Premier League - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bournemouth : Everton - 30. prosince 2017   16:00

Bournemouth
33' Fraser (J. King) • 89' Fraser (A. Smith)
2:1
(1:0)
Everton
57' Gueye  (Niasse)
Bournemouth
Begović – Francis (C), S. Cook, Aké, A. Smith – Ibe, L. Cook (78. Arter), Gosling, Fraser – J. King (39. Afobe) – C. Wilson (85. Mousset).
Boruc – Simpson, Daniels, Arter, Pugh, Afobe, Mousset.
Lee Probert – Simon Beck, Constantine Hatzidakis
Vitality Stadium, Bournemouth
Everton
Pickford – Kenny, M. Keane, Jagielka (C), Cuco Martina – James McCarthy (46. Rooney), Schneiderlin, Gueye (71. Bolasie) – Lennon, Calvert-Lewin (55. Niasse), G. Sigurdsson.
Robles – A. Williams, Holgate, Davies, Bolasie, Niasse, Rooney.

SESTŘIH Premier League: Bournemouth - Everton 2:1

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek sobotního večera a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit zase na shledanou.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 8:3. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 0:5. Fauly: 8:13.
Je dobojováno. Domácí hráči nakonec ve druhém poločase strhli vedení na svou stranu v devětaosmdesáté minutě díky další trefě Ryana Frasera, jenž tak stanovil konečný výsledek tohoto duelu. Hráči Bournemouthu tak připsali veledůležité tři body do tabulky. Hosté naopak odjedou s prázdnou.
90+6'
90+5'
Jsme v páté minutě nastavení a hosté mají už jen pramálo času něco se zápasem udělat. Spíše to vypadá, že Bournemouth si své vedení už ohlídá.
90+4'
Domácí hráči si svůj těsný náskok hlídají a nyní nepustili hosty do další akce. Naopak sami založili bleskový útok, po kterém se do střely opřel Benik Afobe. Proti němu ale zakročila obrana hostů.
90+3'
Phil Jagielka uvolnil nabíhajícího Rooneyho, ale tomu se finální střela nepovedla a skončila mimo tři tyče.
90+2'
Hosté se dvakrát snažili o srovnání stavu, to se jim ale nepovedlo a domácí tak otáčejí směr hry zase před hostující bránu.
90'
Nad rámec řádné hrací doby se bude nastavovat ještě pět minut.
89'
Bournemouth právě vstřelil branku!
Domácí jdou znovu do vedení. Z levé strany napálil míč RYAN FRASER a takovým lobem poté skončil za zády hostujícího brankáře – 2:1. Byla to už druhá přesná trefa Frasera v dnešním utkání. Asistence: Adam Smith.
86'
Jordon Ibe si počínal o chvíli později úplně podobně, jako v předchozí velké šanci. Tentokráte ale střelu ze stejného místa poslal vysoko nad.
85'
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Callum Wilson, přichází Lys Mousset.
84'
Po pravé straně táhl akci Wayne Rooney, jenž uvolnil Aarona Lennona. Ten však svou následnou střelu poslal jen do boční sítě domácí branky.
83'
Hosté se dostali do rychlého protiútoku, kde střílel z hranice velkého vápna Wayne Rooney. Ale obrana Bournemouthu dokázala nebezpečí včas odvrátit.
81'
Jordon Ibe si chvíli pohrál s míčem, poté udělal pár kroků doleva a hned na to vystřelil. Jeho vzdušná rána pak orazítkovala břevno hostující branky!
79'
Další zákrok si připisuje hostující brankář Jordan Pickford. Na svém kontě jich má už pět. Aktivní domácí hráči své tempo ještě zvyšují.
79'
Yannick Bolasie střílel z levé strany, míč doplachtil až před branku domácích, kde si ho převzal Asmir Begović. Za malý okamžik pošle balón zpět do hry svým odkopem.
78'
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Lewis Cook, přichází Harry Arter.
76'
Znovu se objevily šance na obou stranách. Ani jedna střela se však neujala. Sledujeme tak boj o vedoucí branku, která ovšem zatím stále nepřichází.
75'
I nyní musel být Jordan Pickford pozorný. Domácí založili další akci, po které mu pomohla jeho obrana a posléze pak rozehrál míč zase směrem k domácí brance.
74'
Na branku Evertonu mířila další nebezpečná střela, kterou opět do svých rukavic lapil Jordan Pickford. A znovu tak svůj tým podržel.
73'
Callum Wilson mohl jít takřka do samostatného úniku. O něj se ale sám připravil, když nedovoleně zastavil jednoho z hostů.
72'
Ryan Fraser zahrál volný přímý kop z pravé strany, ale svou střelu poté poslal jen vysoko nad hostující branku. Ani z této standardní situace se skóre nemění.
71'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Idrissa Gueye, přichází Yannick Bolasie.
69'
Srovnávací branka Evertonu tomuto zápasu jenom prospěla. Oproti prvnímu poločasu je hra na obou stranách velmi svižná a divákům se takový fotbal musí líbit.
67'
Další obléhání branky domácích hosty. Střela ale byla zablokována a míč si tak převzal opět Asmir Begović a provedl odkop od svého zařízení. Dostal tak balón na opačný konec hřiště.
66'
S ním ale moc dobře hráči Evertonu nenaložili a míč skončil jen v moci domácích hráčů, kteří s ním míří opět na polovinu Evertonu.
65'
Morgan Schneiderlin šel do skluzu v pokutovém území, míč ale skončil i za pomoci obrany domácích za zadní čárou a pro hosty je tu další rohový kop.
64'
Hosté opět založili akci, ale kousek před velkým vápnem se nakonec do pokutového území neprobili a rázem tak jejich snaha o další branku skončila.
63'
Hra se nyní přelévá z jedné strany na druhou. Oba týmy by rády otočily skóre na svou stranu. Zatím jsou ale obrany a brankáři obou celků proti.
61'
Další zákrok si připsal Jordan Pickford. Brankář Evertonu v lehu zachytil svými rukavicemi míč, který mířil na jeho branku a podržel tak svůj tým a nerozhodný stav.
59'
Domácí se snažili o další akci, kterou by mohli vrátit vedení na svou stranu, ale Benik Afobe napálil míč jen do připravené hostující obrany.
57'
Everton právě vstřelil branku!
Hosté srovnávají stav tohoto duelu. Nejprve nevyšly dvě střely na branku Rooneymu, o malou chvilku později už se to ale jeho spoluhráčům povedlo. Nabíhajícímu IDRISSU GUEYEOVI poslal míč Niasse a prvně jmenovaný pak z pravé strany umístil balón ke vzdálenější tyči – 1:1. Začíná se tedy znovu od začátku. Asistence: Baye Oumar Niasse.
55'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Dominic Calvert-Lewin, přichází Baye Oumar Niasse.
54'
Vypadá to, že bude Smith v pořádku. Zatím je ale za postranní čárou. Za chvíli by měl naskočit zpět do hry.
53'
Adam Smith se ocitl po nezaviněném střetu na hrací ploše a vypadá to, že bude potřebovat ošetření. Chvíli se tak hrát nebude.
51'
Obrana hostů musela být zase hodně pozorná, neboť na branku Evertonu mířila další střela z kopačky Simona Francise. Michael Keane ale zablokoval míč svou hrudí.
50'
Hráči Evertonu zvýšili svou aktivitu a je na nich vidět velká snaha o vyrovnání. Zatím je obrana v čele s domácím brankářem proti.
49'
Simon Francis střílel z levé strany na hostující branku a míč skončil jen těsně vedle ní. V úvodu druhého poločasu je k vidění velmi aktivní hra, a to na obou stranách.
48'
A nyní Wayne Rooney byl u velké šance hostů. Dostal přihrávku do běhu v pokutovém území a jeho střelu chytil domácí brankář. Nakonec ale i kdyby hostující hráči docílil branky, neplatila by. Byl totiž v ofsajdovém postavení.
47'
Cuco Martina pak musel hasit nebezpečí před velkým vápnem, kam mířili domácí hráči a odvrátil tak nebezpečí, které mohlo hrozit.
46'
Wayne Rooney se hned po naskočení na trávník dostal k míči a založil akci pro svůj tým. Střela jeho spoluhráče ale zamířila mimo tři tyče.
46'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází James McCarthy, přichází Wayne Rooney.
46'
Střely na branku: 3 – 0
První poločas je za námi. V něm jsme dlouho čekali na úvodní branku. Domácí byli více aktivní a ve třiatřicáté minutě svou aktivitu korunovali vedoucí brankou. O tu se postaral Ryan Fraser, který se po centru z pravé strany v pokutovém území svou pravačkou nemýlil. Hosté se snažili o vyrovnání, ale v této části hry se jim to nepodařilo. Uvidíme, zda tomu tak bude ve druhé půli. Ta začne přibližně v 17:05.
45+3'
45+2'
Následně pak se hráči Evertonu nadechli k ještě jedné akci před brankou domácích, ale opět z toho vůbec nic nebylo.
45+1'
Domácí se příliš nikam neženou a snaží se první část hry dohrát tak, aby o své vedení nepřišli. Několika přihrávkami na vlastní polovině pak míč poslali až před hostující branku.
45'
Nad rámec řádné hrací doby v prvním poločase se budou nastavovat ještě dvě minuty.
44'
Na druhé straně pak střílel zblízka jeden z hostů, míč se odrazil a zůstal chvíli před brankářem Asmirem Begovićem, který si ho poté převzal do své moci a odkopl od své branky.
43'
Po dalších nepřesných akcích na obou stranách se pak k míči dostali domácí hráči a založili další pěknou kombinaci. Do zdárného konce ji ovšem nedotáhli.
41'
Ne, ani z této akce nezapršelo. Hráči Evertonu své akce příliš zbrkle uspěchávají a nejinak tomu bylo i v tuto chvíli, kdy se ke střele rozhodl Aaron Lennon a míč napálil hodně vysoko. Ten skončil za zadní tribunou.
40'
Hosté se opět snažili o srovnání stavu skóre. Ale střela Jamese McCarthyho zaplula pouze do hrudi jednoho z domácích obránců a Bournemouth tak otáčí opět směr hry opačným směrem.
39'
Je to tak, nakonec Joshua King odstupuje nedobrovolně ze hřiště a jeho pozici zaujme Benik Afobe.
37'
Joshua King se po nezaviněném střetu zřejmě zranil a vypadá to, že bude muset střídat. Grimasy v jeho obličeji to jasně naznačují. Uvidíme, zda tomu tak skutečně bude.
36'
Callum Wilson odhlavičkoval do bezpečí další nebezpečnou hostující střelu a hráči Bournemouthu tak udrželi své těsné vedení i v tomto okamžiku.
35'
Hosté zahodili další svou šanci. Před brankou domácích byli v dobré střelecké pozici, ale nakonec se opět mezi tři tyče netrefili.
33'
A po chvilce obléhání hostující branky domácí hráči udeřili. Z pravé strany dostal přihrávku od Kinga doprostřed pokutového území RYAN FRASER a svou pravačkou ze vzduchu napálil míč, který skončil za bezmocným Jordanem Pickfordem – 1:0. Domácí se tak ujímají vedení. Asistence: Joshua King.
31'
Hosté nedotáhli opět svou akci do zdárného konce a domácí míří do rychlého protiútoku.
30'
Dominic Calvert-Lewin nabíhal středem hřiště a málem dostal přihrávku, po které by šel do samostatného úniku. V hodině dvanácté ale zasáhl obránce Adam Smith a nebezpečí pro svůj tým tak zastavil.
29'
James McCarthy utekl podél pravé postranní čáry směrem k domácí brance. Pokus o přihrávku na svého spoluhráče ale zase nevyšel.
28'
Rohový kop zahrávali domácí hráči, míč se snesl do pokutového území, nikdo ale nedokázal hlavou usměrnit balón mezi tři tyče. Hosté si tak mohli znovu oddychnout.
27'
A hned na to musel znovu zasahovat Jordan Pickford proti jedovce domácích a našel tak místo ve svých rukavicích. Podržel tak svůj tým, který nyní míří na opačný konec hřiště.
26'
Po střele domácích musel jít do zákroku Jordan Pickford a připsal si tak první veledůležitý zákrok.
24'
Po další dobré akci domácích diváci tleskali a začali ještě více povzbuzovat domácí hráče, kteří byli v posledních chvílích hodně aktivní.
23'
Phil Jagielka hlavičkoval uvnitř pokutového území, jenže trefil jen obránce domácích, takže akce Evertonu měla pouze jepičí život.
22'
Nathan Aké si sklepl míč a svou pravačkou pak vyzval nabíhajícího Dana Goslinga, tomu ale balón utekl daleko před sebe a znovu se tak do zakončení Bournemouth nedostal.
21'
Jenže ani hosté svůj útok dobře nezakončili. Jejich střela skončila vedle domácí branky. Balón si pak převzal Asmir Begović a odkopl ho daleko od svého zařízení.
20'
Sérii nepřesností na obou stranách utnul až Callum Wilson, jenž potáhl míč směrem k evertonské brance, ale když se snažil najít přihrávkou spoluhráče, do dráhy míče vložil nohu Cuco Martina a otočil hru na druhou stranu.
19'
Na druhé straně pokazili útok hráči Bournemouthu a povolili tak Evertonu jít do opětovného postupného útoku.
18'
Hosté opět otočili hru na opačnou stranu a založili další slibnou akci po pravé straně. Nicméně do zdárného konce ji dotáhnout nemohli, neboť se dopustili ofsajdu.
17'
Aaron Lennon se proháčkoval obranou domácích, poté podél zadní čáry se dostal až do blízkosti domácího brankáře. Svou střelu ale poslal jen do holenního chrániče jednoho z obránců AFC.
16'
Hosté opět čelili další akci domácích. Jenže Callum Wilson, jenž převzal míč od svého spoluhráče svou akci následně pak pokazil a míč poslal jen hodně vedle branky Evertonu.
15'
Hosté si tak dlouho hráli s míčem na polovině hřiště, až ho zakopli do zámezí. Domácí celek tak bude mít k dispozici další autové vhazování a po něm se vrhnou do útoku.
14'
Simon Francis po pěkné kombinaci domácích zakončoval z pravé strany u rohu velkého vápna. Jeho rána ale zamířila pouze vysoko nad hostující branku.
13'
Dnes zatím hodně aktivní hostující Dominic Calvert-Lewin se opět snažil uvolnit a chtěl proniknout do pokutového území, ale zastavila ho zase precizní domácí obrana.
12'
Poté se z pravé strany uvolnil Joshua King, jeho přízemní střela ale mezi tři tyče nezamířila.
11'
Dominic Calvert-Lewin neuspěl v hlavičkovém souboji těsně před velkým vápnem a toho využili opět Bournemouthští, kteří zakládají naopak svou další útočnou akci.
10'
Hosté zahrávali další akci od vlastního brankáře, ale na polovinu Bournemouthu se vůbec nedostali. Domácí obrana zatím pracuje na jedničku a hostům moc šancí nedovoluje.
9'
Po pravé straně se snažil uniknout do blízkosti domácí branky Dominic Calvert-Lewin, ale u balónu byl dříve Adam Smith, jenž otáčí hru zase na opačnou stranu.
8'
Další slibně se rozvíjející akci domácích hráčů zastavil ofsajd a to postrannímu sudímu neuniklo. U míče tak budou opět hráči v modrých dresech, čili ti z Evertonu.
7'
Steve Cook se nadechl k dalekonosnému nákopu před branku Evertonu, ale také obrana hostů ukázala svůj um a nepustila domácí celek do žádného zakončení.
6'
Gylfi Sigurdsson tentokráte zahrával volný přímý kop pro hosty z levé strany. Jeho dlouhý nákop ale zamířil jen na hlavu domácího obránce Simona Francise a ani nyní se skóre neotevírá.
5'
Idrissa Gueye chtěl před velkým vápnem centrovat míč na spoluhráče, všiml si ale, že před ním jsou dva obránci Bournemouthu a pokusil se o zpětnou přihrávku. Tu ovšem zachytil jeden z domácích hráčů a zastavil tak rozjetý Everton.
4'
Dominic Calvert-Lewin dobře nezpracoval přihrávku od svého spoluhráče a míč pokračoval dále směrem k brance Asmira Begoviće. Tam ho ale včas zastavila obrana Bournemouthu a domácí tak mohou jít opět útočit.
3'
Domácí zahrávali kousek před velkým vápnem volný přímý kop, který rozehrál Ryan Fraser a poslal míč přímo na hlavu Cooka, který ale na pravé straně branku netrefil.
2'
Morgan Schneiderlin odhlavičkoval vzdušný míč, který vyslal jeden z hostů a odvrátil tak nebezpečí před vlastní brankou. Následně pak jde Everton opět útočit.
1'
Následně se ale k míči hosté vrátili zpět a vybojovali autové vhazování. Nicméně ani tentokráte se ke střele před brankou domácích nedostali.
1'
O výkop se postarali hráči Evertonu a hned založili svou první akci v tomto utkání. Jenže na polovině soupeře přišli o balón a rázem tak jejich náznak akce skončil.
1'

AFC Bournemouth: Begović – Francis (C), S. Cook, Aké, A. Smith – Ibe, L. Cook, Gosling, Fraser – J. King – C. Wilson.
Náhradníci: Boruc – Simpson, Daniels, Arter, Pugh, Afobe, Mousset.

Everton FC: Pickford – Kenny, M. Keane, Jagielka (C), Cuco Martina – James McCarthy, Schneiderlin, Gueye – Lennon, Calvert-Lewin, G. Sigurdsson.
Náhradníci: Robles – A. Williams, Holgate, Davies, Bolasie, Niasse, Rooney.

Rozhodčí: Lee Probert – Simon Beck, Constantine Hatzidakis.
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty a také videa z gólových příležitostí tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou.
Vzájemná utkání

Oba celky se spolu naposledy utkaly v září letošního roku a úspěšnější byl tehdy Everton, který doma získal tři body za výhru 2:1. Na tu se dnes vynasnaží navázat.
Everton FC

Hosté z týmu Everton FC jsou na tom totiž podstatně lépe. V tabulce se nacházejí na devátém místě se ziskem sedmadvaceti bodů a stále tak živí naději na postup do pohárové Evropy. Na postup do skupinové fáze Evropské ligy, který zaručuje páté místo, ztrácejí deset bodů a stále tak mají reálnou šanci. Na hřiště Bournemouthu tak tak jedou s jasným cílem, a sice získat další veledůležité tři body do tabulky. Zda se jim to podaří, nám samozřejmě napoví až samotné utkání, které si nenechte ujít.
AFC Bournemouth

Domácí AFC Bournemouth je v tabulce nejvyšší anglické ligy na nelichotivém osmnáctém místě, když dosud jeho hráči získali sedmnáct bodů. Jsou tedy na pozici, která zaručuje sestup o soutěž níže, tedy do druhé ligy – Championship. Tomu by se rádi domácí fotbalisté vyhnuli a musí sbírat body, které by je posunuly o nějaký ten stupínek výše. Dnes na domácím hřišti by rádi urvali jakýkoli bodový zisk, ovšem proti Evertonu to nebude nic jednoduchého.
Hezké sobotní odpoledne přeji všem příznivcům fotbalu. Dnes je na programu jednadvacáté kolo anglické Premier League a my v jeho rámci budeme sledovat duel mezi týmy AFC Bournemouth a Everton FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.