Premier League - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Manchester City : Bournemouth - 15. července 2020   19:00

Manchester City
6' D. Silva  • 39' Jesus (D. Silva)
2:1
(2:0)
Bournemouth
88' Brooks  (C. Wilson)
Ederson – Walker (46. García), Stones, Otamendi, B. Mendy (77. Zinčenko) – Gündoğan (68. Rodri), Fernandinho, D. Silva – B. Silva (46. Sterling), Jesus (77. Mahríz), Foden.
Carson – De Bruyne, Doyle, García, Laporte, Mahríz, Sterling, Rodri, Zinčenko.
Mason – West, Holmes
Etihad Stadium, Manchester
Bournemouth
Ramsdale – Stacey, S. Cook, Kelly, Rico – Gosling (69. L. Cook), Lerma, Billing (90. Surridge) – Stanislas (69. Brooks), J. King (77. H. Wilson) – Solanke (69. C. Wilson).

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný večer!
Držení míče: 73 % : 27 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 4:6. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 10:10.
Je konec! Manchester City nakonec zvládl domácí duel s Bournemouthem a vítězí 2:1. Hned v úvodu se z přímého kopu prosadil David Silva! Bournemouth poté přidal na tempu a postupně se začal dostávat do útoku. Stanislasovu ránu z přímého kopu Ederson skvěle vyrazil. Poté měli hosté ještě jeden závar před domácí svatyní, ale Edersona pro změnu zastoupil Otamendi. Hned vzápětí po přihrávce Davida Silvy přidal druhou branku Gabriel Jesus. Po změně stran se dlouho čekalo na šanci. VAR odvolal penaltu pro domácí Citizens. V samotném závěru dokázal Bournemouth snížit zásluhou Davida Brookse. Hosté si poté ještě vytvořili tlak, ale Edersona už znovu neohrozili.
90+6'
90+6'
Ederson si bez problémů poradil také s centrem z pravé strany a bez problémů schoval míč do rukavic. Vypadá to, že Bournemouth černou sérii na hřištích soupeřů nepřeruší.
90+5'
Hosté znovu vyslali vysoký nákop na hranici velkého vápna, kde zasáhla obrana Manchesteru City. Bournemouth následně nepřesnou kombinací zahrál míč do autu.
90+4'
Eric García zastavil rodící se útok soupeře a vidí žlutou kartu.
90+4'
Surridge se dral za propadnutým centrem na malé vápno. Ederson ale předvedl své kvality a byl u balónu o chloupek dříve. Bournemouth se ale rozhodně nebojí.
90+3'
Ederson se musel znovu zapojit do rozehrávky domácího celku. Brazilský brankář ale rozehrával pod tlakem a jeho nákop propadl pouze do zámezí.
90+2'
Cook se v pokutovém území mohl položit do odraženého míče, ale místo zakončení ještě přihrával a trefil dobře postaveného obránce Manchesteru City.
90+1'
Nastavuje se šest minut!
90'
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Philip Billing, přichází Sam Surridge.
90'
García velkou chybou nabídl střeleckou pozici Wilsonovi, který pohotově zakončil levačkou, ale rána mu vůbec nesedla a míč prosvištěl kolem branky.
88'
Bournemouth právě vstřelil branku!
Hostující celek se za sympatický výkon dočkal alespoň čestného zásahu! Na přihrávku za obranu Citizens si naběhl CALLUM WILSON, který ještě naservíroval míč před branku a DAVID BROOKS z první napálil míč do sítě!
88'
Nikdo v červeném dresu Bournemouthu však dlouhý aut neprodloužil do nebezpečného prostoru. Cook se ještě dožadoval pokutového kopu, ale ten se nepíská.
87'
John Stones si bez problémů pohlídal nákop na levou stranu a hlavou odehrál míč do zámezí. Bournemouth bude vhazovat v blízkosti velkého vápna. Můžeme čekat dlouhý aut až před branku.
86'
Callum Wilson vybojoval míč v blízkosti pokutového území, jenže kombinace Bournemouthu neměla dlouhého trvání. Zadáci Citizens si bez problémů poradili.
85'
Foden dostal přihrávku do prostoru na levé straně, jenže místo odcentrování vrátil míč Zinčenkovi. Domácí se už do pokutového území zrovna neženou.
84'
Rodri potáhl míč v chůzi na polovinu soupeře. Domácí fotbalisté opět hledají cestičku do pokutového území, jenže Bournemouth brání v pevném bloku.
83'
Hosté ještě mohli zdramatizovat závěrečné minuty! Callum Wilson si naběhl na přihrávku z pravé strany, jenže jeho pokus placírkou těsně minul vzdálenější tyč!
82'
Ramsdale přečetl centr z pravé strany hrací plochy a vyrazil mezi hlavičkáře, kde schoval míč do připravených rukavic. Hostující brankář bleskově rozehrál.
81'
Zinčenko se krátce po svém příchodu na trávník zapojil do rozehrávky Manchesteru City a vydal se do útoku. Domácím se podařilo otupit chvilkový tlak Bournemouthu.
80'
Tak nakonec se situace po pádu Harryho Wilsona vůbec nemusela zkoumat. Sudí dostal do sluchátka jasný signál, že se o faul nejednalo.
79'
Také Harry Wilson upadl v pokutovém území. Na reakci rozhodčího bylo vidět, že si není jistý. Do akce tedy znovu půjde VAR.
78'
Raheem Sterling se vydal napadat rozehrávku hostujícího celku. Stopeři Bournemouthu si s jeho přítomností hravě poradili a nakopli míč vpřed.
77'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Benjamin Mendy, přichází Olexandr Zinčenko.
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Gabriel Jesus, přichází Rijád Mahríz.
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Joshua King, přichází Harry Wilson.
76'
Raheem Sterling proklouzl z levé strany do pokutového území, jenže jeho kličky nebyly dostatečným receptem na obránce hostujícího Bournemouthu.
75'
Na opačné straně hřiště ještě upadl Joshua King, ale ani v tomto případě se penalta pískat nebude. Domácí kouč Guardila je posledním verdiktem pořádně rozohněný.
74'
Celou situaci ještě zkoumal VAR, který odhalil, že Gabriel Jesus šlápl na nohu Cookovi. Penalta se proto nepíská!
73'
Penalta pro Manchester City! Gabriel Jesus si skvěle připravil míč v pokutovém území a Steve Cook mu podrazil nohy skluzem!
73'
Benjamin Mendy dostal přihrávku na levou stranu, ale ani krajní obránce Citizens se nerozhodl pro přihrávku dopředu a raději zapojil spoluhráče z obrany.
72'
Ederson s nákopem z vlastní poloviny hřiště rozhodně nespěchal. Míč se dostal k Davidu Silvovi, který místo centru ještě roztáhl hru vlevo na Rodriho.
71'
Philip Billing dostal přihrávku do ofsajdu, což svým spoluhráčům hlasitě vyčetl. Domácí celek může uklidnit hru rozehrávkou z vlastní poloviny.
70'
Bournemouth opět zvolil rozehrávku nákopem za obranu Manchesteru City. Fotbalisté hostujícího mužstva si ale nedokázali vyhovět a darovali míč domácím obráncům.
69'
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Dominic Solanke, přichází Callum Wilson.
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Junior Stanislas, přichází David Brooks.
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Dan Gosling, přichází Lewis Cook.
68'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Ilkay Gündoğan, přichází Rodri.
68'
Ederson skvěle přečetl rozehrávku Bournemouthu, vyrazil ven z brankové čáry a došel si na hranici velkého vápna pro nepřesnou přihrávku.
67'
Obránci Citizens uklidňují hru postupnou kombinací na vlastní polovině. Fotbalisté Manchesteru City tak chtějí otupit snahu Bournemouthu o dramatizaci závěrečných minut.
66'
Joshua King se z levé strany protlačil až do pokutového území a snažil se naservírovat přihrávku na malé vápno. Bournemouth ze situace získal alespoň roh.
65'
Fernandinho vybojoval míč ve středovém kruhu a protlačil přihrávku na Jesuse. Brazilský útočník ale neměl proti přesile obránců šanci na úspěch.
64'
Dan Gosling roztáhl hru na levou stranu, odkud odcentroval Diego Rico, který bez váhání odcentroval, ale jeho pobídka prosvištěla jen do zámezí.
63'
Junior Stanislas si v blízkosti velkého vápna chtěl zpracovat odražený míč, ale podle hlavního rozhodčího si pomohl rukou.
62'
Lerma vybojoval míč v souboji s Davidem Silvou na vlastní polovině. Bournemouth následně rozjel útočnou akci, jenže obrana Citizens se stačila srovnat.
61'
Celou situaci nakonec zkoumal VAR, který potvrdil ofsajd! Nakonec to bylo ale skutečně snad o dva centimetry!
60'
Joshua King dokázal dopravit míč až do sítě, jenže zásah Bournemouthu nemůže platit, jelikož King si nedal pozor na své postavení.
59'
Gabriel Jesus si naběhl na vysoký nákop na obranu soupeře, jenže Stacey jeho náběh tentokrát zachytil a vytlačil brazilského útočníka mimo střeleckou pozici.
58'
Joshua King svedl na pravé straně souboj s Fodenem. Domácí hráč se před něj dokázal natlačit tělem a nepustil hostujícího fotbalistu k odcentrování.
57'
Gabriel Jesus se natahoval po prudké přihrávce na polovinu hřiště, jenže byl u míče o krok později a hostující obránce Kelly jej nakopl na polovinu Citizens.
56'
Exekuce rohového kopu se chopil míčový kouzelník David Silva, který šikovnou levačkou vykouzlil centr na malé vápno. Stoper Cook míč odhlavičkoval.
55'
Raheem Sterling už je podle všeho naprosto v pořádku a opět se zapojil do akce Citizens. Fernandinho jej hledal prudkým centrem, po kterém domácí získali další roh.
54'
Raheem Sterling si řekl o přihrávku do blízkosti pokutového území, kde si míč připravil na pravačku, jenže nevypálil. Navíc to vypadá, že má nějaké menší zranění.
53'
David Silva roztáhl hru na levou stranu, odkud centroval Benjamin Mendy, jehož pomalý centr obrana Bournemouthu bez problémů odvrátila do bezpečí.
52'
John Stones nakopl míč na pravou stranu, kam sprintoval Raheem Sterling, ale hvězda domácího celku nedokázal obejít kolem důrazného Staceyho.
51'
Benjamin Mendy rozkmital své rychlé nohy po levém křídle, jenže dostal přihrávku na paty a nestačil se srovnat. Citizens pokračují v kombinaci.
50'
Další nákop domácího celku na polovinu soupeře si pohlídal stoper Cook, který se bez problémů otočil a pomohl si přihrávkou na Ramsdala.
49'
Hosté si vybojovali první rohový kop druhého poločasu. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, odkud míč bez větších problémů odvrátil García.
48'
Manchester City kombinoval na pravé straně hrací plochy, nicméně nikdo v modrém dresu si nenaběhl na průnikovou přihrávku za obranu Bournemouthu.
47'
Bournemouth se v úvodu druhého poločasu vydal do útoku. Nákop se snesl na hranici velkého vápna, kam spěchal Stanislas, ale novic na trávníku García míč odhlavičkoval.
46'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Kyle Walker, přichází Eric García.
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Bernardo Silva, přichází Raheem Sterling.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce mohou být spokojenější domácí fotbalisté, kteří předvedli parádní efektivitu. Hned v úvodu se z přímého kopu prosadil David Silva! Bournemouth poté přidal na tempu a postupně se začal dostávat do útoku. Stanislasovu ránu z přímého kopu Ederson skvěle vyrazil. Poté měli hosté ještě jeden závar před domácí svatyní, ale Edersona pro změnu zastoupil Otamendi. Hned vzápětí po přihrávce Davida Silvy přidal druhou branku Gabriel Jesus. Do kabin se proto odchází za stavu 2:0.
45+2'
45+2'
Domácí Manchester City hraje v nastavení s míčem na kopačkách a bez problémů si hlídá své dvoubrankové vedení. Domácí chtějí dohrát první půli s nulou vzadu.
45+1'
Nastavují se dvě minuty!
45'
Gabriel Jesus upadl po souboji v pokutovém území, když jej Lerma trefil kopačkou do holeně. Rozhodčí ale penaltu nepíská, což potvrdil i VAR.
44'
Mendy dostal přihrávku na levou stranu hrací plochy, odkud mohl centrovat do pokutového území, ale místo toho zvolil zpětnou přihrávku na spoluhráče z obrany.
43'
Kyle Walker dohnal dlouhou přihrávku na pravou stranu, odkud následně odcentroval do pokutového území, jenže Gabriel Jesus nedokázal předskočit svého strážce.
42'
Fernandinho přenesl těžiště hry na levou stranu hrací plochy, kde číhal David Silva. Španělský šikula následně procedil přihrávku do pokutového území, ale domácí tentokrát nezakončili.
41'
Bernardo Silva dostal přihrávku na pravou stranu a prvním dotykem se snažil procedit míč k Jesusovi. Obránci Bournemouthu tentokrát stáli na správných místech.
39'
Manchester City právě vstřelil branku!
Domácí celek přidává ze své druhé šance v dnešním souboji druhou branku! David Silva našel přihrávkou do pokutového území GABRIELA JESUSE, který si z obránců udělal kužely a přízemní střelou uklidil míč k zadní tyči!
39'
Po následném rohovém kopu zakončoval hlavou z dobré pozice Philip Billing, jenže svou ránu namířil jen nad břevno Edersonovy svatyně.
38'
Další obrovská šance Bournemouthu! Joshua King protlačil míč z těžké pozice na malé vápno, kde byl ještě Dominic Solanke, ale obětavý Otamendi srazil jeho ránu nad branku!
37'
Otamendi poslal prudkou přihrávku na levou stranu, odkud centroval David Silva, jenže zakončení Bernarda Silvy levačkou skončilo vedle branky.
36'
A další zakončení na straně Bournemouthu! Po centru z levé strany lehce líznul míč hlavou Joshua King, ale jeho pokus byl velmi nepřesný. Bournemouth se ale oklepal a hraje aktivně.
35'
Bournemouth následně zahrával ještě rohový kop. Do zakončení se u přední tyčky probil Dominic Solanke, ale z těžké pozice trefil jen prvního soupeře.
34'
Hostující celek zahrával další přímý kop v blízkosti pokutového území. Jeho rozehrávky se chopil Junior Stanislas, jehož povedenou ránu Ederson vyrazil!
33'
Dominic Solanke v pokutovém území dosáhl na vysoký centr pravačkou. Hostující útočník se snažil zakončit mezi tři tyče, jenže k jeho smůle přizvedl míč jen nad sebe.
32'
Benjamin Mendy poslal z levé strany přízemní přihrávku do velkého vápna, kde se do zakončení dostal Foden, jenže jeho rána levačkou skončila nad břevnem.
31'
John Stones rozehrál na pravou stranu, kde se k míči dostal Walker, nicméně jeho následný průnik dokázali zadáci Bournemouthu rychle zastavit.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a domácí Manchester City zatím bez větších problémů potvrzuje roli favorita. Reklama na brankové možnosti se ale zatím nekoná.
29'
Gosling dokázal v pokutovém území hlavou přizvednout Kellyho dlouhý aut. Míč se poté odrazil jen do míst, kde kralovali zadáci Manchesteru City.
28'
Joshua King prošel s míčem u nohy do středu hrací plochy, jenže přihrávkou za obranu Citizens zahnal Solankeho až k rohovému praporku.
27'
Kyle Walker dosáhl na prudkou přihrávku na pravou stranu a včas si pomohl zpětnou přihrávkou. Hostující Bournemouth se prakticky nedostává k míči.
26'
Rozhodčí odpískal krátkou přestávku na občerstvení.
25'
David Silva poslal přihrávku na levou stranu, odkud odcentroval Mendy, jenže jeho prudký centr odkopl Lerma mimo velké vápno. Domácí rozehrají rohový kop.
24'
Joshua King se v pokutovém území probil k odraženému míči a z otočky se snažil zakončit mezi tři tyče. Jeho projektil však minul domácí svatyni.
23'
Joshua King si naběhl na prudkou přihrávku na hranici velkého vápna, krásným centrem hledal Goslinga na malém vápně, ale John Stones fantasticky zasáhl.
22'
David Silva narazil do zdi jménem Lerma. Oba fotbalisté se po střetu poroučeli k zemi, nicméně hlavní rozhodčí nechal pokračovat ve hře.
21'
Johns Stones se z pozice středního obránce vydal na výlet na polovinu soupeře. Stoper domácího celku hledal přihrávkou Davida Silvu, který byl dobře bráněn.
20'
Exekuce přímého kopu se ujal Stanislas, který poslal centr na hranici velkého vápna. Po sérii odrazů dokázali obránci Citizens odehrát míč do bezpečí.
19'
Solanke se hlavou srazil s Otamendim. Domácí stoper se podle názoru rozhodčího dopustil nedovoleného zákroku. Hosté mají k dispozici přímý kop.
18'
Domácí celek opět rozjíždí útočnou kombinaci až ze zadních řad. Fotbalisté Manchesteru City bez problémů kombinují s míčem a přibližují se k velkému vápnu.
17'
Kelly zastavil rodící se protiútok domácího celku a vidí žlutou kartu.
17'
Ilkay Gündoğan napadal rozehrávku Bournemouthu a šlapákem sestřelil Dana Goslinga. Sudí jeho zákrok dobře viděl a odpískal přímý kop pro Bournemouth.
16'
John Stones si hodně sebevědomě zpracoval nákop Bournemouthu za obranu. Domácí stoper navíc dokázal konstruktivně rozehrát. Bournemouth se zatím nedostal do zápasu.
15'
Talentovaný Foden sklepl míč z levé strany na hranici pokutového území, nicméně Fernandiho byl v souboji s Goslingem pozdě a dopustil se nedovoleného zákroku.
14'
Fernandinho chtěl roztáhnout hru prudkou přihrávkou na Walkera, ale omylem trefil Bernarda Silvu, který míč nepustil za sebe. Domácí však zůstávají u balónu.
13'
Joshua King sprintoval za prudkou přihrávkou na polovinu Manchesteru City, jenže prudkou přihrávku nedohnal na hrací ploše. Míč proskákal za brankovou čáru. Ederson bude rozehrávat.
12'
Ederson se musel zapojit do rozehrávky Citizens na vlastní polovině. Domácí brankář bez problémů roztáhl hru na pravou stranu, kde byl Mendy.
11'
Dan Gosling doplňoval náběhem přechod Bournemouthu do útoku. Hostující fotbalista se natahoval po centru z levé strany, ale špičkou kopačky míč nezasáhl.
10'
David Silva se na vlastní polovině dostal k odraženému míči a krásnou a těžkou přihrávkou rozehrál na dobře postaveného Johna Stonese. Citizens mohou uklidnit hru.
9'
Fernandinho si připravil míč ve střední vzdálenosti a vyslal nepříjemnou střelu pravačkou. Jeho skákavý pokus ale prosvištěl těsně vedle pravé tyčky.
8'
Domácí celek je po vstřelení úvodní branky dnešního souboje pořádně nabuzený a nadále se tlačí do útoku. Citizens se usadili kolem velkého vápna a kombinují.
6'
Domácí celek se dostává do vedení! Manchester City zahrával přímý kop v blízkosti pokutového území. Jeho rozehrávky se ujal DAVID SILVA, který krásnou technickou střelou vymetl horní roh. Možná jsme sledovali jednu z posledních branek Davida Silvy v dresu Citizens. Španělský záložník totiž po sezóně v klubu končí!
6'
Bernardo Silva kouzlil s míčem na pravé straně hrací plochy, jenže Joshua King k němu skvěle přistoupil a fantastickou poziční hrou odstavil Portugalce od míče.
5'
Bournemouth se pokusil překvapit obranu Citizens dlouhým autem až do pokutového území. Diego Rico našel Goslinga, jehož slabou hlavičku ukryl Ederson v rukavicích.
4'
Dominic Solanke bojoval o míč v blízkosti rohového praporku. Důrazný John Stones k němu stačil bleskově přistoupit a důraznou hrou odstavil hostujícího střelce od míče.
3'
Kyle Walker už tentokrát dokázal z pravé strany vyprodukovat centr do pokutového území, nicméně jeho pobídka byla příliš vysoká a skončila v autu.
2'
Kyle Walker dostal přihrávku na pravou stranu hrací plochy, jenže si netroufl na individuální průnik a dobře postavený obránce jej donutil ke zpětné přihrávce.
1'
Domácí Manchester City obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Domácí celek se ihned vydal do útoku, ale rychle musel zařadit zpátečku.
1'
Hráči obou týmů už nastupují na trávník. Bournemouth bude hrát v červeném, zatímco Citizens obléknou modrou sadu.

Manchester City: Ederson – Walker, Stones, Otamendi, B. Mendy – Gündoğan, Fernandinho, D. Silva – B. Silva, Jesus, Foden.
Náhradníci: Carson – De Bruyne, Doyle, García, Laporte, Mahríz, Sterling, Rodri, Zinčenko.

AFC Bournemouth: Ramsdale – Stacey, S. Cook, Kelly, Rico – Gosling, Lerma, Billing – Stanislas, J. King – Solanke.
Náhradníci: Boruc – Brooks, L. Cook, Groeneveld, Simpson, Surman, Surridge, C. Wilson, H. Wilson.

Rozhodčí: Mason – West, Holmes.
Vzájemné utkání

V podzimním duelu na půdě Bournemouthu slavili Citizens triumf 3:1.

Domácí Manchester City už má před posledními koly jisté druhé místo v letošním ročníku za mistrovským Liverpoolem. Svěřenci Pepa Guardioly mají na svém kontě sedmdesát dva bodů. Na třetí Chelsea už mají dostatečný náskok. V posledních kolech si však Citizens užívají fotbal. Po výhře 5:0 s Newcastlem dokázali stejným výsledkem uspět i proti Brightonu. Na půdě Brightonu se navíc hattrickem blýskl Raheem Sterling.
AFC Bournemouth

Hostující Bournemouth má v závěru letošní sezóny nejvyšší anglické soutěže záchranářské starosti. Bournemouth totiž v pětatřiceti zápasech nasbíral na své konto jen třicet jedna bodů a patří mu sestupová osmnáctá pozice. Na sedmnáctý Watford navíc ztrácí tři body. Watford navíc v tomto kole hraje na půdě West Hamu, kde rozhodně není bez šance na body. V posledním utkání si však hosté zvýšili šanci na záchranu, když doma přehráli silný Leicester 4:1.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání 36. kola Premier League mezi Manchesterem City a AFC Bournemouth. Výkop je stanoven na 19 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.