Rozhodčí Jones foukl naposledy do píšťalky, a ukončil tak dnešní zápas, ve kterém Manchester United podlehl Southamptonu 0:1. O jediný gól zápasu se postaral v samotném závěru Austin, který přišel na hrací plochu v 79. minutě a za 8 minut rozhodl zápas. Dnešní utkání k těm zajímavějším rozhodně nepatřilo, protože toho k vidění zrovna moc nebylo, ale Southampton odjede z Manchesteru určitě spokojený a s tříbodovým ziskem. Trápení Manchesteru United tak dále pokračuje. Děkuji za pozornost a přeji hezký večer.
90+5
90+5
Teď se ve velkém vápně dostal k odraženému míči Januzaj, který se do něj opřel levačkou a vyslal z ní jedovatou ránu, která asi o metr minula vzdálenější tyč.
90+4
Manchester United vyvíjí na své protihráče tlak, ale Southampton se brání pozorně, o vedení v samotném závěru přijít nechce.
90+1
Gól na 2:0 měl na kopačce Romeu, ale tentokrát byl David de Gea úspěšný. Romeu se ve vápně dostal k balonu a poté se prezentoval jedovatou ránou na přední tyč, kde španělský gólman zasáhl na jedničku.
90
Druhý poločas bude nastaven o 5 minut.
87
Southampton právě vstřelil branku!
Debut snů, tak může popsat svůj první zápas za Southampton CHARLIE AUSTIN. Hosté dostali výhodu standardní situace a využili ji na maximum. Ward-Prowse ze své kopačky vyslal nadýchaný centr, ke kterému se ve vápně dostal hlavičkující CHARLIE AUSTIN, jenž důraznou střelou nedal domácímu brankáři šanci. De Gea se natahoval a i si na míč sáhl, ale inkasovanému gólu zabránit nedokázal, protože rána byla příliš prudká.
87
Blind fauloval Austina a poté se přidal ještě i Januzaj, který se tak moc dobře nepředstavil. Southampton bude zahrávat volný přímý kop.
86
Ze hry odchází Bortwick-Jackson a na hřiště přichází Januzaj, kterého fanoušci vítají potleskem.
85
Šanci na hřišti dostane ještě navrátilec Januzaj.
85
K vidění toho příliš není. Navíc v posledních minutách přibývají nepřesné přihrávky, a to na obou stranách.
80
Southampton měl výhodu volného přímého kopu, ale vstřelený gól z něj nevytěžil. Ward-Prowse našel přesným centrem hlavičkujícího Longa, ale jeho pokus skončil nad bránou.
79
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Sadio Mané, přichází Charlie Austin.
77
Běží 77. minuta a my jsme viděli pouze jedinou střelu na bránu, která přišla ve 13. minutě a postaral se o ni Blind. Oba gólmani jsou tak dnes bez práce.
72
Manchester United se před rohovým kopem ale dobře ubránil. Na přední tyči hlídal Blind, který se jako první dostal k centrovanému balonu a odhlavičkoval ho do bezpečí. Pak do vápna domácího celku přilétl ještě jeden balon, ale ten ve velké pohodě odkopl Rooney.
72
Hosté mají k dispozici rohový kop, ze kterého by svého soupeře mohli nejméně potrápit.
69
McNair získal míč pro Manchester United a poté se prezentoval výtečnou kolmicí, za kterou utíkal Lingard, který však nenabral potřebnou rychlost, takže míč na hrací ploše už nezastihl. Nicméně akce to byla krásná.
67
Dnes už dohrál Tadić i Clasie, místo nich přišel Ward-Prowse a Romeu.
67
66
Manchester United zahrával rohový kop nakrátko, ale pak sudí pro ofsajd hru přerušil. Máme tu dvojí střídání Southamptonu.
65
Druhý poločas má téměř stejný průběh, jaký měl poločas první. Týmy jsou sice více aktivní, ale žádná hitparáda to není.
62
Wanyama byl velmi blízko vedoucí brance, ale jeho trefa branku jen těsně minula. Wanyama se toiž na malém vápně dostal ke střele hlavou, která jen o pár centimetrů minula levou tyčku.
61
Southampton zahrával rohový kop, kdy se k centrovanému balonu snažil dostat právě ošetřený Long, ale to se mu nepodařilo, protože jeden z obránců Manchesteru byl rychlejší. Následuje další roh pro Southampton.
60
Zraněný Darmian nebude pokračovat ve hře, a tak ho na trávníku nahrazuje spoluhráč McNair.
60
Darmian se postavil na nohy a s pomocí lékaře opouští hrací plochu.
59
Hra je stále přerušena a na trávníku už jsou i nosítka, uvidíme, zda budou třeba. Manchester chytá střídání.
58
Z pravé strany totiž do vápna přilétl nadýchaný centr, který stačil Darmian odhlavičkovat do bezpečí, ale ve stejnou chvíli chtěl hlavičkovat útočník Long, a tak se tito dva fotbalisté velmi nepříjemně srazili.
57
Hosté získali míč pro sebe a okamžitě vyrazili do protiútoku, který skončil srážkou dvou hráčů. Hra je v této chvíli přerušena a probíhá ošetření.
57
Blind zahrával rohový kop, ale on ani jeho spoluhráči branku sopueře neohrozili.
55
Domácí tým rozehrál velmi rychle a poté se Herrera prezentoval nečekanou střelou, kterou jeden z protihráčů zablokoval a odvrátil na rohový kop, ze kterého Manchester United nic nevytěžil. Stav skóre je v 55. minutě stále 0:0.
55
Faulovaný byl Martial a Manchester bude rozehrávat.
54
Mata obdržel přihrávku do vápna, kde míč podržel a poté se ho snažil předat jednomu ze spoluhráčů, ale tato myšlenka se v praxi vůbec nezdařila.
51
Lingard vybojoval míč a okamžitě podnikl útočnou akci. Lingard počkal, až mu doběhnou spoluhráči a poté se prezentoval chytrou přihrávkou pro Rooneyho. Nicméně jeden z obránců se stihl vrátit a přihrávku zastavil.
50
Borthwick-Jackson se snažil vybojovat míč pro domácí tým, ale počínal si nedovoleně, a tak mu rozhodčí faul odpískal. Rozehrávat bude Southampton.
50
Manchester United se ještě chvíli zdržel na soupeřově polovině, ale přes zahuštěnou obranu Southamptonu se nedostal.
49
Standardní situaci si vzal na starost Blind, který se prezentoval dobrým centrem před bránu, ale Soares byl pozorný a míč odhlavičkoval do bezpečí.
48
Southampton se musí bránít, protože Herrera se dostal do zakončení a vybojoval rohový kop pro Manchester United.
47
Martial se snažil s míčem doběhnout do vápna, ale cestu mu zaterasil pozorný Soares, který odkopl míč do zámezí. Následuje aut pro domácí tým.
46
Do druhého poločasu nastoupil Manchester United s jednou změnou v sestavě. Do zápasu už nezasáhne Fellaini, kterého nahradil Mata.
46
Balon do druhého poločasu uvedli domácí fotbalisté, kteří určitě budou chtít výkon ve druhém poločase vylepšit.
46
Druhý poločas začne přibližně v 17:02.
Rozhodčí Jones ukončil první poločas za stavu 0:0. Prvních 45 minut zápasu branku nenabídlo a příliš zajímavých situací k vidění také nebylo. Doufejme tak, že druhý poločas přinese rozdílný obraz hry, který bude bavit i nezaujatého diváka. Manchester United potvrzuje to, že není zrovna v dobré formě a pokud chce útočit na vyšší příčky, tak takhle to určitě nepůjde. Southampton může být zatím s průběhem utkání určitě spokojený, ale mrzet ho musí především zahozená šance Maného.
45+2
45+1
Lingard obdržel na pravém křídle přihrávku, navedl si míč do středu a poté se dostal i do zakončení. Nicméně Lingardova střela byla zablokována, a tak Forster opět nemusel zasahovat. Ve vápně byl Herrera a ještě jeden z obránců, vypadalo to, že se míč odrazil od obránce Southamptonu, a měl tak následovat rohový kop. Nicméně sudí byl jiného názoru a nařídil odkop od brány.
45
První poločas bude nastaven o 2 minuty.
44
Herrera teď vzal všechno na sebe a i přes špatnou střeleckou pozici se odhodlal k zakončení. Nicméně tento pokus byl hodně nepřesný a Forster mohl zůstat v klidu.
43
Dnešní utkání k těm lepším zrovna nepatří, ale věřme, že druhý poločas přinese jiný průběh a oba týmy svůj výkon zlepší.
40
Mané se opět ocitl v šanci, ale ani tentokrát z toho gól nebyl. Záložníkovi Southamptonu střela z 20 metrů ani trochu nesedla a skončila daleko od brány.
39
Průběh hry napovídá tomu, že první poločas skončí bez vstřelené branky. Stát se může cokoliv, ale na gól to zrovna nevypadá.
37
Tadić našel ve vápně přesnou přihrávkou Maného, který byl sám proti domácímu brankáři, avšak Mané si velmi špatně zpracoval balon a připravil sám sebe o gól.
36
Southampton zahrával rohový kop, ale k vidění byl jen přetažený centr.
32
Standardní situace Southamptonu nevypadala vůbec špatně. U zadní tyče číhal na malém vápně Wanyama, který se dostal ke střele hlavou, ale jeho pokus gólový nebyl.
31
Southampton nic nevzdal, zabojoval a získal výhodu volného přímého kopu. Domácí tým se teď musí pozorně bránit.
31
Teď se na malou chvíli zmocnili míče hosté, kteří se okamžitě přesunuli na soupeřovu polovinu, ale obrana Manchesteru byla pozorná a míč získala zpět pro sebe.
29
V posledních minutách drží hráči Manchesteru míč na svých kopačkách a na soupeře vyvíjí tlak. Jednou musel zasahovat i gólman Forster, který včas opustil své území a vystartoval proti svému protihráči, kterému dokázal míč odkopnout daleko od své brány.
26
Rooney nastartoval své nohy a čekal na přihrávku od Blinda, která sice přišla, ale kapitán Manchesteru United se k balonu nedostal, protože jeho protihráč byl rychlejší.
25
Southampton ze standardní situace vůbec nic nevytěžil. K vidění byl pouze nepřesný centr, který se dostal mimo hrací plochu. Následuje odkop od brány, který si bere na starost gólman Manchesteru.
25
Domácí tým musí být pozorný, protože Schneiderlin fauloval a hosté budou zahrávat volný přímý kop.
24
Soares se dostal k odraženému balonu, na nic nečekal a okamžitě se do něj prudce opřel. Soares ze své kopačky vyslal jedovatou ránu, ale míč skončil vysoko nad bránou, tak David de Gea zasahovat nemusel.
23
Po přerušení se pokračuje ve hře.
21
Hra je přerušena, na trávníku zůstal ležet jeden z hráčů Southamptonu, který je momentálně ošetřován.
21
Smalling nastartoval své rychlé nohy, vřítil se do vlastního pokutového území a poté si připsal čistý skluz, díky kterému připravil svého protihráče o míč.
20
Herrera našel přesnou přihrávkou Rooneyho, který si navedl míč na pravačku a poté ze své kopačky vyslal střelu, kterou chtěl umístit k levé tyči, avšak rána byla nepřesná.
17
Pozorný teď musel být David de Gea, protože do vápna se vznášel nebezpečný centr. Jednička Manchesteru United svůj tým však bez potíží podržela.
16
Po krátkém přerušení se pokračuje ve hře. Do hry se zapojil už i ošetřený Wanyama.
15
Hra je přerušena, protože po hlavičkovém souboji zůstal otřesený Wanyama, vypadá to, že Fellaini svého protihráče udeřil do hlavy.
13
Blind obdržel přihrávku od Rooneyho a vystřelil asi z 28 metrů. Blindova levačka byla velmi nebezpečná, ale gólman Forster byl na místě a připsal si první zákrok v dnešním duelu.
13
Volný přímý kop si vzal na starost Rooney a jeho tým teď kombinuje na soupeřově polovině.
12
Manchester United vyrazil do protiútoku, ale Martial byl faulovaný, a tak sudí musel hru přerušit.
12
Van Dijk a Fonte zapojili do rozehrávky Forstera, který pak dlouhým míčem našel jednoho ze spoluhráčů, jenž přihrával Tadićovi na hranici vápna, ale přihrávka byla velmi nepřesná, a tak útočná akce hostů skončila.
11
V 11. minutě je stav skóre stále nerozhodný a branka zatím nepadla. Ani gólmani se nezapotili, protože si ještě ani jeden z nich nesáhl na míč. Ofenzivní fotbal k vidění zatím není.
10
Borthwick-Jackson dostal na levém křídle míč a poté se ho snažil odcentrovat před Forsterovu svatyni, což se mu ale nepodařilo. Centr byl nepřesný a dostal se mimo hrací plochu. Následuje tak odkop od brány.
8
Martial obdržel přihrávku od svého spoluhráče, navedl si míč na pravačku a poté vystřelil asi z 20 metrů, ale tento pokus byl velmi nepřesný a gólman Forster zůstal bez zákroku.
6
V úvodních minutách se hraje především mezi pokutovými územími a hra je velmi vyrovnaná. Doufejme, že brzy přijdou i nějaké zajímavé šance.
5
Důležitý obranný zákrok ve vápně si teď střihl Smalling, který skluzem zastavil nebezpečnou přihrávku, pro kterou si sbíhal Mané.
4
Manchester United se necelou minutku pohyboval na soupeřově polovině, jenže pak přišla nepřesná přihrávka a hráči v červeném o balon přišli.
3
Přihrávku obdržel Fellaini, ale velmi rychle se k němu dostal protihráč, který ho přinutil, aby se vrátil na vlastní území. Fallaini přesně tohle udělal a do rozehrávky byl zapojen už i gólman de Gea, který pod tlakem odkopl balon daleko od své brány.
3
Teď jsou u míče fotbalisté Manchesteru, kteří mají výhodu autového vhazování.
2
Southampton se přes levou stranu dostal na soupeřovu polovinu a Targett se prezentoval parádní přihrávkou do velkého vápna, avšak reakce jeho spoluhráčů nebyla taková, jakou si Targett představoval.
1
Fotbalisté Manchesteru United u balonu příliš dlouho nevydrželi, protože je také doprovodila nepřesná přihrávka, díky které skončil kulatý předmět za postranní čarou.
1
Domácí hráči se oblékli do tradičních červených dresů.
1
O úvodní výkop se postarali hráči Southamptonu, kteří do dnešního zápasu nastoupili v zelených dresech. Hosté se s míčem velmi rychle přesunuli na soupeřovu polovinu, ale Long pak špatně přihrál a hráči v zeleném o balon přišli.
1
-3
Rozhodčí Jones přivedl dnešní aktéry na zelený pažit.
-5
Obě základní jedenáctky jsou nastoupeny v tunelu.
-11
Rozcvička skončila a hráči se odešli připravit do svých šaten.
-22
Rozcvička je v plném proudu.

Manchester United: de Gea – Darmian, Smalling, Blind, Borthwick-Jackson – Schneiderlin, Fellaini – Lingard, A. Herrera, Martial – Rooney (C).
Náhradníci: Romero – McNair, Varela, Pereira, Mata, Depay, Januzaj.

Southampton FC: Forster – Soares, van Dijk, Fonte (C), Bertrand – Wanyama, Clasie – Tadić, Mané, Targett – Long.
Náhradníci: Stekelenburg – Jošida, Romeu, Martina, Ward-Prowse, Juanmi, Austin.

Rozhodčí: Jones – Garratt, Hussin.
-40
Za malou chvíli začne rozcvička obou týmů.
V dnešním duelu se více věří Manchesteru, který sice nemá zrovna nejlepší formu, ale výhodou mu může být domácí prostřědí. To Southampton v posledních dvou zápasech udržel hned dvakrát čisté konto a vstřelil 5 branek a na tento výkon by velmi rád navázal. K vidění by mohl být zajímavý zápas.
Na dnešní zápas byli nominováni:

Manchester United: De Gea, Romero, Valdes, Darmian, McNair, Rojo, Smalling, Varela, Blind, Carrick, Fellaini, Herrera, Januzaj, Lingard, Mata, Pereira, Schneiderlin, Depay, Martial, Rooney.

Southampton FC: K. Davis, Forster, Gazzaniga, Stekelenburg, Bertrand, Cedric, Fonte, Gardos, Martina, Targett, Van Dijk, Yoshida, Clasie, S Davis, Mane, McQueen, Ramirez, Reed, Romeu, Tadić, Wanyama, Ward-Prowse, Austin, Juanmi, Long, Pellè.

Poslední vzájemné utkání, hrané na stadionu Old Trafford, skončilo porážkou domácího celku, který Southamptonu podlehl 0:1. O jedinou branku zápasu se postaral v 69. minutě Tadić. V tomto zápase byla vidět pouze jediná střela na branku a ta patřila právě Tadićovi a jeho vítězné trefě.
Southampton FC je v tabulce na 10. místě a na svém kontě má 30 bodů. Southampton osmkrát zvítězil, šestkrát remizoval a osmkrát poznal chuť hořké porážky. Dosavadní stav skóre je 31:24.
Manchester United se v tabulce nachází na 5. pozici a na svém kontě má 37 bodů. Hráči Manchesteru desetkrát zvítězili, sedmkrát remizovali a pětkrát byli poraženi. Dosavadní stav skóre je 28:20.
Příjemné odpoledne všem fanouškům anglického fotbalu. Premier League má na programu 23. kolo, ve kterém na sebe narazí Manchester United a Southampton FC. Veškeré dění se bude odehrávat na stadionu Old Trafford, v Manchesteru. Textovým přenosem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.