SESTŘIH Premier League: Tottenham - Arsenal 2:0. Domácí rozhodli dvěma góly za tři minuty, Čech neměl šanci

Ode mě je to pro dnešek vše. Díky za pozornost a někdy zase u Premier League nashledanou.
Zápasové statistiky

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 11:4. Střely mimo: 6:4. Rohy: 14:5. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 7:15.
Tottenham po zásluze poráží Arsenal 2:0 a hosté mohou být rádi, že dostali jen dvě branky. V pětapadesáté minutě otevřel skóre Dele Alli, kterého o tři minuty později napodobil Harry Kane z penalty. Tottenham tak zvládl poslední derby na White Hart Line na jedničku a stále může pomýšlet na titul v Premier League.
90+5
90+3
Toby Alderweireld se pokoušel centrem z poloviny hřiště najít čerstvého Sissoka, centr na něj ovšem nebyl přesný a skončil na kopačce bránícího hráče.
90+2
Utkání se spíše dohrává. Domácí sice mají chuť směrem do útoku, ale jejich vedení již nebude sebráno. Kohouti tak pokračují ve hře o titul.
90+1
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Dele Alli, přichází Moussa Sissoko.
90
Alexis Sánchez se pokoušel něco ve vápně vymyslet, skvěle jej ovšem o míč obral Dele Alli, který udělal pár kliček a jde dokonce do protiútoku.
89
Opět to centrem do vápna zkoušel aktivní Héctor Bellerín, ani nyní z toho ovšem nic nebylo. Pokračuje se tedy hrou bránících hráčů Spurs.
88
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Kieran Trippier, přichází Kyle Walker.
87
Do protiútoku postavil středem hřiště Harry Kane, jenž byl ale poslán k zemi. Vše bylo v rámci pravidel, a tak se bude pokračovat útokem Gunners.
86
A následně to vyzkoušel Theo Walcott, ani on ale nebyl hráčem, který by dnes domácího brankáře překonal. Arsenal tady dnes neboduje.
85
Héctor Bellerín posílal z pravé strany do vápna nadýchaný centr. Ten ale zachytil Jan Vertonghen, který míč následně odkopl z obranné poloviny.
84
Theo Walcott nyní dostal přihrávku za obranu a pokračoval ve snažení. Přecijen byl ale nakonec zastaven, postranní sudí viděl ofsajd.
82
Frustrace Arsenalu, který se příští rok nejspíše představí pouze v Evropské lize, je velká. Héctor Bellerín nyní přihrával na nikoho, Alexis Sánchez jen zoufale mával.
81
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Olivier Giroud, přichází Theo Walcott.
80
Harry Kane se dostal k další střele, tato ale nebezpečná vůbec nebyla. Z hranice vápna střílel pouze do rukavic připraveného brankáře.
79
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Son Heung-min, přichází Moussa Dembélé.
78
Arsenal nemít Čecha, je to už 5:0. Český brankář nyní vytáhl další úžasný zákrok, hlavičkoval proti němu obránce Toby Alderweireld!
77
Další parádní zákrok Petra Čecha! Victor Wanyama parádní přihrávkou poslal do úniku Kanea, v tváří tvář se mu ale třetí branku přidat nepovedlo!
76
Na polovině hřiště přišel faul na Harryho Kanea a další žlutá karta. Za šest minut vytáhl hlavní sudí již čtvrtou kartu, nyní to odnesl Nacho Monreal.
75
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Gabriel, přichází Héctor Bellerín.
74
Po příležitosti Arsenalu se před brankou Llorise strhla menší strkanice. Ukáže sudí utkání nějakou další kartu anebo bude jen domlouvat?
73
A další faul a další žlutá karta. Olivier Giroud je potrestaným hráčem, obětí byl Kieran Trippier. Pytel s kartami se v posledních minutách pořádně roztrhl.
72
Ale právě Gabriel nyní vybojoval žlutou kartu také pro hosty. Tu dostává Harry Kane, jenž jej zasáhl ve vzdušném souboji loktem.
70
První žlutá karta utkání, Gabriel inkasuje karetní trest za faul na Dele Alliho. Brazilský obránce si bude muset nyní dávat pozor.
69
Arsenal asi ani neví, jak tlak Spurs nyní přežil. Míč se pohyboval na malém vápně a jen díky Petrovi Čechovi neskončil potřetí v síti.
68
Další úžasný zákrok Petra Čecha! Jan Vertonghen na něj vyslal nebezpečný pokus, který mířil do šibenice, český brankář ale předvedl výborný zákrok.
67
Jan Vertonghen po následném rohovém kopu posílal míč na Tobyho Alderweirelda. Ten se na zadní tyči dostával k zakončení, míč ale ještě zablokoval na roh bránící hráč.
66
Dobrý míč byl poslán do vápna, jako první u něj byl ovšem Olivier Giroud, jenž míč odhlavičkoval do autu. Rohový kop pro kohouty.
66
Danny Welbeck se na hřišti hned ukázal, provinil se faulem na levé straně. Tottenham tak bude rozehrávat standardní situaci, u míče je Christian Eriksen.
65
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Granit Xhaka, přichází Danny Welbeck.
64
Z dálky štěstí pokoušel Son Heung-min, ale tomu se dneska moc nedaří. Jeho pokus vůbec netrefil branku, rychle se tak k míči dostává Petr Čech.
63
Dobrý míč za obranu dostával Alexis Sánchez, který následně zakončoval. Jeho levačka ovšem nebyla tvrdá, pohodový zákrok pro Llorise v brance.
61
Arsenal ovšem v aktivní snažení pokračuje, mezitím slyšíme prospěvovat White Hart Lane, která zde vidí poslední utkání mezi Tottenhamem a Arsenalem.
60
Do zakončení následně prošel Olivier Giroud, jenž zakončoval ve vápně. Jeho pokus doprostřed branky ale nikoho neohrozil.
60
Hodina hry je za námi, domácí celek si vypracoval rychlé vedení a úder se pokouší vrátit hosté, jenž si vybojovali aut na levé straně.
58
Tottenham právě vstřelil branku!
A během necelých tří minut je nejspíše rozhodnuto! HARRY KANE se postavil k penaltě a střelou k levé tyčce nedal šanci Petru Čechovi se hnout – 2:0!
57
Penalta pro Spurs, k zemi byl poslán Harry Kane! No, tak to je hodně těžká situace pro hosty v posledních minutách.
55
Nyní to tam domácím již padá, Tottenham jde v londýnském derby do jednobrankového vedení! Christian Eriksen se dostal do vápna a zakončoval. Petr Čech jeho pokus sice vyrazil, na dorážku DELE ALLIHO ovšem neměl!
54
Nedovolené postavení při přihrávce také na straně druhé. Son Heung-min dostával centr za obranu, v ten moment byl ale v ofsajdu.
53
V dalším snažení se píská ofsajd, nalezen tam byl Alexis Sánchez. Hra tak bude pokračovat odkopem od branky francouzského brankáře.
52
Do první střelecké pozice poločasu se dostali také hosté. Po rohovém kopu zakončoval Giroud, jeho bomba levačkou ale skončila jen nad brankou.
51
Domácí pokračují v aktivní hře. Nyní to po úniku Kanea zkoušel Son Heung-min, ten ale mířil pouze doprostřed branky, pohodový zákrok pro Čecha.
50
Následně se domácí dostali ke střele, jeden z hráčů zakončoval zblízka, ale trefil pouze boční síť. Odkopávat se tak bude od branky Arsenalu.
49
Težký zákrok musel předvést Petr Čech, proti kterému zakončoval Victor Wanyama. Střela domácího útočníka šla pod břevno, český brankář bylo ovšem úspěšný.
48
Alexis Sánchez následně posílal míč z levé strany do vápna, kde se pokoušel najít spoluhráče. V malém vápně se ale nikdo v červeném neprosadil.
47
Spurs se hnal ujalo míče a pokouší se aktivně kombinovat. Uvidíme, zda se domácí celek dostane do nějaké příležitosti.
46
Začala nám druhá část dnešního utkání, oba celky nastupují beze změn. Jako první jsme viděli kombinační hru Arsenalu na vlastní polovině.
46
První poločas je u konce, branku jsme neviděli, ale věříme, že se to ve druhém poločase změní. Dele Alli a Christian Eriksen měli velké šance, ani jedna ale v brance neskončila. V závěru poločasu byl nebezpečný i Jan Vertonghen.
45+4
45+3
Ještě jedna rychlá akce domácích. Son Heung-min posílal míč na penaltu, ten byl ale odvrácen pozorně zasahujícím obráncem Gabrielem.
45+2
Libový pokus vyslal po rohovém kopu svého celku obránce Jan Vertonghen. Pár metrů před vápnem zakončoval k tyči, Čech ale míč skvěle vyrazil!
45+1
Centr do vápna neprošel, a tak jdou do útoku domácí. Nad rámec prvního poločasu budou nastaveny další tři minuty. Nejspíše oprávněné nastavení.
45
A v poslední minutě základní hrací doby prvního poločasu uvidíme ještě jednu standardní situaci. U levé lajny vidíme Özila a Sáncheze.
44
Štěstí zkoušel po rohovém kopu Alexis Sánchez. Ten takovým nadýchaným centrem do branky chtěl překvapit Llorise, míč ale skončil jen vedle branky.
43
Aaron Ramsey dostal přihrávku do šestnáctky a hned se pokoušel zakončovat. Toby Alderweireld k němu ovšem spolehlivě přikročil a nepustil jej do zakončení.
42
Následoval tak odkop od branky Huga Llorise, jenž poslal míč do středu hřiště. Pomalu a jistě se blíží konec prvního poločasu, na branku čekáme marně.
41
Alex Oxlade-Chamberlain sice poslal z pravé strany nadýchaný míč do šestnáctky, v pokutovém území nebyl ovšem nikdo nalezen. Anglický záložník totiž centr přetáhl.
40
Victor Wanyama zakončoval akci svého celku. Ve vápně se otáčel a zakončoval, jeho levačka z menšího úhlu ovšem nebyla přesná. Míč skončil nad brankou Petra Čecha.
38
Aaron Ramsey vymyslel první střelecký pokus svého celku na branku. Welšský fotbalista zakončoval k pravé tyči, Hugo Lloris byl ovšem na správném místě!
37
Alexis Sánchez se pokoušel něco vymýšlet před vápnem, jeho spoluhráči z jeho počínání ovšem radost nejspíše neměli. Hostující ofenzivní hráč špatně přihrál.
36
Hra pokračuje aktivní kombinací domácího celku na útočné polovině, Spurs už měli dvě obrovské šance, hraje se ovšem na branky a ta nepadla dosud žádná.
34
Po zákroku právě Xhaky se opět pár chvilek nehrálo. Jan Vertonghen opustil hřiště, ale i tento domácí bojovník bude v pořádku.
33
Nějakou dobu trvalo ošeřování Granita Xhaky, ten následně odešel za postranní čáru a hned se vrátil na zelený pažit. Nic vážného tedy.
31
Nějakou dobu se nehraje. Na hřišti se totiž objevil bojovník Granit Xhaka, jenž má nejspíše nějaké zdravotní problémy. Uvidíme, zda bude v utkání pokračovat.
30
Nakonec z toho byly dva rohové kopy, ani jeden ale neskončil úspěchem. Bránící hráči Arsenalu hráli s Petrem Čechem, jenž udělal pohodlný zákrok.
29
Snažení Spurs bylo nakonec zakončeno vybojováním rohového kopu, vše po centrovaném míči z levé strany. Uvidíme, zda domácí něco vymyslí.
28
Rohový kop se Arsenalu vůbec nepovedl a do útoku mířili domácí. Rychlé přečíslení ovšem nebylo zakončeno úspěšným zakončením.
26
Následoval útok Arsenalu, který byl zakončen vybojováním prvního rohového kopu pro Gunners. Zahrávat jej bude německý fotbalista Mesut Özil.
25
Další výborný útok domácích! Son Heung-min se prodral do vápna a zakončoval. Míč se odrazil přímo na nohu Eriksena, jenž z voleje trestuhodně netrefuje prázdnou branku!
24
Na hřišti se přiostřuje. Gabriel nyní na polovině hrací plochy ukončil akci domácích a mohl být rád, že nebyl prvním potrestaným hráčem střetnutí.
22
Obrovská šance Spurs! Harry Kane odcentroval na zadní tyčku, kde již čekal Dele Alli. Talentovaný anglický fotbalista již zakončoval do odkryté branky, díky obrannému zákroku jí ale netrefil!
21
Na levé straně vápna kličkoval hostující snajpr Alexis Sánchez. Mexický fotbalista ale nevymyslel žádnou přihrávku, která by mohla změnit stav skóre.
19
Domácímu celku nevyšel rohový kop, ani následný pokus z opačné strany, který do vápna posílal Kieran Trippier. Petr Čech má tedy nyní čas na rozehru od své branky.
18
Rychlá akce domácích. Son Heung-min vybojoval míč a posunul jej na levou stranu. Ben Davies následně centroval, jeho pokus byl ale zablokován na roh.
17
Hodně se zlobí Granit Xhaka, kterému byl na polovině hřiště odpískán nedovolený zákrok, jeho obětí byl Son Heung-min. Rozehrávat budou domácí.
17
Až nyní se domácí celek pořádně dostal do vápna. Son Heung-min prostrkával na hranici malého vápna, tam ale byli pozorně postavení bránící hráči.
15
Prvních patnáct minut moc atraktivního fotbalu nenabídlo. Ani jeden celek se nedostal do nějaké šance, a tak vidíme spíše taktickou bitvu.
14
Christian Eriksen byl vyslán podél pravé lajny do útoku, dánský šikula ovšem nedokázal hodně rychlou přihrávku dostihnout, pokračovat se tak bude odkopem od branky Petra Čecha.
13
Alex Oxlade-Chamberlain se pokoušel na pravé straně něco vymyslet. Dával přihrávku do šestnáctky na své spoluhráče, žádný z nich ale míč nedoběhl.
11
Hugo Lloris nyní vyběhl proti pronikajícímu hostujícímu hráči, který ochotně padl k zemi. Sudí utkání se nenechali unést a neodpískali nedovolený zákrok.
10
Petr Čech musel být následně pozorný proti centrovanému míči z levé strany, který mířil do jeho branky. Plzeňský rodák si vše pohlídal a míč ukryl v rukavicích.
9
Alex Oxlade-Chamberlain se pokoušel na pravé straně projít přes bránící hráče tak odhodlaně, až si pomohl útočným faulem. Odkopávat se tak bude z obranné poloviny Spurs.
8
Kohouti jsou ale na začátku prvního poločasu aktivnější. Do vápna českého brankáře letěl další centrovaný míč, ani nyní jej ale nikdo nevyužil.
7
Ta už byla zajímavější. Toby Alderweireld si na přední tyči naskočil na centrovaný balon, ten ale nakonec poslal hlavičkovým pokusem vedle.
6
A ten se bude opakovat. Centrovaný míč do šestnáctky Petra Čecha totiž odhlavičkoval obránce Gabriel Paulista. Druhá standardka ze stejného místa.
5
Christian Eriksen se dostal na konci páté minuty k míči a z hranice vápna zakončoval technickým pokusem. Ten byl ještě přizvednut – domácí čeká první roh.
4
Harry Kane byl hledán přihrávkou do útoku, míč se mu ovšem nepovedlo zachytit ideálně. Litovat toho ovšem nemusí, domácí budou rozehrávat aut.
3
Gunners před brankou nic nevymysleli a následně přišel faul. Tottenhamští tak kombinují na vlastní polovině, odkud budou chtít postoupit směrem dopředu.
2
O první útok utkání se postarali také fotbalisté Arsenalu. Na levé straně se jim povedlo vybojovat autové vhazování, uvidíme, zda se taktéž dostanou ke střele.
1
Hned po pár sekundách vběhl do vápna po levé straně Harry Kane, jenž zakončoval. Jeho rána po zemi ale skončila v rukavicích brankáře Petra Čecha.
1
Utkání začalo výkopem domácího celku, který dnes nastupuje v bílých dresech. První nákop mířil do obrany, odkud se budou Spurs pokoušet něco vymyslet.
1
Krásný den! Na zaplněný White Hart Line právě vešli fotbalisté obou celků. Za zpěvu domácích fanoušků bude rozehrán šlágr pětatřicátého kola.

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Trippier, Alderweireld, Vertonghen, Davies – Dier, Wanyama – Eriksen, Alli, Son Heung-min – Kane.
Náhradníci: Vorm – Wimmer, Walker, N'Koudou, Moussa Sissoko, Dembélé, V. Janssen.

Arsenal FC: Čech – Gabriel, Koscielny, Monreal – Oxlade-Chamberlain, Xhaka, Ramsey, Gibbs – Özil, Alexis Sánchez – Giroud.
Náhradníci: Ospina – Holding, Bellerín, Iwobi, Coquelin, Welbeck, Walcott..
POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ

06.11.2016 • Emirates Stadium, Londýn
Arsenal FC 1:1 Tottenham Hotspur
43. Wimmer (vla.) – 51. Kane (pen.)

Arsenal FC: Čech – Bellerín, Mustafi, Koscielny (C), Monreal – Coquelin (65. Ramsey), Xhaka – Walcott (71. Oxlade-Chamberlain), Özil, Iwobi (70. Giroud) – Alexis Sánchez.

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Dier, Wimmer, Vertonghen – Walker (80. Trippier), Wanyama, Dembélé, Rose – Eriksen, Son Heung-min (89. Winks) – Kane (73. V. Janssen).
ARSENAL FC

Arsenal je na tom naopak už klasicky špatně. Aktuálně celek Arseneho Wengera putuje jen do předkola Evropské ligy, což se tomuto ambicióznímu celku dlouho nepodařilo. Gunners jsou na šestém místě ligové tabulky, na jistotu předkola Ligy mistrů jim schází plných pět bodů. V posledním utkání se londýnskému celku zadařilo, Leicester doma srazili 1:0.
TOTTENHAM HOTSPUR

Kohouti zažívají už klasicky skvělou sezónu a stále mohou přemýšlet o mistrovském titulu. Celek Mauricia Pochettina je na druhém místě Premier League a na vedoucí Chelsea ztrácí pět utkání před koncem soutěže čtyři body. Dnešní utkání tedy může ve hře o titul hodně napovědět. Spurs mají navíc nejlepší formu v lize, z posledních pěti zápasů pět vyhráli, a to při neskutečném skóre 14:1!
Krásný den všem fanouškům nejkvalitnější fotbalové podívané. V 17:30 začíná na White Hart Line velké londýnské derby, Tottenham vyzve Arsenal. Buďte s námi u toho!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.