Premier League - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Huddersfield Town : Newcastle - 20. srpna 2017   14:30

Huddersfield Town
50' Mooy (Kachunga)
1:0
(0:0)
Lössl – Smith (C), Zanka, Schindler, Löwe – Mooy, Biling – Kachunga (72. Palmer), van La Parra (69. Quaner), Ince (90+2. Hefele) – Mounié.
Coleman – Malone, Lolley, Williams, Quaner, Hefele, Palmer.
C. Pawson – S. Bennett, R. West
John Smith's Stadium Huddersfield
24128 diváků
Newcastle
Elliot – Manquillo, Lascelles (C), Clark, Mbemba – Merino, Hayden (76. Diamé) – Ritchie, Ayoze Pérez (80. Jacob Murphy), Atsu – Gayle (52. Joselu).
Darlow – Aarons, Diamé, Jacob Murphy, Saivet, Joselu, A. Mitrović.

SESTŘIH Premier League: Huddersfield - Newcastle 1:0

Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek neděle!
Statistiky:
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 3:3. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 4:5. Fauly: 13:10.
Fotbalisté Huddersfieldu slaví! V domácí premiéře totiž porazili Newcastle 1:0 a po dvou kolech mají na kontě plný počet šesti bodů. Zápas rozhodl v 50. minutě Aaron Mooy, který se z hranice šestnáctky trefil ke vzdálenější tyči. Hosté toho směrem dopředu mnoho nepředvedli a po dvou zápasech tak zůstávají bez bodu i vstřeleného gólu.
90+5'
90+5'
Domácí ale odehráli míč alespoň do autu. Každou chvíli už musí přijít konec!
90+4'
Asi poslední míč do šestnáctky domácích pošle Rob Elliot, který rozehrává přímý kop z poloviny hřiště.
90+3'
Střela Josela z větší vzdálenosti skončila za bránou domácích. Lössl asi nebude pospíchat s výkopem.
90+2'
Střídání v týmu Huddersfield Town: ze hřiště odchází Tom Ince, přichází Michael Hefele.
90+1'
Jamaal Lascelles fauloval Mouniého a vidí žlutou kartu. Domácí mohou opět pošetřit cenné sekundy.
90+1'
Rozhodčí Pawson nastaví druhý poločas o čtyři minuty!
90'
Odražený míč napálil na bránu z těžké pozice Joselu. Španělský útočník sice bránu trefil, ale Lössl balón v klidu lapil.
88'
Steve Mounié si pomohl v hlavičkovém souboji s Clarkem rukama. Dokonce vyfasoval žlutou kartu.
87'
Hráči Huddersfieldu teď drží hru na jejich útočné polovině. To Teriérům naprosto vyhovuje.
86'
Ten byl rozehrán nakrátko. Domácí už šetří čas.
85'
Kasey Palmer šel do souboje s obráncem s úmyslem vybojovat roh a to se mu povedlo.
84'
Z pravé strany posílal míč před bránu Joselu, míč končí v rukavicích Lössla.
83'
Steve Mounié byl přistižen v ofsajdu, rozehrávají hosté.
82'
Centr Matta Ritchieho domácí v pohodě uklízejí do bezpečí.
81'
Dlouhý nákop propadl až k Jacobovi Murphymu. Do jeho střely skočil obránce a hosté tak budou zahrávat roh.
80'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Ayoze Pérez, přichází Jacob Murphy.
79'
Utkání sleduje 24 128 diváků. Je samozřejmě vyprodáno.
77'
Kasey Palmer přišlápl Lascellese. Domácí hráč za to dostává žlutou kartu.
76'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Isaac Hayden, přichází Mohamed Diamé.
75'
Domácí hrají dobré utkání. Z levé strany tentokrát posílal před bránu nebezpečný centr Tom Ince a zasahovat musel stoper Clark.
74'
A málem dobrá příležitost domácích! Po rohu Mooye balón posunul hlavou před sebe Mounié a k zakončení se málem dostal Zanka. Těsně před ním lapil míč brankář Elliot.
74'
Po průniku Smithe mají domácí k dispozici dnes již šestý roh.
73'
Philip Biling si na půlce narazil míč se spoluhráčem a na levém křídle měl před sebou spoustu prostoru. Na jeho nabídku však ani jeden ze spoluhráčů před bránou nedosáhl.
72'
Střídání v týmu Huddersfield Town: ze hřiště odchází Elias Kachunga, přichází Kasey Palmer.
71'
Začíná poslední dvacetiminutovka řádné hrací doby. Hráči Newcastlu zvyšují svůj tlak.
69'
Střídání v týmu Huddersfield Town: ze hřiště odchází Rajiv van La Parra, přichází Collin Quaner.
69'
Po rohovém kopu se dostal k hlavičce Ciaran Clark. Hostující stoper netrefil bránu.
68'
Dobrá šance hostí! Joselu si narazil míč s Christianem Atsuem a ocitl se před brankářem Lösslem. Ten přízemní střelu útočníka Newcastlu vyrazil na roh.
66'
Domácí Philip Biling vyfasoval žlutou kartu za faul na Atsua.
65'
Jonas Lössl je v pořádku, hra může pokračovat.
64'
Joselu zbytečně dohrál domácího gólmana Lössla a vyfasoval za to žlutou kartu. Lössl je v tuto chvíli ošetřován.
63'
Z té ale nic nevytěžili. Poté ještě posílal míč do šestnáctky Merino, kde ho Manquillo prodlužoval do předbrankového prostoru. Vše ale řeší brankář Lössl.
63'
Joselu byl tak 33 metrů od brány faulován. Hosté budou zahrávat standardní situaci.
62'
Z pravé strany odcentroval Javier Manquillo. Balón směřoval na zadní tyč, kde ho nedokázal nasměrovat mezi tyče Matt Ritchie.
61'
Hosté se usadili na své útočné polovině a dá se očekávat, že budou stále více otevírat hru.
59'
Rafael Benítez nervózně postává u své lavičky. Straky by jistě nerady odstartovaly sezónu dvěma prohrami.
57'
Ten rozehrával Aaron Mooy, hosté se ubránili.
56'
Domácí fanoušci si užívají vedení Huddersfieldu. Do šance se nyní tlačil Kachunga, byl ale včas zastaven a tak z toho bude jen roh.
53'
Žlutou kartu dostává hostující Isaac Hayden, který ji obdržel za zajetí do Bilinga.
52'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Dwight Gayle, přichází Joselu.
52'
Fanoušci Huddersfieldu se tedy mohli radovat z prvního gólu svého týmu v Premier League na domácím stadionu. Newcastle asi bude muset změnit způsob hry.
50'
Huddersfield právě vstřelil branku!
Domácí se ujímají vedení! AARON MOOY nahrál míč do pokutového území Eliasovi Kachungovi, který mu ho vrátil a Mooy se z hranice šestnáctky trefil ke vzdálenější levé tyči z pohledu marně se natahujícího Elliota.
49'
Domácí zakládají útočnou akci od svého brankáře.
47'
Hosté se usadili na útočné polovině, ale přihrávka Merina našla jen Smithe, který míč odkopl.
46'
První poločas gól nepřinesl. Hrálo se v ostrém tempu, ale šancí jsme viděli poskrovnu. Tu největší měl hostující Matt Ritchie, jehož přesně umístěnou střelu z hranice šestnáctky vyškrábl skvělým zákrokem na roh brankář Lössl.
45+1'
45+1'
Rohový kop Toma Inceho rozpoutal před hostující bránou závar, ale obránci Newcastlu stačili míč odehrát do zámezí. Z dalšího rohu už pak domácí bránu soupeře neohrozili.
45+1'
Domácí vyrazili do rychlého protiútoku, konkrétně se řítili ve třech na dva obránce. Skvěle se však ještě dokázal vrátit Chancel Mbemba, jenž ve skluzu odklidil Incovu přihrávku před nabíhajícím Mouniém na roh.
45'
V šestnáctce se dostal k odraženému míč Matt Ritchie, který ho napálil směrem na bránu. Nastřelil však pouze bránícího Mooye.
44'
Mooy se snažil rozběhnout Eliase Kachungu, který ale balón nedokázal zastavit ještě na hrací ploše. Vykopávat bude Elliot.
42'
Pomalu se blíží závěr první půle. Góly zatím schází, ale nasazení je oboustranně vysoké.
41'
Žlutou kartu dostává Matt Ritchie (Newcastle United).
41'
Brankář Lössl vyběhl daleko ze své brány, aby odkopl míč před Gaylem, ale nezvládl to ideálně a míč odehrál pouze k Mattovi Ritchiemu. Ten chtěl balón z první poslat do odkryté brány, ale ani on ho netrefil vůbec dobře. O chvíli později Lössl opět vyrazil mimo svou šestnáctku a tentokrát už to zvládl mnohem lépe, míč odehrál do bezpečí.
39'
Hayden nastřelil Bilinga a zdálo se, že míč se odrazil do zámezí právě od domácího hráče. Rozhodčí však nařizuje rozehrávku od brány Huddersfieldu.
38'
Rob Elliot zkontroloval nákop jednoho z domácích hráčů až do zámezí. Brankář Newcastlu bude rozehrávat od brány.
36'
Christopher Schindler zatím hraje výborný zápas. Teď ve středu hřiště čistě zastavil Atsua.
35'
Christian Atsu posílal během několika sekund před bránu hned dva nebezpečné míče, které měly oslovit Dwighta Gayla. Zanka se Schindlerem však dokázali v obou případech zakročit velmi dobře.
34'
Löwe dobře rozběhl Rajiva van La Parru. Vše končí jen útočným faulem domácího fotbalisty.
33'
Elias Kachunga si nabíhal dopředu podél pravé postranní čáry, ale na pas svého spoluhráče nedosáhl. Vhazují hosté.
31'
Aaron Mooy v ostrém souboji s Isaacem Haydenem. Na toho pak ještě vystartoval Tommy Smith a rozhodčí má aktérům na obou stranách co vysvětlovat. Zatím ale zůstal u ústní domluvy.
30'
Míč posílal do ohně Matt Richie. Balón odvrátil do bezpečí Aaron Mooy.
29'
Hosté budou rozehrávat standardní situaci z levé strany hřiště.
28'
Zanka si na vlastní polovině hodně zahrával a nechal se obrat o míč Ayozem Perézem, který ho předal Ritchiemu. Vše řeší odkopem Schindler.
27'
Magpies zřejmě přestáli domácí tlak a vyrovnávají hru. Hosté mají balón ve svém držení.
26'
Zajímavý pas hledal za obranu nabíhajícího Ritchieho. Balón ale zachytil stoper Matias Jörgensen, který používá fotbalovou přezdívku Zanka.
24'
Hosté se snaží podržet míč na svých kopačkách a trochu zklidnit hru. Aktivnější je jinak stále Huddersfield.
22'
Steve Mounié vybojoval u brankové čáry míč a předával ho pod sebe Kachungovi. Ten trefil právě svého spoluhráče, který se v té chvíli nacházel v ofsajdu.
22'
Hraje se ve velmi slušném tempu. Zejména hráči Huddersfieldu nešetří pohybem.
20'
Po rohovém kopu Mooye brankář Elliot centrovaný balón podběhl a moc nescházelo, aby jeho chybu potrestal Steve Mounié. Domácí útočník na míč hlavou těsně nedosáhl!
19'
Nyní si vyměňují míč domácí obránci. Huddersfield má v držení balónu jasnou převahu.
17'
Po následném rohu Matta Ritchieho se domácí ubránili. Už se opět ujali balónu.
16'
První velkou šanci zápasu si připravili dosud nepříliš aktivní hosté! Ayoze Pérez přiťukl míč Mattovi Ritchiemu, který z hranice šestnáctky pálil ke vzdálenější tyči. Jonas Lössl předvedl vynikající zákrok a konečky prstů míč vytěsnil vedle své svatyně!
15'
Po chybě jednoho z bránících hráčů Newcastlu se dostal na hranici šestnáctky k míči Tom Ince. Ten na nic nečekal a hned ho napálil na bránu. Zamířil však jen do jejího středu, kde byl připravený Rob Elliot.
14'
Javier Manquillo zahrával autové vhazování na útočné polovině Newcastu. Domácí ale jeho spoluhráče dobře pokryli a vybojovali míč zpět.
13'
Z pravé strany dokázal odcentrovat Tommy Smith. K míči se snažil dostat Steve Mounié, jenž ale skončil po souboji s Lascellesem na zemi. Kapitán Newcastlu si počínal podle sudího Pawsona čistě.
12'
Terriers se nadechli k náporu a stále drží míč na svých kopačkách.
11'
Následně přilétl do pokutového území centr z pravé strany, ovšem naskakující Steve Mounié na zadní tyči nedosáhl na míč.
11'
Míč poslal před bránu Mooy, ale hosté se ubránili. Huddersfield ještě zůstává u míče.
11'
Po nedovoleném zákroku Mbemby budou domácí rozehrávat standardní situaci z pravé strany.
9'
Domácí zdobí rychlý přechod dopředu. Po jednom z takových kontrů se míč v šestnáctce dostal k Tomovi Inceovi, jemuž však střela vůbec nesedla a skončila vysoko nad.
8'
Mooy rozehrával první roh zápasu. Hosté míč odvrátili k Tommymu Smithovi, který ho napálil vysoko nad.
7'
Matt Ritchie hledal Dwighta Gayla, ale toho dobře ustrážil stoper Schindler. Domácí následně vyrazili do rychlého kontru, nijak se však neprosadili.
6'
Domácí to opět zkoušeli po levé straně. Nejprve se tam neprosadil van La Parra. O chvíli později pak centroval Aaron Mooy, ovšem míč končí v náručí Roba Elliota.
4'
Teriéři poprvé zahrozili. Balón zatáhl po levé straně dopředu Löwe, který ho předložil Aaronu Mooyvi. Jeho přízemní střelu z 20 metrů lapil Elliot.
4'
Bylo tam i drobné krvavé zranění, ale to vyřešil kus náplasti. Hostující bek se už vrací na trávník.
3'
Kachunga fauloval v hlavičkovém souboji Chancela Mbembu. Ten je lehce ošetřen a za postranní čarou podstupuje ošetření.
2'
Do první příležitosti se dral Ayoze Pérez, ovšem jeho pokus ve skluzu zablokoval domácí obránce.
1'
Úvodní rozehrávku obstarali domácí fotbalisté, kteří hrají v modrobílých barvách. Newcastle nastoupil v černých dresech.
1'
Aktéři utkání už nastupují na hrací plochu John Smith's Stadium. Fanoušci Huddersfieldu jsou natěšeni a připravili si také choreografii v klubových barvách.

Huddersfield Town: Lössl – Smith (C), Zanka, Schindler, Löwe – Mooy, Biling – Kachunga, van La Parra, Ince – Mounié.
Náhradníci: Coleman – Malone, Lolley, Williams, Quaner, Hefele, Palmer.

Newcastle United: Elliot – Mbemba, Lascelles (C), Clark, Manquillo – Merino, Hayden – Ritchie, Ayoze Pérez, Atsu – Gayle.
Náhradníci: Darlow – Aarons, Diamé, Jacob Murphy, Saivet, Joselu, A. Mitrović.

Rozhodčí: C. Pawson – S. Bennett, R. West.
Oba týmy se loni potkávaly v Championshipu. V obou případech zvítězil hostující celek, nejprve Huddersfield 2:1 a poté straky dokonce 3:1.
Huddersfield Town:
Huddersfield postoupil do nejvyšší soutěže po dlouhých 45 letech. Terriers zvládli náročné play off, v jehož finále udolal Reading. Vstup do Premier League pak tento celek ze severu Anglie zvládl fantasticky, když šokoval odbornou i laickou veřejnost výhrou 3:0 na hřišti Crystal Palace. Teriéři navíc soupeře jasně přehráli a jejich úspěch byl tedy zasloužený. Manažer David Wagner mohl být hodně spokojen s debutem letní posily z Montpellieru Stevem Mouniém. Útočník z Beninu se totiž prosadil hned dvakrát.

Wagner nemůže nadále počítat s Jonathanem Hoggem, Nahkim Wellsem a Martinen Craniem.
Newcastle United:
Fotbalisté Newcastlu se po sestupu z Premier League ohřáli v Championshipu jediný rok. Druhou nejvyšší soutěž vyhráli a vrátili se zpět mezi elitu. Úvodní zápas nové sezóny se však Magpies příliš nevydařil. I přes snaživý výkon doma podlehli 0:2 Tottenhamu a navíc přišli o záložníka Jonja Shelveyho, který se nechal hloupě vyloučit.

Manažer Newcastlu Rafael Benitez bude kromě Shelveyho postrádat také zraněné obránce Floriana Lejeuneho a Paula Dummetta. Debut by si naopak mohla odbýt posila ze Stoke, útočník Joselu.
Vítám tu všechny fanoušky dobrého fotbalu a obzvláště toho anglického! Nedělní program 2. kola Premier League otevře souboj nováčků, na hřiště Huddersfieldu přijede Newcastle. Vstup do soutěže vyšel lépe domácím, kteří šokovali anglickou veřejnost jasným vítězstvím na půdě Crystal Palace. Naopak straky na úvod ligy bodovat nedokázaly.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.