Premier League -  ONLINE PŘENOS -  Everton : Liverpool - 21. června 2020   20:00

0:0
(0:0)
Everton
Pickford – Coleman (C), Holgate, M. Keane, Digne – Gordon (60. G. Sigurdsson), A. Gomes, Davies, Iwobi (88. Bernard) – Richarlison, Calvert-Lewin (90+3. Kean).
Dean – Bennett, Cann
Goodison Park, Liverpool
Liverpool
Alisson – Alexander-Arnold, V. van Dijk, Matip (73. Lovren), Milner (43. Joe Gomez) – J. Henderson (C), Fabinho, Keïta (65. Wijnaldum) – Minamino (46. Oxlade-Chamberlain), Firmino (65. Origi), Mané.

Ode mě je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek víkendu.

Fauly: 15:12
Merseyside derby je za námi, na hřišti Evertonu se odehrála remíza 0:0. Stejným výsledkem skončil zápas Everton – Liverpool už potřetí v řadě. V zápase nebylo k vidění velké množství šancí a celkově jen šest střel na branku. V prvním poločase nebyl ani jeden z týmů blízko gólu, s Richarlisonovou střelou si poradil Alisson a přímák Alexandera-Arnolda chytil Pickford. Ve druhém poločase měl Liverpool dlouho drtivou územní převahu, ale šance si nevypracoval. V 80. minutě mohli domácí zápas rozhodnout pro sebe, ale Alisson předvedl skvělý zákrok proti Calvertu-Lewinovi a následná dorážka Daviese skončila po teči van Dijka na tyči. V nastaveném čase pak ještě musel Pickford vyrážet Fabinhovu střelu z přímého kopu.
90+4'
90+3'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Dominic Calvert-Lewin, přichází Moise Kean.
90+3'
Rohový kop se pak hostům nepovedl, míč Alexandera-Arnolda se dostal v letu do zámezí.
90+2'
Nakonec to vzal na sebe Brazilec Fabinho a Pickford musel konečky prstů míč vytlačit nad břevno.
90+2'
Za míčem jsou postavení Fabinho a Trent Alexander-Arnold. Jeden z nic bude zakončovat.
90+1'
Liverpool dostává jednu z posledních šancí na rozhodnutí duelu, faulovaný byl totiž těsně před pokutovým územím Alex Oxlade-Chamberlain.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Richarlison šel do skluzu proti Hendersonovi a míč mu odebral čistě, sám sebe ovšem lehce poranil. Trochu pokulhává.
88'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Alex Iwobi, přichází Bernard.
87'
Rohový kop směřoval na hlavu Matipa, ale ten byl dobře střežen a do zakončení se nedostal.
87'
Teď už se Everton musí zase bránit, Digne srazil centr z pravé strany na rohový kop.
85'
Žlutou kartu si z blízka prohlédl belgický útočník Liverpoolu Divock Origi.
84'
Zdá se, že Everton bude mít silný závěr duelu, v posledních minutách jakoby našel druhý dech a Liverpoolu dělá problémy.
82'
Na druhé straně centroval z pravé strany Henderson, míč získal do své moci Pickford.
82'
Richarlison vypálil po přihrávce Digneho a i tentokrát byl Alisson pozorný a míč dokázal chytit.
81'
Rohový kop Evertonu byl rovněž nebezpečný, ale Dominic Calvert-Lewin hlavou na zadní tyči branku netrefil.
80'
Domácí měli obrovskou šanci jít do vedení! Z levé strany poslal míč před branku Richarlison a Calverta-Lewina parádně vychytal Alisson. Na dorážku Toma Daviese by už nedosáhl, ale van Dijk míč ztečoval na tyč.
78'
A zasahovat nemusel ani po střele Calverta-Lewina, hrotový útočník Evertonu byl totiž v postavení mimo hru.
78'
Do rozehrávky Reds se zapojil i brankář Alisson, který se ve druhém poločase musí nudit.
77'
Georginio Wijnaldum před sebou měl trochu prostoru, ale nakonec si netroufl na svou typickou střelu z dálky, kterou má velmi doboru.
75'
Liverpool vytahuje míč až na svou polovinu a snaží se vylákat hráče Evertonu z jejich obranné ulity.
74'
Po delší době si míč zase mohl osahat Jordan Pickford. Neměl to složité, jen chytil centr z levé strany.
73'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Joël Matip, přichází Dejan Lovren.
72'
S Matipem to moc nadějně nevypadá a zřejmě bude muset kvůli zranění střídat.
71'
Joël Matip bude muset být ošetřen, inkasoval šlapák na pravý kotník.
70'
Opět se hraje a je před námi závěrečná čtvrtina zápasu.
68'
V polovině druhého poločasu je tu pauza na občerstvení.
67'
Znovu domácí akci soupeře přerušili jen na chvíli, Liverpool pošle míč do hry autovým vhazováním.
66'
Liverpool občerstvil své síly a dál dobývá branku Evertonu, který je ve druhém poločase pod velkým tlakem.
65'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Naby Keïta, přichází Georginio Wijnaldum.
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Roberto Firmino, přichází Divock Origi.
64'
Dobrou defenzivní hlavičkou se prezentoval útočník Richarlison a odvrátil míč mimo šestnáctku.
63'
Alexander-Arnold vypálil, ale trefil jen zeď a hosté budou pokračovat rohovým kopem.
63'
Everton už má připravenou šestičlennou zeď, za míčem se staví Trent Alexander-Arnold.
61'
Vypadalo to, že Lucas Digne trefil ve skluzu míč, ale zasáhl i Maného nohy, takže dostává žluté napomenutí a Liverpool velmi zajímavou pozici na přímý kop.
61'
Richarlison o sobě dal ve druhé půli poprvé vědět, dostal přihrávku za obranu od Calverta-Lewina a dostal se až do zakončení. To ovšem bylo velmi nepřesné.
60'
Centr od rohového praporku směřoval na bližší tyč a tam to měli hráči v modrých dresech pokryté.
60'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Anthony Gordon, přichází Gylfi Sigurdsson.
59'
Trent Alexander-Arnold centroval z pravé strany, míč odklidil do bezpečí Michael Keane a Liverpool bude kopat roh.
58'
Liverpool zahrával rohový kop, po hlavičce van Dijka zasahoval v pohodě Pickford.
57'
Centr Alexandera-Arnolda byl sražený, ale hosté u míče zůstanou, budou vhazvoat.
55'
Ve druhém poločase se hraje převážně na polovině Evertonu, ale Jordan Pickford zatím zůstává bez práce.
54'
Mané je ve druhém poločase velmi aktivní. Už to vypadalo, že vybojoval rohový kop, ale nakonec to bude jen odkop od branky domácích.
53'
Mané se znovu probíjel dopředu, ale tentokrát nebyl faulovaný, nýbrž si faulem pomohl on sám.
51'
Naby Keïta si pěkně narazil míč s Firminhem, ale pak z voleje střílel nepřesně.
51'
Séamus Coleman sice zastavil úprk Maného podél levé postranní čáry, ale jen za cenu faulu.
50'
Alex Oxlade-Chamberlain se mohl poprvé po svém příchodu na hřiště dostat výrazněji do hry, ale přihrávka na něj nebyla přesná.
48'
Dominic Calvert-Lewin se zatím dnes moc do hry nedostal a i tentokrát měl míč jen na chvíli, než byl vytlačen do autu.
46'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Takumi Minamino, přichází Alex Oxlade-Chamberlain.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:03.
První poločase je za námi, v derby mezi Evertonem a Liverpoolem jsme se zatím branky nedočkali. A ani šancí nebylo moc, oba brankáři museli jen jednou zasahovat. Jako první už ve čtvrté minutě Alisson, který vyrážel Richarlisonovu křížnou střelu. Ve 41. minutě pak Pickford polapil střelu Alexandera-Arnolda z přímého kopu. Více ze hry měl podle očekávání Liveprool, který držel míč ve své moci v 62 % hracího času.
45+3'
45+2'
Pickford chtěl hledat dlouhým nákopem na hrotu Richarlisona, ale jeho přihrávce chyběla větší přesnost.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
45'
Po Maného přihrávce zevnitř vápna po rychlé otočce střílel Minamino, ale jeho pokus byl zablokovaný.
44'
Liverpool je v závěru prvního poločasu častěji na míči, ale obrana Evertonu zatím stíhá, pohybuje se velmi dynamicky tam, kde je zrovna míč.
43'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází James Milner, přichází Joe Gomez.
42'
Na zemi zůstává sedět James Milner a má problém s levou nohou. Zápas pro něj skončil.
41'
Trent Alexander-Arnold tentokrát ze standardní situace vypálil přímo na branku a Jordan Pickford si musel připsat svůj první zákrok zápasu. Míč mu sice na chvíli vypadl, ale rychle se ho zase zmocnil.
40'
Sadio Mané by lnebezpečně rozběhnutý, takže ho musel Michael Keane zastavit jen za cenu faulu a navíc vidí i žlutou kartu.
39'
Liverpool rozehrál z levé strany standardní situaci nějakým secvičeným signálem, ale ten vůbec nevyšel.
38'
Anthony Gordon hledal přihrávkou z levé strany Richarlisona, který si nabíhal do vápna, ale svého kolegu v útoku nenašel.
37'
Jordan Pickford si bez problému stáhl míč, který směřoval na hlavu Maného, pro sebe a bude moci rozehrávat.
36'
Domácí dobře zakombinovali a Davies hezky patičkou předložil míč Richarlisonovi. Ten však míč netrefil ideálně.
35'
Uprostřed hrací plochy fauloval ve výskoku v souboji o míč Michael Keane a hrát tak budou Reds.
34'
Po ztrátě míče Evertonu šli hosté do brejku a z velmi dobré pozice zpoza pokutového území pálil Roberto Firmino. Brazilský útočník však branku minul.
33'
Everton měl mírné potíže v rozehrávce, z těch se ale nakonec dostal a poté fauloval van Dijk agilního Richarlisona.
32'
Také domácí měli k dispozici standardní situaci. Centr Gordona nebyl špatný, avšak Richarlison byl v ofsajdu.
31'
První půlhodina žádné velké šance na obou stranách nepřinesla. Že by se rodila třetí remíza 0:0 v zápasech Everton-Liverpool v řadě?
30'
O centr se postaral Trent Alexander-Arnold a dokázal najít hlavu stopera Joëla Matipa. Ten však míč nenasměroval mezi tři tyče.
29'
Liverpool bude rozehrávat standardní situaci, z pravé strany je to ideální možnost poslat centrovaný míč do šestnáctky.
28'
Liverpool zatím více hraje přes svou pravou stranu, tak jako zrovna teď, ale cestu do vápna zatím moc nenachází.
27'
Tom Davies šel hodně riskantně do skluzu, ale u míče byl jako první, takže se nepískalo.
26'
Po krátké pauze se pokračuje ve hře.
24'
V polovině prvního poločasu je na programu pauza na občerstvení.
23'
Mané dobře zapracoval i v defenzívě a zastavil akci Evertonu po pravé straně.
22'
Iwobi se snažil vyslat kolmicí dopředu Gordona, ale na toho to bylo příliš dlouihé.
21'
Máme tu první ofsajd dnešního utkání, polapen v něm byl jeden z hráčů hostujícího mužstva.
20'
U postranní čáry byl nepříjemně faulován Richarlison, James Milner dostává za nedovolený zákrok žlutou kartu.
18'
Na druhé straně zprava centroval krajní bek Reds Trent Alexander-Arnold, ale pouze přesně do rukavic Pickforda.
17'
Centr z levé strany byl však velice nepřesný, takže od své branky bude rozehrávat Alisson.
16'
Tentokrát se po zisku míče domácí vyřítili do brejku. Ten ovšem nakonec zabrzdili a pokračují postupnou akcí.
15'
Everton se tentokrát osvobodil jen odkopem a Liverpool může započít novou akci.
14'
Liverpool už začíná mít územní převahu, svou kombinací se dostal až k vápnu Evertonu. Pak ovšem Trent Alexander-Arnold přihrál nepřesně.
13'
Trent Alexander-Arnold ale standardku rozehrál velmi špatně, jeho nabídka skončila v zámezí.
12'
Vzápětí ovšem fauloval Richarlison Fabinha a hosté mají zajímavou možnost ohrozit branku Evertonu ze standardní situace.
11'
Minamino se dostal k míči ve vápně po přihrávce od Firminha jen na chvíli Everton byl před svou brankou v přesile.
10'
Takumi Minamino nic velkého nevymýšlel a ze stření vzdálenosti prudce vypálil. Branku ovšem přestřelil.
9'
Firmino z brankové čáry posílal míč pod sebe, ale Maného, který byl připravený zakončovat, nenašel.
8'
Znovu se Everton dostal celkem jednoduše dopředu až před vápno Liverpoolu, ale tam zahrál nigerijský křídelník Alex Iwobi rukou.
7'
Everton má o něco výraznější vstup do utkání, než jeho úhlavní rival, Reds zatím vyčkávají a neženou se bezhlavě dopředu.
6'
Roberto Firmino sice vystihl rozehrávku Keana, ale míč se od něj odrazil příliš daleko, takže ho v pohodě sebral Pickford.
5'
Dominic Calvert-Lewin už už unikal Fabinhovi, tak ho Brazilec raději uprostřed hrací plochy stáhl na zem.
4'
Richarlison se dostal celkem snadno až do vápna a pak z levé strany posílal střílený míč před branku. Alisson míč konečky prstů vytlačil.
2'
Dominic Calvert-Lewin se dotkl míče rukou, takže hrát budou moci hosté.
1'

Everton FC: Pickford – Coleman (C), Holgate, M. Keane, Digne – Gordon, A. Gomes, Davies, Iwobi – Richarlison, Calvert-Lewin.
Náhradníci: Stekelenburg, Virginia – Baines, Baningime, Bernard, Kean, C. Martina, G. Sigurdsson, Branthwaite.

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, V. van Dijk, Matip, Milner – J. Henderson (C), Fabinho, Keïta – Minamino, Firmino, Mané.
Náhradníci: Adrián – Elliott, Joe Gomez, Lovren, Origi, Oxlade-Chamberlain, M. Salah, Wijnaldum, N. Williams.

Rozhodčí: Dean – Bennett, Cann.
Vzájemné zápasy

V této sezoně se tyto dva kluby utkaly už dvakrát. Obě střetnutí vyhrál na domácím hřišti Liverpool, nejprve v Premier League 5:2 a poté ve 3. kole FA Cupu 1:0. Liverpool vládne Merseyside derby už poměrně dlouho, s Evertonem neokusil porážku už 21 zápasů v řadě, naposledy s ním prohrál v říjnu 2010 na jho hřišti 0:2. Everton doma s Liverpoolem ovšem alespoň neprohrává, z posledních sedmi utkání mu podlehl před vlastními fanoušky jen jednou, a to 0:1. Dvě poslední derby v Goodison Parku skončily bezbrankovou remízou a v posledních pěti zápasech vždy nepadly více než dvě branky.
Liverpool FC

Liverpool jde do Merseyside derby rozhodně v roli obrovského favorita. V minulé sezoně "reds" přišli o titul až v samotném závěru a v té letošní za ním jdu od začátku naprosto suverénně a v nikom nemají konkurenci. Aktuálně mají na čele tabulky s 82 body náskok neuvěřitelných 22 bodů na druhý Manchester City. K zisku titulu stačí Liverpoolu šest bodů, a to ještě v případě, že Man City bude bodovat naplno. Před pauzou zaviněnou pandemií ovšem Liverpool neměl nijak oslnivou formu, když z posledních šesti soutěžních zápasů čtyři prohrál, což pro něj znamenalo vyřazení už v osmifinále Ligy mistrů, ve stejném kole FA Cupu a ztrátu ligové neporazitelnosti. Venku Liverpool v této sezoně v lize odehrál 14 utkání s bilancí dvanácti výher, jedné remízy a jedné porážky. Poslední tři venkovní soutěžní utkání Liverpool prohrál, naposledy v rámci FA Cupu 0:2 s Chelsea, v lize naposledy venku prohrál 0:3 na hřišti Watfordu.
Everton FC

Everton je tradičním anglickým klubem, ale vždycky byl vnímán jako "ten menší" z Liverpoolu. V posledních sezonách se navíc nůžky mezi Evertonem a FC Liverpoolem ještě více rozevírají, zatímco z Evertonu se stal spíše tým lepšího středu tabulky, Liverpool je hlavní adept na titul. Aktuálně se Everton nachází s 37 body na 12. místě tabulky, na sestup má náskok deset bodů a na poháry ztrátu bodů devět. Před koronavirovou přestávkou neměl Evertion zrovna dobrou formu, poslední tři utkání nevyhrál, naposledy prohrál 0:4 na hřišti Chelsea. Doma zatím Everton v této sezoně v lize odehrál 14 utkání s bilancí sedmi výher, čtyř remíz a tří porážek. Doma se "toffies", jak se klubu přezdívá, daří, neprohrál už šestkrát v řadě a naposledy remizoval 1:1 s Manchesterem United.
Zdravím a vítám všechny příznivce anglického fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 30. kola Premier League mezi týmy Everton FC a Liverpool FC. Zápas se odehraje na stadionu Goodison Park bez přítomnosti diváků.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.