Premier League - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brighton : Chelsea - 1. ledna 2020   13:30

Brighton
84' Džahánbachš (Dunk)
1:1
(0:1)
Chelsea
10' Azpilicueta
Brighton
Ryan – Montoya, Webster, Dunk (C), Burn (22. Bernardo) – D. Pröpper, Bissouma (46. Connolly) – Alzate, Mooy (68. Džahánbachš), Trossard – Maupay.
Button – Duffy, Bernardo, D. Stephens, Groß, Džahánbachš, Connolly.
Stuart Attwell – Lee Betts, Adam Nunn
The American Express Community Stadium, Falmer
30 559 diváků
Chelsea
Arrizabalaga – James, Rüdiger, K. Zouma, Azpilicueta (C) – Kanté, Jorginho – Willian, Mount (73. Kovačić), Pulisic (66. Hudson-Odoi) – T. Abraham.
Caballero – Christensen, Emerson, Lamptey, Kovačić, Hudson-Odoi, Batshuayi.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek dne a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 30 559 diváků.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 11:11. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 8:15.
Utkání je u konce a skončil smírně. Po přestávce byli domácí tím aktivnějším celkem, šli si za vyrovnání, jenže dlouho naráželi na dobrou obranu Chelsea. Platilo to až do 84. minuty, kdy se po rohu dostal k nůžkám Alírezá Džahánbachš a překvapil Arrizabalagu. Brighton byl dokonce blízko obratu ve skóre, jenže Maupayovu střelu gólman hostů vykopl a uchránil tak pro londýnský tým alespoň bod za výsledek 1:1.
90+5'
90+5'
Přímý kop si vzal na starost Dunk, jehže jeho obstřel zdi skončil v náruči hostujícího gólmana.
90+4'
U vápna se dopustil faulu Reece James a je tu opravdu nebezpečný přímý kop. Arrizabalaga si staví pevnou zeď. Hráč Chelsea navíc dostal žlutou kartu.
90+3'
Brighton pokračuje v náporu, dopředu je žene zaplněný stadion a hosté se jen zuby nehty brání.
90+2'
Hudson-Odoi hledal po centru hlavičkovým sklepnutím Abrahama, domácí jeho přihrávku zvládli odvrátit.
90+1'
Po krátké strkanici byl žlutou kartou potrestán domácí Neal Maupay.
90'
Budou se nastavovat čtyři minuty.
89'
Maupay mohl dokonat obrat, když si naběhl na přihrávku z pravé strany a jeho prudkou střelu po zemi Arrizabalaga jen tak tak vykopl!
88'
Jenže přišla ztráta a Hudson-Odoi měl prostor na střelu. Technický obstřel prolétl těsně kolem Ryanovy tyče.
87'
Malá domů na Ryna, od gólmana tak začíná další postupná akce domácího Brightonu.
86'
Chelsea se pokouší o rychlé přenesení hry na útočnou polovinu, jenže je to hodně na náhodu a přichází okamžité ztráty míče.
85'
A jak to tak vypadá, Brighton nemá dost, cítí, že by se mohl povést i dokonalý obrat.
84'
Brighton právě vstřelil branku!
A je srovnáno! Po centru od rohového praporku přiklepl Dunk k ALÍREZOVI DŽAHÁNBACHŠOVI, ten se položil do akrobatických nůžek a jeho střela zaplula za překvapeného Arrizabalagu – 1:1!
83'
Signál domácích vůbec nevyšel, po narážečce poslal Trossard svůj centr do zámezí.
82'
Další faul hostů a Mateo Kovačić byl za zákrok na Maupaye dokonce potrestán žlutou kartou.
81'
Brighton začíná tlačit, hosté z Londýna se v posledních okamžicích pouze brání.
80'
Arrizabalaga teď podržel svůj tým, když po rozehraném přímém kopu zakončoval zblízka Connolly, jenže gólman Chelsea se na brankové čáře natáhl a míč vyrazil!
79'
Kovačićův zákrok na pravé straně na Alírezu Džahánbachše byl odpískán a je tu zajímavý přímý kop pro Brighton.
78'
Domácí v protiútoku, Connolly však dostal pas na paty a míč skončil v zámezí.
77'
Kanté vybojoval míč a okamžitě hledal Ahrahama. Obrana Brightonu si ale dává velký pozor.
75'
Chelsea drží míč na útočné polovině, tohle hostům vyhovuje na maximální možnou míru.
74'
Chelsea v útoku, Reece James ovšem nenašel prostor pro střelu, který by prošla na Ryanovu branku.
73'
Alírezá Džahánbachš vyslal střelu zpoza pokutového území, Arrizabalaga však zasahovat nemusel, míč letěl vysoko nad branku.
73'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Mason Mount, přichází Mateo Kovačić.
71'
No a další žlutá karta, tentokrát pro domácí. Za stažení Abrahama byl potrestán Lewis Dunk.
69'
Je tu první žlutá karta utkání, za nedovolený zákrok na unikajícího protihráče byl potrestán Kurt Zouma.
69'
Hudson-Odoi si sice dokázal zpracovat, následná klička doleva mu ale nevyšla a o míč přišel.
68'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Aaron Mooy, přichází Alírezá Džahánbachš.
68'
Hudson-Odoi našel nabíhajícího Williana a ten zase čekal na Abrahama. Nakonec se ale mával ofsajd...
66'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Christian Pulisic, přichází Callum Hudson-Odoi.
65'
Po WIllianově centru se o střelu snažil Pulisic, střela byla sražena ještě na hranici šestnáctky.
64'
Z ostrého úhlu se Ryana snažil prostřelit Pulisic, gólman jeho ránu vyrazil. Následný pokus Jamese obrana Brightonu srazila na další roh hostů.
64'
James se zasekávačkou uvolnil a snažil se o centr z pravé strany. Bylo to ale nízké a nepříliš prudké.
62'
Trossard patičkou hledal Maupaye, ten se ale nedostal přes Jorginha a navíc jej i fauloval.
61'
Na levé straně pronikal Willian a od brankové čáry hledal nabíhajícího Abrahama. Obrana Brightonu zvládla odkopnout.
60'
Arrizabalaga rozehrává od své branky, nikam s tím nepospíchá, čeká, až se mu nabídnou spoluhráči.
58'
Na druhé straně se o přihrávku na malé vápno snažil Montoya, pas odhlavičkoval Rüdiger.
58'
Další rychlý útok Chelsea, po centru zleva zakončil z první Kanté, míč šel přesně doprostřed branky a Ryan s připsal jistý zákrok.
55'
Pěkně se zleva na střed uvolnil Pulisic, následná střela po zemi ale prolétla vedle pravé Ryanovy tyče.
55'
Ze střední vzdálenosti střílel Mount, jeho bombu ale zvládl zablokovat připravený Webster.
53'
Roh pro Chelsea, šlo z toho ale vytěžit více. Akce po levé straně skončila pomalou narážečkou a nepříliš přesným centrem.
51'
Dlouhý pas na útočnou polovinu nebyl pro domácí úspěšný, po malé domů má míč ve svém držení Kepa Arrizabalaga.
50'
Teď ale musel Ryan rychle z brankové čáry, aby byl u míče dříve, než dotírající Abraham.
48'
Brighton se hned od úvodu pouští do útoku, chce co nejdříve zvládnout vyrovnání.
46'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Yves Bissouma, přichází Aaron Connolly.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 14:35.
Je za námi první poločas a spokojenější jsou zatím hosté. Ty měli aktivnější úvod a již v desáté minutě se dostali do vedení, když se po rohu prosadil z dorážky César Azpilicueta. Až poté se ke slovu začali dostávat i hráči Brightonu, jenže až do konce naráželi na dobrou obranu Chelsea a jediným opravdu vážným pokusem byla Trossardova střela, kterou Arrizabalaga zvládl vyrazit. Do kabin se tak odešlo za stavu 0:1.
45+3'
45+3'
Další akce Chelsea, u míče byl Abraham. Trochu ale nejlepší moment prováhal a narazil tak na obranu.
45+2'
Trochu prostoru na levé straně dostal Pulisic a hned toho využil ke střele. Křížný pokus prolétl vedle Ryanovy branky.
45'
Rozhodčí bude nastavovat tři minuty.
44'
Do další akce se dostával Maupay, jenže proti dvojici obránců se ke střele nedostal a byl zablokován.
43'
No, domácí nebyli tak daleko od vyrovnání. Po akci levou stranou přišla zpětná přihrávka a Trossard technickou ranou protáhl Arrizabalagu!
41'
Bissouma fauloval u středu hrací plochy, na tváři se mu rozehrál nevěřícný úsměv. Proti verdiktu sudího ale nemá cenu protestovat, Chelsea rozehrává.
39'
Brighton se snaží o probojování se do šestnáctky soupeře, jenže útočí do plných. Po zemi to moc nepůjde.
37'
Jorginho tvrdě atakoval Alzateho a poslal jej k zemi. Tohle mohlo být i za kartu, rozhodčí si však vystačil s nařízením přímého kopu.
36'
Po něm se snažil o vybudování akce Mooy, prudký pas obrana Chelsea odvrátila.
35'
Centr od rohového praporku odvracel Rüdiger, Brighton bude pokračovat rohem z opačné strany.
35'
Menší nedorozumění mezi Azpilicuetou a Arrizabalagou, je z toho rohový kop pro Brighton.
34'
Webster musel pospíchat k volnému míči, aby u něj nebyli dříve Azpilicueta s Mountem. Nakonec to vyřešil malou domů na Ryana.
32'
Domácí si žádali roh, nicméně rozehrávat se bude na opačnou stranu, přistrčení se dopustil Maupay.
31'
Leandro Trossard neprošel levou stranou před Jamese, vybojoval pro domácí pouze autové vhazování.
29'
Chelsea výtečně napadá rozehrávku soupeře, domácí mají velký problém se vůbec dostat na půlku.
28'
Tento roh už tak povedený nebyl, dokonce se pískalo porušení pravidel hostujícího celku.
27'
Abraham měl dost prostoru pro průnik a zakončení a skutečně i vystřelil. Rána byla sražena na roh, možná to chtělo přihrávat doprava na Williana...
26'
Domácí to zkusili levou stranou, jenže tam dobře zapracoval Rüdiger a převzal si míč do svého držení.
24'
Na druhé straně centroval Pulisic, jeho pas ale pouze neškodně prolétl šestnáctkou.
23'
Trossardův centr z pravé strany mířil na malé vápno, Arrizabalaga a jeho spoluhráči si však s nepříjemným pasem poradili.
22'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Daniel Burn, přichází Bernardo.
21'
Na lavičce Brightonu se okamžitě chystá střídání, do hry půjde místo Burna Bernardo.
20'
No a pro Burna zápas skončil, lékař mu levou ruku zafixoval do dresu a ten za potlesku tribun míří k dalšímu ošetření.
18'
James ve výskoku doslova zboural Daniela Burna, ten zůstal ležet a je potřeba jeho ošetření.
17'
Vysoký pas na Mounta od Jamese byl příliš prudký a vysoký, míč skončil mimo hrací plochu.
16'
U středové čáry zůstal po souboji s Burnem sedět Willian, chvíli se držel za nohu, už je však zase připraven do hry.
15'
Willian se snažil zprava propasírovat přihrávku na střed vápna, Jorginho, ani Mount se však k míči neprobojovali.
13'
Kurt Zouma nyní při pokusu o odkop podklouzl a šel k zemi. Chvíli to vypadalo na mírné zdravotní problémy, už je ale zase na nohou.
12'
Akci Brightonu zastavil Zouma, opět si s tím nedělal problémy a odkopl na aut.
10'
Chelsea právě vstřelila branku!
A po rohu jdou hosté do vedení! Po centru hlavičkoval Zouma k Abrahamovi, jeho střela byla sražena a CÉSAR AZPILICUETA to už měl snadné, když zblízka dorazil míč za Ryanova záda – 0:1.
9'
Teď už to bylo vážnější, prudký pokus do vápna v podání Lamese musela obrana odvrátit na roh.
8'
Hosté kombinují na útočné polovině, není to ale nic, z čeho by si hráči Brightonu museli dělat velkou hlavu.
7'
Následný roh už pro Chelsea nebezpečný nebyl, prakticky ihned se pískalo provinění Brightonu.
6'
Na druhé straně se po Maupayově akci ke střele dostal Alzate, křížný pokus skončil s mírnou tečí vedle Arrizabalagovy branky.
5'
No vida, byl tu první střelecký pokus, zprava zakončoval Reece James, rána ale šla mimo.
4'
Úvod utkání je hodně opatrný, zatím čekáme na první vážnější akci z jakékoliv strany.
3'
Zouma si nedělal potíže s odvrácením akce Brightonu, poslal tak rázný odkop do autu.
2'
Odražená hlavička ve vápně domácích se dostala k Mountovi, ten trefil pouze bránícího Montoyu.
2'
Maupay se k míči nedostal, následovala malá domů na Arrizabalagu a Chelsea jde postupně dopředu.
1'

Brighton & Hove Albion FC: Ryan – Montoya, Webster, Dunk (C), Burn – D. Pröpper, Bissouma – Alzate, Mooy, Trossard – Maupay.
Náhradníci: Button – Duffy, Bernardo, D. Stephens, Groß, Džahánbachš, Connolly.

Chelsea FC: Arrizabalaga – James, Rüdiger, K. Zouma, Azpilicueta (C) – Kanté, Jorginho – Willian, Mount, Pulisic – T. Abraham.
Náhradníci: Caballero – Christensen, Emerson, Lamptey, Kovačić, Hudson-Odoi, Batshuayi.

Rozhodčí: Stuart Attwell – Lee Betts, Adam Nunn.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na The American Express Community Stadium začne ve 13:30, takže si na odpoledne nic nechystejte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Stuart Attwell, kterému budou na pomezí asistovat Lee Betts a Adam Nunn.
Chelsea FC

Hosté jsou na tom v tabulce lépe, na čtvrtém místě mají 35 bodů a jak jsem již psal, do dnešního utkání jdou povzbuzeni úspěchem v londýnském derby proti Arsenalu. Ten sice rychle vedl po gólu Aubameyanga, jenže závěr patřil právě Chelsea, která v 83. minutě srovnala Jorginhem a v 87. minutě dokonal obrat Abraham.

Brighton & Hove Albion FC

Domácí jsou v tuto chvíli na 14. místě s 23 body. Poslední zápas roku 2019 se Brightonu vydařil, na svém stadionu porazil Bournemouth po gólech Džahánbachše a Mooye 2:0. No a podobně se pokusí zahrát i dnes, jenže v cestě bude stát silnější tým, navíc povzbuzený obratem v londýnském derby.

Brighton & Hove – Wolverhampton 2:2
Crystal Palace – Brighton & Hove 1:1
Brighton & Hove – Sheffield United 0:1
Tottenham – Brighton & Hove 2:1
Brighton & Hove – Bournemouth 2:0
Dobré odpoledne u Premier League. Společně se podíváme na utkání 21. kola mezi týmy Brighton & Hove Albion FC a Chelsea FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.