To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Je za námi povedené utkání, které zejména ve druhém poločase muselo bavit. Hra Evertonu měla jednoznačně stoupající tendenci, domácí čím dál více tlačili svého soupeře, který ale dokázal udeřit z protiútoku a nakonec si i odváží cenný bod z hřiště soupeře.
90+5
Zákroky brankáře Watfordu Gomese – 3.
Zákroky brankáře Evertonu Howarda – 3.
90+1
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Romelu Lukaku, přichází Steven Naismith.
90+1
Nepovedený volný kop Watfordu, mezitím rezervní rozhodčí ukazuje, že se nastaví pět minut.
90
Poslední minuta řádné hrací doby, volný kop se nabízí Watfordu.
89
Romeru Lukaku pálí z levé strany, Gomes byl ale na svém místě a střelu lapil.
88
Za pískotu diváků kombinují hosté na polovině Evertonu, ale nakonec John Stones získává míč.
86
Everton právě vstřelil branku!
To se dějí věci! Romeru Lukaku vybídl na pravé straně nabíhajícího AROUNA KONÉHO do zakončení, ten nabídku přijal, po dvou krocích vypálil a prostřelil Gomese v brance Watfordu.
85
Everton dnes dostává dokonalou lekci z produktivity, Watford je minimálně celý druhý poločas pod velkým tlakem, ale i po vyrovnání se dokázal gólově prosadit.
83
Watford právě vstřelil branku!
To je rána do vazu domácímu týmu! Neskutečná akce Watfordu, po výkopu Gomese si míč zpracoval Deeney, ten našel ODION IGHALA, který si položil obránce Evertonu pohlednou kličkou na trávník a přesnou střelou vrací Watfordu vedení.
83
Gomes si došel pro míč, v souboji s Romelu Lukaku uspěl.
81
Domácí rozehrávají na své polovině, i nyní se pokoušejí o časté nákopy.
80
Posledních deset minut dnešního zápasu, po delší době se také hosté dostali k pokutovému území Evertonu, je z toho rohový kop.
79
Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Valon Behrami, přichází Ben Watson.
79
Zbytečný útočný faul Ovieda, po kterém se Allan Nyom skácel k zemi.
78
Everton znovu u vápna Watfordu, ten nyní bude muset bránit alespoň remízu, proti nabuzenému soupeři.
77
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Kevin Mirallas, přichází Bryan Oviedo.
76
Jenže Everton má skvělého střelce v podobě ROSSE BARKLEYHO, který nyní vytěžil ze skvělé práce Koneho, ten si ve vápně odstavil obránce, zády k brance přiťukl míč před vápno, odkud se z voleje Barkley parádně trefuje.
75
Stále více nákopů musí odvracet defenziva Watfordu, což zatím zvládá.
74
Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází José Manuel Jurado, přichází Odion Ighalo.
72
Míč na polovině Evertonu, v držení domácích, kteří nakopávají míč dopředu.
71
Zákrok Behramiho byl hodně nepříjemný, směřovaný na kotník na pravé noze, Mirallas ale již po svých odešel za postranní čáru.
70
Kevin Mirallas zůstává ležet na trávníku po zákroku Behramiho, bude muset být ošetřován.
69
Gomes má míč a bude rozehrávat, nikam pochopitelně spěchat nebude.
67
Vzápětí právě Holebas napřáhl z levé strany, z nějakých třiceti metrů a Howard musel předvést výtečný zákrok.
66
Žlutou kartu dostává José Holebas (Watford FC) za zdržování hry před autovým vhazováním na polovině soupeře.
66
Watford zahrozil z rychlého brejku, po levé straně Behrami, který ale ztroskotal na obránci Evertonu.
65
Tom Cleverley vybojoval aut na levé straně, na polovině soupeře.
64
Everton drží míč ve středu hřiště, nejde to ale ani po levé ani po pravé straně.
62
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Brendan Galloway, přichází Arouna Koné.
61
Everton připravuje střídání, na hřiště se chystá Koné.
60
Od úvodních sekund druhého poločase je Everton jasně lepší, konečně si již i vytváří nějaké šance, ale stále marně čeká na první gól.
59
Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Miguel Layún, přichází Juan Carlos Paredes.
57
Brendan Galloway zkouší ještě skluzem zachytit míč na trávníku, což se mu ale nepovedlo, Gomes bude vykopávat.
57
Ani z tohoto rohu se domácí neprosazují, ale zůstávají u míče.
56
Střelu Mirallase Gomes vyráží, další roh domácích, rozehrává z pravé strany Mirallas.
55
Howard má míč a rychle rozehrává, domácí postupují po levé straně, centr do vápna.
54
Žlutou kartu dostává Séamus Coleman (Everton FC) za faul na pronikajícího Capouého, všemu předcházela šance domácích.
53
Stonec zachytává odkop soupeře, Everton okamžitě otáčí, jenže Lukaku je v ofsajdu, míč tak získávají opět hosté.
51
Na konci celé akce Evertonu je hlavička Lukaku po centru z pravé strany, míč však končí mimo branku.
50
Kevin Mirallas zkouší z pravé strany pozornost Gomese, ten vyráží nad branku, rohový kop.
49
Layún si nabíhal na pravém křídle na centr, ale škrtl při tom o nohu obránce a upadl, to nebyl faul.
48
Ten rozehrál Kevin Mirallas, ale je to přetažený centr, celá akce končí bez úspěchu.
47
Coleman vybojoval rohový kop Evertonu z pravé strany.
46
Druhý poločas začne přibližně v 17:03.
Je za námi úvodní pětačtyřicetiminutovka prvního poločasu, hosté, poměrně překvapivě, vedou 1:0, jediný gól vsítil ve 14. minutě Layún. Domácí drží častěji míč, ale jejich tlak je platonický, Everton si nevypracoval téměř žádnou šanci, naopak, hosté hrozí často z rychlých brejků a svůj náskok tak mohli i navýšit.
45+2
45+2
Z nastavených dvou minut zbývá již pouze pár sekund.
45+1
Gólová šance hostů, Miguel Layún je dnes "při chuti", pálí z levé strany, z hranice pokutového území a míč prolétl těsně vedle domácí branky!
45
Poslední minuta řádně hrací doby první půle, stále stejný obrázek hry, domácí na polovině Watfordu.
42
Žlutou kartu dostává Troy Deeney (Watford FC) za útočný faul na Gallowaye.
41
Žádné nebezpečí pro branku Gomese, který tak může vykopávat.
40
Volný kop Evertonu, z velké dálky, ale již na polovině Watfordu, rozehraje Mirallas.
39
Everton na polovině hostů, je to ale všechno "do plných".
37
Po akci Evertonu končí míč v autu, hosté tak budou moci vhazovat z levé strany.
36
V této fázi zápasu sledujeme vyrovnanou hru, oba týmy bojují o míč převážně ve středu hřiště, bez šancí na jedné či druhé straně.
34
Hosté s míčem u půlící čáry, míč končí v autu, domácí budou vhazovat.
32
Rohový kop Evertonu z pravé strany, obránce Watfordu odhlavičkovává.
31
Ross Barkley znovu pálí, tentokrát z levé strany, již uvnitř vápna, ale branku přestřeluje, byl to ale velmi dobrý pokus.
30
Je za námi první půl hodina hry, hosté vedou na hřišti Evertonu gólem Layúna 1:0, domácí jsou aktivnější, ale zatím jejich snaha nevede ke gólu, dokonce ani k nějaké šanci.
29
Ross Barkley napřáhl z nějakých sedmadvaceti metrů, ale branku Watfordu vůbec netrefil.
27
Pas na levou stranu, kde si míč přebírá hostující Layún, zkouší přihrát do vápna, ale jeho přihrávku zastavil obránce Evertonu.
26
Nyom vhazuje z pravé strany, na polovině domácích týmu.
24
Hra Watfordu je hodně přímočará, zaměřená na brejky, nyní se do dalšího hrnul Deeney, ale u míče byl dříve Howard.
23
A znovu, Everton kombinuje před pokutovým územím Watfordu, je tam spousta přihrávek a jako vždy, jedna z nich je nepřesná a domácí ztrácí míč.
22
Evertton se snaží něco vymyslet na polovině Watfordu, který ale již opět pozorně brání.
20
Z té již domácí branku Watfordu neohrozili, Gomes vykopává od své branky.
19
Garreth Barry hlavičkuje těsně nad branku, povedený roh, domácí si ho zopakují, tentokrát z levé strany.
18
Rohový kop pro Everton, z pravé strany.
17
Hostům ten gól viditelně prospěl, akce Evertonu sráží i nepřesnosti.
16
Watford bojuje o míč ve středu hřiště, domácím se přestává dařit kombinace.
15
Utkání dostává zajímavý náboj, ambiciózní nováček jde do vedení na půdě soupeře, domácí musí ještě zvýšit svou aktivitu.
14
Hosté zůstali na polovině Evertonu, po centru Jurada z levé strany se míč dostal ke zcela volnému MIGUEL LAYÚNOVI, který míč napálil v pádu, nechytatelná střela, míč končí v síti, hosté jdou do vedení.
13
Po centru z levé strany se ve vápně efektně nůžkami zkoušel zakončit Troy Deeney, kterému se ale tento kousek nepovedl.
12
Capoue vybojoval autové vhazování z levé strany, na polovině Evertonu.
11
Everton stále na polovině Watfordu, pas Stonese nebyl přesný, míč končí u Gomese, ten bude rozehrávat.
9
Hosté rozehráli z levé strany, ale sudí Jones odpískal útočný faul a celá akce Watfordu tak končí.
8
Galloway skvělým skluzem odehrál míč před sprintujícím Capouem, rohový kop Watfordu.
7
Everton v úvodních minutách výrazně aktivnější, Watford vyčkává na vlastní polovině.
6
Žádné nebezpečí pro branku Watfordu, Gomes vykopává od své branky.
5
Domácí vybojovali rohový kop, který rozehrají z pravé strany.
3
Howard má míč ve své moci a bude rozehrávat od své branky.
2
Coleman vhazuje z levé strany, na své polovině, míč končí ve středu hřiště, Jagielka rozehrává.
1

Everton FC: Howard – Coleman, Jagielka, Stones, Galloway – McCarthy, Barry – Mirallas, Cleverley, Barkley – R. Lukaku.
Náhradníci: Robles – Oviedo, Koné, Naismith, L. Osman, Browning, McAleny.

Watford FC: Gomes – Nyom, Prödl, Cathcart, Holebas – Anya, Capoue, Behrami, Layún – Jurado – Deeney.
Náhradníci: Gilmartin – Angella, Vydra, Paredes, Pudil, Watson, Ighalo.

Rozhodčí: Jones – Scholes, Eaton.
WATFORD FC
Ligový nováček nominoval na trenérský post vítěze Evropské ligy s Atlétikem Madrid, Španěla Quique Florese, který nahradil Slavišu Jokanoviće. Ten se sice skvělou jarní částí podílel na postupu Watfordu, ale to bylo asi tak všechno, resp. více mu nebylo umožněno. Nový kouč ordinuje týmu zcela nový herní systém, který, zdá se, může fungovat. V letní přípravě Watford zvítězil 4:1 nad Verlem, 2:0 nad Paderbornem, 1:0 nad Dundee United, pak remizovali s Wimbledonem 2:2 a prohráli s Cardiffem 1:2 a se Sevillou 0:1.
EVERTON FC
Everton bude v této sezóně chtít vylepšit jedenácté místo z minulé sezóny. Ovšem jak se nechal slyšet kouč Roberto Martínez, čeká Everton v úvodních deseti ligových kolech těžká práce – po dnešním souboji s ambiciózním nováčkem přijdou na řadu souboje s kompletním top7 loňského ročníku! Je jasné, že těchto deset kol hodně napoví, jak na tom kádr Evertonu opravdu je. V přípravě toho tým tolik neukázal, po výhrách nad Swindon Townem (4:0), Heart of Midlothian (3:1) a Dundee (2:0) přišla prohra 0:2 s Leedsem a 1:2 s Villarrealem.
Poslední vzájemné ligové zápasy
19.08.2006 • 1. kolo • Everton FC – Watford FC 2:1
24.02.2007 • 28. kolo • Watford FC – Everton FC 0:3
Vítejte u on-line přenosu utkání úvodního kola anglické Premier League, v němž domácí EVERTON FC přivítá WATFORD AFC. Utkání se odehraje v Goodison Parku v Liverpoolu a provede jím trojice anglických rozhodčích, hlavní Michael Jones a na pomezí Mark Scholes s Derekem Eatonem. Čtvrtým rozhodčím je delegován Anthony Taylor.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.