Swansea - Bournemouth | ONLINE | 31.12.2016 16:00 | Premier League 2016/2017 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mě je to pro dnešek vše, někdy příště na počtenou!
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 5:5. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 14:9.
Je dobojováno, na poslední utkání roku 2016 budou v lepším vzpomínat fotbalisté Bournemouhtu, kteří si dnes z Liberty Stadium odvážejí plný bodový zisk za jasné vítězství 3:0! Sledovali jsme poměrně zajímavé utkání, jehož úvod se sice nesl ve vyrovnaném duchu, po první vstřelené brance, o kterou se v pětadvacáté minutě postaral Benik Afobe, ale The Cherries naprosto dominovali. Podruhé se hosté prosadili ještě před koncem prvního poločasu, v první minutě nastavení povedenou kombinační akci střelou do prázdné branky zakončil Ryan Fraser! I druhý poločas patřil Bournemouthu, který si vypracoval poměrně slušné množství šancí, ani jednu ale nedokázal proměnit. V závěru Howeova družina přestála drobný tlak ze strany soupeře, definitivní pojistku nad jejím dnešním vítězstvím v osmaosmdesáté minutě přidal střídající Joshua King.
90+5
Konec zápasu.
90+4
Dnešní utkání už se opravdu pouze dohrává. The Cherries v naprostém poklidu kombinují na útočné polovině, Adam Smith pro ně ještě zvládl vybojovat rohový kop, žádný centr do šestnáctky se ale neočekává.
90+3
The Swans se snaží alespoň o zaznamenání čestného úspěchu, jejich přechod do útoku ale znovu postrádal přesnost a potřebný klid. Mladičký McBurnie klidně mohl sám vypálit, místo přímého ohrožení branky se ale rozhodl ještě přihrávat Sigurdssonovi, nepočínal si ale přesně.
90+2
Naughton to znovu vzal sám na sebe, na závěr své sóloakce ale byl dobře pokryt, proto se rozhodl sklepnout pro za sebou číhajícího Corka, jenž nacentroval na McBurnieho, toho ale k hlavičce nepustil pozorný Cook.
90+1
Hostující fotbalisté si už závěr utkání užívají, jejich příznivci jsou v tom s nimi. Naopak fanoušci Swansea už pomaloučku opouštějí svá místa, Liberty Stadium se tak před koncem zápasu začíná vyprazdňovat.
90
Dnešní utkání je rozhodnuto, není jej proto třeba nějak protahovat, hlavní sudí ale i tak nastavuje hned pět minut.
89
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Andrew Surman, přichází Dan Gosling.
88
Bournemouth právě vstřelil branku!
Nyní můžeme definitivně prohlásit, že o vítězi dnešního utkání je rozhodnuto – Bournemouth totiž přidává třetí branku! Domácí všechny zbylé síly vrhli do útoku a v defenzivě nechali dokořán otevřené okno, načež Daniels do samostatného úniku vyslal JOSHUU KINGA, jenž se nemýlil a povedeným obstřelem překonal vybíhajícího Fabiańského!
87
Kyle Naughton je v posledních minutách asi nejaktivnějším mužem na hrací ploše. Tentokráte mu nenabíhal nikdo z kolegů, pravý bek Swansea se tedy rozhodl pro přímé ohrožení branky a vstříc Borucovi vyslal jedovatou pumelici, hostující gólman ale stačil balon vyboxovat.
86
Ne, domácím to tam dnes zřejmě nespadne. Nemohoucnost v ofenzivě je z jejich strany opravdu obrovská, Kyle Naughton měl teď dostatek času na centr do šestnáctky, ten mu ale absolutně nevešel, míč všechny přítomné o pořádný kus přelétl.
85
Sigurdsson se zbavil napadajícího Surmana a poté na zteč hodlal vyslat Barrowa, ten však zareagoval příliš pozdě a sprinterský souboj s Nathanem Akém už nedokázal zvrátit ve svůj prospěch.
84
Modou Barrow zabojoval a získal pro The Swans téměř ztracený balon, který posléze přenechal lépe postavenému Naughtonovi. Centr anglického obránce se snesl přesně do míst, kde si naskakoval McBurnie, domácí mladík jej ale netrefil čistě, Boruc byl bez práce.
83
Domácím fanouškům teď poněkud zatrnulo, Jack Cork se totiž nezorientoval ale vůbec ideálně a zpětnou hlavičkou do samostatného úniku málem vyslal Kinga, naštěstí pro domácí na poslední chvíli stačil zasáhnout Mawson.
82
Do konce utkání zbývá už jen deset minut, plus možná nějaké drobné nastavení, stále platí skóre 2:0 ve prospěch hostujícího celku. Dokáží se fotbalisté Swansea ještě vzchopit a závěr zápasu alespoň zdramatizovat?
81
Nathan Dyer si troufl na individuální průnik, po oklamání nestíhajícího Francise se dostal až do pokutového území, tam ale nešťastně podklouzl a místo k některému ze svých kolegů tak balon poslal do zámezí.
80
Úsměvný moment na hrací ploše. Pomeznímu sudímu Longovi se při pískání ofsajdu ulomilo držadlo na praporku, pořadatelé ale prokázali perfektní připravenost a pomeznímu ihned přinesli nový a perfektně funkční nástroj.
79
McBurnie v souboji rameno na rameno proti Arterovi přišel o balon, domácí tak museli čelit rychlé protiakci ze strany The Cherries. Nakonec se ale ukázalo, že se neměli čeho obávat, Andrew Surman míč nechal za sebou, do své moci jej získal zpět jen za cenu faulu.
77
Harry Arter přesnou kolmicí vysunul vpřed střídajícího Kinga, jenž se po šikovném manévru umně zbavil Naughtona a následnou přihrávkou na bližší tyč hledal nabíhajícího si Afobeho, tomu ale v klíčový moment absolutně nevyšlo zpracování.
76
Ze standardních situací se domácím občas podaří zahrozit, jinak je to směrem dopředu od fotbalistů Swansea City ale bída. Názorným příkladem budiž počínání Naughtona s Dyerem, první jmenovaný místo ke svému kolegovi balon poslal do zámezí.
75
Mohlo být sníženo! Gylfi Sigurdsson se utrhl po levé straně a pro Swansea dokázal vybojovat rohový kop. Jeho exekuce se také sám ujal, na centr islandského šikuly si na hranici malého vápna naskočil debutant McBurnie, ve vstřelení první branky v Premier League mu ale zabránil dobrý zákrok Boruce!
74
Simon Francis využil chyby nepozorného Taylora, který mu doslova na zlatém podnose nabídl nadějně vypadající kontra útok. Pravý zadák Bournemouthu ale pouze ukázal, že jeho ofenzivní vlohy nikterak převratné nejsou, nabídku pro Afobeho snadno zkrotil Amat.
73
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Junior Stanislas, přichází Joshua King.
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Ryan Fraser, přichází Adam Smith.
73
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Junior Stanislas, přichází Joshua King.
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Ryan Fraser, přichází Adam Smith.
72
Na hrací ploše se momentálně nic převratného neděje. Hosté, vědomi si svého komfortního náskoku, naprosto poklidně kombinují na vlastní polovině a nikam se už bezhlavě neženou.
70
S ním ovšem The Swans nenaložili vůbec dobře, jejich nátlak ale ještě pár okamžiků pokračoval. Mohl za to především Aké, který tak dlouho váhal s odkopem, až jej odzbrojil Naughton, ten se ale později utopil ve vlastních kličkách.
69
Znovu spolupráce těchto dvou hráčů! Neil Taylor vycítil na ose hrací plochy si sbíhajícího Gylfiho Sigurdssona, který se po obdržení balonu obtočil okolo svého strážce a vypálil, jeho rána však byla ztečována na další roh.
68
V tváři Ryana Frasera se krátce po návratu na plac objevilo krvavé zranění, hostující záložník se tak znovu musel na pár okamžiků odebrat do zámezí. Mezitím se Neil Taylor propracoval až k centru, balon posadil přesně na hlavu Sigurdssona, jeho zakončení ale postrádalo téměř vše.
67
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Leon Britton, přichází Jack Cork.
66
Kyle Naughton si došel pro faul od Danielse, domácí tak měli možnost volného přímého kopu. Sigurdsson se znovu rozhodl pro centr, který Aké odhlavičkoval pouze pro z druhé vlny si sbíhajícího Taylora, jeho pokusu ale chyběla přesnost.
65
Fraser byl na pár okamžiků odveden do zámezí, téměř hned se ale vrátil zpět do utkání. Mezitím se něco kloudného na útočné polovině pokoušel vymyslet Modou Barrow, obrana The Cherries je ale dnes skálopevná.
64
Na trávníku naopak zůstal ležet Ryan Fraser, jeden z hostů pokoušejících se o doražení Afobeho pokusu. Drobný rychlí v dresu The Cherries byl tvrdě atakován Amatem, vinit ale může pouze sebe a svou vlastní nepozornost.
63
Tohle mohlo skončit gólem! Dnes famózně hrající Junior Stanislas parádní nahrávkou mezi obránci soupeře oslovil sbíhajícího si Afobeho, ten však tváří v tvář včas vybíhajícímu Fabiańskému neuspěl! Následně míč ještě poskakoval skrze šestnáctku, nikdo z hostů se ale k dorážce nedostal.
62
Charlie Daniels se opět vydal podpořit ofenzivu, když podnikl rychlý výpad a poté hru přenesl doprava na sbíhajícího si Francise. Ten okamžitě odcentroval, Jordi Amat ale opět stál na svém místě a balon odkopl do bezpečí.
61
Hosté se ještě pár okamžiků drželi u míče, Junior Stanislas si ale poté nevšiml zezadu se k němu blížícího Taylora, který jej tvrdým, leč čistým způsobem odzbrojil. Protiakce Swansea ale nic nepřinesla, Dyer míč ztratil a posléze fauloval.
60
Jack Wilshere opět ukázal parádní herní přehled, když lahůdkovým bochánkem našel kopačky osamoceného Danielse, jenž mohl postupovat klidně sám, nakonec se ale rozhodl počkat na nabíhajícího si Artera.
59
A mladičký debutant v anglické nejvyšší soutěži se okamžitě pokoušel prosadit, jeho kličku do středu hřiště ale vycítil a zastavil Aké, který posléze dlouhým nákopem hledal Frasera, ten byl ale faulován Amatem.
58
Zdravotní stav nedovolí Llorentemu v tomto utkání pokračovat, na hrot útoku se místo něj postaví mladičký Skot Oliver McBurnie.
57
A kupředu se tak naopak mohli vydat hostující fotbalisté. Přečíslení čtyř proti třem táhl Jack Wilshere, který si počkal na ideální moment a celou situaci vyřešil pasem pro z druhé vlny si sbíhajícího Afobeho, ten však možností prosadit se v tomto zápase podruhé pohrdl a přestřelil!
56
Gylfi Sigurdsson znovu upřednostni samostatný průnik, na jehož centru se mu podařilo odcentrovat. Na zadní tyči míč zpět do šestnáctky vracel Taylor, domácí posléze signalizovali Cookovu ruku, sudí ale jejich volání po penaltě znovu nevyslyšel.
55
Obrana The Swans opět hořela jako papír, třetí gól Bournemouthu nebyl daleko! Jack Wilshere postupoval zcela neohrožen vstří domácí šestnáctce, celou akci ještě vylepšil pasem na Stanislase, jenž se šikovně uvolnil a vypálil na zadní tyč, tu však o pár decimetrů minul!
54
Ve snaze zpracovat míč zahrál Benik Afobe rukou, domácí tak zahrávali standardní situaci zhruba z pětatřiceti metrů od Borucovy pokladnice. Sigurdsson poslal centr na kraj malého vápna, Aké míč odhlavičkoval pouze k Barrowovi, ten ale z první nemířil přesně.
53
Španělský dlouhán je doveden za postranní lajnu, kde jej ještě zřejmě čeká drobné ošetření. Uvidíme, zda se momentálně kulhající Fernando Llorente bude moci vrátit zpět do utkání.
52
Hra se přerušuje, na trávníku zůstává ležet Fernando Llorente, opakovaný záběr ukázal, že se po rohovém kopu potkal ve vzduchu s brankářem Fabiańskim a jeho pád na zem nebyl zrovna příjemný.
51
Domácí se poprvé v druhém poločas vydali dopředu a hned z toho bylo vybojování rohového kopu. Po Sigurdssonově centru se v šestnáctce The Cherries rozpoutal závar, míč nakonec doputoval k na hranici vápna číhajícímu Brittonovi, ten ale hradbu těl před Borucem nepropálil.
50
Málem to bylo o tři branky! Na levém kraji hrací plochy našel Wilshere rozběhnutého Afobeho, jenž dostal od obrany soupeře až příliš volného prostoru. Využil jej k dostání se do šestnáctky, kde hledal před prázdnou svatyní číhajícího Stanislase, za pět minut dvanáct ale stačil zasáhnout Amat.
49
I úvod druhého poločasu se odehrává v režii Bournemouthu, který v naprostém klidu kombinuje na útočné polovině, Labutě zatím působí až příliš pasivně. Za obranu si na Cookův pas naběhl Ryan Fraser, jenž balon hodlal poslat do šestnáctky, trefil ale pouze ve skluzu hrajícího Taylora.
48
Charlie Daniels se rozběhl po levé straně, dokázal se procpat i přes srdnatě bojujícího Dyera. Poté hru přesunul směrem ke středu, kde si míč na střelu už už chystal Jack Wilshere, v poslední možný okamžik mu to ale znemožnil Mawson.
47
Oba celky do druhého poločasu vstoupily beze změny, tak se nechme překvapit, zda domácí fotbalisté ještě něco s nepříznivým výsledkem dokáží udělat, nebo si The Cherries poměrně komfortní dvougólové vedení pohlídají.
46
Začal druhý poločas.
První poločas tohoto mače je za námi, výrazně spokojenější mohou být hosté, kteří do šaten odcházejí s dvoubrankovým vedením v zádech! Úvodní dvacetiminutovka se nesla v poměrně vyrovnaném duchu, oba celky si připsaly po jedné šanci, Stanislase ale vychytal Fabiański, Llorente zase hlavičkoval těsně vedle. V pětadvacáté minutě ale hosty do vedení poslal Afobe, tento moment znamenal pro Swansea studenou sprchu, domácí se ve zbylém průběhu úvodní půle nedokázali vzpamatovat, v jejím závěru navíc ještě jednou inkasovali, když krásnou kombinaci The Cherries do prázdné branky zakončil Ryan Fraser.
45+2
První poločas skončil.
45+1
Bournemouth právě vstřelil branku!
Krátce před odchodem do šaten se hosté prosazují podruhé, tohle je pro Swansea opravdu pořádná rána! Nutno ovšem poznamenat, že The Cherries to vykombinovali krásně – Francis našel Stanislase, jenž si na hranici šestnáctky narazil s Wilsherem a poté míč předložil pro volného RYANA FRASERA, který s trefením prázdné branky žádný větší problém neměl!
45+1
Nad rámec prvního poločasu sudí nastavují dvě minuty!
45
Taylorův bochánek místo k Barrowovi dolétl na hruď Simona Francise, tomu ale zpracování absolutně nevyšlo, a před pár okamžiky příchozí domácí rychlík se tak mohl vrhnout do šestnáctky, proti ale byl dobře zasahující Cook.
44
Příznivci Labutí jsou na nohou a tleskají, sudí Friend totiž Fraserův zákrok na Taylora posoudil jako nedovolený. Přímý kop rozehrál Gylfi Sigurdsson, balon ale netrefil ideálně, poslal jej totiž pouze na kraj pokutového území, kde číhal připravený Aké.
43
Ki vystihl Surmanův pas na Artera a nahrál volnému Gylfimu Sigurdssonovi. Islandský záložník měl kolem sebe spoustu kolegů, kteří si žádali přihrávku, místo toho se však rozhodl pro dalekonosný pokus, ten se ale mezi ty zdařilé opravdu počítat nedal.
42
Daniels dalším zákrokem na hranici pravidel odstavil Dyera, sudí nechyl hru plynout, a hosté tak mohli rozjet zajímavou protiakci. Arter nahrál na hranici šestnáctky číhajícímu Wilsherovi, jenž mu tu samou ihned oplatil laskavost, irský záložník ale zacílil mimo tři tyče.
41
A domácí fanoušci se zlobí znovu. Ki si ve středu hřiště vyšlápl na Artera, tentokráte ale musím dát hlavnímu rozhodčímu za pravdu, o nedovolený zákrok se skutečně jednalo. Korejský záložník byl ještě pozván na kobereček, přeci jen už jednu kartu na kontě má.
40
Tohle byl faul. Alfie Mawson se vydal ke skákajícímu balonu, který chtěl odhlavičkovat do bezpečí, a uklidnit tak situaci pro domácí, Benik Afobe mu však nastavil ukázkovou stoličku, po níž se stoper velšského celku nezvedá. Sudí ale zůstává klidný.
39
V posledních minutách hru jasně kontroluje Howeova družina, domácí jsou po inkasované brance jako opaření. Nyní museli čelit poměrně vytrvalému náporu ze strany svého soupeře, snažení The Cherries ukončil až faul napadajícího Stanislase.
38
Leroy Fer nejevil příznaky nějakého zdravotního problému, přesto je ještě před koncem prvního poločasu stažen ze hry, místo něj nastupuje útočněji laděný Modou Barrow.
37
Tohle může hosty pořádně mrzet! Arter roztáhl hru na Charlieho Danielse, který se ukázkově zbavil napadajícího Naughtona, z nadějně vypadající akce ale nakonec nic nebylo, levý bek Bournemouthu se totiž dopustil mimořádně nepovedené přihrávky.
36
Vzhledem ke špatnému postavení zdi se rozehrání přímého kopu Bournemouthu poměrně natáhlo, nakonec dal sudí Friend Junioru Stanislasovi prostor ke střele. Anglický záložník v dresu The Cherries vyslal ránu na bližší tyč, Fabiański ale s touto variantou počítal a zasáhl.
34
Jordi Amat do souboje s Fraserem přilétl o kousek později a svého protivníky po mizerně načasovaném skluzu poslal k zemi – jasná žlutá karta, tady není o čem diskutovat.
33
Neil Taylor neměl s kým kombinovat, proto se rozhodl pro okamžité přenesení hry na pravou stranu, kde se něco kloudného pokusil vymyslet Naughton. Jeho nahrávka do běhu Dyerovi nebyla až tak špatná, Boruc ale vycítil nebezpečí včas a pro míč si rychle vyběhl.
32
Ki se zčistajasna ocitl v ideální palebné pozice, trochu to ale vypadalo, že se celé situace poněkud zalekl, jeho následný pas na Taylora byl už poněkud zbytečný. Domácí pro sebe nakonec alespoň vybojovali autové vhazování.
31
Gylfi Sigurdsson si nyní možná počínal poněkud sobecky, když se rozhodl postupovat samostatně, načež byl okamžitě odstaven Cookem. Hostující stoper si všiml na hranici ofsajdu nabíhajícího Afobeho, a právě jemu balon hodlal předložit, Fabiański alce celou situaci dobře přečetl.
30
Exekuci přímého kopu na sebe opět vzal Junior Stanislas, jehož centr do šestnáctky nebyl ale vůbec špatný. Nakonec balon prolétl až k zadní tyči, kde k hlavičce do poloprázdné svatyně The Swans Akému mnoho nescházelo.
29
Inkasovaný branka domácí tým poněkud rozhodila, na fotbalistech Swansea je patrná nervozita, názorným příkladem budiž Mawsonovo zaváhání, po němž domácí zadák musel faulovat Afobeho, a zavinil tak přímý kop.
28
Steve Cook dlouhým nákopem našel na levé straně úplně osamoceného Stanislase, který balon ihned poslal do šestnáctky, kde si Wilshere narazil s Afobem, v momentu, kdy se chystal vypálit, jej ale čistě atakoval Mawson.
27
Ve středu hřiště došlo k souboji mezi Arterem a Ferem, oba borci si v něm pomáhali nedovolenými prostředky, sudí nakonec neměl jinou možnost, než hru přerušit a oba kohouty si pozvat na krátký pohovor. Rozehrávat budou hosté.
25
Bournemouth právě vstřelil branku!
Na první branku utkání jsme čekali pětadvacet minut, do vedení se zničehonic dostávají fotbalisté Bournemouthuu! Obrana Swansea znovu nepracovala tak, jak měla, Wilshere dostal spoustu času na přihrávku pro Frasera, jehož centrovaný balon si málem do vlastní branky srazil Amat. Fabiański sice dokázal zasáhnout, po jeho zákroku se ale míče ujal BENIK AFOBE, který se z bezprostřední blízkosti nezmýlil!
25
A dopředu se tak naopak mohli vydat The Cherries. Daniels celou jejich akci zrychlil dlouhým a přesným pasem na Artera, který balon do palebné pozice připravil Stanislasovi. Ten si jej ještě přehodil na levačku a vypálil, Fabiański ale mohl zůstat klidný.
24
Ki zákrokem na hranici fotbalových pravidel a regulí odzbrojil Surmana, sudí nechal hru, i přes velkou nevoli ze strany hostí, pokračovat. Nabídnutou výhodu v podobě nezkonsolidovanosti obrany soupeře ale Swansea nevyužila, Fer nepřihrál přesně.
23
Stanislas si na útočné polovině ale vůbec neporozuměl s Afobem, s odpovědí se okamžitě přiřítil Taylor, který našel volného Sigurdssona. Islandský šikula se zorientoval a chytrou průnikovou nahrávkou zkusil najít Dyera, toho ale odstavil vracející se Aké.
22
Dobrá možnost v podání domácích! Kyle Naughton si na pravé straně znovu vyměnil balon s Dyerem, který posléze nacentroval přesně do míst, kde číhal Fernando Llorente. Španělský útočník ve vzduchu přetlačil svého strážce, hlavičkoval ale kousek vedle Borucovy branky!
21
Gylfi Sigurdsson napadal rozehrávku The Cherries tak aktivně, až se nakonec dopustil nedovoleného zákroku proti nic netušícímu Francisovi, kterému se zpět na nohy zrovna dvakrát nechce. Islandský fotbalista klidně mohl inkasovat žluté varování.
20
Před Naughtonem se na pravé straně otevřelo moře volného prostoru, domácí zadák toho využil parádně, udělal několik rychlých kroků a prodral se až na okraj pokutového území, odkud vyslal přízemní nabídku před Boruce, Llorentemu však k dosažení na balon kousek chyběl.
19
První velká šance utkání! Na pravé straně se po Arterově pasu balon ujal obránce Simon Francis, jenž zvedl hlavu a našel v šestnáctce bojujícího Stanislase. Anglický záložník se dokázal zbavit svého strážce a vypálit, Fabiański ovšem stačil míč vytěsnit nad břevno!
18
Arter si několikrát vyměnil míč se Surmanem, ten mu ale po několika okamžicích kulatý nesmysl vrátil velmi nepřesně, domácí se tak mohli vydat do protiakce, Leroy Fer ale pouze podtrhl beznaděj Swansea při útočení, když balon nechal smolně za sebou.
17
Po krátké časové odmlce se směrem vpřed vydaly i Labutě. Fernando Llorente si zpoza obránců soupeře seběhl pro přihrávku od Fera, poté hru roztáhl na Dyera, který díky mrštným manévrům utancoval Danielse, svůj centr ale poslal pouze do náruče gólmana Boruce.
16
Jenže fotbalisté Swansea se dopustili dalšího kiksu v rozehrávce, volného balonu se na to konto ujal Charlie Daniels. Jeho rána ze zhruba třiceti metrů zas tak špatná nebyla, razance jí opravdu nechyběla, trocha více přesnosti ale ano, a Fabiański tak zasahovat nemusel.
15
Charlie Daniels ukázal divákům své ofenzivní choutky, když si balon umně prostrčil mezi Ferem a Brittonem, načež našel na hranici šestnáctky čekajícího Afobeho. Ten sice nasadil jesličky napadajícímu Amatovi, v klíčový moment své sóloakce si ale kulatý nesmysl ukopl.
14
Na pravé straně se k výměně balonu odhodlali Naughton s Dyerem, dále ale neměli kudy postupovat, proto jim na pomoc přiběhl Leon Britton. A byl to právě on, kdo se obtočil okolo Danielse a odcentroval, obrana The Cherries ale znovu zafungovala.
13
Rozehrávky standardní situaci hostí se ujal sám faulovaný Stanislas, který do šestnáctky poslal přetažený centr. Na letící balon si naskočil Afobe a vrátil jej do centra dění, Fabiański ale ukázal, kdo je v pokutovém území Labutí pánem.
12
Ki se dlouho rozmýšlel, komu ze svých kolegů předložit balon, nakonec ideální moment prováhal a dopustil se ztráty. Rodící se brejk v podání The Cherries jen za cenu jasného faulu na Stanislase zastavil Kyle Naughton.
11
Harry Arter ve středu pole zbytečně zazmatkoval a zcela zadarmo přenechal balon napadajícímu Ferovi, který sklepl dozadu na Taylora. Velšský zadák dlouhým nákopem hledal Llorenteho, míč ale místo ke španělskému útočníkovi poslal do země nikoho.
10
Svěřenci trenéra Howea se ale i tak dokázali udržet na útočné polovině. Jack Wilshere si pro kulatý nesmysl seběhl do prostoru pravého křídla, odkud pěknou uličkou oslovil Frasera, který po souboji s Taylorem upadl v pokutovém území, sudí však nechává hru plynout.
9
Ryan Fraser rozkmital své rychlé nohy a pokusil míč procpat do šestnáctky, proti ale byl blokující Jordi Amat. Hosté tak zahrávali svůj první rohový kop, Arter místo centru zvolil přihrávku na Stanislase, jehož nabídku do šestnáctky zastavil Britton. Hráči Bournemouthu signalizovali ruku, sudí Friend ale měl jiný názor.
8
Po Surmanově přihrávce míč těsně před Stanislasem poskočil a nakonec doputoval až postranní čáru. Hostující křídelník s ním sice i nadále pokračoval směrem vpřed, hlavní sudí ale na popud svého kolegy na lajně odpískal autové vhazování pro The Swans.
7
The Cherries se dopustili další zbytečné ztráty na útočné polovině, znovu se tak fofrem museli vracet do defenzivy. Tentokráte Labutě hrozily po pravé straně, Naughton vyslal vpřed rychlonohého Dyera, jenž chtěl celou akci ještě vyšperkovat pasem na Llorenteho, ten si ale nepohlídal ofsajd.
6
Na útočný výlet se vydal Simon Francis, daleko se ovšem neprobojoval, byl totiž okamžitě zdvojen. Balonu se ujal Britton, který zvedl hlavu a vyslal na zteč rozběhnutého Taylora. Levý bek Swansea hledal na hranici šestnáctky si sbíhajícího Llorenteho, přihrál mu ale pouze na paty.
5
Velšský obránce se dostal jen kousek za polovinu hřiště, poté se dopustil nepřesné přihrávky směrem k Ferovi, na opačnou stranu se tak mohl vydat Ryan Fraser. Drobný rychlík v červeno-černém dresu dokázal přes Taylora odcentrovat, v šestnáctce ale kraloval Mawson.
4
První útočná akce The Cherries nepřinesla úspěch, Benik Afobe si proti dvěma bránícím protivníkům ukousl až příliš velké sousto, o balon jej obral pozorně číhající Jordi Amat, který do následné protiakce ihned vyslal Taylora.
3
Domácí se usadili na útočné polovině, kde se jejich kombinaci rozhodl rozjet Sigurdsson, který přenesl hru na pravou stranu pro volného Dyera. Ten si hodlal narazit se z druhé vlny si sbíhajícím Naughtonem, povedeným skluzem jej ale odzbrojil Daniels.
2
A začínáme zostra. Už po několika okamžicích se ve středu hřiště zbytečného a špatně načasovaného skluzu vůči Arterovi provinil domácí Ki, který od hlavního sudího vidí žlutý kartónek.
1
Kevin Friend právě foukl do píšťalky, utkání mezi Swansea City a Bournemouthem tak může začít – pojďme na to! Výkopu se ujali hostující fotbalisté, kteří nastupují v tradičních červeno-černých dresech, naopak Labutě budou hrát v bílém.
1
Utkání právě začalo.
Kevin Friend, hlavní sudí, který bude mít dnešní utkání na povel, právě přivádí jeho aktéry před solidně zaplněné tribuny Liberty Stadium – za pár okamžiků tak budeme moci začít!
Vzájemné zápasy v minulé sezoně

21.11. 2015 – Swansea City:AFC Bournemouth 2:2

Branky: 28. A. Ayew (Shelvey), 39. Shelvey (pen.) – 10. King (Stanislas), 26. Gosling (Ritchie)

Swansea City: Fabiański – Naughton, Bartley, A. Williams (C), Taylor – Ki Song-jung, Britton (70. G.Þ. Sigurðsson) – A. Ayew, Shelvey, Routledge (70. Montero) – Éder (73. B. Gomis).

AFC Bournemouth: Federici – Francis (C), Cook, Distin, Daniels – Ritchie (79. Smith), Surman, Gosling, Stanislas – Arter (90. MacDonald) – King (86. Murray).

------------------------------------------------------------------------

12.3. 2016 – AFC Bournemouth:Swansea City 3:2

Branky: 37. Gradel, 50. J. King (Gradel), 78. S. Cook (Ritchie) – 39. Barrow (Fer), 62. Sigurdsson

AFC Bournemouth: Boruc – Smith, Francis (C), S. Cook, Daniels – Ritchie, Gosling (46. O'Kane), Surman, Gradel (76. Pugh) – J. King – Afobe (66. Grabban).

Swansea City: Fabiański – Rangel, F. Fernández, A. Williams (C), Taylor – Cork, Fer (84. Ki Song-jung) – Barrow (80. Emnes), Sigurdsson, Routledge (60. B. Gomis) – Paloschi.
AFC Bournemouth

Bournemouth si v minulé sezoně poprvé vyzkoušel atmosféru anglické nejvyšší soutěže. Nutno podotknout, že si nevedl vůbec zle, připsal si třeba skalp Chelsea nebo Manchesteru United, nakonec skončil na šestnáctém místě, na sestupové vody měl náskok pěti bodů. Také do právě probíhajícího ročníku vstoupili The Cherries poměrně slušně, v úvodních osmi kolech hořkost porážky poznali jen třikrát, postupem času se jim ale přestalo dařit. Svěřenci sympatického lodivoda Howea jsou v tabulce momentálně dvanáctí, na svém kontě mají jednadvacet bodů, oproti celkům, které bojují o záchranu, disponují poměrně pohodlným náskokem. V prosinci červeno-černí nastoupili k pěti utkáním, z vítězství se mohli radovat ve dvou případech, ohromná spokojenost musela panovat především po prvním z nich.

Před vlastními fanoušky se jim totiž povedla opravdová paráda, ještě patnáct minut před skončením základní hrací doby Liverpool vedl 3:1, závěrečná pasáž zápasu ale The Cherries vyšla fantasticky. Díky dvěma slepeným gólům se jim podařilo srovnat, ve třetí minutě nastavení tribuny Vitality Stadium ještě více rozjásal mladý obránce Nathan Aké. Na stadionu soupeře parta okolo kapitána Francise zvítězila pouze jednou, nevyrovnané výkony mimo vlastní arénu pouze potvrdila porážkou v Burnley. Ve vloženém kole ovšem Bournemouth doma v náročném utkání přetlačil úřadujícího šampióna z Leicesteru, doposud se však jednalo o poslední bodový zisk. V posledním zápase před Vánoci totiž Howeova družina podlehla Southamptonu, na svatého Štěpána pak bez gólu i bez bodu opouštěla Stamford Bridge, svatostánek londýnské Chelsea, která po výsledku 3:0 pouze podtrhla svou fantastickou formu. Do dnešního utkání na straně hostí nezasáhnou zranění Marc Pugh a Lewis Cook, po krátké pauze bude naopak znovu k dispozici Aké.
Swansea City

V loňské sezoně se velšský celek i přes tvrdou konkurenci vybičoval k solidním výsledkům, které nakonec vedly k dvanáctému místu. Letos se ale Swansea nedaří, polovina právě probíhajícího ročníku Premier League je už téměř za námi, Labutě se momentálně nachází na nelichotivém devatenáctém místě, pozice zajišťující setrvání mezi anglickou fotbalovou elitou jsou jim vzdáleny na čtyři body. Matné výkony se podepsali i na situaci ohledně trenérského postu, už na začátku října byl vyhozen Francesco Guidolin, jehož u kormidla nahradil Bob Bradley. Bývalý lodivod americké reprezentace však na lavičce The Swans nevydržel ani čtvrt roku, před čtyřmi dny jej vedení propustilo, jméno nového kouče zatím známo není, týmu se do té doby ujme dvaašedesátiletý Alan Curtis. Do užšího okruhu favoritů jsou dle britských zdrojů řazeni Chris Coleman, současný trenér reprezentace Walesu, Paul Clement, asistent Carla Ancelottiho v mnichovském Bayernu, a Gary Rowett.

Trápení Swansea nebere konců, na svém kontě mají bílí pouze dvanáct bodů, jejich největší problémy se vyskytují v defenzivě, jednačtyřicet obdržených branek za osmnáct duelů je opravdu moc. V prosinci Labutě odehrály pět utkání, v nichž inkasovali hned patnáctkrát. Na úvod přišel krutý debakl od rozjetých Kohoutů z Tottenhamu, kteří velšského protivníka na White Hart Lane rozstříleli vysoko 5:0. Záblesk na lepší zítřky The Swans uviděli po domácím vítězství poměrem 3:0 nad podobně se trápícím Sunderlandem, dvěma góly se blýskl španělský kanonýr Llorente. Od té doby ale parta okolo kapitána Brittona ani jednou nebodovala, tři branky inkasovala na půdě West Bromwiche, podobně si vedla i s Middlesbrough. Naposledy se Swansea představili doma proti West Hamu, ani tento zápas ale nezvládli a právě porážka 1:4 zlomila vaz nyní již bývalému kouči Bradleymu.
Hezké sobotní odpoledne! U našeho online přenosu vítám všechny fanynky a fanoušky té nejkvalitnější evropské kopané, kteří si na své přijdou i v poslední den roku 2016, na programu je totiž hned sedm zápasů v rámci devatenáctého kola Premier League. Společně se zaměříme na střetnutí, v němž trápící se Swansea City před vlastními fanoušky přivítá AFC Bournemouth! Výkop je naplánován na 16:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.
Tabulka 2019/2020
Z V R P Skóre B
1. Liverpool 29 27 1 1 66:21 82
2. Manchester City 28 18 3 7 68:31 57
3. Leicester 29 16 5 8 58:28 53
4. Chelsea 29 14 6 9 51:39 48
5. Manchester Utd. 29 12 9 8 44:30 45
6. Wolves 29 10 13 6 41:34 43
7. Sheffield Utd. 28 11 10 7 30:25 43
8. Tottenham 29 11 8 10 47:40 41
9. Arsenal 28 9 13 6 40:36 40
10. Burnley 29 11 6 12 34:40 39
11. Crystal Palace 29 10 9 10 26:32 39
12. Everton 29 10 7 12 37:46 37
13. Newcastle 29 9 8 12 25:41 35
14. Southampton 29 10 4 15 35:52 34
15. Brighton 29 6 11 12 32:40 29
16. West Ham 29 7 6 16 35:50 27
17. Watford 29 6 9 14 27:44 27
18. Bournemouth 29 7 6 16 29:47 27
19. Aston Villa 28 7 4 17 34:56 25
20. Norwich 29 5 6 18 25:52 21
Články odjinud