Premier League - 35. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Arsenal : West Ham - 22. dubna 2018   14:30

Arsenal
51' Monreal (Xhaka) • 82' Ramsey  • 85' A. Lacazette (Aubameyang) • 89' A. Lacazette (Ramsey)
4:1
(0:0)
West Ham
64' Arnautović  (Lanzini)
Arsenal
Ospina – Bellerín, Mustafi, Koscielny (C), Monreal – Xhaka, Elneny (45. Maitland-Niles) – Iwobi (70. Aubameyang), Ramsey, Welbeck (88. Chambers) – A. Lacazette.
Macey – Mertesacker, Holding, Chambers, Nelson, Aubameyang, Maitland-Niles.
Mason – Lennard, Wilkes
Emirates Stadium, London
59 422 diváků
West Ham
Hart – Rice, Ogbonna, Cresswell – Zabaleta, Kouyaté, Noble (C), Masuaku (86. Carroll) – E. Fernandes (60. Lanzini), Mário (60. J. Hernández) – Arnautović.
Adrián – Evra, Lanzini, Cullen, Carroll, Hugill, J. Hernández.

SESTŘIH Premier League: Arsenal - West Ham 4:1. Výhra pro končícího Wengera

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, díky za pozornost.

Dnešní utkání sledovalo 59 422 diváků.
Arsenal zválcoval na svém hřišti West Ham 4:1 a připisuje si důležité tři body do tabulky. V prvním poločase nic nenasvědčovalo tomu, že by mělo nakonec pět gólů, skóre bylo bezbrankové a šancí moc nebylo. Ale ve druhé půli bylo všechno jinak. Vše začalo gólem Nacha Monreala po rohovém kopu z pěkného voleje. Pak ale West Ham dokázal vyrovnat, prosadil se Marko Arnautović. Arsenal ale dál diktoval tempo hry a po zásluze si vystřelil zpět vedení, když se prosadil Aaron Ramsey, který přitom jen centroval, ale míč se štěstím propadl až do sítě. O dvě minuty později už to bylo 3:1, úspěšným střelcem byl tentokrát Alexandre Lacazette. A stejný hráč se ještě trefil za další čtyři minuty později znovu a uzavřel střelecký účet zápasu.

Arsenal díky třem bodům odskočil sedmému Burnley na čtyři body, West Ham je patnáctý a má náskok šesti bodů na sestupové pozice.
90+4'
90+3'
Pierre-Emerick Aubameyang měl být zakončovatelem další rychlé akce Arsenalu, ale k míči se nakonec nedostal. Vypadá to, že dnes mu bude muset stačit jen jedna asistence.
90+2'
Xhaka klidně mohl přidat další braku, ale jeho dělovka minula branku Joa Harta.
90+1'
Závěr utkání se velmi líbí fanouškům Arsenalu, kteří vyvolávají jméno trenéra Arsena Wengera, který po sezóně u týmu končí.
90'
Nastavovat se budou čtyři minuty.
89'
Arsenal právě vstřelil branku!
Tak je tu ještě jeden hřebíček do rakve West Hamu. Ramsey našel pěknou přihrávkou pod sebe ALEXANDRA LACAZETTEHO a ten z blízka neměl problém překonat Harta. Asistence: Aaron Ramsey.
88'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Danny Welbeck, přichází Calum Chambers.
87'
Za tvrdý faul dostává Marko Arnautović žlutou kartu.
86'
Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Arthur Masuaku, přichází Andy Carroll.
85'
Vypadá to, že nyní už by mohlo být definitivně rozhodnuto, protože domácí zvyšují na 3:1! Přes Welbecka a Aubameyanga se dostal míč na pravou stranu pokutového území na ALEXANDRA LACAZETTEHO. Ten vypálil a i s pomocí teče Creswella skončil míč za zády Harta. Asistence: Pierre-Emerick Aubameyang.
84'
Arsenal se nechce spoléhat jen na obranu a rozhodl se držet míč na polovině West Hamu. Hosté zatím jen stínují hráče s míčem.
83'
West Ham má nyní před sebou těžký úkol, podruhé v zápase vyrovnat.
82'
Domácí jsou zpátky na koni, znovu vedou! A je to pořádně šťastný gól, protože AARON RAMSEY původně z levé strany jednoznačně centroval na Aubameynga. Jeho míč ale Gabonec netrefil, stejně jako nikdo další včetně brankáře Harta. A tak se míč vzápětí třepotal v síti. Bez asistence.
81'
Gunners kopali standardní situaci, ale s míčem do pokutového území si dokázali hráči West Hamu poradit.
80'
Arsenal kopal rohový kop, ten ale hosté dokázali odvrátit. Tlak domácích ale pokračoval. Míč byl těsně před Hartem mezi nohama několika hráčů. Zakončovat se snažil Welbeck, ale v tomto přehuštěném prostoru mu to nevyšlo.
79'
Danny Welbeck vystavil na obdiv svou kopací techniku. Zpoza pokutového území míč krásně zakroutil na vzdálenější tyč. Brankář Joe Hart předvedl výborný zákrok a střelu vyrazil.
78'
Bellerín chtěl přihrávkou oslovit Ramseyho nabíhajícího do vápna, ale přihrávku mu poslal na paty. Na chvíli byl na míči West Ham, ale brzy ho zase ztratil.
77'
Monreal tentokrát už zleva poslal ostrý míč do vápna, ten ale trefil jen Argentince Pabla Zabaletu.
76'
Domácí si zatím jen přihrávají míč okolo šestnáctky. Monreal ani Ramsey se k centru neodhodlali.
75'
Arsenal už se vzpamatoval z inkasované branky a znovu má herně navrch.
74'
Shkodran Mustafi sundal na zem Javiera Hernándeze a za to vodí žlutou kartu.
73'
Na centr od rohového praporku si naskakovalo více hráčů Arsenalu. Nakonec se míč odrazil od Koscielného a Hart ho hned chytil.
72'
Granit Xhaka byl velmi blízko k tomu, aby poslal Arsenal znovu do vedení! Zpoza vápna vystřelil levou nohou po zemi a Hart jen konečkami prstů míč vyrazil.
71'
Poprvé se do hry zapojil Pierre-Emerick Aubameyangů Byl adresátem dlouhé přihrávky Mustafiho. Míč si s problémy zpracoval, ale pak neoslovil přesně Lacazetteho.
70'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Alex Iwobi, přichází Pierre-Emerick Aubameyang.
69'
Mladík v sestavě Arsenalu Ainsley Maitland-Niles předvedl školáckou chybu, míč na pár metrů přihrál nepřesně, jen na kopačky hostů.
68'
Monrealův centr z levé strany byl přetažený a ani Welbeck už míč nakonec ve hře neudržel.
67'
Lanziniho centr od rohového praporku dokázali domácí odvrátit. Když se míč do šestnáctky Arsenalu znovu vrátil, ze vzduchu ho sebral Ospina.
67'
Hosté si vybojovali svůj šestý rohový kop v tomto utkání.
66'
Akce Arsenalu je zastavena, protože Héctor Bellerín si pomohl v souboji o míč rukama a je mu odpískán faul.
65'
Domácím se rychlá odpověď nepovedla, Ramseyho centr nenašel Lacazetteho.
64'
West Ham právě vstřelil branku!
Teď už se ale MARKO ARNAUTOVIĆ a Wet Ham vyrovnává na 1:1! Lanzini pěkně posunul míč na levou stranu na rakouského reprezentanta a ten dokázal svým tvrdým zakončením překonat Davida Ospinu. Asistence: Manuel Lanzini.
63'
Po menších zmatcích ve vápně se dostal míč k Markovi Arnaoutovičovi. Ten ale těžkou střelou netrefil branku.
63'
Z levé strany centroval záložník West Hamu Arthur Masuaku. Hosté budou mít ještě rohový kop.
62'
Ainsley Maitland-Niles dostává žlutou kartu za nevybíravý faul na Marka Nobla.
61'
Ze standardní situace pěkně nacentroval míč Lanzini až na zadní tyč, kde byl úplně volný zapomenutý Javier Hernández. Ten ale hlavou těsně minul.
61'
Cheikhou Kouyaté si zkontroloval, zda mu po faulu na jeho osobu neteče krev. Je to v pořádku, takže může pokračovat ve hře.
60'
Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Edimilson Fernandes, přichází Manuel Lanzini.
Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází João Mário, přichází Javier Hernández.
59'
Arsenal jasně kraluje hře ve druhém poločasu. Znovu zatlačil hráče West Hamu až do jejich pokutového území.
58'
Welbeck se snažil z levé strany probít přes branku. Zabaleta ve spolupráci s Ricem ho nakonec o míč okradli.
57'
Z pravé strany vypálil Aaron Ramsey, ale svou ranou po zemi minul o kousek branku hostů.
56'
Granit Xhaka, švýcarský středopolař Arsenalu, jen rozhodil s rukama, když nedokázal přesně vrátit míč Iwobimu.
55'
Domácí ještě měli rohový kop, ale ten tentokrát gólovou radost nepřinesl.
55'
Arsenal je při chuti. Tentokrát byl v šanci nejlepší střelec Gunners Alexandre Lacazette, ten ale ideální čas na střelu prováhal.
54'
Xhaka ztratil míč v nebezpečném prostoru na vlastní polovině. Vše ale napravil včasným obranný zákrokem Laurent Koscielny.
53'
Alex Iwobi předvedl dlouhý sprint po pravém křídle, ale pak předvedl špatný centr, čímž celou akci pokazil.
52'
Píská se, míč už opustil hrací plochu. Vhazovat budou hosté.
51'
Domácí jdou do veden, prosazují se z rohového kopu! Tradiční exekutor takovýchto situací našel volného NACHA MONREALA a ten svou pravačkou z voleje nekompromisně poslal míč do sítě. Asistence: Granit Xhaka.
51'
Také Arsenal bude moci zahrozit za pomocí rohového kopu.
50'
Díky Ramseyho se Arsenal ubránil a hned se řítil dopředu. Unikajícího Welbecka srazil na zem skluzem Pablo Zabaleta a dostává žlutou kartu.
49'
Mustafi odvrátil míč do zámezí, hosté budou kopat první rohový kop druhého poločasu.
48'
Odražený míč si našel obránce Arsenalu Nacho Monreal a razantně vypálil. Trefil ale jen prostor Joa Harta, který neměl problém míč chytit.
48'
Monreal z levé strany namířil svůj centr na malé vápno. Tam byl ve vzduchu nejvýš Angelo Ogbonna z West Hamu.
47'
Iwobi si chtěl narazit míč s Lacazettem, ale francouzský útočník mu nevrátil míč ideální do nohy.
46'
Joe Hart má možnost rozehrát od vlastní branky a rozmýšlí se, na koho míč pošle.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 15:35.
První poločas je za námi, Arsenal ani West Ham v něm neskórovali. Arsenal podle očekávání diktuje tempo hry a je mnohem častěji na míči. Ale žádnou tutovou šanci si zatím nevytvořil. West Ham se sice převážně brání, ale když má možnost, vyráží dopředu. V úvodu utkání například vypálil zajímavě Mario a Arnautovič. Proti hlavičce Kouyatého dokonce Ospinovi pomohlo břevno. Jedinou střelu Arsenalu na branku měl na svědomí Xhaka, který ale z přímého kopu Harta nepřekonal. Další šanci měli Bellerín a Welbeck, ale t mířili vedle.
45+5'
45+5'
Xkaha našel přihrávkou na hranici vápna Aarona Ramseyho. Ten se šikovně otočil a hned poté vypálil. O malý kousek minul branku Harta.
45+4'
Druhý centr Maria už byl lepší, ale ve vzduchu si míč našel kapitán Arsenalu Laurent Koscielny a odvrátil ho.
45+3'
Roh West Hamu mířil na přední tyč. A Hosté si budou moci všechno zkusit ještě jednou.
45+3'
Masuaku odvedl skvělou práci a získal míč pro Arnautoviče. Ten z levé strany poslal míč před branku domácího týmu. Je z toho rohový kop.
45+2'
Ainsley Maitland-Niles hezkou patičkou zkrášlil akci Arsenalu na hranici šestnáctky. Ale pak šla přihrávka na Welbecka, který byl zrovna v ofsajdu a moc dobře o tom věděl, takže ani nehrál.
45+1'
Nastavovat se bude v prvním poločase pět minut.
45'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Mohamed Elneny, přichází Ainsley Maitland-Niles.
45'
Elneny je na nosítkách odnášen ze hřiště.
43'
Stále se nehraje a probíhá přímo na hrací ploše ošetřování egyptského reprezentanta, kterého nešťastně v souboji o míč zranil kapitán West Hamu Mark Noble.
42'
Problémy s levou nohou má Mohamed Elneny a možná bude muset střídat. Zatím je ošetřován,
41'
Žlutou kartu dostává Granit Xhaka (Arsenal FC).
41'
Z pravé strany odcentroval obránce hostů Pablo Zabaleta, ale nepodařilo se mu najít nikoho před brankou Arsenalu.
40'
Iwobi si nerozuměl s Welbeckem, jeho přihrávka na jeden dotek byla nepřesná a Arsenal se musí rychle vracet do obrany.
39'
Marko Arnautović odhlavičkoval míč před naskakujícím si Alexandrem Lacazettem.
38'
Monreal napálil míč do jednoho z obránců West Hamu. Domácí budou mít rohový kop z levé strany.
37'
Joe Hart má na starosti odkop od branky po další nepovedené akci Arsenalu. A brankář West Hamu nikam nespěchá.
36'
Elnenyho přihrávka na Iwobiho byla nepřesná, míč skončil v autu.
36'
Welbeck byl adresátem centru Arsenalu z pravé strany, ale neodkázal míč sklopit a ten skončil na brankou.
35'
West Ham se hned pustil dopředu a v akci musel být Ospina, který sebral míč ve svém vápně.
34'
Xhaka vyslal tvrdou střelu na stranu, kterou hlídal brankář. A Hart dokázal jeho projektil vyrazit.
34'
Za míčem jsou Xhaka a Ramsey.
34'
Protože byl ale Lacazette v ofsajdu a předtím došlo k faulu West Hamu, má Arsenal zajímavou standardní situaci z dobré palebné pozice.
33'
Alexandre Lacazette dnes poprvé dostal možnost vystřelit, ale není spokojený, protože netrefil branku West Hamu.
32'
Arsenal znovu začíná svou akci až od obránců, West Ham nijak extrémně nenapadá.
31'
Welbeck si vyměnil míč s Elnenym a otevřel se pro něj prostor na střelu. Toho využil, i když mu ještě nabíhal Alexandre Lacazette. A branku anglický reprezentant netrefil, střela mu nesedla.
30'
Aaron Cresswell chtěl zrychlit akci svého týmu, ale jeho vzdušná přihrávka podél levé čáry byla nepřesná a skončila v autu.
29'
West Ham neviděl moc možností, jak rozvíjet akci po pravém křídle, tak se nakonec uchýlil až ke zpětnému pasu na Harta.
28'
Znovu to byl Cheikhou Kouyaté, kdo přerušil akci Arsenalu, tentokrát čistým způsobem.
27'
Ramsey už je na nohou a pokračuje se ve hře. Domácí znovu začínají svou uspávací kombinaci plnou krátkých pasů.
26'
Cheikhou Kouyaté prokázal, jak tvrdým záložníkem je a bolestivě poslal na trávník Aarona Ramseyho.
25'
Danny Welbeck se nebál vystřelit z dálky a dobře udělal. Jen těsně minul branku West Hamu. Joe Hart by měl těžkou práci, kdyby ano.
24'
Joe Hart ze vzduchu sebral centr Ramseyho z pravé strany. Nebyl to ale moc jistý moment jedničky Hammers.
23'
Welbeck se dobře zorientoval v pokutovém území a předložil míč do palebné pozice Bellerínovi. Krajní obránce Arsenalu ale střelou z první přestřelil branku Joa Harta.
23'
Rice získal míč díky nepřesné přihrávce Arsenalu a hned posílal dlouhý míč dopředu na Arnautoviče. Ten ale těžký míč nezkrotil.
22'
Hosté rozehráli na krátko a chtějí držet delší dobu míč na svých kopačkách.
22'
Pablo Zabaleta byl faulován Lacazettem a West Hem bude mít standardní situaci z pravé strany.
21'
Po dobré práci Arnautoviče se ke střele z voleje dostal záložník Edimilson Fernandes. Jeho projektil ale netrefil prostor mezi třemi tyčemi branky Arsenalu.
20'
Lacazette nedokázal míč ideálně zpracovat v okamžiku, kdy už mohl i střílet, Okamžitě u něj byl Noble a balón mu sebral.
19'
West Ham ale má ještě hodně sil a stíhá se přesouvat za míčem. Nyní se pokusil o protiútok, ale přihrávka na Arnautoviče byla příliš dlouhá.
18'
Domácí znovu praktikují svůj tradiční způsob hry, snaží se trpělivou kombinací najít mezeru v obraně soupeře.
17'
Arsenal si několikrát vyměnil rychlé přihrávky před vápnem West Hamu. Vše skončilo u Iwobiho, který přihrál nepřesně.
16'
K hlavičce se dostal po rohovém kopu Cheikhou Kouyaté a míč přistál na břevně branky Davida Ospiny.
16'
Bellerín sice nesouhlasí, ale díky dobré práci Masuaka bude mít West Ham první rohový kop.
15'
Ospina znovu musel vytáhnout zákrok, tentokrát se položil na zem proti střele Marka Arnautoviče z levé strany. Kolumbijec míč dokázal vyrazit.
14'
Tentokrát nebyl rohový kop Arsenalu v podání Granita Xhaky tak zajímavý, nikdo z domácích hráčů nezakončil.
14'
Arsenal nakonec rozjel akci středem pole přes Xhaku a Ramseyho a končí se to rohovým kopem.
13'
West Ham napadá rozehrávku Arsenalu, stopeři domácího mužstva si musí dávat velký pozor.
12'
Znovu byl v akci Portugalec João Mário, který těžil z přihrávky Marka Arnautoviče. Mario se dostal i ke střele, ale pro Ospinu to nebyl žádný problém, míč chytil.
11'
João Mário poslal nebezpečnou kolmici na nabíhajícího Edimilsona Fernandese. Tomu chyběl malý kousek k tomu, aby běžel sám na Ospinu.
10'
Welbec přišel o míč uprostřed hrací plochy, ale dobře zapracoval Ramsey a Arsenal je zpět u míče.
9'
Xhaka našel naskakujícího Koscielného a ten hlavou jen velmi těsně minul branku Joa Harta, který se za míčem jen podíval.
9'
Monreal měl být tím, kdo měl poslat míč z levé strany před branku Harta. Jeho centr byl ale sražený na rohový kop.
8'
West Ham byl na míči jen na malou chvilku a už ho zase odevzdal. Kombinují hráči Arsenalu.
7'
Xhakův centr mířil na hlavu Welbecka, tomu se ale míč nepodařilo nasměrovat mezi tři tyče.
6'
Úvodních pět minut utkání se odehrálo mezi oběma šestnáctkami. Nyní mají první zajímavou příležitost domácí. Budou kopat rohový kop.
5'
João Mário nedokázal zpravovat těžký míč a hned u něj byl Elneny, který mu balón sebral.
4'
Ramsey se hezky probil přes několik hráčů West Hamu dopředu. Pak mu ale znovu nevyšla přihrávka, nedokázal nahrát na Monreala.
3'
Ospina dnes zaskakuje v brance Arsenalu za Petra Čecha. Nyní se zapojuje do rozehrávky svého mužstva.
2'
Ramsey si nerozuměl s nabíhajícím si Lacazettem, jeho přihrávka na francouzského rychlíka byla příliš dlouhá.
2'
Také hosté se poprvé mohou pomazlit s míčem. Ale nikam jejich úvodní akce nevedla.
1'
Arsenal měl úvodní výkop utkání, svou prví akci začíná přihrávkami mezi stopery a nikam nespěchá.
1'
Hráči obou mužstev už jsou nastoupeni na trávníku. Domácí Arsenal bude hrát tradičně v červených dresech s bílými rukávy. Hostující West Ham bude hrát v černých dresech.

Arsenal FC: Ospina – Bellerín, Mustafi, Koscielny (C), Monreal – Xhaka, Elneny – Iwobi, Ramsey, Welbeck – A. Lacazette.
Náhradníci: Macey – Mertesacker, Holding, Chambers, Nelson, Aubameyang, Maitland-Niles.

West Ham United: Hart – Rice, Ogbonna, Cresswell – Zabaleta, Kouyaté, Noble (C), Masuaku – E. Fernandes, Mário – Arnautović.
Náhradníci: Adrián – Evra, Lanzini, Cullen, Carroll, Hugill, J. Hernández.

Vzájemné zápasy

V této sezóně se tyto dva kluby utkaly nejen v lize, ale také v Carabao Cupu. V lize se skončilo utkání v 17. kole remízou 0:0. Čistá konta si udrželi brankáři Adrian (West Ham) a Petr Čech (Arsenal). Ve čtvrtfinále Carabao Cupu vyhrál Arsenal 1:0 díky gólu Dannyho Welbecka z 42. minuty.

Arsenal s West Hamem prohrál jen jedno z posledních jednadvaceti vzájemných zápasů, stalo se tak v sezóně 2015/16 v prvním zápase Petra Čecha za Arsenal. Doma Arsenal vyhrál sedm z osmi posledních utkání proti West Hamu.
West Ham United

West Ham je rovněž tradičním londýnským klubem, takže se vlastně bude jednat o malé londýnské derby. Hammers jsou v tabulce na 14. místě a mají 35 bodů. Co se týče záchrany, tak v bezprostředním ohrožení nejsou, ale zároveň nemohou být ani v úplném klidu, náskok na první sestupovou 18. příčku mají šest bodů a o jeden zápas odehráno méně. Poslední tři utkání West Ham neprohrál, dva poslední remizoval. Nejprve 1:1 s Chelsea a pak stejným výsledkem i se Stoke City. Na stadionech soupeřů West Ham vyhrál ze sedmnácti utkání jen dvě. Z posledních deseti venkovních zápasů vyhrál jen jeden.
Arsenal FC

Arsenal letos nezažívá příliš dobrou sezónu, patří mu momentálně až šesté místo a na zlepšení už to ani moc nevypadá. Pátá Chelsea totiž už má náskok devíti bodů a do konce sezóny zbývá pro Arsenal jen pět utkání. A tak se musí dívat za sebe, aby nezůstal bez evropských pohárů úplně. Za sebou totiž má na sedmém místě jen o dva body překvapení sezóny Burnley. To má ale už zápas tohoto kola odehraný, takže v případě výhry Arsenal může odskočit na pět bodů, Hlavně se ale Arsenal ve zbytku sezóny soustředí na Evropskou ligu, ve které je v semifinále a vítězství v EL je pro něj jediná šance, jak si příští sezónu zahrát Ligu mistrů. V týdnu svět odletěla jedna šokující zpráva, a to ta, že Arsene Wenger se rozhodl po sezóně skončit na střídačce Arsenalu.
Zdravím a vítám všechny příznivce anglického fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 35. kola Premier League mezi týmy Arsenal FC a West Ham United. Zápas se odehraje v Londýně na Emirate Stadium.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.