To je z tohoto derby vše. Děkuji Vám za pozornost a zase někdy u Premier League na počtenou.

Střely mimo: 5:6.
Rohy: 7:6.
Ofsajdy: 1:3.
Fauly: 10:16.
Vyrovnané North London Derby je u konce. Utkání nabídlo velice dobrou a vyrovnanou podívanou, mírně lepší byli hosté. Ti se také dostali do vedení, chybu v zadních řadách domácích potrestal kanonýr Harry Kane. Domácí se v druhé půli snažili o vedení a nakonec se jim to povedlo, když se prosadil Gibbs. Obě mužstva měly několik šancí na vstřelení dalších gólů, ale muži v obou brankách dnes předvedli skvělý výkon. Zápas nakonec skončil smírně 1:1.
90+4
90+1
Nad rámec základní hrací doby byly nastaveny 3 minuty! Podaří se některému celku vstřelit rozhodující branku?
90+1
Poslední střídání na straně Tottenhamu Hotspur. Odešel Eriksen, přišel Onomah.
90
Nejlepším hráčem zápasu byl zvolen hostující záložník Dele Alli.
89
Po faulu na Girouda můžou Kanonýři rozehrávat další standardní situaci. Z nich dnes hrozí nejvíce.
88
Tlak domácího mužstva překazilo odpískání faulu Alexise na střídajícího Sona. Tottenham může odkopávat od branky.
86
Vyrovnávací gól dodal Arsenalu plnou hrst sebevědomí, domácí jsou aktivní a mají velký tlak.
84
A opět souboj Giroud – Lloris. Francouzský gólman opět vytáhl fantastický zákrok po hlavičce osamoceného Girouda, jemuž poslal míč přesně na hlavu kdo jiný, než Mesut Özil.
81
Spurs na hřišti posílí Ryan Mason, jenž nahradí Alliho.
79
Giroud z voleje přestřelil. Francouzský útočník vydatně burcuje domácí fanoušky.
79
Arsenal začíná mít drtivý nápor a hrozí z každé šance. Gibbs se málem opět dostal do zakončení, ale Lloris svým vyběhnutím šanci překazil.
78
Marodka Arsenalu nemá konec. Zraněného Debuchyho vyměnil na hřišti Arteta.
77
Arsenal právě vstřelil branku!
Domácí vyrovnávají! Mesut Özil se blíží k dosažení rekordu v počtu asistencí, po jeho pasu do vápna se k zakončení prodral KIERAN GIBBS a poněkud šťastně vyrovnává – 1:1.
75
Střídá i hostující lodivod Mauricio Pochettino. Lamelu na trávníku vystřídal Son.
73
Wenger střídá i podruhé. Campbella poněkud překvapivě nahradí Gibbs.
72
K další střele se dostal Kane, ale tentokrát minul.
71
Spurs mají velký tlak a je jen otázkou času, kdy vstřelí druhou pojišťující branku.
70
Čech opět zachránil své mužstvo! Roh Lamely si ve vápně našel Alderweireld, ale jeho povedenou hlavičku vyrazil skvělým reflexivním zákrokem právě český gólman.
69
Hlavička Kanea byla Koscielnym sražena na roh. Ten si vezme na starosti Eric Lamela.
68
Arsenal se snaží, ale na Tottenham to zatím nestačí. Hosté jsou velice dobře připraveni na toto derby.
66
Tottenham se v posledních minutách opět zlepšil a začíná Arsenalu velice zatápět. Hosté rozehrají několikátý roh v krátkém časovém sledu.
64
Další velká šance Spurs! Kane se opět dostal za obranu, ale rána na zadní tyč cíl nenašla.
63
Petr Čech musel opět zasahovat! Po chybě vzadu se ke střele dostal Eriksen, ale český gólman předvedl opět povedený zákrok a dánského záložníka vychytal, dorážka Lamely mířila nad.
60
Obrovská šance na srovnání! Giroud potvrdil svou dominanci ve vzduchu, ale svou hlavičku po dalším rohu Özila namířil těsně mimo pravou tyč.
60
Arsenal přidal na aktivitě a zahraje další roh. Exekuce se chopí kdo jiný než Özil.
58
Na přímý kop Özila si naskočil Koscielny, ale jeo hlavička mířila mimo.
57
Petr Čech vyběhl z vápna, zaváhal a málem o míč přišel díky dotírajícímu Kaneovi a Lamelovi, Arsenal si dnes opravdu zahrává.
55
Hostující Lamela si za tvrdý zákrok na Coquelina vysloužil žlutou kartu.
54
Břevno! Giroud si naskočil na centr Özila, ale nastřelil pouze brankovou konstrukci Llorisovy svatyně.
53
Campbell snad jako jediný v dresu Gunners snáší v derby přísnější měřítka. Kostarický křídelník je aktivní a dělá hostům nemalé problémy.
53
Mladý záložník hostí Alli vybojoval další roh, Tottenham je i v druhém poločase aktivnějším celkem.
51
Christian Eriksen se protlačil do vápna, odkud vyslal velice nebezpečnou střelu, která i díky teči Flaminiho jen těsně minula Čechovu tyč.
50
Mertesacker ve vápně nejprve obral Dembélého o míč a následně se nechal stejným hráčem faulovat. Rozehrávat bude Čech.
48
Málem bylo vyrovnáno! Joel Campbell si navedl míč na svou silnější levou nohou a tvrdou přízemní ranou zaměstnal Llorise, který předvedl skvělý zákrok.
48
Ofsajdová past Arsenalu tentokrát vyšla, do postavení mimo hru se dostal kanonýr Kane.
47
Unikajícího Kanea zastavil nedovoleně Debuchy, Spurs se tak vrátí k míči.
46
Manažer Arsenalu Arséne Wenger reaguje na špatný první poločas jednou změnou. Nevýrazného Cazorlu na trávníku vyměnil Flamini.
46
První půle je za námi. Arsenal po aktivním vstupu do derby přestal hrát a Tottenham toho skvěle využil. Hosté začali mít převahu, kterou ve 32. minutě dokonce přetavili v úvodní branku. Po zaváhání domácí obrany se před brankou ocitl Harry Kane, který bezchybnou střelou překonal bezmocného Čecha. Mdlý Arsenal zatím na svého soupeře nestačí a prohrává 0:1.
45+1
45+1
Nastavena byla jedna minuta.
45
Arsenal lehce zaspal a málem byl potrestán, Harry Kane se ocitl ve vápně a vyslal tvrdou ránu, tu však Čech dokázal vyrazit. Zajímavá šance Spurs.
39
Nadějná akce Arsenalu na srovnání skóre skončila ofsajdem Alexise.
37
Oba hráči byli za předešlý inkriminovaný moment pouze napomenuti, hra pokračuje dále.
36
Ve vápně Tottenhamu došlo ke strkanici, Giroud srazil na trávník mimo hru Vertonghena, ale ani jeden z rozhodčích tento moment nezaregistroval.
34
Gólu předcházela chyba stopera Koscielnyho, jenž zkoušel zahrát ofsajdovou past, která vůbec nevyšla. Kane se tak díky tomu řítil sám na gólmana a chladnokrevně otevřel skóre.
32
Tottenham právě vstřelil branku!
Spurs byli v posledních minutách lepším celkem a zaslouženě se dostávají do vedení! HARRY KANE dostal za obranu skvělý míč od Rose a střelou na zadní tyč překonává Čecha – 0:1.
29
Hosté mohli po chybách domácích hráčů vystartovat dopředu, ale zaváhání nakonec napravil Monreal, který o míč připravil Lamelu.
28
Tottenham se dostal na dostřel Čechovy branky, ale střela Rose po odraženém míči skončila vysoko, vysoko nad.
26
Posledních pár minut mají míč více v drženi hostující hráči, kteří se však dostávají pouze k velkému vápnu svého soupeře, šance zatím nepřicházejí.
24
Tempo z úvodních minut poněkud opadlo, i tak je derby zatím velice atraktivní.
22
Cazorla byl zezadu zfaulován Allim, který může být rád, že nevyfasoval žlutou kartu z kapsičky hlavního arbitra Atkinsona.
20
Po rohu nakrátko střílel hostující Eriksen, ale jeho technická rána na zadní tyč Čecha neohrozila.
19
Postupný útok Spurs zakončil Dembélé, ale i jeho rána byla ztečována do zámezí. Hosté zahrají rohový kop.
17
Držení míče zatím vyznívá ve prospěch Arsenalu 58%:42%.
16
Domácí opět rozjeli rychlý protiútok, ale Alexisův pokus nepřešel přes Vertonghena. Arsenal rozehraje další roh.
15
Tottenham zatím zkouší taktiku dlouhých nakopávaných míčů za obranu Gunners, zatím z toho však nezvládá těžit.
13
Alderweireldův centr směřující na Kanea byl nepřesný a skončil pouze v náručí českého brankáře.
11
V jihoamerickém souboji Lamela versus Sánchez si argentinský záložník pomohl faulem, Kanonýři rozehrají přímý kop.
10
Tottenham rozjel nadějný útok, po přihrávce Lamely se do strany dostal Rose, ale jeho střílený centr pokryl brankář Čech.
9
Čech dlouho váhal s odkopem a nakonec díky dotírajícímu Kaneovi balon zakopl do autu.
9
Campbellův centr byl Rosem sražen na roh, ten rozehraje německý špílmachr Mesut Özil.
8
Arsenal zatím velice dobře kombinuje a je aktivnějším týmem.
6
Sánchez opět vyslal do vápna slibný centr, ale Campbell jej nedokázal zkrotit a zpracovat. Lloris bude odkopávat.
4
Utkání má od prvních minut fantastické tempo, hra se přelévá ze strany na stranu, zatím však chybí šance. Zápas má ovšem skvělý náboj.
3
Coquelin čistým skluzem obral o míč Alliho a založil tak další útočnou akci svého týmu.
2
Alexis se snažil vyslat dlouhým pasem za obranu Girouda, ale centr doletěl přímo do rukavic brankáře Llorise.
1
Jedno z nejsledovanějších anglických derby odstartovalo! Oba celky nastoupily ve svých klasických dresech.
1

Arsenal FC: Čech – Debuchy, Mertesacker (C), Koscielny, Monreal – Coquelin, Cazorla – Campbell, Özil, Alexis Sánchez – Giroud.
Náhradníci: Ospina – Gabriel, Gibbs, Chambers, Arteta, Flamini, Iwobi.

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Wimmer, Alderweireld, Vertonghen, Rose – Alli, Dier – Dembélé, Eriksen, Lamela – Kane.
Náhradníci: Vorm – Davies, Trippier, Carroll, Mason, Onomah, Son Heung-min.

Rozhodčí: M. Atkinson – M. Mullarkey, S. Child (A. Marriner).
Zajímavosti

Tottenham v posledních 22 výletech na půdu svého konkurenta zvítězil pouze jednou. (1 výhra, 8 remíz, 13 porážek).

Olivier Giroud se v uplynulých sedmi kolech prosadil hned pětkrát.

Kanonýři skórovali v derby na domácí půdě 199x a inkasovali 97 gólů, díky čemuž vybojovali 399 bodů.
Tottenham Hotspur

Spurs mají před velkým derby výbornou formu, až na první kolo totiž zatím v Premier League neprohráli, z posledních pěti kol nastřádali 11 bodů a drží se na průběžné 6. pozici tabulky.
Do formy se Kohoutům konečně vrátil kanonýr Harry Kane, jenž v posledních třech zápasech soupeřům nasázel pět branek. Mauricio Pochettino bude muset v utkání postrádat Nabila Bentaleba a Nacera Chadliho, jenž vstřelil jedinou branku Spurs při loňské remíze 1:1.
Arsenal FC

Kanonýři mají před londýnským derby v lize velkou formu, zvítězili totiž pětkrát v řadě, díky čemuž jsou momentálně na 2. příčce za Manchesterem City. Svěřenci trenéra Arséne Wengera si budou chtít především napravit reputaci po nevydařeném utkání Ligy mistrů, kdy v Mnichově podlehli silnému Bayernu 1:5.
Arsenal opět začíná mít obrovskou marodku, která momentálně čítá 10 hráčů, kvůli zranění nemůžou zasáhnout tito hráči: Ospina, Koscielny, Bellerín, Arteta, Ramsey, Wilshere, Rosický, Oxlade-Chamberlain, Walcott a Welbeck.

Hlavním sudím tohoto klání bude Martin Atkinson, kterému budou na čarách vypomáhat Mike Mullarkey a Stephen Child. Pozici čtvrtého rozhodčího zaujme Andre Marriner.
Vážení fotbaloví příznivci, vítejte u online přenosu z nejprestižnější fotbalové soutěže na světě! Anglická Premier League má na programu již 12. kolo, ve kterém dojde k slavnému North London Derby mezi Arsenalem a Tottenhamem. Textovým přenosem Vás bude provázet Lukáš Konvičný.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.