Přenos se aktualizuje automaticky

Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Druhý poločas byl zajímavější a ofenzivnější, ale branku jsme viděli pouze jednu. Velkou pochvalu si zaslouží brankář Howard, který svůj tým několikrát podržel a připsal si důležité zákroky. Sunderland se ve druhém poločase zvedl, ale ze své aktivity nevytěžil vůbec nic.
Rozhodčí Probert dnes naposledy foukl do píšťalky, a ukončil tak zápas, ve kterém Sunderland nestačil na Everton a podlehl mu 0:1. O jedinou branku utkání se postaral Brown, který si tak dal vlastní gól a Evertonu odevzdal tříbodový zisk.
Konec zápasu.
90+3
Bardlsey uvízl v ofsajdu a útočná akce domácích skončila.
90+2
Standardní situaci si vzal na starost Johnson, který se snažil ohrozit přímo branku, ale Howarda nepřekonal.
90+1
Distin fauloval a sudí ho potrestal žlutou kartou.
Druhý poločas bude nastaven o 3 minuty.
90
V posledních minutách se Everton převážně brání, ale tlak soupeře zvládá na jedničku. Do konce utkání zbývá už jen chvilka, a tak se čas na vyrovnání krátí.
88
Sunderland dostal výhodu standardní situace, ale branky se opět nedočkal. Larsson odcentroval míč do vápna, kde chtěl skórovat Barkley, ale balon netrefil ideálně.
88
Žlutou kartu vyfasoval Larsson.
86
Vyrovnat mohl i Borini, ale tomu scházel kousíček. Hráč domácího celku se ocitl ve výborné pozici a okamžitě toho využil. Balon kroutil ke vzdálenější tyči do horního rohu, ale branku těsně minul.
84
Wickham se prezentoval štiplavou střelou, ale Howard si připsal další zákrok a svému týmu výrazně pomohl.
83
Nicméně Sunderland svého soupeře neohrozil a ze standardní situace nic nevytěžil. Everton se před centrovaným míčem ubránil bez větších potíží.
83
Alonso se snažil a pro svůj tým vybojoval rohový kop.
82
Ve velkém vápně si balon zpracoval Ki a poté okamžitě vystřelil, ale rána mu nesedla a míč skončil vysoko nad brankou. Rozehrávat bude brankář Howard.
81
Hráči domácího celku na svého soupeře vyvíjí tlak, ale Everton se brání velmi pozorně a drží těsný jednogólový náskok.
79
Sunderland byl blízko vyrovnávacímu gólu, ale Ki ve stoprocentní šanci neuspěl, protože ho výborně vychytal Howard. Pak se k odraženému míči dostal ještě Larsson, ale jeho pokus zablokoval protihráč, který se mu obětavě postavil do střely.
78
Hrací plochu opouští aktivní Deulofeu, kterého nahrazuje McGeady.
75
Everton právě vstřelil branku!
Na pravém křídle odvedl kus práce Deulofeu, který ustál souboj s protihráčem a poté poslal před branku nádhernou přihrávku. Nešťastníkem se stal WES BROWN, jenž chtěl balon odvrátit do bezpečí a místo toho si jej srazil do vlastní sítě. Brankář Mannone nestačil zareagovat a inkasované brance nezabránil.
71
Ki si připravil míč na pravačku a poté se prezentoval přízemní střelou, která byla prudká. Nicméně Howard si připsal úspěšný zákrok a gól neinkasoval.
70
Domácí tým střídá: ze hry odchází Colback, kterého nahrazuje Larsson.
70
Sunderland dostal výhodu standardní situace, ale svého soupeře nijak výrazně neohrozil. Johnson poslal do vápna načechraný centr, ale nikdo z jeho spoluhráčů se ke střele nedostal.
67
Brankář Howard teď musel být pozorný, protože Alonso se prezentoval překvapivou střelou z větší vzdálenosti a Howard měl špatný výhled. Nicméně svůj tým podržel a balon ukryl do rukavic.
65
Gól na kopačce měl Barkley, ale radost mu překazil Mannone, jenž si připsal úžasný zákrok a zabránil stoprocentnímu gólu. Barkley se ve vápně dostal k centrovanému míči, měl dostatek prostoru a mířil na bližší tyč, ale jak už bylo řečeno, brankáře nepřekonal.
64
Nůžky si střihl Johnson, ale při zpracování míče si pomohl rukou, a tak byla jeho snaha o střelu zbytečná.
62
Mannone chyboval a Naismith se dostal do velmi zajímavé šance, avšak prázdnou branku netrefil, a stav skóre se tak nezměnil.
62
Ki ze své kopačky vyslal nadýchaný centr do vápna, kde hledal Browna, ale ke střele se dostal O'Shea. Nicméně jeho pokus gólem neskončil.
60
Deulofeu je dnes velmi aktivní a nebezpečný. Teď došel s míčem až na hranici malého vápna, odkud se prezentoval zajímavou střelou ke vzdálenější tyči, ale jeho pokus se do branky nevešel. Nicméně moc nescházelo.
59
Johnson se prezentoval parádním centrem ke vzdálenější tyči, kde se do vzduchu pověsil Ki, ale z bezprostřední blízkosti se mezi tři tyče netrefil. To byla obrovská šance na gól.
59
Sunderland zahrával hned dva rohové kopy za sebou, ale ani z jednoho nic nevytěžil.
58
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Leon Osman, přichází Ross Barkley.
57
Borini se snažil poslat svůj tým do vedení, ale štěstí mu nepřálo. Ukázkově si zpracoval míč, navedl si ho na střelu, ale trefil pouze bránícího protihráče, který jeho pokus odvrátil na rohový kop.
54
Další žlutou kartu uviděl Bardsley, který podrazil Naismitha.
53
Agresivní hrou se prezentoval Coleman a od sudího vyfasoval žlutou kartu.
51
S míčem do vápna se dostal Deulofeu, který se rozhlédl a poté poslal před branku střílený centr. Nicméně jako první byl u míče Mannone, který kulatý nesmysl ukryl do rukavic a soupeře ke střele nepustil.
50
Brankář Howard vystartoval a uklidil míč do náruče, kdyby se tak nestalo, nejspíš by se domácí tým dostal do velmi zajímavé situace.
49
Sunderland přenesl hru do středu hřiště, odkud vystřelil Ki, ale jeho pokus byl zblokován protihráčem.
48
Domácí tým to zkouší podél pravé postranní čáry, ale hosté se brání pozorně.
46
Ve vzdušném souboji fauloval Barry, a tak se míče zmocní domácí celek.
46
Míč do druhého poločasu uvedli hráči Evertonu.
46
Začal druhý poločas.
Doufejme, že poločas druhý bude líbivější, ofenzivnější a přinese nějaký ten gól.
V prvním poločase branka nepadla, a tak je stav skóre 0:0. Prozatím sledujeme průměrné utkání, které se odehrává hlavně mezi pokutovými územími a ve středu hřiště. Domácí tým často doprovází řada nepřesností, ale hosté ani jednoho zaváhání využít nedokázali. Everton je malinko aktivnější, ale zatím mu to platné není.
Střely na branku: Sunderland AFC 1:2 Everton FC.
Střely celkem: Sunderland AFC 2:6 Everton FC.
Držení míče: Sunderland AFC 40% ─ 60% Everton FC.
45+1
První poločas skončil.
45
První poločas bude nastaven o 1 minutu.
45
Hosté zahrávali rohový kop a byli blízko vstřelené brance. Na centrovaný míč si vyskočil hlavičkující Ki, který se prezentoval parádní střelou, ale ta branku těsně minula.
42
Na hranici vápna se ke střele dostal Wickham, ale jeho pokus gólem neskončil. Bránící protihráč se do jedovatého pokusu obětavě postavil a zablokoval ho.
41
Do velmi zajímavé pozice se dostal Ki, ale nepohlídal si ofsajdové postavení, a tak sudí musel hru přerušit.
40
Volný přímý kop si vzal na starost Baines, ale trefil pouze bránící zeď, a tak zůstal Mannone bez práce.
39
Mannone si teď musí dávat pozor, protože hráči Evertonu budou zahrávat standardní situaci z nebezpečné vzdálenosti.
36
Faulovaný byl Barry, a hosté tak budou rozehrávat.
34
Na levé straně se k balonu dostal Baines, který se rozhlédl a všiml si, že se mu nabízí Lukaku, a tak mu přihrál. Útočník Evertonu si míč zpracoval a poté vystřelil, avšak gól nezaznamenal, protože domácí obránce si připsal výborný zákrok a balon odvrátil na roh.
32
Sunderland dostal výhodu rohového kopu, ale tentokrát se domácí do šance nedostali.
31
Skvěle se uvolnil Borini, který přiběhl do pokutového území, kde se dostal k balonu a dostal se do stoprocentní šance, avšak proměnit ji nedokázal. Brankáře Howarda sice obehrál, ale poté se prezentoval střelou k bližší tyči, kde se objevil bránící protihráč a úspěšně svůj tým ochránil.
30
Everton se opět zmocnil míče a zahrával další standardní situaci, tentokrát v podobě volného přímého kopu. Centrovaný míč domácí odhlavičkovali, ale pak se k odraženému balonu dostal Deulofeu, který sice vystřelil, ale mířil velmi nepřesně, a tak zůstal Mannone bez zákroku.
29
Hosté zahrávali rohový kop, ale nic zajímavého nevymysleli. Centrovaný míč na přední tyč odvrátili domácí hráči do bezpečí.
26
Osman se prezentoval chytrou přihrávkou, ale Deulofeu se k balonu nedostal, protože pozorný protihráč míč zastavil a odvrátil do bezpečí.
24
Sudí domlouvá Colemanovi, který srazil svého protihráče k zemi.
24
Překvapivou střelu ze své kopačky vyslal aktivní Lukaku, ale jeho pokus úspěšně zablokoval bránící protihráč, který ušetřil domácímu brankáři práci.
22
Faulovali Borini i Alonso, a tak Everton zahrával hned dvě standardní situace v řadě za sebou, avšak ani z jedné branku nevytěžil.
19
Baines odcentroval míč do pokutového území, ale tam se nikdo z jeho spoluhráčů ke střele nedostal. Domácí odvrátili míč do bezpečí, ale k odraženému balonu se dostal Osman, který se prezentoval okamžitou střelou, ale ta byla velmi nepřesná.
19
Následovat bude volný přímý kop, který bude zahrávat Everton.
18
Žlutou kartou byl potrestán Johnson, což se mu sice nelíbí, ale sudí nehodlá diskutovat.
18
K centrovanému míči se dostal Baines, jenž se napřáhl ke střele, ale domácí fotbalisté se ubránili na jedničku a nebezpečný pokus úspěšně zablokovali.
16
Střelou ze střední vzdálenosti se prezentoval Osman, ale získal pouze rohový kop.
15
Nedovoleným zákrokem se provinil Naismith, jenž svého protihráče poslal nedovoleně k zemi, a tak bude Sunderland rozehrávat.
14
Naismith obdržel výbornou přihrávku do vápna, kde obehrál svého protihráče, připravil si míč na pravačku a poté se prezentoval jedovatou střelou, která skončila těsně nad brankou.
13
V ofsajdu uvízl Johnson, a tak sudí hru přerušil.
11
Na druhé straně se ke střele dostal Ki, ale jeho pokus byl úspěšně zablokován protihráčem.
10
Další zákrok, který si připisuje Mannone, a opět tak pomáhá svému týmu. O přihrávku si řekl Lukaku, který ze své levačky vyslal nebezpečnou střelu, ale brankáře nepřekonal.
9
Deulofeu se blýskl parádní sólo akcí, když v pokutovém území obehrál hned dva protihráče a poté si balon připravil na střelu, avšak jeden proti jednomu neuspěl. Brankář Mannone vytasil spolehlivý zákrok a svému týmu výrazně pomohl.
9
Johnson chtěl svým spoluhráčům připravit gól, ale výborně zasáhl Distin, který svým obranným zákrokem poslal míč na rohový kop.
8
V blízkosti středového kruhu byl faulovaný Osman a sudí odpískal nedovolený zákrok. Everton okamžitě rozehrál, ale žádnou útočnou akci nepodnikl.
7
Borini se opět dostal k balonu a prezentoval se zajímavou přihrávkou, avšak nikdo ze spoluhráčů se ke střele nedostal. Sudí však hru přerušil, protože Borini si pomohl faulem a to sudímu neuteklo.
7
K centrovanému balonu se dostal Borini, ale střela mu vůbec nesedla a branku domácích neohrozila.
6
Colback získal balon zpět pro Sunderland a domácí okamžitě podnikli protiútok. Nicméně faulovaný byl Ki, kterého poslal k zemi McCarthy a Sunderland dostane výhodu standardní situace.
4
V pokutovém území se uvolnil hlavičkující Lukaku, ale střela mu nesedla a mezi tři tyče se nevešla.
3
Avšak Sunderland svého soupeře k ničemu nepustil a cestu k brance zavřel. Hosté se tak vrací na území a zkusí to znovu.
2
Evertonu se podařilo získat míč na své kopačky a nyní se hosté pohybují na soupeřově polovině.
2
Hosté rozehrávku domácího celku napadají, a tak se fotbalisté Sunderlandu pohybují na vlastní polovině hřiště.
1
Fotbalisté Evertonu oblékli modré dresy a bílé trenýrky.
1
O úvodní výkop se postarali hráči Sunderlandu, kteří dnes hrají v pruhovaných bílo-červených dresech a v červených trenýrkách.
1
Utkání právě začalo.
Následuje minuta ticha, kterou uctíváme památku obětí při tragédii na stadionu Hillsborough.
-4
Hlavní sudí Probert přivádí dnešní aktéry na zelený pažit.
-4
Nyní jsou obě základní jedenáctky připraveny v tunelu.
-5
Už i hráči Evertonu nakráčeli do tunelu.
-5
Fotbalisté Sunderlandu jsou připraveni v tunelu.
Úvodní sestavy:

Sunderland AFC: Mannone – Bardsley, Brown, O'Shea, Alonso – Johnson, Cattermole, Ki, Colback, Borini – Wickham.
Náhradníci: Ustari – Cuéllar, Vergini, Larsson, Gardner, Giaccherini, Scocco.

Everton FC: Howard – Coleman, Stones, Distin, Baines – Naismith, McCarthy, Osman (C), Barry, Deulofeu – Lukaku.
Náhradníci: Robles – Hibbert, Garbutt, Alcaraz, McGeady, Barkley, Mirallas.

Rozhodčí: Probert ─ Ganfield, Scholes.
Dnešní utkání začne se sedmiminutovým zpožděním. Uctěna bude památka obětí při tragédii na stadionu Hillsborough, kde před 25 lety přišlo o život 96 fanoušků Liverpoolu.
Sázkové kanceláře vypsaly kurz na výhru Sunderlandu 4.75, kurz na remízu pak 3.64 a kurz na výhru Evertonu 1.84.
Na zápas byli nominováni:

Sunderland AFC: Mannone, Pickford, Ustari, Alonso, Bardsley, Brown, Celustka, Cuellar, Dossena, O'Shea, Vergini, Roberge, Ba, Bridcutt, Cattermole, Colback, Gardner, Giaccherini, Johnson, Ki, Larsson, Mavrias, Altidore, Borini, Scocco, Wickham.

Everton FC: Howard, Robles, Springthorpe, Alcaraz, Baines, Coleman, Distin, Hibbert, Stones, Barkley, Barry, McCarthy, McGeady, Osman, Deulofeu, Gueye, Lukaku, Mirallas, Naismith.
Manažer Poyet se bude muset v dnešním zápase obejít bez zraněných Fletchera a Westwooda, otazník visí nad startem Altidora a Browna. I jeho kolega počítá ztráty. Do zápasu nezasáhnou: Jagielka, Gibson, Traoré, Oviedo a Pienaar, Osman má problémy s okem a o jeho osudu se rozhodne před utkáním.
"The Toffies" budou vstupovat do utkání jako favorité, kteří šestkrát v řadě neprohráli. Svoji neporazitelnost budou chtít prodloužit i na hřišti posledního Sunderlandu. Ten naopak třikrát za sebou nezískal ani bod.
Everton FC je v tabulce na 5. pozici a na svém kontě má 63 bodů. Fotbalisté Evertonu osmnáctkrát zvítězili, devětkrát remizovali a pětkrát byli poraženi. Dosavadní skóre je 52:31.
Sunderland AFC se v tabulce nachází na poslední 20. příčce a na svém kontě má 25 bodů. Hráči Sunderlandu šestkrát zvítězili, sedmkrát remizovali a už osmnáctkrát poznali chuť hořké porážky. Dosavadní skóre je 29:53.
Příjemné sobotní odpoledne. Anglická Premier League nabízí 34. kolo, ve kterém se střetne Sunderland s Evertonem. Textovým přenosem Vás bude provázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:07.
38. kolo
Tabulka 2021/2022
Z V R P Skóre B
1. Manchester City 38 29 6 3 99:26 93
2. Liverpool 38 28 8 2 94:26 92
3. Chelsea 38 21 11 6 76:33 74
4. Tottenham 38 22 5 11 69:40 71
5. Arsenal 38 22 3 13 61:48 69
6. Manchester Utd. 38 16 10 12 57:57 58
7. West Ham 38 16 8 14 60:51 56
8. Leicester 38 14 10 14 62:59 52
9. Brighton 38 12 15 11 42:44 51
10. Wolves 38 15 6 17 38:43 51
11. Newcastle 38 13 10 15 44:62 49
12. Crystal Palace 38 11 15 12 50:46 48
13. Brentford 38 13 7 18 48:56 46
14. Aston Villa 38 13 6 19 52:54 45
15. Southampton 38 9 13 16 43:67 40
16. Everton 38 11 6 21 43:66 39
17. Leeds 38 9 11 18 42:79 38
18. Burnley 38 7 14 17 34:53 35
19. Watford 38 6 5 27 34:77 23
20. Norwich 38 5 7 26 23:84 22
Články odjinud