Premier League - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brighton : Bournemouth - 1. ledna 2018   13:30

Brighton
5' Knockaert (Izquierdo) • 48' G. Murray (Izquierdo)
2:2
(1:1)
Bournemouth
33' S. Cook  (Ibe) • 79' C. Wilson  (A. Smith)
Brighton
Krul – Bruno, Goldson, Kayal, March, Is. Brown, Hemed.
Oliver – Bennett, Cook
Amex Stadium (Brighton)
30 152 diváků
Bournemouth
Boruc – Aké, Simpson, Surman, Gosling, Mousset, Butcher.

SESTŘIH Premier League: Brighton - Bournemouth 2:2

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno.

Fauly: 13:9
První utkání letošního roku přineslo opravdu velmi pohledný a atraktivní fotbal z obou stran. Už po pěti minutách otevřel skóre Knockaert a vedení domácím vydrželo až do 33. minuty. To se hlavou z rohového kopu prosadil Steve Cook. Ve druhém poločase se znovu povedl domácím úvod a prosadil se Murray. Potom mohl zvýšit vedení Brightonu Izquierdo, ale když běžel sám na branku Bournemouthu, Begovice nepřekonal. Ibe pak trefil tyč a Bournemouth si nakonec přeci jen vydobyl vyrovnání. V 79. minutě se po zmatcích ve vápně dokázal prosadit Wilson a rozhodl tak o remíze 2:2.
90+4'
90+3'
Na druhé straně centr letící do vápna sklepával Duffy, ale nikdo z jeho spoluhráčů se k míči nedostal.
90+3'
Bournemouth je v závěru aktivnější. Znovu posílal z pravé strany míč do vápny. Brighton se ubránil.
90+2'
Brighton po faulu rozehrával z vlastní poloviny. Dlouhým nákopem ale míč jen daroval hostům.
90+1'
Ibe chtěl kolmou přihrávkou vyzvat k centru Simona Francise, ten se ale k míči nedostal.
90+1'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Pascal Groß, přichází Isaiah Brown.
90+1'
Nastavovat se budou ještě tři minuty.
90'
Knockaert vypálil levou nohou z pravé strany pokutového území.
90'
Murray zezadu fauloval Danielse a dostal žlutou kartu.
89'
Anthony Knockaert pronikl do šestnáctky z pravé strany, ale nakonec nevybojoval ani rohový kop, až s tímto rozhodnutím sudího Olivera nesouhlasí.
88'
Žlutou kartu dostává Simon Francis (AFC Bournemouth).
87'
Dan Gosling se dopustil faulu.
86'
Dnešní utkání sleduje 30 152 diváků.
86'
Birghton je stále po tom vyrovnání Bournmouthu jako opařený a je pod tlakem.
85'
Callum Wilson si znovu udělal prostor na střelu. Z pravé strany z úhlu mířil pod břevno, ale Ryan měl tu situaci pod kontrolou.
83'
Smith se prodral podél levé postranní čáry a založil nebezpečnou akci hostů. Ve vápně ale Ibe ztratil míč.
82'
Závěr zápasu bude ještě jistě zajímavý, oba týmy dnes hrají tak, že chtějí vyhrát. Snad v tom budou pokračovat a nesmíří se s remízou.
81'
Davy Pröpper nestíhal a zezadu zkosil skluzem Smitha. Dostává žlutou kartu.
79'
Bournemouth právě vstřelil branku!
Po rohovém kopu chtěli hosté kopat penaltu kvůli ruce někoho z domácích. Ale pokračovalo se ve hře. Brighton zablokoval několik střel hostů, ale nakonec míč propadl ke CALLUMU WILSONOVI, který míč lehkou tečí usměrnil do brány a vyrovanl.
78'
Centr hostů z levé strany odvrátil Shane Duffy na rohový kop.
77'
Dlouho se nyní kvůli zranění Schelotta a následného střídání nehrálo. Už se konečně pokračuje ve hře.
77'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Ezequiel Schelotto, přichází Bruno.
75'
Chystá se střídání na straně Brightonu. Ezequiel Schelotto je zraněný.
74'
Z velké dálky to zkoušel také Lewis Cook, ale branku netrefil.
73'
Zpoza šestnáctky se do míče opřel Joradan Ibe a střelou po zemi trefil pravou tyč branky Brightonu. Míč se pak odrazil do brankáře Murrayho a následně do zámezí.
72'
José Izquierdo sklepl míč pod sebe na Pascala Große, ale německý záložník se ke střele nedostal.
71'
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Harry Arter, přichází Dan Gosling.
71'
Duffy se ke střele po rohovém kopu nedostal. Z druhé vlny pak ještě zakončoval José Izquierdo, ale přestřelil branku.
70'
Anthony Knockaert si míč předkopl příliš daleko, ale nevzdal se, míč vybojoval zpět a pak zařídil rohový kop.
69'
Na polovině hřiště budou po faulu rozehrávat domácí.
68'
José Izquierdo se dostal do brejku a běžel sám na Begovice. Dlouho ale se zakončením váhal a nakonec z blízka míč napálil do Begovice. Výborný zákrok brankáře původem z Bosny a Hercegoviny.
68'
Brighton se ubránil dalším dvěma rohovým kopům hostů.
67'
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Benik Afobe, přichází Lys Mousset.
67'
Murray vyrazil skluzem proti míči, který držel Ibe. Ibeho vůbec netrefil, ale hráč Bournemouthu se skácel zemi. Buď podklouzl a nebo se snažil si vymodlit penaltu.
66'
Brighton se prozatím rohovému kopu ubránil, ale dál je pod tlakem.
65'
Střílel obvyklý exekutor standardních situací Bournemouthu Charlie Daniels. Jeho pokus byl sražen na rohový kop.
65'
Hosté si po faulu Stephense vybojovali standardní situaci.
64'
Bournemouth se v posledních minutích moc dopředu nedostal, ale nyní se přibližuje pokutového území domácích.
63'
José Izquierdo rychlil hru přihrávkou na pravou stranu, kde se pohyboval Anthony Knockaert. Tradičně si přehodil míč na levačku, ale následně neposlal do vápna přesný centr.
62'
Brighton se pokouší trochu uklidnit hru kombinací na vlastní polovině hřiště.
61'
Po Francisově centru upadl ve vápně Brightonu Callum Wilson, ale penalta to není, Oliver správně žádný faul neviděl.
60'
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Marc Pugh, přichází Nathan Aké.
59'
Míč propadl až k Duffymu, který zakončoval svou pravou nohou. Ale trojici hráčů Bournemouthu před sebou nepropálil.
59'
Domácí si vybojovali rohový kop z pravé strany.
58'
Pascal Groß s Josém Izquierdem dnes spolupracují na jedničku. Znovu motají hlavu obráncům hostů u levého rohového praporku.
57'
Benik Afobe se pustil do souboje o míč s brankářem Ryanem. Chvíli si poležel na zemi, ale už zase vstává na nohy.
56'
Anthony Knockaert vypálil z pravé strany levou nohou, ale trefil jen před sebou stojícího Steva Cooka.
56'
Vypadá to, že hráči obou týmů večerku nepřetáhli, protože se opravdu hraje ve skvělém tempu.
55'
Taky přiletěl, ale domácí obrana byla pozorná a ubránila se.
54'
Afobe byl faulovaný, Bourenmouth má standardní situaci. Na střelu je to daleko, ale zajímavý centr do vápna přiletět může.
53'
Anthony Knockaert se pokusil Begovice překvapit střelou z velké dálky, ale bosenský brankář si připsal jistý zákrok.
52'
Bournemouth rozehrával rohový kop. Steve Cook se ale tentokrát neprosadil, naopak se provinil faulem.
51'
Pascal Groß hledal Murrayho, ale v pokutovém území bylo přehuštěno.
50'
Druhý poločas se odehrává ve velmi rychlém tempu. Oba týmy se snaží hlavně útočit, tento fotbal se musí líbit.
49'
Na druhé straně se do zakončení dostal Ibe, ale z pravé strany z blízka Ryana nepřekonal.
48'
Brighton právě vstřelil branku!
José Izquierdo dostal míč do běhu a krásnou přihrávkou před prázdnou bránu vyzval ke skórování GLENNA MURRAYHO. Míč ještě chtěli na brakové čáře vykopnout dva hráči hosté, ale to se jim nepovedlo, Murray dopravil míč do sítě a posílá domácí znovu do vedení. Asistence: José Izquierdo.
47'
Ještě jednou pak Pascal Groß centroval, ale Murray se do zakončení hlavou nedostal.
47'
Großův centr od rohového prporku mířil do nebezpečného prostoru, ale obrana hostů se dokázala ubránit.
46'
Pascal Groß chtěl centrovat z levé strany, ale neměl na to prostor. Ale po chvíli si domácí vybojovali rohový kop.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 14:32.
První poločas novoročního zápasu mezi Brightonem a Bournemouthem je za námi. A byl to velmi zajímavý poločas, viděli jsme množství šancí na obou stranách a také dva góly. Už v 5. minutě se prosadil Knockaert a domácí vedli 1:0. Zhruba od třicáté minuty jsme viděli na obou stranách několik šancí, o něco aktivnější byli přitom hosté. A právě oni se v 33. minutě prosadili. Hlavičkou z rohového kopu vyrovnal Cook. V závěru měl ještě jednu velkou šanci domácí Izquierdo a jednu hostující Pugh. Begović s Ryanem však svá mužstva podrželi.
45+1'
45+1'
Nastavuje se jen jedna minuta.
45+1'
Po rohovém kopu zakončoval znovu Pugh, ale už netrefil míč, tak jak by si představoval.
45'
Marc Pugh se dsotal do velké šance. Střílel z hranice velkého vápna, ale Ryan si připsal skvělý zákrok.
44'
Průnikový přihrávka do vápna měla najít Afobeho, ale ten byl obranou domácích pohlídán.
43'
Murray předal míč Pascalu Großovi a ten ještě celou situaci vylepšil krásnou přihrávkou na Josého Izquierda. Kolumbijcovu střelu z první pak ale skvělým zákrokem vyrazil Asmir Begović.
42'
Pugj si zasekl na pravé straně míč a už z vápna centroval na Wilsona. Ten si dokázal těžký míč zpracovat i vypálit. Ale míč netrefil ideálně, Mathew Ryan dokázal balón chytit.
41'
Mathew Ryan poslal dlouhý nákop na polovinu soupeře, ale zanedlouho se mu znovu míč vrátil, kombinace Brightonu se na branku soupeře neubírala.
40'
Anthony Knockaert napodruhé už dokázal z pravé strany odcentrovat. Před Duffym míč vyboxoval Asmir Begović.
39'
A další nedovolený zákrok. Jeho obětí se stal na polovině hřiště domácí Ezequiel Schelotto.
38'
José Izquierdo byl na vlastní polovině faulován Ibem.
37'
Charlie Daniels to zkusil z přímého kopu střelou, ale Ryan byl u své levé tyče včas a prudkou ránu vyrazil.
36'
Po nákopu Begoviče se dostal k míči Wilson a fauloval ho Dunk. Nebezpečná standardní situace pro Bournemouth.
35'
Birghton to zkoušel středem hřiště, ale José Izquierdo nakonec akci zpomalil, aby počkal na dobíhající spoluhráče.
34'
Anthony Knockaert přerušil další útočnou akci hostů a může se pokusit zklidnit hru.
33'
Aktivita hostů je odměněna gólem! Po rohovém kopu z pravé strany se dostal k hlavičce STEVE COOK a míč se od břevna odrazil do branky Brightonu. Cooka nedokázal uhlídat Duffy. Asistence: Jordan Ibe.
32'
Bournemouth kopal rohový kop, domácí se ubránili, ale bude to další roh.
31'
Z pravé strany se dostal ke střele útočník hostů Jordon Ibe. Jeho přízemní střelu ale dokázal Mathew Ryan chytit.
30'
Po nepřesné přihrávce Brightonu, která skončila v autu bude od své brány rozehrávat bosenský reprezentant ve službách Bournemouthu Begović.
29'
Ezequiel Schelotto si míč předkopl příliš daleko, do pokutového území se neprodral.
28'
Po přihrávce Große se z pravé strany z vápna dostal ke střele Glenn Murray a Asmir Begović si na míč musel sáhnout a vyrazit ho, jinak by jeho tým prohrával už 0:2.
27'
Domácí se svou kombinací nikterak nespěchají a také oni do rozehrávky zapojují i svého brankáře.
26'
Asmir Begović byl při rozehrávce pod tlakem, a tak míč nakopl na druhou polovinu hřiště.
25'
Anthony Knockaert si zasekl míč na svou silnější levou nohu a z pravé strany odcentroval. Ale míč zamířil přesně do náruče brankáře Asmira Begoviće.
24'
Z levé strany poslal míč do vápna Daniels. Na zadní tyči byl připraven Wilson, ale míč k němu nedoletěl.
23'
Arterova střela byla zablokovaná. Někteří hráči signalizovalo, že rukou Knockaerta, ale sudí Oliver nechává pokračovat ve hře.
22'
Míč hlavičkoval na zadní tyči Shane Duffy. Vzrušení bylo ale zbytečné, protože se nakonec pískal faul na brankáře Begoviće.
22'
Brighton se probudil. Nejprve byla střela zablokovaná, pak byl následný další střelecký pokus sražen na rohový kop.
21'
José Izquierdo se pokoušel prosadit se kolem Smithe, ale dopustil se útočného faulu.
20'
Birghton po svém prvním gólu trochu slevil na tempu, v posledních minutách byli častěji na míči určitě fotbalisté Bournemouthu.
19'
Domácí měli mírné problémy s odvracením centru, ale nakonec José Izquierdo míč odkopl.
18'
Charlie Daniels vybojoval rohový kop z levé strany pro Bournemouth.
17'
Wilson přihrával nepřesně Afobemu. Hosté ale dál zůstávají u míče a hledají cestu do pokutového území soupeře.
16'
Brighton se daleko se svou akcí nedostal, už na polovině hřiště se k míči dostali hosté.
15'
Benik Afobe se pokusil prosmýknout kolem obránce a vniknout do pokutového území. Míč ale ztratil a je z toho jen odkop od brány Brightonu.
14'
Akce Brightonu po pravé straně je zastavena zdviženým praporkem pomezního. V ofsajdu byl Anthony Knockaert.
13'
Centr Brightonu směřoval na hlavu Glenna Murrayho, ale hrotový útočník domácích se do zakončení nedostal.
12'
Domácí se rohovému kopu ubránili, ale pak ještě směřovala do jejich pokutového území nebezpečná přihrávka. K zakončení se dostal Callum Wilson, ale z první netrefil branku Ryna.
11'
Hosté to zkusili po pravém křídle. Odcentrovat se snažil Brad Smith a Markus Suttner míč srazil na rohový kop.
10'
Brighton napadá rozehrávku Bournemouthu, hosté si vypomáhají přihrávkou na svého brankáře.
9'
José Izquierdo si navedl míč na pravačku a z velké dálky vypálil. Těsně ale branku Bournemouthu netrefil
8'
Bournemouth to zkouší postupnou kombinací, zatím ale hodně daleko od pokutového území Brightonu.
7'
Po centru do vápna se snažil zakončit Cook, ale obrana domácích mu to neumožnila.
7'
Bournemouth má šanci rychle odpovědět, protože bude rozehrávat standardní situaci.
6'
Anthony Knockaert se tak stává prvním střelcem v Premier League v roce 2018.
5'
Krásná přímočará akce domácích a Brighton vede 1:0! Groß vyslal do vápna Izquierda. Ten odcentroval na pravou stranu, kdy byl úplně volný ANTHONY KNOCKAERT, který trefil odkrytou bránu Bournemouthu. Asistence: José Izquierdo.
4'
Bournemouth se zatím soustředí více na obranu, nechává tvořit domácí fotbalisty.
3'
V ofsajdu se ocitl Anthony Knockaert (Brighton). Rozehrávat bude brankář hostů Asmir Begović.
3'
Dale Stephens to zkusil dlouhým nákopem za obranu, ale jeho pas byl nepřesný a skončil až u brankáře Bournemouthu Asmira Begoviće.
2'
Po přihrávce Pascala Große chtěl centrovat z pravé strany Anthony Knockaert, ale dobrou práci předvedl Steve Cook, míč do vápna svého týmu nepustil.
2'
První útočná akce Brightonu začíná od brankáře Mathewa Ryana.
1'
Domácí Brighton hraje v bílomodrých dresech, hostující Bournemouth v černozelených.
1'
Hráči obou týmů už jsou nastoupeni na trávníku Amex Stadium. První utkání Premier League roku 2018 brzy vypukne.

Brighton & Hove Albion FC: Ryan – Schelotto (77. Bruno), Duffy, Dunk (C), Suttner – Knockaert, Stephens, D. Pröpper, Izquierdo – Groß (90+1. Is. Brown) – G. Murray.
Náhradníci: Krul – Bruno, Goldson, Kayal, March, Is. Brown, Hemed.

AFC Bournemouth: Begović – A. Smith, Francis (C), S. Cook, Daniels – Ibe, L. Cook, Arter (71. Gosling), Pugh (60. Aké) – Afobe (67. Mousset), C. Wilson.
Náhradníci: Boruc – Aké, Simpson, Surman, Gosling, Mousset, Butcher.

Rozhodčí: Oliver – Bennett, Cook.
Vzájemné zápasy

V této sezoně se tyto dva týmy utkaly už dvakrát. Nejprve v Premier League a pak ještě v Carabao Cupu – anglickém ligovém poháru. Pokaždé hrál doma Bournemouth a vyhrál. V lize Brighton porazil 2:1, kdy nejprve sice otevřel skóre March, ale pak zápas otočili Surman a Defoe. V poháru došlo po bezbrankové remíze až do prodloužení, ve kterém o vítězství Bournemouthu rozhodl King. Bournemouth neprohrál s Brightonem osm soutěžních utkání v řadě.
AFC Bournemouth

Bournemouth je na tom podobě jako Brighton, ale přeci jen o něco hůře. Konkrétně o dva body a dvě místa v tabulce. Bournemouth se navíc ještě nedávno pohyboval ještě v nižších patrech tabulky, dokonce až na sestupových příčkách. K postupu vzhůru mu pomohly poslední dvě utkání, nejprve remizoval 3:3 s West Hamem, poté dokonce vyhrál 2:1 nad Evertonem. Případně novoroční vítězství by Bournemouth dokonce přiblížilo horní polovině tabulky a určitě dostalo nad Brighton. Na stadionech soupeřů čeká Bournemouth už čtyři zápasy na vítězství, během kterých dvakrát remizoval a dvakrát prohrál.
Brighton & Hove Albion FC

Brighton je v Premier League nováčkem, ale už se dobře etabloval, okupuje pozice ve středu tabulky. Patří mu s dvaadvaceti body momentálně 12. místo. Stále se ale musí Brighton díval především za sebe, protože na sestupová místa má náskok jen čtyři body, což se může velmi rychle rozplynout. Druhá polovina tabulky Premier League je velmi vyrovnaná. Z posledních deseti zápasů Brighton jen jednou dokázal vyhrát, 23. prosince porazil 1:0 Watford. Naposledy Brighton remizoval 0:0 na půdě Newcastlu. Doma z deseti utkání tři vyhrál.
Zdravím a vítám všechny příznivce anglického fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 22. kola Premier League mezi týmy Brighton & Hove Albion FC a AFC Bournemouth. Zápas se odehraje na Amex Stadium v Brightonu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.