Premier League - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leicester : Newcastle - 29. září 2019   17:30

Leicester
16' R. Pereira  • 54' Vardy (H. Barnes) • 57' P. Dummett(vl.)  • 64' Vardy (Albrighton) • 90' Ndidi (J. Evans)
5:0
(1:0)
Leicester
Schmeichel (C) – R. Pereira, Söyüncü, J. Evans, Chilwell – Ndidi – Ayoze Pérez (84. D. Gray), Tielemans, Praet (79. Choudhury), H. Barnes (58. Albrighton) – Vardy.
D. Ward – Justin, Morgan, Choudhury, Albrighton, D. Gray, Iheanacho.
Craig Pawson – Lee Betts, Ian Hussin
King Power Stadium, Leicester
32 168 diváků
Newcastle
Dúbravka – Krafth, Schär, Lascelles (C), P. Dummett – Hayden, Longstaff – Atsu, Muto (45+1. Ki Song-jung), Almirón (74. Yedlin) – Joelinton (63. Carroll).
Darlow – Manquillo, Yedlin, F. Fernández, Ki Song-jung, Saint-Maximin, Carroll.

Ode mě je to vše, hezký zbytek večera.
Držení míče: 69 % : 31 %.
Střely na branku: 5:0. Střely mimo: 5:3. Rohy: 9:0. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 12:9.
Leicester potvrdil skvělou formu v úvodu sezony a přejel Newcastle 5:0. Od začátku jsme sledovali jasnou převahu domácího týmu, jako první Dúbravku překonal Ricardo Pereira. Krátce před koncem prvního poločasu došlo ke klíčovému momentu celého utkání, když byl vyloučen hostující Hayden. Po přestávce už Lišky na place dominovaly, dvakrát se trefil Jamie Vardy, vlastní gól si dal Paul Dummett a na konečných 5:0 v samotném závěru zvýšil Wilfred Ndidi.
90+3'
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Leicester právě vstřelil branku!
Tak diváci na King Power Stadium se přeci jen dočkali ještě jednoho gólu, Foxes zvyšují už na 5:0! Z levé strany přilétl do šestnáctky centr, který Jonny Evans tečoval pro WILFREDA NDIDIHO a ten přízemní ranou poslal míč za záda marně se natahujícího Dúbravky.
89'
Zápas už se opravdu pouze dohrává. Fotbalisté Leicesteru i nadále útočí, už ale nikam nepospíchají. Jejich další roh Magpies ubránili, ve vápně zasáhl Krafth.
88'
Žlutou kartu dostává Fabian Schär (Newcastle United).
87'
Hosté se snaží alespoň zmírnit nepříznivý výsledek, už na první pohled je ale patrné, že jim vzhledem k průběhu zápasu schází herní pohoda a sebevědomí.
86'
Jamie Vardy se hnal do další nadějně vypadající příležitosti, zastavil jej ale hvizd hlavního rozhodčího, který správně viděl předchozí Albrightonův faul na Yedlina.
85'
Ricardo Pereira ustál hraniční zákrok Andyho Carrolla, o pár metrů dále už ale o balon přišel, když jej o něj u rohového praporku připravil Paul Dummett.
84'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Ayoze Pérez, přichází Demarai Gray.
82'
Ricardo Pereira chtěl z první prodloužit balon pro Choudhuryho, balon si ale nešťastně zpracoval rukou. Hlavní sudí to viděl, následovat bude Dúbravkova rozehrávka.
81'
Lišky znovu kombinují na obranné polovině bezmocného Newcastlu. Konec zápasu už si užívají, stejně tak i domácí fanoušci, kteří znovu musí být velmi spokojeni.
80'
Utkání je už rozhodnuté, ještě ale zbývá odehrát zhruba deset minut. Dočkáme se dalšího gólu, nebo se skóre už nepohne?
79'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Dennis Praet, přichází Hamza Choudhury.
78'
Až do pokutového území s míčem přilepeným na kopačce přilétl ofenzivně velice aktivní Chilwell, další pohromu pro Newcastle odvrátil skluzující Lascelles.
77'
Další povedený centr z dílny Marca Albrightona letěl do míst, kde se pohyboval Pérez, těsně před nímž stačil hlavou zasáhnout couvající Schär.
76'
Následný rohový kop si na povel vzal také Youri Tielemans, který si vybral trochu slabší moment, když balon poslal daleko za všechny nabíhající kolegy.
75'
Pereirův vysoký centr dolétl až k Albrightonovi, který se neukvapil a přihrál z druhé vlny si sbíhajícímu Tielemansovi, jenže jeho ránu mimo tři tyče tečoval Ki.
74'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Miguel Almirón, přichází DeAndre Yedlin.
73'
Pereira vysunul na zteč Ayozeho Péreze, jenž měl okamžitě po zpracování míče na zádech přilepeného Dummeta, který stačil odehrát alespoň do autu.
72'
Potlesk z ochozů stadionu si vysloužili Chilwell s Ndidim. První jmenovaný v souboji předskočil Almiróna, jeho kolega se poté krásně zbavil napadajícího Longstaffa.
71'
Ndidi hlavou sklepl pro volného Tielemanse, jenž se odhodlal k dalekonosnému pokusu, balon ale poslal vysoko nad horní tyč Dúbravkovy branky.
70'
Longstaff srdnatě bojoval, proti Ndidimu s Tielemansem ale nakonec balon neudržel. Zpět do hry jej pošle dánský gólman hájící barvy domácího Leicesteru.
69'
Svěřenci trenéra Bruce se alespoň na chvíli usadil v bezprostřední blízkosti Kaspera Schmeichela, ten ale na první zákrok po přestávce stále čeká.
68'
Longstaff fauloval Albrightona, přímý kop Lišek posléze rozehrál Youri Tielemans. Tentokráte mohli hosté zůstat v klidu, balon zablokovala čtyřčlenná zeď.
67'
Na levém kraji šestnáctky úplně zapomenutý Ben Chilwell centroval do malého vápna, kde před Jamiem Vardym stačil včas zasáhnout Jamaal Lascelles.
66'
Straky by se měly alespoň trochu zmátořit, tímto stylem totiž z Leicesteru odjedou z obrovským gólovým přídělem. Zatím se to neděje, domácí znovu hrozí.
64'
Tohle už je debakl, Newcastle ve druhém poločase naprosto odpadl, Lišky se prosazují už počtvrté. Albrighton vyslal přetažený centr pro JAMIEHO VARDYHO, který se odpoutal od špatně bránícího Dummeta a hlavičkou do protipohybu překonal Dúbravku.
64'
Ojedinělou útočnou akci nyní předvedli svěřenci trenéra Bruce, když po levém křídle postupoval Atsu, jehož zastavil ve skluzu bránící Jonny Evans.
63'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Joelinton, přichází Andy Carroll.
62'
Lišky obklíčily svého soupeře kolem jeho vlastní šestnáctky. Chilwell společně s Albrightonem to trochu překombinovali, pas druhého jmenovaného přečetl Krafth.
61'
Domácí se baví fotbalem. Albrighton přenesl hru na pravý kraj šestnáctky, odkud se Dúbravku snažil přehodit Ricardo Pereira, balon ale skončil nad brankou.
60'
Albrighton o sobě dal ihned po příchodu na plac vědět, jeho nabídka vyzvala k navýšení vedení Jamieho Vardyho, který ve vápně skákající balon netrefil.
59'
Aktivní Jamie Vardy si tentokráte narazil s Tielemansem, na hranici pokutového území si ale balon pustil až příliš daleko od nohy, čehož využil Lascelles.
58'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Harvey Barnes, přichází Marc Albrighton.
57'
Do konce zápasu sice zbývá odehrát ještě více než třicet minut, o vítězi je ale už nyní rozhodnuto! Domácí měli i trochu štěstí, Pereira posunul balon k Praetovi, jehož střílený centr si do vlastní branky srazil PAUL DUMMETT.
56'
No, Newcastle už to dnes na King Power Stadium bude mít neuvěřitelně obtížné. Podaří se hostům ještě vykřesat alespoň malou jiskřičku naděje?
54'
Jenže Foxes jsou dnes velice produktivní, proměňují totiž svou další vážnější šanci a vedou už o dvě branky! Harves Barnes pasem z první vyslal na zteč JAMIEHO VARDYHO, který ranou na přední tyč prostřelil Dúbravku. Slovenský brankář si určitě mohl počínat lépe.
53'
Hosté zatím hru v deseti zvládají velmi dobře. Brání v kompletním počtu a fotbalisté Leicesteru zkrátka nemají do šestnáctky svého soupeře kudy proniknout.
52'
Straky měly možnost standardní situace. Rozehrál ji Sean Longstaff, na jehož nabídku nedosáhl Joelinton, a balon tak bez povšimnutí odskákal až mimo hřiště.
51'
Něco změnit hodlal Ben Chilwell, po jehož centru se k hlavičce zkoušel prodrat Ayoze Pérez, ve vzdušném souboji s Dummettem si ale pomohl rukama.
50'
Domácí sice kombinují na útočné polovině, jejich tlak ale zatím postrádá nějakou překvapivou přihrávku. Vše je statické a bez většího pohybu.
49'
Ki chyboval v rozehrávce v nebezpečné vzdálenosti od vlastní branky, Tielemans na to konto rýsoval kolmici pro Vardyho, kterou přečetl bránící Schär.
48'
Martin Dúbravka dlouhým výkopem nalezl Joelintona, který si ale v hlavičkovém souboji s Pereirou počínal za hranicí fotbalových pravidel a regulí.
47'
Almirón padl k zemi po kontaktu s Chilwellem. Celé situaci opravdu hodně přidal a může být rád, že za své herecké vystoupení neobdržel žlutou kartu.
46'
První poločas je za námi, Leicester po pětačtyřiceti minutách zaslouženě vede 1:0. Domácí svého soupeře nepustili ani k jedné vážnější příležitosti, do vedení se naopak dostali už v šestnácté minutě, když parádní sólo střelou k tyči zakončil Pereira. Newcastlu se herně nedaří, po přestávce to budou mít Magpies hodně těžké, musí se totiž obejít bez Isaaca Haydena, který byl po faulu na Praeta rovnou vyloučen.
45+4'
45+3'
Pěkná akce Lišek gólem nekončí. Vardy z první sklepl pro z druhé vlny běžícího Harveyho Barnese, jenž branku z velmi nadějné pozice vysoko přestřelil.
45+2'
Pereitra přišel o balon, čehož hodlal využít Atsu. Na postu pravého obránce svého kolegu výborně zastoupil Wilfred Ndidi, který předvedl povedený skluz.
45+1'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Jošinori Muto, přichází Ki Song-jung.
45'
Nastavovat se budou tři minuty.
44'
Střední záložník Newcastlu sice jako první zasáhl balon, v pohybu nohy ale pokračoval a doslova sestřelil Dennise Praeta, který je stále v péči hostujících zdravotníků.
43'
Obrovská komplikace pro hostující tým! Isaac Hayden vlétl do souboje s Praetem jako smyslu zbavený a zcela oprávněně je okamžitě potrestán červenou kartou.
42'
Ani rozehrávka na krátko svěřencům trenéra Rodgerse úspěch nepřinesla. Jamie Vardy se sice dostal k hlavičce, z těžké pozice ale zamířil vysoko nad branku.
41'
Barnese na levé straně doplnil sprintující Ben Chilwell, do jehož přízemního centru stačil vložit pravou nohu vracející se Krafth. Uvidíme další roh Leicesteru.
40'
Christian Atsu si troufl na dva protivníky, ukousl si ale až příliš velké sousto. Pereira s Praetem jej čistě zpacifikovali, první jmenovaný vyráží do útoku.
39'
Po Dummetově faulu na Praeta se Straky musely mít opět na pozoru. Přímý kop rozehrál Youri Tielemans, který pouze odevzdal balon Martinu Dúbravkovi.
38'
Vardy zatlačil na Schära a vybojoval rohový kop. Do vzduchu se pověsil Wilfred Ndidi, na vysoký centr ale o kousek nedosáhl, a balon tak doskákal až za postranní čáru.
37'
Söyüncü znovu pohlídal Joelintona, jeho odkop navíc doběhl Harvey Barnes, který ve finální fázi své akce doplatil na příliš dlouhé předkopnutí míče.
36'
Ricardo Pereira se musel vracet pro Ndidiho přihrávku, hostující obránci se mezitím stačili vrátit do správného postavení, a portugalský fotbalista tak raději otočil hru směrem vzad.
35'
Christian Atsu využil své rychlosti, když si kolem Pereiru posunul balon na levačku a okamžitě vypálil, Schmeichel ale proti jeho ráně zasahovat nemusel.
34'
Pérez si všiml volného Praeta, který chtěl akci Leicesteru urychlit přihrávkou na Jamieho Vardyho, jenže tomu balon přilétl pouze na paty, čehož využil Schär.
33'
O chvíli později zahrávali hosté standardní situaci, zmohli se však pouze na nepovedené zakončení Joelintona, které bezpečně pokryl Kasper Schmeichel.
32'
Nyní švédský obránce po Almirónově sklepnutí hledal do pokutového území si nabíhajícího Joelintona, dobrou práci ve vzduchu však odvedl stoper Söyüncü.
31'
Chvíli úplně volný Chilwell se k centru od rohového praporku nakonec nedostal, včas jej totiž dostoupil Emil Krafth, který raději sáhl k odkopu míče do zámezí.
30'
Nápor domácích ještě neskončil. Sérii přihrávek zakončila ta Pérezova k Praetovi, jehož razantní pokus zpoza šestnáctky obětavě zablokoval Lascelles.
29'
Po levém křídle postupoval nehlídaný Harvey Barnes, za jehož krouceným centrem se hnal Vardy, s včasným vyboxováním ale přispěchal pohotový Dúbravka.
28'
Miguel Almirón byl zastaven zákrokem na hranici pravidel, sudí nechal hru plynout. Okamžitou protiakci Leicesteru trochu přibrzdil Chilwell, tlak Foxes ale stále trvá.
27'
Barnes roztáhl hru k Benu Chilwellovi, který absolvoval souboj s Longstaffem. Byl to právě obránce Foxes, kdo se jako poslední dotkl míče, rozehrávat tak budou hosté.
26'
Dúbravka trochu váhal s rozehrávkou a nakonec měl co dělat, aby stačil míč odehrát před aktivně napadajícím Vardym. Kupředu se na to konto vydává Krafth.
25'
Fabian Schär se po tvrdém dohrání od Jamieho Vardyho stále nezvedá. Momentálně se nachází v péči zdravotníků, snad se nebude jednat o nic vážného.
24'
Žlutou kartu dostává Jamie Vardy (Leicester City).
23'
Na Vardyho oblouček si naběhl ofenzivně naladěný obránce Pereira, v souboji se Schärem ale zvedl svou nohu až příliš vysoko. Jasný faul, rozehrávat bude Dúbravka.
22'
V ofenzivní fázi hry schází svěřencům trenéra Bruce větší pohyb, aktivnější nabídka. Almirón to tak znovu musel vzít na sebe a vybojoval alespoň aut.
21'
Harvey Barnes se hezky uvolnil, volnějšího prostoru ale nevyužil podle vlastních představ, protože jeho centrovaný balon nenašel nikoho ze spoluhráčů.
20'
Hosté se zatím nedokážou udržet na balonu. Změnit to zkoušel Miguel Almirón, po prohraném souboji s Chilwellem se ale dopustil jasného faulu.
19'
Na nervy fanoušků Leicesteru trochu zabrnkal Evans, kterému na mokrém terénu odskočil míč od kopaček, brazilský útočník Joelinton ale nezareagoval včas.
18'
Lišky rychle přispěchaly s další ofenzivním snažením. Tielemans vymyslel krásnou kolmici pro Chilwella, jehož zakončení z krkolomné pozice Dúbravka pokryl.
16'
Domácím fotbalistům ale zaváhání hlavního sudího tolik vadit nemusí, o chvíli později se totiž prosazují a ujímají se vedení! RICARDO PEREIRA si narazil s Pérezem a poté se nadechl k fantastickému sólu, na jehož konci překonal Dúbravku přízemní střelou ke vzdálenější tyči.
16'
Ayoze Pérez znovu předčil Dummetta, na zadní tyči posléze zakončoval Tielemans, který vypálil do boční sítě. Rozhodčí nařídil odkop od branky, byla tam ale viditelná teč Kraftha.
15'
Barnes to v souboji s Krafthem udělal hřiště a získal pro domácí první roh. Do vápna poslal balon Tielemans, o ubránění jeho centru se postaral Joelinton.
14'
Pérez, který dnes nastupuje proti svým bývalým spoluhráčům, odcentroval přes Dummetta, Vardyho ale k hlavičce nepustil včas reagující Fabian Schär.
13'
Střílený pas z kopačky Isaaca Haydena málem vyslyšel na hranici ofsajdu se pohybujícího Muto. Japonský útočník smolně promáchl, jinak by měl Schmeichel spoustu práce.
12'
Zatím sledujeme spíše takovou oťukávanou, nikdo se nikam příliš nežene. Kvalitu hru trochu ovlivňuje i počasí, na King Power Stadium velmi hustě prší.
11'
Váhajícího Tielemanse odzbrojil Sean Longstaff, který posléze zvedl hlavu a zkusil vyslat na zteč Joelintona, jenže balonu dodal až příliš mnoho razance.
10'
Ndidi nedovoleně atakoval Haydena, sudí poskytl Newcastlu výhodu. Z ní hosté nevytěžili nic zajímavého, Krafth si na pravé straně nevyhověl s Almirónem.
9'
Rozhýbat akci Leicesteru se rychlým náběhem pokusil Jamie Vardy. Po nahrávce od Tielemanse si balon sice zpracoval, v souboji s Lascellesem o něj však přišel.
8'
Foxes zatím nikam zbytečně nespěchají. Jejich kombinace je spíše trpělivá, domácí čekají na to, až se jim v dobře zformované defenzivě Magpies otevře trochu místa.
7'
Domácí chvíli kombinovali na vlastní polovině, individuálně se poté pokoušel prosadit Ricardo Pereira, jehož kličku směrem ke středu pole přečetl Atsu.
6'
Dummett hledal před branku si sbíhajícího Joelintona, jeho nabídku ale díky teči výrazně zpomalil Ricardo Pereira, situaci pro Leicester nakonec uklidnil Söyüncü.
5'
Tentokráte se podél postranní lajny až do pozice pro centr propracoval Christian Atsu, před Joelintonem však v pokutovém území zasáhl zkušený Evans.
4'
Na druhé straně Dummett posunul balon k Almirónovi, jehož prudký centr v šestnáctce nadvakrát zkrotil rychle reagující brankář Kasper Schmeichel.
3'
Hned v úvodu zápasu si domácí vypracovali solidní šanci! Vardy hrát nemohl kvůli ofsajdu, centr do malého vápna tak vyslal Barnes, načež proti zakončujícímu Pérezovi na brankové čáře zakročil Dúbravka.
2'
Lišky vstoupily do zápasu postupnou kombinací. K nákopu na útočnou polovinu se odhodlal až Chilwell, Vardyho ale k balonu nepustil Emil Krafth.
1'
Craig Pawson foukl do píšťalky, utkání mezi Leicesterem a Newcastlem může začít! Rozehrávky se ujali domácí fotbalisté, kteří nastupují v modrých dresech, naopak svěřenci trenéra Bruce budou hrát v bílo-černém.
1'

Leicester City: Schmeichel (C) – R. Pereira, Söyüncü, J. Evans, Chilwell – Ndidi – Ayoze Pérez, Tielemans, Praet, H. Barnes – Vardy.
Náhradníci: D. Ward – Justin, Morgan, Choudhury, Albrighton, D. Gray, Iheanacho.

Newcastle United: Dúbravka – Krafth, Schär, Lascelles (C), P. Dummett – Hayden, Longstaff – Atsu, Muto, Almirón – Joelinton.
Náhradníci: Darlow – Manquillo, Yedlin, F. Fernández, Ki Song-jung, Saint-Maximin, Carroll.

Rozhodčí: Craig Pawson – Lee Betts, Ian Hussin.
Poslední vzájemné utkání

12. 4. 2019 – Leicester City – Newcastle United 0:1

Branky: 32. Pérez (Ritchie)

Leicester City: Schmeichel – Pereira, Morgan (C), Maguire, Chilwell – Ndidi (72. Mendy) – Gray (72. Iheanacho), Tielemans, Maddison, Barnes (80. Albrighton) – Vardy

Newcastle United: Dúbravka – Manquillo, Schär, Lascelles (C), Dummett, Ritchie – Pérez, Hayden, Ki Song-jung (82. Diamé), Almirón (78. Atsu) – Rondón
Newcastle United

Naopak Magpies nemohou být se svými dosavadními výkony úplně spokojeni, po šesti odehraných mají totiž na svém kontě pouze pět bodů. Jedinou výhru fotbalisté Newcastlu poměrně překvapivě urvali v Londýně, kde si po trefě brazilského útočníka Joelintona vyšlápli na Tottenham. Od té doby Straky remizovaly s Watfordem i Brightonem a s nulou odešly ze zápasu na Anfield Road, kde podlehli rozjetému Liverpoolu 1:3. Poprvé od začátku sezony bude trenéru Bruceovi k dispozici krajní obránce Yedlin, návrat z marodky hlásí i Sean Longstaff, kvůli zranění stehenního svalu naopak bude chybět Jonjo Shelvey. Posledních pět vzájemných zápasů Newcastlu s Leicesterem ovládli hosté, bude tomu tak i dnes?
Leicester City

Foxes vstoupili do nové sezony velmi dobře, z úvodních šesti kol posbírali jedenáct bodů. Jedinou porážku jim na Old Trafford uštědřili Rudí ďáblové z Manchesteru, minulý víkend ale svěřenci Brendana Rodgerse toto zaváhání odčinili, před vlastními fanoušky si totiž vyšlápli na Tottenham. Vyrovnané a napínavé střetnutí rozhodl v pětaosmdesáté minutě James Maddison, pro něhož to byla premiérová trefa v tomto ročníku Premier League. Právě anglický reprezentant je jediným hráčem Leicesteru, nad jehož startem kvůli drobnému zdravotnímu problému visí otazníky. Z posledních devíti domácích ligových zápasů prohrály Lišky pouze jednou, a byl to právě Newcastle, kdo si v dubnu z King Power Stadium odvezl všechny tři body.
Hezký nedělní podvečer přeji všem fanynkám a fanouškům kvalitní evropské kopané! Anglická Premier League má dnes na programu pouze jedno utkání sedmého kola, v němž nás čeká souboj týmů z opačných koutů tabulky – Leicester City přivítá Newcastle United. Začínáme v 17:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.