Premier League - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Manchester Utd. : Leicester - 26. srpna 2017   18:30

Manchester Utd.
70' Rashford (Mchitarjan) • 82' Fellaini (Lingard)
2:0
(0:0)
de Gea – A. Valencia (C), Bailly, P. Jones, Blind – P. Pogba, N. Matić – Mata (67. Rashford), Mchitarjan (74. Fellaini), Martial (76. Lingard) – R. Lukaku.
Romero – Darmian, Smalling, Lingard, A. Herrera, Fellaini, Rashford.
Michael Oliver
Old Trafford, Manchester
75 021 diváků
Leicester
Schmeichel – Simpson, Morgan (C), Maguire, Fuchs – Mahrez, Ndidi, James, Albrighton (60. Gray) – Okazaki (60. A. King) – Vardy (76. Slimani).
Hamer – Chilwell, Amartey, A. King, Gray, Slimani, Iheanacho.

SESTŘIH Premier League: Manchester United - Leicester 2:0. Mourinhův tým dominuje lize

Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s vámi tímto loučím a přeji vám příjemný zbytek dne.
Dnešní utkání na Old Trafford sledovalo 75 021 diváků!
Máme dobojováno. Manchester United si udržel tlak z první poloviny zápasu a tentokrát přidal i dva góly. O oba se postarali ovšem střídající hráči. První vstřelil v 70. minutě Marcus Rashford, který přišel na hřiště 3 minuty předtím. Posléze střelu Jesseho Lingarda tečoval Marouane Fellaini a bylo to 2:0. S neuznaným gólem Juana Maty z první půlky, neproměněnou penaltou Lukakua a dalšími šancemi je vhodné podotknout, že Manchester United mohl v klidu přidat třetí výhru 4:0 v řadě, nicméně v cestě za tímto úspěchem jim stál dnes výborný Kasper Schmeichel. Ovšem tři zápasy se skórem 10:0 není vůbec zlé.
90+5'
90+5'
V závěru ještě dostává žlutou kartu Kasper Schmeichel za nesportovní chování.
90+4'
Na druhé straně mohl na 3:0 zvýšit Romelu Lukaku po přihrávce od Marcuse Rashforda, byl však vychytán Schmeichelem.
90+4'
Demarai Gray našel v parádní šanci Andyho Kinga, které ovšem z bezprostřední blízkosti vychytal David de Gea! Z následného rohového kopu už branku Leicester neohrozil.
90+3'
Grayova přihrávka na Riyada Mahreze byla sice pěkná, nicméně středopolař Leicesteru o míč následně přišel a dopředu mohl jít Manchester United. Domácí však tuto nabídku nevyužili.
90+2'
V závěrečných minutách to je ovšem hostující Leicester, kdo drží míč. Útok Islama Slimaniho však zastavil Marouane Fellaini.
90+1'
Nastavovat se budou 4 minuty nad rámec řádné hrací doby.
90'
Volný přímý kop se ovšem Rudým ďáblům moc nepovedl, což je ale moc netrápí. Víc se museli soustředit na rohový kop Lišek, který zahrával Demarai Gray. Letící balón ovšem vyboxoval pryč David de Gea. Další akce Leicesteru pak skončila ofsajdem.
89'
Útočnou hru Manchesteru United ukončil Matty James. Tedy, alespoň prozatím. Běžícího Marcuse Rashforda totiž srazil k zemi nedovoleným zákrokem a získává tak žlutou kartu.
89'
Islam Slimani se pokoušel o nalezení Andyho Kinga v pokutovém území United, nicméně to nedovolil Eric Bailly. Dopředu se tak dostává Manchester United.
88'
Rohový kop Manchesteru United v pohodě odkopl pryč Matty James. Odkopnutý míč se ovšem dostal k Ericovi Baillymu, který přes Antonia Valenciu vrátil hru Manchesteru United před šestnáctku Leicesteru.
87'
Marcus Rashford byl nyní Andy Kingem zbaven míče. Po rozehrání autu Leicesterem se však k míči vrátil Jesse Lingard, který pokračuje v útočném snažení Manchesteru.
86'
Mnoho lidí by očekávalo dohrání zápasu v klidném duchu, to však není dnešní případ. Manchester United sice drží balón a kombinuje, nicméně se ještě stále přesouvá dopředu ve snaze přidat snad i nějakou branku.
84'
David de Gea si opětovně dal kapku na čas s odkopem od branky. To však vzhledem ke skóre a k průběhu zápasu nikomu moc nevadí. Po jeho odkopu se míče zmocnil Lingard s Pogbou.
82'
Manchester United právě vstřelil branku!
Střídající hráči se Manchesteru United dnes opravdu vyplácejí. Jesse Lingard získal míč, v klidu si počkal a následně vypálil na branku. Jeho střelu pak tečoval za záda bezmocného Schmeichela MAROUANE FELLAINI – 2:0!
81'
Leicester se nicméně nevzdává, konkrétně Matty James rozjíždí útočnou akci ve snaze vyrovnat skóre zápasu.
80'
David de Gea s odkopem od své brány pochopitelně moc nepospíchal. Když však rozehrál, tak na Marouaneho Fellainiho, který ihned poslal balón k brance Leicesteru.
79'
Jesse Lingard zastavil rozjíždějící se akci Leicesteru. Nicméně balón se posléze vrátil ke Grayovi, který hledal Islama Slimaniho. Tato kombinace střídajících hráčů však ke gólu nevedla.
78'
Phil Jones dlouhým centrem zkoušel vyslat do akce Romela Lukakua, ten byl ovšem bráněn Wesem Morganem. Kapitán Leicesteru nedovolil domácímu hrotovému útočníkovi nic podniknout.
76'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Jamie Vardy, přichází Islam Slimani.
76'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Anthony Martial, přichází Jesse Lingard.
75'
Ke střele zpoza vápna Leicesteru se po chybě v obraně, které využil Marouane Fellaini, dostal Romelu Lukaku. Jeho projektil ovšem nemířil mezi tři tyče střežené Kasperem Schmeichelem.
74'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Henrich Mchitarjan, přichází Marouane Fellaini.
72'
A na druhé straně vznikl rychlý protiútok. Ten však skončil u Lukakua střílejícího na Schmeichela. Gólman Leicesteru tento projektil zneškodnil.
71'
Dopředu se ihned dral Riyad Mahrez, nicméně o balón v dobré šanci přišel.
70'
Přišel – viděl – skóroval. Onen rohový kop se stal Leicesteru osudným! Míč se od rohového praporku dostal až k MARCUSU RASHFORDOVI, který pohotovu střelou z voleje prostřelil Kaspera Schmeichela – 1:0!
70'
Po hezké souhře s Paulem Pogbou dokázal Marcus Rashford vybojovat rohový kop.
69'
Manchester United se stále neúnavně snaží dostat se do šance. Leicester však zatím odolává.
68'
Marcus Rashford se hned zapojil do kombinační hry svého celku. Manchester se totiž snaží roztáhnout hru více na křídla.
67'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Juan Mata, přichází Marcus Rashford.
67'
Riyad Mahrez si nádherně pohrál s Daleym Blindem a vyslal nebezpečnou ránu k protější tyči. Ke štěstí domácích ovšem mimo.
66'
Romelu Lukaku se ještě pokoušel protlačit balón do šestnáctky Leicesteru a vytvořit tak nějakou akci, jenže balón se od beků hostí dostal až k Davidu de Geovi.
65'
Dopředu se rychle přesunuli Lišky. Demarai Gray nalezl Riyada Mahreze, jehož rána byla blokována Philem Jonesem. Balón se ovšem dostal na Wilfreda Ndidiho, který v šanci pálil mimo.
64'
Další centr se snášel do pokutového území Leicesteru. Konkrétně Henrich Mchitarjan hledal nějaké spoluhráče v onom území, jenže balón zachytil do svých rukavic výskokem Kasper Schmeichel, který neprodleně poté rozehrává útok Leicesteru.
63'
Onen rohový kop se Manchesteru United moc nepovedl, neboť Leicester hned odvrátil míč. Balón si však i nadále drží domácí, kteří se stále snaží ohrozit branku Kaspera Schmeichela.
62'
Anthony Martial se dlouze proběhl s míčem, až se rozhodl nalézt svou přihrávkou Romela Lukakua. Balón se ovšem od Christiana Fuchse odrazil na rohový kop.
61'
Střídající hráči Leicesteru se hned zapojují do útočné akce svého celku. Konkrétně Andy King rozjížděl útočnou akci Lišek, která však skončila v autu.
60'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Marc Albrighton, přichází Demarai Gray.
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Šindži Okazaki, přichází Andy King.
58'
Anthony Martial si všiml volného Juana Maty a pokoušel se mu procpat balón, nicméně Wes Morgan dokázal zastavit tuto přihrávku.
57'
Riyad Mahrez z velikého úhlu pálil ostrými k bližší tyči a David de Gea se musel natahovat, aby balón zachytil!
56'
Po rohovém kopu Manchesteru United se ovšem dostali k míči hosté, kteří jej ihned odkopávají pryč a uklidňují tak hru.
54'
Henrich Mchitarjan nehezky složil Riyada Mahreze k zemi skluzem a dostává tak žlutou kartu.
53'
K penaltě se postavil Romelu Lukaku. Jeho ostrou ránu ovšem dokázal Kasper Schmeichel chytit krásným zákrokem!
52'
Penalta pro Manchester United! Po centru Anthonyho Martiala zahrál Danny Simpson rukou a píská se tak penalta!
52'
Další akci zkoušel založit Nemanja Matić. Manchester se sice zjevil v šestnáctce Leicesteru, nicméně pokus Juana Maty skončil na Fuchsovi.
51'
Po přihrávce Paula Pogby na Lukakua upadl hrotový útočník Manchesteru United k zemi po zákroku Harryho Maguirea. Ačkoliv se domácí dožadovali odpískání penalty, nekonalo se tak.
51'
Henrich Mchitarjan udržel balón před velkým vápnem Leicesteru a pokračoval v kombinaci. Manchester tak nepřišel o míč ani přes enormní snahu Christiana Fuchse.
50'
Gólová šance mohla vzniknout kousínek od malého vápna Leicesteru, kde stál Romelu Lukaku. Na hrotového útočníka Rudých ďáblů centroval Paul Pogba, jenže míč na poslední chvíli odhlavičkoval pryč Wes Morgan.
49'
Riyad Mahrez se pokoušel o hladký průchod obranou United, v tom mu však zabránil Daley Blind svým čistým skluzem. Následným pasem na Anthonyho Martiala se hra vrací před Schmeichela.
48'
Daley Blind se pokoušel o centrovaný balón do pokutového území Lišek, jenže Harry Maguire dokázal míč zastavit. Navrch zapříčinil i to, že odkopávat bude Kasper Schmeichel. Hráči se tak vracejí na polovinu United.
47'
Což jsem zakřikl, neboť z toho hned mohla být šance! Romelu Lukaku dostal balón ve vápně a přiťukl jej nazpět k Henrichu Mchitarjanovi, který evidentně s tímto manévrem moc nepočítal a z akce tak sešlo.
47'
Manchester United si drží balón a pomalu přechází k brance Leicesteru. Domácí aktuálně nikam moc nespěchají.
46'
Druhý poločas rozehráli fotbalisté Leicesteru ve snaze se rychle dostat k brance Davida de Gey, nicméně balón se ihned dostal k Manchesteru United.
46'
Je za námi první poločas tohoto utkání. Skóre je sice 0:0, nicméně obraz hry je jasný – Manchester United dominuje. Leicester měl sice nějaké ty šance, nicméně vyložené gólovky měli domácí. Nemluvě o neuznaném gólu Juana Maty, který padl po přísně odpískaném ofsajdu. Hodně šancí měl i Paul Pogba, který je dnes na hřišti velmi vidět. Uvidíme ve druhém poločase, jestli dokáže Leicester odolávat United dalších 45 minut.
45+1'
45+1'
Nastavovat se bude 1 minuta nad rámec řádné hrací doby.
45'
Od Lukakua se míč odrazil před pokutové území Leicesteru, kde si na něj naběhl Paul Pogba. Než ovšem stihl něco udělat, tak byl sražen k zemi Šindžim Okazakim. K nelibosti domácích fanoušků i hráčů toto posouzeno jako faul nebylo.
44'
Antonio Valencia opět hledal Martiala ve vápně, ten byl ovšem perfektně bráněn Morganem a k míči se tak vůbec nedostal. Volný míč se ovšem dokutálel k Daleymu Blindovi, což tak drží Manchester United u kormidla.
43'
Antonio Valencia našel rychlým centrem Anthonyho Martiala, který se ovšem přes atakování Wesem Morganem nedokázal prosadit. Odražený balón se pak dostal k Mchitarjanovi, který však nikam nespěchá.
42'
Daley Blind našel chytrým centrem Romela Lukakua, který tak mohl hlavičkovat u hrany malého vápna. Jeho hlavička ovšem i díky dotírajícímu se Simpsonovi s Morganem letěla mimo.
41'
Nicméně Marcu Albrightonovi se to už povedlo a na jeho centr si sbíhali jak útočníci Leicesteru, tak obránci Rudých ďáblů. Míč si ovšem vzal do parády David de Gea.
40'
Christian Fuchs to následně dotáhl ještě dál, když zapojil do kombinační hry i Kaspera Schmeichela. Ten se snažil míč přesunout rychle k brance Manchesteru dlouhým odkopem, jenže neúspěšně.
39'
V zápase se již pokračuje, u míče byl Riyad Mahrez. Jeho dlouhé držení balónu bylo však ukončeno pasem dozadu na beky Leicesteru.
38'
Hra se nyní přerušila, jelikož Antonio Valencia v souboji o míč zranil Christiana Fuchse, který je nyní na trávníku ošetřován.
37'
Po faulu na Lukakua se kopal volný přímý kop, který zahrával Paul Pogba. Jeho poněkud ostrou ránu vytěsnila však pryč vyskakující zeď.
36'
A opět Paul Pogba! Francouz v barvách Manchesteru United vyslal svou šestou střelu (jenom jedna letěla na branku), která letěla velmi těsně mimo levé tyčky branky Kaspera Schmeichela!
35'
Ostrou ranou z velkého úhlu se prezentoval Paul Pogba, Kasper Schmeichel byl ovšem připraven a míč vyboxoval pryč ze svého vápna. To však nepřerušilo Manchester United v atakování Leicesteru.
34'
Daley Blind rozehrál rohový kop Manchesteru United, letící balón však odhlavičkoval pryč Harry Maguire.
33'
Další šanci se snažil vytvořit Antonio Valencia přízemním centrem do šestnáctky Leicesteru, ten ovšem vytěsnil pryč Christian Fuchs. Ten i následně zastavil u pomezní čáry Paula Pogbu a to tak, že z toho je nakonec odkop od branky.
32'
Phil Jones se snažil protlačit se do dobrého postavení, odkud by mohl centrovat a vytvořit tak spoluhráčům šanci. Nicméně při svém běhu byl sražen k zemi Dannym Sipsonem. Rozhodčí tento zákrok jako faul nevyhodnotil.
31'
Henrich Mchitarjan si všiml volného Anthonyho Martiala, který prověřil pozornost Kaspera Schmeichela. Ostrá rána tohoto útočníka však leicesterského brankáře nezaskočila.
30'
Na druhé straně se jevila zajímavá situace, když se do akce dral Šindži Okazaki, který si nabíhal na pas od Jamieho Vardyho. Tato akce však byla vyhodnocena jako ofsajdová.
29'
Opětovně to zkoušel Paul Pogba. Nyní již třetí nejdražší hráč světa ovšem svůj něžně kopnutý balón zpoza vápna nedokázal nasměrovat do branky.
28'
Paul Pogba zkoušel podobnou střelu, která by byla podobná té z 25. minuty s tím rozdílem, že by skončila v brance. No, rozdíl ve střelách byl, jen ne ten míněný. Tato rána letěla krutě mimo.
27'
Harry Maguire získal balón a snažil se o založení útočné akce. To se mu i relativně povedlo, jenže akce skončila na tom, že si Jamie Vardy nedokázal naběhnout na poskytnutý míč Wilfredem Ndidim.
26'
Anthony Martial delším centrem hledal Romela Lukakua, který ovšem nedokázal dosáhnout na míč a z celé útočné akce Rudých ďáblů tak sešlo. Odkopávat od své brány bude Kasper Schmeichel.
25'
Paul Pogba dostal balón a z veliké vzdálenosti to zkusil na branku Leicesteru. Jeho tvrdá rána letěla těsně vedle!
24'
Jamie Vardy si krásně zpracoval míč a našel Šindžiho Okazakiho, který pálil přízemní střelu k protější tyči. Zde byl ovšem připravený David de Gea, který tento projektil zastavil.
23'
Wes Morgan ve vzdušném souboji trochu nehezky dopadl na Lukakua a z ochozů se ozývalo doprošování se o odpískání faulu, rozhodčí však zůstal ledově klidný a v zápase se pokračuje.
22'
Daley Blind obdržel balón v relativně dobré pozici, nicméně po následné přihrávce jej ztratil a dopředu tak mohl jít Leicester. Hosté se však stále drží na své vlastní polovině, nikoliv však svévolně.
21'
Manchester United se i nadále drží u šestnáctky Leicesteru a snaží se dostat do šance, což se mu, alespoň v posledních minutách, relativně daří.
20'
Enormní tlak Manchesteru United pokračuje! Opět to byl Juan Mata, který pálil kousek pod hranou šestnáctky Leicesteru, nicméně Kasper Schmeichel si připsal parádní zákrok proti této akci!
19'
Po centru Lukakua se dostal ke střele skluzem Paul Pogba, nicméně tato rána letěla kousek od protější tyče!
18'
A máme tu neuznaný gól! Romelu Lukaku vypálil dobrou ránu na Kaspera Schmeichela, který vyrazil míč pouze před sebe. Zde stál už připravený Juan Mata, který byl ovšem podle rozhodčího v ofsajdu a gól tak platit nemůže.
17'
Šindži Okazaki hledal svým centrem Riyada Mahreze, nicméně balón spíše poslal na Antonia Valenciu. Ten rychlým sprintem zahajuje další útok United.
16'
David de Gea nepředvedl nejjistější odkop od své branky a balón se tak dostává k Leicesteru. Hostující celek ovšem nedokázal, alespoň prozatím, ohrozit vápno Manchesteru.
15'
Anthony Martial se dral po boční hraně vápna a snažil se poslat míč do vápna Leicesteru, jenže neúspěšně. Další akci Manchesteru zastavil Christian Fuchs.
14'
Hypoteticky gólovou akci Romela Lukakua zastavil pozorný Harry Maguire, který míč ihned poslal dozadu na Kaspera Schmeichela. Gólman Leicesteru následným výkopem však víceméně vrátil balón Manchesteru.
13'
Paul Pogba si hezky ťukl s Henrichem Mchitarjanem, jehož střela byla později blokována. Z následného pokusu nakonec žádná enormní akce nebyla, jelikož Kasper Schmeichel míč v pohodě lapil do rukavic, i za pomoci Wese Morgana.
12'
Antonio Valencia hledal Nemanju Matiće, či Romela Lukakua, jenže ve vápně Leicesteru se mu nepodařilo najít nikoho jiného, než Harryho Maguirea. Ten vyslal posléze do akce Jamieho Vardyho, jenže hrotový útočník Leicesteru si nevedl nejlépe.
11'
Z volného přímého kopu se snesl centr až na hlavu Wese Morgana v šestnáctce Manchesteru United. Stoper Leicesteru byl ovšem nachytán v těsném ofsajdu a teoretický gól by tak nebyl uznán. Po odkopu de Gey se k míči dostává domácí celek.
10'
Riyad Mahrez byl při rychlém přesunu dopředu faulován Ericem Baillym a Leicester tak bude mít k dispozici volný přímý kop. Sudí Michael Oliver však kartu nenařídil.
9'
Daley Blind přes Anthonyho Martiala opětovně dostal hru k pokutovému území Leicesteru, zde si však nedokázal Juan Mata udržel balón pod nátlakem Šindžiho Okazakiho. Balón se posléze dostává na polovinu domácích.
8'
Odtamtud centroval Juan Mata do šestnáctky Leicesteru, zde však našel pouze hlavu Dannyho Simpsona.
8'
K míči se po této šanci dostal Paul Pogba, který pomalou rozehrávkou udržel míč na kopačkách svěřenců Josého Mourinha. Po kombinaci s Martialem se hra přesunula na křídlo.
7'
Hra se poněkud uklidnila. U míče je Leicester, který se drží u šestnáctky Manchesteru, nicméně se hostujícím Liškám moc nedaří ohrozit branku domácího celku. Ačkoliv zkoušel Riyad Mahrez centrovat do vápna, tak zde si míč vzal David de Gea.
6'
Marc Albrighton se snažil o centr do šestnáctky Manchesteru, nicméně letící balón byl odhlavičkován pryč Ericem Baillym. Z následného autového vhazování do vápna taktéž nic nevzešlo, neboť míč poslal pryč Phil Jones.
5'
První pokus Leicesteru si připsal Matty James. Jeho dalekonosná střela ovšem letěla mimo branku Davida de Gey, který si tak nepřipsal zákrok. Míče se prvně dotkne gólman United při odkopu od brány.
4'
Wilfred Ndidi získal balón a dlouhým centrem našel Jamieho Vardyho, který si ovšem v obklopení domácí obrany nedokázal balón udržet u kopaček.
3'
Kasperu Schmeichelovi sice vypadl z náruče centr Antonia Valencii, nicméně při vzdušném souboji dokázal Romelu Lukaku faulovat, což zapříčinilo přerušení hry. Z vypadnutého míče se tak gólová šance pro United nevyklubala.
2'
Anthony Martial získal míč a založil nový útok Manchesteru United. Celkově domácí relativně vlétli na Leicester, který se zatím k míči moc nedostal.
1'
Po přihrávce Matiće se dostal do šance Henrich Mchitarjan, jeho střelu z bezprostřední blízkosti ovšem dokázal blokovat kapitán hostí Wes Morgan.
1'
Utkání rozehráli fotbalisté Manchesteru United. Míč se dostal k Juanu Matovi, který dlouhým pasem přesouvá hru před Schmeichela.
1'
Hráči se aktuálně drží v tunelu a čekají na vstup na trávník.

Manchester United: de Gea – A. Valencia (C), Bailly, P. Jones, Blind – P. Pogba, N. Matić – Mata, Mchitarjan, Martial – R. Lukaku.
Náhradníci: Romero – Darmian, Smalling, Lingard, A. Herrera, Fellaini, Rashford.

Leicester City: Schmeichel – Simpson, Morgan (C), Maguire, Fuchs – Mahrez, Ndidi, James, Albrighton – Okazaki – Vardy.
Náhradníci: Hamer – Chilwell, Amartey, A. King, Gray, Slimani, Iheanacho.

Rozhodčí: Michael Oliver.
LEICESTER CITY

Překvapení ze sezóny 2015/2016 už dávno zhaslo, loni skončil Leicester až dvanáctý. Nicméně letos opět začali Lišky s čistým kontem a ačkoliv v prvním utkání podlehli Arsenalu 4:3, tak se rozhodně nemuseli stydět za svůj výkon. Ba naopak, dobrý výkon potvrdili i v dalším zápase, když porazili nováčka z Brightonu 2:0. Sázkové kanceláře sice velmi favorizují Manchester United na toto utkání, nicméně Leicester rozhodně nemá co ztratit.
MANCHESTER UNITED

Rudí ďáblové mají aktuálně fazónu jako hrom, poslední 2 zápasy v Premier League vyhráli 4:0, když v prvním letošním zápase doma porazili West Ham 4:0 a stejný výsledek předvedli i v posledním kole na Liberty Stadium proti Swansea. Manchester navíc nyní posílil o staronovou akvizici, když oznámil prodloužení smlouvy se Zlatanem Ibrahimovićem. Respektive dříve to prozradila legenda Švédska na svých sociálních sítích, jak jinak, než velmi originálně.
Zdravím všechny fanoušky fotbalu, dnes nás čeká další kolo anglické Premier League. V tomto přenosu zavítáme na Old Trafford, kde Manchester United přivítá Leicester City. Tímto zápasem vás provede Karel Janeba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.