Premier League - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brighton : Liverpool - 28. listopadu 2020   13:30

Brighton
90+3' Groß
1:1
(0:0)
Liverpool
60' Diogo Jota  (M. Salah)
Brighton
Ryan – White, Dunk (C), Webster – Veltman, Bissouma, Groß, March – Connolly (63. Lallana, 71. Džahánbachš) – Welbeck, Maupay (25. Trossard).
Steele – Burn, Lallana, Alzate, Molumby, Džahánbachš, Trossard.
Stuart Attwell – Gary Beswick, Adam Nunn
Amex Stadium, Falmer
Liverpool
Alisson – N. Williams (46. J. Henderson), Phillips, Fabinho, Robertson – Wijnaldum, Milner (C) (74. Jones) – Minamino, Firmino, Diogo Jota – M. Salah (64. Mané).
Adrián – Tsimikas, R. Williams, J. Henderson, Jones, Mané, Origi.

Z mé strany je to vše. Přeji Vám příjemný zbytek sobotního odpoledne a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou.
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 5:1. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 9:13.
Je konec a zápas nakonec končí remízou. Hosté i do druhého poločasu vstoupili lépe a po hodině hry je poslal do zaslouženého vedení Jota. Krátce před vypršením řádné hrací doby se pak trefil Mané, nicméně podruhé v dnešním utkání nebyl Liverpoolu uznán gól kvůli ofsajdu. To se nakonec ukázalo býti klíčové, neboť v nastavení dostal Brighton k dispozici další penalta a Groß už jí tentokráte proměnil. Domácí si tak po velmi sympatickém výkonu připisují do tabulky cenný bod za remízu 1:1.
90+8'
90+7'
Brighton měl ještě k dispozici rohový kop. Groß posadil míč na hlavu Webstera, ovšem ten nezamířil přesně.
90+6'
Dunk odkopl balon před Jotou a málem vyslal do šance Welbecka. Ten ale nedokázal dostat balon pod kontrolu a poté ho odzbrojil Fabinho.
90+5'
Hosté se samozřejmě ještě pokusí strhnout vedení na svou stranu, ovšem do konce utkání už moc času nezbývá.
90+3'
Brighton právě vstřelil branku!
Brighton v závěru zápasu srovnává na 1:1! Velkou zodpovědnost na sebe vzal německý záložník PASCAL GROß, který zvolil střelu doprostřed brány a uspěl, neboť Alisson skočil ke své pravé tyči.
90+3'
Žlutou kartu dostává Alisson (Liverpool FC).
90+2'
Ano, sudí Attwell se na celou situaci sám podíval a poté ukázal na penaltový puntík!
90+2'
Znovu máme v akci video, neboť po souboji s Robertsonem se ve vápně skácel k zemi Welbeck. Budou mít domácí druhou penaltu v dnešním zápase?
90+1'
Nad rámec základní hrací doby bylo nastaveno pět minut.
90'
Po levém křídle to individuálně zkusil March, avšak na pozorně bránícího Jonese jeho schopnosti nestačily.
89'
Welbeck to v souboji s Fabinhem přehnal s agresivitou a byl mu odpískán faul. Takové kouskování hry Liverpoolu přesně vyhovuje.
88'
Po následném rohovém kopu nastaly v pokutovém území hostů lehké zmatky, které vyřešil rezolutním odkopem Henderson.
87'
Trossard vyslal kolmý pas na Welbecka a nebýt zásahu Phillipse, domácí útočník by šel ze strany sám na Alissona.
86'
Džahánbachš si naváděl míč na střelu, nicméně celou dobu ho otravoval Jones, který ho pak i odzbrojil.
85'
Dopředu se nyní vydal Veltman, který se málem dostal až do vápna. Těsně před ním ho ale tělem zablokoval Robertson, který následně nechal míč doběhnout za postranní čáru.
84'
Volný přímý kop The Reds rozehrál Jones a po jeho centru přidal druhou branku Mané. Po krátké konzultaci s videem ale vyšlo najevo, že Senegalec byl v době přihrávky v ofsajdu.
82'
Žlutou kartu dostává Ben White (Brighton & Hove Albion FC).
82'
Phillips odhlavičkoval balon pryč z vápna a z nějakých pětadvaceti metrů to pak zkusil March. Jeho pokus ale nebyl povedený a balon zamířil vysoko nad bránu.
81'
March se utrhl na levé straně a poté hledal Welbecka. Před ním na poslední chvíli zasáhl Robertson, takže z toho bude roh.
80'
Domácí v posledních minutách více drží balon ve své moci, avšak nedaří se jim prokombinovat k vápnu Liverpoolu.
79'
Do konce utkání zbývá zhruba deset minut a The Reds stále drží ten nejtěsnější náskok. Udrží ho až do závěrečného hvizdu?
78'
Stoper Liverpoolu si ale zřejmě nepřivodil vážnější zranění a bude schopen pokračovat.
77'
Phillips nyní nepříjemně dopadl na záda a také on musí být ošetřován. Trenér Klopp mezitím trne u postranní čáry.
76'
Hostující celek dnes na pozici pravého obránce vystřídal už tři hráče, po odchodu Jamese Milnera bude tuto pozici zastávat Curtis Jones.
75'
Po krátké pauze způsobené ošetřováním Milnera měli domácí standardní situaci. Do balonu se opřel Trossard, ovšem Alisson neměl s jeho střelou žádné problémy.
74'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází James Milner, přichází Curtis Jones.
73'
Zdá se, že k vynucenému střídání dojde i na straně Liverpoolu. Na zemi totiž zůstává ležet Milner, kterého trápí problémy se zadním stehenním svalem.
72'
Phillips zezadu sestřelil Welbecka a nabídl Brightonu standardní situaci z velmi dobré pozice.
71'
Adam Lallana si zřejmě přivodil nějaké zranění, jelikož po necelých deseti minutách ho na hřišti nahrazuje Alireza Džahánbachš.
71'
Ten se ale červeným moc nepovedl, neboť hned na přední tyči odhlavičkoval balon Groß.
70'
Hendersonovu ránu ze střední vzdálenosti vychýlil z původní dráhy letu White a Liverpool bude zahrávat roh.
69'
Po zákroku Hendersona se poroučel k zemi Bissouma. Arbitr Attwell byl toho názoru, že se o faul nejednalo, a proto nechal hru plynout dál.
68'
Milner chyboval v rozehrávce a Lallana chtěl pak vysunout dopředu Welbecka. Také on se ale dopustil nepřesnosti, takže balon se vrátil na kopačky hostujících fotbalistů.
67'
Japonský fotbalista se následně dostal do slibné palebné pozice, ovšem jeho pumelici stačil zablokovat Dunk.
66'
Minamino se dostal pod tlak dvou protihráčů, nicméně dokázal balon udržet a poté ho navíc fauloval Lallana.
65'
Dobře to teď provedl Firmino, jenž si míč pokryl před Whitem a poté získal pro svůj tým aut u vápna Brightonu.
64'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Mohamed Salah, přichází Sadio Mané.
63'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Aaron Connolly, přichází Adam Lallana.
62'
Po zásahu Fabinha v pokutovém území se domácí dožadovali pokutového kopu. Celé situaci ale předcházel ofsajd, takže zákrok brazilského stopera vůbec nebyl posuzován.
60'
Liverpool právě vstřelil branku!
Liverpool se po hodině hry dostává do vedení! Robertson se zbavil svého strážce a poté našel Salaha. Ten před vápnem sklepl míč pro DIOGA JOTU, jenž si povodil obránce Brightonu a poté zamířil přesně k pravé tyči. Ryan se po jeho střele natahoval marně.
59'
Na druhé straně se v podobné situaci ocitl Milner, avšak ani jeho nabídka se s přesností nepotkala.
58'
March měl na levé straně spoustu prostoru k centru, nicméně ten se mu vůbec nepovedl a míč zamířil přímo do rukavic Alissona.
57'
Welbeck si pohybem řekl o přihrávku od Veltmana, ale ta byla hodně nepovedená a anglický útočník neměl šanci balon zachytit.
56'
Salah obral o balon Veltmana a mohl postupovat dopředu. Hlavní arbitr ale odpískal egyptskému hráči faul, takže rozehrávat budou domácí.
55'
Welbeck na polovině hřiště předskočil Phillipse a následně se prodral až do šestnáctky. Tam si posunul míč na levačku a prověřil Alissona, který si ovšem připsal rutinní zákrok.
54'
Bissouma si všiml volného Welbecka a chtěl mu poslat balon. Jeho přihrávka byla ale hodně nepřesná a míč skončil až v zámezí.
53'
Minamino u půlící čáry nepříjemně dohrál Connollyho a může být rád, že jeho zákrok nebyl oceněn žlutou kartou.
52'
Defenziva Brightonu zatím pracuje na velmi vysoké úrovni a hosté mají velký problém s tím prokombinovat se do pokutového území.
51'
Jota se zbavil svého strážce a poté nabízel míč do šestnáctky, avšak ani v tomto případě se nikdo v červeném ke střele nedostal.
50'
Liverpool vstoupil i do druhého dějství hodně aktivně a momentálně se hraje výhradně na polovině domácího celku.
49'
Milner se po příchodu Hendersona stáhl na pozici pravého beka a nyní se po akci přes svou stranu dostal k centru. Ten ale nebyl vůbec přesný a balon doskákal až do zámezí.
48'
Trossard chtěl vyslat dopředu Connollyho, jenže jeho pas byl příliš prudký a pro balon si došel brankář Alisson.
47'
Hosté vysoko napadali a donutili Ryana k nepřesnému odkopu, který skončil u nikým neatakovaného Phillipse.
46'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Neco Williams, přichází Jordan Henderson.
46'
Je za námi první poločas a zatím sledujeme velmi zajímavé utkání. Liverpool byl úvodu aktivnější, nicméně po neproměněné šanci Connollyho se karta obrátila. Domácí měli ve dvacáté minutě šanci udeřit z penalty, avšak Maupay s ní naložil mizerně a bránu vůbec netrefil. To Liverpool se ve 34. minutě z branky radoval, ovšem VAR nakonec usvědčil Salaha z těsného ofsajdu.
45+3'
45+2'
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny dvě minuty.
45+1'
Žlutou kartu dostává Jöel Veltman (Brighton & Hove Albion FC).
45'
Minamino snadno přišel o míč a domácí se hned vydali dopředu. Nakonec se dostali až k centru, který ovšem v klidu odvrátil Phillips.
44'
Yves Bissouma odkulhal za postranní čáru a zdá se, že to ještě zkusí. Pokud by to ale nešlo, tak Graham Potter by musel podruhé vynuceně střídat.
43'
Na hrací ploše zůstává ležet Bissouma a hra je přerušena. Na trávník opět míří lékaři domácího celku.
42'
Jota se neprodral ke střele a Dunk poté odvrátil míč jen k Minaminovi. Ten vypálil ze druhého doteku, nicméně Ryan si jeho pokus pohlídal.
41'
Faulu se dopustil na druhé straně také Connolly, který při napadání podrazil Fabinha.
40'
Milner přišel o balon a poté navíc nedovoleně atakoval Bissoumu, takže Brighton bude moct v klidu rozehrávat.
39'
Nyní sledujeme poněkud nudnější pasáž hry, neboť ani jeden z celků se nedokáže prokombinovat před soupeřovu šestnáctku.
38'
Welbeck se utrhl na levé straně pokutového území a poté zakončoval na zadní tyč, jenže Alissonovu bránu minul.
37'
Už se tedy opět hraje a míč mají ve svém držení domácí fotbalisté, kteří momentálně pouze kombinují na vlastní polovině.
36'
Je to tak, video odhalilo, že Egypťan ve službách Liverpoolu byl v postavení mimo hru, a proto nemohla být branka uznána.
35'
Arbitr Attwell stále nezná končené rozhodnutí. Z opakovaných záběrů to ale vypadá, že Salah se nacházel v milimetrovém ofsajdu.
34'
Liverpool se zásluhou Salaha dostává do vedení, nicméně celá situace se ještě bude kontrolovat u videa.
33'
Firmino prostrkával balon na Jotu, nicméně míč za sebe nepustil Dunk. Ten byl ale hned pod tlakem, a proto raději odkopl balon co nejdále od Ryanovy brány.
32'
O chvilku později si Salah zabíhal za obranu na pas Milnera, avšak ani on nebyl dost rychlý na to, aby míč zastihl na hrací ploše.
31'
Dozadu musel nyní zabrat také Salah, který ale dostihl Trossarda a pak ho donutil nahrát dozadu na Dunka.
30'
Dobrou práci v defenzivě odvedl Minamino, který se vrátil s Veltmanem a následně ho i dokázal připravit o balon.
29'
Wijnaldum si teď vůbec neporozuměl s Jotou a po jejich neshodě budou domácí vhazovat.
28'
Trossard si všiml rozběhnutého Connollyho a hned mu také posílal svůj pas, který ovšem ke svému adresátovi nakonec nedoputoval.
27'
Connolly se opět prodral do šestnáctky a zkusil vystřelit, jenže trefil pouze před sebou stojícího Robertsona.
25'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion FC: ze hřiště odchází Neal Maupay, přichází Leandro Trossard.
25'
Jota uvolnil Robertsona a ten hned hledal Minamina, jenž si sbíhal na zadní tyč. Japonskému křídelníkovi ale nakonec chybělo pár decimetrů k tomu, aby na balon dosáhl.
24'
Hosté nyní tedy hrají v přesile a kombinují u vápna Brightonu. Obrana modrých je ale zatím pozorná a svého soupeře do šance nepouští.
23'
Je to tak, týmoví lékaři směrem k lavičce jasně ukázali, že francouzský útočník nebude schopen pokračovat.
22'
Neal Maupay na chvíli zůstal ležet na trávníku a poté, co se zvedl, se držel za zadní stehenní sval. Uvidíme, zda bude muset střídat.
21'
Robertson to zkusil individuálně po levé straně, avšak pozorně bránící Veltman ho za sebe nepustil.
20'
Domácí ale touto velkou šancí pohrdají! Exekuce se ujal Neal Maupay, jenž tlačil balon hodně k tyči, nicméně nakonec bránu vůbec netrefil.
19'
Connolly si navedl balon do vápna a tam ho poslal k zemi Williams. Hlavní rozhodčí chvíli váhal, nicméně poté nařídil penaltu pro Brighton!
18'
Po šanci Connollyho se domácí zvedli a nyní se jim daří kombinovat na útočné polovině.
17'
Dunkův pas znovu přelétl hostující stopery a za míčem se hnal Welbeck. Alisson však dobře zareagoval a stačil před ním balon zakopnout do autu.
16'
White na polovině hřiště poslal k zemi Jotu a sudí Attwell mu dal jasně najevo, že příště bude podobný zákrok trestat žlutou kartou.
15'
Alissonův dlouhý odkop málem dolétl až k Salahovi, nicméně naštěstí pro Brighton před ním stačil zasáhnout Webster.
14'
Modří poté ještě nějakou chvilku kombinovali kolem vápna Liverpoolu a po dalším centru se ve velké šanci zjevil White, kterému byl ale správně odmáván ofsajd.
13'
Nabídka Große mířila do ideálního prostoru, nicméně nikdo v modrém se nedokázal protlačit k zakončení.
12'
Maupay byl nyní faulován u postranní čáry a The Seagulls budou mít k dispozici volný přímý kop.
11'
Brighton se mohl z ničeho nic dostat do vedení! Obrana Liverpoolu byla hodně roztažená a na přihrávku Maupaye si mezi stopery naběhl Connolly, který ale svůj samostatný únik v branku nepřetavil.
10'
Milner tentokráte rozehrával rohový kop na přední tyč, ovšem dobře postavený March míč rychle odklidil do bezpečí.
9'
Jota si navedl míč do středu hřiště a vypálil. Do jeho pokusu stačil vložit nohu White, od kterého se balon odrazil do zámezí.
8'
Liverpool to znovu zkusil vzduchem, ovšem tentokráte Ryan včas vyběhl a odkopl balon před dotírajícím Salahem.
7'
Milner špatně nahrál a následně postupoval rychle do útoku Maupay. Kousek za polovinou hřiště ho ale dokázal odzbrojit Fabinho, jenž následně přenesl hru na volného Williamse.
6'
Domácí se poprvé vydali dopředu, jenže jejich akci po pravé straně celkem v pohodě zastavil Williams.
5'
Fabinho našel rozběhnutého Salaha a ten se dostal do dobré palebné pozice. Míč mu ale trochu skákal a egyptský kanonýr ho nedokázal nasměrovat mezi tři tyče.
4'
Ten rozehráli Kloppovi svěřenci na krátkou vzdáleno a až po chvilce přišla nabídka Milnera. Balon mířil na zadní tyč, kde však úřadoval Dunk.
3'
Jota si dobře zaběhl za obranu Brightonu a poté hledal ve vápně číhajícího Salaha. K tomu se sice míč nedostal, nicméně White ho odehrál jen na roh.
2'
Phillipsův první nákop letěl na rozběhnutého Robertsona, před kterým ale stačil zasáhnout Veltman.
1'
Arbitr Attwell poprvé foukl do píšťalky, jdeme na to! Výkopu se ujali fotbalisté Liverpoolu, kteří dnes nastupují v červených dresech. Jejich soupeř pak zvolil modro-bílou sadu.
1'
Ještě před startem tohoto utkání se bude držet minuta ticha za zesnulého Diega Maradonu.

Brighton & Hove Albion FC: Ryan – White, Dunk (C), Webster – Veltman, Bissouma, Groß, March – Connolly – Welbeck, Maupay.
Náhradníci: Steele – Burn, Lallana, Alzate, Molumby, Džahánbachš, Trossard.

Liverpool FC: Alisson – N. Williams, Phillips, Fabinho, Robertson – Wijnaldum, Milner (C) – Minamino, Firmino, Diogo Jota – M. Salah.
Náhradníci: Adrián – Tsimikas, R. Williams, J. Henderson, Jones, Mané, Origi.

Rozhodčí: Stuart Attwell – Gary Beswick, Adam Nunn.
Liverpool FC

Na rozdíl od svého dnešního soupeře měli The Reds loni o něco příjemnější starosti a díky své dominanci nakonec slavili zisk mistrovského titulu. I tak se ale vedení rozhodlo v létě kádr ještě posílit a získalo několik zajímavých hráčů, zmiňme třeba Thiaga Alcântaru nebo Dioga Jotu. Právě portugalský snajpr se Liverpoolu zatím hodně vyplácí a pomalu začíná ze sestavy vytlačovat Roberta Firmina, jenž naopak neprožívá nejlepší období své kariéry. Trenér Klopp má hned od začátku sezony velké problémy s rozsáhlou marodkou, nicméně i přesto se jeho svěřenci drží na děleném prvním místě. Na to se posunuli minulý víkend, kdy ve šlágru kola zdolali Leicester jasně 3:0. V týdnu ovšem Liverpool v rámci Ligy mistrů klopýtl s Atalantou, a tak má proti Brightonu co napravovat.
Brighton & Hove Albion FC

Brightonu se minulá sezona nepovedla podle představ a až do závěrečných kol bojoval o setrvání v soutěži, což se mu ale nakonec podařilo. Na přestupovém trhu byl tento klub poměrně aktivní a do svých řad zlákal třeba Adama Lallanu či Dannyho Welbecka, tedy dva bývalé anglické reprezentanty. Vstup do aktuálního ročníku však neměli The Seagulls úplně optimální a po devíti kolech jich patří až šestnáctá příčka. Důležitou postavou Brightonu je i v této sezoně francouzský forvard Neal Maupay, jenž je se čtyřmi ligovými brankami nejlepším střelcem Albionu. Minulý víkend zajížděli svěřenci Grahama Pottera na půdu rozjeté Aston Villy, která byla v tomto utkání favoritem. Parta okolo kapitána Dunka ovšem podala velmi dobrý výkon a nakonec slavila těsnou výhru 2:1.
Hezké sobotní odpoledne přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Premier League tento víkend pokračuje svým desátým kolem a k vidění bude také souboj mezi Brightonem a Liverpoolem. Úvodní výkop je naplánován na 13:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.