SESTŘIH Premier League: Crystal Palace - Tottenham 2:1

To je z tohoto utkání opravdu vše, já Vám přeji hezký sobotní večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 14:4.
Rohy: 4:6. Fauly: 9:14.
Utkání je u konce a v Selhurst Parku začíná vítězný karneval. Hráči Crystal Palace totiž ukázali bojovné srdce a dokázali si poradit s nepříznivým stavem. Tottenham totiž od 49. minuty vedl po Kaneově trefě, jenže domácí to nezlomilo. V 60. minutě srovnal z penalty Gayle a v 80. minutě dokonal obrat Puncheon. Ve druhé půli se hrál opravdu povedený fotbal, co se musel líbit všem. Crystal Palace se touto výhrou vyhrabal vzhůru, s dvaceti body je na 15. místě. Tottenham zůstává pátý.
90+6
90+6
Na druhé straně mohl výhru pečetit Zaha, dostal se do otevřené obrany, mířil na vzdálenější tyč, Lloris však pohotovým skokem vyrazil.
90+5
Ze střední vzdálenosti vypálil Capoue, míč nepříjemně zaplaval a Speroni měl tak co dělat, aby si s pokusem poradil. Domácí si ale mohli oddechnout.
90+3
Žlutou kartu dostal také domácí Adlene Guedioura.
90+2
... a hostujícího Federica Fazia.
90+2
Poté se u Llorise strhla malá roztržka, kterou sudí pořešil žlutou kartou pro domácího Fraizera Campbella...
90+2
Zaha přesprintoval Fazia a z úhlu se snažil prostřelit Llorise. Ten si prostor u tyče pohlídal a ještě udržel šanci Tottenhamu na případnou remízu.
90+1
Centr od rohového praporku končí ve Speroniho rukavicích.
90
Rozhodčí přidá šest minut.
90
Soldado se dostával za obranu, už si i obhazoval Speroniho, když mu na poslední chvíli ukopl Delaney míč na rohový kop.
89
Po faulu na Puncheona se navíc bude rozehrávat přímý kop a Crystal Palace opět ušetří několik desítek vteřin.
89
Domácí tým se drží u pokutového území soupeře a to jim vyhovuje. Čas rychle plyne.
87
Domácí střídají. Za potlesku odchází Dwight Gayle, závěr odehraje Fraizer Campbell.
86
Kane se pokoušel si vykoledoval penaltu, sudí však Ledleyho zákrok jako nedovolený neviděl.
85
Míč je opět u Speroniho, nyní zkrotil Kaneův pokus. Hostům už zbývá jen několik minut na vyrovnání.
83
Po Eriksenově centru zakončoval Vertonghen, jenže pouze do míst, kde stál pozorný Speroni.
82
Rohový kop pro Tottenham. Rozehrávka se bude opakovat, sudí nejprve uklidní kohouty ve vápně.
80
Crystal Palace právě vstřelil branku!
V Selhurst Parku propuklo šílenství, neboť domácí právě otočili skóre. Poté, co Zaha obešel dva protihráče, se míč dostal JASONU PUNCHEONOVI a ten nekompromisně zamířil po zemi mimo Llorisův dosah – 2:1!
78
Akce tak plynula dál, Walker se snažil odkopnout míč, ten se vrátil do vápna a v souboji o něj přišel Lloris k drobnému šrámu na hlavě. Po ošetření se může pokračovat.
77
Žlutou kartu naopak dostal domácí Jason Puncheon.
77
Hráči Crystal Palace reklamují Walkerovu ruku, pokračuje se však ve hře.
77
Po jeho centru se ke střele dostal Delaney, napálil však pouze před ním stojícího obránce.
76
Roh pro domácí, u míče je Puncheon.
76
Přímý kop, tentokrát pro domácí. Zleva přilétl do pokutového území centr, k odvrácení se dostal Rose.
75
Změna u hostů. Benjamina Stambouliho nahradil Roberto Soldado.
74
Centr hostů na zadní tyč, vše bylo ale zbytečné, mával se ofsajd.
74
Změna u domácích. Glenn Murray má dnes splněno, do zápasu se podívá Wilfred Zaha.
72
Nic z toho nebylo, domácí si s celou akcí poradili.
71
Přímý kop pro hosty, zprava rozehrává Eriksen.
70
Najednou je na stadionu veselo a vzduchem se nesou hromové chorály.
69
Hosté vystřídali, Andros Townsend dohrál, místo něj nastoupil Étienne Capoue.
69
A je srovnáno! K míči se postavil DWIGHT GAYLE a prudkou ranou k tyči nedal Llorisovi žádnou šanci – 1:1.
68
Penalta pro Crystal Palace! Stambouli nesmyslně atakoval Ledleyho a nedal rozhodčímu jinou možnost, než písknout faul!
66
Stambouli se pokoušel vysunout Townsenda, jenže přihrávka, kterou mu narýsoval, byla absolutně nechytatelná.
64
Hosté v posledních minutách nikam nespěchají, pouze drží míč na svých kopačkách a čekají na okénko v domácí obraně.
62
Lloris s rozehrávkou od vlastní branky příliš nespěchá a na jeho hlavu se snáší pískot tribun.
61
Domácímu týmu zbývá půlhodina na srovnání, případně na úplný obrat.
59
Pas na Murrayho byl příliš prudký, tohle prostě nešlo stihnout. Hosté tak opět kontrolují míč a pomaličku se posouvají vpřed.
57
Lloris rozehrává od vlastní branky.
55
Žlutou kartu za faul dostal hostující Benjamin Stambouli.
54
Souboj mezi hostujícím Rosem a domácím Puncheonem byl vyhodnocen jako nedovolený ze strany Rose, Crystal Palace může pokračovat ve své snaze o vyrovnání.
52
A málem to vyšlo. Po Puncheonově přímém kopu přišla pohotová hlavička a střela zblízka. Lloris se ale vytáhl a reflexivním zákrokem zasáhl.
51
Domácí se snaží o rychlou odpověď, mají k dispozici přímý kop z pravé strany.
49
Tottenham právě vstřelil branku!
Tak to je vstup do druhé půle, jako hrom! HARRY KANE dostal přihrávku na ofsajdovou linii, zpracoval si a přes Kellyho poslal míč přesně k tyči. Speroni se za střelou jen ohlédl.
47
Domácí kopali rohový kop, centr se nebezpečně stáčel k brance, Lloris, společně s obranou odolali a míč je nyní daleko před pokutovým územím.
46
Domácí udělali do druhé půle jednu změnu, Barryho Bannana nahradil Adlene Guedioura.

Fauly: 6:5
Máme za sebou první půli a do šaten jdou oba týmy za bezbrankového stavu. K vidění byl bojovný zápas, který ale přinesl i několik šancí. Dvě z nich byly ložené, na každé straně po jedné. Jenže Eriksen u hostů minul a Kellyho průnik vychytal pozorný Lloris. Na góly si tak musíme počkat po pauze.
45+2
45+2
Puncheon vysokou přihrávkou našel Gaylea, dal mu to ale trochu na paty a to stačilo domácím k tomu, aby situaci ubránili.
45+1
Za faul na Kanea dostal žlutou kartu Scott Dann.
45
Bude se nastavovat jedna minuta.
44
Kane skluzem obral o míč Murrayho, možná tím zastavil rodící se brejk Crystal Palace.
43
Gayle byl na hranici pokutového území atakován Faziem, dle sudího bylo vše v rámci pravidel.
43
Rose uklouzl v nevhodný okamžik, nedostal se tak k zakončení.
42
Hosté obléhají šestnáctku soupeře, rychle si vyměňují míč, stále se ale nemohou dostat na dostřel.
40
Poslední pětiminutovka první půle, stále sledujeme velice bojovné utkání.
38
Chadli prostrkával na Walkera, jeho centr srazil Dann do zámezí.
37
Barry Bannan zajel do Dembélého a za faul spatřil žlutou kartu.
35
Domácí spálili snad tisíciprocentní šanci. McArthur prostrčil na Kellyho, ten byl zcela sám před Llorisem, francouzský gólman vśak vytáhl skvostný zákrok a Kellyho střelu vyrazil na roh!
34
Tottenham je teď častěji u míče, jenže zcela bez výsledku. Nyní navíc fauloval Rose.
32
Další roh pro Tottenham, i s tímto centrem, tentokrát v podání Eriksena, si Speroni poradil a dostal míč mimo své království.
32
Druhý centr se stáčel přímo do branky a Speroni musel dávat velký pozor. Nakonec se mu podařilo vyboxovat.
31
A po Kellyho obranné hlavičce si dají repete.
30
Rose to nemyslel zle, jenže jeho centr byl hodně přetažený. Přesto z něj mají hosté alespoň rohový kop.
28
Hosté bojují na útočné polovině o každý metr hřiště, proti dobře bránícímu celku ale mají docela problémy.
26
Po centru a zmatcích v šestnáctce Tottenhamu pálil Delaney, jeho halfvolej byl ale spíše pozdravem pro diváky v horních řadách.
25
Po faulu na Kellyho dostal žlutou kartu hostující Andros Townsend.
24
Na druhé straně se do zakončení dostával McArthur, hlavičkoval po centru z levého křídla, jeho pokus ale skončil vysoko nad.
22
Neuvěřitelné, co teď spálil Eriksen. Po rychlém brejku a centru Walkera stál na hranici malého vápna, jenže v pádu minul!
21
Ledley fauloval Townsenda, hosté mohou pokračovat v postupném útoku.
19
Malá pauza, na trávníku totiž po jednom ze soubojů zůstal Rose. Obejde se to bez lékařské pomoci.
19
Kane sice svému strážci nasadil jesličky, své spoluhráče ale nenašel.
17
První střela na branku. Připsal si ji Eriksen, když měl chviličku prostor, jenže nedal ji potřebnou razanci a Speroni si s ní v klidu poradil.
15
Stambouli ve středovém kruhu hledal, komu by přihrál, nakonec si vybral Townsenda. Ten ale na obranu Palace nic nevymyslel...
13
Uvnitř pokutového území domácího týmu upadl Chadli, rozhodčí zůstal v klidu – penalta se nepíská.
12
Kane hraje vpravo, i vlevo, vysloveně táhne ofenzívu svého týmu. Nyní hledal Stambouliho, obrana Crystal Palace oba ubránila.
10
Máme za sebou první desetiminutovku utkání, zatím je to bojovné utkání, ve kterém ale čekáme na první střelu mezi tyče.
9
Dlouhý pas mířil na Kanea, ten jej takřka zpracoval a pak by už v cestě k brankáři stáli jen dva hráči. Zda by je překonal, to se už nedozvíme.
8
Nyní už opět hosté, Townsend však velice brzy ztratil míč.
7
Nakonec to domácí pojali jako takový signál, po kterém se do míče opřel Bannan. Jeho rána levačkou skončila mimo Llorisovu branku.
6
Po Vertonghenově faulu na Murrayho přichází poměrně zajímavá standardka pro Crystal Palace. Lloris si už chystá zeď.
5
Kane se neohroženě probíjel do vápna, tam na něj ale čekala přesila, které ani on neodolal.
4
Střela Dembélého z dálky skončila mimo, Speroni nemusel vůbec zasahovat.
3
Nyní už hosté, jejich postupný útok je vedený přehuštěným středem.
2
Hned od úvodu vládne v Selhurst Parku úžasná atmosféra a v té vyráží domácí do prvního útoku.
1
Výkop měli hráči Tottenhamu.
1

Crystal Palace FC: Speroni – Kelly, Dann, Delaney (C), Ward – Bannan, McArthur, Ledley – Puncheon, Murray, Gayle.
Náhradníci: Hennessey – Mariappa, Hangeland, Guedioura, Zaha, Campbell, Thomas.

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Walker, Fazio, Vertonghen, Rose – Stambouli, Dembélé – Townsend, Eriksen, Chadli – Kane.
Náhradníci: Vorm – Kaboul, Davies, Lennon, Paulinho, Capoue, Soldado.

Rozhodčí: Anthony Taylor – Gary Beswick, Scott Ledger.
Hráči jsou již na trávníku, utkání nám za pár okamžiků začne.
Zápas začne v londýnském Selhurst Parku v 18:30, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u derby s námi. Jste zváni.

Hlavním sudím tohoto klání bude Anthony Taylor, kterému budou na pomezí pomáhat Gary Beswick a Scott Ledger.
Poslední vzájemný zápas

V prvním vzájemném utkání této sezóny se týmy rozešly smírně, když se na trávníku White Hart Lane odehrála remíza 0:0.
Tottenham Hotspur

Hosté se pomaličku, ale jistě posouvají tabulkou směrem vzhůru, před tímto utkáním jsou na páté příčce. V lize už neprohráli šest zápasů v řadě a hlavně výhra nad Chelsea v poměru 5:3 byla opravdu cenná. V týdnu sice přišla remíza v Burnley v rámci FA Cupu, nic to ovšem nemění na faktu, že do dnešního duelu vstupuje Tottenham jako favorit.

Crystal Palace FC

Domácí tým se potácí na hraně sestupových příček, momentálně je na 18. místě se ziskem 17 bodů. V lize to jsou matné výsledky, na výhru se čeká už osm utkání, naději na lepší časy snad znamenala výhra v FA Cupu, kdy se londýnskému celku podařilo vyhrát na půdě Doveru hladce 4:0.

Crystal Palace – Stoke 1:1
Manchester City – Crystal Palace 3:0
Crystal Palace – Southampton 1:3
QPR – Crystal Palace 0:0
Aston Villa – Crystal Palace 0:0
Dobrý podvečer u dalšího utkání 21. kola Premier League. Nyní budeme společně sledovat londýnské derby mezi týmy Crystal Palace FC a Tottenham Hotspur.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.