Utkání končí a domácí se radují z dalšího vítězství. Everton dnes sice nepředvedl nějak moc pohledný fotbal, ale roli favorita nakonec v duelu s nováčkem potvrdil. Rozhodující gól vstřelil v 57. minutě Pienaar, který byl v té chvíli na hřišti necelou minutu. Karamelky se tak alespoň pro tuto chvíli posunuly v tabulce až na pátou pozici a například na druhou Chelsea ztrácí jen dva body. Hull je nyní devátý.
90+4
Žlutou kartu dostává Leighton Baines za nafilmovaný pád v šestnáctce.
90+4
Hosté se nemohou dostat k žádnému náporu, Everton závěr kontroluje.
90+2
Po nákopu Daviese spěchal za domácí obranu Brady, u míče byl jako první Howard, který vše vyřešil.
90+2
Domácí drželi míč u vápna soupeře, ale nakonec jim byl odmáván ofsajd.
90+1
Žlutou kartu dostává Tom Huddlestone (Hull City AFC).
90+1
Rozhodčí Swarbrick nastaví čtyři minuty.
90
Brady posunul míč na Sagba, který však v souboji s Distinem nevybojoval ani rohový kop. Rozehrávky se ujímá Howard.
88
Standardku rozehrával Pienaar, jeho centr hosté odkopli.
88
Po faulu Elmohamadyho se bude kopat proti bráně Hullu.
87
Coleman táhl další zajímavý domácí kontr, ale nedokázal procpat přihrávku do křídla na Mirallase.
85
Protiútok Evertonu skončil nepřesnou přihrávkou Koného na Naismitha. Hosté rozehrávají od své brány.
84
Hostům odmáván ofsajd.
82
Z toho ale nevzešlo nic nebezpečného. Hosté budou vhazovat.
82
Po dalším obranném zákroku Daviese budou Karamelky kopat roh.
81
Mirallas nacentroval do vápna, Davies odvrací.
81
Pienaar si vybojoval faul na Livermorovi. Hosté musí čelit standardní situaci.
80
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Ross Barkley, přichází Steven Naismith.
77
A Koné měl vzápětí další šanci. Ve vápně měl proti sobě jen jednoho protihráče a tak přes něj vystřelil. McGregor stačil zareagovat a vložil do jeho střely nohu.
77
Neskutečná šance Evertonu! Domácí sehráli velice dobře rychlý protiútok, na jehož konci předal Mirallas míč Barkleymu, který našel před bránou úplně volného Koného. Ten měl před sebou jen McGregora, ale zblízka napálil tyč!
75
V posledních minutách se hraje spíše bojovný než pohledný fotbal.
73
Střídání v týmu Hull City AFC: ze hřiště odchází Sone Aluko, přichází Stephen Quinn.
73
Po centru Livermora odvracel míč nejistou hlavičkou Distin a Baines měl co dělat, aby zabránil zbytečnému rohu.
71
Jagielka také musí podstoupit ošetření. Je odváděn z hrací plochy v doprovodu lékaře.
70
Sagbo ve snaze odehrát balón trefil do nohy Jagielku. To muselo domácího kapitána hodně bolet.
69
Boyd u půlící čáry fauluje Barkleyho, domácí u míče.
68
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Romelu Lukaku, přichází Arouna Koné.
66
Střídání v týmu Hull City AFC: ze hřiště odchází Liam Rosenior, přichází George Boyd.
66
Tentokrát už se domácí ubránili.
65
Hosté rohy umí. Huddlestone našel Fayého, po jehož hlavičce se Sagbo pokoušel o nůžky. Končí to pouze dalším rohem.
64
Hosté budou kopat roh, Howard musí vyhlásit pohotovost.
62
Everton zatím příliš nepůjčuje Hullu balón a kontroluje své čerstvě získané vedení.
59
A teď musí odpovědět hosté. Ve druhé půli byli pod tlakem, takže by měli změnit styl hry na ofenzivnější.
57
Everton právě vstřelil branku!
Tak to bylo střídání! STEVEN PIENAAR byl na hřišti asi minutu a hned posílá domácí do vedení! Lukaku nejprve vyhrál hlavičkový souboj a míč se následně dostal na pravé křídlo k Mirallasovi, který ho nahrál do šestnáctky Pienaarovi a ten z 12 metrů vypálil po zemi přesně k pravé tyči McGregorovy brány.
57
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Leon Osman, přichází Steven Pienaar.
56
Domácím teď hodně zatrnulo. Sagbo v šestnáctce sklepl míč proti noze Livermora, který z první vypálil jen těsně vedle.
55
Domácí rozehráli nakrátko a o míč přišli. Unikajícího Figuerou tak musel faulovat Osman a je z toho žlutá karta.
54
Barkleyho kličkovanou zastavil za cenu rohového kopu Huddlestone.
52
Huddlestone se pokusil obejít Bainese a po střetu s ním upadl. Držel se za obličej, do kterého zřejmě dostal úder, ale faul se nepíská.
51
A hádejte, kdo odhlavičkoval centr Distina. Ano, hostující kapitán Curtis Davies, který hraje velmi dobré utkání.
50
Po Osmanově centru uklízel míč před Lukakem Davies.
49
Z dálky vypálil Barkley, ovšem trefil jen prvního hráče Hullu před sebou.
47
První akci druhého poločasu táhl Lukaku. Individuálně se přes hostující obranu neprosadil.
46
Statistiky 1. poločasu:
Střely na bránu – 4:1
Střely mimo – 2:5
Rohové kopy – 3:5
Držení míče – 69 % : 31 %
První poločas byl vzhledem k prostojům během ošetřování Grahama a Elmohamadyho prodloužen téměř o šest minut. Toffees vstoupili do utkání lépe a už v 8. minutě šli do vedení po povedené střele Mirallase. Hostům se však po půlhodině hry podařilo vyrovnat zásluhou střídajícího Sagba a tak v Goodison Parku drží zatím lichotivou remízu 1:1.
45+6
A po Huddlestonově rohu museli domácí opět čelit nebezpečné situaci. Fayé totiž na zadní tyči sklepával míč na Aluka a domácí zachránil Baines, který těsně před útočníkem Hullu odehrál míč na další roh.
45+5
Po nepřesné rozehrávce Jagielky ve středu hřiště se dostal ke střele Aluko. Ta byla lehce tečována a tak budeme svědky ještě jednoho rohového kopu.
45+4
Osmanovu přihrávku Lukaku nedostihl a McGregor bude vykopávat od brány.
45+3
A už je na trávníku, což se domácím fanouškům moc nelíbí. Myslí si, že hostující záložník jen natahoval čas.
45+3
Hra pokračuje, Elmohamady je ošetřován v zámezí.
45+2
S Elmohamadym to nevypadá moc dobře, že by musel Steve Bruce už podruhé střídat kvůli zranění?
45+1
Rozhodčí Swarbrick nastaví v první půli čtyři minuty. Nicméně Elmohamady je stále ošetřován.
45
Na trávníku zůstává ležet Elmohamady a domácí sportovně zakopli míč do autu.
44
Mirallas se na pravé straně uvolnil a odcentroval na hlavu Osmana. Ten ale poslal jen lehký pozdrav do náruče McGregora.
43
Ostrý centr Bainese, který mířil na zadní tyč, odvrátil před nabíhajícími hráči v modrém na roh Figueroa.
41
Ze střední vzdálenosti napřáhl Kevin Mirallas, balón skončil asi metr a půl nad břevnem.
40
Hosté se snaží trochu uklidnit hru a drží míč na svých kopačkách pomocí krátkých přihrávek.
39
Rosenior hledal zajímavou kolmicí Sagba. Ten se ale na chvíli zastavil a u míče byl poté dříve Distin.
38
Centr Bainese skončil na hlavě všudypřítomného Daviese.
37
Do nebezpečného zakončení se dostal Ross Barkley, jeho bomba však trefila jen Daviese.
37
Centr do šestnáctky posílal Distin, hosté Daviesem odvrátili.
36
Průnik Barkleyho zastavil faulem Curtis Davies. Domácí fanoušci volají po kartě, ale sudí ji udělovat nebude.
35
Aluko tentokrát centroval zleva a balón skončil v rukavicích Tima Howarda.
34
Domácí evidentně znervózněli. Jagielka poslal svou rozehrávku jen do autu.
33
Nyní je pískáno po faulu Colemana u půlící čáry. U balónu hráči Hullu.
30
Hull City právě vstřelil branku!
Ale z pokračující akce padl gól! Po přízemním centru Aluka z pravé strany se dostal k míči střídající YANNICK SAGBO a pohotovou střelou vyrovnal na 1:1. Howard nemohl nic dělat.
30
Standardní situaci rozehrál Brady. Jeho centr vyboxoval Howard a následná střela Huddlestona byla zblokována.
29
A Gareth Barry (Everton FC) nakonec vidí žlutou kartu.
28
Barry zajel ostrým skluzem do kotníku Aluka. Rozhodčí Swarbrick domácímu hráči domlouvá.
26
Mirallas posílal z hloubi pole do vápna střílený centr. Po míči se natahoval Lukaku a chyběl mu jen kousek, aby ho tečoval. Balón tak nakonec propadl asi dva metry vedle tyče.
25
Davies u lajny skluzem zastavil unikajícího Lukaka a následně doklouzal až do pomezního rozhodčího, kterého srazil na zem. Muž s praporkem bere celou situaci s humorem.
24
Rohové kopy v podání Huddlestona jsou nebezpečné! Po dalším hlavičkoval opět Fayé a z malého vápna jen těsně minul!
24
Distin poslal hodně těžkou malou domů Howardovi, který byl rád, že odehrál prudký míč na roh.
23
Ze souboje ve středu hřiště vyšel vítězně Tom Huddlestone, ale jeho následná přihrávka na Elmohamadyho už byla moc dlouhá.
22
Po rohu Huddlestona hlavičkoval na zadní tyči Faye. Bohužel pro Hull příliš vysoko.
22
Sagbo prohnal Jagielku. Domácí stoper byl nucen odehrát míč na rohový kop.
21
Osman už nestihl Barryho přihrávku na hrací ploše a hosté budou rozehrávat od brány.
20
Teď se Barkley prezentoval mnohem lépe. Z 20 metrů tvrdě vystřelil a zasahovat musel McGregor.
19
Domácí akcie nyní skončila Barkleym, který přihrál jen na kopačky soupeřů.
18
Na Bainesův střílený centr si naskakoval Lukaku, balón ale končí v rukavicích McGregora.
17
Coleman trefil ruku Figueroai, výhodná standardka pro Bainese.
16
Danny Graham opustil trávník na nosítkách, nahradil ho Yannick Sagbo.
15
Zdá se, že Graham nebude moci pokračovat, u střídaček už je připraven náhradník Sagbo.
14
Hra je přerušena, hostující útočník stále ošetřován.
13
Na hřišti zůstává ležet Danny Graham, který absolvoval tvrdý souboj s Barrym.
12
Domácí při chuti a už opět kombinují na útočné polovině.
10
Skvělý start pro Everton. Nyní musí nějak zareagovat Hull.
8
A je tu první gól utkání! Po odvráceném rohu se domácí opět dostali k míči. Osman před šestnáctkou nahrál KEVINU MIRALLASOVI a ten přízemní střelou z 20 metrů k tyči překvapil McGregora, který vystřelený míč zřejmě vůbec neviděl.
8
Osman hezky narazil do běhu Mirallasovi, který se ze strany řítil směrem na bránu. Nakonec ho hosté zastavili za cenu rohového kopu.
6
Po zmiňovaném rohu se hosté v klidu ubránili.
5
Dobrá šance pro Lukaka. Urostlý belgický útočník si v souboji tělo na tělo odstavil Daviese a z úhlu pálil na McGregora. Ten si svou bližší tyč pohlídal a vyrazil míč na roh.
5
Osman chtěl narazit míč Bainesovi. Do této spolupráce se vložil Rosenior, který odpálil míč na tribunu.
4
Po rohovém kopu se dostal k hlavičce Davies, zamířil nad domácí svatyni.
3
Graham dostal míč do běhu a už byl v šestnáctce. Jeho střelu ale zablokoval Distin.
2
Teď už se k míči dostaly Karamelky.
1
Rosenior vybojoval autové vhazování na útočné polovině.
1
Úvodní výkop provedli hráči Hullu City.
1
Everton bude hrát v tradiční kombinaci modrých dresů a bílých trenýrek. Hosté na sobě mají oranžovo-černou kombinaci.
Aktéři utkání právě nastupují na hrací plochu Goodison Parku.

Everton FC: Howard – Coleman, Jagielka (C), Distin, Baines – Mirallas, McCarthy, Barkley, Barry, Osman – Lukaku.

Náhradníci: Robles – Stones, Pienaar, Jelavić, Koné, Deulofeu, Naismith.

Hull City AFC: McGregor – Rosenior, Davies (C), Fayé, Figueroa – Elmohamady, Huddlestone, Livermore, Brady – Aluko, Graham.

Náhradníci: Harper – Bruce, McShane, Meyler, Boyd, Quinn, Sagbo.

Rozhodčí: Swarbrick – Betts, Eaton.
Manažer Evertonu Roberto Martínez bude několik měsíců postrádat záložníka Darrona Gibsona, který si při plnění reprezentačních povinností přetrhl křížový vaz v koleni. Zdravotní problémy dnes nepustí do hry také obránce Antolina Alcaraze a záložníka Stevena Pienaara.

Dobrou zprávou pro manažera Hullu Steva Bruce je návrat nejlepšího střelce mužstva Robbieho Bradyho, jenž po operaci kýly vynechal pouze jedno utkání a už bude připraven zasáhnout do hry. Naopak dlouhodobě mimo hru jsou James Chester a Robert Koren.
Oba týmy se naposledy utkaly v sezóně 2009-10, ve které Hull po dvouletém účinkování mezi elitou z PL sestoupil. V tomto ročníku nejprve Hull zvítězil 3:2 doma, ale také Everton dokonale využil svého domácího prostřední, když soupeře deklasoval 5:1. Celkově Hull City čeká na vítězství v Goodison Parku dlouhých 61 let.
EVERTON FC (7. místo, 7 zápasů, 3 vítězství, 3 remízy, 1 porážka, skóre 10:9, 12 bodů)
Karamelky udržely nejdéle z celé Premier League neporazitelnost a poprvé padly až v 7. kole na hřišti Manchesteru City. Ofenzivě Evertonu hodně pomáhá z Chelsea hostující Romelu Lukaku, který od svého příchodu nastřílel již čtyři góly a je nejlepším střelcem klubu. Manažer Roberto Martínez, jenž v létě na lavičce Evertonu nahradil Davida Moyese, vyhlásil pro utkání s nováčkem soutěže jednoznačný cíl, vrátit se zpět na vítěznou vlnu.

Posledních pět ligových zápasů Evertonu:
3. kolo: Cardiff City – Everton 0:0
4. kolo: Everton – Chelsea 1:0
5. kolo: West Ham – Everton 2:3
6. kolo: Everton – Newcastle 3:2
7. kolo: Manchester City – Everton 3:1
HULL CITY AFC (8. místo, 7 zápasů, 3 vítězství, 2 remízy, 2 porážky, skóre 6:7, 11 bodů)
Nováček soutěže se zatím prezentuje velice sympatickým dojmem a po sedmi kolech se usadil v tabulce na osmé pozici. Tygři odehráli výborně především poslední čtyři zápasy, ze kterých vytěžili dvě vítězství a stejný počet remíz. Zkušený lodivod Steve Bruce spoléhá především na dobrou obranu, která si drží průměr jednoho inkasovaného gólu na zápas.

Posledních pět ligových zápasů Hullu City:
3. kolo: Manchester City – Hull 2:0
4. kolo: Hull – Cardiff City 1:1
5. kolo: Newcastle – Hull 2:3
6. kolo: Hull – West Ham 1:0
7. kolo: Hull – Aston Villa 0:0
Srdečně zde vítám všechny příznivce toho nejlepšího fotbalu. Tento víkend je na programu 8. kolo anglické Premier League a já Vás provedu utkáním mezi Evertonem FC a nováčky z Hull City AFC. Favoritem by měli být domácí Toffees, kteří disponují velice zajímavým kádrem, ovšem Hull drží čtyřzápasovou ligovou neporazitelnost a v tabulce se nachází pouze o příčku a o bod za svým sobotním soupeře – Everton je sedmý a Hull osmý. Očekávat tak můžeme velice atraktivní měření sil.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.