menší potyčku na hrací ploše, když se Evra radoval v blízkosti Suareze z dnešního vítězství.
90+4
Rohový kop rozehrál Valencia s Evrou na krátko a sudí odpískal konec.
90+3
Po faulu na Rooneyho dostal Manchester United výhodu standardní situace, ze které Rooney s Valenciou vybojovali rohový kop.
90+3
Ofsajdy: Manchester United 0 - 4 Liverpool FC.
90+1
Bellamy zahrával volný přímý kop, centrovaný míč do pokutového území odvrátila obrana alespoň na malou chvíli do bezpečí. Míč se ale odrazil k Johnsonovi, který si připravil míč na střelu a zakončil pod horní výko. De Gea vytáhl míč briliantním zákrokem na rohový kop.
90
Sudí Dowd nastavil tři minuty nad rámec základní hrací doby.
88
Suarez přenesl hru na pravou stranu, kam za míčem pospíchal Johnson, ale míč nestihl.
88
Scholesova kolmice na Valenciu byla příliš dlouhá, a tak se míče zmocnili hosté.
87
De Geův odkop odvrátil do autu Enrique.
86
Útočnou akci Liverpoolu zastavil praporek sudího, v ofsajdu uvízl Suarez.
84
Liverpool cítí šanci na vyrovnání a Fergusonovi svěřenci se musí bránit.
83
Do konce zápasu zbývá necelých sedm minut, dokáže domácí Manchester United udržet vedoucí skóre?
80
Liverpool právě vstřelil branku! Po faulu na Suareze zahrával Liverpool volný přímý kop, centrovaný míč do pokutovéh území se odrazil od Ferdinanda před De Geovu svatyni, LUIS SUAREZ nastavil kopačku a dopravil míč do sítě.
79
Z faul na Suareze vyfasoval žlutou kartu Carrick.
78
Domácí hráči kombinují ve středu hřiště, vypadá to, že nikam nespěchají a jejich hlavním účelem je nechybovat a udržet skóre.
78
Welbeck vybojoval autové vhazování.
77
Carrol se dopustil faulu na Rafaela, obešel se bez žluté karty.
75
Kenny Dalglish sáhl k dnešnímu poslednímu střídání. Ze hry odešel Kuyt, nahradil ho Adam.
74
Pokus o střelu: Manchester United 10 - Liverpool FC 5. Střely na branku Manchester Unietd 6 - 3 Liverpool FC.
74
Do zakončení se dostal Welbeck, jeho střelu na zadní tyč Reina chytil.
70
Pokaždé, když se k míči dostane Suarez, domácí fanoušci na něj bučí.
70
Po pravé straně utekl s míčem Valencia, ale neměl blízko sebe nikoho, komu by mohl přihrát, a tak musel na své spoluhráče počkat.
69
Dalglishovi svěřenci kombinují na soupeřově polovině, avšak bez úspěchu.
67
Fauly: Manchester United 7 - 7 Liverpool FC.
67
Gerrard se dopustil faulu na Rooneyho a může být rád, že neobdržel žlutou kartu.
66
Fergusonovi svěřenci jsou ve druhém poločase jako vyměnení, snaží se zahrozit z každé příležitosti, která se naskytne.
66
Valencia výborně obešel dva protihráče a přihrával do pokutového území na Rooneyho, přihrávce ale scházela přesnost.
65
Welbeck našel přesnou přihrávkou Giggse, ten přihrával na zadní tyč, kde byla odkrytá branka, ale nikdo z jeho spoluhráčů tam nebyl.
64
Carrick zachytil rozehrávku hostujících hráčů a získal míč pro své spoluhráče.
64
Do zakončení se dostal Rafael, ale střelu na přední tyč Reina chytil.
62
Gerrard poslal dlouhý centr na zadní tyč, kde výborně zakročil Rafael a poslal do útoku Valenciu, ten byl ale sám, a musel tak počkat na své spoluhráče.
61
Z hrací plochy odešel také Spearing, nahradil ho Bellamy.
62
Výborný obranný zákrok předvedl Giggs, když vypíchl míč Johnsonovi.
61
Kenny Dalglish přichystal první střídání. Ze hry odešel Downing, nahradil ho Carrol.
60
Gerrard kombinuje se Suarezem na soupeřově polovině, ale hráči Manchesteru United zatím výborně chrání území před De Geou.
59
Rooney měl na kopačce třetí gól, když mu Valencia adresoval v pokutovém území přesnou přihrávku, ale na poslední chvíli zakorčil jeden z obránců a míč Rooneymu odkopl.
58
Rooney vstřelil další branku asi z třiceti metrů, ale gól nemohl platit, protože sudí odpískal faul Evansovi.
58
Rudí ďáblové výborně napadají rozehrávku Liverpoolu, a jsou tak častěji u míče než v prvním poločase.
57
Rooney obešel hned několik protihráčů, v pokutovém území vrátil elegantně míč za sebe pro Welbecka, ten ale Rooneyho úmysl nepochopil a o míč přišel.
56
Po faulu na Rooneyho dostal Manchester United výhodu standardní situace.
56
K míči se postavil Downing, nacentroval míč do pokutového území, ale Evra odvrátil hlavičkou míč alespoň na malou chvíli do bezpečí.
55
Carrick se dopustil faulu na Suareze, Liverpool tak bude zahrávat volný přímý kop.
54
Defenzivní činnost domácích hráčů funguje zatím výborně, Liverpool si nedokázal vypracovat žádnou příležiost.
53
Hráči Liverpoolu kombinují na své polovině.
53
Výborný obranný zákrok ve středu hřiště předvedl Rafael, Liverpool získal výhodu autového vhazování.
52
Gerrardův dlouhý centr doputoval až k De Geovi, který míč uklidil do bezpečí.
48
Manchester United právě vstřelil branku! Valencia chtěl patičkou prostrčit míč na Rafaela, což se mu nepodařilo, míč zachytil na kopačce Spearing, Valencia se ale okamžitě vrátil a míč mu sebral, obešel si Škrtela a poslal nádhernou kolmici na rozběhnutého WAYNA ROONEYHO, který elegantně prostřelil Reinu, a zvýšil tak na 2:0!
47
Manchester United právě vstřelil branku! Giggs zahrával rohový kop, míč nacentroval na přední tyč, kde prodlužoval Carrick, WAYNE ROONEY nastavil svoji kopačku a vystřelil z voleje! Nemýlil se, míč zavěsil pod horní výko a poslal svůj tým do vedení!
46
Manchester United bude zahrávat rohový kop.
46
Míč do hry uvedli domácí hráči, do útoku se hnal Rooney, ale výborný obranný zákrok předvedl Agger.
46
Druhý poločas začne přibližně ve 14:49.
V prvním poločase jsme nezaznamenali žádnou branku, hra se víceméně odehrávala mezi pokutovými územími a diváka mohla nudit. Domácí i hosté se dotírají před branku a nutí obranu k chybám, což se zatím ale nedaří. Uvidíme, zda nám druhý poločas přinese nějakou změnu, která hru oživí.
45
Sudí Dowd nastavil jednu minutu nad rámec prvního poločasu.
45
Giggs nacentroval míč na zadní tyč, kde zasahoval Johnson a poslal do protiútoku Suareze, kterého výborným obranným zákrokem zastavil Ferdinand!
45
Manchester United bude zahrávat volný přímý kop.
44
Downing uviděl za faul na Rafaela žlutou kartu.
44
Faulu se dopustil Valencia, a tak Liverpool bude zahrávat volný přímý kop.
42
Liverpool zahrával druhý rohový kop, do zakončení se dostal úplně volný Škrtel, ten vystřelil z první, míč tečoval Ferdinand nad De Geovu branku. Liverpool měl zahrávat další rohový kop, ale sudí Dowd si ničeho nevšiml
41
Johnson postupoval s míčem sám, následně jej zasekl na hranici pokutového území a přihrál Gerrardovi, ten zakončil z větší vzdálenosti, míč tečoval jeden z domácích hráčů, a tak Liverpool zahrával rohový kop, se kterým si pozorná obrana poradila.
40
Do útoku se hnal Kuyt, jenž obešel Ferdinanda, ale ten svoji chybu okamžitě napravil, vrátil se a Kuyta o míč v pokutovém území obral.
39
Do velké příležitosti vstřelit gól se hnali hned tři domácí hráči - Rooney, Welbeck a Valencia. Míč na kopačce vedl Rooney, který si pak nerozuměl s Welbeckem, a když mu adresoval přihrávku, tak o míč přišel. S takovouto příležitostí mohli domácí hráči naložit mnohem lépe.
38
Rooney poslal přesnou přihrávku do běhu Welbeckovi, ten obešel dva protihráče a zakončil, jeho střele na zadní tyč scházela přesnost.
37
Scholes zachytil nepřesnost, kterou měl na svědomí Gerrard, a získal tak míč pro svůj tým.
36
Na pravé straně utekl s míčem Kuyt, následně nacentroval míč do pokutového území, ale pozorný Ferdinand odvrátil míč do bezpečí.
35
V pokutovém území se dostal do zakončení hlavou Evra, jeho pokus skončil kousek nad Reinovou brankou.
31
Scholes poslal přihrávku na Giggse, ten nacentroval míč do pokutového území a do zakončení se dostal Scholes, který byl kousek od vstřeleného gólu. Manchester United dostal výhodu rohového kopu, které domácí hráči nedokázali využít.
30
Máme za sebou půl hodinu prvního poločasu, prozatím jsme neviděli žádnou vážnější akci. Největší šanci na vstřelení gólu měl Rafael, ale Reina jeho pokus o střelu chytil.
29
Suarez přihrál do pokutového území na Hendersona, ale jeho střelu zblokovala pozorná obrana.
28
Útočnou akci Liverpoolu zastavil praporek sudího, v ofsajdové pozici uvízl Henderson.
27
Do zakončení se dostal Rooney, ale jeho střele scházela přesnost.
27
Vypadá to, že Rafael je v pořádku a může pokračovat ve hře. Hra opět pokračuje, míč na kopačkách mají hráči Manchesteru United.
26
Na hrací ploše zůstal ležet Rafael, který potřebuje ošetřit. Hra je přerušena.
24
Hráči Manchesteru United napadají rozehrávku Liverpoolu, zatím však bez úspěchu.
22
Valencia přihrál Giggsovi, ten chtěl přihrávat do pokutového území na Welbecka, ale míč zachytila pozorná obrana.
20
Hráči Manchesteru United kombinují na své polovině, do hry zapojili i brankáře De Geu.
19
Rafael dostal přesnou přihrávku do pokutového území od Valencii, připravil si míč na střelu a zakončil. Tuto střelu na zadní tyč však Reina chytil!
18
Carrickův centr do pokutového území odvrátila pozorná obrana.
17
Rafael si vyměnil míč s Valenciou, ten obešel dva obránce a adresoval přihrávku na Welbecka, tato kombinace se nepovedla a Valencia v zápětí vybojoval rohový kop.
15
Giggsův centr do pokutového území, jenž směřoval na Welbecka k bližší tyči odvrátila pozorná obrana do bezpečí.
15
Kuytův centr byl nepřesný, a tak De Gea provede odkop.
14
Giggs vybojoval pro svůj tým autové vhazování.
13
Enrique nacentroval míč do pokutového území, ale pozorná obrana odvrátila míč do bezpečí.
13
Evans se dopustil faulu na Suaraze, Liverpool tak bude zahrávat volný přímý kop.
11
Scholes chyboval ve středu hřiště, a k míči se tak dostali hosté.
9
Gerrard kombinoval se Suarezem, následně našli Johnsona, který se dostal do zakončení, ale jeho střela gól nepřinesla.
8
Valencia předal Rafaelovi míč patičkou, ale souboj Enrique - Fabio skončil šťastněji pro Enriqueho.
6
K míči se postavil Giggs, který poslal centr na zadní tyč, kde zasahoval Johnson. United dostali výhodu rohového kopu. K míči se opět postavil Giggs, nacentroval míč do pokutového území, kde se dostal do zakončení Rooney, ale Reina si s jeho hlavičkovaným míčem poradil.
6
4
Evra poslal přesnou přihrávku na Welbecka, který míč zastihl a obešel několik protihráčů, následně poslal přihrávku na Valenciu, který centroval míč na zadní tyč, kde byl Rooney, ale centr byl nepřesný, a tak u něj byl rychleji Reina, který míč uklidil do své náruče.
3
Hosté kombinují na soupeřově polovině, v prvních minutách jsou aktivnější.
3
Hra opět pokračuje.
1
Sudí hru přerušil.
1
Na hrací ploše zůstal ležet Ferdinand, který se srazil s Evrou. Ferdinand potřebuje lékařskou pomoc.
1
Míč do hry uvedli hosté, konkrétně Gerrard a Suarez. Hosté budou hrát z prava do leva.
1
-1
Domácí hráči oblékli tradiční rudé dresy, hosté dresy bílé.
-1
Právě jsme mohli sledovat menší střet mezi Evrou a Suarezem, když se hráči zdravili Suarez nepodal ruku Evrovi, což se Evrovi nelíbilo. K žádné větší potyčce nedošlo.
-3
Sudí Phil Dowd přivádí obě základní jedenáctky na hrací plochu.
-4
Oba týmy jsou nastoupeny v tunelu. Na hrací ploše je vše připraveno k příchodu hráčů.
-21
Oba týmy jsou na hrací ploše, kde absolvují předzápasovou rozcvičku.
-32
Domácímu týmu bude chybět zraněný Lindegaard, Nani, Jones, De Laet, Anderson, Fletcher, Vidić, Owen a Smalling. Hostům bude chybět pouze zraněný Leiva.
Na lavičce náhradníků jsou připraveni: Manchester United: Amos - Berbatov, Park, Hernández, Fabio, Cleverley, Pogba. Liverpool FC: Doni - Carragher, Bellamy, Carroll, Adam, Shelvey, Kelly.
Úvodní sestavy: Manchester United: De Gea - Rafael, Evans, Ferdinand, Evra - Valencia, Carrick, Scholes, Giggs - Welbeck, Rooney. Liverpool FC: Reina - Johnson, Agger, Skrtel, Enrique - Henderson, Spearing, Gerrard, Downing - Suarez, Kuyt. Rozhodčí: Phil Dowd.
Dobrý den, vítejte u komentovaného přenosu prestižní anglické Premier League. Manchester United dnes přivítá na Old Trafford v rámci dvacátého pátého kola svého rivala Liverpool. Manchester United dnes bude hrát o velmi důležité body, které nutně potřebuje, protože stíhá svého městského rivala City. Rudí ďáblové budou mít výhodu domácího prostředí, kde se jim proti Liverpoolu docela daří. Z posledních sedmnácti ligových střetnutí se domácí Manchester radoval desetkrát z výhry, třikrát z bodového zisku a čtyřikrát poznal hořkost prohry. Poslední zápas, který mezi sebou tito dva rivalové odehráli se uskutečnil před měsícem v rámci pohárového střetnutí, kdy Manchester United porazil Liverpool 1:0. Odveta se hrála na Anfield Road, kde Liverpool zvítězil 2:1 a díky této výhře vyřadil Manchester United z FA Cupu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:45.