Premier League - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Southampton : Leicester - 13. prosince 2017   20:45

Southampton
61' Jošida (Bertrand)
1:4
(0:3)
Leicester
11' Mahrez  (Okazaki) • 31' Okazaki   • 38' A. King  (Maguire) • 69' Okazaki  (Vardy)
Southampton
Forster – Soares, V. van Dijk, Jošida, Bertrand – Romeu (46. Gabbiadini), Lemina – Tadić (83. Ward-Prowse), S. Davis, Boufal (62. Redmond) – Ch. Austin.
Kavanagh – Beswick, Masseyová
St. Mary's Stadium, Southampton
Leicester
Schmeichel – Simpson, Maguire, Morgan, Fuchs – Ndidi, A. King – Mahrez (72. Gray), Okazaki, Chilwell (83. Ulloa) – Vardy (72. Albrighton).
Hamer – Gray, Albrighton, Dragović, Amartey, Iborra, Ulloa.

SESTŘIH Premier League: Southampton - Leicester 1:4

To je z mé strany již vše, příště na počtenou!
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 4:11. Střely mimo: 5:2. Rohy: 9:9. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 13:8.
Je hotovo. Za prakticky rozhodnutého stavu 0:3 vstoupili domácí do druhého poločasu velmi aktivně a nakonec se dočkali snížení díky trefě stopera Jošidy, o pár minut později ale Leicesteru vrátil třígólový náskok jeho krajan Šindži Okazaki. Zbytek utkání už se dohrával jen z povinnosti, Leicesterští tak získali čtvrtou ligovou výhru v řadě a pojistili si osmou příčku v tabulce.
90+4'
90+3'
Demarai Gray vybojoval ještě jeden rohový kop pro Leicester, ten ale hosté rozehráli na krátko a poté se uchýlili ke kombinaci na polovině hřiště.
90+2'
Leicesterští stopeři Maguire a Morgan si vyměňují míč na vlastní polovině hřiště, v nastaveném čase už se neděje vůbec nic zajímavého.
90+1'
Mauricio Pellegrino ještě gestikuluje, aby se jeho svěřenci vydali do útoku, těm už se ale za stavu 1:4 očividně nechce.
90'
Druhý poločas bude hned o tři nastavené minuty delší.
89'
Centr Marca Albrightona přišel až v momentě, kdy hostujícímu útočníkovi ujel míč za brankovou linii, Fraser Forster tak mohl zůstat v klidu.
88'
Sudí Kavanagh přerušil hru pro faul napadajícího Austina na polovině hřiště, to už do konce základního časového rámce zbývají jen dvě minuty.
87'
Vše podstatné se odehrává ve středu hřiště, ani jeden tým už za rozhodnutého stavu nikam nespěchá.
86'
Charlieho Austina v klíčový moment zradilo zpracování a kulatý nesmysl mu ujel do zámezí, následovat tak bude jen další odkop od Schmeichelovy branky.
84'
Harry Maguire našel na levé straně hřiště volného Kinga, jehož následná kolmice adresovaná Okazakimu ale postrádala přesnost.
83'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Ben Chilwell, přichází Leonardo Ulloa.
83'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Dušan Tadić, přichází James Ward-Prowse.
81'
Maguire čistým skluzem ve středu hřiště obral o míč Stevena Davise, Foxes s rozehrávkou protiútoku pochopitelně vůbec nespěchají.
80'
V této fázi zápasu je jednoznačně nejaktivnějším hráčem na hřišti hostující útočník Šindži Okazaki, který vstřelil dva góly a rád by v závěru zkompletoval hattrick.
79'
Danny Simpson nic nevymýšlel a z poloviny hřiště vrátil míč až ke Schmeichelovi, hosté teď v poklidu kombinují na vlastní polovině.
78'
Davisův nákop do pokutového území si Nathan Redmond nedokázal zpracovat a balon mu ujel do zámezí, Kasper Schmeichel s odkopem od své branky pochopitelně vůbec nespěchá.
76'
Tribuny se vyprazdňují bleskovou rychlostí, některé sektory už téměř zejí prázdnotou. Je jasné, že v tomto utkání získá všechny tři body Leicester.
75'
Southamptonští vybojovali rohový kop, po kterém ale Virgil van Dijk fauloval svého strážce Morgana, a domácí se tak připravili o další příležitost.
74'
Aktivita Saints je tytam, hra se znovu uklidnila a na trávníku se teď nic zajímavého neděje; vše podstatné se odehrává ve středu hřiště.
72'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Jamie Vardy, přichází Marc Albrighton.
72'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Riyad Mahrez, přichází Demarai Gray.
71'
Ofsajd a v něm Charlie Austin, tribuny St. Mary's Stadium po čtvrtém gólu Foxes utichly a někteří diváci už opouštějí své sedačky.
69'
Leicester právě vstřelil branku!
Vše je zase úplně jinak: Saints zaváhali v rozehrávce a ve středu hřiště se ujal míče Riyad Mahrez, který ideálně načasovanou kolmicí vyzval do běhu Jamieho Vardyho, jenž následně nacentroval míč k ŠINDŽIMU OKAZAKIMU a japonský útočník se nemohl trefit lépe!
69'
Andy King se provinil útočným faulem na Soarese, hra je přerušena a Fraser Forster už si chystá balon k odkopu z hloubi vlastní poloviny.
68'
Foxes jako by zcela přestali hrát a jejich trenér Claude Puel se nervózně škrábe za nos, domácí jsou najednou zpět ve hře!
67'
A málem to bylo jen o gól! Na konci bleskové protiakce Southamptonu stál Charlie Austin, který ale tváří v tvář skvělému Schmeichelovi neuspěl!
66'
Davisův nepovedený odkop skončil jen u Bena Chilwella, toho ale zradilo zpracování a Saints už zakládají další protiakci.
65'
Chilwell s Fuchsem se vydali kupředu po levé straně hřiště, druhý jmenovaný z toho ale nakonec vytěžil jen autové vhazování nedaleko středové čáry.
63'
Okazaki se skácel k zemi poté, co mu zatahal za dres domácí kapitán Davis, sudí Kavanagh ale nechává ve hře pokračovat.
62'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Sofiane Boufal, přichází Nathan Redmond.
61'
Southampton právě vstřelil branku!
Foxes v posledních minutách sundali nohu z plynu a nakonec jsou za to potrestáni! Bertrandův centr z pravé strany našel v předbrankovém prostoru vytáhlého MAJU JOŠIDU, který hlavou usměrnil míč do sítě!
59'
Exekuce nařízeného přímého kopu zpoza hranice pokutového území se ujal Sofiane Boufal, jehož dělovku Kasper Schmeichel jen tak tak vytěsnil!
58'
Domácí postupně přebírají iniciativu, nyní sledujeme kombinaci Saints na útočné polovině.
57'
Cédric Soares pod tlakem vrátil balon Jošidovi, který nechal kulatý nesmysl projít až k brankáři Forsterovi. Aktivně napadající Foxes teď domácím nenechávají ani metr prostoru.
55'
Boufal se šikovnou kličkou zbavil Kinga a Ndidiho naráz, poté mu ale míč ujel z kopačky a na druhou stranu už může zamířit Jamie Vardy.
54'
Také Southamptonští nyní zahrávali roh, s touto standardní situací ale naložili ledabyle.
53'
Svěřenci Claudea Puela vybojovali rohový kop, ze kterého ale žádné nebezpečí pro domácí nepramenilo a Saints poté odkopli balon až ke Schmeichelovi.
52'
Vracející se Charlie Austin zatáhl za záchrannou brzdu a poslal k zemi unikajícího Okazakiho, za což vyfasoval žlutou kartu.
50'
Napadající Jamie Vardy donutil Frasera Forstera k chybě v rozehrávce, tu ale hosté nakonec potrestat nedokázali.
49'
Svěřenci Mauricia Pellegrina vstoupili do druhého poločasu velmi aktivně, Leicester se ale pozorně brání a nepouští domácí do zakončení.
47'
Centr Charlieho Austina z pravé strany dokázal zblokovat Wes Morgan do zámezí, Saints však ještě budou mít k dispozici rohový kop.
46'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Oriol Romeu, přichází Manolo Gabbiadini.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:47.
Z této standardní situace ale nic nebezpečného pro hosty nepramenilo a sudí Kavanagh následně ukončil první poločas, načež se z tribun ozvalo hlasité bučení. Není se čemu divit, Saints dnes doslova hoří a sérií minel v defenzívě nechali hosty hned třikrát skórovat – postupně se prosadili Mahrez, Okazaki a King.
45+2'
45+2'
Ndidi se Simpsonem odzbrojili Sofianea Boufala jen za cenu rohového kopu pro Saints.
45+1'
Na začátku dvouminutového nastavení se vydal kupředu Charlie Austin, který ale záhy o balon přišel a Foxes budou mít k dispozici autové vhazování.
45'
Mahrezův centr od rohového praokru prodloužil Ndidi až ke Christianu Fuchsovi, rakouský reprezentant ale netrefil míč podle svých představ.
44'
Defenzíva Saints nepochopitelně pustila ke střele Ndidiho, jeho pokus byl ale nakonec sražen do zámezí, a Forster tak mohl zůstat v klidu.
43'
Tadićův centr z pravé strany Dušan Tadić hlavičkou posunul k neobsazenému van Dijkovi, ten ale z hranice pokutového území vysoko přestřelil!
42'
Virgil van Dijk šikovně roztáhl hru na volného Bertranda, ten byl ale příliš pomalý a k centru se nakonec vůbec nedostal.
40'
Maguire čistým obranným zákrokem připravil o míč Maria Leminu, po nařízeném autovém vhazování navíc hosté o míč přišli úplně.
39'
Domácí útočník Charlie Austin je na hrotu útoku zcela izolován, domácí nejsou schopni k němu míč dostat a v posledních minutách jsou zcela bezradní.
38'
Neskutečné. Obrana Southamptonu dnes doslova hoří! Po Mahrezově nákopu do pokutového území měl stoper Harry Maguire spoustu času na to, aby si připravil míč a poté ho odcentroval ke vzdálenější tyči, kde zůstal neobsazený ANDY KING a z bezprostřední blízkosti se nezmýlil.
37'
Po dalším faulu na Mahreze budou hosté zahrávat přímý kop ze zhruba třicetimetrové vzdálenosti od Frasera Forstera.
35'
Vardy se zničehonic málem dostal k dalšímu zakončení, doslova za minutu dvanáct ale zakročil stoper van Dijk a zakopl balon do autu.
34'
Jošidův nákop na Austina přišel až v momentě, kdy stál Charlie Austin v ofsajdu, akce Pellegrinovy party tak dlouhého trvání neměla.
33'
Oriol Romeu vybojoval míč ve středu hřiště a vrátil ho Bertrandovi, Saints zakládají další útočnou akci z hloubi vlastní poloviny.
31'
Po následném rohovém kopu už to ale hostům vyšlo a Foxes rázem vedou o dva góly! Nicnetušící Forster ještě zastavil původní střelu z hranice pokutového území, proti dorážce ŠINDŽIHO OKAZAKIHO už ale nestihl zareagovat.
30'
Skvěle Forster! Jamie Vardy se vydal do bleskového protiútoku, vyměnil si balon s Mahrezem a poté ze stoprocentní pozice vypálil, domácí brankář ale vytáhl výtečný zákrok!
29'
Boufal nabil na levý okraj pokutového území Charliemu Austinovi, jeho rána ale mířila do středu brány, a Kasper Schmeichel tak bez větších problémů zasáhl.
28'
Jeho exekuci si vzal po diskuzi s Maguirem a Fuchsem na starost Riyad Mahrez, autor krásného úvodního gólu ale tentokrát napálil míč jen do zdi.
27'
Andy King přepadl přes domácího stopera van Dijka, hosté tak budou zahrávat přímý kop z velmi nadějné pozice.
26'
Sofiane Boufal se prokousal až do pokutového území, kde se sice zbavil Simpsona, na Ndidiho už ale nevyzrál a navíc se provinil útočným faulem.
24'
Právě Okazaki teď mohl zvýšit na dvoubrankový rozdíl. Forster už byl překonán, na brankové čáře ale skvěle zasáhl vracející se Mario Lemina!
23'
Šindži Okazaki si zkušeně došel pro faul Bertranda ve středu hřiště, Foxes tak budou mít spoustu času na rozehrávku.
22'
Zkušený Wes Morgan padl pod nohy unikajícímu Boufalovi a čistým skluzem mu zakopl balon do autu.
20'
O chviličku později to zkoušel ještě Onyinye Wilfred Ndidi, jeho dalekonosný pokus byl ale značně nepřesný.
19'
Jamie Vardy šikovně narazil míč sprintujícímu Okazakimu, jehož následnou ránu zpoza hranice pokutového území Fraser Forster jen tak tak vyrazil!
18'
Cédric Soares si vyměnil míč s Tadićem a poté ho nacentroval do pokutového území, tam se ale nikdo v červenobílém dresu nenacházel.
17'
Domácí vstoupili do utkání velmi aktivně, jejich zápal do hry jako by ale postupně uvadal a nyní se Pellegrinova parta v podstatě jen brání.
16'
Foxes měli k dispozici roh, z této standardky ale vůbec nezahrozili a následovat bude jen autové vhazování ve prospěch Southamptonu.
14'
Svěřenci Mauricia Pellegrina přišli o míč ve středu hřiště, protiakci Chilwella ale zdárně zastavil vracející se Mario Lemina.
13'
Davis ale svůj centr od rohového praporku ale posadil přímo na hlavu hostujícího Andyho Kinga, načež hráči v modrých dresech dostali balon do bezpečí.
12'
Saints se oklepali a okamžitě po rozehrávce vybojovali rohový kop.
11'
Obrana Southamptonu teď totálně zaspala a to dokázal potrestat RIYAD MAHREZ, který postupně obešel hned tři hráče Sainta a poté se z hranice pokutového území trefil přesně ke vzdálenější tyči!
9'
Další akce svěřenců Claudea Puela skončila jen u Maria Leminy, domácí středopolař ale nerozehrál zrovna přesně, a hosté tak ještě zůstávají u míče.
8'
Příznivci Saints reklamují ruku hostujícího stopera Harryho Maguirea, sudí Kavanagh ale nechává pokračovat ve hře.
6'
Jamie Vardy se pokusil křižnou přihrávkou najít na levé straně pokutového území z druhé vlny si nabíhajícího Okazakiho, japonský reprezentant ale nedostal míč pod kontrolu.
5'
Steven Davis byl zhruba patnáct metrů před pokutovým pzemím faulován, z nařízeného přímého kopu ale domácí nic nevytěžili a na opačnou stranu už míří Vardy.
4'
Fotbalisté Leicesteru v úvodu působí poněkud rozpačitým dojmem, hráči v červenobílých dresech jsou mnohem aktivnější a suverénně kombinují na útočné polovině.
3'
Centr Sofianea Boufala z pravé strany skončil bezpečně skryt v náruči Kaspera Schmeichela.
2'
Southamptonští do zápasu vstoupili velmi aktivně a hned v úvodu se dostali ke dvěma rohovým kopům, Foxes se ale v obou případech ubránili.
1'

Southampton FC: Forster – Soares, V. van Dijk, Jošida, Bertrand – Romeu, Lemina – Tadić, S. Davis, Boufal – Ch. Austin.
Náhradníci: A. McCarthy – Stephens, Ward-Prowse, S. Long, Gabbiadini, Redmond, P.-E. Höjbjerg.

Leicester City: Schmeichel – Simpson, Maguire, Morgan, Fuchs – Ndidi, A. King – Mahrez, Okazaki, Chilwell – Vardy.
Náhradníci: Hamer – Gray, Albrighton, Dragović, Amartey, Iborra, Ulloa.

Rozhodčí: Kavanagh – Beswick, Massey.
LEICESTER CITY

Foxes se po loňské mistrovské kocovině zvedli a v letošním ročníku zase podávají velmi slušné výkony. Na titul to letos asi nebude, s průběžným osmým místem ale v Leicesteru určitě panuje spokojenost. Parta kolem Jamieho Vardyho zvítězila už třikrát v řadě, když si postupně poradila s Tottenhamem, Burnley a Newcastlem. Pikantní duel dnes čeká leicesterského kouče Claudea Puela, který ještě nedávno působil právě v Southamptonu.
SOUTHAMPTON FC

Southamptonští se v posledních letech pohybují v klidném středu tabulky a nejinak tomu je i v letošním ročníku. Momentálně jedenáctí Saints mají na sestupové pásmo ale jen pětibodový náskok, a proti Leicesteru tak budou muset zabrat. Jihoanglický celek v posledních dvou ligových zápasech uhrál shodnou remízu 1:1, a to s Bournemouthem a Arsenalem, který vyrovnal až v samotném závěru.
Srdečně vítám všechny příznivce toho nejlepšího fotbalu u sledování textového přenosu z duelu anglické Premier League, ve kterém Southampton FC přivítá Leicester City. Začínáme ve 20:45, tak si to nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.