Pro dnešek je to vše. U zítřejšího zápasu mezi Manchesterem City a Liverpoolem se s Vámi loučí dnešní komentotár Tomáš Reiner. Příjemný zbytek sobotního večera! Na shledanou.
Historicky třetí zápas mezi Wiganem a Southamptonem skončil na DW Stadium nerozhodným výsledkem 2:2. Latics vedli po prvním poločase zásluhou přesné hlavičky Caldwella 1:0, jenže Saints se ve druhé pětačtyřicetiminutovce výrazně zlepšili a zásluhou gólů Lamberta a Schneiderlina dokázali vývoj zápasu otočit. Na vítězství to ale nestačilo, v samotném závěru zápasu se totiž prosadil Maloney, který vystřelil Wiganu bod. Konečný výsledek: Wigan 2 Southampton 2.
90+3
V dnešním zápase se už nic nestane.
90+2
Manažer Wiganu Roberto Martinez bude s největší pravděpodobností s remízou spokojený.
90+1
Nad rámec dnešního dramatického zápasu byly nastaveny 3 minuty.
90
Roberto Martinez sáhl k poslednímu střídání. McCarthy přepustil místo Henriquezovi.
90
Wigan právě vstřelil branku!
SHAUN MALONEY 2:2!! Beausejour rozehrál rohový kop, po kterém se dostal k hlavičce Paul Scharner, a na zadní tyči dorazil míč do prázdné brány volný Shaun Maloney.
89
Wigan vybojoval rohový kop...
88
Fanoušci Southamptonu jsou pochopitelně spokojení, jak pak by také ne.
87
Saints přešli do dalšího útoku, který byl tentokrát zastaven.
86
Nutno říci, že Southampton si za výkon ve druhém poločase vítězství určitě zaslouží.
85
Southampton právě vstřelil branku!
MORGAN SCHNEIDERLIN otáčí vývoj zápasu. Wigan - Southampton 1:2!! Jay Rodriguez předvedl fantastický sprint, když se dostal přes McManamana a poté zatáhl míč do šestnáctky Wiganu. Následovala přihrávka na Schneiderlina, který míč doklepl do prázdné brány. Nádherná akce!
84
Gomez rozehrál rohový kop, který odvrátil na další roh pozorný Jay Rodriguez. Domácí se ale ani tentokrát do zakončení nedostali.
84
Wigan se usadil na polovině Saints, do zakončení se však zatím nedostal.
83
Hráči Southamptonu poslali do šestnáctky Wiganu centr, který odvrátil pozorný McCarthy.
82
DRŽENÍ MÍČE: Wigan 44% - Southampton 56%
81
Poslední změna na straně Southamptonu. Sedmnáctiletý mladíček Ward-Prowse nahradil Puncheona.
80
Statistika střel jasně dokazuje, že se Southamtpon výrazně zlepšil a ve druhém poločase má navrh. Chybí tomu už jen vstřelení vedoucího gólu.
79
STŘELY NA BRÁNU: Wigan 2 - Southampton 1
78
STŘELY CELKEM: Wigan 5 - Southampton 13
77
Lambert hledal v šestnáctce přízemním centrem Puncheona, před ním však odvrátil míč do bezpečí Caldwell.
76
Rickie Lambert se dostal opět do zakončení, jeho následná střela ale skončila mimo.
75
Wigan využil druhé střídání. Espinoza přepustil místo McManamanovi.
74
Lambert našel zpětnou přihrávkou Puncheona, jehož pohotová střela skočnila nad.
73
Luke Shaw se skvěle uvolnil u levé postranní čáry a poté našel na zadní tyči přesným centrem Rickieho Lamberta, jehož následný volej skončil mimo.
72
Saints si nyní vytvořili velký tlak a ženou se za vstřelením vedoucího gólu.
71
Southampton rozehrál rohový kop a Adam Lallana se ocitl ve skvělé šanci. Jeho následná střela orazítkovala tyč!
70
Puncheon se v šestnáctce skvěle uvolnil zasekávačkou a poté z úhlu vypálil. Jeho následnou střelu srazil na rohový kop obětavý Beausejour.
70
Figueeroa se snažil vysunout Di Santa, ten se ale ocitl v ofsajdu.
69
Svěřenci manažera Mauricio Pochettiniho se ve druhém poločase výrazně zlepšili a nyní mají jasně navrh.
68
Steven Davis vypálil nebezpečně zpoza šestnáctky a jeho střelu zablokoval obětavý McCarthy.
67
... který vzápětí zastavil pozorný Shaw.
66
Wigan přešel do útoku...
65
Hráči Southamtponu se sice dostali v 65. minutě k vůbec první střele na bránu, ta ovšem hned skončila gólem.
64
RICKIE LAMBERT 1:1!! Kapitán Saints si skvěle naskončil na Corkův centr a přesnou hlavičkou ho uklidil do levého horního rohu. Skvělá hlavička!
63
STŘELY NA BRÁNU: Wigan 2 - Southampton 0
62
STŘELY CELKEM: Wigan 5 - Southampton 5
61
Di Santo se dostal ke střele, jeho pokus byl ale velmi nepřesný a skončil nad.
60
Druhá změna na straně Saints. Adam Lallana nahradil Clynea.
59
Southampton v šanci! Lambert předvedl po dlouhém pasu svého spoluhráče skvělou kličku v šestnáctce a poté ještě přihrával. Schneiderlinovi a Puncheonovi scházely centimetry k přesnému zakončení.
58
McCarthy si připsal dobrý obranný zákrok poté, co u postranní čáry zastavil pronikajícího Rodrigueze.
57
Wigan provedl první změnu. Roonie Stam přepustil místo Jordi Gomezovi.
56
Saints rozehráli rohový kop a zůstali u míče. Po následném centru Corka se ale žádný z hostujících hráčů na zadní tyči do zakončení nedostal.
55
Cork poslal do pokutového území vysoké centr, který odvrátil Al Habsi na zadní tyči na rohový kop.
54
Stam poslal do šestnáctky Saints z pravé strany střílený centr, který směřoval Di Santovi na paty a útočník Wiganu ho nedokázal zpracovat.
53
Jack Cork fauloval Espinozu a vysloužil si žlutou kartu.
52
DRŽENÍ MÍČE: Wigan 47% - Southampton 53%
51
Saints bránu Al Habsiho z volného přímého kopu neohrozili a brankář Wiganu mohl v klidu vykopávat.
50
Steven Davis byl faulován Stamem a Southampton dostal výhodu volného přímého kopu.
49
Wigan přešel do útoku, který hosté rychle zastavili.
48
Cork hledal v šestnáctce centrem z pravé strany Lamberta, před ním ale odhlavičkoval míč do bezpečí Scharner.
47
Wigan se ale ubránil.
46
Výkop druhého poločasu obstarali hráči Southamptonu, kteří přešli ihned do útoku...
46
Southampton sáhl před výkopem druhého poločasu ke střídání. Zraněného Gastona Ramireze nahradil Steven Davis.
Vítejte zpět na DW Stadium, kde za pár okamžiků začne druhý poločas zápasu mezi Wiganem a Southamptonem. Latics vedou po prvním poločase 1:0.
Wigan Athletic vede po prvním poločase nad Southamptonem 1:0. Domácí poslal do vedení ve 25. minutě přesnou hlavičkou Gary Caldwell, který poté v nastavení odvrátil nebezpečný pokus Jay Rodrigueze a stal se ustřední postavou prvního poločasu.
45+2
Jay Rodriguez v šanci! Útočník Saints se dostal na malém vápně ke střele, kterou dokázal na brankové čáře odvrátit Gary Caldwell.
45+1
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 2 minuty.
45
Di Santo vybojoval míč a poté se snažil najít některého ze svých spoluhráčů, v pokutovém území Saints ale nikdo nebyl.
44
Southampton přenášel hru zprava doleva, do zakončení se ale nedostal.
43
Ramirez zůstal po hlavičkovém souboji s Espinozou ležet na hrací ploše. Těžko říci, jestli bude v zápase schopen pokračovat.
42
40
STŘELY CELKEM: Wigan 2 - Southampton 5
38
Clyne vybojoval rohový kop, po kterém se dostal do šance Hooiveld. Jeho následná hlavička minula těsně horní roh Al Habsiho brány!
37
Saints rozjeli pohlednou akci. Clyne našel Ramireze, který poté hledal centrem Lamberta. Ten se ale do zakončení nedostal.
36
Al Habsi špatně vykopl a jeho chybu mohl postrestat Gary Caldwell, jehož následnou tečovanou střelu dokázal brankář Wiganu skvělým zákrokem zneškodnit!
35
Espinoza poslal do pokutového území Southamptonu centr, který odvrátil pozorný Ramirez.
34
Beausejour hledal dlouhým pasem Figuerou, který se ocitl v ofsajdu.
33
Beausejour našel Maloneyho, který opět pronikl po levé straně do šestnáctky Saints. Yoshida ho ale dokázal ve spolupráci s Borucem zastavit.
32
Jay Rodriguez fauloval Beausejoura a uviděl žlutou kartu.
31
Beausejour přišel o míč a Puncheon napřáhl z přibližně 30 metrů ke střele, která skončila mimo.
30
Domácí hráči se snažili držet míč. To se jim ale nepovedlo a Lambert mohl přejít do rychlého protiútoku, ten však vzápětí ztroskotal.
29
Wigan je zatím nebezepečnější a po zásluze zatím vede nad Southamptonem 1:0.
28
ROHOVÉ KOPY: Wigan 3 - Southampton 1
27
Wigan rozehrával rohový kop, který domácím vůbec nevyšel a Yoshida mohl vhazovat.
26
McCarthur se snažil uklidit míč do bezpečí, našel však pouze kopačku Schneiderlina, po jehož následné střele musel Al Habsi vytáhnout fantastický zákrok!
25
GARY CALDWELL 1:0!! Beausejour rozehrál rohový kop, po kterém si na míč skvěle naskončil Gary Caldwell a přesnou hlavičkou ho uklidil k levé tyči.
24
Wigan přešel do protiútoku a po zákroku Clynea vybojoval rohový kop...
23
Luke Shaw hledal Puncheona, rozehrávku hostů ale skvěle přečetl Paul Scharner.
20
Di Santa se dostal ke střele z volného přímého kopu, kterou zablokoval Yoshida.
19
Lambert se snažil držet míč, ale Wigan ho o něj následně obral a mohl přejít do rychlého protiútoku, který se mu ale naštěstí pro hosty nepovedl.
18
Maloney předvedl pohlednou individuální akci, když přešel do šestnáctky Saints přes dva hráče. Poté se ale vyhnal mimo hrací plochu a už se mu nepodařilo odcentrovat.
17
Wigan u míče...
16
Lambert našel skvělou přihrávkou Ramireze, který z penaltového bodu z první vypálil a jeho následný pokus skončil vysoko nad. Hráči Wiganu se dožadovali odpískání ofsajdu. Marně. Southampton se ocitl v dobré šanci.
15
Puncheon hledal vpředu dlouhým pasem Lamberta, Al Habsi ale rychle vyběhl a hrozící nebezpečí odvrátil.
14
Borus následně svým spoluhráčům hodně vyčinil, že pustili Wigan do takové šance.
13
Skvělá akce Wiganu! Beausejour našel v šestnáctce Saints krásným centrem z levé strany Di Santa, který pohotově zakončil, jeho nebezpečný pokus ale dokázal Boruc skvělým zákrokem vyrazit.
12
Útočnou akci Southamptonu zastavil ofsajd, do něhož byl lapen Puncheon.
11
Maloney byl faulován a Wigan dostal výhodu standardní situace. Domácí se po jejím rozehrání dostali k centru, pro který si v pohodě došel Boruc.
10
FAULY: Wigan 0 - Southampton 3
9
Saints kombinovali tak dlouho, až o míč přišli. Domácí hráči zatím brání skvěle a rozehrávku Southamptonu dobře napadají.
8
Southampton přešel na útočnou polovinu...
7
Latics vybojovali v rychlém shledu dva rohové kopy, ani po jednom se ale do zakončení nedostali. Southampton se ubránil.
6
5
Hosté mohli přejít do rychlého protiútoku, ten však zastavil Figueroa, který se skvěle vrátil.
4
Schneiderlin se dostal ke střele, ta však skončila nad. Al Habsi mohl zůstat v klidu.
3
První útočnou akci Southamtponu rozjel Ramirez, jehož následný pas byl příliš dlouhý a skončil v zámezí.
2
Domácí Latics dnes nastoupili v modrobílých dresech, zatímco hostující Saints v červených.
1
Rozhodčí Andre Marriner foulk do píšťalky a Wigan obstaral výkop zápasu.
1
Jak dopadne třetí vzájemný duel? Oba týmy jsou již připraveny na hrací ploše a zápas bude moci za několik málo okamžiků začít. Hlavním rozhodčím dnešní duelu je pan Andre Marriner.
Southampton se dnes představí na hřišti Wiganu poprvé v historii, během níž se oba kluby střetly pouze dvakrát. První vzájemné střetnutí se uskutečnilo v roce 1986, kdy Saints porazili Latics ve 4. kole FA Cupu 3:0. Wigan ale svému soupeři porážku oplatil v loňském ročníku Premier League, kdy na St. Mary's Stadium zvítězil 2:0.
Týmové novinky - SOUTHAMPTON: Manažer Mauricio Pochettino přivedl novou posilu Vegarda Forrena, sedmnáctiletý mladík dnes ale není připraven ani na lavičce. Saints provedli v sestavě jedinou změnu, Shaw nahradí na postu levého obránce Foxe.
Týmové novinky - WIGAN: Do sestavy Latics se vrací hrdina Paul Scharner, který si po návratu do Wiganu před několika dny odbyde v klubu svůj druhý debut. Emerson Boyce chybí kvůli zranění, zatímco Arouna Kone je na Africkém poháru národů.

Wigan Athletic: Al Habsi, McCarthy, Caldwell, Di Santo, Maloney, McArthur, Espinoza, Beausejour, Stam, Figueroa, Scharner. Střídající hráči: Robles, Jones, Henriquez, Gomez, McManaman, Golobart, Campabadal.

Southampton FC: Boruc, Clyne, Yoshida, Hooiveld, Shaw, Schneiderlin, Ramirez, Cork, Puncheon, Lambert, Rodriguez Střídající hráči: Davis, Richardson, Fox, Davis, Ward-Prowse, Lallana, Lee.

Rozhodčí: Andre Marriner.
Oba týmy dokázaly v letošní sezóně Barclays Premier League vyhrát shodně 5 zápasů. Wigan Athletic doposud nasbíral 20 bodů a před dnešním duelem se nachází na 18. místě, zatímco Southampton má o tři body více a je šestnáctý.
Poslední duel - WIGAN v SOUTHAMPTON: Oba soupeři se střetli naposledy 25. srpna 2012 na St. Mary's Stadium, kde domácí Southampton podlehl Wiganu 0:2. Výhru Latics obstarali ve druhém poločase Di Santo a Koné.
Southampton dokázal v roce 2013 obrat o body Chelsea a Arsenal, na hřišti Manchesteru United ale neuspěl. Svěřenci Mauricio Pochettiniho podlehli Rudým ďáblům na Old Trafford těsně 2:1, přestože je již ve 3. minutě poslal do vedení Jay Rodriguez.
Wigan remizoval uprostřed týdne na hřišti Stoke City 2:2 a v případě sobotního vítězství nad Southamptonem se může vyšplhat mimo sestupové pásmo. Latics se navíc mohou na Saints bodově dotáhnout. Oba kluby od sebe dělí 3 body.
Barclays Premier League nabídne v sobotu odpoledne souboj dvou týmů bojujících o záchranu, Wigan Athletic se střetne na domácím DW Stadium se Southamptonem. Duelem Vás bude provázet komentátor Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.