Premier League - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liverpool : Newcastle - 26. prosince 2018   16:00

Liverpool
11' Lovren  • 47' M. Salah  • 79' Shaqiri (Alexander-Arnold) • 85' Fabinho (M. Salah)
4:0
(1:0)
Liverpool
Alisson – Alexander-Arnold, Lovren, V. van Dijk, Robertson (82. Clyne) – Henderson (C), Wijnaldum (62. Fabinho), Shaqiri – M. Salah, Firmino (69. Sturridge), Mané.
Mignolet – Clyne, Fabinho, Keïta, Lallana, Sturridge, Origi.
Scott – Smart, Perry
Anfield Road, Liverpool
Newcastle
Dúbravka – Yedlin, Lascelles (C), F. Fernández, P. Dummett – Ritchie (81. Jacob Murphy), Hayden, Diamé, Kenedy (73. Longstaff) – Muto – Joselu.
Woodman – Manquillo, Longstaff, Jacob Murphy, Ayoze Pérez, Rondón, Schär.

Držení míče: 76 % : 24 %.
Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 4:4. Rohy: 10:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 7:9.
Fotbalisté Liverpoolu zcela ovládli utkání devatenáctého kola Premier League a deklasovali Newcastle 4:0, když o vstřelené branky se postupně podělili Dejan Lovren, Mohamed Salah, Xherdan Shaqiri a Fabinho.

Podobně důležitá zpráva přišla pro Liverpool z Leicesteru, kde domácí porazili Manchester City a náskok Liverpoolu v čele tabulky tak narostl už na šest bodů na momentálně druhý Tottenham, Manchester City na třetím místě ztrácí ještě o bod více a před náročnými duely s Arsenalem a právě na Etihad Stadium v Manchesteru si tak Liverpool vybojoval pohodlný polštář v čele Premier League a útočí na první titul od jejího založení.
90+3'
90+2'
Alisson mohl v závěru ještě přijít o čisté konto, když nepřesvědčivě vyběhl za své pokutové území a míče se zmocnil Longstaff, debutant v hostujícím dresu si následně připravil výbornou střeleckou pozici, ovšem Alisson se stačil vrátit do "šestnáctky" a Longstaffovu střelu vyrazil!
90+1'
V úvodu tříminutového nastavení si na přetažený centr Alexandera-Arnolda naskočil Sturridge, jeho hlavička z úhlu se ale do branky nevešla, Martin Dúbravka ještě zákrokem pojistil situaci.
90'
Po dlouhý průběh zápasu byla atmosféra na Anfieldu skutečně sváteční, domácí fanoušci jakoby se delší dobu probouzeli, teď už si ale naplno užívají aktuální vývoj nejen dnešního zápasu, ale celé situace v Premier League.
88'
Pátou branku mohl hostům přibalit na cestu Sadio Mané, ten si naběhl na dlouhý nákop Lovrena za hostující obranu, Dúbravkovu branku ale přestřelil!
87'
Liverpool směřuje za osmým ligovým vítězstvím v řadě.
85'
Liverpool právě vstřelil branku!
Čtvrtá trefa domácích! Salahův rohový kop na přední tyči netrefil Dejan Lovren, Liverpool to ale mrzet nemuselo, neboť i zády k brance se dokázal prosadit FABINHO!
84'
Salah se na pravém křídle neprosadil v souboji s Dummettem, domácí ale budou pokračovat od rohového praporku.
83'
Domácí si užívají úspěšného průběhu zápasu a za vítězných chorálů svých fanoušků hrají s míčem na svých kopačkách v okolí středové čáry.
82'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Andrew Robertson, přichází Nathaniel Clyne.
82'
Manchester City dokonce prohrává 1:2 v Leicesteru a kolos Josepa Guardioly míří k druhé ligové porážce během Vánoc.
81'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Matt Ritchie, přichází Jacob Murphy.
79'
Liverpool naprosto rozebral hostující defenzivu a bezmocný Martin Dúbravka potřetí loví míč ze své sítě!

Sadio Mané přenesl hru na pravé křídlo, poté si naběhl na centr Alexandera-Arnolda ke vzdálenější tyči a byť vystřelit nedokázal, tak míč se oklikou vrátil k pravému obránci domácích, jenž vyzval ke snadnému zakončení XHERDANA SHAQIRIHO a Anfield se potřetí raduje ze vstřelené branky!
77'
Shaqiriho centr doletěl až za branku Newcastlu, odkopu se ujme Martin Dúbravka.
76'
Dummett u postranní čáry nedovoleně atakoval Shaqiriho, domácí se budou moci opět nastěhovat před Martina Dúbravku.
74'
V takřka ojedinělé příležitosti hostů se ocitl Hayden, na přetažený centr Ritchieho ale jen stěží dosáhl a míč měl na dlouhou nohu, nasměroval jej pak daleko vedle liverpoolské branky.
74'
Po centru Alexandera-Arnolda od rohového praporku se v pokutovém území snažil nadvakrát vystřelit van Djik, nizozemský obránce si ale v souboji s Lascellesem počínal nedovoleně a píská se tak proti domácím.
73'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Kenedy, přichází Sean Longstaff.
72'
Salah si výborně pokryl míč na pravém křídle v souboji s Kenedym a vybojoval rohový kop ve prospěch domácích.
70'
V souběžně hraných zápasech Tottenham vede nad Bournemouthem už 4:0, Manchester City ale stále hraje jen 1:1 v Leicesteru.
69'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Roberto Firmino, přichází Daniel Sturridge.
68'
Firminovu střílenou přihrávku k přední tyči zachytil do své moci Martin Dúbravka a opoře slovenského národního týmu se podařilo míč pevně udržet i před dobíhajícím Mohamedem Salahem.
67'
Mané v pokutovém území krásnou patičkou uvolnil Robertsona, ten hledal před brankou Firmina, Brazilec se ale v těsném kontaktu s bránícím soupeřem do zakončení nedostal.
65'
Další skrumáž v pokutovém území Newcastlu, nikdo v červeném se ale do zakončení neprobojoval a byť hosté odkopli míč do středu pole, tak okamžitě se jej opět ujali domácí.
63'
Další útočná snaha Liverpoolu končí jen postavením Maného mimo hru, rozehrávat bude Martin Dúbravka.
62'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Georginio Wijnaldum, přichází Fabinho.
60'
Po ošetření Jordana Hendersona už se může ve hře pokračovat.
58'
Po jednom ze soubojů zůstal na trávníku ležet Jordan Henderson a domácí kapitán bude muset být ošetřen, trápí jej potíže s třísly.
56'
Domácí už jsou znovu usazeni na polovině Newcastlu a hledají cestu před brankáře Dúbravku.
54'
Po Lascallesově zoufalé přihrávce se míče ujal Xherdan Shaqiri, kolmicí vysunul do pokutového území Maného a jeho přihrávku před branku v poslední chvíli před dobíhajícími Firminem a Salahem stačil Yedlin srazit k brankáři Dúbravkovi.
52'
Domácí už znovu přesunuli hru na útočnou polovinu a znovu se snaží dobývat černo-bílou defenzivní pevnost.
50'
Po souboji Haydena s Maném hosté vybojovali svůj druhý rohový kop, ten ale rozehráli nakrátko a před branku Liverpoolu se poté vůbec nedostali.
47'
Míč si na bílou značku uvnitř pokutového území postavil sám MOHAMED SALAH a byť Martin Dúbravka vystihl směr jeho rány, tak Salah umístil míč přesně k tyči!
47'
Penalta pro Liverpool! Mohamed Salah z pravé strany vběhl do pokutového území, kde byl přidržel Dummettem a rozhodčí Scott ukazuje na penaltový bod!
46'
Fotbalisté Liverpoolu po prvním poločasu vedou nad Newcastlem 1:0 a byť je jejich vedení zcela zasloužené, tak v úvodním dějství jsme neviděli nějak nadprůměrný fotbal.

Newcastle si připravil první výraznou šanci zápasu, hlavička Josela se ale mezi tři tyče nevešla a brzy domácí udeřili díky Lovrenově prudké střele pod břevno.

V dalším průběhu zápasu Liverpool měl výraznou územní převahu, další branku už ale Reds přidat nedokázali i díky skvělému Martinu Dúbravkovi v brance hostů, slovenský brankář famózně vytáhl volný kop Xherdana Shaqiriho.
45+1'
45+1'
Rozhodčí Scott k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává jednu nastavenou.
45'
Centr Trenta Alexandera-Arnolda stáhl ze vzduchu Martin Dúbravka.
44'
Shaqiriho ránu ve zdi ještě tečoval Diamé a míč poté směřoval pod břevno hostující branky, Martin Dúbravka ale vytáhl skvostný zákrok a vytáhl míč nad branku!
43'
Wijnaldum si zpracoval míč před pokutovým územím Newcastlu a byť mu balón následně trochu odskočil, tak Diamé jej nedovoleně podrazil a Liverpool dostává možnost zajímavé standardní situace.
42'
Zpoza pokutového území střílel Jordan Henderson, domácí kapitán se opřel do míče po odskoku od trávníku, vysoko ale přestřelil branku Martina Dúbravky.
40'
Dlouhý nákop Robertsona Mané sklepl k van Dijkovi, domácího stopera ale hosté do zakončení nepustili.
38'
Do Shaqiriho přihrávky na rozběhnutého Salaha stačil vložit nohu Paul Dummett a srazil míč k Martinu Dúbravkovi.
36'
Další neúspěšná souhra hostů, Newcastle se zatím velmi trápí při zakládání útočných akcí.
34'
Po nepřesné přihrávce Wijnalduma budou vhazovat hosté. Mimochodem Georginio Wijnaldum zažil s Newcastlem sestup z Premier League před třemi lety.
32'
Třetí roh Liverpoolu zahrával zprava Shaqiri, jeho centr k přední tyči odvrací Joselu.
31'
Po hezké souhře domácích Alexander-Arnold adresoval svoji přihrávku do nebezpečného předbrankového prostoru, Manému ale přihrával na paty a z druhé vlny nikdo v rudém nenabíhal.
30'
Manchester City přišel o vedení na hřišti Leicesteru, aktuálně by tak Liverpool vedl Premier League už o šest bodů.
29'
Dummettův centr van Dijk odhlavičkoval přímo na kopačku Hendersona, Liverpool se zmocnil míče.
27'
Po Shaqiriho přihrávce se Salah pokusil centrem z prvního dotyku najít před brankou Firmina, brazilského spoluhráče ale překopl.
26'
Liverpool kontroluje vývoj hry s míčem na vlastních kopačkách, zatím ale také jen na vlastní polovině.
24'
Tentokrát si Shaqiri počínal mnohem lépe, výborným pasem přenesl hru na levé křídlo, kde z první centroval Robertson, v těžké pozici ale míč nasměroval jen k Martinu Dúbravkovi.
23'
Shaqiri nedůrazně odehrál míč před vlastním pokutovým územím, čehož mohl využít Ritchie, jeho rána ale měla opačnou faleš, než by hostující fotbalista potřeboval a Ritchieho rána se zatočila směrem od liverpoolské branky.
22'
Shaqiri pálil z velké dálky, vysoko ale přestřelil branku Newcastlu.
21'
Alexander-Arnold si na pravém křídle našel dostatek prostoru na centr, míč ale trefil příliš prudce a balón doletěl až za protější postranní čáru.
19'
Na opačné straně Firmino parádním lobem vysunul do šance Maného, tomu včas vletěl pod nohy brankář Dúbravka!
19'
Po standardní situaci hostů se za liverpoolskou obranou na ofsajdové hraně objevil Jošihiro Muto, Japonec ale jen prodloužil míč k brankáři Alissonovi.
18'
Alexander-Arnold tentokrát rovnou od praporku centroval a to vůbec ne špatně, míč propadl ve skrumáži před brankou, hostům se jej ale podařilo uklidit do bezpečí.
17'
Mohamed Salah vybojoval další rohový kop Liverpoolu, z toho předchozího domácí udeřili.
16'
Daří se i dalším týmům z čela tabulky, druhý Manchester City vede 1:0 v Leicesteru a třetí Tottenham stejným výsledkem nad Bournemouthem.
15'
Po přihrávce Japonce Muta byl u pokutového území Liverpoolu atakován Hayden, nedovolený zákrok na svoji osobu ale nevybojoval.
14'
Shaqiri z prvního dotyku výborně posunul míč do běhu Salahovi, tomu se ale v tísni nepodařilo přihrát Robertsonovi k levé postranní čáře.
13'
Newcastle se usadil na útočné polovině, hosté by rádi rychle odpověděli na vedoucí trefu favorita, to by ale musela být povedenější souhra Ritchieho s Kenedym, která vedla jen ke ztrátě míče.
11'
První gólová radost na Anfieldu! Domácí rozehráli rohový kop nakrátko po zemi, následný centr Robertsona Lascalles odhlavičkoval jen k osamocenému DEJANU LOVRENOVI, jenž parádním halfvolejem prudce nasměroval míč pod břevno, Martin Dúbravka neměl sebemenší šanci zasáhnout!
10'
Na opačné straně mohl udeřit i Liverpool! Hosté trestuhodně nechali uprostřed pokutového území zcela osamoceného Shaqiriho, ten ale nezvládl svoji střelu dobře a míč nasměroval vedle hostující branky.
8'
První výraznou šanci nečekaně měl Newcastle! Ritchieho centr totiž podskočil van Dijk a nechal za sebou naprosto osamoceného Josela, Španělova hlavička o zem zamířila mimo domácí branku.
6'
Domácí pozvolna kombinují ve středu hřiště, hosté jsou zataženi v bloku před vlastním pokutovým územím.
4'
Na Kenedyho přetažený centr si u vzdálenější tyče naskakoval Fernandes, v záklonu ale nedokázal míč nasměrovat na liverpoolskou branku.
4'
Yedlin s Kenedym na pravém křídle vybojovali rohový kop ve prospěch Newcastlu.
2'
Sadio Mané se poprvé probil do pokutového území Newcastlu, Lascalles mu ale dokázal v pádu ukopnout míč do zámezí. Hostující obránce si pravděpodobně lehce natáhl stehenní sval a těžce se zvedal ze země, měl by ale být schopen pokračovat.
1'
Oba celky hrají v tradičních barvách, Liverpool tedy bojuje v rudých dresech, hosté ze severovýchodu Anglie v černo-bíle pruhovaných.
1'
Na tradičně vyprodaném stadiónu Anfield je vše připraveno k zahajovacímu výkopu, domácí fanoušci ještě zpívají klubovou hymnu "Nikdy nepůjdeš sám".

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Lovren, V. van Dijk, Robertson – Henderson (C), Wijnaldum, Shaqiri – M. Salah, Firmino, Mané.
Náhradníci: Mignolet – Clyne, Fabinho, Keïta, Lallana, Sturridge, Origi.

Newcastle United: Dúbravka – Yedlin, Lascelles (C), F. Fernández, P. Dummett – Ritchie, Hayden, Diamé, Kenedy – Muto – Joselu.
Náhradníci: Woodman – Manquillo, Longstaff, Jacob Murphy, Ayoze Pérez, Rondón, Schär.

Rozhodčí: Scott – Smart, Perry.
Newcastle United

Hosté z Newcastlu se nacházejí ve zcela opačném rozpoložení než Liverpool. Na sestupové pozice sice disponují pětibodovým náskokem, trenér Rafael Benítez je ale před pokračováním sezóny plný pesimismu. Loňské konečné desáté místo Benítez označil za zázrak a zpochybnil, že něco podobného by se letos mohlo opakovat a Newcastle prý bude mít velmi těžké, aby se mezi elitou udržel. Navíc hrozí, že americký majitel Ashley neuvolní ani penci na zimní přestupy.

Benítez dnes bude postrádat korejského záložníka Ki Song-junga, jenž odjel na Asijský pohár, zranění stehna navíc trápí někdejšího liverpoolského středopolaře Jonja Shelveyho a prostor by tedy mohl dostat Isaac Hayden.

Na liverpoolském Anfieldu Newcastle nedokázal vyhrát už 22 soutěžních zápasů v řadě, naposledy se to Strakám podařilo v listopadu 1995 při vítězství v ligovém poháru 1:0.
Liverpool FC

Fotbalisté Liverpoolu před Vánoci udělali důležitý krok k cestě za vysněným titulem, premiérovým v historii Premier League. Díky páteční výhře ve Wolverhamptonu a senzační sobotní prohře Manchesteru City s Crystal Palace navýšili náskok na Citizens už na rozdíl čtyř bodů.

V posledních deseti letech se přitom hned osmkrát stalo, že tým, který vedl ligu o Vánocích, tak dokráčel až k mistrovskému titulu. Ty dvě další sezóny své první místo o Vánocích k titulu ale nedotáhl právě Liverpool.

Klíčový obránce Virgil van Dijk ale zůstává opatrný: "Jsme v pozici, kde by každý chtěl být, musíme ale jít postupně. Ve středu hrajeme s Newcastlem, poté Arsenal a Manchester City, to může naši pozici změnit, ale na to nemyslíme, jdeme zápas od zápasu."

Do sestavy Liverpoolu by se mohl vrátit reprezentační obránce Trent Alexander-Arnold, jenž kvůli zranění nohy vynechal poslední dva zápasy, ve Wolverhamptonu ale tým podporoval přímo ze sektoru liverpoolských fanoušků.

Mimo hru zůstávají stopeři Joe Gomez a Joel Matip. První jmenovaný má zlomenou nohu, Kamerunec pak trpí zlomenou klíční kostí a oba nebudou moci hrát ještě minimálně další tři až čtyři týdny.
Hezké sobotní odpoledne při sledování přenosu z utkání Liverpool – Newcastle, které se odehraje v rámci anglického svátečního programu na Boxing Day.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.