Premier League - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Huddersfield Town : Southampton - 26. srpna 2017   16:00

Huddersfield Town
Lössl – Smith (C), Zanka, Schindler, Löwe – Mooy, Biling (61. Williams) – Kachunga (88. Quaner), Ince, van La Parra (56. Palmer) – Mounié.
Coleman – Malone, Hefele, Williams, Quaner, Palmer, Lolley.
S. Attwell – P. Kirkup, M. Perry
John Smith's Stadium Huddersfield
Southampton
Forster – Soares, Stephens, Jošida, Bertrand – Romeu, Lemina (64. S. Long) – Tadić (74. McQueen), S. Davis (C), Redmond – Gabbiadini (71. Ward-Prowse).
A. McCarthy – Hoedt, Ward-Prowse, Boufal, McQueen, Ch. Austin, S. Long.

SESTŘIH Premier League: Huddersfield - Southampton 0:0

To už je z mé strany vše. Užijte si zbytek soboty!
Statistiky:

Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 4:3. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 10:10.
Přestože toto utkání skončilo bezgólovou remízou, tak si dovolím tvrdit, že přineslo velmi kvalitní fotbal. Domácí si v první půli vytvořili řadu šancí, které ale především zásluhou brankáře Forstera nedokázali proměnit. Na konci druhého dějství však Huddersfieldu začaly docházet síly a Saints nebyli daleko od plného bodového zisku. Největší jejich šanci měl již v nastavení Ryan Bertrand, jehož hlavičku odklidil za již překonaným gólmanem domácí kapitán Smith. Oba týmy si tak udržely neporazitelnost i po 3. kole. Terriers mají na kontě dvě výhry a remízu, Southampton pak jednu výhru a dva nerozhodné výsledky.
90+4'
90+4'
Rozehrál ji Ryan Bertrand, jehož centr se snažil ve skluzu usměrnit na bránu James Ward-Prowse. Neuspěl a tak míč uvede asi naposledy do hry brankář Lössl.
90+3'
Aaron Mooy ostře zajel do Redmonda. Ještě standardní situace pro hosty.
90+1'
Hosté mohli rozhodnout! Huddersfield spasil kapitán Tommy Smith, který po hlavičce Ryana Bertranda zaskočil za již překonaného brankáře Lössla! Bertrandovi naservíroval parádní centr Long.
90+1'
Rozhodčí Attwell nastaví ještě tři minuty.
90'
Domácí se zatáhli na svou polovinu. Hráli fyzicky náročný fotbal a v posledních deseti minutách už je opustily síly.
89'
Utkání se pomalu blíží ke svému konci. Zdá se, že Huddersfield zůstane po třetím kole bez porážky i obdrženého gólu.
88'
Střídání v týmu Huddersfield Town: ze hřiště odchází Elias Kachunga, přichází Collin Quaner.
86'
Zdá se, že hosté mají v závěru více sil! Sam McQueen posílal z levé strany míč před bránu, kde ho Shane Long zasáhl jen na dlouhou nohu a nedokázal ho tak usměrnit mezi tyče! Na zemi zůstal ležet Tommy Smith, jehož chytají křeče.
85'
Teď už to udělal Redmond mnohem lépe. Po nahrávce Soarese pálil velmi nebezpečně z hranice šestnáctky a Lössl míč tygřím skokem vyrazil do bezpečí!
84'
Zajímavě vypadající protiútok hostí zazdil Nathan Redmond. Ten posílal na rozběhnutého Stevena Davise příliš dlouhou přihrávku.
82'
Shane Long poslal krásným pasem do úniku Jamese Warda-Prowse. Ten si chtěl ještě míč zaseknout kolem vracejícího se Zanky a po lehkém kontaktu s ním v šestnáctce upadl. Pokutový kop si ofenzivní záložník Southamptonu nevykoledoval.
81'
Oriol Romeu se při rozehrávce ocitl v obležení dvou napadajících protihráčů. Už to vypadalo, že o míč přijde, ale nakonec byl faulován Williamsem.
80'
Nákop Matiase Jörgensena, který hraje pod fotbalovou přezdívkou Zanka, skončil jen v autu. Balón tedy pro hosty.
79'
Rozběhnutého Palmera nyní čistě zastavil Oriol Romeu. Ten tak může založit protiútok Southamptonu.
78'
Přihrávku Nathana Redmonda nemohl Cédric Soares dostihnout na hřišti. Domácí budou vhazovat.
76'
A na roh Mooye si před bránou naskakoval Danny Williams. Hlavou nedokázal usměrnit míč mezi tyče.
76'
Kasey Palmer je na hřišti cítit. Nyní vybojoval na Bertrandovi rohový kop.
74'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Dušan Tadić, přichází Sam McQueen.
74'
Domácí teď výborně napadali obránce soupeře. Nejprve se pod tlakem ocitl Maja Jošida, jenž to zvládl velmi dobře a po něm i Jack Stephens. Ten už si tak jistě nepočínal a může být rád, že balón odehrál do autu.
73'
Centr Aarona Mooye ze standardní situace způsobil zmatek v hostující šestnáctce. Pro Saints vše dobře dopadlo.
71'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Manolo Gabbiadini, přichází James Ward-Prowse.
70'
Startuje už poslední dvacetiminutovka utkání. Stále čekáme na první gól zápasu.
68'
Po sražené střele Toma Ince se dostal k míči Elias Kachunga, jehož však zradil první dotek a nemohl tak hned zakončovat. Po obranném zákroku Bertranda se domácí dožadovali odpískání penalty za ruku, ovšem sudí nechal hru pokračovat. K odraženému míči se pak ještě dostal Aaron Mooy, jehož možná gólovou ránu zablokoval Maja Jošida.
67'
Steven Davis míč kroutil přímo na bránu a ten propadl přes naskakující hráče až na Lössla. Domácí gólman balón vyrazil jen před sebe, ale pomohli mu obránci.
66'
Centr Davise srazil do zámezí Palmer, další rohový kop Sotonu.
66'
Gabbiadini v souboji se Zankou vybojoval pro hosty rohový kop.
64'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Mario Lemina, přichází Shane Long.
64'
Po sklepnutí Gabbiadiniho to zkoušel ze střední vzdálenosti Nathan Redmond. Jeho střela ale o tři metry minula vzdálenější tyč.
62'
Davis posouval míč dopředu, kde tušil Dušana Tadiće. Ten měl ale k balónu dále než domácí obránci.
61'
Střídání v týmu Huddersfield Town: ze hřiště odchází Philip Biling, přichází Danny Williams.
60'
Elias Kachunga si pomohl v souboji se Stephensem rukou. Míč pro hosty.
60'
Na John Smith's Stadium panuje opravdu krásná atmosféra. Místní fanoušci si užívají Premier League.
58'
Kasey Palmer na sebe upozornil odvážnou individuální akcí. Na levém křídle přetlačil Soarese a podobně to zkoušel i proti Stephensovi. Toho už ale, dle rozhodčího, fauloval.
57'
Z pravé strany velmi dobře odcentroval Tommy Smith. Na nabídku domácího kapitána si naskočil Steve Mounié, který hlavičkoval vysoko nad.
56'
Střídání v týmu Huddersfield Town: ze hřiště odchází Rajiv van La Parra, přichází Kasey Palmer.
55'
Držení míče – 48 % : 58 %
53'
Hostující Davis zahrával rohový kop. Jeho centr nebyl vůbec špatný, ovšem obrana Huddersfieldu si nakonec poradila.
51'
Docela pohledná akce Southamptonu. Nákop Romeua sklepl Mario Lemina k nohám Manola Gabbiadiniho, který z 18 metrů vypálil jen do středu brány. Lössl si připsal vůbec první zákrok v utkání.
50'
Domácí hráč by měl být v pořádku, balónu se ujali fotbalisté Southamptonu.
49'
Na trávníku zůstává ležet Rajiv van La Parra, který je ošetřován.
48'
Směrem dopředu se rozbíhal Nathan Redmond. Hostující křídelník byl ale zastaven na půlící čáře.
46'
O poločasové přestávce neproběhlo ani na jedné straně žádné střídání.
46'
První poločas sice gól nepřinesl, ale jinak musel diváky bavit. Především zásluhou Huddersfieldu se hrálo ve velkém tempu a viděli jsme i řadu šancí. První si vypracovali hosté, když Redmond pálil vedle vzdálenější tyče, ovšem pak už hrozili hlavně Terriers. Saints však několikrát podržel brankář Forster a především jemu tak může manažer Pellegrino vděčit za nadějné poločasové skóre.
45+2'
45+1'
Oriol Romeu trefil protihráče v hlavičkovém souboji loktem. Sudí Attwell ho potrestal žlutou kartou.
45+1'
Rozhodčí prodlouží první půli o minutu.
45'
Hosté teď ve středu hřiště velmi dobře zakombinovali. Davis nakonec roztáhl hru na Cédrica Soarese, kterému se ale vůbec nepovedl centr. Míč skončil za domácí bránou.
43'
Philip Biling ve středu hřiště ostře zajel do nohou Oriola Romeua. Hosté tedy budou po odpískaném faulu rozehrávat.
42'
Fotbalisté Southamptonu si nyní nahrávají na vlastní polovině a snaží se otupit vzrůstající tlak soupeře.
41'
Následoval rohový kop, který už domácím další příležitost nepřinesl.
40'
Fraser Forster udělal hrubku, kterou ale ještě dokázal napravit! Hostující gólman totiž neudržel centr Löwea z pravé strany a balón pouze vyrazil k Eliasovi Kachungovi. Ten však ve vyložené příležitosti gólmana Southamptonu nepropálil!
39'
Myslím, že fanoušci v hledišti John Smith's Stadium mohou být, s tím, co vidí, zatím spokojeni. Také zápasu vytvářejí výbornou atmosféru.
37'
Po následném rohovém kopu se hostující tým ubránil.
36'
Další domácí příležitost! Na hranici šestnáctky se dostal k pohotovému zakončení z voleje Tom Ince. Jeho jedovatý pokus na poslední chvíli vytěsnil vedle své vzdálenější tyče Fraser Forster!
35'
Rozehrávka nakrátko, po které přišel centr, který přistál na hlavě Stevea Mouniéa. Jeho hlavička však zamířila jen do připraveného Forstera.
34'
Centr Kachungy srazil na roh Bertrand. Tentokrát bude rozehrávat Tom Ince.
34'
Vše ale vyřešila defenziva Svatých. Domácí ještě zůstali u míče.
33'
Standardní situace pro domácí, které se neujme nikdo jiný, než Aaron Mooy.
31'
Teď ale domácí zahrozili! Po hezké akci vedené po pravém křídle odcentroval Tommy Smith a míč propadl až k Steveovi Mouniému. Beninský útočník sice balón netrefil ideálně, ale ten proskákal jen těsně vedle tyče Forsterovy brány.
29'
Tempo hry v posledních minutách přeci jen trochu uvadlo. Southampton drží častěji míč a nepouští Huddersfield k rychlému přechodu do ofenzivy.
28'
Z velké dálky zkusil štěstí Mario Lemina. Bývalý hráč Juventusu ale mířil hodně nepřesně.
27'
Opět pomalejší hostující kombinace. Southampton se snaží trochu zmírnit domácí nápor.
25'
Hosté se teď snaží trochu uklidnit hru rozvážnou kombinací na polovině hrací plochy.
24'
Hraje se v obrovském tempu. S velkým elánem hrající domácí sázejí na intenzitu hry.
23'
Domácí brankář založil výhozem rychlý protiútok, na jehož konci našel Kachunga nabíhajícího Rajiva van La Parru, který střílel z prostoru penalty. Naštěstí pro Forstera trefil nohu obránce Saints.
22'
Rohový kop zahrával Ryan Bertrand. Míč skončil v rukavicích Jonase Lössla.
22'
Na druhé straně rozběhl Davis Gabbiadiniho. Jeho centr srazil ve skluzu na roh Löwe.
21'
Domácí se teď nadechli k náporu. Hrozí zejména po levé straně hřiště, kde střídavě operují van La Parra a Kachunga.
19'
Z levé strany přilétl do hostujícího pokutového území centr, který Steve Mounié mohl zblízka uklidit do sítě. To by ale Fraser Forster nesměl skvěle zareagovat a míč domácímu forvardovi doslova ukrást!
19'
Tu rozehrál centrem do šestnáctky Mooy. Hosté míč odehráli do bezpečí.
18'
Cédric Soares se v hlavičkovém souboji opřel do Rajiva van La Parry. Domácí budou mít k dispozici standardní situaci.
16'
Zatím se hraje zajímavý fotbal. Domácí hrají nátlakově, ale Southampton dokáže odpovídat hodně nebezpečnými kontry.
15'
Saints hrozí nebezpečnými míči za obranu. Dušan Tadić posílal do šance Stevena Davise. Ten už se chystal zakončovat tváří v tvář brankáři, ale na poslední chvíli mu kvalitní střelu znemožnil skvělým obranným zákrokem Chris Löwe!
13'
Hostující gólman Fraser Forster našel přesným výkopem Stevena Davise, kterého tak málem poslal do zajímavého protiútoku. Zajímavý způsob, jak vyzrát na obranu soupeře.
11'
První velkou šanci si ale vypracovali hosté. Steven Davis našel krásnou přihrávkou Nathana Redmonda, který z levé strany postupoval na domácí bránu. Přízemní střelou ale minul vzdálenější tyč!
9'
Cédric Soares chtěl rozehrát na Stephense, ovšem domácí výborně presují a tak balón vybojovali. Saints zatím mají velké problémy.
6'
Terriers začali zápas velice aktivně, zatím se hraje především na polovině Southamptonu.
4'
Míč poslal do šestnáctky Aaron Mooy, ale hosté se ubránili bez větších problémů.
3'
Dezorientovaný Jack Stephens odehrál míč zbytečně na rohový kop. Další příležitost pro domácí.
2'
Chyba japonského stopera Jošidy málem přinesla šanci pro Huddersfield. Těsně před Stevem Mouniéem odehrál balón do bezpečí Mario Lemina.
1'
Domácí manažer David Wagner se ještě vřele přivítal s členy realizačního týmu Southamptonu. Velmi sportovní gesto.
Aktéři utkání jsou již připraveni na hrací ploše. Fanoušci jsou natěšeni na druhé domácí utkání Huddersfieldu v Premier League.

Huddersfield Town: Lössl – Smith (C), Zanka, Schindler, Löwe – Mooy, Biling – Kachunga, Ince, van La Parra – Mounié.
Náhradníci: Coleman – Malone, Hefele, Williams, Quaner, Palmer, Lolley.

Southampton FC: Forster – Soares, Stephens, Jošida, Bertrand – Romeu, Lemina – Tadić, S. Davis (C), Redmond – Gabbiadini.
Náhradníci: A. McCarthy – Hoedt, Ward-Prowse, Boufal, McQueen, Ch. Austin, S. Long.

Rozhodčí: S. Attwell – P. Kirkup, M. Perry.
Oba celky se v poměrně nedávné minulosti (roky 2009 a 2010) potkaly ve třetí nejvyšší soutěži, kde spolu odehrály během dvou sezón čtyři zápasy s vyrovnanou bilancí dvou výher a dvou porážek. Z vítězství se vždy radovaly domácí týmy.
Huddersfield Town:
Huddersfield vlétl po 45 leté absenci v nejvyšší soutěži mezi elitu s pořádným elánem. Terriers tak v úvodním kole senzačně vykradli stadion Crystal Palace výsledkem 3:0 a ve 2. kole zdolali před natěšeným publikem na John Smith's Stadium 1:0 dalšího nováčka z Newcastlu. Dobrou náladu ve městě ještě podtrhlo středeční vítězství 2:1 v Carabao Cupu nad třetiligovým Rotherhamem. V tomto duelu dostali příležitost především hráči ze širšího kádru.

Manažer David Wagner ještě nebude moci nadále počítat s Nahkim Wellsem, Martinen Craniem a Jonem Gorencem Stankovićem. Nejistý je start Jonathana Hogga, který se už zapojil po zranění kotníku do přípravy, ale na start v ostrém utkání to ještě příliš nevypadá.
Southampton FC:
Saints odehráli úvodní dva zápasy nové sezóny na domácím hřišti a v Huddersfieldu je tak čeká venkovní premiéra. Svěřenci manažera Mauricia Pellegrina mají na svém kontě čtyři body. V úvodním duelu uhráli jen bezgólovou remízu se Swanseou, přestože svého soupeře většinu času jasně přehrávali. Ve 2. kole pak udolali ve skvělém zápase West Ham 3:2. Hosté dokázali i v deseti vymazat dvougólový deficit a Svatí o své výhře rozhodli až v nastaveném čase z penalty, kterou proměnil Charlie Austin. V týdnu pak Southampton podlehl v Carabao Cupu (Ligový pohár) 0:2 druholigovému Wolverhamptonu. Saints se pod vedením Pellegrina snaží o nátlakový, ofenzivní fotbal s vysunutým pressingem a s tímto stylem mohou být nebezpeční pro každého soupeře.

Southamptonu by měl scházet pouze Mario Lemina, letní posila ze slavného Juventusu.
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! Tento víkend je na programu 3. kolo Premier League a já Vás provedu sobotním zápasem mezi nováčkem z Huddersfieldu a Southamptonem. Oba celky zahájily sezónu velice dobře, domácí Teriéři mají na kontě dokonce plný počet bodů a tak se rozhodně můžeme těšit na zajímavý fotbal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.