Premier League - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Manchester City : Chelsea - 23. listopadu 2019   18:30

Manchester City
29' De Bruyne  • 37' Mahríz (Rodri)
2:1
(2:1)
Chelsea
21' Kanté  (Kovačić)
Ederson – Cancelo, Stones, Fernandinho, B. Mendy – De Bruyne, Rodri (52. Gündoğan), D. Silva (C) (67. Foden) – Mahríz, Agüero (77. Jesus), Sterling.
Bravo – Angeliño, Jesus, Foden, Gündoğan, Otamendi, Walker.
Atkinson – Betts, Hatzidakis
Etihad Stadium, Manchester
Chelsea
Arrizabalaga – Azpilicueta (C), K. Zouma, Tomori, Emerson (59. James) – Kanté, Jorginho (74. Mount), Kovačić – Willian, T. Abraham (73. Batshuayi), Pulisic.
Caballero – Christensen, Batshuayi, Giroud, James, Pedro, Mount.

Máme za sebou šlágr 13. kola anglické Premier League, v němž Manchester City udolal londýnskou Chelsea 2:1. Všechny regulérní branky padly v průběhu prvního poločasu. Do vedení se dostali hosté zásluhou Kantého, avšak Citizens během osmi minut dokázali zvrátit vývoj skóre ve svůj prospěch díky gólům De Bruyneho a Mahríze. V závěru prvního poločasu mohl po kiksu Kepy navýšit Agüero, avšak napálil jen břevno.

Druhý poločas už nebyl tak záživný. Zpočátku aktivnější Manchester se snažil přidat pojistku, ovšem obrana The Blues odolávala. Ke konci utkání se domácí více stáhli do defenzivy, s jasným cílem pohlídat jednobrankový náskok. V samotném nastavení Mount mohl vyrovnat z přímého kopu, ke své smůle o kousek minul. Vzápětí přidal třetí branku Manchesteru Sterling, tento zásah ale odvolal videorozhodčí pro ofsajdové postavení.

Dlouho ale anglický křídelník smutnit nemusel, neboť chvilku poté Martin Atkinson ukončil celý zápas. Manchester City porazil Chelsea 2:1 a vystřídal ji na třetím místě tabulky.

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 7:5. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 5:9.
90+5'
90+4'
Raheem Sterling se už už radoval z gólu, který ale po konzultaci hlavního rozhodčího s videorozhodčím neplatím! Zde rozhodovaly opravdu milimetry.
90+3'
K exekuci přímého kopu se postavil Mason Mount, jehož povedený projektil prolétl kousek vedle levé tyče! Ederson by nejspíše plachtil vzduchem marně.
90+2'
Unikajícího Kantého zezadu podrazil Ilkay Gündoğan. Žlutá karta pro domácího středopolaře je neoddiskutovatelná.
90+1'
Domácí se hodně zatáhli do defenzivy, jasným cílem je udržet těsné vedení. The Blues se jen velmi těžko dostávají do kompaktní defenzivy.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby čtyři minuty.
89'
Mahríz výborně předložil Fodenovi, jenž dal ale příliš okatě vědět, co se chystá udělat. Přihrávku před branku zdárně odvrátil César Azpilicueta.
88'
Dlouhý pas Masona Mounta nenašel ani Williana, ani Jamese. Balón spadl přesně do prostoru mezi zmíněné hráče, kde prostor střežil Mendy.
87'
Nahrávku Kevina De Bruyneho na Sterlinga zblokoval Reece James za cenu rohového kopu. Světlemodří tím ušetří další cenné vteřinky.
86'
Benjamin Mendy mohl rozvíjet akci směrem dopředu, místo toho se ale otočil a přihrál na polovinu hřiště Stonesovi.
85'
Ederson při snaze odkopnout napálil Batshuayie a brankář měl velké štěstí, že se míč odrazil mimo tři tyče.
84'
Rojád Mahríz si troufl na Azpilicuety, situaci ale dobře nevyřešil technicky. Kapitán Chelsea udržel soka na zádech.
83'
Batshuayiovi vůbec nevyšlo zpracování, Belgičan navíc podklouzl. Znovu se rozehrávky ujme gólman Ederson.
82'
The Blues sice jsou na balónu, jenže přihrávají si jen kolem vlastního pokutového území. Odtud se vyrovnání rozhodně nedočkají.
81'
Willian si nechal míč skočit a poté vypálil z halfvoleje. Rozhodčí přehlédl Edersonův dotek s balónem, a tak se bude kopat od Brazilcovi brány.
80'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Manchester City stále vede o jeden gól, Chelsea ještě určitě zaútočí na druhý zásah.
79'
Mason Mount zabojoval a ještě dokázal zastihnout míč na autové čáře. Může se tak pokusit akci, jež by případně vedla za kýženým vyrovnáním.
78'
Po faulu Kantého Citizens rozehrávali volný přímý kop. Do odraženého balónu se opřel Phil Foden, jenž o kus minul Kepovu svatyni.
77'
Sergio Agüero má problémy s tříslem, Guardiola musí po druhé v krátkém časovém sledu střídat kvůli zranění. Do hry jde Gabriel Jesus.
76'
Joao Cancelo odcentroval z pravé strany do pokutového území, před připraveným Fodenem na poslední chvíli hlavičkoval Zouma.
75'
Sergio Agüero se dožadoval penalty po kontaktu s Reecem Jamesem, avšak Martin Atkinson jeho tetrální pád prokoukl.
74'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Jorginho, přichází Mason Mount.
73'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Tammy Abraham, přichází Michy Batshuayi.
73'
Phil Foden získal balón a využil vilného středu hřiště. Posléze vypálil z nějakých dvaceti metrů pouze do připraveného Kepy.
72'
Svěřenci kouče Lamparda parádně zakombinovali středem hřiště. Tammy Abraham vzápětí nesmyslně vypustil situaci, místo rohového kopu sudí odpískal forvardovi nedovolený zákrok.
71'
Už to vypadalo, že se Willian dostane k míči, Benjamin Mendy nakonec špičkou kopačky dokázal zastavit akci The Blues.
70'
Mladý anglický forvard se vzápětí pokusil rychle přihrávat Pulisicovi, nahrávku však vystihl pozorný John Stones.
69'
The Blues se konečně dostali k míči a snaží se o kombinační hru. Reece james vyslal pěkný centr, Abraham na něj těsně nedosáhl.
68'
Do odraženého míče se z první opřel Willian. Brazilec ale potěšil pouze domácí diváky, neboť balón vypálil až na tribuny.
67'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází David Silva, přichází Philip Foden.
66'
Zápas je hodně fyzicky náročný. Davida Silvu postihly křeče a vypadá to, že Pep Guardiola bude muset po druhé sáhnout ke střídání.
65'
Ani teď nepřichází třetí branka Manchesteru! Po chytrém Aguerově obloučku pálil Fernandinho do obránce, dorážející Ilkay Gündoğan si zase vylámal zuby na Kepovi!
64'
Kapitán Citizens opět ukázal výborný přehled, když z jednoho doteku uvolnil Sterlinga, jemuž na poslední chvíli sebral míč z pod kopačky James.
63'
David Silva se rychle zbavil míče, neboť za zády tušil dotírajícího Kantého. Kapitán domácích rozehrál na volného Mendyho.
62'
Reece James si po příchodu na trávník stoupl na pozici pravého obránce, což znamená, že Azpilicueta se přesunul na levo.
61'
Přichází první žlutá karta zápasu. Jejím autorem je Jorginho, který podrazil unikajícího De Bruyneho.
60'
Hodina zápasu je za námi, ovšem ještě půl hodina zbývá. Pokud se ale střetnutí bude odvíjet tak, jak tomu je v průběhu druhé půle, tak se žádného dramatu v závěru nedočkáme.
59'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Emerson, přichází Reece James.
59'
Druhý poločas je jasně v režii Manchesteru. Světle modří jsou častěji na balónu, i si dokáží vypracovat šance. Chelsea odolává zuby nehty.
58'
Rojád Mahríz mohl přihrávat po levé straně běžícímu Sterlingovi, avšak poněkud sobecky vzal celou situaci na sebe, přitom trefil hned prvního clonícího soupeře.
57'
Povedený signál Citizens, na jehož konci málem byla třetí branka! Nahrávku po zemi obdržel v šestnáctce Cancelo, jenž okamžitě hledal dva své nabíhající spoluhráče, The Blues zachránil od inkasovaného gólu skvělý Azpilicueta!
56'
Na centr si naskakoval John Stones, domácí stoper ovšem nedokázal přehlavičkovat rovněž vysoko vyskočivšího Zoumu.
55'
Těžjo říct, zda De Bruyne střílel nebo přihrával. Vypadalo to jako něco mezi, balónu se podle rozhodčího ještě dotkl Kepa, bude se tedy kopat roh.
54'
Willian skvělou přihrávkou uvolnil Azpilicuetu, jenž zpětným pasem našel Kantého. Tomu druhou gólovou radost zkazil výborným blokem jeden z obránců!
53'
Kanté na pravé straně viděl volného Williana, jehož ránu dokázal zblokovat Mendy. K míči se dostal Azpilicueta, Španělův centr před Emersonem zachytil Cancelo.
52'
Poměrně brzy se Pep Guardiola rozhodl střídat. Ilkay Gündoğan nahradil Rodriho, který ze stažení podle prvních záběrů nemá vůbec radost.
51'
Tammy Abraham si počínal v souboji s Johnem Stonesem na jedničku, u pravé lajny vybojoval autové vhazování.
50'
Rijád Mahríz předvedl další povedený průnik z pravé strany. Míč si navedl na střed a technickou ránou těsně minul levou tyč.
49'
Citizens sázejí v úvodu druhé půle na kombinační hru. I De Bruyne hledal v šestnáctce Silvu, tentokráte zasáhl včas Tomori.
48'
Kapitán David Silva si vůbec neporozuměl s Mendym, od něhož očekával nahrávku do nohy. Místo toho ale dostal pas do běhu, za nímž se vůbec nerozběhl.
47'
Sergio Agüero se snažil předat míč Davidu Silvovi, avšak všudypřítomný Kanté dokázal vystihnout úmysl Argentince.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:33.
První poločas nabídl fantastické fotbalové představení. Souboj třetího se čtvrtým týmem tabulky má všechno, co by měl mít. Chelsea poslal do vedení v 21. minutě po výborném pasu Kovačiče N'Golo Kanté, jenž si poradil s vyběhnuvším Edersonem. Citizens ale dokázali otočit výboj skóre ve svůj prospěch, když nejprve ve 29. minutě tečovanou střelou vyrovnal Kevin De Bruyne a o osm minut později se prosadil skvělou individuální akcí Rijád Mahríz. Do druhého poločasu se rozhodně máme na co těšit, šance jsou ještě otevřené na obě strany.
45+3'
45+2'
Z levé lajny ještě zahrozil Pulisic, avšak jeho přihrávka na Abrahama nebyla vůbec přesná. Míč se odrazil ke Kovačičovi, ten si nedokázal najít místo, odkud by mohl vystřelit.
45+1'
Sterling po lajně utekl Azpilicuetovi, jenže Aguerovi nahrával na paty. Argentinec předal Silvovi, kapitán vracel Sterlingovi do ofsajdu.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje na rámec prvního poločasu dvě minuty.
44'
Vysoký presink domácí dělá The Blues obrovské problémy. Stopeři si vyměňují balón mezi sebou, ale dopředu nemají komu nahrát.
43'
Neskutečnou minelu vyrobil Kepa, který nepochopitelně nalil do stoprocentní šance Aguerovi, jehož rána orazítkovala břevno! David Silva, ani následně Mahríz nedokázali dorazit míč do brány.
42'
Citizens se po otočce ve skóre mírně stáhli, momentálně nechávají hrát soupeře, avšak dál než za středový kruh ho ještě nepustili.
41'
Fikayo Tomori v pokutovém území nefauloval Aguera, což potvrdila i následná komunikace Atkinsona s videorozhodčím.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se ještě nějakého gólu nebo půjdou domácí do kabin s jednobrankovým vedením v zádech?
39'
Willian přihrával do pokutového území Abrahamovi těsně za paty, Fernandinho byl tím hráčem, který odvrátil nebezpečí.
37'
Manchester City právě vstřelil branku!
Brilantní individuální akce RIJÁDA MEHRÍZE znamená obrat ve skóre! Alžírský křídelník si píchl míč mezi dvojici Kovačič, Emerson a poté přízemním techcnickým zakončením prostřelil mezi nohama Tomoriho i marně se natahujícího Kepu.
36'
Jak je známo, N'Golo Kanté nevypustí jediný souboj. To se potvrdilo i v tomto případě, když obral o kulatý nesmysl pasivně stojícího Mendy a přihrál Pulisicovi, jehož centr skončil v zámezí.
35'
Rychlý brejk The Blues vyřešil Willian průnikovkou na Emersona. Brazilský bek vpádu hodně přetáhl centr, mezitím se světle modří stihli vrátit do defenzivy.
34'
Velkou rychlost ukázal Raheem Sterling, jenž si hodil míč kolem Azpilicuety, avšak vzápětí nepočítal s za jeho zády stojícím Tomorim. Anglický stoper udržel krajana na zádech.
33'
Sergio Agüero se nedokázal obtoči kolem Zoumy, který dokázal vytlačit argentinského snajpra z ideální palebné pozice. Sražená střela se posléze stala kořistí Kepy.
32'
Joao Cancelo se snažil vyslat do běhu Mahríze, toho ale zradil první dotek s balónem, čehož okamžitě využil připravený Tomori.
31'
Po půl hodině tedy začínámeznovu prakticky od nuly. Sledujeme velmi vyrovnaný zápas, diváci si rozhodně nemůžou na nic stěžovat!
29'
Vedení Chelsea trvalo pouhých osm minut! Obránce nedůrazně odvrátil míč jen ke KEVINU DE BRUYNOVI, jenž zasekávačkou posadil na zem Jorginha a poté za velkého přispění Zoumovi teče propálil bezmocného Kepu.
28'
Kovačič si parádně narazil s Jorginhem, ovšem italský středopolař uspěchal lobovaný pas na Williana. Celou situaci pohlídal Fernandinho.
27'
Pořádně si hostující defenziva zahrávala. Jorginho místo dlouhého nákopu vracel balón Tomorimu, jenž na poslední chvíli stihl předat míč Kepovi před dotírajícím Silvou.
26'
To ale nemělo dlouhého trvání. Nepřesná rozehrávka vrátila kulatý nesmysl do držení Chelsea, která nikam nespěchá.
25'
Benjamin Mendy dobře přečetl situaci, když obře odhadl, že Azpilicueta bude nahrávat Willianovi. Na míči jsou tedy domácí.
24'
Svěřenci kouče Lamparda kontrolují balón. Kombinují kolem středového kruhu, zatím jim vysoký presink soka nedělá potíže.
23'
Citizens mohli odpovědět po rohovém kopu. Přetažený centr vracel do ohně Stones, ovšem Aguero si do souboje s Tomorim jít netroufl.
21'
Chelsea právě vstřelila branku!
The Blues se ujímají vedení! Na fantastický pas Kovačiče si naběhl NGOLO KANTÉ, kterého marně stíhal Benjamin Mendy. Malý velký muž si počínal jako zkušený mazák, vyběhnuvšího Edersona prostřelil střelou k pravé tyči!
21'
Sterling na sebe navázal Kantého a poté přihrál Mendymu, na jehož přetažený centr byl Rijád Mahríž příliš krátký.
20'
Poprvé v utkání jsme viděli střelecký pokus, který mířil přímo na bránu. Emerson ale mohl určitě situaci vyřešit lépe, třeba centrem na Williana. Se slabou ránou z osmnácti metrů si Ederson věděl rady.
19'
Tammy Abraham byl podražen v pokutovém území, ovšem místo pokutového kopu pomezní sudí odmával mladičkému forvardovi ofsajd.
18'
Obranná dvojice Zouma – Tomori teď zafungovala příkladně. De Bruyne se v jejich obležené nedostal k přesné nahrávce.
17'
Citizens málem doplatili na nedůraz ve vlastní šestnáctce! Po několika odrazech se ve velké šanci objevil Fikayo Tomori, stoper střílel těsně vedle pravé tyče!
16'
Kombinační hra hostů přešla na útočnou polovinu. Celá akce vyvrcholila zblokovaným centrem Kantého, bude se kopat roh.
15'
The Blues se snaží uklidnit v posledních minutách hodně rozháranou hru. Kurt Zouma dokonce zapojuje do hry i Kepu.
14'
Na průnikovou nahrávku alžírského křídelníka mířící na De Bruyneho včas zareagoval Fikayo Tomori. Ten neotálel a dlouhým odkopem odvrátil nebezpečí.
13'
Sergio Agüero hledal možnost, kudy by mohl vystřelit, avšak přes tmavě modrou obrannou hráz ho nenašel. Nakonec přihrával Mahrízovi, i ten byl ovšem zbloková, činil se Emerson.
12'
N'Golo Kanté si proti přečíslení poradil na výbornou, když předal volnému Abrahamovi. Technický obstřel anglického mladíka proletěl vedle pravé tyče.
11'
Pulicův přetažený pas hledal Williana, avšak Benjamin Mendy byl na svém místě a bez problémů odhlavičkoval míč do zámezí.
10'
Dlouhý výkop Edersona si skvěle zpracoval Aguero, před nímž rázem stál pouze Tomori. Celou situaci ale zastavil arbitr, podle jehož názoru Ederson odkopával nepovoleným způsobem.
9'
Skóre neotevřel ani Willian! I on se podobně jako De Bruyne pokoušel zakončovat na zadní tyč, i teď proletěl kulatý nesmysl kousek vedle tyče!
8'
Až příliš dlouho otálel s rozehrávkou César Azpilicueta, který nakonec přihrával pouze do autu.
7'
Křídelník Pulisic upadl na hranici šestnáctky, avšak hlavní rozhodčí Atkinson nechává ve hře pokračovat, Rodri hrál tělem.
6'
Belgický středopolař tentorkáte v roli přihrávajícího hráče, i v tomto přápadě mu však k dokonalosti chyběl malý krůček. Tomori na poslední chvíli odvrátil nebezpečí v podobě za jeho záda nabíhajícího Silvy.
5'
Sergio Agüero do šestnáctky adresoval nahrávku Kevina De Bruyna, jenž napřáhl z velkého úhlu a o malý kousek minul vzdálenější tyč! Kepa měl nyní velké štěstí.
4'
Dlouhý nákop Davida Silvy si výborně pokryl Kurt Zouma, nabíhající Sergio Aguero se tedy míče nedočkal.
3'
Christian Pulisic vysoko napadal rozehrávku soupeře a vyplatilo se, od Cancelovy nohy skončil míč v zámezí.
2'
Očekávaný šlágr mezi Manchesterem City a Chelsea byl zahájen! Rozehrávky se chopila Chelsea, hrající v tmavě modrých dresech, Citizens hrají ve světle modrém.
1'

Manchester City: Ederson – Cancelo, Stones, Fernandinho, B. Mendy – De Bruyne, Rodri, D. Silva (C) – Mahríz, Agüero, Sterling.
Náhradníci: Bravo – Angeliño, Jesus, Foden, Gündoğan, Otamendi, Walker.

Chelsea FC: Arrizabalaga – Azpilicueta (C), K. Zouma, Tomori, Emerson – Kanté, Jorginho, Kovačić, Willian – T. Abraham, Pulisic.
Náhradníci: Caballero – Christensen, Batshuayi, Giroud, James, Pedro, Mount.

Rozhodčí: Atkinson – Betts, Hatzidakis.
Vzájemné zápasy

Za poslední dva roky se více dařilo Manchesteru City, který svého londýnského soka zdolal čtyřikrát z pěti případů. Jediná výhra The Blues přišla v loňské sezóně na Stamford Bridge. Chelsea bude zcela jistě chtít odčinit počínaní na Etihad z minulého roku, kde sama nevstřelila ani jednu branku, naopak jich inkasovala hned šest.
Chelsea FC

Kdekdo čekal, že s odchodem Hazarda a zákazem přestupů se Chelsea nedokáže udržet s elitou anglické ligy. Ale chyba lávky. Paradoxně právě tyto dvě věci The Blues naopak pomohly, neboť už se nespoléhá na jednoho hráče a šanci dostávají hráči z akademie, kteří ukazují obrovskou fotbalovou kvalitu. Pochopitelně nemůžeme zapomínat ani na klubovou ikonu a současného trenéra Franka Lamparda, který své hráče dobře zná a ví, kdo mu v daném utkání důvěru splatí, což platí např. v případě Christiana Pulišiče, jenž se po nemastném začátku působení v Chelsea rozehrál k parádním výkonům.

Londýnskému klubu se proti City příliš nevěří, přestože se v tabulce nachází o bod před nimi. Bude zajímavé sledovat, jak se mladé mužstvo vypořádá s extrémní útočnou silou soupeře. Bez šance The Blues rozhodně nejsou, fyzicky jsou na tom skvěle a favorita by mohli značně potrápit. V útočné fázi se bude spoléhat především na Tammyho Abrahama, ten je s deseti góly druhým nejlepším střelcem celé soutěže.

Obhájce titulu zatím letos nedokáže držet krok se svým úhlavním konkurentem z Liverpoolu, na něhož ztrácí už devět bodů. Ba co víc, před Citizens se ještě po prohře na Anfieldu dostaly Leicester a právě Chelsea. Svěřenci kouče Guardioly ale rozhodně herně nezaostávají, hrají rychlý útočný fotbal, v Premier League vstřelí skoro tři góly na zápasy, což je výborná statistika.

Španělský stratég se bude muset obejít bez Bernarda Silvy, který dostal jednozápasový trest za rasistické urážení spoluhráče Mendyho, avšak City mají široký kádr a s absencí Portugalce si určitě poradí. Nejlepším střelcem týmu je Sergio Agüero s devíti zásahy. Statně Argentinci sekunduje Raheem Sterling, ten se prosadil sedmkrát.
Všem fotbalovým fanouškům přeju krásný sobotní podvečer! Vítám vás při sledování šlágru 13. kola anglické Premier League, v němž na Etihad Stadium vyzve Manchester City londýnskou Chelsea.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.