Premier League - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leicester : Everton - 1. prosince 2019   17:30

Leicester
68' Vardy (Iheanacho) • 90+4' Iheanacho (R. Pereira)
2:1
(0:1)
Everton
23' Richarlison  (Sidibé)
Leicester
Schmeichel (C) – R. Pereira, J. Evans, Söyüncü, Chilwell – Ndidi – Ayoze Pérez (62. Iheanacho), Tielemans, Maddison, H. Barnes (82. Albrighton) – Vardy.
D. Ward – Albrighton, Choudhury, Morgan, Justin, Praet, Iheanacho.
Scott – West, Long
King Power Stadium, Leicester
32 133 diváků
Everton
Pickford – Holgate, Y. Mina, M. Keane – Sidibé, Davies, G. Sigurdsson (C), Digne – Iwobi (78. Kean), Calvert-Lewin (78. Schneiderlin), Richarlison.
Lössl – Baines, Bernard, Gordon, Schneiderlin, Kean, Tosun.

Držení míče: 70 % : 30 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 10:8. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 7:9.
Ohromná euforie v Leicesteru! Lišky vítězí nad Evertonem 2:1 díky skvělému obratu završenému trefou Kelechiho Iheanacha v 94. minutě, která by bez videa neplatila, neboť asistent rozhodčího odmával ofsajd, situace se ale dohrála a branka byla dodatečně potvrzena.

Hosté přitom rozehráli zápas skvěle, když se po výborném centru Sidibého prosadil Richarlison a dlouho nepouštěli favorizovaný Leicester do velkých šancí. Domácí udeřili v 68. minutě, kdy střídající Iheanacho připravil trefu pro Jamie Vardyho a Kelechi Iheanacho pak napsal fotbalovou pohádku v 94. minutě, kdy se v Premier League trefil po roce a čtvrt!
90+7'
90+4'
Leicester právě vstřelil branku!
Gól platí! KELECHI IHEANACHO střílí branku v Premier League po roce a čtvrt a rozhoduje o vítězství Leicesteru!
90+4'
Jedná se o centimetrovou situaci, napětí na King Power Stadium by se dalo krájet.
90+4'
Domácí jásají, Kelechi Iheanacho dostal průnikovou přihrávku za hostující obranu a k bouřlivé radosti publika překonal Pickforda, asistent rozhodčího měl zdvižený praporek na znamení ofsajdu, situaci ale ještě řeší videorozhodčí.
90+3'
Už se nehraje zhruba minutu a půl, ještě se tak bude hrát déle než avizované tři nastavené minuty.
90+2'
Zdravotní potíže trápí Djibrila Sidibého, hostující obránce musí být ošetřen.
90+1'
Maddison si chtěl zpracovat odražený míč před pokutovým územím Evertonu, když jej zřejmě šlapákem atakoval Holgate, ke zklamání domácích ale rozhodčí Scott nepíská nedovolený zákrok.
90+1'
Utkání sleduje 32 133 diváků.
90+1'
Rozhodčí Scott oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.
90'
Tlak Leicesteru v posledních minutách polevil.
89'
Lucas Digne výborně vystihl pokus Ricarda Pereiry o kličku v souboji jeden na jednoho, hosté pak vybojovali autové vhazování.
88'
Po rohovém kopu se odraženého míče zmocnil Jordan Pickford, rychlým výkopem se pak snažil vybídnout do brejku Moiseho Keana, ten ale vybojoval ve středu hřiště jen autové vhazování.
87'
Střílený centr Ricarda Pereiry Michael Keane srazil do boční sítě, následovat bude rohový kop Leicesteru.
86'
Richarlison ve středu hřiště posunul míč do běhu Keanovi, ten byl v útočné snaze příliš osamocen, mezi dvěma protihráči pak sice dokázal vystřelit, ovšem jen do postaveného Schmeichela.
84'
Leicester se teď bude muset chvíli obejít bez Jamieho Vardyho, ten je po jednom ze soubojů ošetřován za postranní čárou.
83'
Youri Tielemans napřáhl k zajímavé ráně z dálky, ta ale zamířila za vzdálenější tyč Pickfordovy branky.
82'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Harvey Barnes, přichází Marc Albrighton.
81'
Další nápor domácích, Tielemans ale v pokutovém území nedokázal prostrčit míč na Harveyho Barnese.
80'
Domácí teď otevřeli obrovský prostor ve své defenzivě, čehož chtěli využít Richarlison s Moisem Keanem, jehož střela z dálky končí těsně vedle Schmeichelovy branky! Dánský brankář vypadá, že situaci hlídal, ale Keanově ráně skutečně moc nechybělo!
78'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Dominic Calvert-Lewin, přichází Morgan Schneiderlin.
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Alex Iwobi, přichází Moise Kean.
78'
Youri Tielemans pronikl po útočné polovině pomocí narážečky s Iheanachem, velmi nadějně vyhlížející akci ale zakončil nepřesnou přihrávkou v pokutovém území.
76'
Hostující trenér Marco Silva připravuje dvě střídání, do hry se chystají Moise Kean a Morgan Schneiderlin.
75'
A další obrovská šance! Jamie Vardy si naběhl na bochánek Youriho Tielemanse do pokutového území a Vardyho hlavička proletěla pár centimetrů nad břevnem Pickfordovy branky! Ohromný nápor Lišek.
73'
Domácí byli blízko té vedoucí brance! Harvey Barnes proběhl po útočné polovině, Vardy střílenou přihrávkou vyzval k zakončení Jamese Maddisona a ten střílí přímo do brankáře Pickforda! Hostující brankář by jinak neměl nejmenší šanci zasáhnout.
71'
Po souhře s Tielemansem byl v ofsajdu přistižen Kelechi Iheanacho. Ten hraje vůbec poprvé v letošní sezóně a hned po několika minutách na trávníku připravil gólovou trefu.
70'
Domácí jsou při chuti, mají míč zase ve svém držení a určitě se ještě budou snažit o dokonání obratu ve skóre.
68'
JAMIE VARDY skóruje v šestém ligovém zápase v řadě a pořádně rozbouřil ochozy King Power Stadium! Ndidi potáhl míč středem hřiště, posunul jej k rohu pokutového území Iheanachovi, jehož křižnou přihrávku u vzdálenější tyče Vardy doklepl do sítě!
67'
Neúspěšná souhra Tielemanse s Iheanachem, jenž dostal zpětnou přihrávku do protipohybu, za míčem se pak ještě na pravé křídlo rozběhl Ricardo Pereira, ten už se ale k míči nedostal přes dobře bránícího Lucase Digne.
66'
Další rychlý přechod hostů do útoku, Iwobi posunul míč do běhu Sidibému, jehož střílená přihrávka končí v náruči Kaspera Schmeichela.
65'
Kelechi Iheanacho protancoval s míčem před pokutovým územím ke střeleckému pokusu, ten ale nasměroval jen k brankáři Pickfordovi. Jednoduchý zákrok pro anglickou reprezentační jedničku.
64'
Barnesův centr Holgate prodloužil do míst, kde byl jen osamocený Tom Davies, brzy se ale míč zase vrátil na kopačky domácích.
64'
Leicester má nadále drtivou převahu v držení míče, výrazně nebezpečnější ale jsou přímočařeji hrající hosté. Byť své akce nedokáží dotahovat až do finální fáze.
63'
Na nebezpečný centr Iwobiho si naskakovala hned trojice hostujících hráčů, Richarlisonova hlavička mířila vedle domácí branky.
62'
Při hostující standardní situaci míč propadl k Holgatovi, jenž si jej srovnal na pravačku, pak ale neprocedil svoji střelu přes bránícího Söyünca.
62'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Ayoze Pérez, přichází Kelechi Iheanacho.
61'
Ricardo Pereira u postranní čáry podrazil Richarlisona, mezitím se u lavičky připravuje ke vstupu do hry Kelechi Iheanacho.
60'
Rozhodčí Scott předešlou situaci vyřešil jen domluvou oběma aktérům, následný roh Evertonu už nepřinesl nic dramatického.
59'
Rohový kop pro Everton, ještě před ním ale došlo v pokutovém území k souboji Ndidiho s Minou, kteří se tam postrkovali, pak Ndidi udeřil hostujícího obránce do břicha a Kolumbijec se skácel k zemi.
58'
Youri Tielemans se pokusil o ránu z voleje ze střední vzdálenosti, těžkou střelu ale netrefil dobře a nasměroval ji daleko mimo Pickforovu branku.
57'
Iwobiho nepřesný centr doskákal jen k Tielemansovi, hosté se ale brzy zase zmocnili míče.
55'
Roh zase domácím nevyšel, naopak na druhé straně zahrozil útočným výpadem po pravé straně Djibril Sidibé, jeho centr pak byl ale příliš dlouhý pro nabíhajícího Richarlisona.
54'
Wilfred Ndidi vybojoval míč ve středu hřiště, posunul jej Ricardu Pereirovi, jenž se individuálně probil do pokutového území, pak jeho prudkou střelu Pickford vyrazil jen před sebe, Sidibé odkopává míč na rohový kop.
53'
Pereira přihrával Tielemansovi do protipohybu, belgický středopolař pak navíc podklouzl.
51'
Hosté brzy vybojovali další roh, z něj už se nijak neprosadili a hraje se ve středu hřiště.
50'
Po hostujícím rohovém kopu se k hlavičce probojoval Michael Keane, Kasper Schmeichel ale jeho pokus zlikvidoval.
50'
Hosté rychle přenesli hru k pokutovému území Leicesteru, Iwobi padesátimetrovým pasem přenesl hru na Richarlisona, ten obešel Söyünca, střelu Sigurdssona pak domácí srazili na roh pro Everton.
49'
Rohový kop pro Leicester, Maddisonovi ale centry ze standardních situací nadále nevycházejí.
47'
Útočná aktivita hostů, Calvert-Lewin s Iwobim se ale na hranici pokutového území neprotlačili do zakončení, centr Daviese pak už postrádal přesnost.
46'
Po změně stran se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
Je za námi dramatický první poločas, v němž Leicester po dlouhé době inkasoval branku hlavičkou Richarlisona, poté rozhodčí Scott přisoudil domácím penaltu, která ale byla videorozhodčím odvolána.

Domácí si zatím nevypracovali nějakou stoprocentní příležitost a budou se muset pořádně zlepšit, pokud po přestávce chtějí odvrátit hrozící domácí prohru.
45+3'
45+3'
Maddison ještě dostal šanci zahrát rohový kop, jeho velmi prudký centr ale hosté odvracejí a vzápětí rozhodčí Scott ukončil první poločas.
45+2'
Po Maddisonově centru se k hlavičce ve vzduchu neprobojoval Söyüncü, následná střela Vardyho je sražena.
45+2'
Ricardo Pereira vybojoval faul Lucase Digneho, ten si prohlíží žlutou kartu a následovat bude standardní situace domácích od postranní čáry.
45+1'
Rozhodčí Scott k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává dvě nastavené.
45+1'
Dominic Calvert-Lewin u rohu pokutového území potáhl míč kolem Söyunca, pak prudkou ránou trefil druhého z domácích stoperů Jonnyho Evanse.
45'
Harvey Barnes nepřešel přes Iwobiho, hosté mohou chvíli podržet míč na svých kopačkách.
43'
Ricarda Pereiry je v posledních minutách plné hřiště, portugalský bek se znovu zapojil do útoku, vyměnil si míč s Jamie Vardym, do pokutového území už jej ale hosté nepustili.
41'
Na trávníku to pořádně vře, vidíme řadu ostrých soubojů a rozhodčí Scott tak zřejmě bude mít ještě pořádně složitou práci dnes.
40'
Ricardo Pereira se objevil na hrotu a došlo k netradičnímu střetu dvou pravých obránců, jednalo se o srážku hlavami, po niž se Pereira těžce zvedal ze země, bude ale v pořádku.
39'
Chilwellův centr Pickford velmi nepřesvědčivě vyrazil, pak domácí vytvořili obrovský závar v pokutovém území, Barnes se ale po Pereirově přízemním centru k zakončení nedostal a hosté se osvobozují odkopem do hloubi útočné poloviny.
37'
Po rohovém kopu se hosté nijak neprosadili, odmáván je ofsajd rozehrávajícího Richarlisona po zpětném odrazu míče k brazilskému střelci úvodní trefy dnešního zápasu.
36'
Everton se snaží knockoutovat soupeře, Sidibé na pravém křídle vybojoval rohový kop a hosté se mohou nastěhovat před Kaspera Schmeichela.
35'
Zajímavé je, že rozhodčí Scott si ani neprohlédl situaci na monitoru, veškerá kompetence tak zůstala na videorozhodčím.
35'
Penalta je odvolána!
34'
Jedná se o velmi spornou situaci, je tak ještě posuzována na videu. Hlavní otázkou je, zda-li Holgate Chilwella vůbec trefil.
33'
Jamie Vardy byl ubráněn v pokutovém území Evertonu ještě čistě, míč se pak ale odrazil k Chilwellovi, jehož podrazil Holgate a rozhodčí Scott okamžitě píská penaltu!
33'
Penalta pro Leicester!
31'
Do Chilwellova centru se v akrobatické pozici položil Jamie Vardy, domácí kanonýr ale pobavil jen sektor hostujících fanoušků, neboť v extrémně těžké pozici mířil vysoko nad branku Jordana Pickforda.
29'
Harvey Barnes se prohnal po levém křídle, pak nedokázal odcentrovat přes bránícího Holgata a odchovanci domácímu klubu je navíc pískán nedovolený zákrok ze přidržení soupeřova dresu.
28'
Maddisonovi nevyšel následný centr, domácí ale ještě zůstali nastěhováni v útoku, k Maddisonovi se o chvíli později míč odrazil a domácí středopolař prudce střílel, trefil ale jen bránícího Minu.
28'
James Maddison je faulován na útočné polovině, následovat bude standardní situace pro Lišky.
27'
Pro nezaujatého fanouška je současný průběh zápasu asi tím nejlepším možným. Leicester má velkou kvalitu a domácí budou mít velkou snahu zvrátit dění na trávníku ve svůj prospěch.
25'
Domácí se pokusili rychle odpovědět, Pérez převzal přihrávku do Vardyho a tlačil se před branku, do zakončení jej ale nepustil Sidibé. Výborná obranná práce hráče, který před malou chvílí perfektním centrem zařídil první branku Toffees.
23'
Everton právě vstřelil branku!
Leicester po čtyřech utkáních s nulou inkasuje branku! Richarlison vybojoval míč ve středu hřiště, po souhře s Iwobim pak odcentroval Sidibé právě na hlavu RICHARLISONA, jenž nezadržitelně skóroval!
22'
Michael Keane teď trochu zavařil malou domů hlavou vedle brankáře Pickforda, ten ale ještě stihl míč dostihnout na hrací ploše.
21'
Po centru Chilwella ze standardní situace se publikum znovu dožadovalo penalty po údajném zásahu Sigurdssona rukou, hostující kapitán ale inkasoval jednoznačně úder míčem do obličeje.
20'
Ayoze Pérez se v pokutovém území pokusil obejít Michaela Keana, po střetu s hostujícím obráncem padl k zemi, penaltu ale nevybojoval.
18'
Tom Davies si hlasitě říkal o žlutou kartou ostrým skluzem pod nohy Ricarda Pereiry, dočkal se ale jen důrazné domluvy z úst Grahama Scotta.
17'
Ndidiho kolmice po pravém křídle byla příliš prudká pro Ndidiho, Jordan Pickford pohlídal situaci.
16'
Další nepřesnost v hostující souhře, volného míče se ujal Kasper Schmeichel a dánský brankář rychle rozehrál na své spoluhráče.
14'
Velmi nepřesný pas Daviese hledající Sidibého si jednoduše zpracoval Ben Chilwell a rozehrál na brankáře Schmeichela.

Chilwellovi perfektně vyšel poslední reprezentační sraz, při utkání s Černou Horou na Wembley dokázal už během prvního poločasu přihrát na tři branky.
13'
Ayoze Pérez se šikovně prosmýkl do pokutového zemí, pak zakončoval kolem Yerryho Miny, jeho rána ale mířila za vzdálenější tyč branky Evertonu.
13'
Michael Keane nakonec nepřesným nákopem odevzdal míč do držení Liškám.
12'
Hosté sice kombinují s míčem na útočné polovině, od pokutového území ale byli zatlačeni zpět až ke středové čáře.
10'
Na opačné straně Tielemans vyhrál hlavičkový souboj na hranici pokutového území, Vardy pak sklepl míč k Pérezovi, jehož střela v pádu končí u brankáře Pickforda.
8'
Hosté podnikli rychlý přechod na útočnou polovinu, Digne přenesl hru na pravou stranu, kde Sidibé ránou od rohu pokutového území mířil zhruba metr nad břevno domácí branky.
8'
Ricardo Pereira se pokusil nákopem za hostující obranu vysunout Ayozeho Péreze, výrazně blíže k míči ale měl brankář Pickford.
7'
Po dalším autu si Sidibé vyměnil míč s Iwobim, zpětná přihrávka jej ale našla v postavení mimo hru.
6'
V souboji Chilwella se Sidibém domácí bek odhlavičkoval míč za postranní čáru, vhazuje hostující Djibril Sidibé.
4'
První útočná snaha Evertonu je ukončena nedovoleným zákrokem Sigurdssona na Maddisona.
3'
Dominic Calvert-Lewin potáhl míč po levém křídle, pak ale nepřesně centroval před branku.
2'
Do pokutového území centroval James Maddison, nenašel ale žádného ze spoluhráčů.
2'
Domácí budou zahrávat první standardní situaci zápasu, u míče jsou připraveni k centru Maddison s Chilwellem.
1'
Úvodního výkopu se ujali hosté a je rozehráno!
1'
Trojice rozhodčích v čele s Grahamem Scottem přivedla fotbalisty na trávník King Power Stadium, utkání bude brzy zahájeno.

Leicester City: Schmeichel (C) – R. Pereira, J. Evans, Söyüncü, Chilwell – Ndidi – Ayoze Pérez, Tielemans, Maddison, H. Barnes – Vardy.
Náhradníci: D. Ward – Albrighton, Choudhury, Morgan, Justin, Praet, Iheanacho.

Everton FC: Pickford – Holgate, Y. Mina, M. Keane – Sidibé, Davies, G. Sigurdsson (C), Digne – Iwobi, Calvert-Lewin, Richarlison.
Náhradníci: Lössl – Baines, Bernard, Gordon, Schneiderlin, Kean, Tosun.

Rozhodčí: Scott – West, Long.
Everton FC

Everton před týdnem podlehl v domácím utkání poslednímu Norwichi a dostává se do obrovských potíží. Na sedmnáctém místě už má náskok jen dvou bodů na sestupové pásmo a mnozí fanoušci volají po konci trenéra Marca Silvy.

Karamelkám nijak neulehčuje situaci ani prosincový los, který je do Vánoc extrémně krutý. Po dnešním zápase Everton čeká už ve středu slavné městské derby na Anfieldu proti Liverpoolu, příští sobotu přivítá Chelsea, pak hraje na Manchesteru United a nesmírně těžkou sérii zakončí domácím soubojem s Arsenalem.

Před nedávnou reprezentační přestávkou Everton dokázal poprvé v sezóně zvítězit ve venkovním zápase, když přivezl tři body ze Southamptonu po výsledku 2:1. Tím přerušil sérii čtyř porážek na hřištích soupeřů v řadě.

Hostům bude chybět krajní obránce Seamus Coleman, otazník visí nad startem Morgana Schneiderlina a Thea Walcotta, kteří nedohráli utkání s Norwichem, ve stavu dlouhodobě zraněných pak jsou André Gomes a Jean-Phillipe Gbamin.
Leicester City

Fotbalisté Leicesteru disponují fantastickou formou, když vyhráli všech posledních pět ligových zápasů s úžasným skóre 17:1. Tři z těch zápasů Leicester navíc odehrál na hřištích soupeřů, kde zdolal Southampton 9:0, Crystal Palace 2:0 a stejným výsledkem také Brighton, doma k tomu přidal výhry 2:1 nad Burnley a 2:0 nad Arsenalem.

Pět výher za sebou má Leicester také na domácím stadiónu, kde ztratil body jen v prvním kole bezbrankovou remízou s ambiciózními Wolves, od té doby už před vlastními fanoušky vyhrál úplně všechno.

Trenér Rodgers může počítat s Jonnym Evansem, severoirský obránce nedohrál utkání v Brightonu kvůli svalovým potížím, ovšem dal se dohromady, trénoval a může zasáhnout do dnešního zápasu. Po dlouhodobém zranění se dává do pořádku také Matty James, ten ale ještě není dostatečně fit pro zápasový režim.
Hezký nedělní podvečer při sledování přenosu utkání Premier League, na King Power Stadium se Leicester střetne s Evertonem a favority zápasu jsou ve skvělé formě hrající domácí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.