Premier League - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Arsenal : West Ham - 25. srpna 2018   16:00

Arsenal
30' Monreal (Iwobi) • 70' Diop(vl.)  • 90+2' Welbeck (Bellerín)
3:1
(1:1)
West Ham
25' Arnautović  (Anderson)
Arsenal
Čech (C) – Bellerín, Mustafi, Papastathopoulos, Monreal – Guendouzi (56. Torreira), Xhaka – Mchitarjan, Ramsey, Iwobi (46. A. Lacazette) – Aubameyang (75. Welbeck).
Leno – Lichtsteiner, Holding, Alnaní, Torreira, A. Lacazette, Welbeck.
Scott – Ledger, McDonough
Emirates Stadium, Londýn
West Ham
Fabiański – Fredericks, Balbuena, Diop, Masuaku – Ca. Sánchez, Wilshere – Anderson, Snodgrass (75. Jarmolenko), Antonio (63. Lucas Pérez) – Arnautović (C) (59. J. Hernández).
Adrián – Zabaleta, Obiang, Rice, J. Hernández, Jarmolenko, Lucas Pérez.

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Statistiky zápasu

Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 10:5. Střely mimo: 2:5. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 16:13.
Arsenal se poprvé v sezóně a premiérově pod manažerem Unaiem Emerym raduje z bodového zisku, když na domácím hřišti porazil West Ham 3:1. Zápas to byl opravdu velice zajímavý, už od začátku nabízel jednu šanci za druhou. Tu první proměnili hosté, když se střelou z hranice šestnáctky prosadil Marko Arnautović. Domácí ale rychle reagovali, gólovou dorážku obstaral Nacho Monreal. Po příchodu ze šaten Arsenal svou hru ještě vylepšil a měl více ze hry. Za svou aktivitu byl odměněn v 70. minutě, kdy si po centru Alexandra Lacazetteho vstřelil vlastí branku Issa Diop. West Ham ještě měl v závěru utkání šanci utkání vyrovnat, ale to se mu nepovedlo a už v nastaveném čase definitivně o vítězství Arsenalu rozhodl střídající Danny Welbeck.
90+5'
90+5'
Po sraženém centru pálil zpoza vápna Carlos Sánchez, ale jeho střelu zablokoval Shkodran Mustafi.
90+4'
Hosté se ještě nevzdávají a tráví poslední minutu nastavení na útočné polovině.
90+3'
Arsenal směřuje k prvním třem bodům v sezóně, naopak West Ham bude i po třech kolech stále bez bodu.
90+2'
Arsenal právě vstřelil branku!
A je nejspíše definitivně rozhodnuto! Mchitarjan hezky roztáhl hru do šířky na Bellerína. Ten si s centrem chvíli počkal, ale pak našel přesnou přihrávkou DANNYHO WELBECKA. Ten si míč v klidu zpracoval a pak se trefil nechytatelně pod břevno. Asistence: Héctor Bellerín.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty!
90+1'
Z levé strany poslal nebezpečný střílený centr před branku Arsenalu Felipe Anderson. Na jeho nabídku ale nikdo z jeho spoluhráčů nedosáhl.
90'
Sokratis raději fauloval za žlutou kartu, než aby se hosté dostali do šance.
89'
Jack Wilshere fauloval Welbecka a dostává žlutou kartu.
88'
Další centr před branku Arsenalu mířil z pravé strany, tentokrát v obraně výborně zapracoval před Hernandézem Lucas Torreira.
88'
Felipe Anderson odcentroval z levé strany, míč z vápna Arsenalu odhlavičkoval Shkodran Mustafi.
87'
Ramsey se snažil vybídnout ke sprintu podél levé postranní čáry Monreala, ale na španělského obránce přihrál nepřesně.
86'
Už se zase hraje. Míč drží West Ham a rád by si vypracoval závěrečný tlak a nejlépe i vyrovnal. Zatím se mu to ovšem nedaří.
85'
Levý kotník trápí Granita Xhaku, takže se momentálně nehraje, když je Švýcar ošetřován.
84'
West Ham se ubránil rohovému kopu a pak rychle zase spěchal dopředu. Anderson našel Péreze, ten ale z levé strany nedokázal ani přesně odcentrovat ani vystřelit.
83'
Aaron Ramsey mohl definitivně rozhodnout! Svou ukrytou střelou po zemi mířil přesně k tyči, ale Łukasz Fabiański se položil na trávník a skvělým zákrokem ještě udržel svůj tým ve hře o body.
83'
Issa Diop byl tím mužem, který akci Arsenalu alespoň přibrzdil. Domácí budou mít rohový kop.
82'
West Ham se dopustil ztráty míče uprostřed hrací plochy a domácí rychle spěchají dopředu.
81'
Henrich Mchitarjan se pokusil Fabianského překvapit zakončením z hodně těžkého úhlu. To mu ale nevyšlo, branku minul.
80'
Ryan Fredericks se dopustil jasného faulu na Monreala a dostal žlutou kartu. Arsenal má zkrácený rohový kop z levé strany.
79'
Bellerín se dostal k centru z pravé strany, ale jeho míč nikoho v červenobílém dresu nenašel.
77'
Ramsey dokázal najít přihrávkou nově příchozího muže Dannyho Welbecka, ale ten se hlavičkou neprosadil, trefil jen prostředek branky.
76'
Granit Xhaka byl uprostřed hrací plochy faulován, takže rozehrávat budou domácí.
75'
Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Robert Snodgrass, přichází Andrij Jarmolenko.
75'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Pierre-Emerick Aubameyang, přichází Danny Welbeck.
74'
Granit Xhaka chtěl rychlou rozehrávkou překvapit West Ham, ale nerozuměl si s Bellerínem a míč skončil v autu.
73'
Emirates Stadium je konečně spokojené a dál žene domácí hráče dopředu. Ti by chtěli utkání definitivně rozhodnout dalším gólem.
73'
Znovu pálil Pierre-Emerick Aubameyang, a tentokrát už musel Fabianski zasahovat.
72'
Arsenal mohl rychle přidat další branku, ale Pierre-Emerick Aubameyang se nedokázal prosadit, jeho střela byla zablokovaná.
71'
Issa Diop si střílí vlastní gól při své premiéře za West Ham.
70'
Arsenal se poprvé v sezóně ujímá vedení! Skvěle zapracoval nejprve Monreal, který zachytil obranný odkop soupeře. Hlavou pak poslal míč do šestnáctky Mchitarjan a nakonec to byl Lacazette, který poslal prudký míč před branku, kde byl Aubamyeang. Ten se sice k míči nedostal, ale míč trefil ISSU DIOPA, od kterého se míč odrazil do brány.
70'
Z pravé strany posílal před branku West Hamu střílený centr Henrich Mchitarjan, ale nikdo z domácích se ke střele nedostal.
69'
Arsenal zakládá svou další akci kombinací mezi svými obránci.
68'
Hosté ale pokračovali v tlaku. Felipe Anderson si míč navedl na střed a pak zpoza vápna nebezpečně vystřelil. Petr Čech musel předvést další zákrok.
68'
Arsenal se rohovému kopu poměrně snadno ubránil.
68'
Arthur Masuaku neměl šanci se dostat k přihrávce do vápna. Před ním tam byl totiž Lucas Torreira, který skluzem míč odehrál. Hosté budou mít rohový kop.
67'
Granit Xhaka byl ve středovém kruhu pod tlakem, ale zkušeně si pokryl míč tělem a nechal se faulovat.
66'
Héctor Bellerín nechal míč dokutálet se za autovou čáru a poté rychle rozehrál. Arsenal se tím dostal z tlaku West Hamu.
65'
Javier Hernández chtěl kouzlit s míčem, ale místo toho upadl. Jenže Arsenal záhy svou nepřesností znovu vrátil hostům míč.
64'
Ryan Fredericks jen odkopával míč z vlastní polovinu, ale nakonec z toho bylo založení protiútoku. Centr Hernándeze z pravé strany byl ale nepřesný.
63'
Přihrávka na Lacazetteho byla sice myšlena dobře, ale byla pro francouzského útočníka až příliš rychlá.
63'
Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Michail Antonio, přichází Lucas Pérez.
62'
Po ruce jednoho z hráčů West Hamu bude rozehrávat ze středu hřiště Arsenal. Ještě předtím ale proběhne střídání hostů.
61'
Robert Snodgrass si nabíhal na oblouček za obranu, ale jeho aktivita byla zbytečná. V momentě přihrávky byl totiž v ofsajdu.
60'
Bellerín si chtěl vyměnit míč s Mchitarjanem, ale místo převzetí zpětné přihrávky fauloval, takže rozehrávat bude West Ham.
59'
Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Marko Arnautović, přichází Javier Hernández.
58'
Arnautovič to zkusil, ale pokračovat nemůže a bude střídat.
57'
Alexandre Lacazette po rychlé otočce pálil zevnitř vápna, ale znovu ho dokázal Fabianski vychytat. Dorážet ještě chtěl Monreal, ale nedokázal volej trefit.
57'
Marko Arnautović by měl být schopen pokračovat ve hře, za chvíli se bude hlásit o návrat na trávník.
56'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Matteo Guendouzi, přichází Lucas Torreira.
55'
Rozhodčí musel přerušit hru, protože se pravděpodobně po předchozím zakončení zranil Marko Arnautović.
54'
Marko Arnautović mohl West Hamu vrátit vedení, když dostal od Andersona přihrávku na střed vápna do ideální palebné pozice. Střílel z první, ale jen ze stoje, a trefil dobře postaveného Čecha.
53'
Další střela Arsenalu z dálky a další zákrok polského bývalého brankáře Gunners Lukasze Fabianského. Tentokrát pálil Granit Xhaka.
53'
Alexandre Lacazette se poprvé výrazněji ukázal po svém příchodu na trávník ve druhém poločase. Uvolnil se a pak chtěl překvapit Fabianského střelou z velké dálky. To se mu ale nepovedlo i proto, že mířil jen doprostřed brány.
52'
Felipemu Andersonovi se ale centr vůbec nepovedl, míč přelétl úplně všechny jeho spoluhráče.
51'
West Ham ale může pokračovat v útočných radovánkách, protože má k dispozici další standardní situaci. Tentokrát o něco dál od brány a z pravé strany.
50'
Po centru West Hamu ze standardní situace nejprve upadl Aaron Ramsey a z voleje tak mohl zakončovat úplně volný Marko Arnautović. Těžký kop ale nezvládl a branku Arsenalu přestřelil.
50'
Héctor Bellerín musel faulovat Michaila Antonia, který by se jinak v nebezpečném prostoru dostal za jeho záda.
49'
Z dálky natáhl ke střele teprve devatenáctiletý středopolař Arsenalu Matteo Guendouzi, jeho rána však byla zablokovaná.
48'
Také dalšímu rohovému kopu se West Ham ubránil, ten už tak nebezpečný nebyl.
48'
Po rohový kopu ještě centrem vracel míč z levé strany do vápna Pierre-Emerick Aubameyang a skvělý zákrok musel proti hlavičce Mustafiho předvést Fabianski.
47'
Poprvé se ve druhé půli vydali dopředu také domácí. I oni se pokusili zaskočit obranu soupeře centrem a vybojovali rohový kop.
46'
West Ham začal druhý poločas aktivně. Centr Frederickse ještě nebezpečný nebyl, ale nakonec přeci jen musel Čech zasahovat proti hlavičce Snodgrasse.
46'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Alex Iwobi, přichází Alexandre Lacazette.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:04.
Velmi zajímavý první poločas je za námi, skóre je nerozhodné 1:1. Na Emirates Stadium se zatím hraje hodně otevřený zápas, kterému jednoznačně ofenzíva dominuje nad obranou a mohly padnout i více než jen dva góly. Do vedení se dostal West Ham, když už ve 25. minutě překonal Petra Čecha Marko Arnautović. Arsenal ale nenechal čekat na svou odpověď příliš dlouho, už o pět minut později bylo vyrovnáno. Po Bellerínově vyraženém centru se prosadil Nacho Monreal. V samotném závěru poločasu ještě mohl znovu poslat do vedení West Ham Robert Snodgrass, ale z dobré pozice nepřekonal Čecha.
45+4'
45+3'
Arsenal se v závěru prvního poločasu usadil před pokutovým územím West Hamu.
45+2'
Fantastický Petr Čech zachránil skvělým zákrokem Arsenal. West Ham si na malém prostoru vyměnil před vápnem míč a nakonec vymyslel přihrávku do gólové šance pro Roberta Snodgrasse. Ten ale špatný zakončením je nechal vyniknout Čecha.
45+2'
Henrich Mchitarjan fauloval Jacka Wilshera uprostřed hrací plochy.
45+1'
Arnautovič dostal dobrý míč za obranu a sklepával míč na Snodgrasse. Jeho pohotová rána byla zablokovaná a Anderson už se do zakončení nedostal.
45+1'
Nastavují se tři minuty.
45'
Xhaka i Snodgrass budou zřejmě v pořádku a budou moci pokračovat ve hře.
44'
Rozhodčí Scott znovu musel zastavit hru, poté co se tvrdě střetli nohama Granit Xhaka a Robert Snodgrass. Jasný faul švýcarského reprezentanta ve službách Arsenalu.
43'
Henrich Mchitarjan chtěl Fabianského překvapit střelou pravou nohou, i když to byla lepší pozice pro leváka. Armén trefil ale jen zeď z hráčů West Hamu.
43'
Aubameyang už odkulhává za postranní čáru, zatímco bude Arsenal rozehrávat nebezpečnou standardní situaci.
42'
Pierre-Emerick Aubameyang viditelně trpí a stará se o něj týmový lékař.
41'
Pierre-Emerick Aubameyang rozběhl své rychlé nohy, jen za cenu tvrdého faulu ho zastavil Issa Diop. Obránce West Hamu po zásluze vidí žlutou kartu.
40'
Na druhé straně se ukázal Gabonský střelec Pierre-Emerick Aubameyang. Ten se ocitl netypicky hluboko v poli a hned toho využil ke střele z dálky. Ta skončila jen těsně nad břevnem.
39'
Nakonec to hosté dohráli až do střely. Na levé straně se uvolnil Michail Antonio, ale míč netrefil ideálně a tím pádem minul také branku.
39'
Po dlouhé době West Ham nezvolil rychlý protiútok, ale ten postupný. Do rozehrávky se zapojil i Fanianski.
38'
A ofsajd se píská vzápětí i na druhé straně po neshodě ofenzivních hráčů Arsenalu.
37'
West Ham šel zase okamžitě do brejku, ale Marko Arnautović byl v ofsajdu.
37'
Mchtarjan našel další pěknou přihrávkou do vápna Ramseyho. Ten sice centroval, ale nakonec musel zasahovat Fabianski, protože ten míč byl sražený směrem na jeho branku.
36'
Znovu Arsenal zvolil rozehrávku po zemi. Až Matteo Guendouzi poslal centr do vápna, ale z něj se nikomu z jeho spoluhráčů zakončit nepovedlo.
35'
Mchitarjan byl na pravé straně stínován dvěma hráči West Hamu, ale alespoň se mu povedlo vybojovat rohový kop. Ten on sám rozehraje.
34'
Mchitarjan vyzkoušel znovu osvědčenou přihrávku na Bellerína, ale tentokrát si hosté dali pozor a budou mít odkop od brány.
33'
Zápas plný šancí pokračuje. Tentokrát z levé strany pálil Felipe Anderson a pokoušel se o technický obstřel na zadní tyč. Trefil ale blokujícího Sokratise.
33'
Žádné nebezpečí pro West Ham z rohového kopu to ale nebylo. Centr na Sokratise byl dlouhý a řecký stoper byl stejně navíc v ofsajdu.
32'
Arsenal bude kopat svůj první rovový kop zápasu.
32'
Hosté se dostali hodně jednoduše dopředu, ale střela Antonia nebyla pro Čecha vůbec nebezpečná.
31'
Po faulu Arsenalu uprostřed hřiště bude rozehrávat West Ham.
30'
Mchitarjan vyslal kolmou přihrávkou do vápna Bellerína. Ten okamžitě z pravé strany prudce odcentroval a Fabianski byl schopen míč vyrazit jen přesně ke kopačkám NACHA MONREALA. Ten měl čas si míč ještě z pracovat a pak už ho poslal do sítě a srovnal na 1:1. Asistence: Alex Iwobi.
29'
Arsenal se konečně dostal z klinče West Hamu a poté se poprvé v utkání připomněl svým sprintem Pierre-Emerick Aubameyang. Do šance vybízel Aarona Ramseyho, ten se ale po jeho přihrávce ke střele nedostal. Skvělou práci totiž odvedl Ryan Fredericks.
28'
Prozatím to pro domácí dopadlo dobře, ale ještě je tu jeden aut hostů z podobné pozice.
27'
West Ham pokračuje ve své aktivitě, tentokrát může vhazovat v blízkosti vápna Arsenalu.
26'
Pro West Ham je to teprve první gól v této sezóně ze hry. A druhý gól pro Arnautoviče.
25'
West Ham právě vstřelil branku!
Anderson hezky dovedl míč až k šestnáctce, pak zakombinoval s rakouským útočníkem West Hamu MARKEM ARNAUTOVIĆEM a ten se z hranice pokutového území trefil po zemi přesně k tyči. Čech se natahoval marně. Asistence: Felipe Anderson.
25'
Alex Iwobi se nebojácně pustil mezi čtveřici hráčů West Hamu. Přes prvního z nich se dostal, ale poté už míč ztratil.
24'
Matteo Guendouzi se omlouvá za nepřesnou přihrávku na agilního Bellerína, která nakonec skončila v moci brankáře Fabianského.
23'
Héctor Bellerín si přebral míč v ofsajdu, takže tímto akce Arsenalu končí a domácí se zase musí soustředit na obranu.
23'
Nadějně přihrával Ryan Fredericks na Marka Arnautoviče, ten ale z vápna nevystřelil a pak už to hosté zbytečně překombinovali.
22'
West Ham hodně vysoko napadá rozehrávku Arsenalu, který s tím má docela značné potíže. Tentokrát už se Čech ani nesnažil rozehrávat na krátko, ale raději zvolil dlouhý nákop.
21'
Další míč z podobných míst už byl v podání West Hamu nebezpečnější, ale balón nakonec skončil v náručí Petra Čecha.
20'
Matteo Guendouzi nebyl ve středu hřiště dost důrazný, a tak mohli hosté pokračovat dopředu. Přihrávka do vápna z pravé strany jim ale nevyšla.
19'
Pokračujeme ve hře, dobře to zatím dopadlo i pro Monreala, který se vrací zpět do hry.
18'
Monreal už je v péči týmového lékaře, uvidíme, jestli bude moci pokračovat ve hře.
18'
Za levou nohu se drží španělský obránce Arsenalu Nacho Monreal, poté co absolvoval tvrdý střet s Ryanem Fredericksem.
17'
West Ham je zatím Arsenalu zdatným protivníkem, ale nyní se nepovedl nákop dopředu Fabiánu Balbuenovi. To byl jen odevzdaný míč.
16'
Nakonec to byl centr, ale ten míč si našel jen krajní bek Arsenalu Bellerín.
16'
Z levé strany to může být jak centr, tak klidně přímé ohrožení branky.
15'
West Hamu bude moci znovu zatopit defenzívě Arsenalu. Michail Antonio měl zase na levé straně dost prostoru a nakonec ho poslal nedovoleným způsobem na trávník Shkodran Mustafi.
14'
Hosté rozehráli rohový kop na krátko. Nakonec sice poslali míč do vápna, ale tam vzdušnému prostoru kraloval Shkodran Mustafi.
13'
West Ham pokračuje ve svém snažení a Arthur Masuaku vybojoval první rohový kop utkání.
12'
Na druhé straně přišlo zase nebezpečí pro branku Arsenalu. Robert Snodgrass našel na pravé straně nabíhajícího Marka Arnautoviće, ten ale trefil svou prudkou střelou jen boční síť.
11'
Bellerín hezky přihrál pod sebe, míč se dostal k Mchitarjanovi, a ten nebezpečně vypálil. Jeho ránu parádně vyrazil brankář Łukasz Fabiański a pak už míč sice dorazil do brány Ramsey, jenomže z ofsajdu. Gól neplatí.
11'
Iwobimu s Ramseym nevyšla ideálně kombinace na levé straně a výsledkem je míč v zámezí a odkop od brány West Hamu.
10'
Nakonec to byl centr, který dokázali hostující fotbalisté odvrátit. Arsenal ale bude pokračovat autovým vhazováním.
10'
Za míč se staví jen Henrich Mchitarjan, bude to on, kdo se nejspíš pokusí o přímou střelu na bránu.
9'
Arsenal ale pokračoval v kombinaci, až Guendouziho fauloval bývalý hráč Gunners Jack Wilshere. To není špatná pozice pro přímý kop pro Arsenal.
9'
Arsenal dlouho rozehrával mezi obránci. Nakonec Xhaka přenesl hru na Bellerína, ale ten z pravé strany neodcentroval.
8'
Ryan Fredericks předvedl pěkné sólo, po hezké kličce došel až před vápno Arsenalu. Tam ho čistým defenzivním zákrokem zastavil Granit Xhaka.
7'
Bellerín vepředu ztratil míč a hosté ihned přes jeho stranu běželi do brejku. Jenže poté akci zpomalili a Arsenal se stihl vrátit v dostatečném počtu hráčů.
6'
Matteo Guendouzi chtěl najít průnikovou přihrávkou nabírajícího Iwobiho, ale ta přihrávka byla nepřesná.
6'
Na levé straně se rozběhl okolo Bellerína Michail Antonio a dokázal odcentrovat. Našel ale jen hlavu německého stopera Mustafiho.
5'
Nacho Monreal se ocitl po přihrávce do Petra Čecha pod tlakem, ale i tak dokázal vybojovat aut pro svůj tým.
5'
Přihrávka Aarona Ramseyho na nabíhajícího Henrika Mchitarjana do vápna byla příliš prudká. Armén ji nemohl dostihnout.
4'
Iwobi se na levé straně na chvíli uvolnil, ale jeho následná přihrávka neprošla do vápna West Hamu, kam měla směřovat.
3'
Právě Matteo Guendouzi rychle rozehrál standardní situaci, ovšem domácí se do prvního zakončení v tomto utkání nedostali.
3'
Tentokrát se píská proti West Hamu, když se dopustil Carlos Sánchez faulu na mladíka Arsenalu Mattea Guendouziho.
2'
Arsenal ve středu hřiště ztratil míč. Chybu napravil Granit Xhaka, ale jen faulem na Felipeho Andersona.
1'
Úvodní minuta se hraje pod taktovkou Arsenalu, který hned od začátku aktivně kombinuje a snaží se propracovat do vápna soupeře.
1'
Arsenal má úvodní výkop a bude hrát ve svých tradičních bíločervených dresech. West Ham bude hrát ve své venkovní žlutomodré kombinaci.
Hráči obou mužstev už jsou na trávníku a připravují se na úvodní výkop zápasu.

Arsenal FC: Čech (C) – Bellerín, Mustafi, Papastathopoulos, Monreal – Guendouzi, Xhaka – Mchitarjan, Ramsey, Iwobi – Aubameyang.
Náhradníci: Leno – Lichtsteiner, Holding, Alnaní, Torreira, A. Lacazette, Welbeck.

West Ham United: Fabiański – Fredericks, Balbuena, Diop, Masuaku – Ca. Sánchez, Wilshere – Anderson, Snodgrass, Antonio – Arnautović (C).
Náhradníci: Adrián – Zabaleta, Obiang, Rice, J. Hernández, Jarmolenko, Lucas Pérez.

Rozhodčí: Scott – Ledger, McDonough.
Vzájemné zápasy

V loňské sezóně se tyto dva kluby utkaly hned třikrát. Dvakrát v Premier League a jednou v Carabao Cupu. Lépe z těchto střetnutí celkově vyšel Arsenal. První utkání v lize skončilo bezbrankovou remízou, to druhé vyhrál Arsenal 4:1. V poháru pak zvítězil Arsenal těsněji, tentokrát jen 1:0. Celkově už Arsenal neprohrál s West Hamem šest utkání v řadě a doma ho třikrát po sobě porazil.
West Ham United

West Ham je stejně jako Arsenal klubem s Londýna, jen má o něco menší ambice. Loni skončil West Ham v Premier League až na třináctém místě, s čímž rozhodně spokojený nebyl, letos by rád skončil v horní polovině tabulky nebo dokonce atakoval pohárová umístění. Stejně jako Arsenalu, ani West Hamu se ale úvod o nového ročníku vůbec nepovedl. Hned v prvním kole Hammers prohráli 0:4 s Liverpoolem, což se dalo čekat, ale následná prohra na vlastním stadionu 1:2 s Bourenmouthem už tak lehce přijata nebyla.
Arsenal FC

Arsenal je na začátku nové éry. Po dlouhých dvaadvaceti letech klub opustil francouzský manažer Arsene Wenger a nahradil ho Španěl Unai Emery. Arsenal má rozhodně co napravovat, loňské až šesté místo bylo pro tento hrdý a tradiční klub velkým neúspěchem. Ačkoliv to bude mít Arsenal velice těžké, jeho jasným cílem je umístění v nejlepší čtyřce a s tím spojená kvalifikace do Ligy mistrů, ve které Arsenal chybí už druhý rok po sobě. Po dvou kolech ale spokojenost v Arsenalu rozhodně nepanuje, protože má na kontě nula bodů. Na úvod prohrál 0:2 s největším favoritem na titul Manchesterem City a o týden později nestačil v londýnském derby na Chelsea, se kterou prohrál 2:3.
Zdravím a vítám všechny příznivce anglického fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 3. kola Premier League mezi týmy Arsenal FC a West Ham United. Zápas se odehraje na Emirates Stadium v Londýně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.