Premier League - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Arsenal : Tottenham - 1. září 2019   17:30

Arsenal
45+1' A. Lacazette (Pépé) • 71' Aubameyang (Guendouzi)
2:2
(1:2)
Tottenham
10' Eriksen   • 40' Kane
Arsenal
Leno – Maitland-Niles, Papastathopoulos, David Luiz, Kolašinac – Torreira (63. D. Ceballos), Xhaka (C), Guendouzi – Pépé, A. Lacazette (67. Mchitarjan), Aubameyang.
E. Martínez – Chambers, Mchitarjan, D. Ceballos, Özil, Willock, Nelson.
Atkinson – Betts, Hatzidakis
Emirates Stadium, Londýn
60 333 diváků
Tottenham
Lloris (C) – Alderweireld, D. Sánchez, Vertonghen, Rose – Moussa Sissoko, Winks – Lamela (60. Alli), Eriksen, Son Hung-min (79. Lo Celso) – Kane.
Gazzaniga – Aurier, Davies, Lo Celso, Alli, Lucas Moura, Skipp.

Z mé strany je to už pro tento zápas vše. Díky za pozornost a hezký zbytek nedělního večera.

Dnešní utkání sledovalo 60 333 diváků.
Je konec, úžasné severolondýnské derby mezi domácím Arsenalem a Tottenhamem se končí remízou 2:2. Úvodní poločas se lépe povedl Tottenhamu, který se dostal díky brance Christiana Eriksena a proměněné penaltě Harryho Kanea do vedení 2:0. Arsenal nedokázal dlouho najít cestu ani ke střele na branku, ale nakonec se mu to přeci jen povedlo a dokonce z toho bylo důležité snížení na 1:2 ještě před přestávkou, o které se postaral Alexandre Lacazette. Ve druhém poločase se hrál snad ještě otevřenější a rychlejší fotbal, ale padla už jen jedna branka i proto, že oba brankáři své mužstvo drželi. O vyrovnání na 2:2 se postaral po parádním Guendouziho pasu Pierre-Emerick Aubameyang. Arsenal pak ještě párkrát dostal Tottenham do úzkých, ale žádná další šance už se neujala.

Arsenal je po čtyřech kolech se sedmi body na pátém místě, Tottenham má na kontě bodů pět a je devátý.
90+6'
90+5'
Rychlý protiútok sice dokázal z pravé strany zakončit Moussa Sissoko, ale vůbec netrefil branku.
90+5'
Arsenal z jedné ze svých posledních akcí nevytěžil nic, takže to ještě jednou může zkusit také Tottenham.
90+4'
Ve vápně šel po kontaktu se Sokratisem k zemi Harry Kane, ale tohle penalta být nemůže, protože kanonýr Spurs svému pádu hodně pomohl.
90+3'
O brejk se následně pokusil Pépé, ale nevyřešil to ideálně a nic z tohoto náznaku šance nebylo.
90+2'
Tottenham je v závěru utkání aktivní a usadil se před vápnem Arsenalu.
90+2'
Žlutou kartu dostává po faulu na Kanea Granit Xhaka.
90+1'
Hra se rychle přesunula zase na opačnou stranu a z levé strany si přichystal míč na střelu Mchitarjan. Jeho pokus ovšem byl zablokován.
90+1'
Nastavuje se pět minut.
90'
Jenže daleko se nedostal a naopak mohl jít do brejku Tottenham! Jenže Sissokova přihrávka do vápna na Kanea nebyla přesná a získal ji Leno.
90'
Bernd Leno v pohodě chytil polovysoký míč z levé strany a Arsenal může zase vyrazit kupředu.
89'
David Luiz odvracel na rohový kop. Ten poté dokázala domácí obrana ustát a ubránit.
88'
Pépého centr z pravé strany byl pro Aubameyanga příliš vysoký. Lloris tak může rozehrávat od své branky.
87'
Tak už se zase hraje a čekají nás zřejmě ještě hodně zajímavé a napínavé poslední minuty londýnského derby.
87'
Sokratis Papastathopoulos dostává žlutou kartu a už se musí zklidnit.
86'
Na hřišti nyní planou velké emoce, závěr utkání je logicky hodně nervózní. Rozhodčí hráče uklidňuje.
85'
Následně se neujala ani Pépého akce. Ten sice vystřelil, avšak mimo tři tyče.
84'
Davinson Sánchez na hranici vápna chyboval a šanci zakončovat tak nečekaně dostal Mchitarjan. Jenže arménský záložník neudělal s míčem vůbec nic, jen ho ztratil.
83'
Henrich Mchitarjan z levé strany poslal dobrý míč pod sebe do vápna, ale tam to hostující obránci zvládli a míč odklidili do bezpečí.
82'
Znovu nebyla rozehrávka Eriksena ideální, Leno v pohodě míč ve vzduchu zpacifikoval.
82'
Eriksen to ale nerozehrál nejlépe a Arsenal na dvakrát míč odvrátil. Pak ovšem fauloval Granit Xhaka a je tu tak další šance pro hostí.
81'
Po dlouhé době se bude muset Arsenal bránit, Tottenham má totiž zajímavou standardní situaci z levé strany.
80'
Je to potvrzené. Sokratis Papastathopoulos byl zjevně za obrannou linií Spurs.
79'
Arsenal sice po standardní situaci dostal míč do sítě, ale gól Papastotopulose neplatí kvůli ofsajdu! Co na to VAR?
79'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Son Hung-min, přichází Giovani Lo Celso.
78'
Davinson Sánchez dostává žlutou kartu, ačkoliv se mu to vůbec nelíbí.
77'
Po rohovém kopu se míč odrazil ke zcela volnému Pépému, který do něj vší silou z voleje práskl, ale branku bohužel pro domácí netrefil.
77'
Talk Arsenalu bude pokračovat, španělský záložník, který v Arsenalu hostuje z Realu Madrid, vybojoval další rohový kop.
76'
Následný rohový kop ale Arsenal nerozehrál ideálně, hlavou v pohodě odvracel na první tyči Son Hung-min.
76'
Tentokrát byl Guendouzi v úplně jiné pozici a zkušeně vybojoval rohový kop, tedy asi maximum z dané situace.
76'
Guendouzi tak trochu nevěděl, co s míčem, tak vystřelil, ale trefil jen prvního hráče před sebou.
75'
Granit Xhaka znovu ukázal, že z dálky se rozhodně vystřelit nebojí, tuhle jeho dalekonosnou ránu ale Lloris viděl a vytáhl.
74'
Nyní skončil na zemi pro změnu Matteo Guendouzi a je to dokonce za žlutou kartu pro Harryho Winkse.
73'
Dele Alli skončil na zemi po faulu Guendouziho. Vše se odehrálo přesně na půlící čáře.
72'
Zápas bude ještě hodně zajímavý, psychicky navrch nyní mají logicky hráči Arsenalu.
71'
Arsenal právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno, dvacet minut před koncem začínáme od začátku! Obrovský podíl má na této brance záložník Guendouzi, který vybídl krásným pasem za obranu ke skórování hlavní útočnou hvězdu domácích PIERRA-EMERICKA AUBAMEYANGA. Ten šikovně míč jedním dotykem tečoval a tím překonal Llorise. Asistence: Matteo Guendouzi.
68'
Další zakončení Arsenalu měl na svědomí Gaboňan Pierre-Emerick Aubameyang, ale branku netrefil.
68'
Matteo Guendouzi to zkusil pravačkou ze střední vzdálenosti, ale jeho pokus byl zablokovaný obranou Spurs.
67'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Alexandre Lacazette, přichází Henrich Mchitarjan.
66'
Ani následný rohový kop vyrovnání nepřinesl, míč skončil u Llorise. Sokratis reklamoval, že byl faulovaný, ale Taylor je i nyní v klidu.
65'
Nový muž na trávníku Dani Ceballos krásně vystřelit zpoza vápna a Lloris se musel hodně vytáhnout, aby míč jednou rukou zvedl nad břevno.
65'
Lacazette chtěl situaci ve vápně ještě vylepšit pasem na Pépého, ale ten bohužel pro domácí nebyl přesný.
63'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Lucas Torreira, přichází Dani Ceballos.
63'
Alexandre Lacazette následně dostává žlutou kartu za to, že nedovoleně zastavil brejk Spurs.
63'
Arsenal měl ještě k dispozici rohový kop, ale ani z něj nic nebezpečného před brankou hostů nevzniklo.
62'
Aubameyang to vzal na sebe a z levé strany zkusil vypálit. Branku ale netrefil.
61'
Pépého centr měl najít Aubameyanga, ale ten místo toho, aby zasáhl míč hlavou, zasáhl trávník, když na něj upadl. Penalta to není.
60'
Sonova střela pro branku Arsenalu nebyla nebezpečná. Nyní budou na tahu znovu červenobílí.
60'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Érik Lamela, přichází Dele Alli.
59'
Z ničeho nic zase obrovská šance na druhé stran. Z pravé strany pálil z úhlu Kane a jeho bomba trefila tyč!
59'
Další akci Arsenalu zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího, takže si rozehrávku na starosti může vzít Hugo Lloris.
57'
Za faul ve středu pole vidí žlutou kartu dánský záložník Spurs Christian Eriksen.
57'
Kolašinac poté ještě střílel z velké dálky, avšak také velmi nepřesně.
56'
Po rozehrávce rohového kopu byl na zadní tyči volný Aubameyang, ale míč mu nepřenechal spoluhráč Kolašinac, který z těžkého úhlu netrefil branku.
55'
Hugo Lloris výborným zákrokem podržel svůj tým, když skvělým způsobem vytěsnil přízemní ránu Guendouziho.
55'
Kousek chyběl, aby se míč dostal ve vápně až k Lamelovi. Dobře ale situaci monitoroval David Luiz a míč získal pod kontrolu.
54'
Arsenal vysunul presink a získal díky němu míč na útočné polovině. Pak ale nedokázal poslat žádný míč před branku.
53'
Nicolas Pépé zprava odcentrovat nedokázal, a i když se díval tázavě na rozhodčího, penalta se nepíská.
52'
Z rohového kopu Spurs nikdo nezakončil, s tímto si obrana Arsenalu poradila. Následně se hnali domácí do brejku, ale ani ten úspěšný nebyl.
52'
Érik Lamela pěkně našel Sona, který si dobře míč posunul více na střed a vypálil. Znovu byl potřeba zákrok Lena. Ten míč vytěsnil na rohový kop.
51'
Snad poprvé v utkání praktikoval Arsenal dlouhou rozehrávku, ale nevedlo to k ničemu, už ve středu pole domácí ztratili míč.
50'
Pépé se dostal pod tlak Roseho a bude to tak odkop od braky Tottenhamu.
49'
Kolašinacův centr z levé strany znovu nebyl stoprocentně přesný. K míči se sice dostal na chvíli Torreira, ale těžké zpracování nezvládl.
49'
Érik Lamela rozehrál rohový kop Spurs z pravé strany, míč se však stal kořistí brankáře Bernda Lena.
48'
Lloris poté nebyl vůbec jistý při rozehrávce a měl štěstí, že to Arsenal nepotrestal, protože do zakončení se málem dostal Pierre-Emerick Aubameyang.
47'
Arsenal se trochu komplikovaně dostal k míči, ale potom ho zase ve středu pole hodně rychle ztratil.
46'
Sead Kolašinac z levé strany vymyslel jen přetažený centr, ale z opačné strany pak přilétl centr do vápna z kopačky Maitlanda-Nilese. Hlavičkoval Lacazette a Lorris míč chytil.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:33.
První poločas je už minulosti a rozhodně je ještě všechno otevřené, i když Arsenal zatím doma prohrává 1:2. Domácí měli aktivní vstup do utkání a v prvních minutách soupeře přehrávali. Vše však změnila první zajímavá akce Tottenhamu, která hned skončila gólem Christiana Eriksena z dorážky. Leno poté několika zákroky svůj tým podržel, ale hosté se stejně radovali z druhé branky, když penaltu proměnil Harry Kane. V samotném závěru se povedlo Arsenalu snížit a vrátit se do hry, prudkou střelou z blízka se prosadil Alexandre Lacazette.
45+3'
45+1'
Arsenal se vrací do utkání, gólem do šatny snižuje na 1:2! Pépé našel ve vápně prudkým pasem ALEXANDRA LACAZETTEHO. Francouz si míč zpracoval a pak ho vší silou napálil a balón pak zastavila až síť Llorisovy branky. Asistence: Nicolas Pépé.
45+1'
Pierre-Emerick Aubameyang z přímého kopu ohrozil braku Tottenhamu, ale Lloris míč dokázal vytáhnout.
45+1'
V prvním poločase se nastavují dvě minuty.
45'
Aubameyang byl faulován těsně před vápnem Tottenhamu a domácí mají k dispozici nebezpečný přímý kop.
44'
Hosté roh rozehráli na krátko a nakonec situace vyplynula tak, že zpoza vápna střílel nepřesně Moussa Sissoko.
44'
Takže je tu s další šanci na gól Tottenham, má totiž k dispozici rohový kop.
43'
Nicolas Pépé se dostal do dobré střelecké pozice po přihrávce Maitlanda-Nilese, ale výborný zákrok předvedl Lloris.
42'
Ve středovém kruhu došlo k faulu a budou to hráči Arsenalu, kteří budou moci pokračovat ve hře.
41'
Arsenal se rychle vydal dopředu a ještě bude chtít do poločasu snížit.
40'
Tottenham právě vstřelil branku!
HARRY KANE prokázal, že ne penalty si věří a proměnil další velice důležitou a prestižní. Ze svého pohledu si vybral levý kout branky Arsenalu a Leno skákal na opačnou stranu, takže neměl šanci zasáhnout.
40'
Penaltu bude kopat Harry Kane.
39'
Je to penalta pro Tottenham. Granit Xhaka byl v souboji pozdě a dost nesmyslně zajel nohama napřed do Sona.
38'
Christian Eriksen z velké dálky ze standardky prudkou ranou vyzkoušel pozornost Lena a ten fantasticky míč vytěsnil.
38'
Nicolas Pépé se snažil obrat o míč Lamelu, ale fauloval ho, takže standardní situaci si vyzkouší tentokrát hosté.
37'
Před vápnem Tottenhamu je to zatím hodně přehuštěné, akce Arsenalu se tam utápějí podobně jako ta nynější Lacazetteho.
36'
Leno nepředvedl zrovna jistý zákrok proti Kaneově střele po zemi z dálky. Hráči Tottenhamu se ale nakonec k dorážce nedostali.
34'
Son byl terčem centru do pokutového území z levé strany, ale míč se k němu nedostal. Následně se Arsenal pokusil o rychlý protiútok, ale ten mu nevyšel.
33'
Ani tato standardní situace ovšem pro Arsenal nepřinesla kýžené vyrovnání.
32'
Další standardní situace pro Arsenal. Érik Lamela dostává žlutou kartu za faul na Guendouziho.
31'
Arsenal je znovu u míče, ale zatím jen na vlastní polovině a bude zakládat další akci.
30'
I další rohový kop obrana Tottenhamu ustála a může si na chvíli oddechnout.
29'
A bude to ještě jeden roh, poté co hlavou odvracel Jan Vertonghen.
29'
Nebylo to rozehráno špatně a domácí budou pokračovat v tlaku rohovým kopem z levé strany.
28'
Další standardní situace pro Arsenal, tentokrát z pravé strany. Žlutou kartu dostává Danny Rose.
27'
Přímou střelou na branku to zkusil levačkou Nicolas Pépé, ale branku netrefil.
26'
Alexandre Lacazette byl poslán na trávník Janem Vertonghenem a Arsenal dostává k dispozici zajímavou standardku.
25'
Akce Tottenhamu tentokrát skončila ještě daleko od branky Arsenalu a hrát tak budou domácí.
24'
Po rohovém kopu pálil z odraženého míče Torreira, ale z voleje branku Spurs netrefil.
23'
Pierre-Emerick Aubameyang našel centrem z levé strany krásně hlavu útočného parťáka Pépého, ale jeho hlavičku dokázal zablokovat Rose.
22'
Začíná to být velký boj, jak je v severolondýnském derby tradicí. Na zemi tentokrát skončil po faulu záložník domácích barev Torreira.
21'
Matteo Guendouzi poslal míč do vápna, ale s ním neměli hosté vůbec žádné potíže. Při dalším pokusu Arsenalu o útok byl Lacazettemu odpískán ofsajd.
20'
Matteo Guendouzi se probíjel dopředu a byl při tom faulovaný Sánchezem. Takže je tu standardní situace Arsenalu, ale dost daleko od branky Spurs.
19'
Centr Lamely z rohového kopu si opět ve vápně našly Lenovy rukavice.
18'
Everton opět zahrozil z protiútoku a akci z levé strany dobrou ranou zakončoval Korejec Son. Leno musel předvést skvělý zákrok, aby míč vyrazil.
18'
Ainsley Maitland-Niles poslal z pravé strany míč do skrumáže před brankou Tottenhamu, nikdo z domácích se ale k balónu nedostal.
17'
Leno si s touto standardkou a centrem do vápna poradil a míč v pohodě stáhl ze vzduchu.
16'
Kane zatím dnes moc není vidět, ale nyní byl faulovaný a zařídil tak standardní situaci pro své mužstvo.
16'
Dánský středopolař Spurs Christian Eriksen je po úvodní brance při chuti a nyní prověřil Lena tvrdou střelou z velké dálky. Německý brankář míč zalepil do rukavic.
15'
Pierre-Emerick Aubameyang bojoval o míč u postranní čáry s Davinsonem Sánchezem a souboj vyhrál Kolumbijec.
14'
Sissoko nápaditě hledal přihrávkou do vápna Lamelu, ale nebylo to přesné, takže míč skončil u Lena.
13'
Sead Kolašinac dostal výbornou přihrávku do vápna od Guendouziho, ale poté zakopl, takže vůbec neodcentroval.
12'
Obrana Arsenalu byla znovu v permanenci a tentokrát už si poradila, Lamelu ubránila.
11'
Tak to je určitě šok pro domácí, protože zatím byli v úvodu zápasu aktivnější.
10'
Tottenham toho zatím v úvodu utkání moc nepředvedl, ale teď jde hned z první své šance do vedení! První ránu Lamely ještě dokázal Leno vyrazit, ale pouze před sebe a hlavně před kopačky CHRISTIANA ERIKSENA, který neměl problém dorazit míč do brány. Bez asistence.
10'
Ke střele zpoza šestnáctky se dostal francouzský útočník Arsenalu Alexandre Lacazette, ale ta rána mu nesedla, takže se míč prokutálel vedle branky Spurs.
9'
Nicolas Pépé je zatím dnes hodně často u míče, ale nyní měl problémy, když byl agresivně napadán. Chybu ale neudělal.
8'
Pépé se nedokázal dostat do vápna a ani předat míč nikomu ze spoluhráčů. Ale Arsenal opět sebral míč a může to zkouše nanovo.
7'
Těsně před vápnem se k míči dostal na chvíli Kane, ale nakonec skončil na zemi a faul se nepíská.
6'
Poprvé se míč dostal také do vápna Arsenalu, centrem ho tam poslal Son. Ale žádné nebezpečí z toho pro domácí nebylo.
6'
Ke střele zpoza vápna se po odrazu z šestnáctky dostal Ainsley Maitland-Niles, ale hradbu těl před sebou nepropálil.
5'
Domácí mužstvo si vybojovalo první rohový kop tohoto utkání.
5'
Aubameyang znovu poměrně snadno zleva odcentroval a opět hledal Pépého. Ale nenašel, protože úspěšně zasáhl Rose.
4'
Lacazette na hranici vápna nedokázal najít obloučkem Pépého, a tak se hosté chtěli vydat do protiútoku. Ten však trval jen velmi krátkou chvíli.
3'
Tottenham znovu praktikuje zdlouhavou rozehrávku, míč si vyměňují obránci Spurs.
2'
Rose si v úvodu nekomplikuje život a raději vrací míč brankáři Llorisovi.
1'
První akce Arsenalu byla o poznání povedenější. Aubameyang našel přihrávkou z levé strany Pepého. Ten si míč zpracoval a levačkou vypálil, ale branku netrefil.
1'
Velký fotbalový hit dnešního dne začal. První akce Tottenhamu skončila nepřesností a autem pro Arsenal.
1'
Domácí Arsenal nastoupí ve svých tradičních červeno-bílých dresech, Tottenham taktéž ve svých klasických bílo-modrých.
Hráči obou mužstev už kráčí na trávník Emirates Stadium, největší šlágr čtvrtého kola Premier League brzy začne.

Arsenal FC: Leno – Maitland-Niles, Papastathopoulos, David Luiz, Kolašinac – Torreira, Xhaka (C), Guendouzi – Pépé, A. Lacazette, Aubameyang.
Náhradníci: E. Martínez – Chambers, Mchitarjan, D. Ceballos, Özil, Willock, Nelson.

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Alderweireld, D. Sánchez, Vertonghen, Rose – Moussa Sissoko, Winks – Lamela, Eriksen, Son Hung-min – Kane.
Náhradníci: Gazzaniga – Aurier, Davies, Lo Celso, Alli, Lucas Moura, Skipp.

Rozhodčí: Atkinson – Betts, Hatzidakis.
Tottenham Hospur
Naopak loňskému finalostovi Ligy mistrů se moc nedaří. Po dvou kolech to bylo v pořádku, kohouti hladce porazili nováčka Premier League, Aston Villu poměrem 3:1 a s Manchesterem City remizovali 2:2. Vše pokazil výsledek z posledního kola, kdy Hotspur dost překvapivě podlehnul Newcastlu, který má díky tomu stejně bodů jako Tottenham. Hlavním střelcem kohoutů je samozřejmě Harry Kane, který má sice na kontě dva góly, ale prosadil se jen proti Aston Ville. V důležitých chvílích zatím svůj tým moc nepodržel. Změní se to dnes?

Poslední tři utkání
Tottenham vs. Newcastle – 0:1
Manchester City vs. Tottenham – 2:2
Tottenham vs. Aston Villa – 3:1
Arsenal FC
Gunners zatím zažívají povedenou sezonu, nedávno byli v nejpreztižnější lize světa ještě stoprocentní, což v předchozím kole utnul až aktuální vítěz Ligy mistrů z Liverpoolu. Toto utkání Reds vyhráli poměrem 3:1, a to když dva góly zapsal Egypťan Mohamed Salah. Jedinou branku Arsenalu zaznamenal Torreira, který si připsal první gól v této sezoně. Předtím dnešní domácí dvakrát vyhráli velmi těsně, nejprve porazili 1:0 Newcastle a poté 2:1 Burnley. Gunners pochopitelně táhne hlavně Aubameyang, který už zapsal dvě přesné trefy.

Liverpool vs. Arsenal – 3:1
Arsenal vs. Burnley – 2:1
Newcastle vs. Arsenal – 0:1
Zdravím všechny fandy anglické Premier League. Máme před sebou velmi atraktivní podívanou, od 17:30 proti sobě nastoupí dva londýnské kluby, Arsenal se utká s Tottenhamem. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.