Sestřih Premier League: Chelsea - West Bromwich 2:0

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek soboty a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 74 % : 26 %.
Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 13:4.
Rohy: 15:0. Fauly: 7:9.
Utkání sledovalo 41 600 diváků.
Utkání je u konce a tři body zůstávají na Stamford Bridge. Chelsea i ve druhé půli na trávníku vládla, hosty do ničeho nepustila a v naprostém poklidu dokráčela k vítězství. Další branku jsme už sice neviděli, nahradilo to však velké množství akcí na jeden dotek a trvalé obléhání pokutového území.
90+3
90+2
Fosterův dlouhý výkop našel Sessègnona, ten se pokoušel najít prostor na levé straně. Celá akce však skončila faulem na Cahilla.
90
Budou se nastavovat tři minuty.
90
Hrubě nepovedený centr hostujícího Brunta, ten jen nevěřícně kroutí hlavou, co vlastně s míčem provedl.
88
Rohový kop pro Chelsea, Fàbregas ovšem svým centrem nevybídl nikoho k zakončení.
86
Poslední změna v domácích barvách, Williana nahradil Ramires.
86
Rána Hazarda skončila mimo tři tyče, domácí to ale příliš trápit nemusí.
84
Změnu udělali i hosté, Graeme Dorrans má odehráno, do utkání se dostává James Morrison.
84
Domácí opět vystřídali, Diega Costu nahradil Didier Drogba.
81
Je tu poslední desetiminutovka utkání, o vítězi je patrně rozhodnuto.
79
Domácí střídají, odchází Oscar, místo něj nastoupil Loïc Rémy.
78
Střídání WBA, Saido Berahino míří na lavičku, novou tváří se stal Victor Anichebe.
77
Máme tu malou pauzu, je způsobena ošetřením domácího Costy.
75
Žlutou kartu si za svůj skluz vykoledoval domácí Willian.
74
Následný Fàbregasův roh odvrátil hlavou Dawson.
73
Za obranu WBA se probil Hazard, zleva chtěl zasunout na první tyč, Foster ale zvládl vystrčit nohu a odvrátit na roh.
71
Berahino pronikal k vápnu po levé straně, u brankové čáry však o míč přišel. Nebude to ani roh.
69
Ivanović se opět pokoušel o centr po zemi, hosté si už ale na tyto momenty dávají pozor a ve vápně brání klidně v devíti lidech.
67
Hosté poprvé vystřídali, odešel Christopher Baird, místo něj se do hry podívá Cristian Gamboa.
66
Fàbregas při pokusu o dostižení míče šel do skluzu a přitom fauloval. Foster rozehrává z prostoru před svou šestnáctkou.
65
Hazardova klička byla hodně průhledná a Sessègnonovi nedělalo problém tohoto belgického plejera jednoduše obrat o míč.
63
Obrázek hry je naprosto stejný, jako v první půli, hosté pouze brání a Chelsea kouzlí s míčem okolo vápna.
62
Velice nepovedený pokus Matiće, jeho rána byla spíše pozdravem pro diváky sedící okolo dvacáté řady.
60
Chelsea táhne své akce převážně z pravé strany, nyní Willian hledal Costu, ten byl ale bráněn hned dvojicí protihráčů.
58
Ofsajd domácích a v něm Oscar.
55
Znovu je u míče Foster, nemá však komu. Nakonec zvolil příhru na nejbližšího obránce.
53
Ivanović vysunoval Costu, ten byl výborně pokrytý a k míči se nedostal. Rozehrává Foster.
51
Znovu roh pro Chelsea.
50
Nakonec z toho byly rohy dva, po tom druhém hlavičkoval Terry, Foster musel bleskově na zem, aby hlavičku vyrazil, ale i kdyby celá akce skončila brankou, nebyla by uznána – Terry při zakončení fauloval.
49
Další z dlouhé řady rohových kopů, nyní po Ivanovićově sraženém centru.
48
Oscar hledal zprava Costu, poslal mu však o trochu prudší centr a míč tak skončil v zámezí. Přesto si od Costy vysloužil zdvižený palec.
47
Tak tohle volalo po gólu! Obrana WBA nechala naběhnout Matiće, na něj zamířil přesný centr, jenže zakončení bylo horší. Matić napálil míč z voleje, jenže zamířil kousek nad.
46
Hned v úvodu je tu rohový kop pro Chelsea.

Fauly: 2:4
Máme za sebou první poločas a zatím je to fotbal na jednu branku. Chelsea vládne zápasu a ze svého tlaku vydolovala stav 2:0. Jako první se v 11. minutě prosadil zcela volný Costa a v 25. minutě zahráli domácí rohový kop tak šikovně, že obranu WBA dokonale zaskočili a Hazard měl volné pole působnosti pro své zakončení. Hosté navíc hrají od 29. minuty bez vyloučeného Yacoba, takže jejich vyhlídky nejsou zrovna růžové.
45+2
45+1
Po křížné přihrávce se na pravé straně dostal přes Bairda do zakončení Hazard, Foster jeho pokus z úhlu vytlačil na roh.
45
Budou se nastavovat dvě minuty.
44
Na druhé straně pálil ze střední vzdálenosti Berahino, jeho rána levačkou skončila mezi diváky.
42
Domácí si po Fosterově zákroku na Oscara žádali pokutový kop, rozhodčí jej ale správně nenařídil, gólman WBA nejprve zasáhl míč.
40
Z této standardky už Chelsea branku neohrozila.
40
Velká šance domácích. Ivanović pronikl do vápna, mohl sám zakončit, rozhodl se ale ještě o vylepšení situace a přihrával na Costu. Ten to příliš nečekal a míč tak minul. Nakonec má Chelsea alespoň roh.
39
Fàbregas při pokusu o oblouček za obranu trefil obránce, domácí jsou ale stále u míče.
38
Po dlouhé době přišel střelecký pokus hostujícího týmu, míč však skončil na tribuně mezi diváky.
36
Chelsea si dělá, co se ji zamane. Po dalším úniku po levé straně a přízemním centru se míč dostal k Oscarovi a ten, i když byl zády k brance, pokusil se o zakončení. Foster jeho patičku lapil u tyče.
34
Fàbregas poslal svůj vysoký centr přímo do rukavic gólmana Fostera.
34
Další standardka pro domácí celek, nyní se jedná o přímý kop z levé strany.
33
Na pravé straně kouzlil s míčem Willian, přes Sessègnona i odcentroval, jenže pouze do míst, kde nestál žádný z jeho spoluhráčů.
31
Domácí ale pokračovali v útoku, zleva se o překvapivý pokus postaral Hazard, Foster se ale nachytat nenechal.
31
Ten ale napálil míč přímo do zdi, stejně jako Fàbregas.
30
Na řadě je přímý kop Chelsea, u míče je přichystán Oscar.
29
A pro hosty bude ještě hůře, neboť rozhodčí Mason zaznamenal faul Claudia Yacoba na Oscara a rovnou vytasil červenou kartu!
28
Hra se velice rychle přesunula na druhou stranu, své spoluhráče hledal centrem Hazard, hosté odkopli.
27
Courtois si připsal první zákrok, z hranice pokutového území se o jeho překonání pokusil Brunt.
25
Chelsea právě vstřelila branku!
Tak tohle si obrana WBA rozhodně za rámeček nedá. Totálně podcenila obranné postavení, po rozehrání si do vápna naběhl zcela nepokrytý EDEN HAZARD a i přes teč jednoho z hráčů hostů prostřelil Fostera – 2:0.
25
Roh pro Chelsea, to vše po obranném zákroku Dawsona.
23
Přes Cahilla a Hazarda se míč dostal k Willianovi, ten se snažil přesunout hru na pravou stranu, leč bez úspěchu.
21
Ivanović vysunoval za obranu Costu, Foster ale vyběhl ze své brány včas a dostal se tak k míči dříve.
19
West Brom se po dlouhé době dostal na útočnou polovinu, k šanci to ovšem v žádném případě nevedlo.
17
Chelsea zatím zcela vládne. Po dalším rohu pálil zpoza vápna Cahill, míč se ovšem stočil opačným směrem a skončil mimo.
16
Po jeho rozehrání dostal Hazard trochu prostoru v pokutovém území, jeho technický pokus byl odvrácen na další roh.
15
Moc nescházelo, aby to bylo 2:0! Po Hazardově přihrávce pálil z hranice vápna Oscar a Foster měl co dělat, aby tento pokus vyrazil. Costovu dorážku srazili hosté na roh.
13
Hosté mohli odpovědět přímým kopem, centr Dorranse z pravé strany ale skončil u Courtoise.
11
Domácí jdou do vedení. Z levé strany odcentroval Oscar, hostující obrana signalizovala ofsajd a přestala na okamžik hrát, čímž DIEGO COSTA dostal prostor a čas k zakončení a zblízka prostřelil Fostera.
10
Máme za sebou první desetiminutovku, držení míče je zatím 75 % : 25 %.
9
Po šanci domácích nám tempo trochu pokleslo, Chelsea drží míč na svých kopačkách, směrem dopředu to ale trochu drhne.
8
Ofsajd Chelsea, v něm se ocitl útočník Costa.
7
Míč je u Fostera, ten dlouhým výkopem přesune hru na druhou stranu.
6
Hazard u půlky budoval další akci Chelsea, hosté se snaží těsně bránit a teď se jim to podařilo. Domácí budou vhazovat.
5
Chelsea ho rozehrála nakrátko, velice rychle se dostala do vápna, zakončoval Costa a blízko dorážky byl ještě Ivanović, míč ale nakonec skončil o centimetry vedle tyče!
5
První rohový kop pro domácí.
4
Terry se dostal do souboje s Berahinem, hostující útočník po něm zůstal na ležet otřesený na trávníku. Ošetření nakonec ale nebylo potřeba.
3
Hazard na levé straně vysunul Oscara, před ním hosté ukopli míč do autu.
2
Celá akce WBA skončila ofsajdem, ve kterém se nechal chytit Berahino.
2
Dlouhý Fosterův výkop se na chvíli stal kořistí domácí obrany, přesto pokračuje v akci Sessègnon.
1

Chelsea FC: Courtois – Ivanović, Cahill, Terry (C), Azpilicueta – Matić, Fàbregas – Willian, Oscar, E. Hazard – D. Costa.
Náhradníci: Čech – Luís, K. Zouma, Ramires, Schürrle, Drogba, Rémy.

West Bromwich Albion: Foster – Wisdom, Dawson, Lescott, Baird – Yacob, Gardner – Dorrans, Sessègnon, Brunt (C) – Berahino.
Náhradníci: Myhill – Gamboa, McAuley, Morrison, Brown, Anichebe, Samaras.

Rozhodčí: Lee Mason – Stephen Bennett, Andrew Halliday.
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas začne za pár okamžiků.
Zápas na Stamford Bridge začne v 16 hodin, takže si na tuto dobu nic neplánujte, ať Vám neunikne zápas lídra anglické Premier League. Jste všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto duelu bude Lee Mason, kterému budou na pomezí asistovat Stephen Bennett a Andrew Halliday.
Poslední vzájemné duely

V minulé sezóně nenašly vzájemné zápasy vítěze, na půdě Chelsea skončil zápas 2:2, na WBA zase 1:1.
West Bromwich Albion

Hosté jsou na tom podstatně hůře. patří jim až 13. příčka se ziskem třinácti bodů a v lize je to s nimi jako na houpačce. Poslední zápas se týmu nevydařil a na domácí půdě podlehl Newcastlu 0:2. Branky za hosty vstřelili Pérez a Coloccini. Dnes čeká WBA velice těžká šichta, bude zajímavé sledovat, jak se s rozjetou Chelsea popasují.

Chelsea FC

Domácí tým je současným lídrem celé soutěže se čtyřbodovým náskokem na druhý Southampton, když zůstává stále neporažen. V posledním kole Chelsea vyhrála v Liverpoolu 2:1, když na Canovu branku z deváté minuty o pět minut později zareagoval Cahill a po pauze o bodech rozhodl Costa. Dnes je Chelsea jasným favoritem a bude to před svými fanoušky chtít potvrdit.

Chelsea – Arsenal 2:0
Crystal Palace – Chelsea 1:2
Manchester United – Chelsea 1:1
Chelsea – QPR 2:1
Liverpool – Chelsea 1:2
Dobré sobotní odpoledne u sledování anglické Premier League. Ta má na programu své 12. kolo a v jeho rámci se společně podíváme na utkání mezi týmy Chelsea FC a West Bromwich Albion.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.