Everton - Manchester City | ONLINE | 16.3.2013 13:45 | Premier League 2012/2013 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Konec zápasu.
90+3
Everton právě vstřelil branku!
Fellaini sebral míč a velmi rychle se rozeběhl na útočnou polovinu. Tam přihrál nabíhajícímu NIKICU JELAVIČOVI, který si balón zpracoval a nádhernou střelou do levého horního růžku rozhoduje tento zápas.
90+2
A Coleman dokázal obrat jednoho z hostujících hráčů o míč a posílá ho z posledních sil ke středovému kruhu.
90+1
Manchester má sice míč a kombinuje na útočné polovině, jenže se mu zatím vůbec nedaří.
90
Budou se nastavovat 3 minuty.
90
Za zdržování dostává žlutou kartu Osman.
89
Zabaleta byl u postranní čáry faulovaný, ale pískat se nebude. Everton tak má klid a bude moci rozehrát.
88
Naismith si naběhl na dlouhý centr na útočnou polovinu a šetří cenné vteřiny.
87
Nakonec to byl druhý zmiňovaný Kolarov, který ale trefil pouze zeď.
87
K míči se staví Tevez a Kolarov.
86
Tevéz napálil jednoho z domácích hráčů do ruky. A z hranice velkého vápna bude Manchester zahrávat velmi zajímavou standartní situaci.
85
Everton hraje v závěru velmi dobře. Aktivně napadá a svého soupeře nepouští k téměř žádné šanci.
84
Přichází další střídání. Odejde James Milner a místo něj si zahraje Gael Clichy.
83
Zajímavá střela Nasriho, který vypálil i přes dotírající obránce. Jeho přízemní rána, která mířila k levé tyči ale Muchu nepřekvapila.
82
Coleman znovu perfektně zafungoval ve vlastním pokutovém území, když odvrátil nebezpečný centr, který směřoval na Silvu.
80
Kolarov rozehrával rohový kop, ale centr se mu příliš nevyvedl. Poslal jej na zadní tyč, kde ho bez větších potíží odvrátil Fellaini.
79
Další výborný zákrok Muchy, když vyběhl z branky proti střele Zabalety, který to nečekal a kulatý nesmysl napálil pouze do domácího brankaře.
78
A sám Anichebe mohl přidat druhou branku svého celku, když se v pokutovém území nejlépe zorientoval, avšak hlavičkou poslal míč jen těsně nad břevno.
77
Anichebe vybojoval další rohový kop a gestem k fanoušků žádá o podporu, které se velmi rychle dočkal. Celý stadión své hráče hlasitě podporuje.
76
Everton zakládal rychlou akci, kterou ale pokazil nepřesnou přihrávkou na střed hřiště Naismith.
75
Gibson poslal balón na vzdálenější tyči, kde se k hlavičce dostal Anichebe, avšak podle hlavního arbitra se dopustil útočného faulu.
74
Coleman hraje výborně. Dokázal to v další akci, když proběhl téměř celé hřiště a snažil se odcentrovat. I když se mu to nepovedlo, vybojoval alespoň rohový kop.
73
Ten ale žádnou zajímavou akcí nekončí. Domácí budou moci ušetřit cenné vteřiny výkopem od branky.
73
Dobrý zákrok Distina, který nedovolil Tevézovi odcentrovat, avšak Manchester u míče zůstane, protože bude zahrávat rohový kop.
72
Manchester se dostává do velkého tlaku. Domácí hráči jsou zataženi na své polovině a pouze brání.
71
A následně i na domácí straně. Odejde Kevin Mirallas a místo něj se na hřiště podívá Steven Naismith.
70
Přichází dvojí střídání. Odchází Gareth Barry, místo něj se na hřiště podívá Samir Nasri.
68
Tevéz si nabíhal na dlouhý centr, který dokázal zpracovat a málem se dostal do samostatného úniku. Jenže nestalo se tak, protože výborně zasáhl Coleman. Ten mu míč čistě vypíchl a odvrátil tak hrozící nebezpečí.
67
Obrovská šance hostů! Nejprve se za obranou zjevil úplně osamocený Tevez který tváří v tvář Muchu nepropálil balón avšak následně se k dorážce dostal Milner, který ale nedokázal trefit prázdnou branku, protože se domácí brankař fantastický přemístil a jeho ránu zlikvidoval!
66
Tevéz se snažil propasírovat míč za obranu na nabíhajícího Džeka, ale neúspěšně.
65
Utkání je velmi vyhrocené. Bojuje se o každý metr hřiště a k vidění je tak mnoho nebezpečných zákroků.
64
Jenže Manchester se svou příležitostí nenaložil dobře. Hosté rozehráli nakrátko načež následně Zabaleta napálil míč pouze do zdi.
63
Tevéz byl podražený Colemanem. Vůči velké nelibosti domácích fanoušků. Jenže ti nic nezmění. Hosté budou zahrávat zajímavou standartní siutaci.
62
Mirallas odcentroval ke vzdálenější tyči, kde číhal Fellaini ten ale balón nedokázal zpracovat, protože byl tísněn dvěma obránci.
61
Ale domácí bojují i nadále. Distin dokázal vybojovat rohový kop a gestem k fanouškům žádá o podporu v těchto těžkých chvílích.
60
Pienaar, který způsobil předchozí zákrok dostává druhou žlutou kartu a tím pádem červenou. Svůj tým oslabuje a Everton tak bude hrát o deseti.
59
Po jednom souboji zůstává na trávníku ležet Garcia.
58
Který končí zajímavou akcí. Osman se v pokutovém území nejlépe zorientoval a z první poslal míč těsně nad břevno.
57
Fellaini výborně zabojoval u rohového praporku a pro svůj tým získal rohový kop.
56
Nepovedená akce Manchesteru znovu končí u Muchy, který na nic nečeká a znovu posílá míč k protější brance.
55
Domácí brankař poslal velmi zajímavý míč téměř až Hartovi. Tam si dobíhal Mirallas, jenž měl před sebou hodně prostoru, jenže dřív než stihl vypálit, doběhl ho Toure, který mu kulatý nesmysl vypíchl a odkopl za postranní čáru.
54
Mucha rozehrával od vlastní branky poslal dlouhý nákop na útočnou polovinu.
53
Garcia se po centru dostal k odraženému míči a málem se dostal k zakončení, ovšem v tom mu zabránil Zabaleta, který mu v poslední chvíli balón odkopl od nohy.
52
Rychlá akce domácích po pravé straně. Fellaini málem dokázal propasírovat míč až do pokutového území na Pienaara, jenže mu v tom zabránil dobrým obranným zákrokem Zabaleta.
51
Manchester je v úvodu druhé půle aktivnějším týmem.
50
Kolarov dokázal odcentrovat z velkého úhlu, ovšem jeho přízemní centr branku domácího brankaře neohrozil.
49
Anichebe už je zpět na hřišti a prezentoval se dobrým napadáním. Vybojoval vhazování nedaleko branky Harta.
48
Silva se vybídl k přihrávce na levé straně. Bohužel pro něj byla nepřesná a zachytil jí Coleman, který následným nákopem na útočnou polovinu zakládá útočnou akci svého celku.
47
V hlavičkovém souboji se dle hlavního arbitra dopustil faulu Garcia, který trefil míst balónu trefil Anichebeho. Ten má pravděpodobně nějaké problémy a odchází za postranní čáru k ošetření.
46
Silva nalezl přihrávkou nabíhajícího Silvu, jenž vypálil z první, avšak střela mu vůbec nesedla a zamířila vysoko nad.
46
Začal druhý poločas.
Je za námi první poločas, který končí lépe pro domácí celek. Everton začal aktivně a hrozil před brankou Harta. Z toho vzešlo zasloužené vedení ve 31. minutě po nádherné brance Osmana. Tahoun Manchesteru Džeko byl nejaktivnějším hráčem svého celku, avšak ani on nedokázal vymyslet nic zajímavého. Čeká nás jistě ještě velmi zajímavá druhá půle, která začne přibližně v 14:48.
První poločas skončil.
45+2
Hráči Manchesteru drží míč na svých kopačkách, ale už se nechtějí pouštět do nějaké nebezpečné akce. Inkasovat druhý gól do kabin by bylo pro hosty velmi nepříjemné.
45+1
Další centr do pokutového území Manchesteru zpracoval Fellaini, avšak viditelně rukou a bude se tak kopat pouze od branky Harta.
45
V závěru prvního poločasu ještě vidí po ostrém zákroku žlutou kartu Silva.
45
Budou se nastavovat dvě minuty.
43
Fellaini je velmi aktivní a snažil se rozehrát rychlou protiakci středem hřiště, ale pokazil přihrávku a musí se vracet zpět na svou obrannou polovinu.
42
Distin nepovolil Džekovi odcentrovat a dokonce získal balón. Do útoku tak jde Everton.
41
Hart způsobil velkou chybu, když hrozící centr nedokázal zachytit a míč mu vypadl z rukavic na nabíhajícího Mirallase. Ten hlavičkoval do prázdné branky, ale v poslední chvílí výborně zaúřadoval Toure, který dokázal kulatý nesmysl vytěsnit.
39
Džeko se dostal k hlavičce, jenže byl otočený proti brance, a tak neviděl kam míří. Bohužel pro něj mimo brankový prostor.
38
V závěru poločasu se přeci jen Manchester snaží vymyslet nějakou nebezpečnou akci, která by vedla k vyrovnaní, avšak domácí zatím brání velmi dobře. To předvedl i Baines, jenž zlikvidoval hrozící nebezpečí odkopem na útočnou polovinu.
37
Na druhé straně pálil Silva. Ovšem střela mu příliš nesedla. Bude se odkopávat od branky Muchy.
36
Anichebe si v pokutovém území zpracoval míč, otočil se kolem vlastní osy a dělovkou pořádně vyděsil Harta. Naštěstí pro něj šla střela těsně nad jeho branku.
35
Další centr, který se snesl do pokutového území Manchesteru zpracoval Fellaini, jenž se snažil ještě nalézt Mirallase. Ten číhal u pravé tyče, avšak obrana hostů zafungovala dobře a hrozící nebezpečí odvrátila.
34
Domácí jsou na koni přičemž vybojovali další rohový kop. Fellaini se dostal k míči, který si zpracoval, ale ke střele se nedostal, protože mu jeho ránu zablokoval jeden z hostujících hráčů.
32
Džeko fauloval a dostal za to žlutou kartu. Je to již čtvrtá karta v tomto poločase.
31
Everton právě vstřelil branku!
Dámy a pánové tak tohle je gól, který určitě bude aspirovat na branku roku! Coleman na hranici velkého vápna výborně zmátl obranu, čímž vzápětí uvolnil na středu nabíhajícího LEONA OSMANA, který si míč zpracoval a nádhernou střelou do levého horního růžku nedal Hartovi šanci. Balón totiž ve vzduchu změnil rotaci a nekontrolovaně zamířil přesně do odkryté části.
29
Baines se snažil odcentrovat z velkého úhlu. Trefil ale Zabaletu od kterého se míč odrazil za postranní čáru. Everton tak zůstane u míče i nadále.
28
Následný volným přimým kopem zahrozili domácí před brankovištěm Harta. Na vzdálenější tyči stál Fellaini, jenž se dostal k hlavičce, avšak zamířil pouze doprostřed branky, kde stál pozorný hostující brankař.
27
Další žlutá karta. Tentokrát na straně Manchesteru, kterou obdržel Kolarov.
25
Anichebe se dostal k odraženému míči, avšak pokazil následnou přihrávkou na Mirallase a musí se velmi rychle vracet. Hosté jdou rychle do útoku.
24
Který ale napálil pouze zeď a ze zajímavé akce Manchesteru tak nic nevzešlo.
23
A hosté budou zahrávat další zajímavou standartní situaci. K míči se staví Kolarov.
23
Pienaar skluzem srazil Teveze a zcela zaslouženě za to dostává žlutou kartu.
22
Anichebe si nabíhal na dlouhý centr, který ale odvrátil Zabaleta.
21
Tak jsem se přeci jen unáhlil, protože v této chvíli se hraje především na polovině Evertonu a Manchester zvyšuje svůj tlak.
19
Bývalý hráč Teplic Džeko proklouzl po levé straně a z hranice velkého vápna poslal přízemní střelu k levé tyči, kterou ale bez větších potíží kryje Mucha.
18
K míči se postavil Toure, který poslal centr do malého vápna, kde se k hlavičce málem dostal Silva, ale balón ho těsně přeskočil,.
17
Zabelata byl faulovaný. Hosté budou zahrávat volný přímý kop z približně 30 metrové vzdálenosti.
16
Manchester má poměrně velké problémy propasírovat balón na útočnou polovinu. Domácí hráči výborně napadají.
15
Džeko se snažil prověřit domácího brankaře střelou z velké vzdálenosti, avšak jeho rána nezamířila mezi tři tyče. Bude se kopat od branky Muchy.
14
Ale ani ten nepřinesl žádné pozdvižení před brankou Harta.
13
Domácí jsou aktivnější, z čehož plyne další rohový kop pro Everton.
12
Mirallas dostal zajímavý pas za obranu napříč útočnou polovinou, avšak neuhlídal si ofsajdové postavení.
10
Domácí rozehrávali rohový kop. Mirallas odcentroval sice míč do pokutového území, ale centr přetáhl a balón doputoval až za postranní čáru.
8
Baines poslal zajímavý centr na Gibsona. Druhý zmiňovaný vypálil z první. Jeho projektil mířil do levého horního růžku, ale v poslední chvíli se stočil a branku minul
7
Everton zahrával zajímavou standartní situaci, kterou ale bez větších potíží chytá Hart do své náruče.
6
Fellaini obdržel žlutou kartu.
4
Na obou stranách byly k vidění pokusy o proniknutí do šestnáctky, ale zatím neúspěšné.
1
Utkání právě začalo.
Příjemné poledne při sledování přenosu ze šlágru devětadvacátého kola Premier League, v němž liverpoolský Goodison Park bude svědkem souboje Evertonu s Manchesterem City.

EVERTON FC

Domácí před dnešním soubojem mají obrovskou motivaci, neboť by rádi prodloužili svoji sérii proti dnešnímu soupeři, kterého porazili ve všech třech posledních vzájemných zápasech u řeky Mersey, především pak ale před týdnem selhali ve čtvrtfinále FA Cupu, když právě v Goodison Parku podlehli Wiganu 0:3 a před svými fanoušky tak mají co napravovat. V lize zde Everton padl zatím pouze jednou ze čtrnácti duelů, když v samém závěru loňského kalendářního roku podlehl Chelsea 1:2, jinak zde uhrál 7 vítězství a 6 remíz. Trenér David Moyes nadále nebude moci počítat s brankářem Timem Howardem, očekává se tak další start slovenského reprezentačního brankáře Jána Muchy. Moyes se bude muset obejít i bez základního stavebního kamene obranné formace, Phila Jagielky (kotník), jedinou dlouhodobou absencí pak zůstává Tony Hibbert, jenž podstoupil operaci lýtka.

Předpokládaná sestava: Mucha - Neville, Heitinga, Distin, Baines - Coleman, Osman, Fellaini, Pienaar - Jelavič, Mirallas

MANCHESTER CITY FC

Hosté z modré části Manchesteru se zvedají po výsledkově i herně velmi nepovedeném období na přelomu ledna a února, kdy po remízách s Q.P.R. a Liverpoolem dokonce podlehli 1:3 v Southamptonu. Sérii ligových neúspěchů zlomili až v důležitém souboji s Chelsea a navázat na tuto výhru dokázali i na hřišti Aston Villy, kterou zdolali díky jediné brance Carlose Teveze. Narozdíl od svého soupeře pak nadále bojují v FA Cupu, kde snadno zdolali o udržení v druhé nejvyšší soutěži bojující Barnsley a čeká je zajímavé semifinále s vítězem opakovaného duelu Manchesteru United s Chelsea.

Trenér Mancini pro dnešní zápas určitě nemůže počítat s dvojicí Richards (koleno) a Rodwell (kolenní šlacha), oba by ale mohli být k dispozici v závěru měsíce. Zdravotní potíže trápily i Agüera s Kompanym, minimálně belgický kapitán by ale měl startovat od úvodní minuty.

Předpokládaná sestava: Hart - Zabaleta, Kompany, Nastasič, Clichy - Javi Garcia, Barry - Milner, Y. Touré, Silva - Tevez
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:45.
3. kolo
Tabulka 2020/2021
Z V R P Skóre B
1. Leicester 3 3 0 0 12:4 9
2. Everton 3 3 0 0 8:3 9
3. Arsenal 2 2 0 0 5:1 6
4. Aston Villa 2 2 0 0 4:0 6
5. Liverpool 2 2 0 0 6:3 6
6. Crystal Palace 3 2 0 1 5:3 6
7. Leeds 3 2 0 1 8:7 6
8. Tottenham 3 1 1 1 6:4 4
9. Chelsea 3 1 1 1 6:6 4
10. Newcastle 3 1 1 1 3:4 4
11. West Ham 3 1 0 2 5:4 3
12. Brighton 3 1 0 2 6:6 3
13. Manchester City 2 1 0 1 5:6 3
14. Manchester Utd. 2 1 0 1 4:5 3
15. Southampton 3 1 0 2 3:6 3
16. Wolves 3 1 0 2 3:7 3
17. West Brom 3 0 1 2 5:11 1
18. Burnley 2 0 0 2 2:5 0
19. Sheffield Utd. 3 0 0 3 0:4 0
20. Fulham 3 0 0 3 3:10 0
Články odjinud