Hlavní rozhodčí Mark Clattenburg dnes naposledy foukl do píšťalky a ukončil šlágr devátého kola, ve kterém vítězí Manchester United. Manchesteru United se vydařil vstup do utkání a už po dvanácti minutách vedl dvoubrankovým rozdílem. Minutu před koncem prvního poločasu vsítil gól na 1:2 přesnou trefou z přímého kopu Mata a dal svému týmu naději na lepší výsledek. Druhý poločas začala lépe Chelsea, protože se jí podařilo vstřelit gól na 2:2, kterým se prezentoval Mikel. Pak však pro domácí přišla sprcha v podobě dvou červených karet, o tu první se zasloužil Ivanovič a o druhou Torres. Domácí museli dohrát dnešní duel v devíti hráčích, ale tlaku se bránili poněkud skvěle. Pak přišel do hry Hernández, který po deseti minutách dnešní zápas rozhodl, když vstřelil vedoucí branku na 3:2 pro hosty. Do konce utkání se už nic nestalo, a Manchester United si tak připisuje důležité tři body a v tabulce se posouvá na druhé místo. Na první Chelsea ztrácí United pouhý jeden bod. Děkuji Vám za pozornost.
90+5
Hosté se ubránili a nyní mají míč na svých kopačkách.
90+5
V blízkosti středového kruhu byl faulovaný Sturridge, a tak budou domácí zahrávat volný přímý kop.
90+5
Hernández vybojoval autové vhazování na soupeřově polovině.
90+4
Z tohoto rohového kopu hosté žádné nebezpečí nepřichystali.
90+3
Hernández vybojoval rohový kop.
90+3
Hernández adresoval přesnou přihrávku do běhu, které se ujal Valencia, jenž postupoval sám na Čecha, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.
90+2
Žlutou kartu obdržel Valencia.
90+1
Van Persie se po ošetření vrátil do hry.
90
Sudí Clattenburg nastavuje pět minut nad rámec řádné hrací doby.
90
Hra po krátkém přerušení pokračuje.
90
Sudí hru už přerušil a van Persie potřebuje lékařskou pomoc.
89
Na hrací ploše zůstal ležet po střetu van Persie, hra ale pokračuje.
88
Young našel přesnou přihrávkou Hernándeze, který vystřelil z první, ale jeho pokus skončil vysoko nad brankou.
86
Mikel nacentroval balon do velkého vápna, tam však úřadovala hostující obrana.
86
Nepřesně přihrával Carrick, a tak jsou teď u míče domácí hráči.
85
Van Persie uvízl v ofsajdové pozici, a tak sudí hru přerušil.
85
V ofsajdové pozici uvízl Hernández.
84
Hosté kombinovali na soupeřově polovině. Chelsea ale výborně napadala rozehrávku, a tak hosté postupně postupovali zpět na vlastní polovinu a do kombinace zapojili také svého brankáře.
83
Ve středu hřiště byl faulovaný van Persie, sudí ponechal výhodu ale pak byl faulovaný také Evans, a tak nakonec hosté budou zahrávat volný přímý kop.
82
Chelsea využívá posledního střídání. Ze hřiště odchází Hazard, kterého nahrazuje Sturridge.
82
Hernández si zpracoval na hranici pokutového území míč na prsa a následně vystřelil, ale jeho pokus byl zblokovaný a Čech jej uklidil do své náruče.
80
Nepřesně teď přihrával Hernández, a domácí tak vybojovali balon na svoji stranu.
80
Do konce utkání zbývá necelých deset minut a u míče jsou domácí hráči, kteří vybojovali autové vhazování na vlastní polovině.
79
Ramires obdržel přihrávku a následně si zpracoval balon a připravil si jej na pravačku, ale jeho pokus skončil vysoko nad brankou.
75
K jedovaté střele se probojoval van Persie, ale vynikající Čech jeho střelu vyrazil!
77
Žlutou kartu vyfasoval Mikel.
75
Manchester United právě vstřelil branku!
JAVIER HERNÁNDEZ je na hřišti pouhých deset minut a už si připisuje vstřelenou branku. Na gól mu přihrával Rafael a JAVIER HERNÁNDEZ střelou z první posílá svůj tým do vedení! Podle záběru ale HERNÁNDEZ v době přihrávky stál v ofsajdovém postavení, a tak branka platit neměla.
74
Ze hřiště odchází Rooney, kterého nahrazuje zkušený Giggs.
73
Van Persie obdržel přesnou přihrávku, udělal si kličku a vystřelil, ale jeho pokus skončilo vysoko nad brankou.
73
Van Persie byl faulovaný a hosté budou zahrávat volný přímý kop.
72
Máme zde avizované střídání. Ze hřiště odchází autor dnešního gólu Mata a nahrazuje ho Bertrand.
70
Chelsea bude muset posledních dvacet minut odehrát pouze v devíti hráčích. Uvidíme, zda ustojí tlak soupeře, který určitě nastane.
70
Do zakončení se dostal van Persie, ale branku netrefil.
69
Torres uviděl za nafilmovaný pád druhou žlutou kartu, která pro něj znamená kartu červenou.
68
Evra si střihl sólo, ale s míčem do pokutového území nepronikl, protože narazil hned na trojici bránících hráčů.
68
Hosté kombinují v blízkosti středového kruhu a zakládají postupný protiútok.
67
Domácí chystají další střídání.
66
Střídají také domácí hráči. Oscara nahrazuje Azpilicueta.
65
Hosté využívají prvního střídání. Ze hry odstoupí Cleverley, kterého nahrazuje Hernández.
65
V ofsajdové pasti uvízl Valencia.
64
Do zakončení se dostal Rooney, ale branku netrefil.
63
Ivanovič vyfasoval červenou kartu a musí předčasně opustit hrací plochu.
62
Manchester United rozehraje rohový kop.
61
Do zakončení se dostal Rooney, ale branku neohrozil, protože včas střelu zablokovala pozorná obrana.
60
V souboji jeden na jednoho byl úspěšnější Ferdinand, který Hazardovi sebral míč.
59
Z postupného protiútoku však žádné nebezpečí nehrozilo.
58
Valencia obehrál hned pětici hráčů a pak přesnou přihrávkou hledal van Persieho.
56
Van Persie nacentroval míč do pokutového území, ale domácí se ubránili.
56
Manchester United dostal výhodu volného přímého kopu.
56
Odkop od brány provedl De Gea.
55
Hazard se dostal opět do zakončení, ale tentokrát mířil nepřesně.
55
Chelsea znovu nebezpečně zaútočila. Tentokrát se dostal do zakončení Hazard, ale skóre se nemění.
53
Chelsea právě vstřelila branku!
Oscar našel výborným centrem neobsazeného RAMIRESE, jenž přesnou trefou hlavou srovnává skóre na 2:2!
53
Hazard hledal přihrávkou za obranu Matu, který si sice míč zpracoval, ale nedokázal vystřelit.
53
Hazard našel přesnou přihrávkou Matu, který okamžitě vystřelil, ale jeho pokus uklidil do náruče De Gea.
50
Torres zakládal protiútok společně s Oscarem, ale Oscara výborně o míč obral Cleverley.
50
Míč do hry uvede odkopem De Gea.
49
Z následné standardní situace žádné nebezpečí nehrozilo.
49
Chelsea bude zahrávat volný přímý kop.
48
Chelsea zahrávala rohový kop a do zakončení se dostal Mata, jenž jeho střelu zablokovala pozorná obrana.
47
Z následného protiútoku žádné nebezpečí nehrozilo.
47
Chelsea se před avizovanou standardní situací ubránila a nyní zakládá protiútok.
46
Valencia vybojoval rohový kop.
46
Míč do druhého poločasu uvedli hosté, konkrétně to byl van Persie a Cleverley.
46
Máme za sebou první poločas, do kterého vstoupil výborně hostující Manchester United, který v prvních dvanácti minutách dokázal vstřelit dvě branky, ale minutu před koncem prvního poločasu snižoval na 1:2 Mata. Chelsea určitě tato branka do šatny pomohla a ve druhém poločase se máme jistě na co těšit.
Druhý poločas začne přibližně v 18:00.
45+2
Mata nacentroval balon do velkého vápna, kde úřadovala obrana hostů.
45+2
Luiz vybojoval rohový kop.
45+2
Luiz vybojoval autové vhazování na soupeřově polovině.
45+2
Manchester United zahrával rohový kop, ale domácí se ubránili.
45
Sudí Clattenburg nastavil první poločas o dvě minuty.
45
Torres vyfasoval žlutou kartu.
45
Mata dostal od Torrese přesnou přihrávku do běhu, ale v souboji jeden na jednoho byl úspěšnější De Gea, který Matovu střelu vyrazil do bezpečí.
44
JUAN MATA se postavil k míči, technickou střelou obstřelil zeď a přesnou trefou na zadní tyč rozvlnil síť.
44
K míči se postavil Mata, uvidíme, co s nabízenou šancí provede.
43
Žlutou kartu vyfasoval Rooney.
42
De Gea si teď připsal brilantní zákrok a vychytal stoprocentní gólovou šanci! Hlavičkující Torres zůstal jen zírat.
42
Hosté se před touto standardní situací ubránili.
42
Obranný zákrok si připsal Young a Chelsea dostane výhodu rohového kopu.
41
Carrick špatně přihrával a z toho mohli těžit pochopitelně domácí. Obrana hostů se však výborně ubránila a případné nebezpečí zažehnala.
40
Faulovaný byl Rooney, kterého zastavil nedovoleným zákrokem Ramires.
39
Oscar hledal dlouhým nákopem Matu, ale našel pouze Evru, který odvracel míč do zámezí.
38
Hosté se před touto standardní situací ubránili a odvrátili balon do bezpečí.
38
Nyní však Chelsea bude zahrávat standardní situaci v podobě volného přímého kopu.
38
Mata našel na hranici pokutového území Oscara, ale jeho střelecký pokus zablokovala pozorná obrana.
37
Mata opět nacentroval balon na vzdálenější tyč, ale tentokrát byl jeho centr přetažený.
37
Podle sudího se Valencia dopustil faulu, a tak Chelsea bude zahrávat volný přímý kop.
36
Mata nacentroval míč na vzdálenější tyč, kde se do zakončení hlavou dostal Cahill, ale De Gea jeho pokus vyrazil nohou!
36
Chelsea bude zahrávat rohový kop.
34
Do zajímavé pozice se dostal Torres, ale sudí mu odpískal faul a De Gea stejně jeho střelu zlikvidoval.
34
Špatně přihrával Cleverley a do protiútoku mohli jít domácí, ale pozorný Rooney jeho chybu napravil a odvrátil balon do bezpečí.
33
Evans zapojil do hry také De Geu, který následně přihrával Ferdinandovi.
33
Ramires fauloval Cleverleyho, a tak míč do hry uvedou hosté.
32
V ofsajdové pozici nyní uvízl van Persie.
32
Hosté si vytvořili na soupeřově polovině tlak, ale domácí hráči je zatím výborně napadají.
31
Nadýchaný centr adresoval do malého vápna Rooney, tam ale byl připravený Čech.
31
Z rohového kopu žádné nebezpečí nehrozilo, domácí se ubránili, ale hosté zůstávají u míče.
30
Do velmi zajímavé pozice se dostal Valencia, jeho první střelu zablokovala obrana a ze druhé vytěžil rohový kop.
29
Hosté zatím výborně pokrývají prostor a Chelsea do ničeho nepouští.
28
Rooney fauloval, a tak domácí budou rozehrávat.
28
Chelsea teď balon na kopačkách příliš dlouho neudržela, v držení jej nyní mají hosté.
27
Rooney si připsal dobrý obranný zákrok a domácí dostali výhodu autového vhazování.
26
De Gea provede odkop od brány.
25
Přihrávku do běhu obdržel Hazard, jenž si zpracoval míč a následně vystřelil, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.
24
K míči se postavil Luiz, jenž na De Geovu svatyni vyslal jedovatou střelu, ale pozorný De Gea vyrazil míč do bezpečí.
24
Manchester United se musí bránit a De Gea si staví pětičlennou zeď.
24
23
Carrick fauloval Ramirese a Clattenburg mu slovně domlouvá.
23
Držení míče: Chelsea FC 64% - 36% Manchester United.
22
Ivanovič si nerozuměl s Hazardem a jeho přihrávka skončila v zámezí.
21
Ivanovič hledal dlouhým nákopem Hazarda, ale pozorný Rafael odhlavičkoval míč do bezpečí.
20
Chyby se dopustil Cleverley, z čehož mohl těžit Ramires, ale jeho centr v pokutovém území nikoho nenašel.
20
Autového vhazování se ujme Ivanovič.
20
Cleverley se snažil najít delším nákopem Younga, ale přihrávka byla nepřesná.
19
U míče jsou ale stále United, kteří kombinují na soupeřově polovině.
19
Van Persie nacentroval balon na přední tyč, kde úřadovala pozorná obrana domácích.
18
18
Torres vybojoval míč a kolmou přihrávkou hledal v pokutovém území Matu, ale jeho přihrávka byla pro Matu příliš dlouhá.
15
Mata našel přesnou přihrávkou Torrese na hranici pokutového území, ale Torres míč na kopačkách příliš dlouho neudržel.
12
Na pravém křídle se uvolnil Valencia, který následně adresoval do velkého vápna přízemní centr. ROBIN VAN PERSIE stál v pokutovém území neobsazený a přesnou trefou z první posílá svůj tým do dvoubrankového vedení.
11
Evra je v pořádku a může pokračovat ve hře.
10
Ošklivě faulovaný byl Evra a Ivanovičův zákrok byl na žlutou kartu, ale sudí byl jiného názoru.
10
Ve středu hřiště kombinuje trojice Evra, Cleverley a Rafael.
9
Oscar našel přesnou přihrávkou Ramirese, jehož o balon obrala pozorná obrana hostů.
8
Ve středu hřiště držel míč na kopačkách Cleverley, ale v souboji jeden na dva o kulatý nesmysl přišel.
8
Evra vybojoval autové vhazování na vlastní polovině.
7
Na pravém křídle se uvolnil Torres, jenž nacentroval balon do velkého vápna, kde ale úřadovala pozorná obrana.
4
Rooney založil rychlý protiútok, na pomoc mu přišel Young. Rooney pak přesnou přihrávkou našel van Persieho, jenž vystřelil, ale trefil pouze tyčku. Nicméně DAVID LUIZ stál přesně v těch místech, kam se míč od tyče odrazil a od něj se následně odrazil do Čechovy brány.
3
Postupný protiútok založili hosté, přesnou přihrávku obdržel van Persie, který prověřil brankářské schopnosti Čecha, jenž jeho pokus uklidil do náruče.
2
Chelsea zahrávala autové vhazování v blízkosti rohového praporku a do zajímavé šance se dostával Oscar, ale pozorný Ferdinand jej o míč nakonec obral.
1
Domácí Chelsea nastoupila v tradiční modré kombinaci. Hosté z Manchesteru v tradičních rudých dresech a bílých trenkách.
1
Chelsea bude hrát zleva doprava.
1
Výkop provedli domácí hráči, konkrétně Mata s Torresem.
1
-1
Utkání začne za malý okamžik.
-4
Sudí Mark Clattenburg přivádí obě základní jedenáctky na hrací plochu.
-5
Hráči jsou již připravení v tunelu.
-5
Na hrací ploše je vše připraveno k dnešnímu utkání, které začne za malou chvíli.
-13
Hráči jsou ještě na hrací ploše, kde absolvují předzápasovou rozcvičku, ale za chvíli se odeberou do svých šaten, aby se mohli připravit na dnešní duel.

Chelsea FC: Čech - Ivanović, Cahill, Luiz, Cole - Mikel, Ramires - Mata, Oscar, Hazard - Torres.

Manchester United: De Gea - Rafael, Ferdinand, Evans, Evra - Valencia, Carrick, Cleverley, Young - Rooney, van Persie.

Rozhodčí: Mark Clattenburg - Mick McDonough, Simon Long.
Dnes můžeme na hřišti očekávat fotbalovou válku, navíc Chelsea doma v posledních deseti ligových zápasech proti Manchesteru United ani jednou neprohrála. Hostům z Manchesteru se na Stamford Bridge nedařilo ani střelecky, z posledních devíti zápasů tady Fergusonovi svěřenci dali jen šest branek.
Hostům bude chybět hned pětice zraněných hráčů. Sir Alex Ferguson tak bude postrádat Jonese, Kagawu, Lindegaarda, Smallinga a Vidiće.
Domácím bude chybět zraněný Lampard, kterého trápí lýtko a suspendovaný Terry.
Předpokládané sestavy:

Manchester United: De Gea - Rafael, Carrick, Evans, Büttner - Kagawa, Fletcher, Cleverley - Rooney, Hernández, van Persie.

Dnešní duel bude řídit hlavní sudí Mark Clattenburg, na čarách mu budou asistovat pánové Mick McDonough a Simon Long. Jako čtvrtý rozhodčí bude pomáhat Michael Jones.
Sázkové kanceláře vypsaly na výhru Chelsea kurs 2.46, na remízu pak kurs 3.5 a na výhru Manchesteru United kurs 3.2.
To Manchesteru United patří se ziskem osmnácti bodů příčka třetí. United mají na kontě šest výher a dvě prohry. Skóre je 21:11. Manchester United vstřelil v letošní sezoně doposud ze všech týmů nejvíc branek.
Chelsea je v letošní sezoně se ziskem dvaceti dvou bodů na první příčce. Zaznamenala celkem sedm výher a jednu remízu. Skóre je 19:6. Čech je se šesti inkasovanými góly nejlepším brankářem v lize. Stejný počet inkasovaných branek má na kontě také Mannone z Arsenalu.
Poslední vzájemný duel, který se odehrál na Stamford Bridge 5. února 2012, skončil remízou 3:3. Skóre otevřel Evans, který si vstřelil vlastní gól, další gól za Blues přidal Mata a třetí Luiz. Za Manchester United snižoval Rooney, který se trefil hned dvakrát a vyrovnávací branku zaznamenal Hernández.
Je to tady, opět a znovu. Jeden z největších šlágrů evropského fotbalu. Chelsea a Manchester United. Dva odvěcí rivalové, zkrátka modrá proti červené. Bitva těchto dvou gigantů je očekávána po celém světě, hráči i fanoušci s napětím očekávají počáteční hvizd rozhodčích. Bývá pravidlem, že nikdo v těchto duelech není jasným favoritem, a ani tento mač není výjimkou. Nechť tedy bitva začne.
Dobrý podvečer, vítám Vás u komentovaného přenosu devátého kola anglické Premier League, nejprestižnější a zároveň nejsledovanější fotbalové soutěže na světě. Moje jméno je Lucie Rapantová a dnes Vás budu provázet komentářem fotbalového dění ze Stamford Bridge, kde Chelsea FC přivítá Manchester United.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.