SESTŘIH Premier League: Newcastle - Arsenal 1:2

To je z tohoto online přenosu vše. Děkuji Vám za pozornost a zase někdy u Premier League na počtenou.

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 4:3.
Střely mimo: 4:1.
Je dobojováno!
Arsenal byl v první půli lepším celkem a díky dvěma brankám Girouda po standardních situacích šel do šaten za stavu 0:2.
Druhá půle byla však úplně v režii hráčů Newcastlu. Ti přišli na hřiště jako vyměnění a okamžitě si vytvořili velký tlak a plno šancí. Snížit se jim povedlo ve 48. minutě, když se prosadil Sissoko. Newcastle měl další dobré šance, ale Ospina svůj celek podržel. Arsenal vyhrál v lize pošesté v řadě a upevnil si třetí pozici. Newcastle opět na Kanonýry nevyzrál a klesl na 11. příčku ligové tabulky.
90+4
90+4
Po faulu Rosického rozehrají domácí zřejmě poslední přímý kop.
90+3
Bellerín se dostal z ničeho nic ve vápně k míči a snažil se jej prostrčit na Girouda, Krul však výborně vyběhl a šanci Arsenalu překazil.
90+3
Giroud si při zpracování míče vymodlil faul. U balonu Gunners.
90+2
Arsenal v nastaveném čase drží míč na svých kopačkách.
90+1
Nad rámec základní hrací doby byly nastaveny 4 minuty! Podaří se Newcastlu vyrovnat?
90
Ospina stáhl centrovaný míč, čímž podržel svoje spoluhráče.
89
Střídají i hosté. Dohráno má Welbeck, jehož vyměnil Hector Bellerín.
89
Domácí střídají. Ameobiho na trávníku nahradí Adam Armstrong.
88
Arsenal se brání seč mu síly stačí, Newcastle během pár sekund rozehraje druhý roh.
87
Peréz si navedl míč na svou silnější pravou nohu a vystřelil, jeho pokus byl však tečovaný, i přesto Ospina balon vyrazil nohou do bezpečí!
86
Cabella vybojoval po nahrávce Sissoka roh. Arsenal je stále pod velkým tlakem.
86
Arsenal bude potřetí střídat. Na hřiště by měl přijít Bellerín.
85
Giroud se dostal opět do ofsajdu a daroval tak míč Strakám.
83
Rosický poslal pěkným pasem do úniku Chamberse, jehož následný centr Girouda nenašel.
82
Cabella upadl ve velkém vápnu a domácí se dožadovali odpískání penalty. Ani tentokrát však rozhodčí Jones penaltu neodpískal.
80
Po rohu Rosického zůstala Krulova branka neohrožena.
79
Welbeck vybojoval pro svůj mančaft rohový kop.
79
Danny Welbeck předvedl na levém křídle skvělé sólo až k brance, jeho střelu však Krul vyrazil.
78
Gutiérrez se z čistajasna dostal ve vápně k balonu, ale jeho následný střílený centr nenašel adresáta.
76
Gunners se zatím v druhé půli nedostali na dostřel Krulovy svatyně a zejména se brání. Newcastle v druhém dějství hraje skvělý fotbal.
75
Hra se na chvíli uklidní po faulu na Welbecka.
74
Coquelin se uprostřed hřiště nechal jednoduše obrat o míč, který sebral Cabella a namířil si to proti čtyřem protihráčům na branku. Cabellovu střelu ale obrana zblokovala a Ospina poté předvedl pohodový zákrok.
72
Newcastle stále tlačí. Pérez se znovu snažil zakončit, ale jeho střelu Gabriel srazil do zámezí. Roh rozehraje Taylor.
72
Střídá i domácí trenér Carver. Anitu na trávníku za velkých ovací vyměnil Jonas Gutiérrez.
71
Manažer Arséne Wenger přichystal dvojité střídání. Alexise a Cazorlu na trávníku nahradili Mathieu Flamini a Tomáš Rosický.
71
70
Giroud se dostal do dobré pozice, ale nakonec mu byl odpískán ofsajd.
68
Na trávníku se v bolestech opět svíjí Olivier Giroud.
66
Z velké dálky napřáhl Daryl Janmaat, ale jeho dělovka mířila těsně vedle levé tyčky!
66
Kanonýři působí unaveně až odevzdaně, což domácím velice vyhovuje.
65
Williamson si naskočil na roh, ale jeho hlavičku reflexivně vyrazil Ospina!
64
Cabella se z ničeho nic dostal do vápna hostí, odkud poslal střílený centr, který nakonec na roh poslal Gabriel. Newcastle je stále lepším celkem a často se dostává do nebezpečných příležitostí.
63
Williamson si v souboji s Ramseym nepočínal příliš sebejistě, ale nakonec balon odehrál do bezpečí.
61
Gouffran si našel odražený míč po centru z pravé strany, ale z blízkosti mířil pouze doprostřed, kde stál připravený Ospina! Velká šance k vyrovnání pro Newcastle.
60
Jack Colback vybojoval v souboji s Gabrielem rohový kop téměř ze ztracené pozice.
59
Na kopačky obou týmů se lepí příliš mnoho nepřesností. Více ze hry však stále mají domácí hráči.
57
Alexis nedovoleně zastavil unikajícího Sissoka. Rozehrávat budou Straky.
56
Zápas má teď fantastické tempo, kulatý nesmysl se přesouvá z jedné strany na druhou.
55
Po odehrání Janmaata zahrají Kanonýři další roh.
54
Arsenal zatím v druhé půli nehraje vůbec dobře, čehož využívá domácí celek, který je na hřišti tím lepším.
52
Newcastle proti Arsenalu skóroval na domácí půdě po dvou dlouhých letech.
51
Do druhého poločasu nastoupil vyměněný Newcastle, který v posledních minutích nedává Arsenalu ani čuchnout.
50
Pérez vyslal z dálky krásnou střelu, která jen těsně minula šibenici Ospinovy svatyně!
48
Newcastle právě vstřelil branku!
Máme tady drama, Straky snižují! Cabella si skvěle narazil s Taylorem a následně poslal do vápna povedený centr, na který si naběhl MOUSSA SISSOKO, jenž povedenou střelou z voleje snižuje na 1:2.
48
Po faulu Girouda budou rozehrávat domácí.
47
Z přímého kopu domácích nic nebylo a následně Cabella pomocí faulu zastavil unikajícího Welbecka.
47
Po faulu Chamberse zahraje Newcastle přímý kop.
46
První půle je za námi. Arsenal se rozjížděl pomalu, ale ve 24. minutě se dostal do vedení, když se tečí prosadil Giroud. Ten samý hráč skóroval i o 4 minuty později, když hlavou usměrnil do branky Cazorlův centr. Newcastle se do vyložené šance nedostal a tak oba celky odešly do šaten za stavu 0:2.
45+2
45+2
Akce Arsenalu byla přerušena po dalším ofsajdovém postavení.
45+1
Do ofsajdu se tentokrát na druhé straně dostal Welbeck.
45
První poločas byl nastaven o 2 minuty.
44
Ze standardky Cazorly nevzešlo nic zajímavého.
44
Aaron Ramsey si na hranici velkého vápna vymodlil faul na svou osobu. Gunners rozehrají přímý kop.
42
Kanonýři zatím výborně kombinují a v posledních pár minutách Newcastle do ničeho nepouští.
40
Ayoze Peréz se opět hnal na branku hostí, ale i tentokrát mu byl odmáván i odpískán ofsajd.
39
Peréz se znovu ocitl v ofsajdovém postavení.
39
Newcastle si vytvořil velký tlak u šestnáctky svého soupeře, ale ani Sissoko, ani Pérez nedokázali kulatý nesmysl protlačit na Ospinovu branku.
37
Olivieru Giroudovi se proti Newcastlu opravdu daří. Francouzský forvard zatím v šesti vzájemných zápasech Strakám nastřílel 8 branek! V této sezoně zatím v 19 zápasech v rámci Premier League nastřílel již 13 gólů.
36
Centr Monreala našel Ramseyho, který však ve velkém vápně zahrál rukou.
35
Arsenal má velký tlak, z kterého se domácí nezvládají vymanit.
34
Welbeck předvedl pěkný sólový průnik, po kterém balon nakonec ztratil.
33
Hráči i fanoušci Magpies se dožadovali odpískání penalty po údajném faulu ve vápně, ale rozhodčí nechává hru plynout dál.
31
Taylorův přímý kop srazil Giroud na roh.
31
Peréz byl faulován těsně za velkým vápnem hostí. Domácí rozehrají přímý kop z velice nadějné pozice.
30
Z rohu Newcastlu nevzniklo nic nebezpečného.
28
Arsenal právě vstřelil branku!
Kanonýři teď hrají fantasticky a zaslouženě dávají další branku! Na Cazorlův rohový kop si naskočil OLIVIER GIROUD, který hlavou poslal míč k tyči. Francouz potvrzuje výbornou formu z posledních týdnů – 0:2.
28
Arsenal má teď obrovský tlak. Cazorla si obehrál vyběhnutého Krula, ale branka z toho nepadla.
26
Další velká šance Gunners! Sánchez si na levé straně pohrál s Gouffranem a vzápětí vyslal nahrávku na Welbecka, jehož volej skončil těsně vedle!
24
Kanonýři se dostávají do vedení! Cazorla poslal z přímého kopu centr do vápna, na který si naskočil Danny Welbeck, jehož střelu dokázal pohotově tečovat do branky francouzský kanonýr OLIVIER GIROUD – 0:1.
24
Další standardní situace pro družinu Arséna Wengera.
22
Gunners předvedli výbornou kombinaci na jeden dotek, Giroud po narážečce s Alexisem hledal za obranou Ramseyho, ale ten si holení balon předkopl až do zámezí.
22
Coquelin předvedl během krátkého časového sledu dva výborné obranné zákroky, díky kterým překazil akci hostí hned v zárodku.
21
Po faulu Gouffrana na Alexise rozehrají Kanonýři další přímý kop ze slibné pozice.
20
Utkání je v první dvacetiminutovce velice vyrovnané. Vážnější příležitost ke vstřelení prvního gólu jsme ani na jedné straně zatím neviděli.
19
Po velice nepřesné rozehrávce Gabriela budou domácí vhazovat.
18
Alexis hledal svým centrem ve vápnu Girouda, ale ten na něj nedosáhl. Krul balon v poklidu ukryl do svých rukavic.
17
I přes nepřesvědčivý zákrok Ospiny rozehrají hosté odkop od branky.
16
Ameobi dostal balon na levé křídlo, odkud vyslal střílený centr před branku. S tím si nakonec poradil Gabriel, který balon odkopl na roh.
16
Arsenal obléhá velké vápno svého soupeře, ale do zakončení se zatím nedostává.
15
Zápas má teď velice dobré tempo, míč se přesouvá ze strany na stranu.
14
Cabella zbytečně zajel do Coquelina a může být rád, že neobdržel žlutou kartu.
14
Taylor odhlavičkoval Sánchezův roh do bezpečí.
13
Kulatý nesmysl propadl až na zadní tyč, kde se nacházel Alexis, ale jeho rána byla sražena na roh.
13
Ameobi zastavil Sáncheze pouze pomocí tvrdého faulu. Hosté rozehrají standardní situaci.
12
Arsenalu se zatím na kopačky lepí příliš mnoho nepřesností.
11
Gabriel obral o balon Ameobiho, ale Ramsey jej po chvíli ztratil.
10
Kapitán Newcastlu se zvedl a zdá se, že bude moci pokračovat ve hře.
10
Ameobi nechtěně míčem nastřelil Sissoka, který zůstává ležet na trávníku.
9
Hosté předvedli pěknou kombinaci na jeden dotek, ale Cazorla si ve finální fázi nerozuměl s Ramseym.
8
Arsenal zatím hodně kazí při rozehrávce, což vyhovuje hráčům Newcastlu, kteří tak mají usnadněnou práci.
7
Ameobi výborně obehrál Ramseyho, ale následně vyslal Peréze pouze do ofsajdu.
6
Koscielnyho rozehrávka byla nepřesná, do útoku tak můžou vyrazit Straky.
5
Welbeck dobře zapracoval na levém křídle a překazil rozjíždějící se akci domácího celku.
4
Ospina musel vyběhnout ze svého vápna a odhlavičkovat míč do bezpečí.
4
Je evidentní, s jakou taktikou dnes domácí nastoupili. Budou se snažit poctivě bránit své velké vápno a vyrážet do rychlých protiútoků.
3
Giroud dostal za obranu pas od Ramseyho, ale dalšího spoluhráče nenašel. Newcastle následně okamžitě vyrazil do protiútoku, ale Perézova střela přes hustou obranu hostí neprošla.
2
V úvodu mají míč na kopačkách hráči Arsenalu, kteří kombinují na půlce svého soupeře.
1
Zápas 30. kola mezi Newcastlem a Arsenalem odstartoval. Rozehrávku si vzal na starosti Cazorla s Giroudem.
1
Oba celky se již seřadily na připravený trávník St. James´Parku. Domácí navlékli svou obvyklou domácí černo-bílou kombinaci, zatímco hosté nastoupí v červeno-bílé soupravě.

Newcastle United: Krul – Taylor, Janmaat, Williamson, Colback – Anita, Sissoko (C) – Gouffran, Cabella, Sa. Ameobi – Pérez.
Náhradníci: Elliot – Šatka, Gutiérrez, Obertan, Armstrong, Rivière, Kemen.

Arsenal FC: Ospina – Chambers, Paulista, Koscielny, Monreal – Ramsey, Coquelin – A. Sánchez, Cazorla (C), Welbeck – Giroud.
Náhradníci: Szczęsny – Bellerín, Gibbs, Mertesacker, Flamini, Rosický, Walcott.

Rozhodčí: M. Jones – R. West, M. Scholes (K.A. Woolmer).
Zajímavosti

Arsenal vyhrál v lize pětkrát v řadě, s Newcastlem v rámci PL neprohrál již 8x v řadě.

Newcastle v posledních třech domácích zápasech v Premier League proti Arsenalu nevstřelil ani jednu branku.

Útočník Gunners Olivier Giroud vstřelil v 5 zápasech proti Strakám 6 gólů.
Arsenal FC

Kanonýři se v týdnu pokusili o zázrak na půdě Monaka, kde doháněli dvoubrankové manko z prvního utkání. Konečná výhra 2:0 však na postup nestačila. Arsenal však ukázal zlepšenou formu z posledních týdnů a určitě se pokusí vyloupit i St James´ Park.
Do sestavy Gunners se po nemoci vrací Tomáš Rosický a po zranění stoper Gabriel Paulista. Do zápasu však ještě kvůli zranění nezasáhne Debuchy, Arteta, Wilshere či Diaby.

Nominace

Martinez, Ospina, Szczesny, Bellerin, Chambers, Gibbs, Koscielny, Mertesacker, Monreal, Cazorla, Coquelin, Flamini, Gabriel, Gnabry, Ozil, Ramsey, Rosicky, Akpom, Giroud, Sanchez, Walcott, Welbeck.
Newcastle United

Straky mají již pravděpodobně zajištěnou záchranu, tudíž v utkání s Arsenalem nemají co ztratit. V tomto zápase se určitě pokusí napravit zklamání z minulého kola, kdy prohráli na půdě Evertonu v poměru 3:0.
Manažer Magpies John Carver nebude mít k dispozici svůj obvyklý kádr a přiznal, že na střídačku zapojí hned několik produktů místní akademie. Do utkání nenastoupí zejména kapitán Fabricio Coloccini a Papiss Cissé, oba kvůli kartám.

Nominace

Elliot, Krul, Good, Janmaat, R Taylor, Williamson, Anita, Cabella, Colback, Guiterrez, Obertan, Sissoko, Ameobi, Armstrong, Ferreyra, Gouffran, Perez, Riviere

Hlavním sudím tohoto klání bude Mike Jones, jemuž budou na čarách vypomáhat Richard West a Mark Scholes. Pozici čtvrtého rozhodčího zaujme Keith Woolmer.
Pěkné sobotní odpoledne všem fotbalovým fanouškům! Anglická Premier League má na programu již 30. kolo, ve kterém na sebe také narazí Newcastle United a Arsenal FC. Textovým přenosem Vás bude provázet Lukáš Konvičný.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.