Máme za sebou utkání 22. druhého kola anglické Premier League, na jehož konci svítí na výsledkové tabuli vyrovnaný stav 1:1.
Po celý zápas nás doprovázelo nevyrovnané tempo a bezduchý směr utkání, nakonec jsme se ale několika pohledných akcí dočkali. Ze začátku zápasu byl k vidění pohledný fotbal, avšak postupně se tempo vytrácelo.
První gól přišel ve 23. minutě a na konto si jej připsal Georgis Karagounis. S vyrovnáním přišel Franco Di Santo v minutě 72.
90+4
Po závaru před Al Habsim se skóre měnit nebude, defenziva Wiganu se z něj dokázala dostat.
90+3
Wigan se vymanil z náporu dlouhým odkopem, Fulham zakládá další akci.
90+2
Jean Beausejour vypálil, ale také mimo.
90+1
Zraněného Ramise nahradí Ronnie Stam. (WIG)
90
Nastaveny jsou tři minuty.
90
Ivan Ramis (WIG) je ošetřován na trávníku.
89
Ještě s jedním ohrožením brány přišel na konci akce Dejagah, ale bránu minul.
89
...avšak ani po této výhodě se nemůže radovat z gólu.
88
Fulham rozehraje rohový kop...
87
Fulham střídá. Kacaniklice nahradí Dejagah.
87
Fulham se tlačí směrem vpřed, Wigan zatím odolává tlaku.
86
Další roh Wiganu nekončí trefou. Fulham se tedy ujímá míče.
85
V obrovské šanci byl Franco Di Santo! Proběhl kolem obránců a z bezprostřední blízkosti vypálil, Schwarzer byl ale úspěšný. Pro Wigan to značí další roh.
85
...ale ani tento roh nepřinesl klid na kopačky hostů.
84
Další rohový kop pro Wigan...
83
Konečně jsme se dočkali. utkání nabralo tempo a hra začíná býti velmi rychlá. Zatím se ale jakožto aktivnější celek prezentuje Wigan.
82
Fulham podruhé střídá. Ze hřiště odešel Damien Duff, kterého nahradí Chris Baird.
80
Ani druhý rohový kop Wiganu nekončí žádným ohrožením,.
80
Do konce zápasu zbývá něco málo přes deset minut a uvidíme, zda se ještě něco stane s výsledkem, který momentálně na výsledkové tabuli svítí. Hlavní sudí Mark Clattenburg nechává některé ostré souboje a nepíská, po čemž se hráči pochopitelně zlobí. Za příčinu to mělo například vyrovnávající trefu.
79
Ani tento roh nebyl úspěšný a Fulham se dere vpřed.
79
Roh pro Wigan.
78
Na středu hřiště se ke slovu dostává opět Wigan a uvidíme, zda dokáže zvrátit aktuální průběh zápasu.
77
I na druhé straně byl k vidění pokus o ohrožení branky, avšak dlouhý centr nesměřoval ani na jednoho z hráčů v bílém.
75
Na zvrat zápasu mají oba týmy přibližně patnáct minut a zatím se zdá, že větší touhu po vítězství má Wigan, který byl nabuzen gólem.
74
Z velké dálky také pálil Maynor Figueroa, ale trefil pouze obránce.
74
Míč byl po rohovém kopu odvrácen, míč však má stále Wigan a je vidět, že hostující hráče vyrovnávací gól nabudil.
73
Rohový kop pro Wigan.
72
Wigan právě vstřelil branku!
A přichází vyrovnání! Po ofenzivním tažení hostů se ke slovu dostal FRANCO DI SANTO, který ukázal svoji sílu po proběhnutí kolem obránců vypálil z hranice pokutového území, načež míč letící na vzdálenější tyč prolétl za záda gólmana - 1:1!
70
Do konce dnešního zápasu zbývá něco málo přes dvacet minut a a uvidíme, zda si Fulham tento náskok udrží, zatím se vše vyvíjí tak, že si Wigan tři body z Lodýna neodveze.
69
McCarthy se elegantně prosmýkl kolem obránce a dral se hlouběji skrz defenzivu Fulhamu, tam ale skončil, protože jeho postup s míčem byl přerušen pozorným obráncem.
67
Wigan se vůči rohovému kopu ubránil a vydal se vpřed, kde pálil Jordi Gómez, ale nemířil přesně a tak míč přeletěl branku Schwarzera.
66
Roh pro Fulham.
65
I Wigan střídá. Hřiště opustil David Jones, nahradil jej Jordi Gómez.
64
Fulham střídá. Odešel Mladen Petrić, přišel Hugo Rodallega.
63
Utkání se dostává zpátky do tempa a oba týmy se střídají v rolích diktátora tempa hry a také v roli bránícího. Zatím je úspěšnější Fulham.
62
A po tomto ofenzivním tažení vypálil zpoza vápna Franco Di Santo, ale prostor mezi třemi tyčemi netrefil. Fulham se tedy může bezstarostně vrhnout směrem vpřed.
61
Po volném přímém kopu pro Fulham se střelou blýskl Mladen Petrić, ale branku jen o kousek přestřelil. Ale to už se nám hra přesouvá na opačný konec hřiště, kde se o ofenzivní tažení stará Wigan.
60
Máme za sebou již hodinu hry a je vidět, že se jedná o zápas nejprestižnější fotbalové soutěže světa. K vidění máme krásný zápas, avšak chybí více zakončení i gólů. Posledních pár minut se hraje na středu hřiště a tak gólmani nemusejí zasahovat.
59
Wigan se po ubránění rozhodl o snahu vyrovnat, avšak chyba na půlící čáře měla za příčinu ztrátu míče. Ihned poté předvedl to samé Fulham a tak se oba celky o míč úspěšně vystřídaly. Převážně se hraje na polovině hřiště.
58
Volný přímý kop pro Fulham zahrával Ruiz a na jeho centr nikdo z jeho spoluhráčů nevyskočil. Míč propadl mezi hráči a po menším závaru před brankou Al Habsiho je jasné, že ani teď se skóre měnit nebude.
57
Další rohový kop Wiganu ukončil Maloney, který tvrdě vypálil zpoza vápna, avšak po jeho krásné střele k tyči se blýskl Schwarzer krásným zákrokem v letu, ve kterém lapil míč.
56
Následný rohový kop pro Wigan neskončil nijak závratně ani zajímavě a tak se skóre měnit nebude. Je vidět, že už se hosté snaží o vyrovnání.
55
Zatím největší šance zápasu! Wigan se vydal vpřed a tvrdou střelu musel odvracet Schwarzer, avšak po odražení míče z jeho rukou bylo orazítkováno břevno!
54
Po odehraném přímém kopu se také skórem měnit nebude. Centrovaný míč skončil u jednoho z obránců Wiganu, který jej zahrává směrem vpřed a zakládá tak další akci svého týmu.
53
Volný přímý kop pro Fulham.
52
Hra po několika minutách v této půli zcela ztratila tempo a požitek ze hry už není takový, jako dříve. Doufejme, že se to opět zvrátí a budeme sledovat pohledný fotbal.
51
Po odmávané výhodě pro Fulham se Damien Duff snažil obtočit s míčem kolem obránce, ten jej ale nakonec o míč obral. Hra je stále bezduchá a nic zajímavého k vidění není.
50
Wigan nijak zvlášť neohrozil branku Schwarzera a tak se aktuální stav skóre nemění. Fulham se následně ujal míče, ale dlouhý centr z křídla nekončí u nikoho z hráčů v nílém.
49
I následný protiútok po nátlaku domácích končí před branami pokutového území, kde chybně nahrával Duff. Defenziva Wiganu se ujala míče a na druhé straně hřiště rozehraje rohový kop.
48
Wigan se úspěšně ubránil proti obléhání branky, to však bude pokračovat, jelikož je u míče stále Fulham.
47
Damien Duff se prosmýkl kolem dvou obránců a poslal míč přízemní přihrávkou za obranu do vápna, tam ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.
46
Wigan vstoupil do druhé půle jakožto aktivnější celek, tak uvidíme, zda si toto tempo udrží do konce zápasu.
46
Hlavní arbitr Mark Clattenburg foukl do píšťalky, čímž ukončil první poločas. Na konci prvního poločasu svítí na výsledkové tabuli skóre 1:0 ve prospěch domácího Fulhamu.
Hra se měnila v podání toho, jaké měla průběžné tempo. Chvilku bylo před Al Habsim 'mrtvo' a hrálo se na středu hřiště, jindy se ale před brankou Wiganu doslova lítalo za míčem a hrálo se dost bojovně, což potvrzuje ten fakt, že k vidění byla nejedna žlutá karta.
K vidění byl sice jen jeden, ale zato krásný gól. Připsal si jej Georgios Karagounis, který zpoza vápna poslal míč krásně za záda bezmocného gólmana.
45+1
První půle se dohrává na půlce Wiganu, v držení míče je Fulham.
45
Nastavena je jedna minuta.
45
Ani tento rohový nepřispěl k vyrovnání a tak se skóre měnit nebude.
44
44
V cestě vpřed byl zastaven Dimitar Berbatov, který se po pádu na zem diví, že nebylo pískáno. Sudí Mark Clattenburg viděl situaci čistě.
42
Defenziva hostů se chtěla dostat z problémů, ale do jednoho skončila přímo po hlavě. Po nedohodě Al Habsiho s obránci se málem stalo, že se v jejich pokutovém území míče ujal Dimitar Berbatov, nakonec si ale obrana Wigana poradila s touto situací.
41
Po Boycově centru z křídla pálil Franco Di Santo, avšak ani on bránu netrefil.
40
Hra se vyvážila a ani jeden z celků nemá momentálně navrch. Nutno dodat, že hra opět ztratila tempo a Fulham už není v roli diktátora tempa hry.
38
Ofenzivní síly domácího celku pořádně zatápí obraně Wiganu, která se zoufale s tímto náporem vypořádává.
36
Do konce první půle zbývá něco málo přes deset minut a skóre zatím nahrává do karet domácímu Fulhamu. Wigan zatím nijak výrazně neohrozil brankáře Schwarzera.
35
Volného přímého kopu se ujal Kieran Richardson, bránu ale úplně minul.
34
James McArthur dostává za svůj prohřešek žlutou kartu.
33
Z hranice pokutového území vypálil Alexander Kacaniklic, střelu mu ale nesedla a branku minula.
32
Po volném přímém kopu z křídla pro Fulham na řadu přihází kop rohový.
31
V ofsajdové pasti uvízl Mladen Petrić.
30
Máme za sebou půlhodinu hry a zatím je k vidění docela pohledný fotbal. Oba celky už dokázaly zahrozit a Fulham se už dostal díky Karagounisovi do vedení. Wigan se momentálně sbírá a snaží se něco s nepříznivým výsledkem udělat.
28
Obrana domácích zafungovala na jedničku. Ubránila se úspěšně proti přímému kopu i následnému pokusu Franca Di Santa, který z úhlu pálil na bránu, trefil však obránce.
26
Volný přímý kop pro Wigan.
25
Hra je zcela uklidněná a ztratila tempo, které doposavad utkání doprovázelo. Jednou z výjimek této neblahé události je pokus zpoza vápna Jamese McArthura (WIG), gólmana Schwrzera ale nepřekonal.
24
Je vidět, že vstřelený gól postavil Fulham na nohy. Nyní neustále operuje s míčem a uhání obranu soupeře.
23
Fulham právě vstřelil branku!
Po neúspěšných dvou rohových kopech a obléhání branky se míče chopil GEORGIS KARAGOUNIS, který proběhl kolem několika hráčů a krásnou střelou posílá svůj tým do vedení - 1:0!
22
V pokutovém území se ke slovu dostal Dimitar Berbatov, pozornou obranu ale propálit nedokázal.
21
Po neúspěšném rohovém kopu přichází další roh pro domácí.
20
Wigan udělal další chybu a Fulham se dral vpřed, i tento protiútok však nekončí gólem. Jeden z beků odvrátil míč mimo hrací plochu. Roh pro Fulham.
18
Fulham několikrát chyboval, následně ale dokázal chyby odčinit. Po této skrumáži na jejich polovině hřiště se vydali hráči domácích vpřed, přízemní střela z dálky ale končí v rukavicích klidného Al Habsiho.
17
Hosté se probíjeli trnitou obrannou linií soupeře, u rohového praporku však míč ztratil Boyce. Pro Fulham to opět znamená zisk míče.
16
Další protiútok hostů končí a opět kvůli chybné přihrávce. Tentokrát směroval pas do vápna, tam ho ale na hrací ploše nikdo nestihl. Fulham se tak ujal míče a dere se vpřed.
15
Fulham se chopil míče a zpoza vápna vypálil Mladen Petrić, jeho pokus ale mezi tři tyče nemířil.
14
Hra se několikrát přenesla z obou konců hřiště na druhý, k vidění však nebyla žádná šance či pokus o ohrožení brány.
13
Po ubránění se vůči rohovému kopu se Wigan dral vpřed a držel svého soupeře pod velikým tlakem. Akce hostí však končí špatnou přihrávkou na Boyceho.
12
V naprostém klidu a pohodě se Wigan ubránil.
11
Máme tu první rohový kop v dnešním zápase. Na starost si jej bere Fulham.
10
Fulham se dostává zpátky na nohy a defenziva hostů má plné nohy práce. Ke gólu Dimitaru Berbatovovi zbýval pouhý krok, aby byl u míče dříve něž Al Habsi.
9
Volný přímý kop zahrával Damien Duff a míč vyslal rovnou na bránu Al Habsiho, ten ale zasahovat nemusel, míč totiž letěl nad jeho branku.
8
Volný přímý kop pro Fulham z více než dobré pozice.
7
Trio domácích obránců si poradilo s náporem soupeře a získalo míč na svou stranu, načež se s ním probíjí vpřed.
6
Z veliké dálky vypálil McArthur (WIG), ale branku Schwarzera jen o kousek minul.
5
Wigan se zatím prezentuje jako aktivnější celek a častěji operuje s míčem, avšak stále se nezrodila vážnější šance.
4
Wigan se prokombinoval až ke svatyni Schwarzera, gólman si ale nakonec s míčem poradil.
3
Wigan se dral kupředu a při jeho ofenzivním tažení byl faulován Maloney na polovině soupeře.
2
Fulham po faulu rozehrál na své polovině a dral se vpřed, dlouhý nákop vpřed směrem na Damiena Duffa končí ofsajdem.
1
Fulham si vzal na starost úvodní výkop a s míčem operoval na své polovině hřiště, ztráta o něj přišla těsně za půlící čarou chybnou přihrávkou vpřed.
1
Fulham k dnešnímu zápasu nastoupí v bílých dresech, Wigan v modrém.

Fulham FC: Schwarzer - Hughes, Hangeland, Riether, Duff - Richardson, Karagounis, Kacaniklic, Berbatov - Ruiz, Petrić

Wigan Athletic: Al Habsi - Caldwell, Boyce, Ramis, Figueroa - Jones, Beausejour, McArthur, McCarthy - Maloney, Di Santo

Rozhodčí: M. Clattenburg - S. Child, S. Beck.
POSTAVENÍ V TABULCE:

FULHAM FC: Příčka - 13, (24 bodů).

WIGAN ATHLETIC: Příčka - 18, (18 bodů).

Fulham se případnou výhrou může dostat před dvanáctý Norwich a jedenáctý West Ham, přičemž West Ham má odehráno dvacet zápasů, Norwich 21.

Wigan by se mohl vyplavit ze sestupových a tříbodovým ziskem se má šanci dostat na patnáctou příčku před Southampton (odehráno 20 zápasů), Aston Villu (odehráno 21 zápasů) a Newcastle (odehráno 21 zápasů).

VZÁJEMNÁ BILANCE:

Poslední vzájemný zápas obou celků skončil velmi těsným výsledkem. Hrálo se na JJB Stadium ve Wiganu a neodehrávalo se tak, jak bookmakeři předpokládali. Skóre po půlhodině otevřel Hugo Rodallega a něco málo po odehrané hodině skóre navýšil Damien Duff. V devadesáté minutě pouze snižoval Arouna Koné na konečných 1:2 ve prospěch Fulhamu.

Starší záznamy nám ukazují, že ve vzájemných zápasech těchto týmů má jasně navrch Fulham, který byl Wiganem poražen před šesti lety rozdílem jediné branky.
PRAVDĚPODOBNÉ SESTAVY OBOU TÝMŮ:

FULHAM FC: Stockdale (Schwarzer) - Reither, Hughes, Hangeland, Riise (Briggs) - Dejagah, Sidwell, Karagounis, Kacaniklic - Berbatov, Ruiz

WIGAN ATHLETIC: Al-Habsi - Boyce, Ramis, Caldwell, Figueroa - Maloney, McCarthy, McArthur, Beausejour - Koné, Di Santo
Fulham v minulém kole uspěl na půdě aktuálně sedmého West Bromwiche a konečně se tak vzdálil sestupovému pásmu. Stále si ale nemůže dovolit polevit. V nadcházejícím střetnutí s Wiganem proto půjde po třech bodech.

Cottagers se během prosince příliš nevedlo. Z celkem šesti zápasů vytěžili pouhé čtyři body a podle očekávání zažili ostrý propad tabulkou až do jejích spodních pater. Na Nový rok si ale dokázali výrazně spravit chuť, když poměrně překvapivě zdolali WBA 2:1. A právě díky vítězství z The Hawthorns mohou hrát nyní Londýňané v relativním klidu. Od pásma sestupu je dělí šest bodů.

Trenéra Martina Jola navíc může těšit také zmenšující se marodka, která aktuálně čítá pouze tří jména - Mahamadou Diarru, Simona Daviese a Kerima Freie. Po nedávných zdravotních problémech už je naopak zpátky brankář Schwarzer a také trojice hráčů ve složení Riise, Petrić a Duff.

Fotbalisté Wiganu to na Craven Cottage nebudou mít jednoduché. Kromě mizerné formy (pouhých sedm bodů z posledních deseti zápasů) jejich sebevědomí dozajista sráží také fakt, že nad Fulhamem nedokázali už více jak šest let vyhrát. Poslední tři vzájemné duely navíc vždy těsně prohráli. Tentokrát by to ale londýnskému celku velmi rádi vrátili i s úroky. Navázat se budou snažit na poslední venkovní zápas, kdy přehráli Aston Villu jednoznačně 3:0.
Do nadcházejícího duelu ale každopádně na hostující straně nezasáhnou Albert Crusat, Ben Watson, Antolin Alcaraz, Ryo Miyaichi a Piscu.
Hezké sobotní odpoledne. Vítám Vás u sledování zápasu z anglické Premier Legue, kde se dnes v rámci 22. kola na Craven Cottage v Londýně utká domácí Fulham FC a Wigan Athletic.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.