Premier League - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  West Ham : Manchester Utd. - 29. září 2018   13:30

West Ham
5' Anderson (Zabaleta) • 43' Lindelöf(vl.)  • 74' Arnautović (Noble)
3:1
(2:0)
Manchester Utd.
71' Rashford  (Shaw)
West Ham
Fabiański – Zabaleta, Balbuena, Diop, Masuaku – Rice – Jarmolenko (72. Snodgrass), Noble (C), Obiang, Anderson (90+3. Diangana) – Arnautović (83. Antonio).
Adrián – Ogbonna, Fredericks, Snodgrass, Antonio, Lucas Pérez, Diangana.
Michael Oliver – Stuart Burt, Simon Bennett
London Stadium, Londýn
56 938 diváků
de Gea – Young (C), Smalling, Lindelöf (57. Rashford), Shaw – McTominay, N. Matić, Fellaini – P. Pogba (70. Fred) – R. Lukaku, Martial (71. Mata).
Grant – Bailly, Darmian, Mata, Fred, A. Herrera, Rashford.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké sobotní odpoledne a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 56 938 diváků.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 5:5. Rohy: 4:9. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 12:12.
Je dobojováno a West Ham se může radovat ze tří bodů! I po přestávce jsme sledovali pěkný a aktivní fotbal a to z obou stran. Hosté se dlouho marně snažili o snížení, zlomili to až v 71. minutě, kdy se po rohovém kopu prosadil pěkným sklepnutím Marcus Rashford. Jenže už za tři minuty se ukázalo, že hosté nejsou v pohodě. Důkazem byla Nobleho přihrávka do absolutně rozhozené obrany a Marko Arnautović měl proti de Geovi snadnou úlohu. Stav 3:1 už pak vydržel až do konce, West Ham zaznamenal třetí bodový zisk v lize za sebou, naopak Manchester neodčinil domácí ligovou remízu s Wolverhamptonem a pohárové vyřazení od Derby County.
90+5'
90+4'
Po bleskovém rozehrání centroval na malé vápno Mata, tam však stál pouze domácí obránce a ten zvládl poslat míč do bezpečí.
90+4'
Ještě jeden přímý kop pro Manchester, hosté pospíchají.
90+3'
Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Felipe Anderson, přichází Grady Diangana.
90+2'
Domácí budou ještě střídat, zatím se čeká na přerušení hry.
90+1'
Hraje se sice na polovině West Hamu, zatím to ale nevypadá na nějaké vážné ohrožení Fabiańskiho branky.
90'
Rozhodčí nastaví čtyři minuty.
89'
Už je to ze strany hostů docela křeč, Fred se nyní vůbec nedostal k přihrávce za obranu a míč se vykutálel ze hřiště.
88'
Vše ale skončilo už na zdi, Rashfordovi se tato rozehra moc nepovedla.
87'
Snodgrassův faul znamená přímý kop pro hosty. Je to ještě dálka, dá se tak čekat spíše centr do pokutového území.
86'
Fabiański opět bez problémů, nyní si stáhl do náruče vysoký centr z levé strany.
85'
Už je ale po možném nebezpečí před Fabiańskim, neboť Lukaku byl zastižen v ofsajdovém postavení.
84'
Faul West Hamu, hosté pospíchají vpřed.
83'
Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Marko Arnautović, přichází Michail Antonio.
82'
Následná standardka skončila ofsajdem hostů. Před rozehráním se bude střídat na straně domácího celku.
82'
Pěknou ránu z dálky předvedl McTominay, Fabiański na ni ale dobře viděl a zvládl ji tak vyrazit na roh.
81'
A opět. Chystá se nyní k rozehrání a opět nikam nepospíchá, nemá k tomu nejmenšího důvodu.
80'
Hosté měli k dispozici rohový kop, Fabiański byl ale na svém místě a celou situaci zcela v poklidu vyřešil.
79'
Další nedovolený zákrok hostů, Noble se ocitl na trávníku po Fellainiho zákroku.
78'
Faul už možná z menší frustrace, Ashley Young si za něj prohlédl žlutou kartu.
77'
Domácí si nahrávají uprostřed hřiště, lákají soupeře k pootevření obrany.
75'
Jestliže Manchester ještě před chvílí vypadal, že se nadechuje ke srovnání, tak nyní je zase dole a musí přidat na tempu. Proti nadšeně hrajícímu West Hamu to ale nebude snadné.
74'
West Ham právě vstřelil branku!
Domácí zase vedou o dva góly! Obrana Manchesteru teď působila jako soubor hráčů, co se vidí první den, protože Noble nahrál do mezery, kde si naběhl MARKO ARNAUTOVIĆ a zcela osamocen mohl pohodlně zakončit podél de Geovy levé nohy.
73'
Rohový kop pro West Ham, centr byl ale hosty velice rychle odvrácen a míč se ocitl až na protější polovině.
72'
Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Andrij Jarmolenko, přichází Robert Snodgrass.
71'
Manchester United právě vstřelil branku!
Je sníženo! Na rohový kop si naběhl MARCUS RASHFORD a ještě před první tyčí vymyslel sklepnutí, na které Fabiański nedosáhl. Manchester je zpátky v utkání!
71'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Anthony Martial, přichází Juan Mata.
70'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Paul Pogba, přichází Fred.
70'
Rohový kop pro Manchester.
68'
Arnautović si naběhl za hostující obranu a už se chystal ve skluzu zakončit pěknou přihrávku po zemi. Scházelo mu ale tak 30 centimetrů.
67'
Hraje se teď nahoru a dolů, obě obrany tak mají co dělat.
65'
Nápor hostů začíná narůstat, Manchester měl k dispozici dva rohy, akci Fellainoho ale zatím nic nenapodobilo.
64'
Neskutečný Fabiańskiho zákrok! Po centru z pravé strany se do vzduchu pověsil Fellaini a vyslal opravdu prudkou hlavičku. Domácí gólman ale předvedl skvostný reflex a na brankové čáře vyrazil na roh!
63'
Míč je zase u Fabiańskiho, ten s rozehrou nikam nepospíchá. Ani nemusí, nikdo z hostů jej neatakuje.
61'
Young se sice diví, ale při pokusu o zpracování míče si pomohl rukou, což neuniklo pomeznímu sudímu. Protiakci zahajuje Fabiański dlouhým výkopem.
59'
Polský gólman si o chvíli později poradil i s centrem Rashforda z pravé strany a za zákrok si vysloužil potlesk publika.
59'
Po Youngově centru hlavičkoval Pogba, vyšel z toho ale pouze neškodný oblouček, který Fabiański na brankové čáře hravě zkrotil.
58'
Začal se hrát velice akční fotbal z obou stran, i hosté se dostávají do zajímavých akcí, jen ta koncovka...
57'
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Victor Lindelöf, přichází Marcus Rashford.
56'
Menší závar v pokutovém území Manchesteru, po kličkách se k zakončení chystal Arnautović, ale na poslední chvíli jej zablokoval Smalling.
54'
Na hostující střídačce je živo, chystá se tam střídání. A možná ne jedno.
53'
Po Youngově autu pálil z ostrého úhlu Fellaini, Fabiańskiho branku ale minul o opravdu velký kus.
52'
Další roh pro Manchester, ale ani Shaw nevymyslel centr, který by vedl k přímému ohrožení Fabiańskiho branky.
51'
Po rychlém sprintu se na pravé straně šestnáctky dostal ke střele Arnautović, jenže mu to vůbec nesedlo a poslal míč vysoko nad břevno.
51'
Sám Young rozehrál rohový kop po zemi, jenže místo přihrávky na spoluhráče založil rychlý brejk West Hamu.
50'
Po pravé straně to zkusil Young, dostal se i k centru, Diop se ale stačil vrátit a skluzem srazit míč na rohový kop.
49'
Na druhé straně se k centru dostal Martial, ale ani on nevymyslel kdovíjaký centr.
48'
Akce ale pokračovala a k zakončení se dostal Noble. Nebylo to ale nic, co by mělo de Geu vážně ohrozit.
47'
Po Pogbově faulu centroval z pravé strany Anderson, jeho pas byl hosty odvrácen.
46'
Noble svým nákopem hledal Jarmolenka, toho ale dobře pokryl Shaw a bylo po náznaku akce.
46'

Fauly: 4:7
Je za námi první půle, která domácím vyšla na jedničku, zatímco hosté mají o čem přemýšlet. West Ham se hned od úvodu vrhl do útoku a už v páté minutě to bylo 1:0. Na Zabaletův centr z pravé straně si naběhl Felipe Anderson a patičkou překvapil de Geu. I nadále jsme sledovali ze strany londýnského celku lepší a nebezpečnější hru, zatímco Manchester se dostal do pouze ojedinělých výpadů. V nich byl tahounem Young, jenže jeho centry vyšly vniveč, s výjimkou hlavičky, kterou ale Lukaku poslal pouze do tyče. V závěru poločasu přišel ještě jeden úder West Hamu, po rohu si našel místo Jarmolenko a s pomocí hostujícího Victora Lindelöfa poslal míč za de Geu. West Ham tak vede 2:0 a má velice slušně našlápnuto k tříbodovému zisku.
45+1'
45'
Bude se nastavovat jedna minuta.
43'
K rohovému kopu se postavil sám Anderson, přes Diopa se míč dostal k Jarmolenkovi, ten si poměrně dlouho hledal pozici pro zakončení a už to vypadalo, že ji ani nenajde. Pak ale prostor objevil, vystřelil a hostující VICTOR LINDELÖF tečoval tak nešťastně, že rána zaplula přesně do horního rohu de Geovy branky!
42'
West Ham se opět nastěhoval před pokutové území soupeře, a po Andersonově průniku musel přijít odkop na roh.
40'
Andersonovi sice nevyšel signál při rozehrání přímého kopu, sám pak ale mohl zasprintovat a zprava odcentrovat. Zajímavý míč pak hosté museli horkotěžko odhlavičkovávat.
39'
José Mourinho se ještě chvíli hlasitě dožadoval vysvětlení zákroku na McTominaye v pokutovém území, měl pocit, že se měla pískat penalta, k ničemu to ale nevedlo.
39'
Druhý rohový kop už tak úspěšný nebyl, domácí se osvobodili a navíc se u pomezní čáry konal nedovolený zákrok Manchesteru.
38'
A po Lukakuově sražené hlavičce si to zopakuje.
38'
Rohový kop tentokrát na druhé straně. Míč si na rozehrání chystá Luke Shaw.
36'
Manchester se na chvíli vrátil do útoku, jenže k radosti domácích diváků akce skončila faulem Pogby na Zabaletu.
35'
Lukaku se sice snažil o rychlé kličky, na levé straně ale o míč přišel a Noble v klidu rozehrál směrem od branky.
34'
Trochu zvláštně rozehraný roh skončil Andersonovým centrem do druhé vlny na Jarmolenka. Jeho okamžitý a prudký volej se zastavil o houf těl na hranici šestnáctky.
33'
Akce pokračovala a po centru do šestnáctky vybojoval Noble rohový kop.
33'
Jarmolenko kombinoval s Arnautovićem, společně se vymotali ze svízelné situace u pomezní čáry.
31'
Další souboj mezi Youngem a Andersonem, nyní to dopadlo ostřejším, ale stále čistým soubojem. Domácí hráč uspěl a West Ham začíná další akci.
29'
Young nyní sice nezpracoval táhlý pas na pravou stranu a musel jít do souboje s Andersonem, po odskočení míče ale vybojoval alespoň autové vhazování.
28'
Domácí obranná řada hraje trpělivě, pokud je potřeba, zvolí malou domů, hlavně nechybovat. To je jejich heslo.
27'
Důraz v pokutovém území předvedl Lukaku, zbavil se obránce, ale pak svůj oblouček poslal přesně do Fabiańskiho rukavic.
25'
Na druhé straně pospíchal Anderson, v těsném souboji o míč upadl, rozhodčí byl ale poblíž a ukázal, že tohle faul nebyl.
24'
Pravá strana zatím vypadá, že by mohla hostům vyhovovat, Young opět vytváří snahu o centr.
23'
Málem bylo ale srovnáno. Na pravé straně dostal Young prostor pro centr, našel nabíhajícího Lukakua a ten prudkou hlavičkou poslal míč do tyče!
21'
Další ofsajd Manchesteru, nyní v něm byli hned tři hráči. Zatím se hostům tento zápas moc nedaří.
20'
Daleko se ale se svou individuální akcí nedostal, zastavil jej čistým skluzem Masuaku.
19'
Zleva hodlal centrovat Anderson, jeho pas ale skončil hned u prvního bránícího hráče. Dopředu už míří Lukaku.
17'
David de Gea musel odkopávat před dotírajícím Zabaletou, odkop se mu ale vůbec nevydařil a míč skončil v zámezí.
16'
Fabiański vykopává od vlastní branky, nikam nepospíchá, čeká, až se mu nabídnou spoluhráči.
15'
Manchester se vydal do dalšího útoku, vše ale skončilo Pogbovým faulem.
13'
Young potáhl po pravé straně, trpělivě si počkal na nabíhajícího Martiala, jenže poté mu poslal o trochu prudší přihrávku, než bylo potřeba. Trenér Mourinho při pohledu na zmařenou akci pak jen bezradně rozhodil ruce.
11'
Ofsajd i na druhé straně, do nedovoleného postavení se dostal Ashley Young.
9'
West Ham se vydal do postupného útoku, ten však skončil Jarmolenkovým ofsajdem.
8'
Poprvé si míč osahal i Fabiański, Youngovo zakončení ale nebylo z těch, které by mělo znamenat gól.
6'
Domácí fanoušci jsou u vytržení a opět ženou nabuzené fotbalisty dopředu. Vhazuje se na půlce hostů.
5'
A je tu velice rychlý gól! Zprava se k přihrávce po zemi dostal Zabaleta, na malém vápně našel FELIPEHO ANDERSONA a ten hezky patičkou sklepl míč za bezmocného de Geu.
4'
Zatím je to fotbal na jedné polovině hřiště, na té hostující.
3'
Jarmolenko dokázal ukličkovat Pogbu, k centru se ale nedostal. Přesto jsou domácí i nadále u míče.
2'
Domácí si hned v úvodu vybojovali rohový kop. Na centr si v šestnáctce naskočil Balbuena, jeho hlavička ale skončila mimo de Geovu branku.
1'

West Ham United: Fabiański – Zabaleta, Balbuena, Diop, Masuaku – Rice – Jarmolenko, Noble (C), Obiang, Anderson – Arnautović.
Náhradníci: Adrián – Ogbonna, Fredericks, Snodgrass, Antonio, Lucas Pérez, Diangana.

Manchester United: de Gea – Young (C), Smalling, Lindelöf, Shaw – McTominay, N. Matić, Fellaini – P. Pogba – R. Lukaku, Martial.
Náhradníci: Grant – Bailly, Darmian, Mata, Fred, A. Herrera, Rashford.

Rozhodčí: Michael Oliver – Stuart Burt, Simon Bennett.
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas může začít!
Zápas na London Stadium začne ve 13:30, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Manchester United

Hostům patří sedmá příčka v tabulce se ziskem deseti bodů a to není kdovíjak povedený výsledek pro tým tohoto jména. V týmu navíc nepanuje nejlepší nálada po rozbrojích mezi José Mourinhem a Paulem Pogbou, který byl zbaven kapitánské pásky. Prý navždy. Manchester v posledním ligovém utkání doma pouze remizoval 1:1 s Wolverhamptonem, když se za domácí trefil Fred, v týdnu navíc přišlo vypadnutí z Ligového poháru doma proti Derby County. Hráči tak dnes musí zabrat, neboť nervozita na Old Trafford začíná narůstat...

West Ham United

Domácí tým je po šesti odehraných kolech na 17. místě se čtyřmi body a po strašidelném úvodu se pomaličku začíná zvedat. Po výhře na půdě Evertonu totiž minutý týden přišla cenná domácí remíza 0:0 proti městskému rivalovi z Chelsea. Pro hosty to byla vůbec první bodová ztráta v tomto ročníku. Získaný bod ale West Ham zajisté nakopl a dnes se pokusí zaskočit další velké jméno v ligové soutěži.

West Ham – Bournemouth 1:2
Arsenal – West Ham 3:1
West Ham – Wolverhampton 0:1
Everton – West Ham 1:3
West Ham – Chelsea 0:0
Dobré odpoledne u anglické Premier League. Společně se podíváme na utkání sedmého kola mezi týmy West Ham United a Manchester United.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.