Premier League - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Arsenal : Manchester City - 12. srpna 2018   17:00

0:2
(0:1)
Manchester City
14' Sterling  (Mendy) • 64' B. Silva  (Mendy)
Arsenal
Čech (C) – Bellerín, Papastathopoulos, Mustafi, Maitland-Niles (35. Lichtsteiner) – Xhaka (70. Torreira), Guendouzi – Özil, Ramsey (54. A. Lacazette), Mchitarjan – Aubameyang.
Leno – Lichtsteiner, Holding, Alnaní, Torreira, Iwobi, A. Lacazette.
Oliver – Bennett, Burt
Emirates Stadium, Londýn
59 934 diváků
Ederson – Walker, Stones, Laporte, Mendy – B. Silva, Fernandinho (C), Gündoğan – Mahríz (60. De Bruyne), Agüero (79. Jesus), Sterling (87. Sané).
Bravo – Kompany, Otamendi, De Bruyne, Foden, Sané, Jesus.

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek dne.

Fauly: 11:14
Utkání skončilo, úřadující mistr Anglie Manchester City porazil domácí Arsenal 2:0. A nutno říci, že gólů mohl vstřelit i více, kdyby nevytáhl několik parádních zákroků brankář Petr Čech. Manchester City začal utkání nejlépe jak mohl. Už v první desetiminutovce měl šance a pak v 15. minutě překonal Čecha Raheem Sterling. Do půle ještě měli hosté několik šancí, zejména střelu Mahríze z přímého kopu skvěle chytil Čech, stejně jako následnou dorážku Laporteho. Ve druhém poločase pak po deseti minutách měl šanci střídající Alexandre Lacazette, ale šajtlí mířil vedle. A hosté trestali. Tutovku Agüera sice ještě vychytal Čech, ale o minutu později už se parádně pod víko trefil Bernardo Silva a bylo hotovo. Arsenalu už se v závěru nepovedlo zápas zdramatizovat, protože Mesut Özil v dobré šanci netrefil přihrávku a Lacazette si v další šanci právě s tímto Němcem vůbec nerozuměl.
90+5'
90+4'
Kevin De Bruyne se odhodlal ke střele z velké dálky a nechybělo mu moc. Petr Čech musel vytáhnout ještě jeden skvělý zákrok.
90+4'
Henrich Mchitarjan dnes hraje neúnavně stále dopředu, ale tentokrát mu jeho akce středem hřiště nevyšla, přihrál nepřesně.
90+3'
Ilkay Gündoğan přihrával středem hřiště na Saného, ale vložil se do toho Jesus, takže se mladý Němec k míči nedostal.
90+2'
Hráči Manchesteru City si počínali hodně suverénně, ale pak ztratili míč a ke střele se dostal z pravé strany po Mchitarjanově pasu Alexandre Lacazette. Jenže mířil nepřesně.
90+1'
Dnešní utkání sleduje 59 934 diváků.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty. Přesně tolik času má ještě Arsenal na vyrovnání.
90'
Sokratis Papastathopoulos poslal míč pod tlakem k Čechovi a ten znovu docela dost zariskoval s rozehrávkou. Ale vyšlo mu to.
89'
Matteo Guendouzi nahrál hezky obloučkem do vápna Özilovi. Ten ale nemohl střílet, protože měl míč na pravačku, a tak balon předložil Mchitarjanovi. Jeho rána byla zablokovaná.
88'
Leroy Sané byl na hřišti jen chvíli a už se prezentoval střelou. Rána po zemi mu ale nevyšla, mířila vedle.
87'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Raheem Sterling, přichází Leroy Sané.
86'
Dlouhý nákop Manchesteru skončil v autu. Než dojde k rozehrání, je tady střídání hostů.
85'
Sokratis Papastathopoulos vleže obětavě bránil ve střele Sterlingovi a nakonec se mu to povedlo. Nakonec vystřelil Mendy, ale jeho sraženou střelu měl bez problému Čech.
84'
Také Ederson si neodpustil chybu v rozehrávce. Alexandre Lacazette byl ale tak překvapený, že s míčem nic neudělal a nechal, ať mu brankář hostů sebere míč zpod kopaček.
84'
Alexandre Lacazette tělem odstavil Fernandinha a rozhodčí Michael Oliver tento střed považoval za nedovolený.
83'
Torreira chtěl rozehrát na Özila, ale našel pouze hlavu Fernandinha. Citizens jsou tak znovu na míči a mohou jít dopředu.
82'
Ilkay Gündoğan z pravé strany vápna hledal Sterlinga, který si zabíhal na zadní tyč. Ale anglickému krajnímu útočníkovi kousek chyběl, aby míč zasáhl.
81'
Bellerín napadal rozehrávajícího Sterlinga, ale ten ze situace dokázal ještě vytěžit maximum, Manchester City bude vhazovat.
80'
Mesut Özil se dostal do velmi dobré střelecké pozice, ale po přihrávce od Lichsteintera netrefil míč, takže nakonec vůbec Edersona neprověřil.
79'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Sergio Agüero, přichází Gabriel Jesus.
78'
Lucas Torreira našel hezkou přihrávkou za obranu nabíhajícího Pierre-Emericka Aubameyanga. Ten byl ale v těsném ofsajdu, takže jeho gól neplatí.
77'
Arsenal nerozehrál rohový kop špatně. Zvolil variantu po zemi a střílet mohl Stephan Lichtsteiner, kdyby si na to věřil.
76'
Šance Arsenalu na bodový zisk ale ještě žije. Domácí mají rohový kop.
76'
Pierre-Emerick Aubameyang ještě stihl míč na hrací ploše a nacentroval ho před branku. Tam ale měli vše pokryté hráči Citizens.
75'
K odraženém u míči na hranici vápna se dostal záložník Ilkay Gündoğan. Okamžitě vystřelil, ale trefil jen do zad svého spoluhráče Agüera, který navíc stál v ofsajdu.
74'
Tentokrát faulovali pro změnu domácí, jmenovitě Alexandre Lacazette, který srazil na zem Aymerica Laporteho.
73'
K hlavičce se po centru Özila dostal Mustafi, ale Edersona nepřekonal.
73'
Lucas Torreira byl přivítán v Premier League ostrým faulem od Kevina De Bruyneho. Belgičan za to dostal žlutou kartu.
71'
Mladý záložník Arsenalu Matteo Guendouzi se rozhodl vystřelit z dálky, ale nedokázal trefit bránu.
70'
Závěr zápasu by mohl být ještě hodně zajímavý, protože Torreira je ofenzivněji založený než Xhaka.
70'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Granit Xhaka, přichází Lucas Torreira.
69'
Matteo Guendouzi sice míč ztratil, ale velmi rychle svou chybu napravil a balón vybojoval zpět.
68'
Benjamin Mendy už má dnes na svém kontě dvě gólové přihrávky. Znovu posílal míč do vápna, ale tam byl jen Agüero, který na jeho centr nedosáhl.
67'
O rozehrávku se postaral bývalý německý reprezentant Mesut Özil, ale nikdo z jeho spoluhráčů se do zakončení nedostal. Na zem mezitím Mendy povalil Mustafiho, ale Oliver penaltu nepíská.
66'
Arsenal by mohl nyní odpovědět, bude kopat rohový kop.
65'
Arsenal nyní bude muset otevřít ještě více hru, jestli chce s výsledkem ještě něco udělat.
64'
Manchester City právě vstřelil branku!
Další šance hostů už ale končí gólem a Citizens vedou 2:0. Krásně se trefil portugalský záložník BERNARDO SILVA, který se zevnitř pokutového území trefil tvrdou ranou do horní části branky a mimo dosah Petra Čecha. Asistence: Benjamin Mendy.
63'
Obrovskou šanci na zvýšení náskoku Citizens měl Sergio Agüero, ale nedal! Běžel úplně sám na Čecha, ale neuspěl. Český brankář předvedl už několikátý fantastický zákrok v tomto zápase.
63'
Standardní situaci rozehrál Mesut Özil, ale nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
62'
Matteo Guendouzi dobře zachytil ve středu hřiště rozehrávku soupeře, ale než stihl poslat míč dál, už ho fauloval Raheem Sterling.
61'
Míč za obranou Citizens zpracoval Mesut Özil pro Stephana Lichtsteinera, ale švýcarský krajní obránce byl v ofsajdu.
60'
Právě nově příchozí belgický záložník Kevin De Bruyne rozehrál rohový kop, rozhodčí ale odpískal útočný faul na Héctora Bellerína.
59'
Střídání Manchesteru City nakonec proběhlo ještě před rohovým kopem.
60'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Rijád Mahríz, přichází Kevin De Bruyne.
58'
Manchester City se opět nastěhoval do pokutového území Arsenalu a bude kopat rohový kop. Arsenal mimochodem na svůj první stále ještě čeká a pro hosty je to už osmý.
57'
Stephan Lichtsteiner chtěl zabíhat za obranu Manchesteru City, ale bylo to zbytečné, protože byl v ofsajdu.
56'
Tentokrát už se Alexandre Lacazette do hry dostal a měl velkou šanci. Na hranici vápna byl volný, ale pravačkou minul branku City.
54'
Pierre-Emerick Aubameyang na sebe navázal u pravé postranní čáry dva protihráče a pak chtěl poprvé dostat do hry Lacazetta. Přihrál mu ale na paty.
54'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Aaron Ramsey, přichází Alexandre Lacazette.
54'
Ederson poslal nákopem míč na útočnou polovinu, ale hosté si pak trochu zavařili hlavičkou zpátky na svou půlku hřiště. Nakonec budou mít Citizens autové vhazování.
52'
Granit Xhaka nestíhal v souboji s Sergiem Agüerem, a tak ho fauloval a dostal žlutou kartu.
52'
Domácí se nakonec přeci jen dostali blíž k šestnáctce Man City, ale tam si pak nerozuměli, takže přihrávka Ramseyho skončila v autu.
51'
Centroval Ilkay Gündoğan, odvracel Shkodran Mustafi. Pak zakládal rychlou protiakci domácích Mesut Özil, ale bleskově se vrátil John Stones a jakémukoliv nebezpečí zamezil.
50'
Benjamin Mendy pálil zpoza vápna, jeho rána ale trefila Bellerína. Míč se odrazil k argentinskému šutérovi Aguerovi, jehož střela byla tečovaná vedle. Roh pro Manchester City.
50'
Sergio Agüero neměl nejlepší zpracování míče a toho hned využil stoper Shkodran Mustafi, který mu sebral balón.
49'
Arsenal se znovu dostal při rozehrávce do úzkých. Nedostal se ani na útočnou polovinu a míč ztratil. Na tahu jsou tak znovu hosté.
48'
Centroval Mendy a už dnes po několikáté vládl vzdušnému prostoru v šestnáctce Arsenalu domácí stoper Sokratis.
47'
Raheem Sterling se rychle otočil s míčem a namířil si to rovnou do vápna. Tam mu sice chyběla větší podpora, ale dokázal i tak vybojovat rohový kop.
46'
Do druhého poločasu nastoupily oba týmy beze změn.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:04.
První poločas je za námi, Arsenal v prvním kole Premier League prohrává na domácím hřišti s Manchesterem City 0:1. A to může být ještě rád, protože hosté měli mnohem více šancí na skórování, ale několikrát si vylámali zuby na Petru Čechovi. Vše začalo už v první desetiminutovce, kdy Čech nejprve vychytal Walkera a za chvíli také Sterlinga. Ten se ale už o pět minut později radoval z gólu, kdy Čecha překonal pěknou střelou na zadní tyč, za kterou se český brankář jen ohlédl. Od té doby bylo na dlouhou dobu na hřišti jen jedno mužstvo, a to byli hosté. Arsenal si vypracoval jen jednu větší šanci, to když střílel Bellerín, kterého ale vychytal Ederson. Pak ještě Čech vychytal střelu Mahríze z přímáku i následnou dorážku Laporteho. Závěr poločasu už měl Arsenal lepší, ale nedokázal si vytvořit žádnou pořádnou šanci.
45+4'
45+4'
Nakonec ale svou akci londýnský celek až do zakončení nedovedl a znovu musí myslet na zadní vrátka, protože se dopředu žene soupeř.
45+3'
Arsenal má solidní závěr prvního poločasu a poprvé delší dobu drží míč na svých kopačkách na polovině soupeře.
45+2'
Poprvé Arsenal také vysoko napadl rozehrávku soupeře a také dokázal tímto způsobem vybojovat míč. Z pravé strany z úhlu vystřelil Henrich Mchitarjan, ale branku netrefil. Po rozhodčím chtěl ještě rohový kop, ale ten viděl tuto situaci jinak.
45+1'
Kvůli ošetřování Maitlanda-Nilese se budou nastavovat čtyř minuty.
45'
Pěknou šanci si vypracoval Arsenal. Henrich Mchitarjan našel dlouhým pasem Aubameyanga, který si míč dobře zpracoval a vypálil. Jenž branku Edersona minul.
45'
Raheem Sterling to tentokrát v agresivitě napadání trochu přehnal a podle Olivera fauloval mladičkého Guendouziho.
44'
Rohový kop rozehrál od pravého rohového praporku Ilkay Gündoğan. Nejvýše vyskočil Sokratis a odhlavičkoval míč mimo vápno.
43'
Sergio Agüero se sice tentokrát ke střele neprobojoval, ale proti přesile dvou obránců vybojoval alespoň rohový kop. Už šestý pro Manchester City.
43'
Mesut Özil také zatím není moc ve hře. Pokusil se najít přihrávkou za obranu Pierre-Emericke Aubameyanga, ale s tím hosté počítali a Gaboňana pokryli.
42'
Stephan Lichtsteiner hodně couval před Rijádem Mahrízem, nechtěl se nechat křídelníkem Manchesteru City obejít. Ten ale měl tím pádem hodně prostoru ke střele, kterou jen těsně minul branku Arsenalu.
41'
Vzápětí ale chyboval Bellerín a Londýňané měli štěstí, že Ilkay Gündoğan pokazil snadnou přihrávku.
40'
Znovu byl Arsenal pod velkým tlakem při rozehrávce. Tentokrát byl v úzkých Sokratis, ale zvládl to a v nebezpečném prostoru míč neztratil.
39'
Stephan Lichtsteiner musel jít poprvé do akce a dokázal ubránit Mahríze. Poté znovu velice riskantně rozehrávat Petr Čech. Zákroky už měl dnes český brankář skvělé, ale rozehrávky mu moc nejdou.
38'
Skoro vůbec zatím dnes není vidět útočník Arsenalu Pierre-Emerick Aubameyang. Nyní se pokusil nastartovat své rychlé nohy, ale čistým skluzem mu stihl míč odebrat Benjamin Mendy.
37'
Tentokrát to hosté zkoušeli pro změnu zprava, kde je rajón letní posili z Leicesteru Rijáda Mahríze. Centr se ale Alžířanovi vůbec nepovedl.
36'
Sterling se znovu aktivně pustil do útočení. Tentokrát místo střely přihrával, ale žádného ze svých spoluhráčů nedokázal najít.
35'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Ainsley Maitland-Niles, přichází Stephan Lichtsteiner.
34'
Ainsley Maitland-Niles to zkusil, ale nejde to. Bude muset střídat. Šanci dostane poprvé v soutěžním utkání nová posila z Juventusu, Švýcar Stephan Lichtsteiner.
33'
Ramsey dokázal od pravé lajny přihrát pod sebe. K míči se dostal arménský reprezentant Henrich Mchitarjan, ale ten byl s míčem pomalý a nedokázal vystřelit. Stejně tak prováhal možnost přihrát na Aubumeyanga.
32'
Maitland-Niles už odkulhal za postranní čáru a bude se za malou chvíli hlásit o návrat do hry. Mezitím kouč Arsenalu Unai Emery hustil do svých svěřenců taktiku.
31'
Tak zřejmě to nakonec bude něco vážnějšího, protože Ainsley Maitland-Niles se stále nezvedá a je dál ošetřován.
30'
Na zemi zůstává ležet domácí obránce Ainsley Maitland-Niles po souboji s Kylem Walkerem. Mladý obránce ale bude v pořádku.
29'
Ani bránění rohového kopu nepojal Arsenal nejlépe. Hlavičkoval volný Aymeric Laporte, ale zakončení mu nevyšlo.
28'
Petr Čech dál drží svůj tým nad vodou! Rijád Mahríz tvrdou střelou k tyči Čecha nepřekonal a český brankář pak ještě stihl vychytat i dorážejícího Laporteho.
27'
Arsenal také míč v nebezpečném prostoru ztratil a na poslední chvíli musel vytáhnout skluz Sokratis Papastathopoulos. Byl to jasný faul a naštěstí pro domácí těsně před vápnem. Řek dostal po zásluze žlutou kartu.
26'
Arsenal rozehrává a znovu se musí popasovat s nepříjemným napadáním soupeře.
25'
Manchester City se několika jednoduchými, ale rychlými přihrávkami, dostal do další šance. Znovu to byl Sterling, který zakončoval. Tentokrát se ale z gólu neraduje, radost mu sebral dobrým zákrokem Petr Čech.
24'
Sterling táhl další nebezpečnou akci hostujícího mužstva. Nevyšla mu ale klíčová přihrávka, takže dopředu zase mohou domácí.
23'
Znovu Arsenal využívá k rozehrávce i Petra Čecha. Domácí byli pod tlakem napadajícího soupeře, takže raději zvolil nákop dopředu.
22'
Arsenal rozehrával na krátko a Matteo Guendouzi vracel míč Čechovi. Ten se pak ukopl a málem si dál vlastní gól.
21'
Arsenal poprvé sehrál svou útočnou akci opravdu dobře. Na jejím konci byl zakončující španělský krajní bek Héctor Bellerín. Jeho pumelici z pravé strany Ederson vyrazil.
20'
Arsenal tentokrát získal míč už na půlící čáře a může se vydat dopředu.
19'
Granit Xhaka se na opačné straně hřiště snažil přenést míč na Maitlanda-Nilese, přihrávka mu ale nevyšla. Mladý krajní obránce nemohl míč zastihnout na hrací ploše.
18'
Sergio Agüero už si na pokraji pokutového území chystal míč ke střele, ale nakonec ještě přihrával. Jeho pas dokázal vystihnout Bellerín.
17'
Rohový kop si vzal na starosti Rijád Mahríz. Jeho centr letěl do nebezpečného prostoru, ale obrana Arsenalu si tentokrát poradila.
17'
Benjamin Mendy ještě stihl míč na hrací ploše a donutil Čecha k dalšímu zákroku. Citizens mají rohový kop.
16'
Arsenal se pokusil o odpověď, ale Pierre-Emerick Aubameyang byl vepředu sám a nic tam nezmohl.
15'
Unai Emery rozhodně nezažívá povedenou premiéru na lavičce Arsenalu.
14'
Skvělý úvod do utkání hosté korunují první brankou v utkání. RAHEEM STERLING dostal od obránců Arsenalu až moc prostoru. Anglického rychlíka nedokázal od míče odstavit Bellerín ani Guendouzi, Sterling si míč navedl na střed a pak technicky zakroutil míč na zadní tyč. Čech byl naprosto bez šance. Asistence: Benjamin Mendy.
13'
Rijád Mahríz ukázal rychlost a skvělou techniku, když se vysmekl Ainsley Maitlandu-Nilesemu a z pravé strany poslal míč před branku Arsenalu. Tam ale byl pánem situace Čech, který centr zkrotil.
13'
Manchester City má v úvodu utkání jasnou územní převahu a i nyní obléhá pokutové území Arsenalu.
12'
Arsenal se tentokrát dostal už blíž k brance Citizens. Došlo i na centr z levé strany, ten ale Ederson v pohodě pokryl. Ve vápně mezitím upadl Aaron Ramsey, ale Oliver o penaltě neuvažoval.
11'
Agüero se individuálně neprosadil. Henrich Mchitarjan poté zařídil autové vhazování pro Arsenal.
10'
Arsenal se daleko při své útočné akci nedostal a Ainsley Maitland-Niles pak musel taktickým faulem zastavit protiútok soupeře. Na zem poslal Ilkaye Gündoğana.
9'
Ještě větší šanci měl vzápětí Raheem Sterling, který sice dokázal projít kolem Mustafiho, ale pak si vylámal zuby na skvělém zákroku Petra Čecha. Ten vyrazil jeho tvrdou ránu z blízka.
8'
Fernandinho krásně našel přihrávkou na pravou stranu Mahríze. Ten ještě předložil míč krajnímu bekovi Walkerovi. Jeho ránu z úhlu dokázal Petr Čech vyrazit.
7'
Granit Xhaka v rozehrávce chyboval a Bernardo Silva hned hledal nabíhajícího útočníka Sergia Agüera. Toho dokázal ubránit stoper Arsenalu Shkodran Mustafi.
6'
Tentokrát už je Arsenal bezpečně na míči a do své rozehrávky zapojuje i Petr Čecha.
6'
Arsenal se sice dokázal ubránit, ale Mesut Özil pak nedokázal vyvézt míč, takže nebezpečí ze strany Citizens pro londýnský klub trvá.
5'
Manchester City se poprvé v utkání dostává na delší dobu na útočnou polovinu, zkouší to po pravé straně.
4'
Raheem Sterling dostal dodatečně za nedovolený zákrok na mladého Francouze žlutou kartu.
4'
Arsenal dostal výhodu po faulu na Mattea Guendouziho. Mesut Özil hledal nabíhajícího Ramseyho, ale ta přihrávka nebyla přesná.
3'
Aymeric Laporte zezadu fauloval docela nepříjemně gabonské eso v sestavě Arsenalu Pierra-Emericka Aubameyanga. Žlutou kartu ještě ponechává rozhodčí Oliver ve své kapsičce.
2'
Mendy obstaral autové vhazování Manchesteru City, ale byl hodně pod tlakem, protože musel házet aut blízko od své branky. K míči se také pak dostal Aaron Ramsey, ale s jeho zakončením neměl Ederson žádný problém.
1'
Poprvé se k míči dostala nová letní posila Arsenalu Matteo Guendouzi, která přišla z francouzského druholigového Lorientu a hned v prvním kole dostala důvěru začít v základní sestavě.
1'
Zápas začal. Domácí Arsenal je tradičně v bíločervených dresech a útočí zleva doprava. Manchester city hraje ve venkovní žlutočerné kombinaci.
1'
Hráči už se rozestavili na své pozice, od úvodního výkopu nás už dělí jen sekundy.
Hráči obou mužstev už nastoupili na trávník, začátek největšího taháku prvního kola Premier League se už blíží.

Arsenal FC: Čech (C) – Bellerín, Papastathopoulos, Mustafi, Maitland-Niles – Xhaka, Guendouzi – Özil, Ramsey, Mchitarjan – Aubameyang.
Náhradníci: Leno – Lichtsteiner, Holding, Alnaní, Torreira, Iwobi, A. Lacazette.

Manchester City: Ederson – Walker, Stones, Laporte, Mendy – B. Silva, Fernandinho (C), Gündoğan – Mahrez, Agüero, Sterling.
Náhradníci: Bravo – Kompany, Otamendi, De Bruyne, Foden, Sané, Jesus.

Vzájemné zápasy

Vzájemným zápasům těchto dvou týmů vládne v poslední době zcela jasně Manchester City, který bude favoritem i tentokrát. Man City neprohrál s Arsenalem od roku 2015 posledních sedm utkání a z toho čtyři vyhrál. Tato statistika samozřejmě platí jen pokud počítáme výhru Arsenalu v FA Cupu v prodloužení v roce 2017 jako remízu. Poslední tři utkání, které se odehrály v minulé sezóně každopádně Citizens vyhráli. Nejprve v 11. kole Premier League 3:1, pak ve finále Ligového poháru 3:0 a stejným výsledkem pak znovu také v lize na hřišti Arsenalu.

Manchester City je obhájce titulu a podle mnohých expertů i fanoušků největším favoritem na mistrovského titulu i v této sezóně, která právě začíná. Manchester City už bude třetí rok koučovat španělský geniální stratég Pep Guardiola, který už si klub postavil ke své naprosté spokojenosti. V minulé sezóně Citizens neměli žádnou konkurenci, triumfovali rozdílem 19 bodů na druhý Manchester United. I proto nemuselo City podnikat v létě příliš mnoho změn v kádru. Před novou sezónou odehrál Man City jen tři přípravná utkání a je jedno z nich vyhrálo. Nejprve podlehlo Dortmundu 0:1, pak Liverpoolu 1:2. Až poté Citizens urvali vítězství 3:2 nad Bayernem Mnichov. Následně se Manchester utkal o Community Shield s Chelsea, kterou porazil 2:0 a získal tak první trofej v této sezóně. Zároveň se také ideálně naladil na start Premier League.

Svou největší letošní posilu získal Manchester City už na začátku prosince, když přišel z Leicesteru záložník Riyad Mahríz. Dále pak přišel z PSG jako volný hráč záložník Claudio Gomes z Melbourne City záložník Daniel Arzani. Klub pak také potkaly některé odchody. Konečně se Citizens rozloučili se svou bývalou dlouholetou jedničkou Joem Hartem (Burnley), jinak ale žádný zásadní člen mužstva neodešel.
Arsenal FC

Arsenal je na začátku nové éry. Po dlouhých dvaadvaceti letech klub opustil francouzský manažer Arsene Wenger a nahradil ho Španěl Unai Emery. Arsenal má rozhodně co napravovat, loňské až šesté místo bylo pro tento hrdý a tradiční klub velkým neúspěchem. Ačkoliv to bude mít Arsenal velice těžké, jeho jasným cílem je umístění v nejlepší čtyřce a s tím spojená kvalifikace do Ligy mistrů, ve které Arsenal chybí už druhý rok po sobě. Příprava pod novým koučem Arsenalu vyšla. Úvodní vítězství proti amatérskému celku Borenham Wood 8:0 asi není třeba zmiňovat. Pak ale londýnský velkoklub v rámci International Cupu prohrál 1:2 na penalty s Atléticem Madrid a pak porazil 5:1 PSG, 2:1 na penalty Chelsea a v generálce na novou sezónu ve Švédsku italské Lazio 2:0.

O tom, že prochází Arsenalu přestavbou svědčí i počet hráčských změn, které tento klub v létě prodělal. Kariéru ukončil obránce Per Mertesacker, dále klub opustili záložníci Santi Cazorla (Villarreal), Jack Wilshere (West Ham), Jeff Reine Adélaide (Angers), útočníci Chuba Akpom (PAOK), Lucas Pérez (West Ham) a na hostování zamířil do Fulhamu obránce Calum Chambers. Klub ale také docela výrazně posílil. Petr Čech získal konkurenci v bráně v podobě Berndta Lena (Leverkusen) a doteď není jasné, kdo z nich začne v bráně jako jednička. Dále Arsenal posílili obránci Stephan Lichsteiner (Juventus), Sokratis (Dortmund) a záložníci Lucas Torreira (Sampdoria) a Mattéo Guendouzi (Lorient).
Zdravím a vítám všechny příznivce anglického fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 1. kola Premier League mezi týmy Arsenal FC a Manchester City. Zápas se odehraje na Emirates Stadium v Londýně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.