Premier League - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Newcastle : Watford - 31. srpna 2019   16:00

Newcastle
41' Schär (Hayden)
1:1
(1:1)
Watford
2' Hughes
Newcastle
Dúbravka – Krafth (78. Manquillo), Schär (85. F. Fernández), Lascelles (C), P. Dummett, Willems – Almirón, Hayden, Longstaff, Atsu (82. Muto) – Joelinton.
Darlow – Manquillo, F. Fernández, Clark, Ki Song-jung, Shelvey, Muto.
Scott
St James' Park, Newcastle upon Tyne
44 157 diváků
Watford
Foster – C. Dawson, Kabasele, Cathcart (C) – Janmaat, Cleverley, Doucouré (71. N. Chalobah), Femenía – Hughes (71. Success), A. Gray (82. Deulofeu), Pereyra.
Gomes – Welbeck, Deulofeu, Success, Sarr, Masina, N. Chalobah.

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště.
Dnešní utkání tedy skončilo remízou 1:1. Skóre otevřel již ve 2. minutě hostující Hughes, který využil nahrávky do vápna a dostal svůj tým do vedení. Ne jeho trefu odpověděl až Schär v 41. minutě, kdy dorazil míč za záda Fostera. Utkání bylo velice vyrovnané, ale přesto více šancí mělo domácí družstvo. Asi největší šanci měl na konci zápasu Joelinton, který ale z brejku se nechal vytlačit do strany a následně trefil pouze postranní síť. K vítězství měl pak blízko i střídající Deulofeu, který si narazil míč se spoluhráčem a mířil do vápna, domácí bek mu však míč sebral na poslední chvíli.
Newcastle hraje příště 14.9. na hřišti Liverpoolu. Watford hraje 15.9. doma s Arsenalem.
90+5'
90+3'
Na pravé straně byl Janmaat, který centroval do vápna. Jeho pokus zblokoval Willerms na aut.
90+2'
Deulofeu si narazil míč se spoluhráčem a mířil do vápna. Na poslední chvíli mu míč vypíchl Dummett.
90+1'
Chalobah posílal dlouhý míč dopředu, ale míč byl až moc dlouhý, takže skončil v zámezí.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.
89'
Hostující trenér Javi Gracia dostal žlutou kartu za nemístné poznámky.
88'
Sám na branku se řítil domácí Joelinton, ale jeho následné zakončení trefilo pouze postranní síť.
87'
Míč do vápna posílal Deulofeu, jehož centr dokázal odvrátit domácí Dummett.
86'
Roh pro Watford.
85'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Fabian Schär, přichází Federico Fernández.
85'
Míč do vápna posílal Femenia, jehož přízemní nabídka skončila v ležícím chumlu hráčů, odkud míč vytáhl až pohotový Foster.
84'
Roh pro Newcastle.
83'
Po pravé straně se protáhl domácí Almirón a centroval do vápna. Centr se mu nepovedl a míč skončil v zámezí.
82'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Christian Atsu, přichází Jošinori Muto.
Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Andre Gray, přichází Gerard Deulofeu.
81'
Další míč letěl do vápna pro Joelintona, který si však nepohlídal ofsajdové postavení, takže se přerušuje hra.
80'
Roh zahrával Cleverley, jehož centr se dostal až k Chalobahovi, který zkusil vystřelit. Pokus mu však vůbec nesedl.
79'
Hostující Gray dostal výborný centr do vápna a osamocený hlavičkoval. Jeho hlavičku výborně vytáhl Dúbravka na roh.
78'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Emil Krafth, přichází Javier Manquillo.
77'
V křečích se na zemi nachází domácí Krafth, který už asi nebude schopen pokračovat.
76'
Almirón byl opět vepředu, ale nahrávka na něho byla do ofsajdu, takže domácí o míč přišli.
75'
Z levé strany centroval do vápna hostující Femenia. Jeho kroucený centr nechal Dúbravka zkušeně doskákat za brankovou čáru.
74'
Hostující Pereyra nabízel míč do vápna pro Graye, ten však v solidní příležitosti míč netrefil.
73'
Atsuův roh skončil centrem Willemse do vápna, pro který si v pohodě došel Foster.
72'
Roh pro domácí.
71'
Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Abdoulaye Doucouré, přichází Nathaniel Chalobah.
Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Will Hughes, přichází Isaac Success.
70'
Ani jeden z týmu ještě nestřídal, tak uvidíme, jak trenéři okysličí své týmy. V úvahu připadají třeba Welbeck, Sarr nebo Chalobah.
70'
Do další akce už se hrnul Almirón, ale zastavuje ho zdvižený praporek lajnového.
69'
Domácí Willems nabízel míč před branku. Tam na něho ale Atsu ani ve skluzu nedosáhl.
68'
Už skoro z brankové čáry střílel hostující Hughes. Jeho nebezpečnou střelu vyrazil Dúbravka nohou a pak u rukou.
67'
Hra už byla přerušena, ale rozhodčí se s kolegou u videa neradil, takže se o penaltu nejedná.
66'
Domácí Atsu upadl ve vápně, ale rozhodčí penaltu nepíská, možná se rozmyslí při přerušené hře.
65'
Aktuální statistika držení míče: 47%:53%.
64'
Za vápnem se k míči dostal domácí Longstaff a nebál se vystřelit. Jeho dělovku dokázal Foster zkrotit v rukavicích.
63'
Atsu zahrával rohový kop, ale jeho pokus trefil pouze prvního soupeře v cestě.
62'
Další roh pro Newcastle.
61'
Roh do vápna zahrával Longstaff, ale jeho centr nikoho v domácích nenašel.
60'
Z nějakých 25 metrů se do míče tvrdě opřel domácí bek Willems. Jeho tvrdý pokus vytáhl Foster na roh.
59'
Domácí se snažili něco vymyslet dopředu, ale to jim hosté nepovolili a vyhnali je až na půlku.
57'
Po levé straně se protáhl domácí Willems, který míč ještě nahrál Atsuovi, ten ve vápně pod sebou našel Almiróna, který však z výborné pozice trefil pouze blok soupeře.
55'
Žlutou kartu dostává Craig Cathcart (Watford FC).
54'
Hostující Cathcart posílal dopředu dlouhý míč, ale ten nikoho nenašel, a tak míč skončil v zámezíl
53'
U míče teď víc hostující tým, který kombinuje na půlce hřiště.
52'
Na středu hřiště byl rozeběhnutý domácí Hayden, ale jeho následná nahrávka nebyla kvalitní.
50'
Zprava centroval do vápna domácí Lascelles, ale jeho centr nikoho z jeho spoluhráčů nenašel. Foster si pro míč v klidu došel.
49'
K míči se postavil Sean Longsraff, který míč posílal hned na branky. Jeho pokus ovšem skončil až na tribuně.
48'
Domácí mají k dispozici přímý kop z nějakých 30 metrů.
47'
Almirón dostal míč do brejku, ale neměl rychlost, tak míč ještě předložil Atsuovi, který vystřelil z hranice vápna. Jeho pokus si Foster pohlídal.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:04.
První poločas je minulostí, v níž padly dvě branky, každá na jiné straně. Nejdříve se už ve 2. minutě prosadil hostující Hughes, který dostal dobrý pas do vápna a dokázal Dúbravku prostřelit. V závěru poločasu vyrovnal domácí Schär, který se dostal ve vápně k volnému míči a v poklidu prostřelil Fostera. V prvním poločase byli spíše lepší domácí, kteří si šli pro ono vyrovnání, což se jim nakonec také splnilo.

Statistiky 1. poločasu
Držení míče: 49%:51%
Střely na branku: 1:1
Ofsajdy: 3:0
Rohy: 2:3
Fauly: 5:5
45+4'
45+3'
K míči se postavil hostující Cleverley, ale jeho centr do vápna nikoho v zeleném nenašel.
45+2'
Roh pro hosty.
45+1'
Žlutou kartu dostává Paul Dummett (Newcastle United).
45+1'
Hra je nyní přerušena, protože je ošetřovaný Willems.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.
45'
Žlutou kartu dostává Craig Dawson (Watford FC).
44'
Úplně sám šel do otevřené obrany domácí Atsu, ale před vápnem ho zradila klička doprostřed, která se mu nepovedla, a tak o míč přišel.
43'
U míče hosté, kteří kombinují na polovině hřiště.
41'
Newcastle právě vstřelil branku!
Domácí Krafth z pravé strany odcentroval do klubka hráčů ve vápně, od toho se míč odrazil k úplně volnému FABIANU SCHÄROVI, který se před samotným Fosterem nemýlil – 1:1.
41'
Femenia opět centroval do vápna, ale tentokrát už domácí obrana odvrátila míč do bezpečí.
40'
Femenia centroval do vápna, ale tam míč odvrátil Schär za cenu dalšího rohu.
39'
38'
Domácí se už radovali z branky, když Almirón proběhl půlku hřiště, obešel Fostera a zakončil do prázdné branky. Jenomže radost překazil předchozí ofsajd.
37'
Na pravé straně byl aktivní hostující Hughes, ale přes Kraftha projít nedokázal.
36'
Roh způsobil velký zmatek ve vápně soupeře, po kterém se dvakrát dostal k zakončení Joelinton, ale ani jeden pokus se k Fosterovi nedostal.
35'
34'
Atsu posílal do vápna nebezpečný dloubák, ale pohotový Foster byl u míče nejdříve.
32'
Standardní situaci chtěl rychle rozehrát hostující Dawson, ale jeho úmysl nepochopil Pereyra, takže míč skončil v zámezí.
31'
Žlutou kartu dostává Isaac Hayden (Newcastle United).
31'
Míč dopředu posílal dlouhým centrem Willems, ale jeho pokus byl moc dlouhý a skončil v rukavicích Fostera.
30'
Žlutou kartu dostává Abdoulaye Doucouré (Watford FC).
29'
U míče je po delší době i hostující celek, jehož kombinace začne od Fostera.
28'
Atsu posílal centr na hranici vápna pro Willems, jehož střela se k brance Fostera nedostala, protože ji zablokovala hostující obrana.
27'
Roh pro domácí tým.
26'
Na zemi je domácí Willems, kterého tvrdě dohrál Janmaat.
25'
I další rozehrávku soupeře vystihl Pereyra, ale i tento jeho pokus o rychlé přenesení míče byl nepřesný.
23'
Pereyra vystihl rozehrávku Newcastlu a hned hledal Graye, ten se však k míči nedostal, protože před ním byl u míče Lascelles.
22'
U míče domácí fotbalisté, kteří kombinují u pravé postranní čáry.
20'
Janmaat posílal hezký oblouček do vápna pro Graye, ale míč byl pro hostujícího útočníka moc dlouhý.
19'
Atsu zkusil na 30 metrů najít nahrávkou do běhu Joelintona. Obrana hostí však byla pozorná a Kabasele míč odkopl do bezpečí.
18'
Další nákop hostí letěl na Hughese, ale ten prohrál souboj s Dummettem, takže o míč přišel.
17'
Z poloviny hřiště nahrával dopředu domácí Schär, ale jeho vysoký pas byl nepřesný.
15'
Hostující Gray dostal míč přímo do vápna. Jeho střela z voleje byla nebezpečná, ale do branky se nakonec nevešla.
14'
Další nepřesné zakončení přidal domácí Joelinton, takže od branky bude rozehrávat Foster.
13'
Hosté nyní kombinují na polovině hrací plochy.
11'
Almirón dostal míč na stranu vápna a zkusil centrem najít Joelintona, ten se však k ohrožení branky Fostera nedostal.
10'
Za vápnem se do míče opřel hostující Pereyra, ale jeho střela skončila nad brankou Dúbravky.
9'
Zleva centroval do vápna domácí Altsu, jeho centr našel Joelinton, který však hlavičkoval pouze do rukavic Fostera.
8'
Další akce hostí začne od Fostera, který odkopává míč na půlku.
6'
Po pravé straně se dopředu řítil Almirón, ale jeho nahrávka na Joelintona byla nepřesná.
4'
Sám před brankářem byl domácí Joelinton, ale jeho střela trefila Fostera pouze do hrudi.
2'
Watford právě vstřelil branku!
Hostující WILL HUGHES dostal míč ideálně do vápna, zorietoval se a posílá hostující tým do vedení.
1'

Newcastle United: Dúbravka – Krafth, Schär, Lascelles (C), P. Dummett, Willems – Almirón, Hayden, Longstaff, Atsu – Joelinton.
Náhradníci: Darlow – Manquillo, F. Fernández, Clark, Ki Song-jung, Shelvey, Muto.

Watford FC: Foster – C. Dawson, Kabasele, Cathcart (C) – Janmaat, Cleverley, Doucouré, Femenía – Hughes, A. Gray, Pereyra.
Náhradníci: Gomes – Welbeck, Deulofeu, Success, Sarr, Masina, N. Chalobah..

Watford FC

Hosté vloni skončili na 11. místě Premier League a dostali se do finále FA Cupu. Letos to ale tak slavné není, tým Javiho Gracii zatím nezískal ani jeden bod a patří mu poslední místo. Porážky přišly 0:3 doma s Brightonem, 0:1 na hřišti Evertonu a 1:3 doma s West Hamem. V EFL Cupu naopak vyhráli 3:0 nad Coventry, když se prosadili Sarr, Janmaat a Penaranda. Celková hodnota týmu je 245 milionů Eur, nejhodnotnější hráč je Senegalec Sarr, který přišel z Rennes.

Poslední tři zápasy
Watford VS. Coventry 3:0
Watford VS. West Ham 1:3
Everton VS. Watford 1:0

Newcastle United

„Straky“ vloni skončili v nejvyšší soutěži na 13. místě, což ukončilo angažmá Rafaelu Benítezovi, kterého na lavičce nahradil Angličan Steve Bruce. Newcastle nezačal novou sezonu příliš dobře, když nestačil na Arsenal a Norwich, pak ale přišla překvapivá výhra nad Tottenhamem. Dobrý pocit ovšem zkazila následná porážka od Leicesteru v EFL Cupu. Celková týmová hodnota týmu je 252 milionů Eur. Nejhodnotnější hráč týmu je Joelinton s hodnotou okolo 35 milionů Eur. Brankářskou jedničkou týmu je Slovák Martin Dúbravka.

Newcastle VS. Leicester 1:2 po penaltách
Tottenham VS. Newcastle 0:1
Norwich VS. Newcastle 3:1
Zdravím všechny fanoušky anglické Premier League. Nejlepší liga světa už je ve 4. kole, což znamená, že Vám mohu přiblížit duel Newcastlu a Watfordu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.