Premier League - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leicester : Brighton - 19. srpna 2017   16:00

Leicester
1' Okazaki  • 55' Maguire (Mahrez)
2:0
(1:0)
Leicester
Schmeichel – Simpson, Morgan (C), Maguire, Fuchs – Mahrez, James, Ndidi, Albrighton – Okazaki (75. Slimani), Vardy (90+3. Gray).
Hamer – Amartey, Gray, Chilwell, A. King, Slimani, Ulloa.
Probert – Garratt, Cook
King Power Stadium, Leicester
31 902 diváků
Brighton
Ryan – Bruno (C), Dunk, Duffy, Suttner – March, D. Pröpper, Stephens, Murphy – Groß (62. Knockaert) – G. Murray (66. Hemed).
Mäenpää – Bong, Hemed, Knockaert, Hünemeier, Rosenior, Skalák.

SESTŘIH Premier League: Leicester - Brighton 2:0. Skalák ani Matějů nehráli

Fotbalisté Leicesteru porážejí Brighton 2:0 a připisují si první vítězství v nové sezóně. To načal Šindži Okazaki doražení Mahrezovy střely již v první minutě utkání a Alžířan poté připravil branku i pro Harryho Maguira, jenž po rohovém kopu upravil skóre na konečných 2:0 pro Leicester.

Jiří Skalák se poprvé v Premier League prosadil alespoň na lavičku náhradníků, příležitost od trenéra Hughtona ale nedostal.
90+4'
90+4'
Zřejmě poslední akce hostů končí postavením mimo hru, brankář Schmeichel ještě reklamuje kvalitu míče a rozhodčí Probert jej nechává vyměnit.
90+3'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Jamie Vardy, přichází Demarai Gray.
90+2'
Jamie Vardy se poté skácel k zemi a po dalším střetu s Ryanem znovu vyžaduje ošetření. Závěrečné minuty už se asi obejdou bez jeho účasti.
90+1'
U rohového praporku domácí rozehráli po zemi, ovšem Albrighton poslal příliš dlouhou přihrávku Fuchsovi a rakouský obránce ji neměl šanci dostihnout ve vymezeném území.
90+1'
Slimani hledal před brankou Brightonu Jamie Vardyho, ten se pustil do dalšího souboje s brankářem Ryanem a vybojoval rohový kop. To vše v první ze čtyř nastavených minut.
90'
March napřáhl z dobrých pětadvaceti metrů, ovšem střela přímo do Kaspera Schmeichela domácího brankáře moc nezaměstnala.
89'
Mahrez se na pravém křídle nedokázal protáhnout kolem Suttnera, resp. se dostal s míčem až za brankovou čáru a bude se rozehrávat od Ryana.
87'
Po dvouminutovém ošetření už Vardy zlehka odchází za postranní čáru a ve hře se bude moci pokračovat.
85'
Jamie Vardy si před pokutovým územím Brightonu posunul míč mezi dva soupeře a po střetu s Duffym padl k zemi, do akce musí domácí fyzioterapeuti.
84'
Když už Ndidi ve středu hřiště ztratil míč a hosté podnikli rychlý útočný výpad, tak Knockaert jej zakončil centrem přímo do dánského brankáře.
84'
Tempo zápasu výrazně upadlo, domácí spokojeně hlídají svůj náskok a hosté nemají potřebnou kvalitu, aby je dokázali výrazněji ohrozit.
82'
Na následný Knockaertův centr si naskočil Dunk, ovšem míč pouze prodloužil za domácí branku a tam odsud určitě Schmeichelovi nebezpečí hrozit nebude.
81'
Simpson ve středu pole fauloval Pröppera, rozehrávat budou hosté.
78'
Hosté vybojovali rohový kop, ovšem po Knockaertově centru je v pokutovém území pískán útočný prohřešek Duffyho a píská se proti Brightonu.
76'
Znovu v akci senzační Rijád Mahrez! Ten si zpracoval odražený míč po Fuchsově centru a zpoza těl pálil, brankář Ran ale byl u své tyče včas.
75'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Šindži Okazaki, přichází Islam Slimani.
74'
Další střelecký pokus do statistik zapisuje Marc Albrighton, tomu se ale střela příliš nepovedla a proletěla vedle hostující branky.
74'
Na opačné straně zahrozil Mahrez! Alžířanova rána z velmi nadějné pozice je sražena na rohový kop.
73'
Hemed pálil z více než dvaceti metrů a prudkým projektilem k tyči pořádně protáhl Kaspera Schmeichela! Dánský brankář nadvakrát dokázal získat míč pod svoji kontrolu.
72'
Po centru Suttnera nabíhajícího Hemeda nepustil k hlavičce pozorný Maguire.
71'
S Murphyho nepovedeným centrem si snadno poradil Morgan a rychle přenesl hru na útočnou polovinu.
69'
Leicester nadále kontroluje hru a po většinu času drží míč na svých kopačkách.
67'
Albrightonův centr ze standardní situace hostující zeď srazila za vlastní branku.
66'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Glenn Murray, přichází Tomer Hemed.
66'
Domácí stoper Maguire si troufl na výborný útočný výlet, pronikl i kolem Bruna, jenž mu do cesty musel poté nastavit nohu, soupeře podrazit a Leicester dostává možnost zajímavé standardní situace.
64'
Knockaert se dočkal skvělého přijetí v ochozech, neboť za Leicester odehrál 109 soutěžních zápasů, v nichž vstřelil 16 branek. Byl však hlavním aktérem jednoho z nejtěžších okamžiků klubové historie, když v roce 2013 v nastavení semifinále playoff druhé nejvyšší soutěže na hřišti Watfordu neproměnil pokutový kop, kterým by poslal svůj tým do finále ve Wembley a naopak z protiútoku senzačně skórovali domácí.
62'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Pascal Groß, přichází Anthony Knockaert.
62'
Před Marchem se otevřel prostor na pravém křídle a našel před brankou Murraye, toho však do zakončení nepustil dotírající Simpson.
61'
Vardy se pustil do takřka nevyhratelného boje proti několikanásobné přesile a byť statečně bojoval, tak míč ve své moci neudržel.
59'
Po rohovém kopu Brightonu se míč odrážel v pokutovém území, nakonec ale doletěl přímo ke Kasperu Schmeichelovi.
57'
Mahreze při další individuální akci podkopl Suttner, následné standardní situaci se Brighton ubránil.
55'
Leicester právě vstřelil branku!
Domácí navyšují své vedení! Na výborný centr Mahreze od rohového praporku si naskočili oba stopeři Maguire s Morganem a byl to HARRY MAGUIRE, který zády odrazil míč do sítě!
51'
Žlutou kartu dostává Wes Morgan (Leicester City).
50'
Pröpper ostrým skluzem trefil míč, ale také sestřelil Vardyho, což publikum doprovází bučením na adresu hostujícího fotbalisty.
48'
Zajímavou statistikou jistě je, že Leicester proti nováčkovi neprohrál již dvanáct domácích utkání v řadě (7-5-0). Naposledy doma Leicester podlehl nováčkovi v srpnu 2001, tehdy dokonce 0:5 Boltonu.
47'
Úvod druhého poločasu se nese ve výrazně poklidnějších duchu než ten úvodní, v jehož padesáté sekundě Šindži Okazaki otevřel skóre zápasu.
46'
Oba týmy se ze šaten vrátily v zahajovacích sestavách a to znamená, že Jiří Skalák si na své premiérové minuty mezi anglickou elitou ještě musí počkat.
46'
Leicester City po prvním poločase vede nad Brightonem 1:0, když vedoucí branku domácí vstřelili už v úvodní minutě díky Šindži Okazakimu a ačkoliv měli trvalou převahu, tak další branku zatím vstřelit nedokázali.
45+2'
45+1'
Okazaki už je na na nohou, o něco hůře to vypadá s Duffym, avšak i on by přeci jen měl být v pořádku.
45'
Duffy ve vzduchu ošklivě sestřelil Okazakiho a zdravotními potížemi tuto nedobře vyhlížející srážku odnesli oba fotbalisté. Rozhodčí Probert tak okamžitě volá do akce zdravotníky.
43'
Suttnerův centr z levého křídla doletěl až za branku Kaspera Schmeichela.
41'
Vardy tísněn Suttnerem vystřihl skutečně fantastický centr a Okazaki u bližší tyče jen těsně netrefil hostující branku!
40'
Mahrezův centr hosté odvrátili pouze k Jamesovi, ten z osmnácti metrů přestřeluje.
39'
Albrightona k zemi přistrčil Stephens a před Leicesterem se otevírá možnost zajímavé standardní situace od rohu pokutového území.
38'
Při další rozehrávce Leicesteru se z hlediště ozývá skandovaný potlesk, domácí fanoušci jsou zatím maximálně spokojeni s výraznou převahou Leicesteru.
35'
Od rohového praporku rozehrál Albrighton, ovšem překopl úplně všechny fotbalisty nastěhované před Ryanem a míč se stočil za hostující branku.
34'
Fuchs při průniku po levém křídle doslova přetlačil Grosse a vybojoval další rohový kop Leicesteru.
33'
Při rychlém kontru Leicesteru si Albrighton po individuálním průniku navedl míč k zakončení pravačkou, ovšem nohu mu do rány stačil vložit bránící Pröpper.
32'
Po Albrightonově centru a souboji Vardyho s Pröpperem se míč odrazil za hostující branku a k Vardyho výrazné nevoli bude odkopávat brankář Brightonu.
30'
Leicester uklidnil hru a momentálně domácí kombinují v okolí středové čáry.
28'
Po Stephensově nákopu k pokutovému území Murray sklepl míč pro Murphyho, jehož prudkou ránu zastavil Wes Morgan.
26'
Od rohového praporku centroval Albrighton, Brighton se ale domácí snaze ubránil a protože se pak jeden z hráčů Leicesteru provinil hraním rukou, od hranice vlastního pokutového území může rozehrávat brankář Ryan.
26'
A tak znovu útočí Leicester a Christian Fuchs po rychlém přechodu na útočnou polovinu vybojoval rohový kop.
25'
Další zajímavou útočnou akci Brightonu zastavili sami hosté, neboť March poslal příliš prudkou přihrávku Grossovi na pět metrů a adresát ji nedokázal zpracovat.
23'
Hosté poprvé dopravili míč do domácí branky, ovšem to už měl asistent rozhodčího Garratt zdvižený praporek na znamení Murrayho ofsajdu, v němž hostující útočník byl po Stephensově pasu.
21'
Hostující brankář Ryan musel do pořádně ostrého souboje s Jamie Vardym a zřejmě utrpěl drobný zásah od kopačky útočníka anglického národního týmu, neboť byl mírně otřesen, ovšem bude moci v pořádku pokračovat.
20'
Zajímavá souhra Marche s Bruno Saltorem končí pouze Brazilcovým centrem do Kaspera Schmeichela.
19'
Hosté se vymanili z výrazného náporu soupeře a už přesunuli hru na útočnou polovinu.
18'
Po Albrightonově centru se odraženého míče zmocnil Ndidi a pokusil se jej posunout do střelecké pozice, tísněn domácími zadáky se však neprosadil.
17'
Blízko k druhé brance měl Jamie Vardy, kterému vyloženou příležitost připravil Okazaki, ovšem domácí kanonýr ani nadvakrát nedokázal míč dobře trefit a vystřelit!
16'
Dlouhé auty jsou specialitou Christiana Fuchse, s tím prvním dnešním si hostující defenziva porazila pouze za cenu odvrácení míče k Mahrezovi, ten ale neprocedil míč přes hradbu těl před Ryanem.
13'
Poprvé zahrozili také hosté, po souhře s Murphym centroval Suttner a byť našel pouze Fuchse, tak Rakušanovi odkop míče vůbec nevyšel, Propper ale ránou bez přípravy nepropálil těla před Schmeichelem.
11'
Znovu se v obecenstvu tleská Mahrezovi, ten na pravém křídle doběhl takřka nedostižitelný nákop Maguira a byť nestačil zkrotit míč na hrací ploše, tak místo odkopu od Ryanovy branky hosté musí vhazovat v blízkosti vlastního rohového praporku.
10'
Fuchs hledal po levém křídle rozběhnutého Albrightona, ten ale dlouhý pas nedokázal dostihnout.
9'
Po Brunově ledabylé přihrávce se míče ujal Fuchs, připravil zajímavou pozici pro Okazakiho, jenž ale do pokutového území přes důsledného Duffyho nepronikl.
7'
Domácí mají v úvodu zápasu výraznou územní převahu. Nadále jsou to oni, kteří hrají s míčem na kopačkách.
6'
Na Fuchsův centr si naskočil kapitán Morgan, hlavou ale pouze prodloužil míč za hostující branku.
5'
Při další akci alžírského míčového kouzelníka jej k zemi povalil Dunk a Leicester bude rozehrávat od postranní čáry.
4'
Další útočnou akci vedl Mahrez po pravé straně hřiště, tentokrát se ve spolupráci se Simpsonem do pokutového území neprobojoval.
1'
Senzační start "Lišek"! Rijád Mahrez svoji individuální akci zakončil ránou do středu branky, ovšem Ryan míč pouze vyrazil přímo před sebe a ŠINDŽI OKAZAKI neměl žádnou těžkou práci dorazit míč za záda hostujícího brankáře! To vše se stalo pouhých padesát sekund po úvodním výkopu.
1'
Úvodní dotyk s míčem provedl Šindži Okazaki a je rozehráno! Domácí hrají celí v modrém, hosté ve žlutém.
1'
Všichni fotbalisté nastupují s černými páskami na rukávech jako uctění památky zesnulých při teroristickém útoku v Barceloně.
Fotbalisté už jsou na trávníku, před úvodním výkopem si ještě mění strany.

Leicester City: Schmeichel – Simpson, Morgan (C), Maguire, Fuchs – Mahrez, James, Ndidi, Albrighton – Okazaki, Vardy.
Náhradníci: Hamer – Amartey, Gray, Chilwell, A. King, Slimani, Ulloa.

Brighton & Hove Albion FC: Ryan – Bruno (C), Dunk, Duffy, Suttner – March, D. Pröpper, Stephens, Murphy – Groß – G. Murray.
Náhradníci: Mäenpää – Bong, Hemed, Knockaert, Hünemeier, Rosenior, Skalák.

Rozhodčí: Probert – Garratt, Cook.
Hezké sobotní odpoledne při sledování přenosu utkání Leicesteru s Brightonem v rámci druhého kola nového ročníku Premier League.

LEICESTER CITY

Domácí Lišky po senzačním titulu z předloňské sezóny v té minulé skončily na dvanácté místě a letos by rádi do horní poloviny tabulky. V úvodním dějství nového ročníku Leicester sehrál skvělý zápas na Arsenalu, kde ještě osm minut před koncem vedl 3:2, nakonec ale odjel bez bodu po výsledku 3:4 i přes dvě branky Jamie Vardyho.

Trenér Shakespeare se bude muset obejít bez velké posily Iheanacha, neboť nigerijského útočníka trápí zraněný prst u nohy. Blízko návratu na hřiště po zranění jsou Drinkwater, Iborra, Huth a Mendy, ovšem ani jeden z nich patrně dnes ještě nebude připraven. Dlouhodobě zranění pak jsou Beram Kayal a Sam Baldock.

BRIGHTON & HOVE ALBION

Letošní nováček vstoupil do svého učinkování mezi anglickou elitou prohrou 0:2 s Manchesterem City, proti obrovskému favoritovi ale dlouho držel nerozhodný výsledek. Utkání by teoreticky mohlo být zajímavé i z českého pohledu, neboť na týmové soupisce jsou Jiří Skalák a Aleš Matějů, ovšem ani jeden se proti Citizens nevešel ani na lavičku náhradníků a nejspíše tomu tak bude i dnes.

Brighton se musí obejít bez Izzyho Browna, jenž po zranění ze zápasu proti Manchesteru City se dočasně vrátil do Chelsea na lékařské procedury a dnes k dispozici nebude. Brightonu bude chybět i čerstvá nejdražší posila v historii klubu, pětadvacetiletý kolumbijský útočník Jose Izquierdo, který přišel za 13,5 miliónu liber z belgických Brugg, ovšem s týmem ještě ani jednou netrénoval a jeho start je velmi nepravděpodobný.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.