Premier League - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  West Brom : Everton - 26. prosince 2017   16:00

0:0
(0:0)
West Brom
Foster – C. Dawson, Hegazy, J. Evans (C), Gibbs – Phillips (89. McClean), Livermore (70. Krychowiak), Barry, Brunt – Jay Rodriguez, Rondón (53. Robson-Kanu).
Myhill – Krychowiak, McAuley, McClean, Nyom, Robson-Kanu, Yacob.
East – Nunn, Eaton
The Hawthorns, West Bromwich
Everton
Pickford – M. Keane, A. Williams (C), Holgate – Kenny, G. Sigurdsson, Schneiderlin, Davies (88. Baningime), Cuco Martina – Bolasie (61. Lennon), Calvert-Lewin (61. Niasse).
Robles – Baningime, Jagielka, Lennon, Lookman, Niasse, Sandro Ramírez.

Červené karty: 0 – 0
Končí jeden z nejméně zajímavých letošních soubojů Premier League a pokračují obě série. West Bromwich nevyhrál poosmnácté v řadě a hostující lodivod Sam Allardyce si i v šestém zápase na lavičce Evertonu udržel neporazitelnost.
90+3'
90+3'
Brunt, McClean i Krychowiak se dostali k centru v poslední nastavené minutě, ani jeden z nich ale nebyl nebezpečný a když ten poslední Krychowiaka doskákal až za brankovou čáru, utkání po výkopu Bena Fostera skončí.
90+3'
Holgate fauloval ve středu hřiště, zřejmě poslední možnost pro Baggies jak zlomit sérii sedmnácti zápasů bez prohry.
90+2'
Brunt z pětadvaceti minut pálí vysoko nad hostující branku.
90+1'
McCleanův prudký centr odvrací Holgate, balón se ale rychle vrací na kopačky domácích.
90+1'
Rozhodčí East oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.
89'
Hosté si po dlouhé době také vypracovali příležitost! Niasse se uvolnil na levém křídle, ale ani nadvakrát nedokázal Fostera překonat!
89'
Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Matt Phillips, přichází James McClean.
88'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Tom Davies, přichází Beni Baningime.
86'
Baggies se alespoň snaží o vítěznou branku a nadále dotírají na pokutové území Evertonu.
85'
V další nadějné pozici se ocitl Kieran Gibbs, kterého hosté nechali zcela osamoceného na hranici pokutového území, i domácí obránce ale absolutně nezvládl zakončení a ani nevystřelil.
84'
Matt Phillips ale dokumentuje oboustrannou bídu a z výborné pozice vysoko přestřeluje hostující branku.
82'
Domácí dostávají výraznou příležitost! Trochu rozpačitě bojovali o průnik do pokutového území, až Williams sestřelil Barryho a Baggies budou rozehrávat volný přímý kop ze skutečně skvělé pozice v blízkosti "šestnáctky" na ose hřiště.
80'
Zmar, zmar a zmar. Takhle dopadají útočné akce hostů a v podstatě i domácích. Tentokrát z levé strany centroval Sigurdsson, jeho pas Hegazy odvrátil jen ke zcela osamocenému Martinovi, ten ale poté směroval míč do prostoru nikoho a balón doskákal za brankovou čáru.
79'
Žlutou kartu dostává Gareth Barry (West Bromwich Albion).
79'
Po dalším centru do pokutového území hlavičkoval Robson-Kanu, z těžké pozice zády k brance ale mířil jen do připraveného Pickforda.
78'
I pátý rohový kop Baggies během posledních pěti minut nepřinesl střelecký pokus, Pickford znovu vyčistil prostor ve svém brankovišti.
77'
Robson-Kanu pronikl po levém křídle, poté ale hledal Rodrigueze příliš krátkým centrem, hosté odvracejí za postranní čáru.
76'
Phillipsův centr ale vyráží Pickford a protože rozhodčí East viděl faul na hostujícího brankáře, hosté mohou uklidnit hru.
75'
Z rohových kopů Baggies už je pořádná série, domácí si připisují další dva. Ten čtvrtý bude rozehrávat Phillips.
75'
Z pravé strany pravidelně centruje Chris Brunt a jeho centr měl lepší parametry, i přesto ale pozorná hostující defenziva nezaváhala.
74'
Dvojice rohových kopů pro Baggies. Z toho prvního nijak neohrozili branku Evertonu, protože Phillips překopl všechny fotbalisty před brankou, co z toho druhého od opačného rohového praporku?
73'
Po souhře s Niassem se do zakončení dral Sigurdsson, ani nadvakrát ale nedokázal přelstít pozorného Evanse.
72'
Gibbs si našel volný prostor na levém křídle, poté ale poslal před branku příliš dlouhý centr pro Robsona-Kanua, který neměl sebemenší šanci na míč dosáhnout.
70'
Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Jake Livermore, přichází Grzegorz Krychowiak.
69'
Po následné standardní situaci hostů si míč na hranici pokutového území zpracoval Tom Davies, poté ale z nadějné pozice pálí vysoko nad branku.
68'
O pár desítek sekund později Dawson nedovoleně zastavil u postranní čáry Martinu a tentokrát už East tasí žlutý kartónek ze své kapsy.
67'
Tvrdý zákrok Evanse rozhodčímu Eastovi neunikl, zatím ale ponechává karty schované ve své kapse.
65'
Ve všech ostatních dnešních zápasech už padly alespoň dvě branky, na The Hawthorns je daleko i k té jedné.
64'
Na Dawsonův centr si naskočil Jay Rodriguez, i jeho hlavičce ale schází přesnost a Pickford se nijak nezapotil při sledování míče letícího několik metrů vedle jeho svatyně.
61'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Yannick Bolasie, přichází Aaron Lennon.
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Dominic Calvert-Lewin, přichází Baye Oumar Niasse.

Oba útoční fotbalisté v hostující sestavě nepředvedli zcela nic a tak jsou staženi ze hry.
60'
Znovu se přerušuje, tentokrát Evans fauloval Calverta-Lewina.
60'
Tom Davies se dopustil nedovoleného prohřešku ve středu pole, rozehrává Ahmed Hegazy.
59'
Do další zajímavé pozice před brankou Evertonu se dral Chris Brunt, do jeho dělového pokusu ale stačil své tělo vložit Jonjoe Kelly a míč odrazil do bezpečí.
58'
Sam Allardyce stahuje z prostoru pro rozcvičení Lennona a Niasseho, bude se tak brzy snažit oživit hru svého týmu.
58'
Davies hledal v pokutovém území Bolasieho, jenž si sice přihrávku zpracoval, byl však přistižen v ofsajdu.
56'
Matt Phillips se prohnal po pravém křídle, poté ale jeho centr přeletěl všechny fotbalisty před Pickfordem a doskákal až do zámezí.
54'
Jay Rodriguez vnikl do pokutového území, ovšem poté nepřesně hledal nabíhající spoluhráče a také další útočná snaha Baggies skončila nezdarem.
53'
Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází José Salomón Rondón, přichází Hal Robson-Kanu.
53'
Rondón se poranil při předchozím pokusu o zakončení a se svalovými problémy kulhá k vlastní střídačce, kde už je vysvlečen do dresu Hal Robson-Kanu.
52'
Salomon Rondón je momentálně v péči fyzioterapeutů a ti signalizují směrem k domácí lavičce, že venezuelský forvard nebude schopen v zápase pokračovat.
51'
Rohový kop pro Everton, Sigurdssonův centr ale Williams pouze nadrazil do vzduchu a pro míč si snadno doběhl brankář Foster.
50'
Salomon Rondón se ocitl zcela osamocený v pokutovém území, při zakončení ale zcela selhal a hostující branku míjí o několik metrů.
49'
Baggies se usadili v hloubi útočné poloviny, dva centry ale byly odraženy zpět k postranní čáře a Barry poté neprostřelil bránícího Schneiderlina.
49'
Phillipsův centr před Rodriguezem odhlavičkoval Kenny.
48'
Livermore ve středu hřiště fauloval Daviese, následné standardní situaci se Baggies snadno ubránili.
46'
Byť to v prvním poločase z obou stran nebyla žádná sláva, tak oba manažeři nadále věří svým základním sestavám a druhé dějství pokračuje beze změn.
46'

Žluté karty: 0 – 0
Rozhodčí East k úvodním pětačtyřiceti nepotřeboval žádnou nastavenou minutu a okamžitě s uplynutím té pětačtyřicáté ukončil první poločas, který se ale nezapíše zlatým písmem do dějin soutěže, jelikož nenabídl takřka nic zajímavé a tak není divu, že skóre zůstává beze změny.
45'
44'
Na další centr Brunta si u vzdálenější tyče naskočil Hegazy, z úhlu ale nasměroval míč jen na horní síť hostující branky.
43'
Chris Brunt se odhodlal ke střeleckému pokusu z dobrých pětadvaceti metrů, jeho pokusu ale chyběla veškerá razance, aby výrazněji ohrozila brankáře Pickforda.
41'
Utkání zatím postrádá náboj hodný zápasu Premier League, hraje se zejména ve středu hřiště bez vážnějšího útočného zaujetí na obou stranách.
38'
Po delší době zahrozili také hosté, Kennyho centr ale nenašel žádného z jeho spoluhráčů a West Bromwich rychle přenesl hru na opačnou polovinu. Tam Brunt šel nedovoleně do souboje s Holgatem a píská se proti domácím.
37'
Po Bruntově centru z pravého křídla Dawson hlavou vysoko přestřeluje Pickfordovu svatyni.
35'
I nadále ale Baggies zůstávají na útočné polovině, Phillips vybojoval nedovolený zákrok Martiny u postranní čáry.
34'
Další útočné snažení West Bromwich vedl po levé straně, zhatila jej ale velmi nepřesná přihrávka Garetha Barryho, která doskákala až do zámezí.
32'
Baggies mají v těchto minutách výraznou územní převahu, vyjma Dawsonovy hlavičky ale čekáme na nějakou výraznější šanci.
30'
S prudkým centrem Brunta od rohového praporku si poradil Pickford a vyboxoval míč do pole.
29'
Phillips se protáhl do pokutového území Evertonu, následný centr Keane srazil za hostující branku.
27'
Po dalším centru Chrise Brunta se odraženého míče ujal Jordan Pickford, nejdražší anglický brankář v dějinách Premier League.
26'
Bolasie napřáhl k dalekonosnému střeleckému pokusu a byť se zprvu zdálo, že jeho střela byla tečována bránícím Livermorem, tak nakonec mířila do horních pater tribuny bez dotyku domácího fotbalisty.
25'
Série ostrých soubojů ve středu pole, rozhodčí Roger East ale nechává ve hře pokračovat.
23'
Na Bruntův centr si naskočil Rondón, v těžké pozici ale nasměroval svoji hlavičku až za postranní čáru.
21'
Rohový kop Sigurdssona odvrátil Barry, míč se ale brzy vrací zpět na kopačky hostujících fotbalistů.
19'
První tutovku měli domácí! Rohový kop rozehrál Phillips, odraženého míče se zmocnil Brunt, jehož střílený centr Pickford vyrazil zpět k Phillipsovi, na jehož perfektní centr si naběhl Dawson a v čisté gólové šanci zblízka hlavou přestřelil!
18'
Rodriguez se nadějně probíjel kolem Holgata, hostující stoper mu ale stačil míč ukopnout na rohový kop.
17'
Další centr před branku Baggies adresoval Kenny, domácí defenziva ale byla pozorná.
16'
Sigurdssonův velmi nadějný centr ale pouze proletěl předbrankovým prostorem, nikdo z hráčů v modrém jej nedokázal zasáhnout.
15'
Bolasie si na levém křídle tentokrát vyměnil míč se Sigurdssonem a vybojoval nedovolený zákrok na svoji osobu.
13'
Bolasieho individuální výpad po levém křídle čistým způsobem přibrzdil Dawson, hosté budou pokračovat v akci zpoza postranní čáry.
11'
Následná standardní situace ale nevedla k ohrožení branky Toffees.
10'
Dawson na opačné straně vybojoval rohový kop, dění se stěhuje před Pickforda.
9'
Na Kennyho centr si před branku naběhl Sigurdsson, islandská hvězda Evertonu ale byla pokryta Hegazym.
6'
V první výraznější šanci se ocitl Rondón, ovšem po Bruntově centru z bezprostřední blízkosti branku netrefil a především už byl ve vzduchu praporek postranního rozhodčího Nunna na znamení ofsajdu.
5'
Neúspěšná souhra domácích na levém křídle, před Bruntem Holgate ukopl míč do zámezí.
3'
Úvodní minuty se odehrávají výhradně ve středu hřiště, zatím daleko od obou branek.
1'
Rozehráno! Domácí hrají tradičně v modro-bíle pruhované kombinaci, hosté oblékli celé modré dresy.
1'

West Bromwich Albion: Foster – C. Dawson, Hegazy, J. Evans (C), Gibbs – Phillips, Livermore, Barry, Brunt – Jay Rodriguez, Rondón.
Náhradníci: Myhill – Krychowiak, McAuley, McClean, Nyom, Robson-Kanu, Yacob.

Everton FC: Pickford – M. Keane, A. Williams (C), Holgate – Kenny, G. Sigurdsson, Schneiderlin, Davies, Cuco Martina – Bolasie, Calvert-Lewin.
Náhradníci: Robles – Baningime, Jagielka, Lennon, Lookman, Niasse, Sandro Ramírez.

Rozhodčí: East – Nunn, Eaton.
Boxing Day

Také v zápasech hraných na Boxing Day, tedy během tradičního termínu o svátečním dni 26. prosince, je na tom výrazně lépe Everton. Ten na Boxing Day naposledy prohrál na hřišti soupeře v roce 2005 na hřišti Aston Villy, z dalších pěti zápasů už disponuje bilancí 3-2-0.

Naopak West Bromwich během Boxing Day prohráli třikrát v řadě a v celé své klubové historii na tento den ještě nikdy čtyřikrát v řadě neprohráli.
Vzájemné zápasy

Oba celky se již střetly 165x při aktivnější bilanci pro Everton (69-37-59). Celek z Liverpoolu je výrazně úspěšnějí hlavně v uplynulých letech. V posledních 13 vzájemných zápasech vyhrál osm, zatímco Baggies pouhé dva. Zároveň všechny tři poslední domácí zápasy West Bromwich se svým soupeřem prohrál.

I oba loňské zápasy patřili Evertonu, když nejdříve na The Hawthorns vyhrál 2:1 díky vítězné brance Garetha Barryho, nyní působícího právě v týmu dnešního soupeře, a domácí duel modří vyhráli hladce 3:0.
Everton FC

Everton po velmi ambiciózních letních nákupech zahájil sezónu katastrofálně a když jej začala ohrožovat existenční bitva v Premier League propustil Ronalda Koemana. Toho na pár zápasů nahradil David Unsworth, aby se kormidla posléze ujal Sam Allardyce. Ten se trenérem Evertonu stal dva dny po Pardewovi u Baggies, ale vede si zcela opačně. Pod jeho vedením Everton v pěti zápasech ještě neprohrál a při bilanci 3-2-0 si připsal 11 bodů z 15 možných. Do tohoto zápasu tak Everton vstupuje už z horní poloviny tabulky (9. místo, 27 bodů, 7-5-7, skóre 24:30).

Naposledy Everton remizoval s Chelsea 0:0, což pro Toffees lze označit jako velké štěstí, neboť byli často pod drtivým tlakem a přežívali často i s velkým štěstím. "Big Sam" ale prohlásil, že do dalších zápasů by přeci jen se jeho tým měl projevovat výrazně odvážnější hrou s větším zájem pro ofenzivu.

Pomoci by mu mohl i návrat Wayna Rooneyho. Ten utkání s Chelsea vynechal kvůli nemoci, dnes už ale bude připraven nastoupit. Mimo dlouhodobých marodů Bainese, Barkleyho, Colemana, Funese Moriho a Stekelenburga patrně bude mimo hru i Gueye.
West Bromwich Albion FC

Když tým Tonyho Pulise vyhrál úvodní dva zápasy sezóny, zdálo se, že modro-bílí zažijí pohodovou sezónu bez záchranářských starostí. Od té doby však čekají na vítězství! Během následujích čtyř měsíců odehráli 17 zápasů s katastrofální bilancí 0-8-9 a postupně se propadli až na aktuální devatenácté místo (14 bodů, 2-8-9, skóre 14:27). Pět z těchto zápasů přišlo pod novým trenérem Alanem Pardewem.

Domácí trenér se navíc musí obejít bez Nacera Chadliho. Ten se po zranění vrátil minulý týden ve Stoke, když jej Pardew nasadil v poločase, ovšem čtvrt hodiny před koncem nejdražší posila klubové historie musela kvůli obnovení zranění stehenního svalu ze hřiště a bude znovu mimo hru. K dispozici by ale měl být křídelník Matt Phillips, naopak James Morrison zůstává ve stavu zraněných.
Příjemné sváteční odpoledne při sledování přenosu utkání dvacátého kola Premier League mezi West Bromwich Albion a Evertonem.

Když před necelými dvěma měsíci oba týmy propustily tehdejší trenéry, tak společně bojovaly o přežití v soutěži. Od té doby si ale vedou zcela opačně a takřka všechny aspekty před zápasem hovoří pro hostující Toffees, ale začíná se od nuly.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.