Přenos se aktualizuje automaticky

Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek nedělního dne.
Rozhodčí Dean ukončil dnešní utkání, ve kterém Southampton FC porazil Swansea City 2:0. Skóre otevřel nádhernou trefou už v 19. minutě Lallana, a poslal tak Southampton do vedení. Dnešní zápas byl velmi vyrovnaný a zvítězil tým, který byl šťastnější, a možná tak i trochu důraznější. Swansea se velmi snažila, byla hodně aktivní hlavně ve druhém poločase, ale štěstí dnes nebylo na její straně. Southampton držel jednobrankový náskok a v 83. minutě zvýšil na 2:0, když se trefil Rodriguez. Hosté tak odjíždějí s prázdnou a domácí tým si připisuje na své konto 3 body.
Konec zápasu.
90+2
Dnešní utkání sleduje 28 570 diváků, z toho 1 795 fanoušků Swansea City.
90
Druhý poločas bude nastaven o 4 minuty.
89
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Steven Davis, přichází Guly Do Prado.
88
Cañas obdržel přihrávku od Wilfrieda, připravil si míč na pravačku a zkusil to. Nicméně Cañasova střela byla nepřesná a gólem neskončila.
86
Zajímavý centr ze své kopačky vyslal Dyer pro Wilfrieda, jenž se dostal ke střele hlavou, ale jeho pokus se do branky nevešel.
83
Southampton právě vstřelil branku!
Hráči Flores a Amat se v obraně dopustili obrovské chyby, kterou dokázal potrestat JAY RODRIGUEZ, jenž to neměl vůbec jednoduché, ale zvládl to na jedničku s hvězdičkou. RODRIGUEZ vyškolil oba bránící protihráče a poté překonal i Vorma. Útočník Southamptonu si připravil míč na levačku a přesnou trefou do pravého spodního rohu zvýšil vedoucí skóre.
83
Swansea je ve druhém poločase velmi aktivní, snaží se o vyrovnávací branku, ale štěstí hostům nepřeje.
81
Wanyama vyfasoval žlutou kartu za zbytečný faul.
77
Domácí tým i fanoušci se radovali ze vstřelené branky, ale ta neplatila. Po rozehraném rohu se prosadil Wanyama, ale gólu předcházel faul, kterým se provinil Lovren a sudí branku neuznal.
76
Southampton bude zahrávat rohový kop, ale Swansea nesouhlasí. Nicméně sudí je jiného názoru. Režie nám nabídla opakovaný záběr, kde bylo jasně vidět, že měl být odkop od branky. Sudí rozhodl špatně.
73
Michu se snažil vybojovat rohový kop, ale nakonec z toho bylo pouze autové vhazování.
72
V ofsajdu uvízl Rodriguez a útočná akce Southamptonu skončila.
71
Schneiderlin obdržel zajímavou přihrávku a pokusil se o střelu, avšak ta mu vůbec nesedla.
69
Zajímavou přihrávku obdržel Shelvey, jenž byl úplně sám a měl spoustu prostoru i času. Svoji silnější nohu napřáhl ke střele a prověřil brankáře Boruce, avšak ten si připsal úspěšný zákrok a svůj tým v pohodě ubránil.
68
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Rickie Lambert, přichází Jay Rodriguez.
67
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Wayne Routledge, přichází Alejandro Pozuelo.
66
Domácí tým vybojoval rohový kop, ale nic z něj nevytěžil. K balonu se dostal Davis, jenž vystřelil z první, ale jeho pokus byl velmi nepřesný a skončil vysoko nad brankou.
62
V ofsajdu uvízl Wilfried, a zajímavá akce hostů tak skončila.
60
Flores fauloval a domácí tým bude rozehrávat.
59
Držení míče ve 2. poločase: Southampton FC 33% ─ 67% Swansea City.
58
Tak nakonec musí být Osvaldo vystřídán, na hrací ploše ho nahrazuje Ward-Prowse.
57
Ve vápně si o přihrávku řekl Michu, a tak mu Dyer okamžitě poslal míč. Nicméně prvnímu jmenovanému se střela nepodařila a domácím fotbalistům nebezpečí nehrozilo.
55
Standardní situaci si vzal na starost Shelvey, ale ten ze své pravé kopačky vyslal nepřesnou střelu, která se mezi tři tyče nevešla.
54
Také Fonte obdržel žlutou kartu.
54
Wilfried pospíchal s míčem do vápna, ale to se mu nepodařilo. Vše mu překazil Lovren, jenž se provinil proti pravidlům a sudí ho potrestal žlutou kartou. Následuje volný přímý kop ve prospěch hostujícího celku.
53
Na pravém křídle se uvolnil Rangel, který obdržel přihrávku a poté míč odcentroval do vápna. Ke střele hlavou se dostal Wilfried, ale jeho pokus skončil nad brankou a Boruc zasahovat nemusel.
51
Tak nakonec Osvaldo ve hře pokračuje.
50
Na levém křídle se rozjela slibná akce, ale skončila nepřesnou přihrávkou do vápna, z kopačky ji vyslal Davies, který hledal Wilfrieda.
50
Hra po přerušení pokračuje.
49
Vypadá to, že Osvaldo ve hře nebude moct pokračovat.
49
Cañas byl za faul na Osvalda potrestán žlutou kartou.
47
Hra je přerušena, Osvaldo potřebuje ošetřit.
47
Dyer rozjel útočnou akci, ale napadali ho hned dva protihráči, a tak musel míč předat svým spoluhráčům. Přihrávka nebyla přesná a Cañas to měl složité. Sudí mu musel odpískat faul, postiženým byl Osvaldo.
47
Teď útočnou akci domácích zastavilo ofsajdové postavení, ve kterém uvízl Osvaldo.
46
Protiútok zastavil Routledge, ale bylo to za cenu faulu, a domácí tak u balonu zůstanou.
46
Nicméně hosté o balon okamžitě přišli a musí se bránit.
46
Míč do druhého poločasu uvedla Swansea.
46
Začal druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně v 15:33.
Pochvalu zaslouží určitě brankář Boruc, který chytá zatím parádní zápas. Boruc si připsal v prvním poločase 6 úspěšných zákroků.
Rozhodčí Dean ukončil první poločas, ve kterém jsme mohli vidět jednu vstřelenou branku, o kterou se zasloužil v 19. minutě Lallana, jemuž výborně přihrál Davis. Prozatím je zápas vyrovnaný a vede tým, kterému přálo štěstí. Doufejme, že poločas druhý bude ofenzivnější a dočkáme se ještě nějakého gólu.
První poločas skončil.
45+1
Na pravé straně odvedl kus práce Dyer, jenž obehrál své protihráče a poté ze své kopačky vyslal ukázkový centr, kterého se ve vápně zmocnil hlavičkující Michu. Nicméně Michu mířil přesně do těch míst, kde stál připravený Boruc.
45
První poločas bude nastaven o 1 minutu.
42
Hosté dostali výhodu rohového kopu, ale ze standardní situace nevytěžili vůbec nic.
42
Dyer se výborně uvolnil na pravém křídle, kam později dostal přihrávku a poté se pozorně rozhlédl. Ve vápně se mu nabídl Wilfreid, a tak mu okamžitě poslal centrovaný míč. Hlavičkující Wilfried měl na hlavě gól, ale Boruc zasáhl výtečně a zabránil inkasovanému gólu. Wilfriedova střela byla velmi tvrdá a přesně k tyči.
38
Na levém křídle se uvolnil Davis, jenž okamžitě obdržel přihrávku a poté ze své kopačky vyslal zajímavou střelu k tyči. Nicméně brankář Vorm byl připraven.
38
Osvaldo našel přihrávkou Lamberta, který okamžitě vystřelil, ale jeho pokus úspěšně zablokoval bránící protihráč.
36
V ofsajdu uvízl Lallana a útočná akce domácích skončila.
36
Dyer obdržel výbornou přihrávku od Wilfrieda, míč si dovezl do vápna a ze své kopačky vyslal jedovatou střelu. Nicméně štěstí mu nepřálo a Dyer trefil pouze tyčku.
34
Útočnou akci domácích zastavilo ofsajdové postavení, které si nepohlídal Osvaldo.
31
Shelvey našel na hranici pokutového území Wilfrieda, jenž vystřelil z otočky, ale brankáře Southamptonu nepřekonal.
29
Volný přímý kop si vzal na starost Lambert a nemyslel to vůbec špatně. Ze své kopačky vyslal jedovatou střelu do pravého spodního rohu, ale Vorm vytasil parádní zákrok a další gól neinkasoval.
28
Cañas fauloval a domácí tým dostane výhodu standardní situace.
26
Teď se v šanci ocitl Shelvey, jenž vystřelil asi z 20 metrů, ale Boruc byl opět výtečný a nebezpečnou střelu zlikvidoval.
25
Boruc teď zlikvidoval stoprocentní gól, a výrazně tak ochránil svůj tým. Z pravé strany odcentroval míč ke vzdálenější tyči Rangel, kde se ke střele hlavou dostal Michu, ale Boruc si připsal reflexní zákrok a jedovatý pokus zneškodnil.
24
Lallana se ocitl v šanci, ale jeho pokus levačkou přesný nebyl.
20
Přihrávku obdržel Davies, ale Schneiderlin ho fauloval a hosté dostali výhodu standardní situace, kterou si vzal na starost Shelvey, ale gól na 1:1 nezaznamenal. Volný přímý kop se mu příliš nepodařil a pozorný Osvaldo si připsal obranný zákrok a střelu zablokoval.
19
Southampton právě vstřelil branku!
Podél pravé postranní čáry rozjel útočnou akci ADAM LALLANA, kterého se snažil zastavit Davies, ale nepodařilo se mu to. LALLANA jej obehrál a poté ze své kopačky vyslal do vápna zajímavý centr. Nicméně hosté se v tomto případě ještě ubránili. Balonu se pak ale ujal Davis, jenž se prezentoval chytrou přihrávkou, které se ve vápně zmocnil právě LALLANA a přesnou trefou nedal Vormovi šanci.
18
Hosté se zkoušeli přesunout na útočnou polovinu, ale to se jim nepodařilo a balon se přestěhoval zpět na kopačky domácích fotbalistů.
18
Swansea kombinuje na vlastní polovině, do rozehrávky byl zapojen i brankář Vorm.
17
Domácí hráči se přesunuli do středu hřiště, odkud přišla nepřesná přihrávka, a o balon se tak připravili.
17
Southampton je stále u míče, ale nyní už na vlastní polovině.
16
Držení míče: Southampton FC 57% ─ 43% Swansea City.
14
Domácí fotbalisté jsou v posledních minutách aktivnější a nyní se pohybují na soupeřově polovině.
13
Southampton zahrával další rohový kop, ale ani tentokrát z něj nic nevytěžil. Lallana odcentroval míč ke vzdálenější tyči, ale tam byl pouze bránící protihráč, který svůj tým před případným nebezpečím ubránil.
10
Nicméně domácí tým z rohového kopu nic nevytěžil. Swansea se ubránila a centrovaný míč odkopla daleko od své branky.
10
Schneiderlin se prodral do vápna, kam mu přihrávku poslal Lallana. První jmenovaný se prezentoval střelou z první, ale trefil pouze bránícího protihráče, který mu střelecký pokus zblokoval na rohový kop.
7
Výbornou kolmici ze své kopačky vyslal Lambert, jenž našel Osvalda, který si výborně pohlídal ofsajdové postavení a skvěle se uvolnil. Nicméně Flores se do vápna stihl vrátit a Osvaldovi nedovolil dlouho vystřelit. Pak se Osvaldo ke střele dostal, ale trefil pouze boční síť.
5
Swansea zůstala na soupeřově polovině, ale nic zajímavého nevymyslela. Shelvey to vzal na sebe a vystřelil asi z 20 metrů, avšak střele scházela razance a mířila přesně do toho místa, kde byl připravený Boruc.
4
Davies obdržel přihrávku, kterou mu adresoval Shelvey a poté se snažil centrem najít Wilfrieda. Nicméně Daviesův centr byl velmi nepřesný a útočník Swansea se k němu nedostal.
3
Přihrávku obdržel Fox, jenž hledal dlouhým nákopem Lamberta, ale k němu se míč nedostal. Výborně zasáhl jeden z hostujících obránců.
3
Teď se Southamptonu podařilo získat balon zpět ve svůj prospěch, do rozehrávky byl zapojen i brankář Boruc.
2
Swansea je opět u míče a pohybuje se s ním na soupeřově polovině. Nicméně domácí fotbalisté rozehrávku aktivně napadají.
2
Swansea podnikla okamžitý protiútok, který táhl Dyer, jenž si dovezl míč až do velkého vápna, ale tam ho o něj čistě obral protihráč.
1
Fotbalisté Southamptonu podnikli útočnou akci podél levé postranní čáry a poté poslali do vápna centrovaný míč, avšak tam byli hosté, kteří se ubránili bez potíží a získali balon ve svůj prospěch.
1
Hosté zvolili komplety bílé.
1
O úvodní výkop se postarali domácí fotbalisté, kteří oblékli červené komplety.
1
Utkání právě začalo.
-2
Oba týmy zvolily rozestavení 4-2-3-1, tedy 4-5-1.
-3
Hlavní sudí Dean přivádí dnešní aktéry na zelený pažit.
-4
Obě základní jedenáctky jsou připraveny v tunelu.
-6
Na trávníku je vše připraveno k dnešnímu utkání.
Úvodní sestavy:

Southampton FC: Boruc – Clyne, Fonte, Lovren, Fox – Lallana (C), Wanyama, Osvaldo, Schneiderlin, Davis – Lambert.
Náhradníci: Davis – Hooiveld, Ward-Prowse, Cork, Do Prado, Chambers, Rodriguez.

Swansea City: Vorm – Rangel (C), Flores, Amat, Davies – Dyer, Cañas, Michu, Shelvey, Routledge – Wilfried.
Náhradníci: Tremmel – Taylor, Williams, Tiendalli, Britton, Pozuelo, Vázquez.

Rozhodčí: Dean ─ Collin, Mullarkey.
Sázkové kanceláře vypsaly kurz na výhru Southamptonu 2.05, kurz na remízu pak 3.4 a kurz na výhru Swansea 3.65.
Na zápas byli nominováni:

Southampton FC: Boruc, K Davis, Gazzaniga, Clyne, Fonte, Fox, Hooiveld, Lovren, Martin, Shaw, Yoshida, Chambers, Cork, S Davis, Guly, Isgrove, Lallana, Ramirez, Schneiderlin, Wanyama, Ward-Prowse, Barnard, Lambert, Lee, Osvaldo, Rodriguez.

Swansea City: Tremmel, Vorm, Zabret, Amat, Chico, Davies, Meade, Monk, Obeng, Rangel, Situ, Taylor, Tiendalli, Williams, Britton, Canas, De Guzman, Dyer, Pablo, Pozuelo, Richards, Routledge, Shelvey, Bony, Donnelly, Lamah, Lita, Michu, Vazquez.
Dnešní utkání bude řídit hlavní sudí Mike Dean, na čarách mu budou asistovat Jake Collin a Michael Mullarkey. Jako čtvrtý rozhodčí bude vypomáhat Keith Woolmer.
To Swansea City je na tom hůř a se 7 body se nachází na 13. pozici. Hráči Swansea dvakrát zvítězili, jednou remizovali a už třikrát poznali chuť hořké porážky. Dosavadní skóre je 8:9.
Southampton FC nasbíral 11 bodů a v tabulce mu patří 6. příčka. Fotbalisté Southamptonu třikrát zvítězili, dvakrát remizovali a jednou byli poraženi. Dosavadní skóre je 5:2.
Vítejte u komentovaného přenosu nejprestižnější a zároveň nejsledovanější fotbalové soutěže na světě. Dnes máme na programu 7. kolo anglické Premier League, ve kterém Swansea City zavítá na St. Marry's Stadium, kde ji bude hostit Southampton FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.
38. kolo
Tabulka 2021/2022
Z V R P Skóre B
1. Manchester City 38 29 6 3 99:26 93
2. Liverpool 38 28 8 2 94:26 92
3. Chelsea 38 21 11 6 76:33 74
4. Tottenham 38 22 5 11 69:40 71
5. Arsenal 38 22 3 13 61:48 69
6. Manchester Utd. 38 16 10 12 57:57 58
7. West Ham 38 16 8 14 60:51 56
8. Leicester 38 14 10 14 62:59 52
9. Brighton 38 12 15 11 42:44 51
10. Wolves 38 15 6 17 38:43 51
11. Newcastle 38 13 10 15 44:62 49
12. Crystal Palace 38 11 15 12 50:46 48
13. Brentford 38 13 7 18 48:56 46
14. Aston Villa 38 13 6 19 52:54 45
15. Southampton 38 9 13 16 43:67 40
16. Everton 38 11 6 21 43:66 39
17. Leeds 38 9 11 18 42:79 38
18. Burnley 38 7 14 17 34:53 35
19. Watford 38 6 5 27 34:77 23
20. Norwich 38 5 7 26 23:84 22
Články odjinud