Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mne je to pro dnešek vše, a tak Vám přeji příjemný zbytek sobotního podvečera. U sledování dalších online přenosů na počtenou. Loučí se s Vámi Daniel Kinc.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 14:10. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 8:8.
Utkání je u konce! Domácí nedokázali proměnit ani jednu ze svých šancí ve druhé půli a prohrávají tak se Stoke City díky brance Bojana Krkiče z 10. minuty 1:0. Pro hosty je to velmi cenné vítězství, zatímco domácí musí mrzet především nevyužitý tlak téměř během celé druhé půle.
90+4
Konec zápasu.
90+3
Pellè si pomohl při zpracování vysokého míče rukou a za svůj prohřešek vidí žlutou kartu.
90+3
Na protější straně dobře vyběhl Stekelenburg proti Dioufovi, který následně posunul míč na Afellaye, ale ten nedokázal přelobovat vyběhnutého brankáře domácích.
90+2
K míči se postavil tradiční exekutor Tadič, ale míč z jeho kopačky zamířil dnes již poněkolikáté pouze do rukavic Butlanda.
90+1
Pieters v souboji na pravé straně fauloval Maného, následuje standardní situace pro domácí celek.
90
Budou se nastavovat 4 minuty nad rámec hrací doby!
90
Na opačné straně vyzkoušel svoje štěstí Wanyama, ale jeho prudká rána po kombinaci před vápnem a následně zasekávačce mířila nad břevno.
89
Hosté mohli rozhodnout! Po průniku Arnautoviče na levé straně a následném centru pod sebe se k míči dostal Afellay, který mířil dobře do protipohybu Stekelenburga, ale ten jeho pokus na poslední chvíli nohou vykopl mimo svou svatyni!
88
Po přihrávce od Longa si do vápna naběhl Pellé, ale jeho pokus z ostrého úhlu mířil vysoko nad branku Stoke.
87
Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Walters, kterého nahrazuje Diouf.
86
Závěrečné střídání připravuje také Stoke City.
85
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Cedric Soares, kterého nahrazuje Juanmi.
84
Arnautovič, který mocně pospíchal za dlouhým nákopem, následně přehnal svoji razanci a provinil se útočným faulem.
83
Pro míč si znovu došel Butland, který hrací předmět sice nedokázal zkrotit, ale následně mu pomohl Afellay, který míč odehrál do bezpečí.
82
Na druhé straně nejprve znovu upadl k zemi Long, ale ani tentokrát z toho penalta není. Následně však budou mít domácí k dispozici rozehrávku rohového kopu.
81
Poté už ale byli hosté velmi blízko další branky! Míč si na pravé straně zpracoval Afellay a jeho křižná střela na zadní tyč jen těsně minula právě pravou tyč branky domácích!
80
Po pěkném ťukecu hostí se ke střele v obtížné pozici dostal Adama a jeho klopený nárt zamířil nad břevno.
79
Po faulu také na druhé straně se po centru z přímého kopu v podání právě Ward-Prowse dostal Fonte, ale jeho hlavička minula pravou tyč branky hostí.
78
Ward-Prowse poté ostře sestřelil na útočné polovině Adama a za svůj přečin vidí zaslouženě žlutou kartu.
77
Ten se ale nepovedl a hosté mířili do brejku. Glen Johnson geniálním psem našel na druhé straně volného Arnautoviče, jenž šel sám na Stekelenburga, ale z úhlu branku zcela přestřelil!
76
Vzápětí přichází další rohový kop pro domácí barvy, k míči se staví opět Tadič.
75
Na pravé straně znovu kombinoval Long se Cedricem, celou situaci nakonec dobrým obranným zákrokem zastavil Arnautovič.
74
Hosté se na prahu závěrečných patnácti minut soustředí především na bránění, domácí stále hledají cestu k brance Butlanda.
73
Affelay poprvé po příchodu na hřiště vyzkoušel svoje střelecké štěstí, míč z jeho kopačky však branku vůbec neohrozil.
72
Střídání v týmu Southapton FC: ze hřiště odchází Davis, kterého nahrazuje Ward-Prowse.
71
Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Krkič, kterého nahrazuje Cameron.
70
Bertrand byl na pravé straně zdvojen a přišel na malý moment o míč, domácí však loptu vybojovali zpět a mohou znovu rozjet své útočné snažení.
69
Celý tlak domácích završil ranou Mané, ale jeho pokus zamířil pouze do náručí zatím bezchybného Butlanda.
68
Domácí jsou stále aktivně usazeni na polovině Stoke, to se však zatím velmi chytře a účinně brání všem výpadům.
67
Poté si při rozehrávce neporozuměli Mané se Cedricem a domácí tak trochu zbytečně přicházejí o míč.
66
Po souboji ve vápně upadl k zemi Shane Long, penalta se však k nevoli hráčů v pruhovaném pískat nebude!
65
Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Shaqiri, kterého nahrazuje Affelay.
64
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Clasie, kterého nahrazuje Mané.
63
Hosté budou vhazovat, ale ještě předtím přijde na řadu první střídání.
62
Shawcross podnikl spanilý výpad, ale míč jej obral Clasie. Ten se následně pokusil najít dlouhým pasem Pellého, před kterým švak dobře zasáhl Butland, jenž ukryl míč v náručí.
61
Shaqiri hned dvěma centry v krátkém sledu hledal ve vápně neobsazeného Arnautoviče, ale míč ani v jednom případě k záložníkovi Rakouska nedoputoval.
60
V další akci Tadič na sebe natáhl tři protihráče a rychle posunul Wanyamovi, ale jeho pokus mířil vedle levé tyče branky Stoke.
59
Nyní již domácím vyšel kontr po pravé straně, na přihrávku do prostoru naběhl Long, ale jeho následný centr skončil opět v rukavicích všudypřítomného Butlanda.
58
Domácí však nepolevili a po akci Cedrice zahrávali znovu rohový kop, ten však opět doputoval pouze k brankáři ve službách Stoke City.
57
Tentokrát měl míč již dobrou výšku i trajektorii, nicméně našel pouze náruč připraveného Butlanda.
56
Tadičovi se první rozehrávka nepovedla, míč se však k domácímu záložníkovi vrátil a po dalším zblokovaném centru Krkičem si domácí borec celou situaci zopakuje.
56
Po spolupráci Cedrica s Longem se míč odrazil od bránícího Adama a domácí budou zahrávat další rohový kop.
55
Domácí jsou nyní v obrovském tlaku, hosté se brání pouze za cenu jakýchkoliv odkopů z pokutového území.
54
Následně Tadič otestoval také své střelecké propozice, ale jeho prudká rána pravačkou byla zablokována.
53
Při pokračujícím tlaku se proháčkoval obranou Tadič, ale jeho oblouček na rozběhnutého Longa doputoval pouze do rukavic brankáře Butlanda.
52
Po velkém závaru kolem vápna hostů se na pravé straně dostal k prudkému centru Cedric, ale ani on nenašel přesně naběhnutého spoluhráče.
51
Shaqiri následně ukázal také svou stinnou stránku, když v osobním souboji nevybíravě poslal k zemi Wanyamu, celá situace se obešla bez karetního trestu a domácí budou rozehrávat.
50
Nicméně po dalším nepřesvědčivém zpracování v domácí obraně pálil opěr Shaqiri, tentokrát však jeho ráně chyběla přesnost a míč skončil daleko od levé tyče.
49
Míč však doputoval až k Butlandovi, který míč pod tlakem odkopl až na obrannou polovinu domácích.
48
Wanyama při následné útočné akci poslal k zemi Adama a Stoke bude opět moci zamířit dopředu.
47
A hned na úvod obrovská šance Shaqiriho, který dostal míč od Krkiče na hranici vápna, avšak svůj pokus namířil vysoko nad branku domácího celku!
46
Hosté uvedli míč do hry a ihned míří po levé straně na útočnou polovinu.
46
Začal druhý poločas.
Úvodní dějství je za námi a do kabin odcházejí spokojenější hosté, kteří vedou zásluhou Bojana Krkiče 1:0. Domácí měli ve zbytku půle více ze hry, ovšem všechny šance pokryl zatím bezchybný Butland. Uvidíme, co nám nabídne druhá půle, která začne 17:03.
45+2
První poločas skončil.
45+2
Shane Long byl faulován na útočné polovině, nicméně rozhodčí hvizdem ukončuje první půli.
45+1
Mezitím se do hry vrací obránce Cedric, který podstoupil za postranní čarou lékařské ošetření.
45
Budou se nastavovat 2 minuty nad rámec první půle!
44
Na zemi se poté octl po zásahu do hlavy Cedric, hra je přerušena a na řadu přichází lékařské ošetření.
43
Long si znovu řekl pohybem o míč, pas na něj však patřil do kategorie hodně nepřesných a záložník Sotonu tak na míč i přes velkou snahu nedosáhl.
42
Skvělou práci v defenzivní činnosti nyní předvedl Arnautovič, jenž dobře načasovaným skluzem zastavil postup domácích po pravé straně.
41
Odraženého míče od rohového kopu se chopil Cedric, který okamžitě napálil hrací předmět pravačkou z voleje, nicméně jeho rána by byla úspěšná maximálně při ragbyovém zápase – míč mířil vysoko nad branku.
40
Soton zkusil přejít přes obranu také po pravé straně, kde míč převzal Shane Long, ale ani on nevyslal do vápna přesný centr. Naštěstí pro domácí byl míč tečována uvidíme další rohový kop.
39
Domácí jsou v posledních minutách aktivnější. Z levé strany centroval tentokrát Bertrand, jeho centr však dokázal obětavým skluzem srazit mimo vápno Shawcross.
38
Jeden z domácích borců upadl k zemi po souboji ve středu hřiště, hra byla přerušena a hosté následně Southamptonu sportovně vrátili míč, za což si vysloužil potlesk diváků.
37
Paradoxně to byli ale domácí, kteří měli šanci na vyrovnání! Rychlý brejk po rohovém kopu táhl Tadič, který si od poloviny hřiště vedl míč pro sebe, následně si míč zasekl na levačku, ale jeho rána mířila pouze vedle pravé tyče Butlandovy branky!
36
Následuje rohový kop pro hosty.
36
Individuální výpad podnikl hostující Pieters, který prošel po levé straně, nicméně jeho postup zastavil obránce Cedric, který zablokoval jeho prudký centr.
35
Po rozehrávce přímého kopu domácích vypadl Butlandovi míč pouze k Wanyamovi, který ale v pádu nedokázal trefit herní předmět pořádně a míč zamířil mimo tři tyče.
34
Postupný útok domácích završil Krkič, který posunul míč doprava na Arnautoviče, ale ten svůj obstřel na zadní tyč namířil pouze na tribunu.
33
Stoke se poté vydalo do rychlé akce, kterou taktickým faulem na útočné polovině zastavil vracející se Bertrand.
32
Domácí nyní zamkli svého soupeře a dobrou možnost měl Tadič, ten však nakonec míč netrefil ideálně a nasměroval svou ránu pouze do bránícího protihráče.
31
Nicméně ani útok domácího celku nevydržel příliš dlouho, když si faulem těsně před vápnem pomohl Wanyama a brankář Butland tak bude rozehrávat.
30
Jeden z hostů hodně teatrálně upadl po souboji ve vápně, rozhodčí dává jasně najevo, že se o faul nejednalo a Soton může rozjet další útočnou akci.
29
Na druhé straně zastavil rychlý brejk hostů praporek pomezního rozhodčího – ofsajd.
29
K hlavičce se dostal v záklon Tadič, ale jeho pokus mířil vysoko nad břevno.
28
Po následném zablokovaném centru uvidíme opět rohový kop pro Southampton.
27
Davis si řekl pohybem o přihrávku, celou situaci ale skvěle přečetl obránce Stoke Wollscheid, který záložníka domácích k míči nepustil.
26
Na opačné straně po sérii přihrávek odcentroval Tadič, ale jeho vysoký míč zamířil pouze do rukavic pozorného brankáře Butlanda.
25
Skvělou práci následně předvedl v obraně Van Dijk, který nepustil Shaqiriho k centru a tomu míč utekl do zámezí.
24
Míč uvedl do vzduchu Adam, který poslal míč na zadní tyč, kde však pohotově zasáhl obránce Fonte, který míč hlavou odvrátil mimo pokutové území.
23
Po kombinaci s Pietersem se na levé straně dostal k míči Arnautovič, ale jeho přihrávka byla sražena na rohový kop.
22
Chybnou přihrávkou se při další akci prezentoval domácí hrotový útočník Pellé, hosté mohou znovu zaútočit.
21
Rozehrávky se ujal David, který našel centrem hlavu Fonteho, ten však svůj razantní pokus nasměroval pouze nad branku.
20
Aktivní Shaqiri při snaze odebrat soupeři míč fauloval a domácí budou mít k dispozici volný přímý kop.
19
K centru se dostal Steven Davis, ale ani jeho pas nemířil přesně na spoluhráče.
18
K míči se postavil Xhedran Shaqiri, ovšem jeho centr mířil do země nikoho, domácí rychle otáčejí hru.
17
Rohový kop pro hostující celek.
17
Centrovaný balón byl nakonec velmi rychle odklizen domácími hráči.
16
Po Krkićově přihrávce se dostal do výborné šance ve vápně Shaqiri! Nicméně proti jeho zakončení dokázal parádně zasáhnout brankář Stekelenburg. Hosté mají alespoň možnost rohového kopu.
15
Domácí mají prozatím velké problémy dostat se do blízkosti Butlandovy brány, obrana hostů působí velmi kompaktně.
14
Po Longově nepovedené přihrávce mohli jít hosté do brejku, ten je naštěstí pro hráče Southamptonu rychle přerušen signalizovaným ofsajdem.
13
Na hranici pokutového území se odhodlal ke střele Cédric, ale zamířil vysoko nad Butlandovu bránu.
11
Domácí se snaží na inkasovanou branku rychle odpovědět, ale neúspěšně.
10
Stoke City právě vstřelilo branku!
Tentokrát už to ale španělskému záložníkovi vyšlo! Po Pietersově centru na přední tyč dokázal BOJAN KRKIĆ míč šikovně tečovat, a usměrnil ho tak za Stekelenburgova záda!
9
První střelu v podání hostujícího týmu má na svědomí Krkić, jeho střelu však Stekelenburg hravě kryje.
8
Clasieho přihrávka na Davise mířila nepřesně, míč se tak ocitá na kopačkách hostů.
7
Stoke City bojuje o míč na polovině hřiště, dál než za půlící čáru se však hráči v černých dresech nedostali.
5
První šanci zápasu mají na svědomí hráči Southamptonu. Po velkém zmátku v pokutovém území, se o finální koncovku postaral Tadič, jenž nakonec těsně minul bránu.
4
Oba celky začaly dnešní klání spíše opatrněji, u míče se teď nachází domácí.
3
Whelanův nákop z poloviny hřiště končí až u gólmana Stekelenburga.
2
Stoke City vstupuje do zápasu poklidnou kombinací na vlastní polovině, do které se zapojuje také brankář Butland.
1
Pellé se ujal úvodní rozehrávky, Southampton však vzápětí o míč přichází.
1
Utkání právě začalo.
Hráči obou celků jsou již nastoupeni na hrací ploše, před samotným zápasem ještě proběhne uctění obětí teroristického činu v Paříži.
Úvodní sestavy:

Southampton FC: Stekelenburg – Soares, van Dijk, Fonte, Bertrand – Clasie, Wanyama – Long, S. Davis, Tadić – Pellè.
Náhradníci: K. Davis – Juanmi, Mané, Romeu, Ward-Prowse, Jošida, Caulker.

Stoke City: Butland – Johnson, Shawcross, Wollscheid, Pieters – Whelan, Adam, Shaqiri, Krkić – Arnautović, Walters.
Náhradníci: Haugaard – Cameron, Afellay, Ireland, Crouch, Diouf, Wilson.

Rozhodčí: Mason – Ledger, Halliday.
Rozhodčí
Dnešní utkání bude jako hlavní sudí řídit Lee Mason, kterému budou na pomezních čarách asistovat Scott Ledger a Andy Halliday.
Stoke City
Tým z města Stoke-on-Trent je na tom o něco hůře, než jeho dnešní soupeř, nicméně ani on se za své výkony nemusí nikterak stydět. Po 12 odehraných zápasech má na svém kontě 16 bodů za shodný počet výher, remíz a proher, tj. čtyři! Hosté jsou zejména povzbuzeni o výhru z minulého kola, kdy doma předčili trápící se londýnskou Chelseu 1:0 a připsali si tak velmi cennou výhru. Nejlepšími střelci hostujícího týmu jsou Mame Diouf a Marko Arnautovič, kteří oba shodně nasázeli 3 branky.
Southampton
Celek z přístavního města si zatím vede v novém ročníku nadmíru dobře, když po 12 odehraných zápasech má na svém kontě 20 bodů za pět výher, stejných počet remíz a dvě porážky. Domácí si drží skvělou bilanci, když dva měsíce již nepoznali v lize přemožitele. Naposledy prohráli doma s Manchesterem United 2:3. Od té doby zvítězili na hřišti trápící se Chelsea 1:3 a také uhráli cennou remízu proti Liverpoolu, se kterým remizovali 1:1. Nejlepším střelcem domácího týmu je italský útočník Graziano Pellè, jenž v dosavadním průběhu soutěže nasázel již 6 branek.
Vítám všechny fanynky a fanoušky anglického fotbalu! Dnes se v rámci 13. kola Premier League představí před vlastním publikem Southampton FC, který přivítá na St. Mary's Stadium Stoke City.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.
38. kolo
Tabulka 2021/2022
Z V R P Skóre B
1. Manchester City 38 29 6 3 99:26 93
2. Liverpool 38 28 8 2 94:26 92
3. Chelsea 38 21 11 6 76:33 74
4. Tottenham 38 22 5 11 69:40 71
5. Arsenal 38 22 3 13 61:48 69
6. Manchester Utd. 38 16 10 12 57:57 58
7. West Ham 38 16 8 14 60:51 56
8. Leicester 38 14 10 14 62:59 52
9. Brighton 38 12 15 11 42:44 51
10. Wolves 38 15 6 17 38:43 51
11. Newcastle 38 13 10 15 44:62 49
12. Crystal Palace 38 11 15 12 50:46 48
13. Brentford 38 13 7 18 48:56 46
14. Aston Villa 38 13 6 19 52:54 45
15. Southampton 38 9 13 16 43:67 40
16. Everton 38 11 6 21 43:66 39
17. Leeds 38 9 11 18 42:79 38
18. Burnley 38 7 14 17 34:53 35
19. Watford 38 6 5 27 34:77 23
20. Norwich 38 5 7 26 23:84 22
Články odjinud