Swansea - Reading | ONLINE | 6.10.2012 16:00 | Premier League 2012/2013 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Sledovali jsme velmi napínavé utkání až do jeho konce. Hráči Readingu vedli po prvním poločase 2:0. To svěřence trenéra Laudrupa nezlomilo a mohli vstřelit kontaktní branku z první šance v druhé půli, jenže útočníka Mooreho vychytal brankář McCarthy. Tlak Swansea se stupňoval a tím pádem přicházely i šance. V další šanci se objevil opět Moore a zase skvělým zákrokem McCarthy míč vyrazil. Brankář McCarthy přiváděl hráče Swansea k šílenství svými perfektními zákroky. Kapituloval až dvacet minut před konce zápasu po hlavičce Micha. Tlak Swansea se vystupňoval do takové míry, že hráči domácího celku dokázali toho využít k vyrovnávající brance Routledgeho. Poté se snažili ještě strhnout vítězství na svoji stranu, ale mohli být potrestáni hlavičkou Karacana, ale z brankové čáry míč vyhlavičkoval obránce Williams.
Konec zápasu.
90+3
Reading ještě kopal rohový kop, ze kterého šla hlavička Robsona-Kanu mimo branku Vorma.
90+2
Do zakončení se dostal hostující Kebe, ale jeho střele scházela přesnost.
90
Rozhodčí Dean bude nastavovat čtyři minuty.
90
Z rohového kopu hosté nic nevytěžili.
90
Jem Karacan mohl strhnout vítězství na stranu Readingu. Po centru z levé strany musel míč vyboxovat Vorm, vyrazil jej však přímo ke Karacanovi, jeho zpětná hlavička mířila pod břevno, ale brankáře Vorma zachránil Williams, který stál na brankové čáře a míč odhlavičkoval na rohový kop.
89
Poslední střídání Readingu. Tabba nahradil Robson-Kanu.
88
Obránce Chico se snažil překonat brankáře McCarthy, ale s jeho střelou neuspěl, protože byla zablokována.
87
Poslední střídání Swansea. Ze hřiště odešel Michu, kterého vyměnil De Guzman.
86
Ve vyložené šanci se ocitl Hernandez, nejdříve nastřelil ruku bránícího hráče, odražený míč se k němu opět dostal a jeho druhý pokus šel nad branku Readingu. Poté se ještě zlobil na rozhodčího Deana, že neodpískal pokutový kop za nastřelenou ruku.
84
Swansea bude kopat rohový kop, který hostující obrana odvrátila.
80
Druhá změna v sestavě hostí. Pogrebnyaka nahradil Le Fondre
78
Swansea právě vstřelila branku!
A je vyrovnáno! Stupňující se tlak dokázali hráči domácího týmu přetavit ve vyrovnávající branku. Po přihrávce Mooreho se do míče opřel WAYNE ROUTLEDGE a vyrovnává na 2:2. Fanoušci Swansea jsou v extázi.
76
Ani z této standardní situace nezapršelo a hráči Readingu drží jednobrankový náskok.
76
Tlak svěřenců trenéra Laudrupa síli, výsledkem je další rohový kop.
73
Z rohového kopu hráči Swansea nezahrozili.
73
Swansea mohlo vyrovnat. Akci domácího týmu zakončoval Moore a opět skvělý McCarthy zabránil vyrovnávající brance a vyrazil míč na roh.
73
Žlutou kartu viděl za zdržování hry Roberts.
72
První změna v sestavě Readingu. Autora druhé branky Hunta vyměnil Roberts.
70
Swansea právě vstřelila branku!
Tak přece jenom se hráči Swansea dočkali kontaktní branky. Routledge nacentroval míč do pokutového území z pravé strany a za přispění obrany Readingu míč propadl až na zadní tyč, kde stál MICHU, který rybičkou dostal míč za záda McCarthyho.
66
Další rohový kop již tak nebezpečný nebyl, obránce Readingu míč odkopl do bezpečí.
65
Z rohového kopu mohl vstřelit kontaktní branku Ashley Williams, ale dnes tomuto obránci není přáno. Na zadní tyčce byl připravený opět skvělý brankář McCarthy.
65
Ki dostal na polovině hřiště přihrávku a upaloval s míčem, dostal se s ním až těsně před pokutové území. Následně se rozhodl pro střelu. Jeho projektil brankář McCarthy viděl až na poslední chvíli, protože střela šla mezi nohami obránce Readingu, ale dokázal včas zareagovat a míč vyrazit konečky prstů na rohový kop.
62
Druhé střídání připravil trenér Laudrup. Ze hřiště odstoupil Dyer a nahradil ho Hernandez.
60
Michu byl na polovině hřiště faulován Tabbem, který uviděl z rukou rozhodčího Deana žlutou kartu.
59
Shorey centroval do šestnáctky Swansea, letící míč odkopl obránce Davies.
58
Hráči Swansea si vytvořili tlak trvalejšího charakteru, jediné co jim chybí, aby vstřelili kontaktní branku.
56
Ki zahrál rohový kop na přední tyč, kde si situaci pohlídal Cummings a hlavičkoval míč mimo pokutové území.
53
Moore se dostal ke střele, ale jeho pokus byl zablokován hostující obranou.
53
Další skvělý zákrok brankáře McCarthyho. Luke Moore dostal pěkný centr z levé strany a balon hlavičkoval k tyčce. Brankář McCarthy, který stál na brankové čáře se po míči vrhl a vyrazil jej mimo branku.
50
V ofsajdovém postavení se nacházel Hunt, rozehrávat míč budou domácí hráči.
47
Hned první akce ve druhém poločase volala po brance. Michu prostrčil míč na střídajícího Mooreho, tak ideálně, že útočník že běžel na brankáře McCarthyho. I když byl stínovaný obráncem Readingu, tak se mu nepodařilo překonat brankáře McCarthyho a tím rozjásat své fanoušky. McCarthy vytáhl skvělý zákrok a míč vyrazil do strany.
46
Do druhého poločasu nenastoupil Danny Graham, kterého vyměnil Moore.
46
Začal druhý poločas.
Po prvním poločase překvapivě vedou hráči Readingu nad Swansea na jeho půdě 2:0 po brankách Pogrebnyaka a Hunta. V první vyložené šanci se však ocitl Graham, jehož hlavičku vyškrábl brankář McCarthy nad břevno, změnit skóre zápasu mohl Routledge, ale ani ten dokázal skvělého brankáře McCarthyho překonat. A tak přišla první rána pro svěřence trenéra Laudrupa v podobě první branky, kterou vsítil Pogrebnyak za přispění brankáře Vorma. O druhý zásah svého týmu se postaral brankou do šatny Hunt.
První poločas skončil.
45+1
Druhá branka domácí hráče zaskočila tak, že nedokážou ohrozit branku Readingu.
45
Rozhodčí Dean bude nastavovat dvě minuty.
44
Reading právě vstřelil branku!
Tak to je šok jak pro domácí hráče, tak i pro jejich fanoušky. Krásný fotbalový moment předvedla dvojice hráčů Readingu. Do pokutového území centroval míč McAnuff, na jeho příhrávku si naběhl NOEL HUNT, který krásným volejem prostřelil brankáře Vorma podruhé!
43
Michu dostal od rozhodčího Deana žlutou kartu.
42
Útočník Swansea je v pořádku a bude pokračovat ve hře.
41
Hra je přerušena, na trávníku leží totiž Danny Graham po kontaktu s obránce Readingu.
39
Na centr do pokutového území si naběhl Karacan, s jeho hlavičkou si poradil brankář Vorm.
36
Obrana Swansea si se situací poradila a míč odvrátila mimo nebezpečí branky Vorma.
36
Standardní situace ve prospěch Readingu. Míč mířící do pokutového území raději odhlavičkoval Rangel na rohový kop.
34
Ohrozit branku Readingu se rozhodl střelou záložník Ki, ale se svoji táhlou střelou neuspěl. Balon skončil vedle branky McCarthyho.
31
Reading právě vstřelil branku!
Tomu se říká efektivita. Hráči Readingu z první příležitosti se ujímají vedení. McAnuff uličkou našel PAVLA POGREBNYAKA, který křižnou ranou překonal brankáře Vorma. Nutno dodat, že část viny na obdržené brance nese i domácí brankář, pod kterým míč proplachtil do sítě.
27
Další šance Swansea. Dyer si narazil míč s Brittonem a postupoval do pokutového území, následně se snažil akci zakončil střelou, jenže jeho rána byla zblokována hostující obranou, míč se však dostal k Michuvi, který pálil balon bez přípravy nad branku Readingu.
26
Ki fauloval uprostřed hřiště Hunta a přímý kop zahrával Tabb, ale jeho centr skončil v zámezí. Rozehrávat bude od své branky brankář Vorm.
24
Hráči Readingu postupovali směrem k brance Swansea, ale přihrávka na Pogrebnyaka směřovala do ofsajdové pozice, kde se útočník hostujícího týmu nacházel.
23
Opět zahrával Ki další rohový kop, tentokrát na přední tyč, kde stál jeden z obránců Readingu a míč odhlavičkoval mimo pokutové území.
21
Ki zahrával rohový kop na hlavu Williamse, ale ani v tomto případě se zadákovi Swansea nepodařilo překonat brankáře McCarthyho.
18
Michu krásně našel kolmici za obranu Readingu záložníka Routledgeho, ale ten ve vyložené šanci nepřekonal brankáře McCarthyho, který svůj tým podržel.
17
Hráči Readingu se pomalu vymanili z tlaku a snaží se kombinovat před brankou Vorma, o míč však rychle přicházejí. Domácí hráči můžou tak založit útočnou akci.
15
Standardní situaci si hostující obrana pohlídala a míč odvrátila.
14
Michu byl faulován Mariappou, který mu rukou sáhl do obličeje a uviděl za svůj prohřešek žlutou kartu.
11
Z rohového kopu domácí hráči nezahrozili.
10
Michu posunul míč doleva na Dyera, ten nacentroval míč na Grahama, který v pokutovém území hlavičkoval míč na malém vápně. Brankář McCarthy konečky prstů jej vyškrábl nad břevno.
8
Danny Graham uvízl v ofsajdové pastí obrany Readingu rozehrávat míč budou hosté.
5
První šance zápasu na straně Swansea. Ki zahrával standardní situaci a na centrovaný míč v pokutovém území naskočil obránce Williams, ale nestačil balon nasměřovat mezi tři tyče McCarthyho branky.
4
Ben Davies dostal přihrávku o Dyera a vybojoval rohový kop, který zahrávali domácí hráči nakrátko, ale zahráli jej tak mizerně, že o míč přišli.
2
Ze začátku utkání drží míč na svých kopačkách svěřenci trenéra Laudrupa a kombinují kolem středového kruhu.
1
Utkání právě začalo.
-1
Hráči obou mužstev jsou již na hrací ploše, zápas za několik okamžiků začne.
-1
Mužstvo Labutí nastoupí v bílých dresech, hráči Readingu oblékli žluté dresy.
Úvodní sestavy:

Swansea City: Vorm - Davies, Williams, Chico, Rangel - Routledge, Ki, Michu, Britton, Dyer - Graham

Reading FC: McCarthy - Cummings, Gorkss, Mariappa, Shorey - Kebe, Tabb, Karacan McAnuff - Hunt, Pogrebnyak

Rozhodčí: M. Dean.
-10
Trenér Laudrup udělal jednu změnu v základní sestavě, od začátku si zahraje Routledge místo Hernandeze a v hostující sestavě místo Leigertwooda vyběhne na trávník Tabb.
Papírovým favoritem v dnešním zápase jsou domácí hráči, kteří jsou na jedenáctém místě, jejich soupeř Reading obývá předposlední místo v tabulce Premier League.
Předpokládané sestavy:

Swansea City: Vorm - Rangel, Chico, Williams, Davies - Dyer, Ki, Britton, Michu, Hernandez - Graham

Reading FC: McCarthy - Cummings, Mariappa, Gorkss, Shorey - Kebe, Karacan, Leigertwood, McAnuff - Hunt, Pogrebnyak
Manažer Readingu McDermott zase váhá, zda pošle své mužstvo v rozestavení 4-4-2 jako v zápase proti Newcastlu nebo zvolí rozestavení s osamoceným Pogrebnyakem v útoku.
Také domácí trenér přemýšlí nad tím, jakou sestavu proti Readingu zvolí. Čeká se, že po prohře se Stoke udělá změny v sestavě. Na hřiště od první minuty by se mohli podívat De Guzman s Routledgem, kteří ovšem nefigurují v předpokládané sestavě labutí.
Trenér Michael Laudrup se bude muset v dnešním utkání obejít bez zraněného Taylora, který laboruje s kotníkem, Bartleyho, jenž má problém se stehnem. Záložník Kemy Agustien se teprve zotavuje ze zranění lýtka.
Labutě v minulém kole prohráli na hřišti Stoke po nemastném a neslaném výkonu 2:0, naproti tomu mužstvo Readingu remizovalo v domácím prostředí s Newcastlem 2:2, když o výhru přišlo sedm minut před koncem zápasu po trefě By.
Příjemné sobotní odpoledne, vítám u nejsledovanější a nejpřestižnější ligy světa, kterou bezesporu je anglická Premier League. V rámci 7. kola se Swansea na svém Liberty Stadium střetne s Readingem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.
2. kolo
Tabulka 2020/2021
Z V R P Skóre B
1. Arsenal 1 1 0 0 3:0 3
2. Leicester 1 1 0 0 3:0 3
3. Chelsea 1 1 0 0 3:1 3
4. Newcastle 1 1 0 0 2:0 3
5. Wolves 1 1 0 0 2:0 3
6. Crystal Palace 1 1 0 0 1:0 3
7. Everton 1 1 0 0 1:0 3
8. Liverpool 1 1 0 0 4:3 3
9. Aston Villa 0 0 0 0 0:0 0
10. Burnley 0 0 0 0 0:0 0
11. Manchester City 0 0 0 0 0:0 0
12. Manchester Utd. 0 0 0 0 0:0 0
13. Leeds 1 0 0 1 3:4 0
14. Southampton 1 0 0 1 0:1 0
15. Tottenham 1 0 0 1 0:1 0
16. Brighton 1 0 0 1 1:3 0
17. Sheffield Utd. 1 0 0 1 0:2 0
18. West Ham 1 0 0 1 0:2 0
19. Fulham 1 0 0 1 0:3 0
20. West Brom 1 0 0 1 0:3 0
Články odjinud