S konstatováním, že Manchester City porazil Hull City na Etihad Stadium v úvodním zápase 3. kola Barclays Premier League se s Vámi pro dnešek loučí komentátor Tomáš Reiner. Na shledanou.
Manchester City potvrdil roli favorita. Manuel Pellegrini sáhl před výkopem druhého poločasu ke střídání, když místo Džeka vyslal na hřiště Alvara Negreda. Letní posila se prosadila přesnou hlavičkou v 65. minutě a poslala City za ziskem tří bodů, které v závěru zápasu zpečetil krásným volným přímým kopem Yaya Toure. Hull City si vytvořil šance v prvním poločase, skórovat se mu ale nepodařilo. Velmi aktivní byl na straně hostů Aluko, který zápas nakonec kvůli zranění nedohrál. Konečný výsledek: Manchester 2 Hull City 0.
90+3
City rozehrálo rohový kop, po němž se žádný z domácích hráčů do zakončení nedostal.
90+1
Nad rámec dnešního zápasu byly nastaveny 3 minuty.
90
Manchester City právě vstřelil branku!
YAYA TOURE zvyšuje na 2:0 nádherným volným přímým kopem!! Záložník Pobřeží slonoviny zamířil přesně do levého horního rohu a míč se ještě odrazil od břevna.
89
Exekuce volného přímého kopu se oddaluje...
87
Tigers poslali před bránu City další nebezpečný centr, který Hart opět musel vyboxovat.
87
DRŽENÍ MÍČE: Manchester City 59% Hull City 41%
86
Hull rozehrál rohový kop, po jehož exekuci bránu City neohrozil.
85
Hull City se málem dostal do obrovské šance, Aleksandar Kolarov ale přispěchal s úspěšným a velmi dobrým skluzem.
84
Fernandinho se odhodlal ke střele ze střední vzdálenosti, jeho pokus byl ale nepřesný. McGregor mohl zůstat v klidu.
84
Hull daroval City autové vhazování.
83
Tigers rozehráli standardní situaci a Hart musel z brány, aby nebezpečný centr vyboxoval.
82
Jesus Navas se dopustil faulu.
81
Manchester City rozehrál rohový kop, na který si na zadní tyči naběhl Lescott. Jeho následná hlavička ale byla hodně nepřesná.
80
Střídající Guinn se dostal v šestnáctce ke střele, se kterou si Hart poradil.
79
Další nepřesnost, tentokrát na straně City.
78
Útok Hullu zhatila další nepřesná kolmá přihrávka a Hart odkopl míč do bezpečí.
77
City drží míč na svých kopačkách a kontroluje hru.
76
Manuel Pellegrini využil poslední střídání. Agüero přepustil místo Milnerovi.
75
Na lavičce City už je připraven vysvlečený James Milner.
74
Nastasic se ocitl v dobré šanci po rohovém kopu, McGregor si ale s jeho následnou hlavičkou doprostřed brány hravě poradil.
73
City vybojovalo rohový kop...
72
Hull se dostal ke střele, ta ale byla příliš slabá a Hart si s ní bez problému poradil.
71
Zabaleta udeřil ve vzdušném souboji soupeře loktem, vše se ale obešlo bez karty.
70
Manažer Steve Bruce musel sáhnout k nucenému střídání. Hřiště upustil zraněný a dobře hrající Aluko, kterého nahradil Quinn.
69
Aluko zůstává ležet na hřišti a musí být ošetřován.
68
... jeho útok ale zhatila nepřesná přihrávka.
67
Hull City u míče...
66
City sáhlo ke druhému střídání. Ze hry odešel David Silva, místo něhož na hřiště vyběhl Samir Nasri.
65
ALVARO NEGREDO posílá City do vedení!! Zabaleta poslal na zadní tyč parádní centr, na který si skvěle naběhl Alvaro Negredo a přesnou hlavičkou do protipohybu McGregora uklidil míč do sítě.
64
Joleon Lescott se dostal na zadní tyči po Fernandinhově centru k hlavičce, která byla sražena na rohový kop.
63
Robert Koren uviděl žlutou kartu.
62
Střela Alvara Negreda zpoza šestnáctky byla sražena.
61
Hull se usadil na polovině City, do zakončení se ale nedostal a do protiútoku mohli přejít domácí...
60
Matija Nastasic fauloval u postranní čáry unikajícího Aluka a za taktický faul uviděl žlutou kartu.
59
DRŽENÍ MÍČE: Manchester City 63% Hull City 37%
58
Nastasic si pomohl v souboji s Grahamem rukama a byl mu odpískán faul.
57
Negredo mohl založit rychlý protiútok, jenže předvedl nepřesnou přihrávku.
56
Útok City skončil pouze u brankáře McGregora, který mohl v klidu rozehrát.
55
City u míče.
54
Jesus Navas v akrobatické pozici! Španělský reprezentant si naběhl na zpětnou přihrávku svého kolegy Davida Silvy a poté vystřihl boční nůžky, které zamířily těsně vedle pravé tyče.
53
Svěřenci Stevea Bruce předvedli nepřesnou přihrávku a Citizens se v pohodě ubránili.
52
Danny Graham se dostal na hranici pokutového území ke střele z otočky, která zamířila těsně mimo.
51
Útok Citizens ztroskotal a Tigers mohli vhazovat.
50
Kolarov pronikl po levé straně do šestnáctky a přihrávkou hledal Agüera, jeden z obránců Hullu ale jeho úmysl dobře přečetl.
49
48
Hull přešel na útočnou polovinu City, kde míč přišel a domácí mohli vhazovat.
47
Negredo se ocitl ve slibné šanci, jeho hlavička ale skončila hodně mimo.
46
Manuel Pellegrini sáhl před výkopem druhého poločasu ke střídání. Ze hřiště odešel Edin Džeko, kterého nahradil Alvaro Negredo.
46
Manchester City obstaral výkop druhého poločasu a přešel do prvního útoku, Tigers ho ale na hranici šestnáctky odvrátili.
46
Vítejte zpět na Etihad Stadium, kde už je vše připraveno k výkopu druhého poločasu.
Hull City může být s prvním poločasem spokojený, favorita zatím drží na uzdě a sám si vytvořil slibné šance. Nejvíce aktivním hráčem je zatím Aluku. Skóre po prvním poločase: Manchester City 0 Hull City 0.
45+2
Hra se odehrává ve středu hřiště a v prvním poločase se už nic nestane.
45+1
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 2 minuty.
45
Na lavičce Hullu City se začal rozcvičovat Steve Harper.
44
Yaya Toure pronikl do šestnáctky Hullu City, kde si snažil vykoledovat penaltu, místo toho ale ztratil kontrolu nad míčem.
43
City se dostalo znovu k míči a může podniknout další útok.
42
Yaya Toure se ocitl v šanci, jeho následný hlavičkový pokus ale mezi tři tyče nezamířil.
41
Silvův centr odvrátil pozorný Brady.
41
Blíží se konec první poločasu. Manchester City hraje na Etihad Stadium s Hullem City bez branek 0:0.
40
Aluko se snažil přejít přes Zabaletu, na obránce City ale nevyzrál.
39
Jesus Navas rozehrál standardní situaci, ze které ale nic nebylo. Dobrý přehled předvedl obránce Chester.
38
Hart mohl v klidu vykopávat.
37
Fernandinho fauloval Aluka a Tom Huddlestone mohl rozehrát standardní situaci z dobré pozice, hosté se ale ke střele nedostali.
36
Hull drží míč na svých kopačkách a snaží se dostat k ohrožení Hartovi brány.
35
Huddlestone a Brady kombinují ve středu hřiště...
34
Custis Davies zastavil tvrdým zákrokem Davida Silvu a za svůj zákrok měl vidět žlutou kartu.
33
Manažer Steve Bruce se zvedl z lavičky a zakřičel na rozhodčího Phila Dowda.
32
Rozhodčí Phil Dowd pustil hru dál, přestože se Citizens s největší pravděpodobností dopustili faulu.
31
Silva, Agüero a Fernandinho předvedli pohlednou kombinaci na jeden dotek, k ohrožení hostující brány to ale nevedlo.
30
City stále u míče.
29
City se ubránilo a může přejít do útoku...
28
Sergio Agüero pronikl mezi dvěma obránci Hullu do šestnáctky a jeho následná střela byla sražena mimo.
27
Sone Aluko vybojoval standardní situaci na své obranné polovině.
27
STŘELY NA BRÁNU: Manchester City 2 Hull City 1
26
Graham zůstal ležet na hřišti, na které se brzo vrátí.
25
STŘELY CELKEM: Manchester City 3 Hull City 2
24
Zabaleta posílal před bránu Hullu centr, proti němuž skotský brankář McGregor dobře vyběhl a odkopl míč do bezpečí.
23
Na druhé straně viděl kartónek žluté barvy také Fernandinho.
22
Maynor Figueroa fauloval Jesuse Navase a za svůj zákrok uviděl žlutou kartu.
21
20
Koren rozehrál rohový kop, který Kolarov odhlavičkoval mimo nebezpečí.
19
Yaya Toure podstoupil souboj s Alukem, faulujícím hráčem byl nakonec záložník City a Hull City dostal výhodu standardní situace.
18
Fernandinho posílal do pokutového území Hullu dlouhý pas, který hostující obránci v pohodě odvrátili.
17
Fanoušci na Etihad Stadium se zatím nenudí. Na obou stranách jsou vidět velmi dobré šance, zápasu chybí už jen nějaký ten gól.
16
DRŽENÍ MÍČE: Manchester City 57% Hull City 43%
15
Hull City v další šanci! Huddlestone rozehrál standardní situaci, po jejímž rozehrání se dostal k odraženému míči Koren a jeho pohotový volej těsně minul bránu. Velmi dobrý pokus.
14
Hosté mohou přejít do útoku.
13
Edin Džeko v šanci! Silva našel před bránou Džeka a následná hlavička bosenského útočníka prolétla těsně nad břevnem.
12
Agüero byl faulován v blízkosti šestnáctky. City bude zahrávat volný přímý kop z dobré pozice.
11
Graham se mohl ocitnout po přesném pasu Bradyho mezi dva obránce ve velmi slibné šanci, pomezní rozhodčí ale odmával ofsajd.
10
Hull City u míče.
9
Kolarov v šanci! Aleksandar Kolarov se snažil dostat k hlavičce, míč před ním ale odvrátil dobrým zákrokem pozorný McGregor.
8
Hull zahodil obrovskou šanci a nyní mohou přejít do útoku Citizens...
7
Obrovská šance Hullu City! Aluko se prosadil přes Lescotta a řítil se sám na bránu, Joe Hart mu ale skvěle snížil střelecký úhel a jeho následnou střelu vyrazil mimo.
6
Hull City rozehrál svůj první rohový kop v zápase, nic z něho ale nebylo.
5
Velký zmatek v obraně City! Robbie Brady vyvolal před bránou Citizens velký zmatek, když přešel po zbytečné ztrátě Nastasice přes Lescotta a vybojoval rohový kop.
4
Hráči Hullu přešli do útoku a vybojovali autové vhazování, které obstaral Maynor Figueroa.
3
Tom Huddlestone drží míč na svých kopačkách a hosté kontrolují hru.
2
Hull přešel na polovinu City, kde o míč následně přišel. Domácí mohou vhazovat.
1
Rozhodčí Phil Dowd dal pokyn k zahájení zápasu, jehož výkop obstaral hostující Hull City.
1
Na Etihad Stadium už je vše připraveno k výkopu, zápas mezi Manchesterem City a Hullem City může začít.
Na soupisce Hullu City chybí suspendovaný Yannick Sagbo, který dostal třízápasový trest za červenou kartu, kterou inkasoval v zápase proti Norwichi.
City se dnes musí obejít bez zraněného kapitána Vincenta Kompanyho, zatímco Matija Nastasic se vrací zpět do základní sestavy City, v níž se v letošní sezóně představí poprvé. Na lavičce je potom připraven Javi Garcia a Aleksandar Kolarov, kterého nahradil Gael Clichy. K více změnám manažer Manuel Pellegrini nesáhl.

Manchester City: Hart – Zabaleta, Lescott, Kolarov, Nastasić – Navas, Silva, Fernandinho, Touré – Džeko, Agüero. Manažer: Manuel Pellegrini.

Hull City AFC: McGregor – Chester, Davies, Figueroa, Koren – Huddlestone, Livermore, Elmohamady, Brady – Aluko, Graham. Manažer: Steve Bruce.

Rozhodčí: Phil Dowd. Asistenti: D. Cann, P. Kirkup. Čtvrtý rozhodčí: M. Atkinson.
Hull City může proti City povzbudit fakt, že se mu proti Norwichi podařilo uhájit jednobrankové vedení, přestože Tigers hráli více než hodinu o desíti. Tým Stevea Bruce se ujal vedení ve 22. minutě, když se z penalty prosadil Robbie Brady. Pouhých pět minut na to byl vyloučen Yannick Sagbo, na výsledku to ale nic nezměnilo.
Manchester City bude chtít proti Hullu City navázat na domácí zápas s Newcastlem, který Citizens porazili snadno 4:0. Pro klub z Eastlands bude důležité, aby se na duel plně koncentroval, což se nestalo minulý týden proti Cardiffu. Místo toho, aby Blues přidali druhý gól, hned tři inkasovali.
Poslední duel – HULL CITY v MANCHESTER CITY: Poslední střetnutí mezi oběma týmy ovládl Hull City, který dokázal Manchester City v únoru 2010 porazit 2:1 a zaznamenal proti němu první vítězství. Hull se střetl s City celkem čtyřikrát, zbylá tři utkání skončila dvakrát smírně a jednou výhrou Citizens.
Hull City zavítal v 1. kole na horkou půdu Stamford Bridge, kde podle předpokladů podlehl domácí Chelsea 2:0. Manažer Steve Bruce si mohl těžko přát po návratu mezi elitu těžšího soupeře, jeho tým si ale zvedl náladu hned ve 2. kole, když na domácím KC Stadium porazil 1:0 Norwich City.
Svěřenci manažera Manuela Pellegriniho vstoupili do nového ročníku hladkou výhrou 4:0 nad Newcastlem, poté však přišlo rychlé zaváhání. City senzačně podlehlo Cardiffu City, který dokázal zásluhou dvou gólů Fraizera Campbella otočit vývoj zápasu a zvítězit 3:2.
Manchester City přivítá v úvodním zápase 3. kola Barclays Premier League nováčka Hull City, proti němuž si bude chtít na Etihad Stadium udobřit své fanoušky, kteří museli minulý týden přihlížet senzační prohře svého týmu v Cardiffu. Duelem Vás bude provázet komentátor Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:45.