Sestříh Premier League: West Ham – Stoke 1:1

Je dobojováno. Druhý poločas se hosté snažili o vyrovnání. V nastaveném čase se to povedlo Arnautovióvi. Jenomže podruhé v utkání byl v ofsajdu a branka nemohla být opět uznána. Rakouský útočník se ovšem dočkal v úplném závěru utkání, když se krásně trefil na vzdálenější tyč a rozhodl o tom, že se dnes budou body v Upton Parku dělit.
90+6
90+5
Stoke City právě vstřelilo branku!
Tak přeci jen se to hostům povedlo. Na pravé straně si vzal míč MARKO ARNAUTOVIĆ, který s nim zasprintoval, dostal se do vápna a krásně vypálil na vzdálenější tyč. Hosté tak zaslouženě vyrovnávají za pět minut dvanáct.
90+5
Běží poslední minuta nastavení a balón je ve středu hřiště.
90+3
Stoke se radovalo z vyrovnání. Na prostředek dostal přihrávku Arnautović, který prostřelil Adriána mezi betony. Bohužel pro hostující celek se rakouský útočník nalézal v ofsajdu.
90+2
Po neúspěšném rohu hostujícího mužstva byla ve vápně West Hamu menší strkanice. Vše se obešlo bez karty.
90+1
Je tu šance pro Stoke City, které bude zahrávat rohový kop.
90
Rozhodčí East přidá pět minut nad rámec základní hrací doby.
89
Jenkinsonův pokus pravačkou mířil hodně vedle levé tyče, kterou střeží Adrián.
88
Shawcross byl přistižen v ofsajdovém postavení a akce Stoke City tak rázem končí.
86
Downing posadil balón na hlavu Colea, který mířil metr vedle levé tyče hostující branky.
85
Domácí Cole si vysloužil žlutou kartu po faulu na středu hřiště,, když zajel do jednoho ze svých protihráčů.
84
Stoke se čas velmi rychle krátí. Do konce utkání zbývá něco okolo deseti minut i s nastavením.
82
Na druhé straně disponovali domácí rohovým kopem, který ovšem N´Zonzi výborně odvrátil hlavou.
81
Po centru z pravé strany se dostal ve vápně k hlavičce Diouf, který orazítkoval pravou tyč domácí branky.
80
Hostující hráč zajel do jednoho z protihráčů, za což vidí žlutou kartu.
79
Do vápna domácích se snášel balón. Pieters se za ním dral, ale u balónu byl později, než-li domácí brankář.
78
Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Enner Valencia, přichází Morgan Amalfitano.
77
Hosté se stále snaží o vyrovnání, ale při útočné snaze zapomínají na zadní vrátka, kam se snaží domácí rychle vyrážet při každém zisku míče.
75
Z pravé strany centroval do vápna Downing, na jehož centr si počkal Begović, který schoval balón do rukavic.
73
Žlutou kartu dostává Erik Pieters (Stoke City).
73
Stoke City mělo k dispozici rohový kop. Ten rozehrál Adam na bližší tyč, ale nenašel nikoho v červenobílém.
72
Nyní se navíc dostal na pravé straně do vápna Kouyate, který pravačkou mířil k tyči. Jeho pokus zlikvidoval připravený Begović.
71
Domácí se nikam neženou a soustředí na pozornou obranu.
69
Hostující Arnautović se dostal na levé straně do šance, kterou také využil a rozvlnil síť za zády Adriána, ovšem pomezní rozhodčí zvedl praporek a tak tedy branka nemůže být uznána.
68
Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Alex Song, přichází Kevin Nolan.
67
Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Glenn Whelan, přichází Stephen Ireland.
67
Po jednom ze soubojů se drží za hlavu domácí Reid.
65
Wollscheid se snažil za vápnem rychle zakončit, ovšem do jeho střely stačil strčit nohu Song, který tak zabránil hostujícímu hráči ve střele na branku.
64
Další faul si připsal welšský obránce West Hamu, Collins.
63
Následně rozehrál Shawcross rohový kop Stoke City. Hostující obránce naservíroval balón do vápna. Tam ho ale poslal Collins daleko od své vlastní branky.
63
Fotbalisté v červenobílém měli k dispozici standardní situaci z pětatřiceti metrů. S tou ovšem neměli domácí sebemenší problémy.
61
Pokus jednoho z hostujících hráčů mířil pouze vedle pravé tyče domácí svatyně.
60
Následnou standardku rozehrál Downing, který poslal balón do ohně. Tam si udělal prostor Begović, který balón chytá do svých rukavic.
59
Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Diafra Sakho, přichází Carlton Cole.
57
Pieters dal klasický bodyček domácímu Kouyatemu. To se nelíbilo celému stadionu.
57
Za vápnem vypálil z první jeden z hostujících hráčů, jehož pokusu chyběla razance. Brankář Adrián tak neměl sebemenší problém zastavit balón.
55
Jenkinson si počínal při útočném snažení příliš aktivně a byl mu odpískán faul.
54
Na přetažený balón Noble si nikdo nenaběhl a ten skončil v zámezí. To se domácím příliš nepovedlo.
53
Z levé strany odcentroval Downing, jehož pokus srazil Shawcross na rohový kop.
51
Fotbalisté West Hamu mají balón na svých kopačkách a nikam s ním nespěchají.
50
Z pravé strany se pokusil Adriána překvapit Arnautović, ovšem hostující hráč poslal míč pouze do autu.
49
Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Marc Wilson, přichází Erik Pieters.
48
Po jednom ze soubojů zůstal na zemi hostující Wilson, který potřebuje ošetření lékaře. Vypadá to na problém s kolenem.
47
Druhou půli začali aktivněji hráči Stoke City, které hned operovalo před vápnem West Hamu.
46
Je za námi první poločas utkání mezi West Hamem a Stoke City. Domácí začali velmi dobře, když již v šesté minutě provedl na výbornou přímý kop Aaron Cresswell, který se trefil přesně do pravého horního rohu Begovićovy branky. Stoke postupně přebíralo iniciativu a bylo lepším celkem na hřišti. Nicméně branku se jim zatím vstřelit nepodařilo a tak je stav po prvním poločase 1:0 pro domácí West Ham.
45+4
45+4
K míči se postavil Noble, jenž poslal balón do vápna. Tam putoval kulatý nesmysl z hlavy na hlavu. Nakonec se domácím podařilo dostat balón do bezpečí.
45+3
Tak je tu ještě šance hostů v podobě standardky z pětatřiceti metrů.
45+3
Přetažený centr Valencie končí v zámezí. První poločas spěje ke svému konci.
45+2
Valencia našel krásnou přihrávkou Kouyateho, který ovšem pravačkou minul levou tyč hostujícímu mužstva.
45+2
Stejně tak i o chvíli později, když měli hosté k dispozici rohový kop.
45+1
Whelan rozehrál standardní situaci hostujícího mužstva. Domácí se ubránili a odvrátili balón do bezpečí.
45
Rozhodčí East přidá k prvním pětačtyřiceti minutám další tři.
44
Držení míče: 34 %- 66%
43
Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Victor Moses, přichází Mame Diouf.
42
Po jednom ze soubojů je ze hřiště za pomoci lékaře odváděn Moses, který má pravděpodobně něco s kotníkem.
40
Collins skončil na zemi, což se nelíbí divákům v Upton Parku. Rozhodčí East také odpískal faul hostujícímu Mosesovi.
39
Z toho ovšem nezapršelo. Od své branky bude odkopávat Adrián.
38
Centr ve vápně domácích si zpracoval jeden z hostujících hráčů, který z otočky vypálil a mířil jen těsně vedle pravé tyče. Stoke City bude navíc zahrávat rohový kop.
37
Hráči Stoke City jsou stále aktivnější. Nyní vyslal dělovku z velkké dálky Adam, jehož pokus ovšem skončil vysoko nad brankou domácích.
36
Z levé strany poslal střílený centr do vápna Moses. Adrián vyskočil nejvýše a balón schoval do svých rukavic. Domácí brankář bude následně odkopávat od branky.
35
Na pravé straně se snažil projít skrze obranu Arnautović, ale ten se s míčem zamotal a balón nakonec skončil v zámezí.
33
Moses byl při útočném snažení faulován na polovině hřiště jedním z domácích hráčů.
32
Standardní situaci z pravé strany rozehrál Adam. Ten zatočil balón do vápna, ale ten ke smůle hostů netrefil nikdo z jeho spoluhráčů.
31
Stoke City zahrávalo další rohový kop. Ten se ovšem domácím nepovedl. Whelan ho hodně přetáhl a nikdo v červenobílém se k míči nedostal.
30
Je za námi první půlhodina hry. Zatím sledujeme opatrný fotbal bez větších šancí. Jediný rozruch na stadiónu přinesla branka Cresswella ze šesté minuty, který z přímého kopu mířil přesně.
29
Z pravé strany to zkoušel pravačkou přes obránce Walters, ale jeho pokusu scházela razance. Domácí Adrián s ním neměl problémy.
28
Ten domácí bez potíží odvrátili. Nicméně City zůstává stále u balón.
27
Arnautović nastřelil balón pouze do Cresswella a Stoke bude mít k dispozici rohový kop.
26
Valencia se snažil dostat přes Whelana, ale domácí hráč si nešikovně odkopl míč od nohy a následně navíc fauloval hostujícího záložníka.
25
Rukou si pomohl Arnautović, který tak nedovoleně zastavil Cresswella.
24
Nyní je hra plná nepřesností z obou stran. Ani jeden z týmu se nemůže v momentální chvíli dostat do nějakých střeleckých pozic.
22
Balón na Arnautoviće byl příliš dlouhý a hostující hráč ho nezastihl na hřišti.
21
Collins se postavil do cesty Whelanovi, kterému nastavil nohu a po právu vidí žlutou kartu.
19
Collins odkopl míč před dotírajícím Mosesem, který se prodíral do vápna West Hame. Stoke nyní přebírá iniciativu.
18
Moses upadl před vápnem domácích, ale píšťalka rozhodčího Easta zůstala němá. Pokračuje se ve hře.
16
Na středu hřiště obešel dva hráče Kouyate, který si s míčem popoběhl a z pětatřiceti metrů vypálil. Jeho pokus musel krotit hostující Adrián.
15
Valencia se ocitl na zemi po faulu Arnautivoće. Domácí tak zůstanou u balónu.
14
Tempo hry lehce opadlo. Oba týmy jsou s míčem převážně ve středu hřiště.
13
Tam se po několika odrazech dostal kulatý nesmysl za branku. Odkopávat od své svatyně bude domácí Adrián.
13
James Collins raději odvrátil balón na rohový kop.
11
Do rychlého protiútoku se hnal Sakho, který přihrával z pravé strany do vápna. Tam byl ovšem u míče nejrychleji Begović, který schoval balón do rukavic.
10
Hosté se dostávají postupným útokem k brance West Hamu. Adrián ještě nemusel v dnešním utkání zasahovat.
9
Na zemi zůstal ležet Valencia, ale vypadá to, že bude pokračovat ve hře.
8
Domácí jsou rázem při chuti a snaží se znovu dostat za obranu Stoke City.
6
West Ham právě vstřelil branku!
Domácí zahrávali ze třiceti metrů přímý kop, ke kterému se postavil AARON CRESSWELL, který svou pravačkou trefil přesně pravý horní roh hostující branky.
4
Poprvé se také osmělili hosté, kteří byli před vápnem domácích. Adrián však ještě nemusel zasahovat.
3
Hráči West Hamu jsou zatím aktivnější a mají balón na svých kopačkách.
2
Valencia vybojoval pro své barvy rohový kop. Ten rozehrál domácí Noble na zadní tyč, kde z otočky plil Collins, ale jeho pokus na branku neprošel.
1
Hosté rozehráli dnešní utkání, které právě začalo.
1

West Ham United: Adrián – Jenkinson, Collins, Reid, Cresswell – Kouyaté, Song, Noble – Downing – D. Sakho, E. Valencia.
Náhradníci: Jääskeläinen – Amalfitano, Cole, Nenê, Jarvis, Nolan, O´Brien.

Stoke City: Begović – Wilson, Shawcross, Wollscheid, Cameron – Whelan, Adam, N'Zonzi – Moses, Walters, Arnautović.
Náhradníci: Butland – Bardsley, Crouch, Diouf, Ireland, Pieters, Sidwell..
Poslední vzájemná utkání:

01.11.2014 Premier League Stoke City – West Ham 2:2
15.03.2014 Premier League Stoke City – West Ham 3:1
31.08.2013 Premier League West Ham – Stoke City 0:1
02.03.2013 Premier League Stoke City – West Ham 0:1
Stoke City

O jednu příčku hůře na tom jsou fotbalisté Stoke City. Ti se nachází právě na desáté pozici anglické Premier League. Stoke si dokázalo vydobýt také dvaačtyřicet bodů za dvanáct výher a šest remíz. Za West Hamem jsou jen kvůli horšímu skóre. Proto dnešní utkání slibuje velikou podívanou.

Stoke City nebodovalo v posledních třech utkáních a dnes to jistě budou chtít změnit. Poslední porážka přišla na hřišti londýnské Chelsea, která zvítězila 2:1.

Nejlepší střelci týmu v Premier League:

Mame Diouf – 8
Peter Crouch – 7
Jonathan Walters – 7
West Ham United

Domácí West Ham je v tabulce Premier League na deváté příčce, když se mu podařilo získat z jednatřiceti utkání dvaačtyřicet bodů za jedenáct výher a devět remíz. V jedenácti případech odešli fotbalisté West Hamu jako poražení.

West Ham v posledním jednatřicátém kole podlehl Leicesteru City, když o vítězství City rozhodl v osmašedesáté minutě Andy King. West Ham tak bude chtít napravit porážku z minulého kola a bude chtít naplno bodovat.

Diafra Sakho- 9
Andrew Carroll – 5
Stewart Downing – 5
Krásné, dobré odpoledne. Vítám Vás u sledování dalšího ze zápasů Premier League, kde se dnes v rámci 32. kola střetne West Ham United, který na svém hřišti přivítá Stoke City. Výkop utkání je naplánován na 16:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.