Premier League - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Arsenal : Everton - 23. září 2018   17:00

Arsenal
56' A. Lacazette (Ramsey) • 59' Aubameyang (Ramsey)
2:0
(0:0)
Arsenal
Čech (C) – Bellerín, Mustafi, Papastathopoulos (39. Holding), Monreal – Torreira, Xhaka – Özil, Ramsey (80. Welbeck), Aubameyang (69. Iwobi) – A. Lacazette.
Leno – Alnaní, Holding, Guendouzi, Iwobi, Lichtsteiner, Welbeck.
Moss – Lennard, East
Emirates Stadium, Londýn
59 964 diváků
Everton
Pickford – Kenny, M. Keane, K. Zouma, Digne – Gueye, Davies (C) – Walcott (72. Bernard), G. Sigurdsson, Richarlison – Calvert-Lewin (72. Tosun).
Stekelenburg – Baines, Bernard, Holgate, Lookman, Schneiderlin, Tosun.

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek dne.

Fauly: 17:12
Utkání je u konce, Arsenal v posledním zápase šestého kola Premier League porazil 2:0 Everton a posunul sena šesté místo v tabulce. Everton se po své druhé výhře v řadě propadl na dvanácté místo. V prvním poločase přitom byli hosté nebezpečnější, zejména Richarlison a Dominic Calvert-Lewin byli hodně aktivní a Čech měl několikrát co dělat. Jedinou větší šanci Arsenalu měl v první půli Monreal, toho vychytal Jordan Pickford. Ve druhém poločase pokračoval Everton v dobré výkonu, ale Čecha nedokázal překonat. Naopak Arsenal se radoval, a to hned dvakrát během tří minut. Nejprve se v 56. minutě trefit opravdu parádním obstřelem do šibenice Alexandre Lacazette, o tři minuty později se z blízka prosadil Pierre-Emerick Aubameyang, ale tento gól kvůli ofsajdu Gaboňana neměl platit. V 71. minutě byli hosté nejblíže snížení, ale hlavičku Jonjoe Kennyho po standardní situaci Čech dokázal chytit.
90+5'
90+5'
Iwobi poslal z levé strany míč do vápna, ale Lacazette si prudký míč nezpracoval, takže nemohl zakončovat.
90+4'
Granit Xhaka výborně hlavičkoval a Arsenal už se zase valí dopředu.
90+4'
Ještě přišel poslední šance pro Everton, jak pokazit Arsenalu první čisté konto v zápase. Hosté mají standardní situaci z levé strany. Pozice je to na centr.
90+3'
Z dálky umí velmi dobře vystřelit Granit Xhaka a nyní to chtěl všem znovu dokázat. O kousek ale minul branku Jordana Pickforda.
90+2'
Nepovedlo se mu to, výbornou práci ve vzduchu předvedl obránce Michael Keane.
90+2'
Arsenal se může uklidnit, pokud promění rohový kop, který má k dispozici.
90+1'
Gylfi Sigurdsson měl proti sobě hned čtveřici protihráčů a nepovedlo se mu zakončit. Míč pak uzmul Petr Čech, dnes mimořádně jistý.
90+1'
Nastavovat se budou čtyři minuty!
90'
Arsenal ale zatím standardky i centry do své ho vápna stíhá bránit. Nyní hlavičkoval Rob Holding.
90'
Situace se zase obrátila, teď má standardní situaci Everton.
89'
Čechův nákop mířil na Iwobiho, ten ale souboj nevyhrál. Krátce poté ale fauloval Gylfi Sigurdsson Torreyru, hrát bude Arsenal.
88'
Arsenal se dostal na polovinu soupeře a bude tam chtít s míčem na kopačkách zůstat co možná nejdéle, aby si obrana mohla na chvíli oddechnout.
87'
Everton kopal standardní situaci z levé strany, ale ani z této neuspěl. Opět se zaskvěl Petr Čech, který míč vyboxoval.
86'
Teď už byli hosté opravdu hodně blízko. Digne střílel z úhlu a trefil spojnici tyče a břevna. Zdálo se ale, že to měl Čech pod kontrolou.
85'
Zpoza šestnáctky vypálil střídající útočník Evertonu Cenk Tosun, Čech předvedl jistý zákrok.
85'
Everton si za pomocí standardních situací znovu vytvořil tlak, Arsenal by opět měl zkusit míč podržet na svých kopačkách.
84'
Ven z branky šel Petr Čech a dokázal míč vyboxovat.
84'
Je to ale další rohový kop liverpoolského klubu.
84'
Xhaka byl ve vzduchu pevný a odvrátil centrovaný míč od rohového praporku.
83'
Gylfi Sigurdsson vypálil zpoza šestnáctky a jeho ránu přizvedl Torreira, takže mají hosté rohový kop.
83'
Kurt Zouma si poradil s napadajícím Lacazettem a zakládá akci Evertonu.
82'
Souhra dvou střídajících hráčů Arsenalu. Iwobi přistrčil míč Welbeckovi, který zakončoval, ale trefil jen před sebou stojícího Zoumu.
81'
Arsenal nijak nechce riskovat, což je za tohoto stavu pochopitelné. Raději volí dlouhou zpětnou přihrávku na Čecha.
80'
Rohovému kopu Arsenalu se hosté ubránili a ještě mohou živit šanci na body z tohoto zápasu.
80'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Aaron Ramsey, přichází Danny Welbeck.
80'
A domácí si vybojovali rohový kop.
79'
Arsenal uklidňuje situaci, nechce hrát za současného stavu s Evertonem nahoru dolů.
78'
Richarlison už také vypadá lépe, i on by měl hrát dál.
77'
Shkodran Mustafi už je na nohou a zřejmě bude schopen pokračovat ve hře.
76'
V souboji o míč se nepříjemně střetli Shkodran Mustafi a Richarlison. Oba jsou na trávníku ošetřování.
76'
Everton se už pomalu otřepal ze dvou rychle po sobě inkasovaných gólů a začíná si vytvářet tlak.
75'
Lucas Digne centroval z levé strany, ale to se francouzskému krajnímu obránci vůbec nepovedlo. Bylo to hodně nepřesné.
74'
Monreal se k míči neprobojoval, úspěšnější byli hosté, kteří budou vhazovat.
73'
Granit Xhaka to ale nerozehrál dobře a nechybělo moc k tomu, aby šli hosté to nebezpečného protiútoku.
73'
Stoper Evertonu Kurt Zouma se dopustil faulu loktem. Arsenal má standardní situaci a může poslat centr do vápna.
72'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Dominic Calvert-Lewin, přichází Cenk Tosun.
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Theo Walcott, přichází Bernard.
71'
A málem se to Evertonu skutečně povedlo! na centr Gylfiho Sigurdssona si naskočil Jonjoe Kenny, kterého náběh nikdo nezachytil. Další fantastický zákrok předvedl Petr Čech.
70'
Lucas Torreira se dopustil zbytečného faulu a svému mužstvu tím zavařil. Everton se může vrátit touto standardní situací do hry.
69'
Gylfi Sigurdsson poslal hezkou kolmici za obranu na Calverta-Lewina. Jeho centr směřoval na levou stranu na Richarlisona, bylo to ovšem nepřesné.
69'
Arsenal do své rozehrávky zapojil i Petra Čecha, ten poslal míč na útočnou půlku na Iwobiho.
69'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Pierre-Emerick Aubameyang, přichází Alex Iwobi.
68'
Arsenal kopal standardní situaci. Postaral se o ni Mesut Özil, Mustafiho v hlavičkovém souboji ale předčil Jonjoe Kenny.
67'
Tentokrát zase letěl míč na opačnou tyč, kde si nabíhal Nacho Monreal. Bylo to ovšem nepřesné.
67'
Aumabeyang se schovával na zadní tyči a čekal na centrovaný míč. Ten na něj ovšem nepustil Lucas Digne.
66'
Everton se nedokáže v posledních chvílích vůbec udržet na míči. Znovu ho hned po rozehrávce Pickforda rychle ztratil.
65'
Héctor Bellerín se chtěl také přičinit na vedení Arsenalu v tomto zápase, ale jeho střela z dálky mířila jen na Pickforda.
64'
Arsenal se znovu usadil na útočné polovině. Bude mít autové vhazování a nikam s ním nespěchá.
63'
Na hráčích Arsenalu je vidět rázem velké sebevědomá. Aubameyang posílal centr na Ramseyho, toho ale dokázal pohlídat Digne.
62'
Hráči Arsenalu si poradili s centrem Evertonu z levé strany.
61'
Everton to teď bude mít těžké. Bude muset otevřít hru a Arsenal disponuje velmi rychlými hráči.
60'
Gól ovšem platit neměl, rozhodčím ušlo, že Ramsey přihrával Aubameyangovi do jasného ofsajdu.
59'
Arsenal právě vstřelil branku!
Arsenal se znovu prosazuje a najednou vede během tří minut už 2:0. Hráči Arsenalu šli do protiútoku tři na dva a vyřešilo to gólově. Özil předal míč Ramseymu, ten ho patou posunul PIERRU-EMERICKU AUBAMEYANGOVI, a ten už neměl problém míč poslat do sítě. Asistence: Aaron Ramsey.
58'
Arsenal buduje svou další akci od Petra Čecha, který míč poslal až na polovinu soupeře.
57'
Ve druhém poločase byl sice aktivnější Everton, ale šance nevyužil a do vedení jde Arsenal.
56'
Arsenal jde do vedení a prosazuje se vskutku nádhernou brankou! Ramsey v důležitém souboji před vápnem neztratil míč a pak ho předal nalevo ALEXANDRU LACAZETTOVI. Francouz si míč hodil na pravačkou a nádherným obstřelem z druhého dotyku se trefil přímo do vzdálenější šibenice. Asistence: Aaron Ramsey.
55'
Lacazette poslal míč do vápna na Ramseyho a hned se nabízel na střelu. Ramsey ale zvolil místo přihrávky pod sebe centr, Pak se hráči Arsenalu dožadovali penalty za ruku jednoho z hráčů Evertonu ve vápně.
55'
Dnešní utkání sleduje 59 964 diváků.
54'
Aktivita Evertonu je na chvíli přerušena, protože Lucasi Dignemu nevyšla přihrávka.
53'
Z levé strany centroval před branku Dominic Calvert-Lewin, míč mířil na Thea Walcotta. Ten se ale přes Xhaku k zakončení nedostal.
52'
Tentokrát se zase píská opačně, Jonjoe Kenny tvrdě dohrál tělem Nacha Monreala.
52'
Idrissa Gueye byl na trávník poslán jen za cenu faulu. Rozehrávat bude Everton.
51'
Theo Walcott vystihl rozehrávku Arsenalu a předal míč na hranici vápna Daviesovi. Tomu už ovšem zpětná přihrávka nevyšla. Hrát bude Arsenal.
50'
Dominic Calvert-Lewin byl faulovaný, takže Everton může z prostředka hřiště rozehrávat.
49'
Mesut Özil rohový kop rozehrál za vápno na Aarona Ramseyho. Ten z první z voleje vystřelil, ale trefil jen dobře postaveného Pickforda.
49'
Nacho Monreal se k centru nedostal, ale vybojoval rohový kop z levé strany. Rozehraje ho Mesut Özil.
48'
Tom Davies, mladý kapitán Evertonu chtěl vyslat dopředu přihrávkou podél pravé lajny Calverta-Lewina, ale ten byl v ofsajdu.
48'
Arsenal se poprvé ve druhém poločase podíval dopředu. Ramseyho odzbrojil Kenny, domácí budou vhazovat.
47'
Gylfi Sigurdsson ještě centroval a před brankou ještě zůstal obránce Michael Keane. Ale nedostal na zakončení klid.
47'
Centr letěl na přední tyč, kde byl připraven Alexandre Lacazette a míč odhlavičkoval.
46'
Po centru z levé strany budou mít hosté rohový kop.
46'
Do druhého poločasu nastoupila obě mužstva beze změn na soupiskách.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:04.
První poločas je za námi, gól zatím na Emirates Stadium v utkání Arsenalu s Evertonem nepadl. Víc šancí měl překvapivě hostující tým, už ve druhé minutě běžel na Čecha sám Dominic Calvert-Lewin. O deset minut později zase svou příležitost nevyužil na druhé straně Nacho Monreal. V dalším průběhu poločasu byl pro Arsenal nepříjemný zejména Richarlison, který párkrát nebezpečně vypálil, Čech si ale udržel čisté konto. Jednou pak vychytal také svého bývalého spoluhráče z Arsenalu Thea Walcotta.
45+4'
45+3'
Aaron Ramsey to myslel velmi dobře, hledal přihrávkou do vápna nabíhajícího Lacazetta. Ale u míče byl dříve Jordan Pickford.
45+3'
Běží poslední minuta nastavení, Arsenal má jednu z poslední šancí dostat se ještě před pauzou do vedení.
45+2'
Lucas Torreira šlápl zřejmě omylem na nohu Lucase Digneho a hra je přerušena.
45+1'
Nastavují se tři minuty.
45+1'
Alexandre Lacazette poslal pěkný dlouhý míč na levou stranu na rozběhnutého Aubameyanga. Ale ten si po zpracování hlavou dal míč moc daleko a ukopl mu ho Zouma.
45'
Arsenal se ubránil rohovému kopu, Everton ještě bude z opačné strany házet aut.
44'
Richarlison mohl přihrávat, ale nakonec zvolil individuální zakončení z levé straně. Vypálil nad, ale bude to rohový kop po lehké teči Bellerína a také zásahu konečky prstů Petra Čecha.
43'
Z tohoto rohového kopu si Arsenal žádnou šanci nevytvořil, hosté se v pohodě ubránili.
43'
Znovu centroval z levé strany bek Arsenalu Nacho Monreal. Vybojoval rohový kop, který rozehraje Xhaka.
42'
Monrealovi se centr z levé strany moc nepovedl, ale pořádně vystrašil Pickforda, protože nakonec přistál na břevnu jeho branky.
41'
Héctor Bellerín poslal z pravé strany míč do vápna, ale Everton si to pohlídal, míč na nikoho v červených dresech nepustil.
41'
Alexandre Lacazette se dostal do nadějné příležitosti, ale z první nevystřelil a pak už šanci nedostal.
40'
Problémy s okem měl mezitím Theo Walcott a musel být ošetřený, Ale už zase pokračuje ve hře.
39'
Sokratis Papastathopoulos musel vystřídat kvůli zranění, ze hřiště odkulhal.
39'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Sokratis Papastathopoulos, přichází Rob Holding.
38'
Theo Walcott měl obrovskou šanci na to, aby se prosadil proti svému bývalému klubu. Petr Čech byl ale včas venku z branky a Wolcottovi jeho šanci zmařil.
37'
Nacho Monreal se rozběhl podél levé postranní čáry, ale míč si přistrčil nedovoleně rukou.
36'
Arsenal nemá klid na rozehrávku, Zase se do ní vložil agilní Dominic Calvert-Lewin. Domácí budou vhazovat.
35'
Shkodran Mustafi se k zakončení hlavou nedostal, stejně jako z druhé vlny Pierre-Emerick Aubameyang.
35'
Arsenal také dostane šance ohrozit branku Evertonu standardní situací. Rozehraje ji z levé strany Xhaka.
34'
Shkodran Mustafi už odkráčel za postranní čáru a bude se za chvíli hlásit o návrat do hry,
33'
Shkodran Mustafi zůstává ležet na trávníku, má zraněnou levou nohu. Je potřeba ošetření.
32'
Míč se na Ramseyho nedostal, ale akce Arsenalu bude moci pokračovat, autové vhazování obstará Bellerín.
31'
Petr Čech si připsal další zákrok, Lucas Digne totiž vypálil překvapivě přímo na branku.
30'
Hosté mají nebezpečnou standardní situaci z pravé strany.
30'
Walcott si pěkně pohlídal míč před svým bývalým spoluhráčem Monrealem a rozjel nadějnou akci Tu zastavil faulem právě na Wolcotta Sokratis Papastathopoulos. Dostal za to žlutou kartu.
28'
Richarlison se rychlým manévrem uvolnil a z pravé strany vypálil. Jenže mířil vedle, Čech mohl být v klidu.
27'
Lucas Digne zastavil akci domácích za cenu faulu a žluté karty.
26'
Hosté to rozehráli na krátko, ale to nebyla dobrá možnost, Gylfi Sigurdsson ztratil míč.
26'
Shkodran Mustafi se dopustil nedovoleného zákroku u levé postranní čáry, hosté mají standardní situaci.
25'
Znovu dobrá práce v podání Čecha, opět centr sebral ze vzduchu.
25'
Hosté mají další šanci na ohrožení branky Petra Čecha, kopou rohový kop.
24'
Sokratis Papastathopoulos byl u míče dříve než dotírající Dominic Calvert-Lewin. Raději neriskoval a zakopl míč do autu.
23'
Arsenal dlouho rozehrával, vše ale vyústilo je v nepřesnou přihrávkou na Özila.
22'
Znovu úřadoval Čech, tentokrát míč chytil do náručí a může rozehrát.
22'
S rohovým kopem si poradil Čech, ale přijde ještě jeden roh Evertonu.
21'
Richarlison se dostal k pěkné střele z pravé strany. Brazilec si nic nedělal z bránícího Bellerína a střelou kolem něj pěkně protáhl Petra Čecha.
20'
Arsenal už má opět míč pod kontrolou. Až ke stoperům se stáhl Mesut Özil, který pomáhá zakládat akci.
19'
Alexandre Lacazette napadal rozehrávku Evertonu, ale přehnal to a fauloval Digneho.
19'
Pierre-Emerick Aubameyang si střelu chystal na střelu z dálky, ale ta příprava mu trvala moc dlouho, takže to nakonec vůbec nestihl.
18'
Domácí se ubránili a nakonec to není ani rohový pro Everton.
17'
Idrissa Gueye si vymodlil faul, Everton má standardní situaci asi 35 metrů od branky Arsenalu. Nejspíš přijde centr do vápna domácích.
16'
Pierre-Emerick Aubameyang se v první chvíli dobře uvolnil, ale pak míč nepředal dál a vrátil se k němu Davies, který mu už nic nedovolil.
15'
Lucas Torreira byl pozdě v souboji s Islandským záložníkem Gylfim Sigurdssonem. Dostává žlutou kartu.
14'
Dominic Calvert-Lewin je v úvodu hodně aktivní, ale vždy mu kousek chybí. Nyní se třeba neprosadil při individuální akci po levém křídle.
12'
Arsenal se dostal do první velké šance. Aubameyang přistrčil míč pod sebe Monrealovi a jeho střelu z blízka skvěle chytil Pickford.
11'
Gylfi Sigurdsson zleva posílal nebezpečný centr na hrot, kde byl znovu Calvert-Lewin. Ale v souboji si nepovoleně pomohl rukama.
10'
Tentokrát se píská pro změnu zase ofsajd domácího mužstva.
9'
Už ve druhé velké šanci se v úvodu utkání ocitl Dominic Calvert-Lewin a znovu ji neproměnil, z blízka branku netrefil. Tentokrát ho to tak moc mrzet nemusí, protože už Walcott byl předtím v ofsajdu.
8'
Xhaka se dostal pod tlak a udělal v rozehrávce chybu. Hraje Everton.
8'
Arsenal se svou rozehrávkou nikam moc nespěchá, zapojí se o brankář Petr Čech.
7'
Zouma při obranném kopu trefil ruku obránce Arsenalu Monreala. Bude se kopat proti brance Arsenalu, protože to byla ruka.
6'
Centr od rohového praporku mířil na Lacazetta, ale byl trochu vyšší.
5'
Pierre-Emerick Aubameyang a Lacazette v první spolupráci v tomto utkání a je z toho první rohový kop pro Arsenal.
4'
Domácí se zase budou muset trochu stáhnout, autové vhazování má Everton, jmenovitě Lucas Digne.
3'
Héctor Bellerín se poprvé v utkání podíval dopředu, naběhl si na přihrávku Torreiry. Ale zastavil ho Lucas Digne.
2'
Petr Čech si připisuje hned v úvodu skvělý zákrok! Běžel na něj z pravé strany úplně sám Dominic Calvert-Lewin, který nebyl v ofsajdu a jendička Arsenalu mu míč skvěle nohama ukopla.
1'
Arsenal bude hrát ve svých tradičních červených dresech s bílými rukávy, Everton ve své venkovní černé variantě.
Hráči obou mužstev už nastupují na trávník, vše se pomalu chystá na zahájení utkání.

Arsenal FC: Čech (C) – Bellerín, Mustafi, Papastathopoulos, Monreal – Torreira, Xhaka – Özil, Ramsey, Aubameyang – A. Lacazette.
Náhradníci: Leno – Alnaní, Holding, Guendouzi, Iwobi, Lichtsteiner, Welbeck.

Everton FC: Pickford – Kenny, M. Keane, K. Zouma, Digne – Gueye, Davies (C) – Walcott, G. Sigurdsson, Richarlison – Calvert-Lewin.
Náhradníci: Stekelenburg – Baines, Bernard, Holgate, Lookman, Schneiderlin, Tosun.

Rozhodčí: Moss – Lennard, East.
Vzájemné zápasy

V minulé sezóně byl ve vzájemné bilanci úspěšnější Arsenal, který obě utkání nad Evertonem vyhrál. Nejprve na hřišti liverpoolského celku vysoko 5:2 a poté doma ještě větším rozdílem 5:1. Z posledních osmi vzájemných duelů se v sedmi případech ze tří bodů radoval Arsenal. Doma Arsenal Everton porazil v pěti soutěžních utkáních v řadě a neprohrál s ním 22 utkání po sobě.
Everton FC

Everton patří mezi to lepší, co Premier League nabízí. Není to tým, který by pomýšlel na kvalifikaci do Ligy mistrů, ale na příčky zaručující Evropskou ligu by klidně mohl pomýšlet. Cokoliv jiného než horní polovina tabulky by pak bylo vnímáno jako neúspěch. Po pátém kole byl Everton v tabulce na desátém místě, takže z tohoto pohledu se dá vstup do sezóny hodnotit jako průměrné. Everton zatím sráží časté remízy, z pěti utkání se hned třikrát o body dělil. Kromě toho ještě jednou prohrál a jednou vyhrál. Aktuálně Everton na vítězství čeká už tři utkání. Po dvou remízách naposledy prohrál překvapivě doma 1:3 s West Hamem. Everton už má za sebou také první utkání v Ligovém poháru, dokázal vyhrát 3:1 nad druholigovým Rotherhamem. Venku zatím tento klub odehrál v této sezóně dva zápasy a oba remizoval 2:2.
Arsenal FC

Arsenal prochází aktuálně velkou proměnou, protože klub opustil v létě jeho dlouholetý manažer Arsene Wenger a nahradil ho Unai Emery. Ten má před sebou nelehký úkol, vrátit Arsenal do Ligy mistrů a nejlépe ho časem znovu posunout i co nejblíže k mistrovského titulu. Úvod do sezóny měl Arsenal hodně těžký, v prvních dvou kolech narazil na Manchester City a Chelsea a obě utkání prohrál. Poté se ale Arsenalu podařilo zvednout, další tři kola v Premier League vyhrál postupně proti West Hamu, Cardiffu a Newcastlu. Následně Arsenal také úspěšně zahájil základní skupinu Evropské ligy, kde porazil ukrajinskou Poltavu doma 4:2. Na domácím hřišti Arsenal ze tří soutěžních utkání dvě vyhrál.
Zdravím a vítám všechny příznivce anglického fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 6. kola mezi týmy Arsenal FC a Everton FC. Zápas začíná v 17:00 a odehraje se na Emirates Stadium v Londýně.