Svěřenci trenéra Laudrupa se dočkali vítězství po čtyřech kolech, když porazili Fulham na jeho hřišti 2:1. Ve druhém poločase přidal druhou branku De Guzman po chybě brankáře Stockdaleho. O čtyři minuty se podařilo "Chalupářům" snížit na rozdíl jedné branky Ruizem. Vstřelená branka ještě více vlila novou krev hráčům Fulhamu, kteří se hnali za vyrovnáním, po hodině hry vyrovnali Berbatovem, bohužel branka nemohla být uznána pro ofsajd útočníka Fulhamu. Na konci zápasu mohl přece jen tentýž hráč vyrovnat, ale šanci neproměnil.
90+3
Nejspíše to byla poslední šance pro domácí tým, u míče jsou hosté a kontrolují hru.
90+2
Fulham vybojoval přímý volný kop, který zahrál Ruiz na hlavu Berbatova, jehož hlavička jen tešně proletěla nad brankou Tremmela.
90
Rozhodčí Marriner bude nastavovat čtyři minuty.
90
Ruizovi se nepodařil centr, tak jak by si asi přál, obrana Swansea míč odvrátila mimo nebezpečí branky Tremmela.
90
Fulham bude zahrávat rohový kop po zablokovaném centru Briggse.
89
Briggsův centr do malého vápna s velkou námahou odvrátil Tiendalli mimo pokutové území.
87
V těchto okamžicích je to hra na jednu bránu. Centr do pokutového území mířil na Hangelanda, který se snažil přihrávat do malého vápna, ale jeho přihrávku odvrátil obránce hostujícího týmu.
86
Rohovému kopu se hráči Fulhamu ubránili.
85
Rangelovu střelu ze střední vzdálenosti s námahou vyrazil brankář Stockdale na rohový kop.
83
Střídá také trenér Fulhamu Jol. Na hřiště poslal čerstvou sílu Philippa Senderose, který nahradil Kerima Freie.
82
Poslední střídání v sestavě Swansea. Kemyho Agustiena vyměnil Leon Britton.
81
Na druhé straně Rangel nacentroval míč do pokutového území a Karagounis jej odvrátil na rohový kop.
80
Ze standardní situace hráči Fulhamu nic nevytěžili.
80
Žlutou kartu dostal Kemy Agustien za faul na Rodallega.
78
Briggs nacentroval míč do pokutového území, míč obrana hostí odvrátila.
76
Žlutou kartu obdržel Steve Sidwell.
75
První střídání v sestavě Fulhamu. Ashkana Dejagaha nahradil Hugo Rodallega.
73
Hráči domácího týmu kombinují na polovině Swansea, zatím bez finální přihrávky.
69
Domácí fanoušci se radovali z vyrovnávající branky Berbatova, ale domácímu útočníkovi byl odmáván ofsajd.
68
Ani ze z osmý rohový kop nevedl k vyrovnávající brance.
67
Z rohového kopu obrana Swansea v potížích míč musela odvrátit na další roh.
66
Druhé střídání Swansea. Ze hřiště odešel Pablo Hernandez a nahradil ho Ben Davies.
66
Fulham si vynutil další standardní situaci.
64
Z rohového kopu zahrozil obránce Williams, ale brankář Stockdale byl pozorný.
63
Hernandez přihrál míč Grahamovi, jehož pokus vyrazil brankář Stockdale na rohový kop.
61
Frei poslal centr do vápna, pro který si přišel brankář Tremmel.
60
Fulham bude zahrávat rohový kop, když střelu Ruize vyrazil brankář Tremmel.
59
V šanci se ocitl střelec první branky Ruiz, ale tentokrát se neprosadil.
58
Po kontaktní brance hráči Fulhamu si vytvořili ještě vetší územní převahu před brankou Tremmela.
56
Fulham právě vstřelil branku!
Na pravé straně pronikl do pokutového území Dejagah, který míč nacentroval na Berbatova, jeho hlavička mířila do břevna, odražený míč se dostal opět k Berbatovovi, který našel lépe postavého BRYANA RUIZE GONZALEZE, který placírkou dorazil míč do sítě.
52
Swansea právě vstřelila branku!
Obránce Fulhamu přihrál míč brankáři Stockdalemu, který nepřesným odkopem "namazal" do šance Hernandezovi, který viděl ještě lépe postaveného JONATHANA DE GUZMANA, jenž technickou střelou překonal brankáře Stockdaleho podruhé.
52
Míč z Ruizovy kopačky našel přesně hlavu Sidwella, který centr poslal hlavičkou vedle branky Tremmela.
51
Frei předal míč Dejagahovi do pokutového území, ale jeho kličku přečetl obránce Swansea a Fulham bude zahrávat rohový kop.
50
Hráči domácího týmu začali druhý poločas náporem, uvidíme zda se jim podaří co nejdříve vyrovnat.
47
Tradiční autor Ruiz se postavil míči a technickou střelou k tyči málem překonal brankáře Tremmela, ten stál jak přikovaný k brankové čáře. Střela útočníka Fulhamu šla jen těsně vedle branky.
47
Hned ze začátku druhé půle, bude kopat Fulham přímý volný kop.
46
Do druhého poločasu udělal trenér Laudrup jednu změnu. Wayna Routledgeho nahradil Sung Yueng Ki.
46
Máme za sebou prvním poločas, po kterém vede Swansea na hřišti Fulhamu 1:0. Po celý první poločas byli lepším týmem hráči Fulhamu. V první větší šanci zápasu se ocitl Barbatov, ale z malého vápna branku přestřelil. Hosté zahrozili po patnácti minutách hry, ve dvou šancích se ocitl Graham, první nedokázal proměnit, ale ve druhém případě, vyražený míč brankářem Stockdalem s přehledem dopravil do sítě Fulhamu.
45+1
Dejagah předal před pokutovým územím míč Rietherovi, jehož kličku vystihl obránce Tiendalli a mič mu odebral.
45
Rozhodčí Marriner nastaví v prvním poločase jednu minutu.
44
Routledge unikal středem hřiště a byl faulován Sidwellem, kterému musel domluvit rozhodčí Marriner.
43
Sidwellova nepřesná střela ze třiceti metrů mířila hodně vysoko nad branku Tremmela.
41
Svěřenci trenéra Jola kombinují před velkým vápnem a snaží se najít skulinku v dobře organizované obraně "Labutí".
39
Opět hostující obrana působila přesvědčivě a nedovolila ohrožení Tremmelovy branky.
39
Další výhodu rohového kopu bude mít Fulham.
38
Ruiz napřáhl těsně za velkým vápnem a snažil se technickou střelou k tyči překonat brankáře Tremmela, který se musel hodně natáhnout, aby míč vyrazil.
37
Rohový kop hráči Swansea zahráli na krátko, centr do pokutového území poslal Dyer, obrana Fulhamu míč odvrátila k Hernandezovi, který o míč přišel.
36
Dyer vybojoval rohový kop pro svůj tým.
34
Georgios Karagounis sestřelil nevybíravým zákrokem Dyera a viděl za to žlutou kartu.
32
Ruiz poslal míč z rohového kopu přímo do náruče brankáře Tremmela.
31
Dejagah se snažil odcentrovat přes Tiendalliho, což se mu nepodařilo, hostující obránce skluzem míč zablokoval na rohový kop.
30
Držení míče: Fulham 58% - 42% Swansea.
28
Nyní se hra odehrává kolem středového kruhu. Hráči Fulhamu se snaží kombinovat a rychlým přechodem do útoku překvapit obranu Swansea.
26
Dejagahův centr odvrátila obrana Swansea jen k Berbatovovi, který vyhrál hlavičkový souboj pro Ruize, jehož další střela mířila opět těšně vedle branky Tremmela
25
Ruizova technická střela proletěla těsně nad břevnem Tremmelovy branky.
24
Aktivní Frei si vyměnil několikrát míč s Ruizem a byl před velkým vápnem faulován Williamsem.
21
Fulham mohl vyrovnat po šanci Freie, jehož střela šla těsně vedle branky Swansea.
19
Další šance "Labutí" skončila brankou. Střelu Dyera vyrazil brankář Stockdale jen k DANNYMU GRAHAMOVI, který míč dopravil do domácí sítě.
18
Hernandez krásně našel za obranou Fulhamu Grahama, který se snažil z úhlu překonat brankáře Stockdaleho, ten jeho střelu vyrazil.
17
Ani z další možnosti vstřelit branku hosté nic nevytěžili.
17
Hráči Swansea hrozí po rychlých protiútocích. Po jednom z nich budou zahrávat další roh.
15
Opět další rohový kop v podání hráčů Swansea vyšel naprázdno.
12
Centr z rohového praporku se snesl na hlavu Williamse, který míč hlavičkoval na De Guzmana, ten se však provinil faulem. Míč od své branky rozehrál brankář Stockdale.
12
Rychlý kontr Swansea po levé straně. Přihrávku dostlal úplně volný Hernandéz a míč poslal podél velkého vápna na Dyera. jehož střela byla zblokována na rohový kop.
11
Máme za sebou jedenáct minut první půle, zatím jsou aktivnější svěřenci trenéra Jola.
10
Standardní situaci zahrál Ruiz přesně na kopačku Berbatova, který z malého vápna přestřelil branku Swansea.
10
Monk zablokoval centr do pokutového území a tak "Chalupáři" budou zahrávat rohový kop.
8
Brankář Tremmel ze své poloviny rozehrál míč velmi nepřesně a ten skončil v zámezí, vhazovat budou hráči Fulhamu.
7
Přímý kop zahrál Ruiz do pokutového území a brankář Tremmel musel z branky vyběhnout a míč vyboxovat.
7
Ruiz by faulován před pokutovým územím Tiendallim a Fulham bude mít výhodu standardní situace.
5
Sidwelova střela ze střední vzdálenosti byla zablokována obráncem Swansea.
4
Ani hosté ze standardní situace nezahrozili.
3
Rychlý protiútok "Labutí" končí rohovým kopem.
2
První rohový kop vybojoval Fulham. Sidwel zahrál míč na přední tyč kde jej odhlavičkoval obránce Swansea mimo pokutové území.
2
Výkop utkání provedli domácí hráči, kteří se prokombinovali na polovinu Swansea, ale míč jednoduše odevzdali soupeři.
1
-3
"Chalupáři" nastoupí v bílých dresech, hráči Swansea v dresech červených.
-4
Rozhodčí Marriner přivádí obě jedenáctky na travnatý pažit.
-10
Hráči se pomalu trousí do útrob stadionu, aby se přichystali na dnešní utkání. Diváci postupně usedají na svá místa, za pár chvíl může "boj" o tři body začít.
-14
Obě mužstva jsou již na hrací ploše a na stadioně Craven Cottage probíhá předzápasová rozcvička.
-15
Trenér Jol udělal v základní sestavě oproti zápasu s Soupthamptonem šest změn. Také jeho trenérský kolega Laudrup udělal několik změn v základní sestavě.

Fulham FC: Stockdale - Riether, Hughes, Hangeland, Briggs - Dejagah, Karagounis, Sidwell, Frei - Ruiz, Berbatov

Swansea City: Tremmel - Tiendalli, Monk, Williams, Rangel - Hernandez, Dyer, Augustien, De Guzman, Routledge - Graham

Rozhodčí: A. Marriner - R. West, S. Massey.
Ještě pár zajímavostí před dnešním zápasem. Brankář Swansea Vorm udržel ze tří zápasů dvakrát čisté konto. Osm z celkových dvaceti devíti branek Fulhamu v této sezóně vstřelili náhradníci.
Naposledy se oba týmy střetly na stadionu Craven Cottage v březnu tohoto roku a utkání dopadlo vítězstvím "Labutí" 0:3. Dvě branky vstřelil Sigurdsson a třetí branku přidal Joe Allen. Z posledních jedenácti domácích zápasů hráči Fulhamu vyhráli osm střetnutí a jen v jednom případě odešli poraženi.
Předpokládané sestavy

Fulham FC: Schwarzer - Riether, Hangeland, Senderos, Riise - Dejagah, Sidwell, Baird, Kacaniklic - Berbatov, Rodallega

Swansea City: Vorm - Tiendalli, Chico, Williams, Davies - Dyer, Britton, Ki, Moore, Routledge - Michu (Shechter)
Trenéru hostujícího týmu Laudrupovi bude chybět obránce Rangel, který laboruje se zraněným lýtkem a Taylor. Otazník visí nad startem nejlepšího střelce týmu Micha, který musel odstoupit v průběhu zápasu s Readingem kvůli problémům s kotníkem. Nahradit by jej mohl Shechter, případně Danny Graham.
Trenér Fulhamu Martin Jol se bude muset dnes obejít bez dvojice hráčů. Na marodce jsou Etheridge, Davies, otazník visí nad startem Diarry a Petriče a Duffa.
Svěřenci trenéra Laudrupa zažívají zatím úspěšnou sezónu a jsou prozatím na deváté příčce anglické Premier League. Ale ani mužstvo "Labutí" teď nezažívá dobré období, na výhru čeká již čtyři ligová kola.
Domácího týmu se výsledkově moc nedaří. Z jedenácti zápasů dokázali zvítězit pouze jednou, když porazili Newcastle 2:1. Nepříznivé výsledky měly za následek propad tabulkou, nyní je Fulham na čtrnácté pozici se ziskem dvaceti jedna bodů.
Ani hráčům Swansea se ve středu nevedlo, tak jak by si sami představovali. S posledním Readingem remizovali 0:0. Obě mužstva si sice vypracovala několik šancí, ale v jednom případě se nepodařilo hráčům ani jednoho týmu vstřelit vítěznou branku.
V minulém středečním kole mužstvo "Chalupářů" remizovalo s nováčkem soutěže Southamptonem 1:1. Úvodní branku utkání vstřelil bývalý útočník Manchesteru United Dimitar Berbatov, svěřenci trenéra Martina Jola nakonec o jednobrankový náskok přišli pět minut před koncem utkání, když za hosty srovnal z pokutového kopu Lambert.
Dobré sobotní odpoledne, vítejte u textové reportáže z anglické Premier League. Anglická liga o víkendu startuje dvacátým kolem, ve kterém Fulham bude mít podruhé během tří dnů výhodu domácího prostředí a na svém stadionu Craven Cottage dnes přivítá mužstvo Swansea.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.