Premier League - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Chelsea : Everton - 27. srpna 2017   14:30

Chelsea
27' Fàbregas (Morata) • 40' Morata (Azpilicueta)
2:0
(2:0)
Chelsea
Courtois – Azpilicueta (C), David Luiz, Rüdiger – Moses (89. Christensen), Fàbregas, Kanté, Alonso – Willian, Pedro (75. Bakayoko) – Morata (78. Batshuayi).
Caballero – Bakayoko, Batshuayi, Christensen, Kenedy, Tomori, Musonda.
Everton
Pickford – M. Keane, A. Williams, Jagielka (C) (83. Lennon) – Holgate, Davies (46. Bešić), Gueye, Baines – Rooney, G. Sigurdsson – Sandro Ramírez (62. Calvert-Lewin).
Stekelenburg – Bešić, Calvert-Lewin, Lennon, Lookman, Cuco Martina, Kenny.

SESTŘIH Premier League: Chelsea - Everton 2:0. Výhru favorita řídil Morata

Ode mne je to pro dnešek všechno, a tak vám přeji příjemný zbytek dnešního odpoledne! U sledování dalších online přenosů na počtenou. Loučí se s vámi Daniel Kinc.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 7:0. Střely mimo: 4:5. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 12:7.
Utkání je u konce! Chelsea si připisuje druhou výhru v řadě a poprvé v sezóně vítězí také na domácí půdě, zatímco Everton popvé vyjde z utkání bez bodu.

O osudu celého duelu rozhodl první poločas, kde se během deseti minut prosadili dva Španělé – Cesc Fabregas, jenž pálil přesně ke vzdálenější tyči z pravé strany, a Álvaro Morata, který si naskočil na přesný centr Azpilicuety. Chelsea ve druhém poločase svůj náskok kontrolovala a v závěru přestála i dvě šance Toffees.
90+3'
90+2'
Batshuayi se málem po pasu Fabregase dostal dopředu, ale na pas mu chyběly zhruba dva kroky, a tak byl u balónu opět jako první Pickford.
90+1'
Willian se na pravé straně uvolnil ke střele, svou střelu schoval mezi nohy obránce, k jeho smůle však Pickford pozorně sledoval dráhu míče a ukryl jej ve svém náručí.
90'
Budou se nastavovat tři minuty nad rámec druhého poločasu!
89'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Victor Moses, přichází Andreas Christensen.
88'
Azpilicueta na levé straně poslal k zemi Calvert-Lewina a také domácí kapitán odejde ze zápasu se žlutou kartou.
88'
Ještě jedna šance Evertonu! Dlouhý míč propadl k dvojici Rooney – Lennon, přičemž druhý jmenovaný na penaltě pálil z voleje, ale Rudiger jeho pokus obětavě zablokoval! Odražený balón ihned z první napálil Gueye a Courtois jeho pokus skvěle vyškrábl na roh!
87'
Rohový kop žádné nebezpečí před Pickfordovou brankou nepřinesl, to ale domácí zatím mrzet nemusí.
86'
Na opačné straně zabojoval Moses a vybojoval pro svou družinu další rohový kop. Chelsea s jeho rozehrávkou pospíchat nebude.
85'
Z rohu se sice šance nedočkal, jenže míč se vrátil k levé postranní čáře k Sigurdssonovi, který posadil pěkný balón na hlavu nabíhající Williamse, ale ten v dobré pozici hlavičkoval kousek vedle levé tyče!
84'
Po dobré práci na pravé straně a chybné hlavičce Mosese navíc vybojoval rohový kop – teprve druhý v celém duelu.
84'
Everton opět posílil ofenzívu a nyní se už bude snažit vrhnout všechny své síly do útoku.
83'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Phil Jagielka, přichází Aaron Lennon.
81'
Luiz u levé lajny fauloval Calvert-Lewina a hosté zahrávali přímý kop. Po jeho rozehrávce se míč odrazil k Williamsovi, který zkusil z hranice vápna z nouze střelu přes hlavu, ale míč skončil nad brankou.
80'
Střídající Batshuayi vybojoval míč a rázem pádil kupředu s Willianem. Ten na pravé straně počkal na sbíhajícího Bakayoka, ale jeho rána z první byla zablokována.
79'
Rudiger se nyní vydal po levé straně hodně hluboko z obranné poloviny, troufl si dokonce na dvojnásobnou přesilu, ale nakonec si proti Keaneovi pomohl faulem.
78'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Álvaro Morata, přichází Michy Batshuayi.
77'
Hra je nyní hodně kouskována, což vyhovuje především Chelsea, která drží stále svůj dvoubrankový náskok.
76'
Moses hodně nevybíravě poslal nyní k zemi Bainese a také on se zapisuje na listinu karetních hříšníků dnešního duelu.
75'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Pedro, přichází Tiemoué Bakayoko.
73'
Jenže celá akce nakonec čtvrthodiny před koncem vyšla vniveč, dlouhý míč od Jagielky nikdo v bílém nestopoval a Courtois si tak připsal snadný zákrok.
72'
Everton se nyní snaží aktivně kombinovat s míčem, ale hráči Chelsea stále předvádějí aktivní pohyb směrem dopředu i dozadu.
71'
Žlutou kartu dostává Wayne Rooney (Everton FC).
71'
Sigurdsson v pokračující hře využil nepozornosti obrany Chelsea a po levé straně vyslal dopředu Calvert-Lewina, ten ale nedokázal přesněji odcentrovat, a tak Luiz dokázal pohodlně odvrátit balón.
70'
Nacvičený signál skončil centrem Fabregase na hranici vápna k Azpilicuetovi, který se do míče opřel z voleje, ale jeho nemastný neslaný pokus obrana pohodlně odvrátila.
69'
Rohový kop pro domácí mužstvo po dobré práci Alonsa.
68'
Baines vytáhl míč z obranné poloviny a prudkým pasem hledal Calvert-Lewina, jenže ten si míč nedokázal zpracovat vůbec podle představ a tak jej jen nasměroval ke Courtoisovi.
67'
A navíc se hosté o míč připravují sami, po faulu střídající Bešiče patří balón opět svěřencům Antonia Conteho.
65'
Po delší době kombinuje také celek z Liverpoolu, středová linie Chelsea jej však ale nepouští vůbec na dostřel branky Courtoise.
64'
Chelsea má druhou půli pod kontrolou a nikam soupeře nepouští. Willian na sebe natáhl dva soupeře a přenechal balón Fabregasovi, který zprava centroval opět na Moratu, u míče byl však tentokrát rychleji Pickford.
63'
Další útok domácích směrem kupředu táhl Marcos Alonso, jenž dostal velmi dobrý pas do běhu na levé straně, horší už to však bylo s centrem, který domácí wingback poslal vysoko na tribunu.
62'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Sandro Ramírez, přichází Dominic Calvert-Lewin.
61'
Na svého spoluhráče mohl navázat Moses, který se uvolnil velmi podobně ve stejném prostoru, nigerijský křídelník se dokonce k ohrožení branky dostal, ale svou ránu namířil přesně do rukavic brankáře Pickforda.
60'
Dobrá možnost domácích! Odražený míč z rohového kopu si sebral na hranici vápna Pedro, svému strážci nasadil jesličky, ale poté jeho tvrdá rána kousek nad zemí zamířila těsně vedle pravé tyče!
59'
A to se Karamelkám málem vymstilo, když se pohodlně prodral obranou dopředu Azpilicueta, ještě snadněji odcentroval a jeho pas nebezpečně proskákal až na zadní tyč, ale tam obrana Evertonu zasáhla a poslala míč na roh.
58'
Chelsea se nadechuje k dalšímu tlaku na polovině soupeře, Everton je hodně zatažený a jeho hráči se nesnaží soupeře ani aktivně napadat.
56'
Moses znovu po svém zvyku táhl míč po pravé lajně, prudce odcentroval na bližší tyč, jenže balón si našel jen vracejícího se Keanea, jenž jej nadvakrát odvrátil.
55'
Chelsea číhá na každou možnou chybu soupeře. Willian jednu z nich mohl potrestat prudkým pasem na Moratu, ale přihrávku na kolegu z útoku, který by šel úplně sám na branku, mu vůbec, ale vůbec nevyšla.
54'
Akce však pokračovala a na pravé straně se otevřel prostor k postupu vpřed Mosesovi, jenž byl ale dobře tísněn soupeřem, a tak centroval jen do boční sítě.
53'
Willian si dobře sběhl na střed, kde zády k brance zkoušel efektní patičkou prodloužit míč do běhu Moratovi, ten na lišácký pas svého kolegy jen o kousek nedosáhl.
52'
Druhý poločas zatím celkově přináší poměrně opatrnou oboustrannou hru, Chelsea hraje přesně to, co potřebuje, zatímco Everton se nemůže dostat do pořádné kombinace.
51'
Azpilicueta s Mosesem nyní na pravé straně přečíslili soupeře, v klíčové chvíli si ale nerozuměli podle představ a o šanci přejít dopředu se sami připravili.
50'
Domácí v poklidu kombinovali, jenže poté zachybovali, čehož využil Rooney, který narýsoval povedenou kolmici na Sandra Ramíreze, jenž mohl pálit na zadní tyč, ale trefil jen připraveného vracejícího se Rudigera.
49'
Nicméně i přesto se Chelsea dokázala dostat ke střele, když z pravé strany putoval míč po ose Willian – Morata – Moses až k Pedrovi, jenž zkusil technický obstřel na zadní tyč, ale branku zhruba o půl metru minul.
48'
Domácí, konkrétně Fabregas, nakonec zvolil rozehrávku nakrátko a tak trochu svou šanci i zazdili, protože se ze své kombinace dostali opět až na obrannou polovinu.
47'
Po prudké přihrávce středem mohl postupovat kupředu Pedro, k němuž se však vrátil pohotově Keane a srazil balón na rohový kop.
46'
Domácí uvedli míč do pohybu, čímž oficiálně zahájili druhý poločas. Úvodní nákop směrem dopředu se ale nevyvedl, a tak musejí Blues začít znovu od brankáře Courtoise.
46'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Tom Davies, přichází Muhamed Bešić.
46'
První poločas je minulostí a domácí jsou zatím na nejlepší cestě za ziskem tří bodů, neboť vedou o dvě trefy. Skóre duelu otevřel po půlhodině hry Cesc Fabregas, který pálil přesně na zadní tyč a o deset minutě později se po centru Azpilicuety prosadil také Alvaro Morata! Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas. Buďte u něj s námi.
Druhý poločas začne přibližně v 15:33.
45+2'
45+1'
Everton se pokusil zahrozit v závěrečných minutách první půle ještě jednou směrem dopředu, ovšem Rooney přehnal svou razanci z pravé postranní čáry. Míč pro domácí.
45'
Nastavují se dvě minuty nad rámec prvního poločasu!
44'
David Luiz hluboko ze své obranné poloviny vyvezl míč na střed, odkud čechral velmi zajímavou přihrávku do běhu opět na Moratu, jenže ten ani tentokrát přes obranu soupeře neprobil kupředu.
43'
Navíc přišel opět brejk Chelsea, Pedro zůstal schovaný obraně soupeře na pravé straně, odkud chtěl z otočky centrem najít Moratu, ale ten byl stoperskou dvojicí ustrážen.
42'
Everton se samozřejmě v další útočné kombinaci směrem dopředu snaží co nejrychleji odpovědět, obrana Conteho svěřenců ale zatím působí velmi pozorně.
40'
Chelsea právě vstřelila branku!
Domácí nakonec ze svého tlaku vytěžili i druhou trefou! V postupné kombinaci se dostal míč na pravou stranu ke zcela volnému Azpilicuetovi a domácí kapitán skvostným centrem našel za obranou zcela volného ALVARA MORATU, jenž z bezprostřední blízkosti nedal hlavou Pickfordovi žádnou šanci – 2:0!
39'
Willian dostal prudký pas do běhu po pravé straně, jeho centr hledal na hranici vápna Moratu, ale ten, ačkoliv se snažil ze všech sil, na něj nedosáhl.
38'
Karamelky zvolily opět velmi pozvolný útok, a to po pravé straně. Tam už stál připravený Kanté, jenže dokázal celou akci zastavit včasným obranným zákrokem.
37'
Fabregas se po nepřesné přihrávce spoluhráče snažil vybojovat míč na středu hřiště, ale trojnásobná přesila byla proti. Everton míří dopředu.
36'
Brazilský křídelník je však, zdá se, v pořádku a je zpět na nohou. Jeho spoluhráči z obranné poloviny rozjíždějí další útočnou akci.
35'
Ta ale celku z Liverpoolu vůbec nevyšla, Sigurdssonův centr byl nepřesný. Dopředu navíc mohl obratem vyrazil Willian, kterého musel k zemi povalit bránící Gueye.
34'
Everton v posledních minutách lehce ožívá směrem dopředu. Nyní jeho další akci zastavil faul Kantého a Toffees budou zahrávat zajímavou standardní situaci.
33'
Nová akvizice hostů Gylfi Sigurdsson dostal prudkou přihrávku na hranici vápna, kde se ihned ocitl v obležení soupeřů, a tak musel dát míč rychle od nohy. Jeho centr na zadní tyč mířil do země nikoho.
32'
Hostující wingback dostal možnost k opětovnému centru záhy, tentokrát už mu vyšel lépe, jenže obrana Chelsea byla ve vlastním vápně dobře zformována a nepustila nikoho v bílém do zakončení.
31'
Rooney opět vybojoval míč aktivním přístupem pro svůj celek, z jeho práce mohl těžit Holgate, ale jeho centr z pravé strany byl sražen do autu.
30'
Půlhodina hracího času je minulostí, Blues jsou stále na míči a tyto minuty patří v kombinaci právě jim.
29'
A právě Fabregas vybojoval míč ve středu hřiště, zbavil se dvou hráčů a v těžké pozici se pokusil vysunout Williana, ten se ovšem přes obranný val Toffies neprobil.
28'
Domácí jsou nyní pochopitelně na koni a pokračují ve své aktivitě, zatímco Everton se musí bránit další nájezdům soupeřem.
27'
Nyní už se ale domácí celek může radovat! Fabregasův centr z rohu byl sice odvrácen, nicméně Chelsea pokračovala v útoku. Právě CESC FABREGAS si naběhl po pravé straně do šestnáctky, narazil si s Moratou, jenž mu posunul balón hlavou a španělský záložník poté zamířil šajtlí přesně na zadní tyč – 1:0!
26'
Nakonec Azpilicueta vybojoval míč pro Mosese, jehož centr z jedničky hledal Moratu, ale toho k hlavičce nepustil obětavý zákrok Williamse.
25'
Chelsea se však k míči znovu velmi rychle dostala a nyní hledá okénko v obraně soupeře další aktivní kombinací.
24'
A co víc, po vystihnutí nepřesné rozehrávky upaloval kupředu Pedro, svůj brejk však vzal trochu sobecky na sebe a soupeř jej od míče odzbrojil.
23'
Přesnost zhatila i akci domácích. Ti poté zakombinovali na levé straně hřiště, ovšem Daviese trojnásobná přesila do útoku nepustila.
22'
Karamelky však ze své kombinace opět nic nevytěžily, centr z pravé strany prolétl bez jakéhokoliv zásahu vápnem soupeře a Azpilicueta vyráží s míčem opačným směrem.
21'
Rooneymu se situace příliš nelíbila, nicméně rozhodnutí rozhodčího je neměnné a jeho celku bude opět u míče.
20'
Everton se s rozehrávkou nikam nehnal a zvolil postupný útok. Míč dostal ke kopačce Rooney, na nějž si ostře vyšlápl opět Alonso, ale celá situace se obejde bez karetního trestu,
19'
Marcos Alonso nejprve dobře na polovině hřiště zabojoval o míč, poté však při dalším souboji zahrál rukou. Balón pro Everton.
18'
A se svou akcí neuspěl ani o několik desítek vteřin později Fabregas, který chtěl vyslat dopředu za obranu Pedra, ovšem dva španělští kolegové se navzájem vůbec nepochopili.
17'
Opačným směrem se tak opět vydala domácí družina, kapitán Azpilicueta se prodral k centru, ale ten skončil jen u kopaček hostujícího Holgatea.
15'
Jenže ani Evertonu se směrem dopředu nevedlo podle představ, Gueye neposlal středem přesnou přihrávku spoluhráči.
14'
Míč už nyní mají na svých kopačkách hostující fobalisté, kteří v poklidu kombinují na obranné polovině.
13'
Ani z rohu před brankou soupeře nezapršelo, první centr z rohu byl odvrácen a po dalším centru Luiz zakončovat jen do rukavic brankáře soupeře.
12'
Chvíli poté Morata na středu útočné poloviny vybojoval míč právě pro Williana, který se rychlou kličkou soupeři dostal ke střele, ovšem ta byla sražena na rohový kop.
11'
Chelsea pokračuje v úvodní aktivitě směrem dopředu, nyní se však Willianovi nepovedlo projít po levé straně.
9'
Žlutou kartu dostává Idrissa Gueye (Everton FC).
4'
Alvaro Morata pálil zpoza pokutového území, branku Evertonu minul.
2'
Chelsea chtěla vstoupit do zápasu aktivněji, Kante se však provinil nedovoleným zákrokem.
1'

Chelsea FC: Courtois – Azpilicueta (C), David Luiz, Rüdiger – Moses, Fàbregas, Kanté, Alonso – Willian, Pedro – Morata.
Náhradníci: Caballero – Bakayoko, Batshuayi, Christensen, Kenedy, Tomori, Musonda.

Everton FC: Pickford – M. Keane, A. Williams, Jagielka (C) – Holgate, Davies, Gueye, Baines – Rooney, G. Sigurdsson – Sandro Ramírez.
Náhradníci: Stekelenburg – Bešić, Calvert-Lewin, Lennon, Lookman, Cuco Martina..
Vzájemná utkání

30.04.17 (PL) Everton – Chelsea 0:3
05.11.16 (PL) Chelsea – Everton 5:0
12.03.16 (FA Cup) Everton – Chelsea 2:0
Everton FC

To Toffies v létě přišli o svou největší hvězdu Romela Lukaka, kterého by měl aspoň částečně nahradit navrativší ztracený syn Wayne Rooney. A celku z Liverpoolu se zatím start do sezóny daří, když je 8. místě ligové tabulky se ziskem 4 bodů při skóre 2:1.

Zatímco úvodní duel sezóny proti Stoke Karamelky zvládly nejtěsnějším možným rozdílem 1:0, v minulém kole si připsaly cennou remízu na hřišti favorizovaného Manchesteru City, kde dlouho vedly, ale domácí nakonec stihli alespoň vyrovnat.

Jediným střelcem na ligové scéně je zatím již zmíněný Wayne Rooney, který se postaral o dosavadní oba zásahy svého celku.
Chelsea FC

Londýnský klub po loňské takřka suverénní sezóně, v níž si dokráčel pro titul, stojí před těžkým úkolem, který je obhajoba. Svěřenci Antonia Conteho vstupovali i do letošního ročníku jako jeden z největších aspirantů na ušatou trofej, úvod sezóny však zatím hatí zranění a také poněkud užší stavba kádru. V tabulce patří Chelsea po dvou zápasech 11. místo se ziskem tří bodů a skóre 4:4.

V posledním ligovém utkání napravili Londýňané zaváhání z úvodního duelu proti sezóny s Burnley (2:3) a na hřišti svého rivala Tottenhamu zvítězili po dvou trefách Alonsa 2:1!

Právě Marcos Alonso je momentálně coby obránce nejlepším střelcem týmu s dvěma trefami, po jednom gólu mají na kontě Morata a Luiz.
Vítám všechny fanynky a fanoušky anglického fotbalu! Dnes se v rámci 3. kola Premier League představí před vlastním publikem Chelsea FC, na jejíž hřiště zavítá Everton FC. Utkáním vás provede Daniel Kinc.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.