Premier League - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brighton : Crystal Palace - 28. listopadu 2017   20:45

Brighton
Ryan – Bruno (C), Duffy, Dunk, Suttner – Knockaert, Groß (82. Is. Brown), Stephens, D. Pröpper, Izquierdo (71. March) – G. Murray (86. Hemed).
Krul – Kayal, Goldson, Hemed, March, Schelotto, Is. Brown.
Marriner
Amex Stadium (Brighton)
Crystal Palace
Hennessey – J. Ward, Tomkins, M. Sakho (C), Schlupp – Cabaye (66. McArthur), Milivojević – Zaha, Loftus-Cheek, Townsend – Ch. Benteke.
Speroni – Dann, van Aanholt, Fosu-Mensah, Sako, Puncheon, McArthur.

SESTŘIH Premier League: Brighton - Crystal Palace 0:0

Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 4:6. Rohy: 10:5. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 13:7.
Je tu konec! Dnešní utkání nabídlo velice vyrovnanou podívanou, která nenabídla žádnou branku. I tento fakt svědčí o vyrovnanosti tohoto klání a oba celky si tak připisují po bodu. V prvním poločase se v největší šanci ocitla dvojice Zaha – Benteke, naopak ve druhém dějství byl blízko brance domácí celek. Nejdříve Stephens mířil těsně vedle, po rohovém kopu musel odkopnout míč z brankové čáry jeden z hostů.
90+3'
90+2'
Hra se přelévá z jedné strany na druhou, což jednoznačně dokazuje to, že oba celky pomýšlí na vítězství. Na kýženou branku ale nezbývá už moc času.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
87'
Towsendova exekuce rohového kopu směřovala na malé vápno, balón se posléze odrazil k Zahovi, který si při zakončení málem přivodil zranění.
86'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Glenn Murray, přichází Tomer Hemed.
85'
Nakonec to bylo úplně jinak a domácí hráči si přichystali další roh. Na ten si naskočil Murray, jehož hlavičku musel odpravit z brankové čáry jeden z protihráčů.
84'
Střídající Brown se okamžitě seznámil s balónem a po jeho práci u pravé postranní čáry vybojoval aut. Saltor zřejmě provede dalekonosný hod.
83'
Benteke konečně uspěl v hlavičkovém souboji s Duffym, prodloužený balón ale putoval pouze k Dunkovi. Hra je momentálně plná nepřesností.
82'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Pascal Groß, přichází Isaiah Brown.
81'
Loftus-Cheek skvěle procedil balón na Towsenda a poté se do akce zapojil také Zaha. Střela z kopačky hostujícího křidelníka byla hodně nepřesná.
80'
Jako poslední se míče dotkl Tomkins a hlavní sudí ukazuje k rohovému praporku. Odtud přiletěl další centr, jenž se stal snadnou kořistí Bentekeho.
79'
Nejdříve musel centrovaný balón odvrátit Sakho, poté se připomněl také jeho obranný kolega Tomkins, jenž zažehnal další hrozící nebezpečí.
78'
U opačné šestnáctky předvedl náramně čistý zákrok Knockaert, jenomže při pokusu o vyvezení míče ignoroval své kolegy, což vedlo ke ztrátě míče.
77'
Suttner se chopil autového vhazování a jako adresáta si vybral střídajícího Marche. Ten pouze otřel balón o nohu soupeře, domácí se dostanou k dalšímu autu.
76'
Těžký úkol si naložil Dunk, jenž si to namířil kolem přesily protihráčů. Logicky neměl šanci a následně přihrával pouze do zámezí.
75'
Ou! Zhruba z pětadvaceti metrů to zkusil skákající ránou Stephens a jeho pokus skončil pár čísel vedle tyče. V ochozech to pouze zahučelo.
74'
Odpovědnost na sebe vzal Knockaert, který mířil hodně přesně. U zadní tyče totiž našel hlavu Duffyho, jenž v předklonu hlavičkoval na horní síť.
73'
Kolem brankové čáry se do šestnáctky vrhl nenápadný Saltor, jehož zpětná přihrávka byla sražena. Brighton si ale vybojoval další rohový kop.
72'
Francouzský zadák ve službách Crystalu Palace si musel dát pozor na dotírajícího Murraye, před kterým včas odehrál balón.
71'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází José Izquierdo, přichází Solly March.
70'
Sakho to zkusil dlouhým centrem na Bentekeho, jenž byl zastaven na hranici faulu. Následně Zahův střílený centr doplachtil vedle branky.
69'
Vypadá to, že iniciativu přebrali hosté. Ti se ale i nadále nemohou dostat do výraznější šance, neustále narážejí na připravenou obranu soupeře.
66'
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Yohan Cabaye, přichází James McArthur.
64'
Towsend poslal balón na Zahu, který byl zastaven taktickým faulem. Žluté varování si vysloužil domácí zadák Dunk. Soupeř bude ještě zahrávat volný kop.
63'
Další nakopávaný míč směřoval na útočníka Murraye, jenž se ale pohyboval v ofsajdu. Na opačné straně neuspěl Benteke.
62'
S rohovými kopy se roztrhl pytel. V šestnáctce hostujícího celku se pokusil zakončit Murray, jeho kostrbaté naskočení na střelu ale nebylo úspěšné.
61'
Kdepak, francouzský záložník nenašel hlavu naběhnuvšího Bentekho, který balón vůbec netrefil. Následná střela Loftuse-Cheeka byla sražena mimo.
60'
Hostům byla po faulu na Loftuse-Cheeka poskytnuta výhoda, ze které vytěžili alespoň rohový kop. Ten dle předpokladů provede Cabaye.
59'
Brighton je v úvodních patnácti minutách lepší. Domácí zahrávali další dva rohové kopy, po tom druhém zakončoval Dunk těsně vedle.
58'
Exekuce mířila na Hennesseyho, který balón vyrazil pouze na rohový kop. Ten taktéž nepřinesl nic nebezpečného a stav je tak stále bezbrankový.
57'
Volný kop také pro modře zbarvené hráče. Tentokráte se nedovoleným zákrokem prezentoval Cabaye, jehož zákrok na Knockaerta byl hodně tvrdý.
56'
Hodně nevýrazný Benteke opět nedokázal zpracovat těžkou přihrávku, na opačné straně musel rychle z branky Hennessey.
55'
Tradiční exekutor podobných standardek Cabaye do zkusil přímo na branku. Technický projektil prosvištěl kolem zdi a poté zamířil do rukavic Ryana.
54'
Kousek před pokutovým územím si ustlal na zemi Zaha a naskýtá se velmi slušná pozice z přímého kopu. Hlavní sudí ale nebude tahat žlutou kartu.
53'
Cabaye ukořistil balón a okamžitě se řítil do rychlého kontru. Následně si vybral na levé stran Towsenda, jehož centr opět přeletěl jeho kolegy.
52'
Milivojevič se pohyboval v blízkosti vápna, avšak jeho průniková přuhrávka na Zahu neměla potřebné parametry. Ryan bude vykopávat od branky.
51'
Před malým momentem šel Gross do souboje s Tomkinsem až příliš agresivně a je z toho faul. Hosté tak budou moci uklidnit hru.
50'
Tomkins si nechtěl přidelávat žádné komplikace a před napadajícím Murrayem raději odehrál balón zpět k vlastní šestnáctce.
49'
Izquierdo chtěl z první sklepnout na Grosse, avšak přihrávka mířila do úplně jiného prostoru. Ward následně vyvezl hrací předmět.
48'
Žlutou kartu dostává José Izquierdo (Brighton & Hove Albion FC).
48'
Hned v úvodu druhého dějství zahrával Brighton standardní situaci, která ale nepřinesla nic nebezpečného. Naopak se Duffy dopustil útočného faulu.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si vzali tentokráte na starost domácí. Ti budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který moc krásy nepobral. Sledovali jsme velice nudné úvodní dějství, jenž nabídlo pouze jednu velkou šanci. Tu si překvapivě vytvořili hosté, jenomže při dvojzakončení ztroskotali na fantastickém Ryanovi.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
41'
Brighton si vybojoval další roh, který tentokráte směřoval k malému vápnu. Tam se ve vzduchu pokoušel prosadit Duffy, výše ve vzduchu ale byl Tomkins.
40'
Knockaert si na hranici šestnáctky počkal na seběhnutí Grosse, který střílel velice pohotově. Jeho přízemní projektil skončil pouze v rukavicích brankáře.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Hlavní sudí zřejmě nastavovat nebude.
38'
Pröpper lehce zaškobrtl o nohu unikajícího Zahy, což uviděl hlavní arbitr a je pochopitelně pískáno. Hosté okamžitě rozehráli nabídnutou standardku.
37'
Spustu času s míčem měl Towsend, jenž místo střely si chěl narazit s Bentekem. Belgický forvard byl příliš tísněn, a proto nenahrál spoluhráči zpět.
36'
Hostující obránci se rozhodli uklidnit poněkud rozhárané poslední minuty utkání a momentálně sledujeme kolotoč přihrávek na polovině Crystalu Palace.
35'
K propadnuvšímu míči se dostal Pröpper, který na nic nečekal a okamžitě svojí nabídkou hledal Murraye. Jeho kolega měl k míči příliš daleko.
34'
Cabaye byl napadán u pravé autové čáry a jako východisko si zvolil zpětnou přihrávku na Warda. Ten ale znovu odevzdal balón protivníkovi.
33'
Tomkins místo dlouhého pasu na Bentekeho přihrál na pravou stranu na Warda. Ten už záměr realizoval, hostující útočník ale nedokázal zalepit přihrávku.
32'
Pröpper přihrál vleže svému útočnému kolegovi Izquierdovi, jenž daleko s míčem neprošel. Ani soupeř toho moc v útoku nevymyslel.
31'
Bývalý hráč Newcastlu centroval tentokráte z levé části hrací plochy, jenomže výsledkem byl úplně stejný. Domácí obrana odvrátila hrozící nebezpečí.
30'
Cabaye rozehrával standardní situaci svého celku, jeho padající bochánek ale našel pouze hlavu Izquierda. Hosté si ale vybojovali další faul.
29'
Tohle už mělo oči. Suttner procedil balón na naběhnuvšího Izquierda, jehož tecnická střela mířile pouze do prostoru, kde momentálně stál Hennessey.
28'
Stále sledujeme tentýž obrázek hry. Zadáci Brightonu si přihrávají na vlastní polovině a jen horkotěžko nacházejí cestičku k šestnáctce soupeře.
27'
Duffy vyvezl balón až k půlící čáry, posléze při snaze oslovit Knockaerta podklouzl. Vzniklo z toho nepovedené přenesení, které zachytila obrana.
26'
Pröpperovo přenesení hry mělo najít za cíl Suttnerovu kopačku. Jeho pasu ale chybělo pár čísel, místo toho bude Crystal Palace vhazovat.
25'
Na opačné straně opět hýřil aktivitou Towsend. Ten se dostal kolem napadajícího Stephense, následný centr ale opět doputoval k protivníkovi.
24'
Brighton si vybojoval úvodní rohový kop utkání. Centrovaný balón mířil do velmi nebezpečného prostoru, odkud hlavičkoval Dunk pouze doprostřed.
23'
Zaha operoval zády brance, načež přihrál volnému Cabayemu. Francouzký záložník vymyslel kolmici na Zahu, před kterým na poslední chvíli zasáhl Suttner.
22'
Saltor si rozmyslel svůj úmysl nakopnout balón na Knockaerta. Následná krátká kombinace ve středu hřiště znamenala pouze ztrátu míče.
21'
Hosté jsou i nadále nebezpečnější. Nyní chtěl Towsend najít svým centrem některého ze svých spoluhráčů, ten ale skončil pouze v rukavicích Ryana.
17'
Australský brankář odkopl balón až k levé postranní čáře, kde se ale Izquierdo pohyboval v ofsajdu. To následně potvrdil také opakovaný záběr.
16'
Předchozí akce byla jasným varováním pro domácí hráče. Ti se v úvodu příliš nepouštějí do vážnějších útoku a nyní mohli být potrestáni.
15'
Rázem přišla obrovská šance Crystalu Palace! Benteke hezky sklepl balón na Zahu, který trefil pouze brankáře. Míč se odrazil k Bentekemu, jenž pro změnu usměrnil míč do ležícího Ryana.
14'
Nepřesnost za nepřesností. Brighton opět zkoušel nakopávaný balón za obranu soupeře, i tentokráte se tento záměr nesetkal s úspěšnou realizací.
13'
Hostující kapitán Sakho se marně pokoušel dostat před Murraye, který si velmi dobře kryl svůj prostor. Zpracování nevyšlo dle představ a domácí kanonýr přišel o balón.
12'
Po několika vteřinách později se nedovoleným zákrokem prezentoval Loftus-Cheek, který si pomohl faulem u středového kruhu.
11'
Pröpper pouze nahrál vedle stojícímu Knockaertovi, jenž byl ihned dostoupen dvojicí protihráčů. Ti sice vybojovali balón, následně se ho stejně rychle zbavili.
10'
Towsend nastartoval své rychlé nohy a po krátkém driblinku se odhodlal k centru z levé strany. Plachtící balón našel pouze hlavu Dunka, Benteke se k hlavičce nedostal.
9'
Ward vhazoval hned dvakrát od pravé postranní čáry, následoval odkop z jeho nohy, který skončil až za autovou čárou. Aut také pro Brighton.
8'
S hracím předmětem se pomazlil také brankář Ryan, jenž pouze posunul hrací předmět do strany. Domácí rozjíždějí útok od vlastní šestnáctky.
7'
Dunk dlouho nevědl, co s balónem, nakonec se rozhodl ho poslat na rychlonohého Izquierda. Přihrávka byla ale příliš prudká a skončila až v zámezí.
6'
Úvodní minuty přináší velice opatrný fotbal. Ani jeden z celků nechce udělat žádnou brzkou chybu, což se odráží na nezáživném úseku hry.
5'
Před malým momentem musel prokázat svojí připravenost Saltor, za jehož zády již startoval Schlupp. Domácí zadák ale vše zvládl na jedničku.
4'
Dalekonosný pas z kopačky Grosse směřoval na domácího forvarda Murraye. Ten se skrýval za zády Tomkinse, jenž odhlavičkoval balón pryč.
3'
První útočný výpad mají za sebou také domácí hráči, z pravé strany postupoval s míčem Knockaert, který pouze odevzdal balón soupeři.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Brighton & Hove Albion FC: Ryan – Bruno (C), Duffy, Dunk, Suttner – Knockaert, Groß, Stephens, D. Pröpper, Izquierdo – G. Murray.
Náhradníci: Krul – Kayal, Goldson, Hemed, March, Schelotto, Is. Brown.

Crystal Palace FC: Hennessey – J. Ward, Tomkins, M. Sakho (C), Schlupp – Cabaye, Milivojević – Zaha, Loftus-Cheek, Townsend – Ch. Benteke.
Náhradníci: Speroni – Dann, van Aanholt, Fosu-Mensah, Sako, Puncheon, McArthur..
Crystal Palace FC

Vypadá to, že se hráči Crystal Palace konečně trochu vzchopili, nicméně i nadále se nacházejí na samotném chvostu tabulky. Crystal Palace doposud nasbíral osm bodů a na první nesestupovou příčku ztrácí pouze tři body. Hostující tým dnešního utkání se potýká s druhou nejhorší ofenzívou soutěže. Co se týče defenzivní činnosti, tam je Crystal Palace čtvrtý nejhorší. Hosté půjdou do tohoto zápasu nakopnuti výhrou z posledního zápasu, kdy trochu překvapivě zdolali Stoke 2-1.
Brighton & Hove Albion FC

Fotbalisté Brightonu podávají v letošní sezóně velmi dobré výkony, které je zatím vynesly až na devátou pozici. Brighton se nachází ve velmi dobré formě, přičemž neprohrál ani jednou z posledních čtyřech ligových utkání. Ideální to ale není co se týče střelecké produktivity. Domácí celek dnešního utkání zatím nastřílel pouze třináct branek, o jednu branku více pak obdržel. Nejlepším střelcem Brightonu je Glenn Murray, který zatím nastřílel čtyři branky.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Anglická Premier League má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Brighton & Hove Albion FC a Crystal Palace FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.