Premier League - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Tottenham : Southampton - 26. prosince 2017   13:30

Tottenham
22' Kane (Eriksen) • 39' Kane (Son) • 49' Alli (Son) • 51' Son (Alli) • 67' Kane (Alli)
5:2
(2:0)
Southampton
64' Boufal   • 82' Tadić
Tottenham
Lloris (C) – Aurier, D. Sánchez, Vertonghen, Rose – Dier, M. Dembélé (54. Moussa Sissoko) – Eriksen, Alli (84. Winks), Son (77. Lamela) – Kane.
Vorm – Trippier, Lamela, Moussa Sissoko, F. Llorente, Winks, Davies.
Scott – Kirkup, Hatzidakis
Wembley Stadium, London
Southampton
Forster – Stephens, Jošida (C), Hoedt, Targett (78. McQueen) – Romeu, Lemina (64. Gabbiadini) – Boufal, P.-E. Höjbjerg, Redmond (64. Tadić) – S. Long.
A. McCarthy – Tadić, Ward-Prowse, Gabbiadini, S. Davis, Pied, McQueen.

SESTŘIH Premier League: Tottenham - Southampton 5:2. Kane se stal nejlepším střelcem Evropy

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den!
Je konec! Domácí Tottenham zvládl utkání se Southamptonem a vítězí 5:2! Do první šance se už v 7. minutě dostal Kane, jenže ve skluzu minul branku! Ve 22. minutě si však Harry Kane naskočil na Eriksenův centr a hlavou otevřel skóre! Touto brankou navíc střelec Tottenhamu překonal rekord v počtu vstřelených branek za jeden kalendářní rok. To však nebylo vše! Ve 39. minutě sehrál Tottenham parádní akci, kterou zakončil Harry Kane! Po přestávce mohli hosté snížit, jenže Redmondovu technickou střelu zastavilo břevno. Tottenham následně znovu udeřil. Po rychlé akci přidal třetí branku Dele Alli a v 51. minutě zvyšoval na 4:0 Son! V 64. minutě se konečně dočkal také Southampton. Krásnou střelou na přední tyč se trefil Sofiane Boufal! Tottenham však nástup soupeře zachytil a Harry Kane v 67. dovršil hattrick! Gólovou tečku za dnešním soubojem napsal v 82. minutě Dušan Tadić, který snižoval na konečných 5:2.
90+3'
90+2'
Pierre-Emile Höjbjerg bojoval o míč ve středu hrací plochy. Hostující fotbalista se ale provinil proti pravidlům. Sudí jeho přestupek trestá pouze napomenutím.
90+1'
Nastavují se tři minuty!
90'
Rozehrávky přímého kopu se ujal právě faulovaný Tadić. Hostující záložník poslal přízemní centr na přední tyč, kde zasáhl obránce Tottenhamu.
89'
Dušan Tadić sprintoval za přihrávkou na pravou stranu, kde si obhodil Sissoka a následně se nechal faulovat. V závěru utkání budou hosté zahrávat ještě jeden přímý kop.
88'
Centr z následného přímého kopu poslal Boufal na značku pokutového kopu, kam si naběhl Maja Jošida, ale z hlavičkového souboje s Aurierem si odnese jen bolestivý šrám.
87'
Eriksen si středem hrací plochy navedl míč na hranici pokutového území a chystal se ke střele. Pod nohy se mu položil jeden z obránců a Eriksen přišel o míč.
86'
Southampton tentokrát zahrával rohový kop. Centr se snesl na malé vápno, kam z branky vyrazil Hugo Lloris, jež schoval míč do rukavic.
85'
Aurier zapojil do rozehrávky domácího celku Llorise. Brankář Tottenhamu si poradil s dotírajícím Longem a přenesl hru na levé křídlo.
84'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Dele Alli, přichází Harry Winks.
82'
Southampton právě vstřelil branku!
Tentokrát už Southampton snižuje! Lloris centr od rohového praporku vyboxoval na hranici pokutového území, kde si míč zpracoval DUŠAN TADIĆ a krásnou střelou přehodil domácího brankáře!
82'
Hugo Lloris musel vytáhnout parádní zákrok! Pierre-Emile Höjbjerg se z dobré pozice opřel do odraženého míče a jeho ránu do horního rohu vytáhl domácí brankář na roh!
81'
Do kombinace Tottenhamu se nyní zapojil také Hugo Lloris. Domácí brankář přenesl hru na pravou stranu, kde byl Jan Vertonghen. Tottenham už nikam nespěchá.
80'
Dele Alli táhl po nepovedeném přímém kopu soupeře akci domácího celku. Autor třetí branky Tottenhamu chtěl zkusit štěstí individuálním průnikem, ale na hranici šestnáctky přišel o míč.
79'
Jan Vertonghen dnes hraje opravdu pozorně. Domácí stoper přečetl další přihrávku do pokutového území a stačil míč odkopnout do zámezí.
78'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Matt Targett, přichází Sam McQueen.
77'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Son, přichází Érik Lamela.
76'
Shane Long si naběhl na prudkou přihrávku do šestnáctky. Hostující útočník se ve skluzu pokusil odcentrovat, ale nenašel nikoho v tmavém dresu.
75'
Aurier podpořil ofenzívu domácího celku náběhem do pokutového území. Tam také přiletěl centr z pravé strany, ale domácí obránce se ke střele nedostal.
74'
A byla z toho šance pro Southampton! Manolo Gabbiadini si naběhl na prudkou přihrávku na levou stranu a odcentroval na malé vápno. Shane Long ve vyložené šanci trestuhodně přestřelil!
73'
Wesley Hoedt si špatně zpracoval přihrávku na vlastní polovinu. Dotírající Dele Alli se přes něj ale nedostal k míči. Hosté mohou nadále kombinovat.
72'
Dela Alli poslal přihrávku na hranici šestnáctky, kde číhal Harry Kane, jenže domácí útočník neprocedil míč mezi obránce hostujícího výběru.
71'
Davinson Sánchez si ve vlastním pokutovém území pokryl míč tělem a dotírající Shane Long jej nedovoleným zákrokem poslal k zemi. Tottenham bude rozehrávat.
70'
Jack Stephens se na hranici pokutového území dostal k odraženému míči. Hostující obránce chtěl podle všeho centrovat, ale jeho pokus nakonec vyplašil domácího brankáře.
69'
Na druhé straně se Tadič pokusil překvapit obranu domácího celku vysokým obloučkem. Nikdo v tmavém dresu jeho úmysl nepochopil. Tottenham může znovu zaútočit.
67'
Tottenham právě vstřelil branku!
Hattrick je na světě! Dele Alli vykouzlil nádhernou přihrávku mezi obránce, na kterou si naběhl HARRY KANE, jež ustál souboj s obráncem a krásným obloučkem dovršil hattrick!
67'
Danny Rose vykouzlil oblouček za obranu domácího celku. Na přihrávku si naběhl Dele Alli, jenže z ostrého úhlu už nedokázal ohrozit branku Southamptonu.
66'
Tottenham se opět usadil na polovině soupeře a snaží se kombinovat. Rozhodčí si ale všiml incidentu na opačné straně. Manolo Gabbiadini podle něj fauloval Llorise.
64'
Southampton se přeci jen dočkal branky! SOFIANE BOUFAL se dostal k odraženému míči a bez váhání vypálil. Jeho skákavou ránu už Hugo Lloris nedokázal vyrazit mimo tři tyče!
64'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Mario Lemina, přichází Manolo Gabbiadini.
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Nathan Redmond, přichází Dušan Tadić.
63'
Tottenham měl k dispozici rozehrávku rohového kopu. K míči se postavil Eriksen, jehož centr na přední tyč odvrátil do bezpečí obránce Wesley Hoedt.
62'
Danny Rose vyslal oblouček do pokutového území, kam si nabíhal Dele Alli, jenže obránce Wesley Hoedt byl ve vzduchu důraznější a vyhlavičkoval balón ven ze šestnáctky.
61'
Jan Vertonghen vybojoval míč na polovině hrací plochy, ale netroufl si na rozehrávku a raději si pomohl přihrávkou na brankáře. Lloris pohotově přenesl hru na pravou stranu.
60'
Aurier se Sonem předvedli parádní kombinaci na hranici pokutového území. První jmenovaný se nakonec dostal k odcentrování, ale nenašel nikoho v bílém dresu.
59'
Danny Rose chtěl zrychlit přechod domácího celku do útoku. Kane si naběhl na prudkou přihrávkou, ale hlavou prodloužil míč pouze k zadákům soupeře.
58'
Shane Long si v souboji s domácím obráncem pomohl ostrým šlapákem, za který vidí žlutou kartu.
58'
Dílo mohlo být dokonáno! Harry Kane si v pokutovém území naběhl na parádní přihrávku a pohotově zakončil. Jeho rána proskákala vedle zadní tyče!
57'
Harry Kane se pro přihrávku stáhl až na polovinu hrací plochy. Domácí kanonýr si chtěl narazit se Sonem, ale k zakončení mu tentokrát scházely dva kroky.
56'
Oriol Romeu si na hranici pokutového území narazil s Longem, přehodil si míč na levačku a zakončil. Jeho rána však mířila jen do míst, kde byl připravený Hugo Lloris.
55'
Domácí fotbalisté sportovně odevzdali balón obraně Southamptonu. Hosté mohou rozjet další útok. Tottenham si užívá sváteční utkání plnými doušky.
54'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Moussa Sidi Yaya Dembélé, přichází Moussa Sissoko.
53'
Jack Stephens obdržel přihrávku do volného prostoru na pravé straně. Hostující fotbalista ihned přenesl hru do pokutového území, ale Redmond se neprotančil k zakončení.
51'
A další branka! Je definitivně rozhodnuto! Tottenham se hnal do rychlého protiútoku. Na pěknou přihrávku si naběhl osamocený SON, jež si míč připravil v pokutovém území a střelou na zadní tyč navýšil domácí vedení!
49'
Tottenham navyšuje své vedení na 3:0! Dele Alli dostal přihrávku na hranici pokutového území, rychlou kličkou se zbavil obránce, navedl si míč na střelu a přízemním pokusem uklidil balón do sítě!
49'
Redmond si naběhl na další přihrávku za obranu domácího celku a odcentroval na malé vápno. Na míč si brousil zuby Long, ale Jan Vertonghen ve vzduchu rychleji.
48'
Long je po návratu ze šaten velmi aktivní. Hostující fotbalista svedl souboj s domácím stoperem, ve kterém získal míč. K míči se poté dostal Redmond, jehož technickou střelu zastavilo břevno!
47'
Shane Long přečetl nepřesnou rozehrávku Tottenhamu a hnal se sám na branku. Hostující útočník se ale nechal vytlačil a musel pálit z těžké pozice. Lloris si připsal snadný zákrok.
46'
Domácí Tottenham obstaral výkop do druhého poločasu dnešního utkání. Ani jeden z trenérů nepřichystal na úvod druhého poločasu změnu.
46'
První poločas je u konce! Tottenham byl v úvodní pětačtyřicetiminutovce jednoznačně lepším celkem a zaslouženě si vypracoval dvoubrankový náskok! Do první šance se už v 7. minutě dostal Kane, jenže ve skluzu minul branku! Ve 22. minutě si však Harry Kane naskočil na Eriksenův centr a hlavou otevřel skóre! Touto brankou navíc střelec Tottenhamu překonal rekord v počtu vstřelených branek za jeden kalendářní rok. To však nebylo vše! Ve 39. minutě sehrál Tottenham parádní akci, kterou zakončil Harry Kane! Do kabin se proto odchází za stavu 2:0.
45+1'
45'
Nastavuje se jedna minuta!
45'
Do pokutového území Tottenhamu přiletěl skákavý centr z levé strany. Do zakončení se tlačil Shane Long, jenže hostujícímu útočníkovi scházely dva kroky.
44'
Po delší době se Southampton podíval na polovinu svého soupeře. Nathan Redmond sprintoval za přihrávkou za obranu, ale nepohlídal si hranici ofsajdu.
43'
Harry Kane tentokrát vykouzlil krásnou přihrávku na rozběhnutého Sona. Korejský fotbalista si míč potáhl do pokutového území, kde upadl. Penalta se nepíská.
42'
Redmond po odcentrování z pravé strany přišlápl nohu jednomu z domácích obránců. Danny Rose se chvíli držel za kotník, ale nakonec může pokračovat ve hře.
41'
Domácí pokračují ve velké pohodě. Tottenham kombinuje s míčem na vlastní polovině a čeká na další skulinku v defenzívě Southamptonu.
39'
Tohle byla fotbalová paráda! HARRY KANE přidává svou druhou branku v utkání! Tottenham kombinoval na polovině soupeře. Dele Alli ustál souboj, přihrávkou mezi obránce našel Sona, který míč předložil na malé vápno a Kane už měl snadnou práci!
38'
Danny Rose měl moře volného prostoru na levé straně, potáhl si míč na hranici pokutového území, jenže jeho následný centr zablokovala pozorná obrana.
37'
Harry Kane chtěl zrychlit přechod domácího celku do útoku dlouhou přihrávkou na levou stranu hřiště, jenže jeho pobídku už Son nedostihl.
36'
Eric Dier sice vybojoval míč ve středu hrací plochy, ale podle hlavního arbitra si pomohl nedovoleným zákrokem. Southampton bude znovu rozehrávat.
35'
Tottenham v posledních minutách kontroluje dění na hrací ploše. Danny Rose měl proti sobě dva hráče Southamptonu a bez váhání si pomohl přihrávkou na stopery.
34'
Tottenham zahrával další přímý kop z hranice pokutového území. Jeho rozehrávky se tentokrát chopil Harry Kane, jehož ránu zablokovala hostující zeď.
33'
Davinson Sánchez si zkomplikoval pozici špatným převzetím míče, nicméně domácí obránce se dokázal rychle srovnat a pomohl si přihrávkou na Vertonghena.
32'
Danny Rose táhl útok Tottenhamu po levé straně. Domácí obránce nakonec vymyslel přihrávku mezi obránce, jenže pozorný Jošida si okamžitě pomohl malou domů.
31'
Aurier vyslal prudkou přihrávku na pravé křídlo. Za míčem sprintoval Harry Kane, jenže obránce Jack Stephens se před něj bleskově natlačil a odehrál míč do zámezí.
30'
Nathan Redmond dohnal vysokou přihrávku na pravé křídlo. Hostující fotbalista se kličkou dostal k odcentrování, ale Hugo Lloris jeho pobídku schoval do rukavic.
29'
Sofiane Boufal měl prostor na levé straně. Hostující záložník si míč navedl do šestnáctky a chtěl vylepšit pozici pro Targetta, jenže nepřesnou přihrávkou daroval míč domácím.
28'
Z následného rohového kopu Tottenham branku soupeře neohrozil. Centr se snesl na přední tyč, kam se tlačil Kane, ale obránce Wesley Hoedt měl k míči blíže.
27'
Dele Alli táhl rychlý protiútok domácího celku po levé straně. Alli se snažil protlačil do pokutového území, ale jeho kličku na levou stranu vypíchla obrana na roh.
26'
Matt Targett se uvolnil kolem Auriera a okamžitě odcentroval do pokutového území. Jan Vertonghen neváhal a zakopl míč na rohový kop.
25'
Ve Wembley po vstřelení úvodní branky panuje parádní atmosféra.Příznivci Tottenhamu opěvují domácího hrdinu zpěvem chorálů.
24'
A pozor! Mohlo být vyrovnáno! Sofiane Boufal zkoušel pozornost domácího brankáře levačkou. Lloris míč vyrazil a Danny Rose si jej málem srazil do vlastní branky!
22'
Tottenham se ujímá vedení! Rozehrávky přímého kopu se ujal Eriksen, jehož centr si v pokutovém území našel HARRY KANE a hlavou otevřel skóre dnešního utkání! Domácí kanonýr tak překonává rekord v počtu vstřelených branek za jeden kalendářní rok!
21'
Danny Rose se po levém křídle prosmýkl na hranici pokutového území, kde jej nedovoleným způsobem zastavil Pierre-Emile Höjbjerg, jež vidí žlutou kartu.
20'
Eriksen se krásným oblouček do pokutového území pokoušel najít domácího kanonýra, jenže Harry Kane byl důrazně bráněn. Tottenham přesto pokračuje v kombinaci.
19'
Harry Kane si naběhl na krásnou kolmici mezi obránce hostujícího celku, nicméně dobře postavený Maja Jošida jej nepustil do samostatného úniku.
18'
Aurier sprintoval za dlouhou přihrávkou na pravou stranu, kde bylo moře volného prostoru, jenže domácí fotbalista se k balónu nedostal. Rozehrávat bude Southampton.
17'
Serge Aurier se v blízkosti rohového praporku chystal k odcentrování, nicméně důrazný Matt Targett mu v tom zabránil a navíc vybojoval balón pro hosty.
16'
Sofiane Boufal se ujal rozehrávky na polovině Tottenhamu. Hostující fotbalista se pokusil o kolmici podél levé postranní čáry, ale nikdo z jeho spoluhráčů se k balónu nedostal.
15'
Redmond sprintoval za skákavou přihrávkou na levou stranu hrací plochy, jenže míč byl mnohem rychlejší a skončil v zámezí. Tottenham bude vhazovat.
14'
Dele Alli si v pokutovém území počkal na nádherný oblouček za obranu Southamptonu. Domácí fotbalista zkoušel pálit z voleje, ale míč poslal vysoko nad břevno.
13'
Pierre-Emile Höjbjerg ustál souboj s jedním z domácích hráčů na polovině hrací plochy, jenže nepřesnou přihrávkou odevzdal míč fotbalistům Tottenhamu.
12'
Nathan Redmond překvapil svého strážce brzkou přihrávkou a Jan Vertonghen jej nedovoleným zákrokem poslal k zemi. Southampton může pokračovat v kombinaci.
11'
Serge Aurier podpořil domácí ofenzívu náběhem po pravé straně hrací plochy. Domácí obránce si ale netroufl na odcentrování a raději si pomohl přihrávkou na obránce.
10'
Sofiane Boufal bojoval o míč v blízkosti rohového praporku, jenže Danny Rose byl v souboji důraznější a odstavil jej od balónu. Tottenham tak může znovu zaútočit.
9'
Na druhé straně vybojoval Shane Long rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, kde zasáhl připravený obránce Jan Vertonghen. Hosté zůstávají u míče.
8'
Fraser Forster musel znovu zasahovat! Hostující brankář se proletěl vzduchem a vyrazil Eriksenovu ránu ze střední vzdálenosti. Domácí vstoupili do svátečního utkání velmi aktivně.
7'
Tohle už byla vyložená šance! Tottenham se hnal do přečíslení. Christian Eriksen dostal přihrávku do pokutového území a vrátil míč na přední tyč, kam si naběhl Kane, jež ve skluzu minul branku!
6'
První zajímavá akce domácího celku! Son se uvolnil na levé straně a odcentroval na malé vápno. Hostující brankář míč pouze vyrazil, jenže Aurier trefil obránce před sebou.
5'
Exekuce rohového kopu se ujal Danny Rose. Domácí zadák odcentroval na malé vápno, nicméně hostující brankář Fraser Forster vyrazil ven z branky a balón vyboxoval do bezpečí.
4'
Serge Aurier vymyslel přihrávku do středu hrací plochy, kde se do odraženého míče bez váhání položil Christian Eriksen, jehož ránu srazil obránce na rohový kop.
3'
Mario Lemina si naběhl na přihrávku na pravou stranu, předal míč Redmondovi, kterého však ihned odstavil Danny Rose. Hosté budou vhazovat.
2'
Jan Vertonghen fauloval a Southampton zahrával svůj první přímý kop. Jeho exekuce se ujal Sofiane Boufal, který trefil jen jednoho z domácích hráčů ve zdi.
1'
Southampton obstaral výkop do dnešního utkání. Harry Kane se ihned vydal napadat soupeřovu rozehrávku, ale míč se od jeho hrudi odrazil jen do zámezí.
1'
Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Domácí Tottenham bude hrát v bílých dresech, zatímco Southampton přijel do Londýna v modročerných dresech.

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Aurier, D. Sánchez, Vertonghen, Rose – Dier, M. Dembélé – Eriksen, Alli, Son – Kane.
Náhradníci: Vorm – Trippier, Lamela, Moussa Sissoko, F. Llorente, Winks, Davies.

Southampton FC: Forster – Stephens, Jošida (C), Hoedt, Targett – Romeu, Lemina – Boufal, P.-E. Höjbjerg, Redmond – S. Long.
Náhradníci: A. McCarthy – Tadić, Ward-Prowse, Gabbiadini, S. Davis, Pied, McQueen.

Rozhodčí: Scott – Kirkup, Hatzidakis.
Tottenham Hotspur

Ani Tottenham však na domácí scéně neprožívá nejpovedenější sezónu. Celek z Londýna vybojoval třicet čtyři bodů a zatím mu patří pátá pozice. Svá domácí utkání letos musí hrát ve Wembley. Ve svém kádru má Tottenham nejlepšího střelce ligy, kterým je Harry Kane. Hlavně díky anglickému střelci se drží v horních patrech tabulky. V minulém kole však dokázal vyhrát 3:0 na půdě Burnley.
Southampton FC

Southampton zatím prožívá spíše průměrnou sezónu. Celek z jižní části Anglie nasbíral v devatenácti duelech devatenáct bodů a zatím mu patří třináctá pozice ligové tabulky. V posledních pěti duelech ale dokázal nasbírat pouhé tři body. Venku letos zvítězil pouze v jednom utkání. V minulém klání doma remizoval 1:1 s nováčkem z Huddersfieldu. Hostujícímu trenérovi navíc bude chybět zraněný Cedric.
Příjemné odpoledne všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z Premier League. Společně se podíváme na střetnutí mezi Tottenhamem Hotspur a Southamptonem. Výkop je stanoven na 12:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.